NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Flyers - 1. ledna 2020   03:00

Kings
Kings
05:31' Clifford (Luff, Amadio) • 06:57' Iafallo (Kopitar, A. Kempe) • 08:45' Toffoli (Kopitar, Doughty) • 17:52' A. Kempe (Lizotte, MacDermid) • 41:31' Frk (Walker, Prochorkin)
5:3
(4:0, 0:1, 1:2)
Flyers
Flyers
34:59' Braun  (M. Vorobjov) • 47:16' Giroux  (Voráček, Konecny) • 57:08' Laughton  (Braun, Voráček)
Kings
Frederick L'Ecuyer, Garrett Rank – Brian Murphy, Travis Gawryletz
Staples Center, Los Angeles
Flyers
Elliott (-0. Hart) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere, Hägg – M. Vorobjov, Couturier (C), Giroux – Konecny, K. Hayes, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, M. Raffl, Laughton – Pitlick, Farabee, Voráček.

Děkujeme Vám za pozornost a mnoho zajímavých hokejových zážitků i v novém roce 2020!

Jakub Voráček (PHI) 0+2
Střely ve 3. třetině (celkově): 4:11 (29:35)
Zápas tedy končí trochu překvapivě lépe pro domácí, kteří úspěšně zakončují rok 2019. Uvidíme jestli je tato výhra 5:3 nakopne k celkově lepším výsledkům. Kings dnes vycházeli zejména přesilovky, jednu z nich využil i na počátku třetiny Frk. O snížení se pak zasloužili jednak Giroux a Laughton, na víc se však Letci již nezmohli a to ani v závěrečné power play.
59:34'
Hosté to zkouší v power play, ale času je žalostně málo.
59:00'
Hraje se poslední minuta základní hrací doby.
57:29'
Tahle střela jen těsně minula pravou tyčku Kings. Ti se budou ještě o výsledek muset strachovat.
57:08'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Naděje ještě žije. Braun vypálil od modré a SCOTT LAUGHTON chytře nastavil svou brusli a umístil puk za Quickova záda. Asistence: Justin Braun a Jakub Voráček.
56:35'
Boj u modré čáry nakonec vyzněl lépe pro hráče v oranžovém.
55:17'
Čas běží a nevypadá to, že se dočkáme nějakého závěrečného tlaku hostů. Flyers se jen těžko dostávají do útočného pásma.
54:15'
Už už se zdálo, že se Voráček dostane do šance, ale byl těsně bráněn a nakonec jen "odevzdal" kotouč brankáři domácího týmu.
53:17'
Vysoká hůl a hra se přesune před Quicka.
52:27'
Niskanenova (Philadelphia) rána trefila pouze prvního hráče a domácí branku neohrozila.
51:27'
Van Riemsdyk (Flyers) měl dobrou příležitost, proti byl však pevný beton brankáře Quicka.
50:56'
Kotouč rychle střídá majitele a žádný z týmů nemá převahu.
49:38'
Doughty (Los Angeles) si trochu zahrával a málem ztratil puk u vlastní branky.
48:59'
Kopitarova (Kings) rána zblokována a zamířila chodeckou rychlost do rohu kluziště.
48:21'
Kempe (Kings) se neprezentoval přesným pasem a akce Kings nabrala výrazné zpoždění.
47:16'
Snížení z holí Flyers! Voráček našel prudkým pasem od levého mantinelu najíždějícího CLAUDEA GIROUXA , který ležícího Quicka překonal z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jakub Voráček a Travis Konecny.
46:24'
Carter (LA) byl prvním mužem, který vystřelil během přesilovky Flyers. Hart raději puk podržel.
46:14'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., držení hole).
45:22'
Niskanen (Flyers) předvedl za svou brankou tvrdý hit, nicméně čistý a hraje se dál.
42:34'
Voráček (Flyers) nyní vybojoval za brankou puk a na chvíli zavařil domácí defenzívě.
41:31'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
No to byla rána! MARTIN FRK se prosazuje v závěru přesilovky, když tvrdou ranou poslal puk o horní tyčku do klece. Třetí branka pro českého hráče v dresu Kings. Asistence: Sean Walker a Nikolaj Prochorkin.
40:33'
Kempe (LA) zkusil štěstí jako první, ale z úhlu neměl moc šancí uspět.
40:01'
Buly patří hráčům Flyers, kteří okamžitě vyhazují.
40:01'
Střely na branku ve 2. třetině: 10:9
Druhá třetina přinesla nakonec pouze jednu branku a stav je po 40 minutách 4:1 pro domácí Krále. Jediným úspěšným střelcem se stal Braun. nicméně Los Angeles bylo během třetiny nebezpečnější. Flyers mají zatím paradoxně problémy s vlastní přesilovkou, i tentokrát mohli dvakrát inkasovat po samostatných únicích během vlastní početní výhody, nicméně v obou případech podržel hosty brankář Hart, který naskočil od 2. třetiny. Poslední třetinu zahájí Kings přesilovkou.
40:00'
39:36'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., vražení na hrazení).
39:07'
A další samostatný únik pro Los Angeles. Tentokrát neuspěl bekhendovým blafákem navracející se Wagner.
38:13'
Carter (LA) mohl opět navýšit vedení domácích, ale skulinu mezi Hartovými betony nenašel.
36:59'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., hrubost).
36:48'
Odložené vyloučení Kings. Philadephia to zkusí bez gólmana.
34:59'
Konečně se prosazují i hosté. JUSTIN BRAUN dokázal dostat puk do levého horního rohu z letu po Vorobjově náhozu. Celé předcházel ostrý zákrok MacDemida. Asistence: Michail Vorobjov.
34:26'
Kings se nebojí vysokého presu. Luff (LA) se zblízka netrefil mezi tři tyče.
32:07'
Pěkná shození do druhé vlny v podání Kings. Druhá perioda je však stále bezbranková.
31:31'
Vorobjov (Flyers) trefil tyčku! Přesouvající se Quick by však pravděpodobně střelu zachytil i tak.
30:57'
Kings působí aktivněji a mají více snahy vymýšlet.
27:57'
Dobrý zákok Harta (Flyers) proti Huttonovi, který měl mezi kruhy velmi dobrou střeleckou příležitost.
26:53'
Couturier (Flyers) zkusil z otočky najít svého spoluhráče, jeho řešení však bylo trochu naslepo a neslavilo úspěch.
25:38'
Nejprve se hnali Flyers 3 na 1, ale zklamalo je zpracování, v následující akci na opačné straně kluziště neuspěl bekhendem Clifford.
24:14'
Eliott (Flyers) úspěšně zasáhl proti střele od levého mantinelu.
23:19'
Kings jsou na puku, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu.
22:06'
Až Frk musel odklízet neposedný kotouč, který se motal okolo branky Los Angeles.
20:45'
Lizzote (LA) se snažil natlačit před branku, ale důrazný Gostisbehere ho do zakončení nepustil.
20:22'
První střela hostů pouze orazítkovala zadní mantinel.
-1:59'
Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Brian Elliott, přichází Carter Hart.
20:01'
Střely na branku v 1. třetině: 15:15
No trochu nečekaný výsledek se zrodil po první třetině a Kings vedou 4:0. Domácí dávali především lekce z produktivity, neboť Cliffordově gólu dokázali zásluhou Iafalla a Toffoliho využít dvě přesilovky. Flyers pak sice zabrali, ale moc vyložených šancí si nevypracovali a to málo pochytal zatím bezchybný Quick. O poslední rance se pak v oslabení zasloužil Kempe.
20:00'
19:30'
Poslední větší šance z hole hostů neměla gólové parametry a sklouzla neškodně za branku.
17:52'
To zavání již debaklem. Kings unikli během oslabení a v situaci 2 na 1 ADRIAN KEMPE po pasu vypálil na zadní tyč z pravé strany. Asistence: Blake Lizotte a Kurtis MacDermid.
17:32'
Kings se osvobozují dlouhým náhozem.
16:45'
První střela přesilovky se po odrazu snesla pouze neškodně za branku. Quick má problémy s maskou a musí si nechat vyměnit prasklý řemínek.
16:23'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., vysoká hůl).
15:34'
Wagner (LA) mířil do pravého horního růžku, ale pouze oprášil zadní mantinel.
15:01'
Aube-Kubel (Philadepphia) byl napoprvé zblokován, ale zorientoval se nejrychleji a vypálil i podruhé, pouze na hrudník branáře LA.
14:26'
Kings měli nyní drobné potíže při vyhazování kotouče z vlastní obrany. Vhazovat se bude před Quickem.
14:12'
Coutirier (Flyers)navzdory přesile zavezl kotouč do útočného pásma a poslal ho po obvodu zpět na modrou, kde zkusil štěstí Giroux. Quick však stále drží čisté konto.
12:20'
Brankář LA musel čelit dalším pokusům, u své pravé tyčky se však na táhl, jak dlouhý tak široký a nic za svá záda nepustil.
11:03'
Oba týmy zvyšují obrátky, ale je to bez zakončení.
10:02'
Po delší odmlce se nám připomněli také Letci, Quick se musel hodně natáhnout, aby lapačkou přikryl puk, který na něj mířil po bekhendovém pokusu.
09:18'
Los Angeles je stále při chuti, ale Carter tentokrát neuspěl.
08:45'
Domácí si výrazně vylepšují statistiky přesilovek! TYLER TOFFOLI se sice napoprvé při dorážce neprosadil, neboť skvěle zasáhl betonem Eliott, jenže ten stejný hráč měl možnost nápravy a tentokrát již zamířil do branky. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.
08:07'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., hrubost).
06:57'
Dobrý vstup domácích hráčů do utkání. Kings otočili hru a Kopitar nahodil puk zápěstím na branku, kde skvěle tečoval ALEX IAFALLO a kotouč nakonec dojel až za brankovou čáru. Asistence: Anže Kopitar a Adrian Kempe.
06:10'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., držení).
05:31'
Kings se ujímají vedení. Luff dobře roztáhl hru na levou stranu, kde měl KYLE CLIFFORD dostatek času na střelu a Eliotta překonal ranou pod vyrážečku na bližší tyč. Asistence: Matt Luff a Michael Amadio.
04:14'
3. formace Flyers nyní držela domácí v jejich třetina, konečnou střelu Hagga kryje pozorný Quick.
02:57'
Kings se nyní hnali ve 4 na dva zbylé obránce Flyers, ale Kopitar byl natlačen na mantinel a neměl prostor manévrovat, natož hledat své spoluhráče.
02:09'
Walkerův (Los Angeles) pokus zblokován.
01:02'
Už i Eliott si připsal první zákrok, střelou z pravé strany ho prověřil Kempe, ale brankář Philadeplhie chytá.
00:30'
Giroux (Flyers) se po bekhendové straně vytočil pře branku a dorážel na Quicka, kterého však nepřetlačil.
00:01'
Úvodní buly vyhrál tým Los Angeles, ale byl to velký boj.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Walker, Doughty, Roy, B. Hutton, Clague, MacDermid – Toffoli, Kopitar (C), Iafallo – Wagner, Lizotte, A. Kempe – Frk, J. Carter, Prochorkin – Luff, Amadio, Clifford.

Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – M. Vorobjov, Couturier, Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, M. Raffl, Laughton – Pitlick, Farabee, Voráček.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Garrett Rank – Brian Murphy, Travis Gawryletz.
Philadelphia Flyers

To Flyers si vedou o poznání lépe. Ve východní konferenci jsou na 5. příčce se ziskem 49 bodů. Letci vynikají především bráněním oslabení, 83 % je jedno z nejlepších čísel v NHL. V posledních zápasech navíc krom výpadku se Sharks, se kterými padli 1:6, slavili výhry. 5:4 po nájezdech s Ottawou, 5:1 nad Rangers a 2:1 po prodloužení s Anaheimem. Nejrpoduktivnější postavou týmu je aktuálně Travis Konecny (11+23). Co se týče českých tváří, Jakub Voráček má statistiky 8+21 a David Kaše za 5 zápasů vstřelil 1 branku. Všichni jistě drží palce i Oscaru Lindblomovi, kterému byla nedávno diagnostikována rakovina a musel přerušit kariéru.
Los Angeles Kings

Kings se zatím v letošní sezóně trápí a v západní konferenci jsou úplně poslední. Ze 41 zápasů vydolovali pouze 36 bodů. Tým doplácí především na ne příliš produktivní útok, který zatím vsítil pouze 104 branek. Rovněž využívání přesilovek je slabinou, pouhých 13 % tým vpřed jistě neposune. V posledních zápasech si mužstvo připsalo jednu výhru. Nejprve však padlo 2:3 s Buffalem a 1:4 se St. Louis. Výhra pak přišla v zápase se Sharks, kde Los Angeles slavilo 3:2 po prodloužení. Ve stejném poměru však následně padli v základní hrací době s Vancouverem. Nejpilnějším sběračem kanadských bodů je Slovinec Anže Kopitar (15+20). Český Martin Frk si po odchodu z Detroitu zatím připsal ve dvou zápasech dvě přesné trefy.
Vážení diváci, novoroční oslavy jsou v plném proudu, ovšem to neplatí pro severoamerickou NHL, která pro na svém programu pro změnu poslední zápasy roku 2019. Los Angeles Kings přivítají hosty z atlantického pobřeží, konkrétně Philadelphia Flyers. Letos se týmy ještě nepotkali, v loňské sezóně slavili nejprve Flyers, kteří doma venku zvítězili 5:2, poté však s Kings padli 2:3 po nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.