NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Detroit - 23. ledna 2020   02:15

Minnesota
Minnesota
04:28' Greenway (Dumba) • 21:12' Zuccarello (E. Staal, Dumba) • 22:20' Zucker (V. Rask, Fiala) • 31:39' E. Staal (Parise, Zuccarello)
4:2
(1:2, 3:0, 0:0)
Detroit
Detroit
03:08' Zadina  (D. Larkin, Daley) • 16:39' Zadina  (Daley, Filppula)
Minnesota
Chmielewski, Dwyer – Driscoll, Mach
Xcel Energy Center, St. Paul
17 212 diváků
Detroit

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Filip Hronek (DET)
0+0, 1 střela, čas na ledě 27:37
Filip Zadina (DET) 2+0, 7 střel, čas na ledě 20:51.
Tři hvězdy utkání:
1. Eric Staal (MNS)
1+1
2. Mats Zuccarello (MNS) 1+1
3. Matt Dumba (MNS) 0+2.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 33 – 27 (12:11, 15:5, 6:11)
Zablokované střely soupeře: 13 – 11
Trestné minuty: 4 – 0
Využité přesilové hry: 0/0 – 1/2
Vyhraná vhazování: 50 % – 50 %
Bodyčky: 9 – 12.
Je dobojováno! Favorizovaná Minnesota v utkání dvou týmů ze spodních pater tabulky splnila povinnost a díky třetímu vítězství v posledních čtyřech zápasech se v Západní konferenci přibližuje osmému Las Vegas na rozdíl pěti bodů. O všem podstatném se rozhodlo ve druhé třetině, kdo které šli Wild za stavu 1:2, ale ukončili ji s dvougólovým náskokem v zádech. Ve třetím dějství už si Minnesota stav 4:2 pohlídala i se čtyřminutovou hru Detroitu bez gólmana.
59:40'
Minnesotě se podařilo vyhodit a díky tomu si může definitivně oddechnout. S tímto už Red Wings nic nezmůžou a prohrají osmý venkovní duel za sebou.
59:25'
Zadina tentokrát přihrával, ale Fabbriho následná střela byla zelenou zdí sražená zcela mimo prostor brankoviště.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:55'
Ani teď se Filip Zadina hattricku nedočkal. Dubnyk střelu golfákem z vrcholku pravého kruhu vyrazil.
58:47'
Mikko Koivu ve snaze odehrát kotouč trefil do obličeje Zadinu a Red Wings tak budou moci zkusit štěstí v šesti proti čtyřem! Na led mezitím přiletěly dvě chobotnice, které neodmyslitelně patří k hostující organizaci.
58:33'
Dvě a půl minuty trvalo domácím hráčům, než se dostali ke střele na prázdnou branku. Hartman ji ze středního pásma ale minul.
58:08'
Eric Staal vypíchl puk Perlinimu a Wild mohou konečně vystřídat, protože čárový sudí odmítl zapískat zakázané uvolnění.
57:47'
Erne krátkou přihrávkou z koncové čáry připravil pozici pro Perliniho, jehož pokus z pravé strany rovněž letěl mimo tři tyče.
57:03'
Bertuzziho bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti proletěl těsně vedle Dubnykovy levé tyče a domácí tým si vypomohl vyhozením na zakázané uvolnění.
56:35'
Dnes dobře hrající Madison Bowey shodil puk do pravého křídla, odkud minul Fabbri. Minnesota je pod docela velkým tlakem.
56:12'
Boweyho střelu od modré čáry Dubnyk betonem jenom vyrazil, ovšem Bertuzziho dorážka se do prostoru branky nevešla.
55:45'
Jimmy Howard odjíždí na střídačku, Detroit to zkusí v šesti lidech už čtyři minuty před koncem.
55:22'
Minnesota zahustila prostor mezi červenou a obrannou modrou čarou, hosté se několik vteřin marně snaží proklestit cestu k Dubnykovi.
54:40'
Tempo se zase trochu zvedá. Situaci uklidnil až Howard, který ztlumil na své hrudi střelecký pokus z levého kruhu od volného Jasona Zuckera.
54:25'
Snad poprvé o sobě dal vědět Larkin, který si vzal puk ve středním pásmu, ale z prostoru mezi kruhy skórovat nedokázal.
53:55'
Opět nedostal Dubnyk kotouč úplně pod kontrolu, Boweyho střela zpoza pravého kruhu se mu jen svezla po hraně lapačky.
53:35'
Helm se dostal ke střele z levého kruhu, kterou Dubnyk jenom vyrazil a útočné snažení hostů z Detroitu ještě může pokračovat.
52:22'
Detroit měl několik vteřin jen dva hráče v obranném pásmu. U brankové konstrukce stojící Foligno však puk do sítě dorazit nedokázal.
51:57'
Brodin skvěle přihrál přes střed hřiště, ale ujetý Eriksson Ek na poslední překážku v podobě Howarda recept nenašel.
51:22'
Suterovo nahození nemohlo projít přes velký provoz. Greenway zleva ještě dával puk do ohně, ale Red Wings menší zmatek přečkali bez úhony.
50:50'
Třetí třetina se v poklidu překlopila do své druhé poloviny. Moc zajímavého se toho po druhé pauze neděje, což samozřejmě hraje do karet vedoucím Wild.
50:15'
Fiala nabíjel Raskovi, který zase napálil Glendeninga. Red Wings otočili hru, ale brejk tři na dva nevyřešili vůbec dobře.
49:33'
Tyler Bertuzzi si vyjel z krátkého mantinelu do lepšího úhlu pro střelu, ale zprava trefil pouze norského protivníka Matse Zuccarella.
49:09'
Spurgeon předal puk Staalovi, který byl rozjetý u levého mantinelu. K ničemu kloudnějšímu to každopádně nevedlo.
48:08'
Greenway nahazoval zpoza levého kruhu. Odražený puk letěl ke Spurgeonovi, ovšem toho výborně zablokoval Perlini.
47:32'
Hronkova přihrávka z obranného pásma projela přes celé hřiště až na zakázané uvolnění. Český bek dnes hraje až nezvykle nenápadnou roli.
46:25'
Po nepřesné střele Biegy se puk vrátil před branku. Tam číhal Zadina, ale Dubnyk mu radost z hattricku zatím nedopřál.
46:05'
Mats Zuccarello v situaci tři na dva rozdal puk doleva na Pariseho a ten zase na Staala, který už to celé zbytečně překombinoval.
45:08'
A další dobrý blok. Postaral se o něj Mikko Koivu, přes kterého neprošel dalekonosný pokus Brendana Perliniho.
44:27'
Carson Soucy pokazil snažení Boweyho, když hokejkou srazil střelu z vrcholku pravého kruhu až do ochranné sítě.
44:10'
Jimmy Howard prožívá rozhodně nejpoklidnější pasáž zápasu. Obraz hry se oproti druhé třetiny kompletně otočil.
43:20'
Zatímco si Luke Glendening promýšlel nahození, tak jeho kolegové z útoku zapříčinili odpískání postavení mimo hru.
42:35'
Alex Biega odvážně vyrazil kupředu z vlastního obranného pásma a na druhé straně ve velké rychlosti trefil pravou tyč Dubnykovy klece!
42:18'
Red Wings rozhodně nepůsobí tak zastrašeným dojmem jako v úvodu druhé třetiny. Domácí hokejisté zůstávají po icingu u Dubnyka.
41:55'
Cholowskiho střela švihem od modré čáry se zařadila jen mezi ty propagační, Dubnyk na dráhu letu kotouče po celou dobu skvěle viděl.
41:28'
Tyler Bertuzzi se dnes k moc věcem nedostal. Nyní sice vystřelil, ale napálil jenom domácího beka Jareda Spurgeona.
Bodyčky: 4 – 8.
Detroit odehrál velmi solidní první třetinu, ale v té druhé se na ledě celých dvacet minut nesmírně trápil. Minnesota nenechala hostující hráče pořádně nadechnout a od prvních vteřin bušila na Howardova vrata, přes které nakonec prošly hned tři kotouče. Z 1:2 na 3:2 se domácím povedlo zásluhou Zuccarella a Zuckera vyrovnat ještě do třiadvacáté minuty. Dost možná klíčový gól na 4:2 poté padl v čase 31:39 s přispěním Erica Staala i brankáře Howarda, jenž byl podruhé za sebou zcela dezorientován.
40:00'
39:22'
Spurgeon měl spoustu a času a volného prostoru ke střele z vrcholku pravého kruhu, nicméně Howard si s prudkou ranou věděl rady.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Zadina byl zahnán k levému mantinelu, Hronek po jeho přihrávce kotouč neudržel a Detroit může být rád, že z toho nebyl rychlý protiútok.
37:55'
Vyhozený kotouč sebral Biega, jenž chyboval v obranném pásmu. Dumbovo následné nahození letělo mimo tři tyče Howardovy branky.
37:10'
Situace na bojišti se v posledních minutách zásadně uklidnila. Nic se ale nemění na tom, že Detroit nedokáže vymyslet sebemenší ohrožení Dubnykovy klece.
36:22'
Spurgeon natlačil Glendeninga k mantinelu, kde přijel na pomoc Erne, ale Helm neměl ani trochu času další z přihrávek pořádně chytit.
35:34'
Greg Pateryn napřáhl od modré. Branku trefit nedokázal, ovšem puk si u zadního mantinelu ještě přivlastnil Joel Eriksson Ek.
34:59'
Bekhendová přihrávka Koiva přišla až ve chvíli, kdy z předbrankového prostoru zmizel i ten poslední jeho spoluhráč. Wild se musí vracet pro puk do klidnějších vod.
34:22'
Nakonec se žádná pořádná akce nekonala. Naopak se urodilo nahození Helma a Dubnyk si raději ponechal chycený kotouč v lapačce.
33:56'
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Následné buly před Dubnykem vyhráli domácí a znovu se přesouvají vstříc Howardovi.
33:15'
Cholowskiho svižná střela od modré se zastavila o beton Dubnyka, pro kterého to byl teprve druhý ostrý zásah v této třetině.
32:49'
Když už se zdálo, že se Detroit ve třech lidech přesune do útočného pásma, tak přišlo pouhé Daleyho nahození ze středního pásma a rutinní zásah Dubnyka.
31:39'
Minnesota právě vstřelila branku!
Tohle nemohlo skončit jinak, domácí vytěžili z drtivé převahy další zásah, který se rozhodně nestane nejhezčí trefou týdne. Zuccarellův centr na zadní tyč byl ještě parádní, Howard u levé tyče vychytal Pariseho, ale pak vůbec nevěděl, že nemá puk pod kontrolou, a to umožnilo jednoduše dorážet ERICU STAALOVI. Asistence: Zach Parise, Mats Zuccarello.
31:23'
Abdelkader po zakázaném uvolnění nepřejel červenou čáru a znovu odhodil puk až na icing. Pozornost fanoušků zůstává upřena na útočné pásmo Wild.
30:50'
Finský veterán Mikko Koivu to zkusil z dálky, jenže mu střela zápěstím moc nesedla a Howard se obešel bez zákroku.
30:12'
Fiala objel hostující branku, ale Zuckerovi se po jeho přihrávce nepovedlo vystřelit. První útok Red Wings později stihl jen vystřídat.
29:45'
Filip Zadina natrefil puk ve snaze o dorážku z levé strany. Útok na první hattrick v NHL se tak odkládá.
29:06'
Victor Rask nedosáhl na dlouhý pas od Dubnykovy branky. Právě v její blízkosti se bude po zakázaném uvolnění vhazovat.
28:11'
Tak jsem to přivolal, neboť se konala akce Fabbriho a jeho předávka na Filppulu. Střela z levého kruhu ale gólová nebyla a hra se rychle přelila na druhou stranu, kde Brodin ujel Nemethovi a bekhendem předložil puk Staalovi, proti jehož zakončení se Howard znovu skvěle přesunul k pravé tyči.
27:45'
Minnesota je na ledě stále pánem, hráči v bíločervených dresech za osm minut hry ve druhé třetině ani jednou nevystřelili.
26:12'
Jimmy Howard přikryl volný kotouč a pár vteřin po zakázaném uvolnění Red Wings tak může přijít na řadu reklamní přestávka.
25:56'
Kevin Fiala křížem nahrával z vrcholku levého kruhu, odkud našel volného Zuckera. Howard se každopodáěn dobře přesunul a zakročil levým betonem.
25:30'
Detroitu by rozhodně přišlo vhod, kdyby se hra trochu rozkouskovala. Takto trvá tlak Wild, kteří ze všech sil usilují o čtvrtý gól.
24:25'
Staal vzápětí přidal i střelu. Howard ale odolal, stejně jako po Pariseho snaze v předbrankovém prostoru, kde se o něj postaral Hronek.
24:08'
Hosté se po změně stran stále nemohou nadechnout. Po nahrávce Staala do pravého kruhu zakončoval Spurgeon, ovšem Howard dokázal zasáhnout vyrážečkou.
23:35'
Zakázané uvolnění Detroitu se nepískalo. Domácí se museli sami vrátit do útočného pásma a tam Howard nadvakrát likvidoval Spurgeonovu střelu zpoza kruhu.
22:50'
Greenwod střílel rovnou z vhazování, ale dopadl stejně jako za pár vteřin Soucy, jenž si nepřišel na Howarda střelou z levého konce modré čáry.
22:42'
Biega se dostal do menšího křížku s Zuckerem poté, co si Jimmy Howard malinko spravil chuť chycením Greenwayovy střely.
22:20'
Wild šli do druhé třetiny s jednogólovým mankem, ale teď už to jsou oni, kdo je o krok napřed! Fabbri ztratil kotouč uprostřed útočného pásma a pak jen sledoval rychlý kontr JASONA ZUCKERA, jenž trefil z levého kruhu přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Victor Rask, Kevin Fiala.
21:12'
Pořádně svižný nástup domácího týmu končí vyrovnáním na 2:2! Dumba znovu trefil jen zadní mantinel. Staal si poté dobře pokryl puk u mantinelu a posunul ho na MATSE ZUCCARELLA. Norský útočník z úhlu trefil Howarda pod bradu a pohotovou dorážkou využil toho, že gólman Detroitu byl na chvíli dezorientovaný. Asistence: Eric Staal, Matt Dumba.
20:49'
Projektil Matta Dumby letěl mimo tři tyče, ale muži v zeleném i tak zůstávají nastěhováni v útočném pásmu.
20:01'
Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku: 12 – 11
Zablokované střely soupeře: 4 – 7
Bodyčky: 2 – 7.
Je za námi solidní první třetina, ve které se skóre změnilo hned třikrát. Nejvíce se rozhodně bude mluvit o Filipu Zadinovi, který díky hokejce Erikssona Eka ve čtvrté minutě otevřel skóre a po vyrovnání Greenwaye přidal v přesilovce ještě jeden zásah, když si obrana Wild znovu nešikovně srazila puk za vlastního gólmana. Obraz hry byl jinak vyrovnaný a vše zůstává naprosto otevřené.
20:00'
19:50'
Marcus Foligno byl úplně sám v útočném pásmu Minnesoty, ale i tak nadělal hostující obraně v čele s Hronkem velké problémy. Stojíc v brankovišti však puk za Howarda nezasunul.
19:12'
Filppula se na dlouho zastavil uvnitř pravého kruhu a počkal si na podporu od Boweyho. Ten chtěl pálit golfákem, jenže přitom zlomil hokejku.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:33'
Dvougólový Filip Zadina pomohl i v obranném pásmu, když neuhnul z cesty Spurgeonovi a střelu od modré čáry srazil až do ochranné sítě.
17:43'
Dubnyk si musel dát pozor na nástřel Abdelkadera ze středního pásma. Lacinou chybu neudělal a teď už sleduje snažení spoluhráčů na druhé straně.
16:39'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a po další kuriózní situaci opět vedou! Daley režíroval hru od modré čáry a ve finále připravil ideální parketu pro FILIPA ZADINU. Dubnyk tvrdou ránu z pravého kruhu vyrazil, ale puk se předním odrazil od Spurgeona se Suterem do branky. Asistence: Trevor Daley, Valtteri Filppula.
16:15'
Dobrá práce Foligna výrazně pomohla Minnesotě dostat se ven z obranného pásma a zároveň i kompletně vystřídat.
15:39'
Fabbri byl v předbrankovém prostoru v obležení zelených dresů, přesto se dostal ke střele a z bezprostřední blízkosti vyprášil Dubnykovu výzbroj.
15:08'
Wild mají jedno z nejhorších oslabení v soutěži. Na podobě mizernou přesilovku soupeře to však v prvních vteřinách bohatě stačí.
14:45'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., podrážení).
14:15'
Minnesota faulovala v útočném pásmu a teď čelí menšímu náporu hostující šestice. Hronkův projektil po nabití od Fabbriho zvládl Dubnyk vyrazit.
13:35'
Ryan Suter nabízel puk na teč. Před brankovištěm zrovna projížděl Rask, ale o ohrožení Howardovy klece se nepostaral.
12:45'
Z menšího nedorozumění v souhře Detroitu vzešlo zakázané uvolnění. Další buly vyhrál Rask a Howard musel k zemi po střele Spurgeona.
11:55'
Brodinovu přihrávku zastavil Howard lapačkou a rychle posunul puk na Hronka, který se postaral o rychlý odchod z obranného pásma.
11:03'
Bertuzziho přihrávku z pravého křídla Larkin nebezpečně prodlužoval až do brankoviště. Dubnyk rychle zareagoval a ve spolupráci s Dumbou přerušil hru.
10:28'
Zuccarello zachytil mizernou rozehrávku a přihrávkou do pravé strany připravil zakončení Hartmanovi. Howard chybu Boweyho ale napravil.
10:15'
Ehn výbornou křižnou přihrávkou našel v levém kruhu, ovšem vysunutý obránce Daley si na Dubnyka nepřišel.
09:42'
Erneho pokusu z otočky nechybělo moc. Zpět k brance Dubnyka vrací puk nahazující Alex Biega.
09:23'
Luke Grendening porazil na buly Zuckera, jenže z nepovedené přechodové fáze Detroitu se kromě icingu stalo další vhazování po pravici Howarda.
09:15'
Suterovo tečované nahození sebral Zuccarello a ihned vracel puk k modré čáře, odkud přidal střelu Spurgeon a ten už přinutil Howarda k zákroku.
08:55'
Filip Zadina nehlídal dobře Zuccarella a měl štěstí, že norský útočník nedokázal kvalitněji protečovat prudkou pobídku ze strany od Pariseho.
08:26'
Bertuzzi na útočné modré nezkrotil až moc prudkou přihrávku Larkina, Red Wings se vrací s pukem zpět na vlastní polovinu.
07:22'
Ryan Hartman aktivně napadal a pomohl získat puk pro Minnesotu. Vedlo to k zablokovanému nahození Pateryna zpoza levého kruhu.
06:32'
Ehnova střela byla zablokovaná Abdelkarem. Chvíli předtím Dubnyk zastavoval za brankou nahození Cholowskiho, ale příliš nepomohl s rozehrávkou.
05:09'
Kotouč se po prknech vydal k Paterynovi a ten ho z pravé strany okamžitě nahodil do ohně, kde to měl Howard tentokrát vcelku jednoduché.
04:50'
Filip Zadina je při chuti. Po vyhraném vhazování Larkina dobře vystřelil a Dubnyk musel okamžitě reagovat pravým betonem.
04:28'
Náskok jednoho gólu Detroitu skutečně dlouho nevydržel! Ryan Hartman absolvoval těžký souboj u pravého mantinelu, odkud se puk dostal na modrou čáru a Dumbovo nahození od modré čáry u brankoviště dorazil do sítě dobře zorientovaný JORDAN GREENWAY. Asistence: Matt Dumba.
03:08'
Red WIngs se z první střely na branku ujímají vedení! Z hostujícího pohledu to byla velmi šťastná situace, neboť FILIPA ZADINA z levého křídla přihrával na Bertuzziho, ale kotouč se od hokejky Erikssona Eka nechytatelně odrazil do sítě. Asistence: Dylan Larkin, Trevor Daley.
02:14'
Dubnyk je zatím bez zákroku. Teď mu proti střelám Perliniho a Hronka pomohli Brodin s Zuccarellem.
01:37'
Uzdravený Koivu vyhrál buly a hned z toho byly další dvě střely na Howarda. Ani Dumba se o brzký vedoucí gól ale nepostaral.
01:19'
Howard je hned od prvních vteřin v ohni střel. Po zákroku proti Raskovi si ale poradil i s pokusem Zuckera z osy hřiště.
01:05'
Po nepřesné střele Staala se puk odrazil od zadního mantinelu a Howard předvedl skvělý přesun proti Pariseho dorážce do odkryté branky!
00:40'
Trevor Daley nezpracoval přihrávku a znehodnotil tak předchozí individuální akci Tylera Bertuzziho.
00:01'
Ještě před začátkem zápasu se uskuteční jeden slavnostní ceremoniál. Za zisk jubilejního tisícího bodu v základní části bude za přítomnosti své rodiny oceněn Eric Staal!

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Pateryn – Zuccarello, E. Staal, Parise (A) – Fiala, V. Rask, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Greenway.

Detroit Red Wings: Howard (Pickard) – Hronek, Nemeth, Bowey, Daley, Biega, Cholowski – Zadina, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Filppula, Perlini – Erne, Glendening (A), Helm – Abdelkader (A), Ehn, Smith.

Rozhodčí: Chmielewski, Dwyer – Driscoll, Mach.
Československá stopa v utkání

Obránce, 22 let, 48 zápasů, 27 bodů (9+17)

Filip Zadina (DET)
Útočník, 20 let, 25 zápasů, 13 bodů (6+7).

Minnesota Wild

Domácí měli mizerný vstup do sezóny, neboť dojeli na velmi nepříznivý los s minimálním počtem zápasů na ledě Xcel Energy Center. O slovo se svěřenci Bruce Boudreaua hlasitě přihlásili až v listopadu, když když bodovali ve čtrnácti z patnácti zápasů a vrátili se do hry o play-off. Aktuálně však Minnesota znovu střádá, před pár dny doma smetla Dallas 7:0, jenomže to byla teprve třetí výhra od konce prosince. Pro další výhru si Wild šli i před dvěma dny, závěr zápasu s Floridou ale zpackali a kvůli prohře 4:5 jsou až na dvanáctém místě Západní konference se ztrátou sedmi bodů na osmé Las Vegas. Drobné zdravotní potíže před zápasem s Detroitem řeší nemocný bek Brad Hunt se stagnujícím kapitánem Koivem.

Nejproduktivnější hráči:
• E. Staal – 36 bodů (16+20)
• R. Suter – 35 bodů (7+28)
• Z. Parise – 31 bodů (19+12).
Detroit Red Wings

Hosté s nadsázkou dělají všechno pro to, aby v létě mohli angažovat Alexise Lafrenièra. Z padesáti zápasů urvali pouhých dvanáct výher a logicky jsou na úplném chvostu celé NHL, ze kterého ztrácí na Los Angeles a New Jersey propastných třináct bodů. Tým s nejhorší obranou i nejslabším útokem aktuálně disponuje sérii pěti porážek. Během nich inkasovali Red Wings dohromady pětadvacet gólů a sami jich vstřelili jen osm. Naposledy se představili v Coloradu a odvezli si prohru 3:6. Na vině je i početná marodka, problémy mají brankář Green, obránci DeKeyser, Ericsson a Green i útočníci Mantha, Athanasiou a Nielsen.

• T. Bertuzzi – 36 bodů (17+16)
• D. Larkin – 35 bodů (13+22)
• A. Mantha – 24 bodů (12+12).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na utkání mezi Minnesotou Wild a Detroitem Red Wings!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.