NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Rangers - 26. února 2020   01:08

Islanders
Islanders
37:04' Pageau (Pulock, Jo. Bailey) • 54:23' Eberle (Barzal, Lee) • 59:43' B. Nelson (D. Toews, Barzal)
3:4
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Rangers
Rangers
17:02' Panarin  (R. Lindgren, DeAngelo) • 27:48' McKegg  (Lemieux, Fox) • 49:34' B. Howden  (Br. Smith, R. Lindgren) • 60:28' Zibanejad  (Panarin)
Islanders
Nicholson, Pollock – Devorski, Kovachik (všichni CAN)
Nassau Coliseum, Uniondale, New York City
13 917 diváků
Rangers

Dnešní zápas je tak definitivně za námi. Z mé strany je to tudíž vše. Přeji vám příjemný středeční den a budu se někdy přiště těšit u NHL opět napočtenou! Dobrou noc a příjemné vstávání!
3. Jean-Gabriel Pageau (NYI) 1+0
Bitva o New York je za námi a zase to byl strhující zápas plný zvratů, emocí a dramatu. V první třetině Islanders svého rivala drtili, měli tlak, pohyb a střely, avšak kasírovali jako první, v čase 17:02 odčaroval nulu na gólovém kontě zápasu Artěmij Panarin. Ve druhé třetině už to bylo vyrovnanější, oba týmy zaznamenaly po gólu. Nejprve šli Jezdci do dvougólového trháku ve 28. minutě díky teči Grega McKegga, Islanders však zdramatizovali zápas šťastným gólem Jean-Gabriela Pageaua tři minuty před druhou sirénou.

Zápas gradoval a třetí třetina nabídla to nejlepší z celého zápasu. Nejprve se na konci 46. minuty dostalo i na bitku, když Trouba sestřelil Dal Colleho a mstít se ho vydal Jean-Gabriel Pageau, pro kterého však v součtu trestů zápas prakticky skončil. V čase 49:34 si Rangers vzali dvoubrankový náskok zpět díky další teči, tentokrát však holí Bretta Howdena. Islanders snížili na 2:3 v 53. minutě, po vlně emocí však gól nebyl kvůli postavení Leeho v brankovišti uznán, i díky přezkoumání na videu. Po skončení oslabení za neoprávněně užití výzvy se už ale Ostrované radovat mohli, Jordan Eberle po návratu z trestné hned zakončil gólově.

Islanders rázem hráli ve velkém stylu a Rangers v závěru totálně utavili, 17 sekund před koncem zápasu tak zajistil prodloužení Brock Nelson. To mělo ale krátký život, po chybě Beauvilliera v čase 60:28 rozhodl o výhře Rangers 4:3 Mika Zibanejad.
60:28'
Rangers právě vstřelili branku!
Prodloužení je za námi a trvalo to jenom 28 sekund! Anthony Beauvillier při průniku do útočného pásma ztratil kotouč a Artěmij Panarin se s ním vydal do brejku. Beauviller se snažil ztrátu odčinit návratem a dobruslením Panarina, ale puk mu nesebral. To byl zásadní zlom celé akce, Panarin totiž z otočky našel přesně MIKU ZIBANEJADA, jehož bomba z osy skončila v brance. I přesto, že tak švédský bombarďák dnes nebyl tak vidět, jeho gól přišel v tu nejlepší chvíli z hlediska Rangers – 3:4! Asistence: Artěmij Panarin.
60:08'
Pětiminutovka začíná, Brock Nelson drží puk na holi a čeká.
60:01'
Strhující třetí třetina plná emocí a dramatu je za námi. Rangers drželi výhru až do času 59:43, kdy ale v totálním tlaku srovnal Brock Nelson a poslal bitvu o New York do prodloužení. To začíná za chvilku a zajímavostí je, že Jean-Gabriel Pageau se vrací na trestnou, neboť s prodloužením v tu dobu nikdo nepočítal.
60:00'
59:43'
Islanders právě vstřelili branku!
V Nassau Coliseu probíhá totální euforie, neboť je srovnáno a uvidíme zřejmě prodloužení! BROCK NELSON se stal hrdinou a jeho 23. gól v sezoně přichází v pravý čas. Barzal vrátil puk na modrou pro Toewse, který místo střely ale vyšperkoval celou situaci nahrávkou na Nelsona, jehož usměrnění kotouče za záda gólmana bylo úspěšné – 3:3! Asistence: Devon Toews, Mathew Barzal.
59:02'
Na začátku poslední minuty se puk povaloval v brankovišti a už se k němu dostával Lee, v poslední chvíli jej ale předstoupil Trouba a odpálil jej mimo nebezpečí!
58:47'
Ryan Pulock z nápřahu vypálil jedovku, Georgijev drží.
58:39'
Mathew Barzal to vzal na sebe a z levého kruhu zkusil překonat gólmana Rangers, jenže ten nepřipouští žádné drama a přerušuje hru. Islanders berou oddechový čas.
58:28'
Varlamov na střídačce, Islanders už hrají vabank!
58:02'
Matt Martin napálil jenom blokujícího hráče, hosté vyhazují puk k brance soupeře.
57:32'
Islanders jsou v tlaku a zanedlouho určitě přijde na přetřes odvolání gólmana. Rangers nemohou prostřídat a je to spíše pět soch v obraně.
56:18'
Po vstřeleném gólu Islanders velmi ožili a sypou na branku rivala jednu střelu za druhou. Rangers čeká ještě velmi těžká šichta, zejména pak gólmana Georgijeva, který je v jednom ohni.
54:23'
Ano, využijí! JORDAN EBERLE naskočil z trestné lavice a hned jej Barzal zapojil přihrávkou z pravého kruhu do hry. Útočník elitní formace týmu z Long Islandu nahrál Eberlemu do druhé vlny, ten si potáhl puk blíže k brance a překonal již prakticky sedícího Georgijeva v brance – 2:3! Asistence: Mathew Barzal, Anders Lee.
54:16'
Krátká přesilovka Islanders má jenom 13 sekund, využijí ji domácí hráči?
54:06'
Máme tu zřejmě poslední komerční přestávku zápasu.
53:27'
Mathew Barzal v útočném pásmu podržel puk a pustil ho z pravého kruhu na Leeho, který byl zcela osamocen mezi kruhy, svojí střelu však nasměroval jenom do Georgijeva!
52:30'
Minutu a 46 sekund se však bude hrát 4 na 4. Ryan Strome (NYR) podrazil na modré obránce Mayfielda a míří na trestnou.
52:16'
Barry Trotz se sice rozčiluje a dalších bezmála třináct tisíc fanoušků Islanders v hale s ním, rozhodčí však ponechávají v platnosti svůj verdikt. Tím pádem dostávají domácí dvouminutový trest za neoprávněné využití výzvy, trest odsedí Jordan Eberle (NYI).
52:16'
Barry Trotz naprosto jasně volá po coach challenge a má ho mít! Celá situace se tak jde přezkoumávat na video.
52:16'
Islanders se nyní radovali ze snížení na 2:3, střela Pulocka od modré však není uznána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, konkrétně to byl kapitán Anders Lee!
51:38'
Kotouč je v ochranné síti nad brankou Rangers, hra je proto přerušena a následuje další komerční přestávka.
51:10'
Hosté jsou nyní tak mnohem blíže výhře a podnikli další brejk, který táhl Kaapo Kakko, jeho střela z vrcholku kruhu ale končí na bruslích prvního bránícího hráče.
49:34'
Rangers odskakují zpátky na dvě branky náskoku a BRETT HOWDEN je hrdinou tohoto momentu! Lindgren posunul puk podél modré na Smitha, který vypálil od střídaček na branku. Kotouč však na hranici brankoviště šikovně tečoval právě Howden a nedal tím Varlamovovi žádnou šanci zasáhnout – 1:3! Asistence: Brendan Smith, Ryan Lindgren.
47:56'
Tresty jsou rozdány, přesilovka Rangers zůstala nevyužita. Islanders už nyní musí hrát mnohem více do útoku.
45:52'
Jean-Gabriel Pageau (NYI) dnes dohrál. Kromě pěti minut za bitku dostal i dvě minuty za vyprovokování bitky. K tomu se připočetl ještě desetiminutový trest, v součtu trestných minut tak Pageau míří do kabiny. Jacob Trouba (NYR) zinkasoval jenom pětiminutový trest za bitku, Rangers tak mají přesilovku.
45:52'
A je to tady! Trouba zboural na modré Dal Colleho a hned tu vznikla bitka mezi ním a Pageauem. Lépe na tom nakonec byl bek Rangers, který střelce jediného gólu Islanders povalil na zem jako první. Michael Dal Colle míří hned do kabiny, jak to bude s tresty?
45:25'
Scott Mayfield zakládá útok, napadá ho McKegg, což přineslo ovoce v podobě zakázaného uvolnění domácích. Pro ně začíná čas pomaličku hrát proti...
44:36'
Chytil tak mohl naskočit na led s vědomím, že jeho vyloučení týmu z gólového hlediska nijak neublížilo. Navíc po naskočení z trestné se dostal do střelecké pozice, puk jenom napálil do Varlamova.
44:12'
Michael Dal Colle zkusil v samotném závěru přesilovky objet branku a zasunout kotouč u druhé tyče, Georgijev však s tím tak trošku počítal a nedovolil srovnání stavu.
43:03'
Josh Bailey na pravém kruhu promáchl, následně však dojel kotouč a křížem nahrával na levý kruh pro Barzala. Místo očekávané střely nejproduktivnější hráč týmu vracel mezi kruhy na Leeho, tento pas byl ale zastaven.
42:37'
Hosté první momenty přečkali vyhozením kotouče až k protější brance, Islanders se nedokázali pořádně dostat do pásma.
42:19'
Filip Chytil (NYR) nasadil zezadu pronikajícímu obránci šroubovák na ruku a český hráč si jde odpočinout na trestnou.
41:28'
Anthony Beauvillier se nedostal přes vysunutého obránce ve středním pásmu, přesto nakonec domácí získali puk před brankou Georgijeva. Navíc jsou ve výhodě, neboť se bude vylučovat.
41:00'
Rangers opět vyhazují, tentokrát se však zakázané uvolnění nepíská.
40:08'
Začíná třetí třetina, zda to bude poslední dějství v zápase či nikoliv, na to si budeme muset ještě dvacet minut hry počkat. Třetinu zahajují domácí v pásmu, Rangers reagují čistým icingem.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:52.
O poznání vyrovnanější průběh měla druhá třetina v derby, stále to ale byli Ostrované, kdo měli navrch střelecky. První gól třetiny však padl na straně hostí, Greg McKegg se trefil letos počtvrté, tentokrát to bylo šikovnou tečí střely Lemieuxe od modré. Dlouho to vypadalo, že stav 0:2 zůstane, Islanders se ale vrátili do zápasu kuriózním gólem, neboť nečekaný odraz od zadního mantinelu po střele Pulocka využil Jean-Gabriel Pageau a snížil tak na přijatelnější jednobrankový rozdíl.

Střely na branku: 31 – 20 (16 – 13)
40:00'
39:53'
Mika Zibanejad se dostal ke kotouči po vyhraném buly a okamžitě jej napálil na branku. Varlamov to zřejmě nečekal a předvedl takový nijaký zákrok, navíc ani nevěděl, kde má kotouč. Filip Chytil v brankovišti usiloval o to, aby puk za brankovou čáru dostal, do hry ale vstoupil sudí, který neměl kotouč na očích.
39:48'
12 sekund před koncem bude ještě vhazování na kruhu před brankou Varlamova.
39:08'
Brendan Smith střílel na branku až za levým kruhem, napálil sice bližší tyčku, nutno však podotknout, že Varlamov byl na tyči přitisknut a nic zásadního by z toho pravděpodobně nebylo.
38:21'
Hosté v závěru třetiny útočí, snaží se tlačit do střeleckých příležitostí a zase odskočit na dvoubrankový rozdíl.
37:04'
Odraz o zadní plexi nyní pomohl domácím ke snížení před koncem periody a JEAN-GABRIEL PAGEAU byl zkrátka ve správný čas na správném místě. Ryan Pulock totiž vystřelil od modré a napálil jenom plexisklo. Georgijev očekával, že se puk zjeví na jeho levé tyči, tím pádem tam i směřoval svůj pohyb. Chyba lávky, kotouč spadl přímo k Pageauovi, který pohotově doklepl do prázdné – 1:2! Asistence: Ryan Pulock, Josh Bailey.
36:45'
Mayfieldovu střelu ještě chtěl mezi kruhy tečovat Bailey, nebyl však úspěšný.
36:05'
Mika Zibanejad dnes není prakticky vidět, nyní se připomněl nahozením z úhlu, které Varlamov zásahem holí prodloužil za branku, do rohu kluziště.
34:58'
Phillip Di Giuseppe se nedostal přes obrannou dvojici Islanders ve snaze získat nahozený kotouč do své moci. Na základě toho se tak hra otočila zpátky před branku Georgijeva.
34:30'
Trouba složil Barzala v útočném pásmu, bez jakékoliv intervence sudích hra pokračuje dále. Navazující ofsajd Ostrovanů však již čárovému neunikl, proto zastavení hry a komerční přestávka.
33:52'
Zásah lavičky Rangers přerušuje hru, za místo vhazování je určeno střední pásmo.
33:12'
Scott Mayfield si vyjel na levý kruh a tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Georgijeva, který ale neměl problém se zásahem a připsal si na své konto tak číslo o jedna vyšší, než bylo před touto střelou.
32:06'
Chris Kreider dostal před branku výbornou přihrávku od Lemieuxe, v poslední chvíli však nedokázal umístit puk přesně mezi tři tyče.
31:56'
Za odraženým kotoučem sprintoval Nelson, ale oproti Georgijevovi měl hodně metrů plus. Ruský gólman tak byl u puku první a bez problémů uhasil možné nebezpečí.
31:20'
Hosté nikam nespěchají, hrají v poklidu u své branky a nechali protočit ve svém pásmu postupně všechny tři napadající hráče ve formaci. Jenže pak sami vyhodili na zakázané uvolnění.
30:39'
Kaapo Kakko se dral do zakončení po pravém křídle, včas byl ale zastaven Leddym a přitlačen na mantinel. Přesto se v dalších momentech Kakko ke střele dostal, jeho pokus drží v lapačce Varlamov.
30:20'
Ofsajd Islanders, kterým se v posledních minutách skutečně nedaří. Zvýšil se počet technických chyb a vývoj zápasu jim opravdu na psychické stránce nepřidá. Po komerční přestávce se rozehraje druhá část třetiny.
29:24'
Semjon Varlamov nahrával podél mantinelu na spoluhráče, před které se však dostal Jacob Trouba a ihned vyslal od modré střelu na branku. Domácí brankář dokázal na tuto střelu přes clonu reagovat.
28:58'
Rangers kontrolují hru a nepouští Islanders do útočných manévrů. Domácí navíc vytvářejí další zakázané uvolnění.
27:48'
Maximální efektivita a Rangers už vedou venku o dva góly! Adam Fox zavezl kotouč do pásma a podél prken se dostal až za branku, odkud přihrávkou vrátil hru na modrou čáru, kde stál Brendan Lemieux. Jeho střelu od modré však ještě před brankou tečoval GREG MCKEGG, navíc přímo do protipohybu Varlamova – 0:2! Asistence: Brendan Lemieux, Adam Fox.
25:38'
Střela Mayfielda byla zablokována Panarinem a následoval protiútok zahajovací formace Rangers, který klidně mohl skončit gólem! Kombinaci na jeden dotek zakončoval před brankou Ryan Strome, kličkou se ale již nedokázal zbavit Varlamova, který ho dobře vystínoval a nedovolil vystřelit.
24:51'
Josh Bailey si v situaci 3 na 3 sjížděl mezi kruhy a nakonec i sám vystřelil, Georgijev vyrážel lapačkou. Puk však zachytil znovu Bailey a bekhendovou kličkou se dostával zpátky před branku, kde vznikl menší zmatek, hostující gólman i podruhé ale nepouští puk za svá záda.
24:33'
Adam Fox předvedl za vlastní brankou dobrou práci a zastavil kombinaci Islanders, rozehrávku dopředu ale pak již moc nezvládl a napálil puk na icing.
23:39'
Kromě další střely na branku Rangers byly k vidění už i první záblesky emocí, na kruhu Trouba zalehl jednoho z protihráčů a hned se to začalo postrkovat, velezkušená dvojice čárových Devorski – Kovachik ale bez problémů vše uklidnila.
23:05'
Jordan Eberle střílel po zpětné přihrávce od Barzala, jeho pokus z vrcholku pravého kruhu ale opět má v moci Georgijev, který znovu přerušuje hru. Zanedlouho se bude vhazovat po jeho levici.
22:08'
Otto Koivula u mantinelu před trestnými získal puk a bez rozmyslu jej nastřelil na soupeřovu branku. Nic zásadního z toho ale nevzešlo, což platilo i o následné střele Martina z levého křídla. Georgijev má puk v lapačce a přerušuje.
21:43'
Icing domácích a hra je na začátku druhé třetiny velice často přerušovaná.
21:12'
Mika Zibanejad ještě chytil puk na modré a střílel okamžitě z první na branku, Semjon Varlamov přikryl puk lapačkou a vypadalo to, že bude přerušovat, nakonec ale rozehrál.
20:38'
Islanders nevymýšleli žádné složitosti, jednoduše z vlastního pásma poslali obloučkem kotouč k brance Rangers, aby nebyl pískán icing.
20:02'
Druhá třetina začíná, úvodní buly vyhrávají hosté, kteří však na vlastní modré vytvořili chybu v rozehře a Nick Leddy okamžitě střílel, Georgijev viděl a včas vyrazil.
20:01'
Strhující první třetina je za námi a jednoznačně lépe herně na tom byli domácí, kteří po drtivou většinu třetiny svého rivala přehrávali a byli nastěhováni v jeho pásmu. Ale šancí už bylo o něco méně, gólů pak přesně nula. Rangers toho sice tolik vůbec neměli, byli ale neskutečně efektivní a ujmuli se vedení po odbráněném oslabení. V čase 17:02 otevřel gólový účet zápasu Artěmij Panarin, od té doby se skóre nezměnilo. Zpět do Nassau Coliseum se vracíme za 15 minut!

Střely na branku: 15 – 7
20:00'
19:38'
Zpoza branky rozjíždí Rangers jeden z posledních útoků v této třetině.
18:52'
Blíží se závěr první třetiny a vývoj utkání fanoušky Islanders skutečně opařil. Velký útlum je vidět i u hráčů a jejich aktivita po celou třetinu je rázem pryč.
17:02'
Jak to tak bývá, můžete být 17 minut pod totálním tlakem, ale skórovat z ojedinělé akce! Na začátku bylo zachycení vyhození Ostrovanů na modré a přihrávka DeAngela na šířku kluziště pro Lindgrena. Hostující obránce nic neuspěchal, křížem vrátil puk na ARTĚMIJE PANARINA, který z levého kruhu prostřelil mezi betony přesunujícího se Varlamova – 0:1! Asistence: Ryan Lindgren, Anthony DeAngelo.
16:26'
Hraje se v plném počtu na obou stranách, pomaličku nám navíc finišuje první třetina. Chytil proskočil na modré mezi dvojicí obránců a řítil se vstříc brance, byl nakonec ale až moc rychlý a nedokázal nahrát spoluhráči do lepší pozice.
15:49'
26 sekund chybí Lemieuxovi k nástupu na led. Islanders však druhou půlku přesilovky hrají tragicky a hosté spolehlivě zbytek oslabení dobrání.
15:10'
Přihrávka zpoza branky na volného Baileyho vypadala pěkně a zajisté by tam byla i solidní střela, Bailey však z nápřahu promáchl a Rangers vyhazují až k brance soupeře.
14:19'
Elitní přesilovková formace rozjíždí první kombinace v předbrankovém prostoru. Rangers tak skutečně toto oslabení nepomáhá v tom, aby se našli v zápase.
14:15'
Ve snaze dostat se na kotouč Brendan Lemieux (NYR) za vlastní brankou zahákoval Scotta Mayfielda, za což dostává dvě minuty. Prolomí Islanders gólové mlčení?
13:48'
Scott Mayfield následně střílel od modré, zahrál ale jenom nízký bas v podobě hrazení. Domácí jsou nicméně v signalizované výhodě, bude se tak poprvé vylučovat.
12:46'
Phillip Di Giuseppe předvedl útočný výpad, který zakončil z mezikruží střelou, hodně studený Varlamov vyráží do rohu kluziště, kde Di Giuseppe opět bojoval o puk, tentokrát ale proti urostlému Mayfieldovi neuspěl.
11:59'
Zase je to ve starých kolejích. Rangers bruslí výhradně ve svém obranném pásmu a jejich rival posílá na branku jednu střelu za druhou. Tohle tým z Madison Square Garden nemůže ustát...
11:03'
Islanders nebyli daleko od vedoucího gólu! Na levém křídle přišla střela z hole jejich hráče a puk Georgijevovi propadl na zadní tyč, kde chtěl dorážet Eberle, v nastalém zmatku ale minul!
10:25'
Mathew Barzal po přihrávce od Eberleho střílel z modré čáry. Před brankou měl clonu, která pokus sice tečovala, ale vysoko nad branku Jezdců.
09:41'
Rangers se po úvodních hrůzných minutách dostali evidentně do hry a srovnali tempo. Na nasazení si stěžovat nemůžeme, zápasu však chybí gól.
09:11'
Phillip Di Giuseppe nic nevymýšlel, poslal kotouč ze středního pásma za branku Islanders a nechává prostřídat své spoluhráče.
08:30'
Brendan Smith zasekl svůj pohyb u mantinelu, vrátil kotouč pod sebe a ke střele se chystal Howden, jenže v poslední chvíli mu při kličce puk sjel z čepele.
07:30'
Ve středovém kruhu se nám opakuje vhazování, které nakonec dopadlo lépe pro hostující tým. Fox od modré jenom ale nastřelil prvního blokujícího obránce, Islanders se osvobozují jednoduchým vyhozením k Georgijevovi.
07:29'
Neskutečná pasáž hry z obou stran, domácí měli přečíslení 2 na 1, Anders Lee však z pravého kruhu jenom vyprášil betony ruského gólmana ve službách Rangers. Hru nakonec přerušuje po dlouhé době zásah ochranné sítě a tenhle hokej se musí líbit.
06:07'
Ale jak to tak obvykle bývá, pasivní tým mohl jít do vedení! Brendan Lemieux byl ve správnou chvíli na správném místě, zcela sám v předbrankovém prostoru mohl doklepnout puk do sítě po střele Staala, ale na dlouhou hůl nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče!
05:18'
Zpátky před branku Georgijeva, kde zase operuje pětice domácích. Boychuk hledal křížem na levém kruhu Koivulu, puk byl ale zablokován obráncem Rangers. Hosté absolutně nestíhají a jsou pod velikým tlakem.
04:30'
Nahození Rangers do útočného pásma má jako první Howden, ale byl natlačen k mantinelu, následně jej o kotouč připravil Pulock.
03:46'
Jordan Eberle z vrcholku pravého kruhu hned pálil bez přípravy, Georgijev si povyjel a zlikvidoval tuto křižnou střelu betonem. Domácí jsou při chuti a je to ve hře dost znát.
03:10'
Po vhazování Rangers nedokázali opustit vlastní pásmo a Islanders mají ze hry v úvodu rozhodně více. Veškeré akce ale zatím gólovými zásahy nekončí.
02:55'
Anders Lee se pokoušel nabruslit si do lepší střelecké pozice, nakonec musel stejně střílet z ostrého úhlu bekhendem, Georgijev kontroloval a betonem vyrazil na protějši stranu.
02:13'
Kaapo Kakko podél prken nahodil do středního pásma, celá pětka hostujícího týmu střídá. To platí i o té domácí, následovaly tak hluché sekundy, kdy nikdo nehrál.
01:47'
Alexandar Georgijev si připsal první zákrok proti nahození Boychuka od modré. Vhazovat se bude po gólmanově levici.
01:10'
Srážka dvou hráčů Rangers v útočném pásmu dala základ rychlému útoku Islanders, který však končí jenom za brankou Jezdců. Tlak nicméně pokračuje a Islanders kombinují před kasou.
00:02'
Bitva o New York začíná, Rangers do zápasu vlétli ve vysokém tempu a hned zlobí před brankou svého rivala.
00:01'
-5'
Na ledě se již prohání čtveřice rozhodčích, teď už jenom chybí oba dnešní rivalové. Ve vyprodaném domácím stánku Islanders už nyní panuje velice dobrá atmosféra, a také zní velký pískot, neboť se na nástup chystají právě Rangers.
-15'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – A. Greene, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk (A) – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Brassard – Dal Colle, Pageau, Jo. Bailey (A) – M. Martin, Koivula, Komarov.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Br. Smith, Trouba, DeAngelo, M. Staal (A), R. Lindgren, Fox – Kreider, Zibanejad (A), Lemieux – Panarin, R. Strome, Fast (A) – Di Giuseppe, Chytil, Kakko – J. Gauthier, B. Howden, McKegg.

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Devorski, Kovachik (všichni CAN).
-20'
Krásné středeční ráno vám přeji při sledování newyorského hokejového derby! Bitva o New York napíše v této sezoně během noci už své šesté pokračování, pokud počítáme i dva přípravné zápasy. České fanoušky potěší zajisté start Filipa Chytila ve třetí formaci na centru. Chytil si to tak bude moci ťuknout s Kaapem Kakkem, na levé straně pak bude mít Di Giuseppeho.
NEW YORK ISLANDERS
Metropolitní divize: 4. místo, 76 bodů, skóre 176:164, bilance 24-11-6-20

Zdánlivě jasně rozdaná Metropolitní divize se v závěru přecijen zamotala a ve hře o postup je stále sedm týmů, pokud počítáme i poměrně suverénní Washington s Pittsburghem. Jedním z aspirantů na přímý postup z divize jsou i Islanders, kteří i bez větší hvězdy mají velice silný tým. Kouč Barry Trotz se však v posledních dnech musí potýkat se zraněními a špatnou formou jeho svěřenců.

Když uprostřed února vyjížděli Trotzovi svěřenci na čtyřzápasový trip, určitě netušili, že si z něj nedovezou domů ani jednu výhru, ba co více, dokonce ani jeden bod! Všechno se odvíjelo od bůra v Nashvillu a na první výhru se tak fanoušci načekali až doma proti slabému Detroitu, který vypláchli 4:1. A stejným výsledkem dopadlo doposud jejich poslední klání proti San Jose. Po čtyřech porážkách v řadě se tak Islanders pomalu vrací na vítěznou kolej a jestli se jim skutečně daří, to poznáme právě v dnešním derby.
NEW YORK RANGERS
Metropolitní divize: 7. místo, 70 bodů, skóre 203:188, bilance 29-4-4-24

Dlouho to vypadalo, že v Madison Square Garden bude končit sezona již brzy. Rangers se krčili na spodku tabulky společně s New Jersey a zbytek tabulky jim utíkal. Jenže týmy z Metropolitní divize se s formou spíše nepotkaly, sbírají jednu prohru za druhou, zatímco Rangers ožili a rázem jsou od postupového místa v divizi na hratelných sedm bodů.

Tým totiž začal fungovat, v čele má Artěmije Panarina, který na začátku sezony podepsal velice lukrativní smlouvu na sedm let, navíc za částku 81,5 milionů dolarů! Během šedesáti zápasů má Panarin bilanci 31+52 a táhne Jezdce za metou, která vypadala ještě před měsícem nereálně. Z posledních pěti zápasů Rangers prohráli jenom jediný, nad jejich síly byla bostonská mašina. Jinak ale NYR zvládlo všechny klíčové duely, dokázalo porazit matný Columbus a Carolinu, navíc oba zápasy hrálo na venkovním ledě. Když se k tomu přidá výhra nad Chicagem a trápícím se San José, může se tu psát příběh povstání z mrtvých.
Všem příznivcům zámořského hokeje přeji klidnou středeční noc! Na programu je ve středu další lahůdka ze série zápasů Východní konference, od 1:00 se v Nassau Coliseum odehraje další díl bitvy o New York!

Dva nesmiřitelní rivalové, tedy Islanders a Rangers se postaví proti sobě už pošesté v této sezoně. Bilance 3-2 hovoří lépe pro Rangers, povede se Jezdcům i počtvrté v řadě porazit svého rivala, nebo se budou radovat Islanders?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.