Nashville - Vancouver | ONLINE | 5.4.2019 02:00 | NHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Vancouver - 5. dubna 2019   02:00

Ukončeno
Nashville
Nashville
20:37' Sissons (Bonino, Watson) • 55:40' Bonino (Watson, Ellis) • 59:41' Johansen (F. Forsberg)
3:2
(0:2, 1:0, 2:0)
Vancouver
Vancouver
08:49' M. Granlund  (Q. Hughes, Pearson) • 19:48' Pearson  (Q. Hughes, Spooner)
Nashville
Sestavy:
Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – B. Boyle, Järnkrok, Simmonds.
Rozhodčí
Pollock, Nicholson – Racicot, Marquis
Bridgestone Arena, Nashville
Vancouver
Sestavy:
Markström (Demko) – Edler, Stecher, B. Hutton, Rafferty, Q. Hughes, L. Schenn – Virtanen, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Eriksson – Spooner, Gaudette, Leivo – Schaller, Beagle, M. Granlund.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji hezký start do nového dne.
Statistiky celého utkání:
Střely na branku: 33:32
Vhazování: 57 % : 43 %
Využití přesilovek: 0/2 : 2/2
Trestné minuty: 4:4
Hity: 13:14
Zblokované střely: 11:11
Tři hvězdy dnešního utkání:
1. Ryan Johansen
2. Nick Bonino
3. Austin Watson
Je dobojováno! Nashville zvládl tuto velmi dramatickou bitvu v konečném součtu lépe a díky poslednímu gólu devatenáct vteřin před koncem se ujal vedení v utkání a poskočil na druhé místo centrální divize, přičemž Winnipeg je lepší pouze jen o aktuální skóre.
Konec zápasu.
59:41'
Nashville právě vstřelil branku!
Tak to je velmi povedený obrat domácího celku v utkání! Devatenáct vteřin před koncem utkání otáčí průběh utkání ve prospěch Predators RYAN JOHANSEN, jehož střela z levé strany se sklouzla do branky po holi Troye Stechera. Asistence: Filip Forsberg.
59:01'
Poslední minutu třetí třetiny zahájili hosté svou rozehrávkou od své branky. Nic zásadního však nepředvedli, naopak domácí předvedli vlastní rozehrávku.
58:31'
Po střele Filipa Forsberga od modré se oba týmy pustily do drobné potyčky za Markströmovou brankou.
57:44'
Na pozoru v posledních chvílích musí bát Nashville, neboť hra se vyskytuje před jeho brankou. Své obranné úkoly ale zvládají Preds velmi precizně.
56:27'
Jakoby to Predators nestačilo a stále se tlačí do útočných situací. Markström tak nadále pokračuje ve velkém vytížení, které však korunuje řadou povedených zákroků.
55:40'
Nashville právě vstřelil branku!
Tlak Nashvillu nese své ovoce a hra se v posledních minutách utkání přenáší do vyrovnaného stavu! Posunutí kotouče od Austina Watsona nejlépe využil NICK BONINO, který tečí do úplně volné pravé strany branky definitivně vrací Nashville do hry. Asistence: Austin Watson, Ryan Ellis.
54:04'
Jakob Markström by měl za dnešek dostat absolutorium! To s jakou elegancí zastavil střelu od samostatně pronikajícího Mikaela Granlunda ukázalo patrně nejlepší akci dnešního večera.
52:50'
Nashville zařadil na vyšší útočné otázky a pokouší se o gólové zakončení. Nejblíže k němu byl Nick Bonino, ovšem Markström zůstal ve střehu.
51:56'
O další vyhození kotouče zpoza vlastní branky se postaral Subban.
50:34'
Troy Stecher postupně převzal kotouč od Wayneho Simmondse a pomalu zahájil návrat Canucks na opačnou stranu. Hosté navíc i nyní dokázali střelecky zahrozit.
49:22'
Domácí se stále drží v útočném pásmu. Naproti tomu je ale obrana Canucks blokuje dosti daleko od své branky a nedovolí svému soupeři vystřelit.
48:35'
Přesto se nakonec Nashville uvolnil a vydal na opačnou stranu. S kotoučem na holi pronikal středem pole Louis Eriksson, jehož ovšem sudí viděli v ofsajdu.
47:23'
Nashville se dostal k rozehrávce od své branky. Daleko však s kotoučem na holi nepřešel. Hráči Vancouveru již ve středním pásmu cestu domácího týmu zblokovali a obrátili.
45:51'
Zcela bez podpory spoluhráčů se objevil v útočném pásmu Tim Schaller, kde se navíc dostal k zakončení z ne úplně daleké vzdálenosti. Jeho střela ale postrádala důraz, čímž neměl Rinne příliš práce s jejím zachycením.
45:14'
Z následného vhazování opět zahrozili Predators, kteří se opět pokoušejí kombinovat a ostřelovat Markströma.
44:54'
Před dotírajícím hráčem ve žluté barvě nasměroval kotouč za sebe Alexander Edler. K jeho smůle ale nikdo puk nezastavil, ten tak mířil přes všechny tři čáry do zakázaného uvolnění.
44:05'
Canucks se navíc dokázali osvobodit a vydat se posléze na vlastní útočnou výpravu.
43:15'
Preds se stále drží v útočném pásmu. Obrana Canucks si ovšem již dává větší pozor, aby svému soupeři neotevřela uličku pro jakékoliv zakončení.
42:11'
Vzápětí měli Predators další gólovku! Nahrávku po otočce kolem branky obdržel Roman Josi. Bek Nashvillu chvíli hledal volnou skulinu, kam by mohl poslat kotouč, ovšem i tak nakonec jeho střelu namířil přesně do Markströmovy lapačky.
41:02'
A velmi rychle musel Markström předvést famózní zákrok! Z pravé strany si s kotoučem najížděl Watson, který našel před brankou přesně Nicka Bonina. Ten neváhal ani vteřinu a nasměroval kotouč na branku. Ovšem Jakob Markström se dokázal velmi rychle přesunout a puk v poslední chvíli lapit.
40:42'
Do závěrečné periody vstoupili aktivněji domácí.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 12:8
Trestné minuty: 0:4
Vhazování: 51 % : 49 %
Zblokované střely: 1:7
Hity: 4:4
Téměř celá druhá perioda patřila domácímu týmu, který se díky rychlému gólu z úvodu třetiny dokázal vrátit do hry. Canucks navíc velmi dlouho čekali na střelu na branku, což se jim povedlo až v závěru druhé třetiny.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Ještě v posledních vteřinách obrana Canucks zahajuje další kombinační rozehrávku.
38:45'
Hra se posléze obrátila před zraky Markströma. Nashville se zde snaží dělat maximum možného, aby účinně zaútočil. Leč to se mu příliš nedaří.
37:22'
Brogan Rafferty nastartoval útočnou situaci, po které měl Rinne opět na mále. Gólman Preds ale ukázal svou kvalitu a velmi elegantně těžký kotouč zachytil.
36:16'
Po chvilce se opět role obrátily a Canucks útočí. Organizovaná obrana Nashvillu ovšem dělá maximum možného a kotouč drží před brankovou čarou.
35:11'
S jedinou střelou na branku se ovšem Canucks museli vrátit před svého gólmana, kde naopak začali operovat Predators.
34:15'
Preds rychle rozehráli zpoza své branky. Na úrovni středního pásma ale předali kotouč svému soupeři, přičemž ten hru vrátil před Pekku Rinneho a snažil se tam vytvořit obrovské nebezpečí.
32:47'
Nashville připravil krušné chvilky Markströmovi! Parta kolem Mikaela Granlunda se snaží o zakončení z různé vzdálenosti a z různých úhlů. Velké množství střel na svojí osobu ale dokázal gólman Canucks velmi účinně zblokovat.
32:21'
Hosté v plném počtu.
31:38'
Velmi často vyhazují Canucks kotouč na opačný konec ledové plochy. Díky tomu se Preds pro něj musejí vracet a ztrácejí cenné vteřiny v útočném pásmu.
30:29'
Vancouver zatím velmi účinně brání své oslabení a srdnatě bojuje o kotouč. Přesto nakonec jej přenechal soupeři, byť už ten nemůže přímo ohrozit branku Markströma.
30:21'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2 min., držení).
29:10'
I po vyrovnání početních sil se drží u kotouče Nashville. Při jeho další snaze o průnik ale přišli domácí o kotouč na modré a Canucks mohli zahrozit z protiútoku.
28:36'
Hosté v plném počtu.
28:08'
Preds musí rozehrát od své branky. Přechod do pásma se jim sice povedl, leč udržení se v něm nikoliv. Canucks velmi rychle vyhodili kotouč zpět.
27:18'
Nashville mohutně ostřeluje branku Canucks. O poslední šanci se postaral Roman Josi, po které však Markström precizně přikryl kotouč u svého těla.
26:36'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Quinn Hughes – 2 min., hákování).
25:55'
Proti trojnásobné přesile nedokázal vypálit Brock Boeser. Přesto stále držel kotouč na holi a z lehkého návratu zpět vyčkával výraznější akci.
25:07'
Po dalším výjezdu Predators musel Markström zasahovat po střele z pravé strany. Proti kotouči přesně vyjel betony, od nichž se také puk odrazil.
24:44'
Preds se ovšem stále více tlačí na branku Markströma.
23:35'
Craig Smith se musel vrátit pro kotouč k vlastní brance. Zde však neváhal ani nejmenší moment a rychle z otočky nasměroval puk přes všechny tři čáry.
22:46'
Nashville převzal herní kormidlo a velmi hrozí v útočném pásmu. Z větších, či menších šancí ale zatím gólovka nevzešla.
22:24'
Canucks se ale na to snaží rychle zareagovat a vytvářejí si tlak v útočném pásmu. Narážejí ale na připravenou obranu Preds, jakožto i gólmana Rinneho.
20:37'
Nashville právě vstřelil branku!
A také se dostávají k první gólové trefě! Byť ji musel zkoumal sudí, přesto nakonec kotouč, který si částečně i Markström srazil do branky sám, dokázal COLTON SISSONS procedit mezi betony gólmana Canucks. Asistence: Nick Bonino, Austin Watson
20:37'
Poté ovšem Predators zařadili na vyšší útočné otáčky a Markström měl párkrát na mále. Zatím ale dokázal svůj tým podržet.
20:08'
První útok druhé periody opět patřil Canucks. Průnik do útočného pásma ale ukončili sudí zachycením některého z pronikajících hráčů v ofsajdovém postavení.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 9:16
Trestné minuty: 4:0
Vhazování: 44 % : 56 %
Zblokované střely: 7:2
Hity: 5:5
V první třetině zcela jasně dominovali Canucks. Větší aktivitu na ledě zhodnotili také dvěma využitími přesilovkami, kdy tu první rozčísl Markus Granlund, druhou posléze Tanner Pearson. Predators tak mají co dělat, aby se dostali zpět do zápasu. Ovšem ukazují, že zcela bez šance určitě nebudou.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Vancouver právě vstřelil branku!
V závěrečných vteřinách využívají Canucks svého drtivého tlaku a již druhé přesilové hry! Z otočky v mezikruží velmi rychle a přesně poslal kotouč do Rinneho branky TANNER PEARSON. Asistence: Quinn Hughes, Ryan Spooner.
17:59'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
17:24'
Nashville opět rozehrává od své branky. Domácím ale přeci jen činí trochu problém probít se hlouběji do prostoru ledové plochy a když už, musejí se rychle vracet zpět před svou branku.
15:51'
Na dvakrát velmi tvrdě vypálil od modré čáry Alexander Edler. Jeho první střela se ale odrazila o Rinneho, druhá pak o některého z bránících hráčů, přičemž Predators se posléze rychle vydali do protiútoku.
15:05'
Nepovedený pokus Mikaela Granlunda o přechod do útočného pásma. Na modré čáře nekompromisně rozmáhl rukou dopředu sudí, neboť starší z obou bratrů, hájící barvy Preds, se objevil v ofsajdovém postavení.
14:06'
Velmi účinná obrana Predators přinesla své ovoce. Domácí hráči důrazně vytlačili svého soupeře z pásma, navíc sami přenesli těžiště hry na opačný konec ledové plochy.
13:25'
Nashville je v poslední době aktivnější v útočném pásmu. K samotnému zakončení ale domácím vždy malý kousek chybí, čehož Canucks využívají k podnikání vlastních výpadů.
12:25'
Při jedné takové se navíc dostali Canucks ke kotouči. Ovšem ti záhy kotouč odevzdali zpět do rukou Preds, díky nepřesnému zakončení od modré čáry.
11:40'
Čímž se k rozehrávce zpoza své branky dostávají Predators. Častokrát je ovšem napadána soupeřem, čímž se Predátoři za branku vrací a zkoušejí to znovu.
11:01'
Po komerční přestávce rozehrávají pozvolně Canucks od své branky. Prostor před brankou Nashvillu se jim ale dobýt nepodařilo, navíc museli odevzdat kotouč a vrátit se.
09:51'
Gól ale nastartoval k větší aktivitě Predators, kteří se snaží velmi účinně napadat obranný prostor Canucks. Daří se jim přivádět nepříjemné chvilky pro Markströma, ovšem bez gólového zakončení.
08:49'
Vancouver právě vstřelil branku!
Do vedení jdou ale Canucks, kteří využívají přesilovku! Dnešní debutant s 300 starty v NHL MARKUS GRANLUND si s elegancí sobě vlastní objel prostor brankoviště a v rychlosti uklidil kotouč k pravé tyči Rinneho svatyně. Asistence: Quinn Hughes, Tanner Pearson.
08:02'
Patrně asi dosud největší šance utkání! Viktor Arvidsson se ve středním pásmu utrhl ze sevření Canucks a zcela sám se velmi rychle vydal proti Markströmově brance. Na něj také z mezikruží velmi tvrdě vypálil, ovšem gólman Vancouveru pohotově zareagoval.
06:59'
Canucks zahájili svou úvodní přesilovku velmi aktivně. Po sérii rychlých přihrávek v útočném pásmu se k zakončení postavil v mezikruží Josh Leivo. Pekka Rinne ale zůstal připraven.
06:50'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Wayne Simmonds – 2 min., hákování).
06:45'
Vancouver se snaží zaútočit v signalizované výhodě!
05:44'
Po samostatném výpadu po křídle vypálil Craig Smith. Při jeho střele zleva ale zůstal Markström připraven a puk pohotově vyrazil.
04:27'
Canucks se pokusili o zahájení akce zpoza vlastní branky. Velmi brzy e ale Predators obrali o kotouč a naopak sami se dostali do šance z velmi těsné blízkosti Rinneho branky.
02:41'
Po pravé straně se postaral o průnik do pásma Adam Gaudette. I jeho šanci ale obrana Preds zmrazila.
01:19'
Z těsné blízkosti levé strany brankoviště se pokusil Markströma překonat Ryan Johansen. Stál však před ním neprůstřelný blok gólmana i několika dalších obránců.
00:24'
S prvním útokem se vydali do šance hráči Canucks. Začínali ale velmi pozvolna, čímž obránci Nashvillu velmi rychle ukořistili kotouč pro sebe.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – B. Boyle, Järnkrok, Simmonds.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Stecher, B. Hutton, Rafferty, Q. Hughes, L. Schenn – Virtanen, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Eriksson – Spooner, Gaudette, Leivo – Schaller, Beagle, M. Granlund.

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Racicot, Marquis.
VANCOUVER CANUCKS

Kosatky se do vyřazovacích bojů ani letos nepodívají, tato sezóna ale byla v jejich podání určitě o poznání lepší než ty předchozí. Svěřenci Travise Greenea ještě před pár týdny reálně bojovali o postupové příčky, role lídrů se navíc plnohodnotně ujali mladíci Elias Pettersson, Bo Horvat a Brock Boeser. Canucks se loučí se sezónou velmi sympaticky, dnes na ledě Nashvillu zaútočí už na čtvrté vítězství v řadě.

Nejproduktivnější hráči:
1. Elias Pettersson, 65 bodů (27+38)
2. Bo Horvat, 61 bodů (27+34)
3. Brock Boeser, 55 bodů (26+29)

Československá stopa:
-
NASHVILLE PREDATORS

Preds už mají postup do play-off nějakou dobu jistý, v základní části ale dva zápasy před koncem stále mají o co hrát. Družina Petera Laviolettea je druhá ve Střední divizi se stejným počtem bodů jako vedoucí Winnipeg, třetí St. Louis ale zároveň ztrácí na Nashville jediný bod. Už dnešní duel proti Vancouveru tak do určité míry napoví, z jaké pozice půjdou Predators do bojů o Stanleyův pohár.

Nejproduktivnější hráči:
1. Ryan Johansen, 63 bodů (13+50)
2. Roman Josi, 56 bodů (15+41)
3. Viktor Arvidsson, 47 bodů (33+14)

Československá stopa:
-
Srdečně vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Nashville Predators od 2:00 přivítají Vancouver Canucks. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud