NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Toronto - 11. listopadu 2018   01:00

Boston
Boston
16:12' Bergeron (Pastrňák) • 25:46' Pastrňák (Bergeron, Grzelcyk) • 30:34' Pastrňák (Marchand, Bergeron) • 54:04' Pastrňák (Marchand, Krug) • 54:30' Nordström (Krejčí)

3. Patrice Bergeron (BOS) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 34-41; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 22-20; Přesilové hry: 2/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.
Boston si na domácím ledě v TD Garden velmi snadno poradil v souboji dvou velkých rivalů s Torontem, proti němuž odchytal fantastický zápas Jaroslav Halák a David Pastrňák zkompletoval během čtyřbodové noci hattrick, jehož zásluhou je nejlepším střelcem v letošní sezóně NHL. Maple Leafs odehráli fantastickou první třetinu, jenže slovenského brankáře nepřekonali a poté inkasovali, což byl zlomový okamžik. Konečný výsledek. Boston Bruins 5 Toronto Maple Leafs 1.
59:29'
Steven Kampfer je zpět na ledě a Maple Leafs jsou po skvělé první třetině na pokraji vysoké porážky.
59:03'
Maple Leafs mohli udeřit u pravé tyče, Jaroslav Halák ale jejich střelu mířící ke vzdálenější levé tyči vyrazil pravým betonem a poté podržel střelu z vrcholu levého kruhu, o níž se postaral hostující Josh Leivo.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:40'
Maple Leafs nedokázali udržet puk na útočné modré čáře a Bruins se zadarmo osvobodili.
57:29'
Steven Kampfer byl podruhé v zápase vyloučen, tentokrát v jeho závěru na dvě minuty za sekání.
56:25'
Dnešní utkání sleduje 17565 diváků.
54:48'
Hra byla přerušena a na řadu po dvou slepených gólech domácích Bruins přichází reklamní přestávka.
54:30'
Bruins právě vstřelili branku!
Jen co z ledu zmizely čepice po hattricku Davida Pastrňáka, JOAKIM NORDSTRÖM si u levé tyče najel na krátkou kolmou přihrávku od Davida Krejčího a procedil puk mezi Sparksovými betony do sítě! Boston udeřil dvakrát v rozmezí pouhých 26 sekund! Asistence: David Krejčí.
54:04'
DAVID PASTRŇÁK po nádherné výměně puku přes šířku útočného pásma tam a zpět s Bradem Marchandem z levého kruhu zamířil mezi betony Garreta Sparkse, využil druhou přesilovou hru v zápase a zkompletoval hattrick! Bruins vedou již 4:1. Asistence: Brad Marchand a Torey Krug.
53:28'
Polovina z trestu vyloučeného Kasperiho Kapanena je minulostí. Ještě jsou tu ale dvě minuty pro Bruins.
53:24'
Bruins sice mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, nemohou si ale dovolit přestat hrát aktivně.
52:34'
Mitchell Marner mohl skórovat v oslabení u pravé tyče, puk ale skončil pod lapačkou Jaroslava Haláka.
52:01'
Patrice Bergeron na vrcholu pravého kruhu vypálil po krátké přihrávce Davida Pastrňáka z pravé strany, Garret Sparks ale pravým betonem puk vykopl do hry.
51:28'
Kasperi Kapanen sice dobře forčekoval za bránou Bruins, jenže zasáhl do obličeje Johna Moorea a byl vyloučen na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Boston si po reklamní přestávce zahraje dvojnásobnou přesilovou hru kvůli krvavému zranění. Důležitý trest.
50:21'
Ron Hainsey napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry k prudké ráně s příklepem, která trefila dobře clonícího Seana Kuralyho. Hodně nepříjemný zásah.
50:00'
Nazem Kadri se ocitl u levé tyče v šanci, bekhendem ale našel pouze Jaroslava Haláka, který hru přerušil.
49:10'
John Tavares si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou diagonální přihrávku od modré čáry, z blízkosti ale trefil pouze výtečného Jaroslava Haláka.
48:45'
Martin Marinčin na levém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a jeho pokus nad ledem minul přední tyč.
48:12'
Krátce na to pálil od modré čáry Matt Grzelcyk, našel ale pouze lapačku připraveného brankáře Leafs.
48:06'
Jake DeBrusk na pravém křídle tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu a Garret Sparks puk vyrazil mimo.
47:33'
Sean Kuraly si z pravého kruhu rychle vybruslil před bránu a málem z blízkosti překonal Garreta Sparkse, brankář Leafs ale puk vyrazil a poté ho zachránil na brankové čáře jeden ze spoluhráčů!
47:07'
David Pastrňák v blízkosti pravé tyče mířil z úhlu pod víko, našel ale pouze lapačku Garreta Sparkse. Po přerušení hry a zákroku brankáře Leafs dostává prostor reklamní přestávka.
45:37'
Jake DeBrusk na levém křídle vyrazil do přečíslení 2 na 1 a David Krejčí si před bránou najížděl na jeho zpětnou diagonální přihrávku, jenže puk přebruslil a poté tvrdě hlavou narazil do tyče!
45:17'
Maple Leafs se před pár okamžiky dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám v mezikruží, z nichž první zneškodnil Jaroslav Halák a druhá minula pravou tyč.
44:18'
Chris Wagner na pravém křídle nabral rychlost a po objetí brány a zpětné přihrávce podél hrazení pálil na levém křídle od modré čráy John Moore, přední tyč ale minul.
43:27'
Zdeno Chára měl na zádech Mitchella Marnera, nakonec byl ale u puku jako první a přihrávkou za vlastní bránu se mu podařilo pod tlakem úspěšně rozehrát.
42:45'
Bruins se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
41:48'
Nazem Kadri zpoza brány nahodil puk před brankoviště a Patrick Marleau ho ze vzduchu sklepl těsně vedle pravého horního rohu brány Jaroslava Haláka.
41:01'
David Pastrňák za bránou zamíchal s pukem a po jeho bekhendové přihrávce vypálil na vrcholu mezikruží bez přípravy Patrice Bergeron, jeho rána ale byla zablokována.
40:12'
V TD Garden začala závěrečná třetí část a Maple Leafs se ocitli po 12 sekundách v postavení mimo hru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-30; Zablokované střely: 10-9; Vhazování: 53%-47%; Hity: 15-17; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:11.
David Pastrňák po přestávce vstřelil dva góly a společně s Patricem Bergeronem zaznamenal během dnešního utkání shodně tři kanadské body. Bruins měli vývoj zápasu pevně pod kontrolou, jenže 30 sekund před koncem prostřední části dokázal snížit krátce po přesilové hře John Tavares. Skóre po druhé třetině. Boston Bruins 3 Toronto Maple Leafs 1.
40:00'
39:30'
Toronto právě vstřelilo branku!
Mitchell Marner po diagonálním pasu Morgana Riellyho od modré čáry z pravého kruhu parádně přenesl hru přes šířku útočného pásma doleva, kde si puk zpracoval v levém kruhu JOHN TAVARES a z ostrého úhlu zamířil do odkryté brány! Toronto snížilo v závěru druhé části po skončení přesilové hry, stále ale ztrácí dva góly. Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.
39:23'
John Tavares se ocitl u levé tyče v šanci, ani nadvakrát ale Garreta Sparkse z blízkosti nepřekonal.
39:15'
Josh Leivo na vrcholu levého kruhu vypálil s příklepem a jeho rána skončila v ochranné síti.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:45'
Bruins se podařilo vyhodit a Maple Leafs rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní brány. Stále je to o tři branky.
38:36'
Jake Gardiner na levém křídle vystřelil od hrazení a slovenský brankář na přední tyči puk podržel v náručí.
38:27'
Maple Leafs vystřelili od modré čáry a jejich pokus se stal snadnou kořistí Jaroslava Haláka.
37:28'
Kasperi Kapanen za bránou Bruins tvrdým hitem narazil na hrazení jednoho z domácích hráčů a Brandon Carlo se vžil do role mstitele, když mu to dokonale uplatil a ještě ho rukavicí udeřil do obličeje. Dvě minuty hrubost.
36:33'
Ve středním pásmu se utvořili dvě dvojice, nakonec ale k žádné bitce nedošlo. A ani se nevylučovalo.
35:33'
John Moore vypálil od modré čáry a jeho střelu před bránou zablokoval David Pastrňák, který se ho z otočky snažil po ledě zasunout do brány, jenže ztroskotal na levém betonu ležícího Garreta Sparkse! Hattrick se zatím nekoná.
34:37'
Bruins se po dalším útočném snažení ocitli u střídaček v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
33:45'
Joakim Nordström na levém křídle vypálil od modré čáry a Garret Sparks jeho střelu bez problému podržel.
33:37'
Jake DeBrusk na pravém křídle vyrazil rychle do přečíslení dva na jednoho a nádhernou žabičkou kolem Rona Hainseyho našel na vzdálenější tyči ze druhé vlny najíždějícího Joakima Nordströma, který ze vzduchu puk sklepl těsně vedle brány!
33:23'
Morgan Rielly rychle objel bránu a na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila nad.
32:44'
Bruins se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk skončil na zakázaném uvolnění. Domácí to ale mrzet nemusí, protože zatím stále drží Leafs na uzdě.
31:56'
David Pastrňák se střelou z pravého kruhu pokusil zkompletovat hattrick, jeho pokus ale skončil těsně nad bránou.
31:36'
Hra byla přerušena a za tříbrankového vedení Bostonu následuje krátká komerční přestávka. Je to jízda.
31:28'
Bruins na levém křídle vypálili od modré čáry a Garret Sparks měl co dělat, aby puk vyrazil mimo.
30:34'
Patrice Bergeron parádní přihrávkou přes šířku útočného pásma po objetí brány přenesl hru doprava, kde Brad Marchand zvedl hlavu a další úžasnou přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči DAVIDA PASTRŇÁKA, který doklepl puk z blízkosti do prázdné sítě a skvělou kombinační akci Bruins v přesilové hře zakončil svým druhým gólem v utkání! Torontu začíná ujíždět vlak. Asistence: Brad Marchand a Patrice Bergeron.
29:09'
Torey Krug na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Garret Sparks vyrážečkou vytáhl puk do ochranné sítě.
29:09'
Chris Wagner prověřil pozornost Garreta Sparkse střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, která mířila ke vzdálenější pravé tyči a skončila na levém betonu brankáře Toronta, přestože byl zezadu faulován Martinem Marinčinem. Slovenský obránce po poskytnuté výhodě dostal dvě minuty za držení.
28:32'
Martin Marinčin vystřelil od modré čáry a Jaroslav Halák nebezpečně tečovaný puk dokázal vyrazit.
27:22'
Jaroslav Halák si snadno poradil s nahozením Jakea Gardinera od hrazení a sevřel puk ve své výstroji.
26:55'
Josh Leivo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Jaroslav Halák tečovaný puk vyrazil do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
25:46'
DAVID PASTRŇÁK si na bodu levého kruhu najel na krásnou zpětnou přihrávku Patrice Bergerona z pravého kruhu pro vhazování a střelou bez přípravy propálil přesouvajícího se Garreta Sparkse! Dvojice Bruins udeřila podruhé, i když tentokrát v opačném gardu, a domácí vedou 2:0. Asistence: Patrice Bergeron a Matt Grzelcyk.
24:51'
Jake DeBrusk si najel v pravém kruhu na krásnou přihrávku přes šířku útočného pásma a bez přípravy vypálil s příklepem, jeho rána ale skončila nad.
24:26'
Jaroslav Halák se vydal směrem za svou bránu, aby u své levé tyče pomohl svým spoluhráčům rozehrát.
23:38'
Sean Kuraly z mezikruží mířil na lapačku Garreta Sparkse, jeho střela ale byla nakonec zablokována.
22:41'
Zach Hyman je zpět na ledě a oba týmy v dnešním zápase úspěšně přečkali první přesilovou hru soupeře.
22:35'
David Pastrňák tentokrát vystřelil z pravého bodu kruhu pro vhazování a Garret Sparks na přední tyči úspěšně puk hrudí vyrazil mimo tři tyče své brány.
22:29'
David Pastrňák napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, jenže bránu minul a Garret Sparks si zhluboka oddechl.
21:27'
David Krejčí si najel na vrcholu pravého kruhu na krásnou přihrávku přes šířku ledové plochy a napřáhl s příklepem ke tvrdé ráně, která minula vzdálenější horní roh brány.
20:41'
Zach Hyman chtěl v levém rohu útočného pásma vybojovat puk, jenže krosčekem sestřelil Matta Grzelcyka, který byl u puku první a navíc si vykoledoval faul, jenž byl ze strany Leafs zbytečný.
20:01'
V Bostonu právě začala druhá třetina utkání, do které Toronto vstupuje s jednobrankovým mankem, ačkoliv během úvodních dvaceti minut střelecky dominovalo.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-20; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 48%-52%; Hity: 11-9; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:12.
Jaroslav Halák byl ústřední postavou první části zápasu, během níž pochytal několik střel Maple Leafs, z nichž osm nebo dokonce devět letělo na jeho bránu během jedné jediné přesilové hry. Toronto obrovského tlaku nevyužilo a na opačné straně přišel trest, když se po skvělém forčekingu a přihrávce Davida Pastrňáka tečí prosadil Patrice Bergeron. Skóre po první třetině střetnutí. Boston Bruins 1 Toronto Maple Leafs 0.
20:00'
19:00'
Do konce první části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:14'
Jake DeBrusk na pravém křídle nabral velkou rychlost a krásnou zadovkou oslovil Davida Krejčího, který z vrcholu kruhu pro vhazování mířil prudkou střelou ke vzdálenější levé tyči, jenže Garret Sparks puk vyrazil a poté mu pomohli spoluhráči, kteří rychle uklidili kotouč!
17:36'
Maple Leafs během první třetiny jasně dominovali, jenže v současné chvíli jim to není vůbec nic platné.
16:12'
David Pastrňák v pravém rohu útočného pásma vyhrál osobní souboj proti Morganovi Riellymu a po rychlém objetí brány přihrávkou z ostrého úhlu našel na přední tyči PATRICE BERGERONA, který skvělou tečí překonal Garretse Sparkse vedle vyrážečky! Asistence: David Pastrňák.
16:04'
Brad Marchand v blízkosti pravé tyče našel pouze výstroj Garreta Sparkse, který rychle přerušil hru. Komerční přestávka.
15:02'
Josh Leivo vystřelil z vrcholu levého kruhu a před bránou se po zablokovaném kotouči dostal k dorážce jeden z jeho spoluhráčů, jenže minul levou tyč.
14:09'
John Moore se ocitl v mezikruží sám před Garretem Sparksem, jenže ho střelou zápěstím nedokázal překonat a trefil jeho výstroj!
13:37'
David Krejčí si ve velké rychlosti najížděl před bránu a tvrdě narazil do levé tyče. Brána byla posunuta.
13:26'
Maple Leafs se dostali v pravém kruhu ke střele bekhendem, která z blízkosti skončila na levém betonu Jaroslava Haláka, který zatím drží Boston nad vodou.
12:24'
Boston během dosavadního průběhu zápasu čelil 16 střelám soupeře, což je nejvíce během první třetiny v letošní sezóně NHL. Velký tlak!
12:21'
Jaroslav Halák sevřel poskakují kotouč u své levé tyče brány v lapačce a následuje další komerční přestávka.
11:46'
Chris Wagner vyhrál na pravém křídle závod a puk a proti Bruins se nakonec nepískalo zakázané uvolnění.
10:08'
Joakim Nordström se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže bekhendem bránu přestřelil! Garret Sparks neměl tušení jak.
09:56'
Hokejisté Bostonu sice na ose hřiště dostali poskakující kotouč do útočného pásma, jenže Joakim Nordström v něm byl o něco dříve a pískalo se postavení mimo hru.
09:39'
Josh Leivo měl na pravém křídle k puku daleko a proti Maple Leafs se dnes pískalo první zakázané uvolnění.
09:25'
Nikita Zajcev rozehrával z pravé strany obranného pásma a puk byl sražen mezi střídačky. Hra byla přerušena.
09:03'
Maple Leafs opět vyhráli vhazování v útočném pásmu, tentokrát se ale na levém křídle k ničemu kloudnému nedostali.
08:51'
Zach Hyman vystřelil před vrcholem mezikruží a Brandon Carlo přizvedl puk před bránou do ochranné sítě.
08:41'
Jaroslav Halák holí vyrazil střelu Leafs z vrcholu mezikruží a Jake Gardiner poté vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla přizvednuta do ochranné sítě. Po obrovském tlaku Toronta následuje krátká komerční přestávka.
07:48'
Vyloučený Steven Kampfer je zpět na ledě a hokejisté Bostonu úspěšně přečkali první oslabení v zápase.
07:46'
Jaroslav Halák kryl další pokus Maple Leafs od modré čáry a Leafs se během přesilové hry dostali k devíti střelám.
07:32'
Slovenský brankář hrudí vyrazil střelu Joshe Leiva z bodu levého kruhu pro vhazování a poté si poradil i s pokusem Andrease Johnssona z opačné strany ledové plochy.
07:04'
Jaroslav Halák nejprve pravým betonem vyrazil táhlou střelu Morgana Riellyho od modré čáry na ose útočného pásma a poté podržel pokus jeho spoluhráče, který taktéž vypálil od modré čáry, ovšem tentokrát na levém křídle.
06:18'
Patrick Marleau společně se svými spoluhráči zasypal bránu Bostonu sprchou střel, jenže Jaroslav Halák všechny pokusy hostujících hráčů úspěšně vyrazil.
05:48'
Steven Kampfer se postavil na obranné modré čáře do cesty jednomu z rozjetých hráčů Leafs a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Toronto si zahraje první přesilovou hru.
05:10'
Boston vyrazil do rychlého přečíslení dva na jednoho, jenže Brad Marchand se na vzdálenější levé tyči ocitl v ostrém úhlu a trefil pouze hruď klečícího Garreta Sparkse.
04:18'
Bruins na vrcholu levého kruhu prudkou střelou letící těsně nad ledem mířili ke vzdálenější pravé tyči, jenže Garret Sparks levým betonem puk agresivně vykopl.
03:21'
Kasperi Kapanen vypálil na levém křídle od modré čáry a na přední tyči byl puk nebezpečně tečován Patrickem Marleauem, Jaroslav Halák ale rychle sevřel betony a puk vyrazil.
02:21'
Maple Leafs vstoupili do utkání mnohem lépe a jejich poslední střelu z vrcholu pravého kruhu slovenský brankář úspěšně vyrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
01:56'
Morgan Rielly na levém křídle vystřelil prudce zápěstím a jeho střela od modré čáry minula nad ledem přední tyč.
01:37'
Travis Dermott na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a Jaroslav Halák předvedl další semafor.
01:04'
Kasperi Kapanen rychle zavezl puk do útočného pásma od střídaček a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která sice mířila do bližšího horního rohu brány, zároveň ale také do lapačky připraveného Jaroslava Haláka.
00:38'
Patrice Bergeron se po zablokované střele od modré čáry Bruins ocitl v postavení mimo hru a hra byla přerušena.
00:08'
Utkání bylo zahájeno a jako první se mohou vydat směrem dopředu domácí hokejisté Bostonu, kteří v TD Garden hostí odvěkého rivala z Toronta.
00:01'
TD Garden se rozezněla kanadská národní hymna, po které bude následovat americká hymna a poté už samotné úvodní vhazování dnešního souboje rivalů.
Ze sestavy Maple Leafs na poslední chvíli vypadl Igor Ožiganov, kterého nahradí slovenský obránce Martin Marinčin. Bránu Toronta bude hájit Garret Sparks, zatímco mezi tři tyče Bruins se postaví Jaroslav Halák.

Boston Bruins: Halák (Vladař) – Chára (C), Carlo, Krug, J. Moore, Grzelcyk, Kampfer – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – Nordström, Krejčí (A), DeBrusk – Heinen, Forsbacka-Karlsson, Bjork – Wagner, Kuraly, Backes. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Toronto Maple Leafs: Sparks (Andersen) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Marinčin – Hyman, Tavares (A), Marner – Marleau (A), Kadri, Kapanen – A. Johnsson, P. Lindholm, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Leivo. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Tim Peel, TJ Luxmore. Čároví: Brian Mach, Ryan Daisy.
TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto bude vstupovat do utkání proti svému rivalovi ve fantastické formě, když vyhrálo tři utkání v řadě a vstřelilo během každého z nich minimálně tři góly, aniž by více než jednu ani v jednom neinkasovalo. Leafs naposledy přejeli 6:1 New Jersey a pod vysokou výhru se podepsal gólem a asistencí Morgan Rielly, který se stal šestým obráncem v historii organizace, který během úvodních 16 zápasů vstřelil sedm a více gólů.
BOSTON BRUINS

Boston má ve svých řadách dvojici výborných českých útočníků ve složení David Krejčí a David Pastrňák, která ukázala obrovskou kvalitu po náročné sezóně v NHL na začátku letošního roku i na mistrovství světa v Dánsku, kde jsem byl osobně přítomen na střetnutí českých hokejistů proti Rusku a vítězné branky hrdiny Davida Pastrňáka. Český tandem v zápase proti Torontu rozšíří krajan Daniel Vladař, který byl povolán několik hodin před zápasem z AHL a měl by krýt záda Jaroslavovi Halákovi. V obraně nebude chybět kápo Zdeno Chára.
Boston bude v neděli v noci čelit Torontu poprvé od prvního kola playoff 2018, ve kterém o postupujícím týmu musel rozhodnout sedmý zápas a vzájemnou sérii zvládli lépe Bruins. Příznivce NHL čeká souboj dvou týmů z Originální šestky, do kterého budou vstupovat v opačném rozpoložení. Leafs se budou v TD Garden snažit prodloužit sérii tří výher, zatímco Bruins dát zapomenout na poslední porážku 8:5 z Vancouveru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.