Ottawa - Buffalo | ONLINE | 19.2.2020 01:30 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Buffalo - 19. února 2020   01:30

Ukončeno
Ottawa
Ottawa
14:02' Naměstnikov (Pageau, Reilly) • 15:07' Anisimov (N. Paul, Sabourin) • 15:16' Batherson (White, Ennis) • 17:31' Anisimov (Ennis, Reilly) • 29:00' Pageau (B. Tkachuk, Duclair) • 52:53' Pageau (B. Tkachuk, Batherson) • 59:14' Duclair (Pageau)
7:4
(4:2, 1:2, 2:0)
Buffalo
Buffalo
02:14' Montour   • 10:12' Montour  (Ristolainen, Olofsson) • 22:36' Okposo  (Jo. Larsson, Montour) • 33:47' Olofsson  (Dahlin, Eichel)
Ottawa
Sestavy:
C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey (A), Chabot (A), Englund, Goloubef, N. Zajcev, Reilly – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Naměstnikov – Duclair, Anisimov, N. Paul – Ennis, White, Sabourin. Hlavní trenér: D.J. Smith.
Rozhodčí
Brandon Blandina, Peter MacDougall. Čároví: Shandor Alphonso, James Tobias
Canadian Tire Centre, Ottawa
15040 diváků
Buffalo
Sestavy:
C. Hutton (J. Johansson) – Ristolainen, Montour, C. Miller, Dahlin, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sheary, Rodrigues, Skinner – Vesey, Lazar, Ma. Johansson (A) – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons. Hlavní trenér: Ralph Krueger.
Přenos se aktualizuje automaticky

Tři hvězdy utkání:

1. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 2+2
2. Arťom Anisimov (OTT) 2+0
3. Craig Anderson (OTT) 23 zák., 4 góly, 85,2%
Statistiky: Střely na bránu: 40-27; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 59%-41%; Hity: 30-16; Přesilové hry: 2/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.
Buffalo vykročilo do dnešního střetnutí skvěle, když v polovině první třetiny vedlo 2:0, jenže Ottawa vzápětí vstřelila během 1 minuty a 14 sekund tři góly a dosáhla neopakovatelného obratu. Senators navíc krátce před přestávkou využili přesilovku a poprvé v letošní sezóně vstřelili během úvodních dvaceti minut duelu čtyři góly. Sabres ve druhé třetině snížili na rozdíl gólu, vyrovnat se jim ale nepodařilo a domácí si vítězství pohlídali. Craig Anderson zaznamenal svou jubilejní 200. výhrou v NHL, zatímco Arťom Anisimov, Jean-Gabriel Pageau a hostující obránce Brandon Montour vstřelili dva góly. Konečné skóre. Ottawa Senators 7 Buffalo Sabres 4.
Konec zápasu.
59:14'
Ottawa právě vstřelila branku!
ANTHONY DUCLAIR na pravém křídle dojel puk a poté ho dovezl do prázdné brány! Senators tak pečetí vítězství. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:35'
Sabres vypálili na ose útočného pásma od modré čáry a Craig Anderson jejich táhlou střelu vyrazil mimo bránu.
57:35'
Vladislav Naměstnikov byl vyloučen za podrážení. Po komerční přestávce čtvrtá přesilová hra pro Sabres.
57:19'
Carter Hutton vyrazil na střídačku a hokejisté Sabres se snaží vykřesat naději bez brankáře!
56:22'
Hokejisté Ottawy nepřesně rozehráli podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění, po kterém následovalo vhazování po levici Craiga Andersona.
55:44'
Jack Eichel centroval z levého křídla a ostrého úhlu nebezpečně před bránu, jenže Sam Reinhart na jeho zpětnou přihrávku nedosáhl a ke střele se nedostal.
54:56'
Proti Sabres bylo opět signalizováno postavení mimo hru a Senators předvedli kostrbatou rozehrávku.
53:23'
Sabres na pravém křídle nemohli pokračovat v akci, protože se ocitli v postavení mimo hru. Přerušení.
52:53'
Ottawa právě vstřelila branku!
JEAN-GABRIEL PAGEAU si najel v mezikruží na zpětnou přihrávku Bradyho Tkachuka od pravé tyče a střelou bez přípravy pak propálil brankáře Cartera Huttona! Senators předvedli nádhernou kombinační akci a po využití druhé přesilové hry vedou opět o dva góly! Skóre utkání je teď 6:4. Asistence: Brady Tkachuk a Drake Batherson.
52:30'
Brady Tkachuk nyní zakončoval před bránou po nahození z pravého křídla mezi nohama, jenže Carter Hutton ho vychytal pravým betonem!
52:21'
Jake McCabe byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Senators mají nyní šanci rozhodnout dnešní zápas.
52:07'
Sabres šavlovali hokejkami u levé tyče, jenže se do zakončení nedostali. Craig Anderson volný puk rychle postřehl a zmrazil ho poté pod svou lapačkou.
51:19'
Craig Anderson vytáhl pěkný semafor proti střele Victora Olofssona z vrcholu levého kruhu pro buly a následuje další krátká komerční přestávka. Stav 5:4.
51:11'
Dnešní utkání sleduje 15040 diváků.
50:08'
Sabres museli vyklidit útočného pásmo, protože proti nim bylo signalizováno postavení mimo hru.
49:20'
Victor Olofsson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána s příklepem mířila pod horní tyč, Craig Anderson ji ale vytáhl do ochranné sítě.
48:55'
Jean-Gabriel Pageau vypálil z bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela minula vzdálenější pravý horní roh brány, kterou hájí Carter Hutton.
47:54'
Hokejisté Buffala se ocitli v mezikruží v přečíslení dva na jednoho, jenže jejich následná kombinační akce nakrátko nevyšla a do zakončení se vůbec nedostali.
46:33'
Sabres na pravém křídle nemohli pokračovat v akci, protože se ocitli v postavení mimo hru. Senators drží těsný náskok a následuje krátká reklamní přestávka.
45:41'
Chris Tierney rychle objel bránu a u levé tyče puk nyní bekhendem zasouval do sítě, jenže Brandon Montour se vpádu vrhl po kotouči a hokejkou ho na brankové čáře odvrátil! Parádní zákrok!
45:20'
Sabres nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Po přerušení hry následovalo vhazování po levici Cartera Huttona.
44:28'
Kyle Okposo vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho tečovaná střela těsně minula pravou tyč brány. Craig Anderson nezasahoval.
43:39'
Jake McCabe mířil pěknou střelou z levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Craig Anderson ale puk vykopl levým betonem mimo bránu.
42:58'
Evan Rodrigues vystřelil z levého kruhu pro buly, jenže Craig Anderson šel na přední tyči rychle do kolen, aby kotouč vkleče podržel a přerušil hru.
42:24'
Senators odpověděli prudkou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která nyní skončila v lapačce Cartera Huttona. Brankář Sabres poté puk podržel.
42:06'
Jack Eichel krásně zamíchal s pukem na vrcholu levého kruhu pro vhazování a poté se v mezikruží dostal ke střele, kterou Craig Anderson zmrazil.
41:49'
Henri Jokiharju vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem mířila k přední tyči brány, jenže Senators ji dokázali zablokovat.
41:00'
Connor Brown odpověděl střelou z pravého kruhu pro vhazování, která těsně nad ledem minula vzdálenější levou tyč brány. Carter Hutton se poté jen ohlédl.
40:37'
Brandon Montour vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho následná střela byla sražena do rohu kluziště.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 31-19; Zablokované střely: 6-9; Vhazování: 56%-44%; Hity: 24-11; Přesilové hry: 1/1-1/3; Trestné minuty: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:57.
Jean-Gabriel Pageau sice dokázal odpovědět na gól Kylea Okposa, který se prosadil krátce po přestávce, jenže Victor Olofsson vzápětí využil přesilovou hru a zasloužil se o to, že hráči Sabres budou vstupovat do závěrečné třetiny s jednobrankovou ztrátou. Skóre po druhé třetině je. Ottawa Senators 5 Buffalo Sabres 4.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:05'
Vyloučený Mike Reilly je zpět na ledě a Sabres dnes využili jednu ze tří přesilových her. Skóre je 5:4.
37:46'
Sabres se dostali v rychlém sledu ke třem střelám, z nichž první dvě byly zablokovány, a následný pokus Jacka Eichela skončil v náručí Craiga Andersona.
36:05'
Buffalo si nyní po komerční přestávce zahraje další přesilovou hru. Mike Reilly byl vyloučen za hákování.
35:14'
Mike Reilly poté odpověděl prudkou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která minula vzdálenější pravý horní roh brány, a Carter Hutton se jen ohlédl.
34:39'
Sabres teď mohli vyrovnat po přihrávce zpoza brány, jenže prudká střela z mezikruží skončila na výstroji brankáře Craiga Andersona, který puk vyrazil mimo.
33:47'
Sabres právě vstřelili branku!
VICTOR OLOFSSON vypálil bez přípravy v pravém kruhu pro vhazování a puk vzápětí nad lapačkou přesouvajícího se Craiga Andersona zaplachtil k přední pravé tyči! Sabres využili přesilovou hru. Stav 5:4. Asistence: Rasmus Dahlin a Jack Eichel.
32:54'
Ottawa hrála v šesti a Sabres si zahrají po komerční přestávce přesilovku. Trest odpyká Brady Tkachuk.
31:20'
Conor Sheary nepřesně rozehrál podél střídaček a proti hostujícímu týmu Sabres se pískalo zakázané uvolnění. Následovalo buly po levici brankáře Cartera Huttona.
30:52'
Connor Brown se nyní dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, když vypálil z pravého a poté levého kruhu pro vhazování, Carter Hutton ale obě jeho rány vyrazil mimo.
29:00'
Ottawa právě vstřelila branku!
Anthony Duclair nahodil kotouč z vrcholu levého kruhu pro vhazování před bránu a na vzdálenější pravé tyči se puk od JEANA-GABRIELA PAGEAUA odrazil do sítě! Sens znovu vedou o dvě branky. Asistence: Brady Tkachuk a Anthony Duclair.
28:32'
Mike Reilly na pravém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho rychlá střela s příklepem skončila v náruči hostujícího brankáře Cartera Huttona.
28:28'
Tyler Ennis měl na levém křídle ke kolmé přihrávce podél trestných lavic příliš daleko a Carter Hutton zmrazil odražený puk od hrazení rychle pod lapačkou.
27:51'
Thomas Chabot rychle objel bránu a u pravé tyče se puk snažil z otočky zasunout do brány, jenže Carter Hutton si rychle lehl, aby ho vychytal levým betonem.
27:33'
Arťom Anisimov se snažil využít nepřehledné situace před bránou Sabres, jenže Carter Hutton nakonec kotouč našel a zmrazil ho rychle pod lapačkou.
27:18'
Buffalo se vydalo na steč podél střídaček a puk byl sražen na jeho střídačku. Sabres dokázali po inkasování čtyř branek skórovat a vrátili se zpět do zápasu.
26:49'
Sam Reinhart vystřelil na bodu levého kruhu pro buly a jeho střela zápěstím mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Craig Anderson ale vytáhl semafor.
26:07'
Jeden z hráčů Senators rychle objel bránu a v blízkosti pravé tyče se puk snažil z otočky zasunout do brány, jenže Carter Hutton ho levým betonem přitlačil k tyči a na brankové čáře ho dokázal zastavit. Komerční přestávka.
25:44'
Jeff Skinner odpověděl střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která mířila ke vzdálenější pravé tyči brány, Craig Anderson ale skvěle zasáhl levým betonem.
25:07'
Chris Tierney vypálil z levého kruhu pro vhazování a puk mířil k přední tyči, Carter Hutton šel ale rychle do kolen, aby jeho pokus sevřenými betony vyrazil mimo.
24:16'
Anthony Duclair vzápětí vystřelil na vrcholu mezikruží, jeho následná střela zápěstím ale byla sražena do levého rohu ledové plochy. Carter Hutton zůstal v klidu.
23:50'
Brady Tkachuk se dokázal protlačit ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Carter Hutton se ale mezi betony překonat nenechal a puk vyrazil mimo bránu.
22:36'
Sabres právě vstřelili branku!
KYLE OKPOSO si najel před bránu na nádhernou žabku Johana Larssona z levého kruhu pro buly a ze vzduchu puk v brankovišti sklepl do sítě! Asistence: Johan Larsson a Brandon Montour.
22:08'
Senators se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a hra byla přerušena. Domácí v první třetině předvedli naprosto fantastický obrat a vedou nad hosty 4:2.
21:06'
Sabres vstoupili do prostřední části aktivně a Jimmy Vesey na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho následná rána ale zamířila nad bránu Craiga Andersona.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-12; Zablokované střely: 4-3; Vhazování: 52%-48%; Hity: 12-5; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:02.
Senators napsali hollywoodský příběh, když v polovině úvodní části prohrávali o dva góly, jenže poté během 1 minuty a 14 sekund vstřelili tři branky a bleskově otočili skóre na svou stranu. A aby toho nebylo málo, krátce před přestávkou se pak během přesilové hry podruhé v střetnutí prosadil Arťom Anisimov. Skóre po první třetině tedy zní. Ottawa Senators 4 Buffalo Sabres 2.
20:00'
První třetina skončila.
19:36'
Nikita Zajcev na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk byl na vzdálenější levé tyči brány nepříjemně tečován, Carter Hutton si ale poradil a přerušil hru.
19:07'
Conor Sheary nyní vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Craig Anderson ale vytáhl semafor.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:53'
Senators střádali další útočné pikle, jenže se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a následovalo vhazování v neutrální zóně ledové plochy.
18:02'
Victor Olofsson se nyní dostal na vrcholu levého kruhu pro vhazování k odraženému puku a mohl skórovat do prázdné brány, jenže jeho střela minula přední tyč.
17:31'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí ARŤOM ANISIMOV si nabruslil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování na fantastickou zpětnou přihrávku Tylera Ennise z levého křídla a poté fantastickou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány! Carter Hutton máchl lapačkou do prázdna a Senators tak vedou v závěru první třetiny 4:2! Asistence: Tyler Ennis a Mike Reilly.
15:45'
Jeff Skinner byl vyloučen za sekání a Ottawa si po fantastickém obratu ještě zahraje přesilovou hru.
15:16'
Ottawa právě vstřelila branku!
DRAKE BATHERSON vystřelil z prostoru mezikruží a po nejistém zákroku brankáře Cartera Huttona se prosadil u levé tyče z dorážky bekhendem! Je to 3:2. Ottawa vstřelila tři góly během minuty a 14 sekund! Asistence: Colin White a Tyler Ennis.
15:07'
Ottawa právě vstřelila branku!
ARŤOM ANISIMOV si vybruslil zpoza brány k levé tyči a z ostrého úhlu nádhernou střelou zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Srovnáno! Asistence: Nick Paul a Scott Sabourin.
14:53'
Carter Hutton šel rychle do kolenou, aby zastavil prudkou střelu Senators z levého kruhu pro vhazování a podržel puk v náručí. Komerční přestávka.
14:02'
Ottawa právě vstřelila branku!
VLADISLAV NAMĚSTNIKOV se teď z levého křídla nádherně natlačil před bránu a puk mezi betony Cartera Huttona prošel ke vzdálenější pravé tyči! Senators dokázali snížit během oslabení! Stav je 1:2. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Mike Reilly.
13:10'
Jack Eichel vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká rána mířila k přední tyči brány, kde následně byla Senators zablokována.
12:05'
Marcus Johansson se málem řítil do samostatného úniku a Ron Hainsey ho fauloval. Domácí obránce dostal dvě minuty za hákování. První přesilová hra.
11:43'
Buffalo odpovědělo prudkou střelou z pravého křídla a kotouč od modré čáry zamířil do náruče pozorného brankáře Craiga Andersona, který puk podržel.
11:12'
Vladislav Naměstnikov se pokusil snížit prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování a puk se zřejmě od masky hostujícího Cartera Huttona odrazil do ochranné sítě.
10:28'
Senators se snažili odpovědět, jenže se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a prostor dostává druhá krátká komerční přestávka. Hosté vedou 2:0.
10:12'
Sabres právě vstřelili branku!
Sabres rychle otočili hru z pravého křídla doleva a BRANDON MONTOUR od modré čáry napřáhl k nádherné střele s příklepem, která poté vymetla vzdálenější pravý horní roh brány! Je to už 0:2. Asistence: Rasmus Ristolainen a Victor Olofsson.
09:36'
Craig Anderson si připsal v rychlém sledu dva zákroky, když nejprve vyrazil bekhendovou střelu z ostrého úhlu a poté ránu z vrcholu levého kruhu pro vhazování.
08:47'
Thomas Chabot předvedl v levém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku a vypadalo to, že se protáhne až před bránu, Rasmus Ristolainen ho ale zastavil.
07:51'
Vladislav Naměstnikov mířil střelou z pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, jeho pokus ale neměl razanci a Carter Hutton zasáhl pravým betonem.
07:14'
Rasmus Dahlin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem mířila k přední tyči, kde ji Craig Anderson bez problému vyrazil pravým betonem.
06:39'
Sabres vyrazili do útoku podél střídaček a následovala střela z bodu pravého kruhu pro vhazování, se kterou si Craig Anderson snadno poradil a puk vyrazil.
06:29'
Vyhození Sabres bylo tečováno a kotouč opustil ledovou plochu v oblasti střídaček. Hra byla přerušena a prostor dostává první komerční přestávka.
05:16'
Domácí Nick Paul nebezpečně míchal s pukem, jenže ho v mezikruží nedokázal zkrotit a nakonec se do zakončení nedostal. Sabres nyní měli potřebné štěstí a stále vedou.
04:27'
Nikita Zajcev se ocitl na levém křídle úplně sám proti pěti hráčům Buffala a puk pouze nahodil do vzdálenějšího pravého rohu útočného pásma. Spoluhráči střídali.
03:09'
Thomas Chabot nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování s příklepem a Carter Hutton jeho ostrou ránu vyrazil. Senators se pokusili rychle vyrovnat.
02:14'
Sabres právě vstřelili branku!
Craig Anderson teď sice zasáhl proti střele Jeffa Skinnera z pravého kruhu pro vhazování hrudí a na brankové čáře ho poté zachránil Mike Reilly, jenže z dorážky se následně prosadil BRANDON MONTOUR, který z levého kruhu napálil puk pod horní tyč odkryté brány! Stav 0:1. Bez asistence.
01:12'
Henri Jokiharju se snažil prosadit v blízkosti levé tyče po rychlém vyjetí zpoza brány, jenže střela mu vůbec nesedla a domácí brankář Craig Anderson nezasahoval.
00:39'
Ottawa vystřelila z pravého kruhu pro vhazování a Carter Hutton si připsal první zákrok v dnešním zápase, když bez problému ukryl puk v lapačce a hra byla přerušena.
00:03'
Úvodní vhazování zápasu vyhráli Senators a jako první se mohli vydat směrem dopředu. Utkání sice začalo se zpožděním, nyní už je ovšem v plném proudu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey (A), Chabot (A), Englund, Goloubef, N. Zajcev, Reilly – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Naměstnikov – Duclair, Anisimov, N. Paul – Ennis, White, Sabourin. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Buffalo Sabres: C. Hutton (J. Johansson) – Ristolainen, Montour, C. Miller, Dahlin, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sheary, Rodrigues, Skinner – Vesey, Lazar, Ma. Johansson (A) – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: Brandon Blandina, Peter MacDougall. Čároví: Shandor Alphonso, James Tobias.
Vzájemné zápasy

Obě organizace se střetly v letošním ročníku celkem třikrát. Úvodní domácí zápas vyhrálo Buffalo, zatímco poslední dvě vzájemná střetnutí vyhráli hráči Ottawy.
Buffalo Sabres

Sabres vyhráli pět z posledních osmi zápasů poté, co během předchozích osmi utkání vyhráli pouze třikrát. Buffalo by se velice rádo zúčastnilo playoff, jenže na Philadelphii ztrácí v souboji o druhou divokou kartu ve Východní konferenci devět bodů. V bráně hostujícího týmu by měl proti Ottawě začít gólman Carter Hutton.
Ottawa Senators

Ottawa před začátkem dnešního střetnutí slavnostně vyřadí dres Chrise Phillipse, který na zádech nosil číslo 4. Domácí Sens budou usilovat o třetí vítězství během posledních deseti zápasů a v jejich bráně začne Craig Anderson, který proti Dallasu předvedl 36 zákroků a přispěl k těsné výhře svého týmu 4:3 po prodloužení.
Hokejisté Buffala se představí ve středu v noci na ledě Ottawy, kde budou usilovat o čtvrtou výhru v řadě a vytvoření své nejdelší vítězné série v letošním ročníku NHL. Senators se během posledních dnů nedaří, když vyhráli pouze ve dvou z posledních devíti zápasů NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
Aktuální zápasy
Články odjinud