NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Montreal - 7. prosince 2019   01:00

Montreal
10:37' Gallagher  (Danault, Tatar) • 58:53' N. Thompson  (Cousins, Suzuki)

3. Alexandar Georgijev (NYR) 31 zák., 2 góly, 93,9%
Statistiky: Střely na bránu: 30-33; Zablokované střely: 11-18; Vhazování: 40%-60%; Hity: 19-25; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Domácí Alexandar Georgijev sváděl v bráně na dálku fantastický souboj s Careym Pricem, jenže 67 sekund před koncem inkasoval z hokejky dorážejícího Natea Thompsona, který dnes rozhodl souboj dvou týmů z Originální šestky v Madison Square Garden. Konečný výsledek. New York Rangers 1 Montreal Canadiens 2.
59:14'
Alexandar Georgijev nyní vyrazil na střídačku a Rangers zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53'
Montreal právě vstřelil branku!
NATE THOMPSON se v blízkosti pravé tyče brány prosadil z dorážky a bekhendem zřejmě rozhodl utkání! Asistence: Nick Cousins a Nick Suzuki.
57:05'
Canadiens se vzápětí neprosadili v blízkosti levé tyče, kde Alexandar Georgijev zmrazil puk pod lapačkou a neumožnil Montrealu rozhodnout dnešní zápas.
55:58'
Jeff Petry si najel před bránu na nádhernou kolmou přihrávku a málem rozhodl zápas, jenže poté ztroskotal na levém betonu Alexandara Georgijeva! V hledišti to jen hlasitě zahučelo.
55:04'
Shea Weber na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho dělová rána s příklepem minula vzdálenější pravý horní roh brány. Rangers mu dali příliš volného prostoru.
54:16'
Ryan Strome se po skvělé teči neprosadil a následné nahození od modré čáry skončilo v náručí Careyho Price, po jehož zákroku následuje reklamní přestávka.
53:54'
Ryan Lindgren na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus skončil v lapačce brankáře Careyho Price.
53:02'
Alexandar Georgijev zastavil 127 z posledních 131 střel. Fantastická bilance brankáře Rangers.
52:38'
Nick Cousins se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
52:08'
Brady Skjei nepřesně rozehrál v blízkosti modré obranné čáry, Montreal se ale dostal pouze k nahození.
51:16'
Artěmij Panarin zkusil v levém kruhu pro vhazování vypálit bez přípravy, jenže kotouč vůbec netrefil.
50:13'
Filip Chytil velice dobře zakončil a střelou z bodu levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Carey Price ale puk vyrazil levým ramenem.
49:34'
Alexandar Georgijev vyjel za svou bránu, aby zastavil nahozený puk a rozehrál, což se mu úplně nepovedlo.
49:01'
Ryan Lindgren vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím byla na přední tyči zablokována.
48:39'
Anthony DeAngelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Carey Price opět kotouč snadno podržel.
48:22'
Brendan Gallagher mohl skórovat podruhé v zápase, když na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, Alexandara Georgijeva ale mezi betony nepřekonal.
48:10'
Víření Canadiens v útočném pásmu nic kloudného nepřineslo a hosté odjeli střídat. Skóre je stále 1:1.
47:35'
Útočník Rangers vzápětí vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Carey Price ukryl jeho pokus v lapačce. Po zákroku brankáře Habs následuje komerční přestávka.
47:27'
Chris Kreider mohl poněkolikáté v zápase skórovat u levé tyče, jenže brankář Montrealu ho vychytal.
46:50'
Jeff Petry před bránou nepříjemně tečoval kotouč a Alexandar Georgijev měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
46:12'
Kaapo Kakko se pokusil v pravém kruhu o stahovačku, do cesty se mu ale postavil obránce Care Fleury.
45:36'
Brady Skjei napálil puk od trestných lavic do útočného pásma a společně se spoluhráči odjel rychle střídat.
44:53'
Rangers na levém křídle nemohli pokračovat v akci, protože je zastavilo postavení mimo hru.
44:30'
Svěřenci hlavního trenéra Davida Quinna vstoupili do třetí části mnohem lépe, zatím se jim ale nepodařilo skórovat a stav utkání je stále nerozhodný 1:1.
43:32'
Kaapo Kakko centroval z pravého křídla před bránu, jeho přihrávku ale skvěle zablokoval Shea Weber.
43:10'
Rangers se dostali v rychlém sledu ke třem střelám a všechny tři byly Canadiens zablokovány.
42:52'
Greg McKegg vystřelil na vrcholu mezikruží a střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, jenže Carey Price puk dobře viděl a předvedl krásný semafor.
42:16'
Carey Price se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Rangers z levé strany a poté bez problému rozehrál.
41:18'
Artěmij Panarin a před ním Mika Zibanejad posílali před bránu střílenou přihrávku, nikdo ale nebyl před ní.
40:01'
Phillip Danault vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a oba týmy mají 20 minut na to, aby rozhodly o svém vítězství v normální hrací době. Skóre je nerozhodné 1:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 41%-59%; Hity: 14-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 2:54.
Brendan Smith v prostřední třetině odpověděl na úvodní gól Brendana Gallaghera a NY Rangers poté mohl otočit skóre, jenže ani jednu ze dvou přesilových her nevyužil. Skóre po druhé třetině střetnutí v New Yorku zní. New York Rangers 1 Montreal Canadiens 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:42'
Carey Price v rychlém sledu vytáhl dva skvělé zákroky a podržel nyní Canadiens nad vodou!
38:23'
Dylan Strome vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Carey Price ale puk vyrážečkou vyrazil mimo.
37:56'
Kaapo Kakko vyrážel do protiútoku a obránce Ben Chiarot vzápětí vyfasoval dvě minuty za podrážení.
36:56'
Jeff Petry na pravém křídle vystřelil v rychlosti a Alexandar Georgijev na přední tyči kotouč úspěšně vyrazil.
36:44'
Nahození Brendana Smitha bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává komerční přestávka.
36:07'
Artturi Lehkonen na levém křídle pláchl jednomu z pronásledovatelů a na bodu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Alexandar Georgijev vyrazil.
35:53'
Vyloučený Ben Chiarot je zpět na ledové ploše a ani Rangers úvodní přesilovou v zápase nevyužili.
35:03'
Kaapo Kakko na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus byl hokejisty Montrealu zablokován.
34:21'
Mika Zibanejad rychle vystřelil z otočky, jeho pokus z pravého křídla ale skončil v lapačce Careyho Price.
33:53'
Ben Chiarot fauloval v levém rohu obranného pásma Montrealu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
32:45'
Vyloučený Filip Chytil je zpět na ledové ploše a hokejisté Rangers úspěšně přečkali první oslabení.
32:01'
Phillip Danault nyní mohl skórovat po střele z mezikruží, Alexandar Georgijev ale proti kotouči vyjel z brány a fantastickým zákrokem podržel Rangers! Puk skončil na hrudi brankáře Rangers.
31:19'
Mika Zibanejad na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a u levé tyče ho zakončil sám, Carey Price ho ale vychytal!
31:01'
Shea Weber vypálil od modré čáry a Alexandar Georgijev vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě.
30:45'
Montreal sice poskytnutou výhodu nevyužil, po komerční přestávce si ale zahraje první přesilovou hru zápasu. Filip Chytil dostal dvě minuty za podrážení.
30:08'
Brendan Lemieux mohl zkusit vystřelit v levém kruhu, jenže byl dvěma protihráči vytlačen k hrazení.
28:33'
V dnešní době jsou střídačky týmů vybaveny tablety a Rangers tak mohli studovat svou hru.
28:02'
Chris Kreider vystřelil v blízkosti pravé tyče zápěstím a puk se po hokejce Careyho Price svezl vedle přední tyče.
27:30'
Max Domi vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela skončila v lapačce Alexandara Georgijeva. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
27:18'
Artturi Lehkonen mohl potrestat špatnou rozehrávku Rangers po kolmé přihrávce Maxe Domiho, jeho střela zápěstím z vrcholu mezikruží ale byla zablokována.
26:24'
Rangers na levém křídle vypálili od hrazení a Carey Price jejich prudkou ránu bez problému vyrazil mimo.
25:41'
Tomáš Tatar vypálil na vrcholu pravého kruhu a Mika Zibanejad jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.
25:36'
Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění.
24:56'
Canadiens odpověděli střelou z levého kruhu pro vhazování, kterou brankář New Yorku Rangers vyrazil.
24:24'
Chris Kreider se ocitl v šanci v blízkosti levé tyče, Carey Price šel ale rychle do kolen, aby ho vychytal.
23:12'
Brett Kulak se dostal ke střele, se kterou si Alexandar Georgijev snadno poradil, a podržel kotouč v náručí.
22:30'
Rangers právě vstřelili branku!
BRENDAN SMITH se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru rameny rozhodil Careyho Price a bekhendem poslal puk o horní tyč do brány! NY Rangers vyrovnal skóre na 1:1. Bez asistence.
21:55'
Filip Chytil si chtěl obhodit jednoho z hráčů Montrealu, jenže se mu to nepovedlo a poté schytal ostrý hit.
21:35'
Max Domi si sjel z levého křídla před bránu a bekhendem z blízkosti mířil ke vzdálenější pravé tyči, Alexandar Georgijev ale předvedl parádní semafor.
21:25'
Hokejisté New Yorku Rangers nebyli v první třetině horším týmem, jenže ani jednu příležitost nevyužili.
20:43'
Všichni hráči Rangers už byli připraveni, zatímco Canadiens se teprve vraceli z kabiny. Těžko říci proč, druhá třetina utkání už každopádně byla zahájena.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-11; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 31%-69%; Hity: 7-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:01.
Carey Price a Alexandar Georgijev během úvodní části utkání chytali skvěle, domácí brankář Rangers ale přece jen jednou inkasoval, když ho po nádherné kombinační akci překonal Brendan Gallagher a poslal Montreal do vedení. Skóre po první třetině utkání v Madison Square Garden je. New York Rangers 0 Montreal Canadiens 1.
20:00'
19:55'
Ryan Strome vypálil na ose pásma od modré čáry a po zákroku brankáře Montrealu mohl u pravé tyče skórovat z dorážky Jesper Fast, jenže mezi betony Careyho Price nepřekonal! Šance.
19:18'
Ben Chiarot na levém křídle vypálil od modré čáry a Alexandar Georgijev poněkolikáté zasáhl pravým betonem.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:51'
Shea Weber na levém křídle zakončoval z ostrého úhlu a Alexandar Georgijev zmrazil kotouč pod lapačkou.
18:23'
Brady Skjei vystřelil na vrcholu levého kruhu a Carey Price dokázal jeho střelu s velkými problémy udržet.
17:46'
Tomáš Tatar vystřelil na bodu levého kruhu a střela slovenského útočníka skončila na pravém betonu brankáře Rangers. Alexandar Georgijev zatím inkasoval jednou.
15:40'
Útočné snažení Rangers zastavilo postavení mimo hru, po kterém nastává čas na komerční přestávku.
14:11'
Brady Skjei mohl skórovat po nádherné diagonální přihrávce na pravém křídle, jeho střela z ostrého úhlu ale minula přední pravý horní roh hostující brány.
13:09'
Care Fleury vzápětí vypálil na bodu pravého kruhu a Alexandar Georgijev skvěle zasáhl svým pravým betonem.
13:05'
Charles Hudon mohl poslat hosty z Montrealu do dvoubrankového vedení, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na brankové konstrukci! Kotouč nyní orazítkoval horní tyč!
12:25'
Rangers se dostali na levém křídle ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
11:29'
Canadiens vystřelili na levé straně útočného pásma a Alexandar Georgijev na přední tyči kotouč vyrazil.
11:01'
V útočném pásmu Rangers došlo ke tvrdému hitu a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
10:37'
Phillip Danault nyní mohl mezi kruhy zakončovat, jenže skvělou kombinační akci hráčů Montrealu vyšperkoval diagonální přihrávkou, po které u pravé tyče skóroval do prázdné brány BRENDAN GALLAGHER! Canadiens vedou na ledě Rangers 1:0. Asistence: Phillip Danault a Tomáš Tatar.
09:29'
Jesper Fast vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány Canadiens. Carey Price nemusel zasahovat.
09:00'
Rangers se poměrně často dostávají do útočného pásma, příliš mnoho času v něm ale vzápětí nestráví.
07:45'
Montreal se na levém křídle dostal k nahození od modré čáry, které skončilo v náručí brankáře Rangers.
07:28'
Hokejisté kanadského týmu se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a prostor dostává reklamní přestávka.
07:11'
Montreal vypálil na vrcholu mezikruží a Alexandar Georgijev vestoje úspěšně zasáhl svým levým betonem.
06:48'
Canadiens vyrazili do přečíslení tři na dva a Shea Weber na pravém křídle vracel puk pod sebe nepřesně.
06:09'
Montreal sice dobře brání, nyní se mu ale nedaří dostat přes půlící čáru. Rangers předvádí skvělý forčeking.
05:29'
Úvod zápasu sice patřil Canadiens, nyní ale na ledě v Madison Square Garden dominují hokejisté Rangers.
04:17'
Kaapo Kakko nádherně přenesl hru z pravého křídla doleva, kde mohl z ostrého úhlu skórovat do odkryté brány Mika Zibanejad, Carey Price se ale stačil přesunout.
03:49'
Carey Price zmrazil odražený puk pod lapačkou a poté měl čas na to, aby si dojel na střídačku pro novou hokejku.
03:37'
Jacob Trouba na pravém křídle vypálil od hrazení a puk mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Carey Price ale skvěle zasáhl vyrážečkou.
03:09'
Carey Price se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Rangers z levé strany a vzápětí rychle rozehrál.
02:31'
Nastal menší problém s časomírou, která ukazovala o 20 sekund méně. Nyní už je ale všechno v pořádku.
02:31'
Charles Hudon na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus skončil v náručí brankáře Alexandara Georgijeva.
01:31'
Chris Kreider na pravém křídle vypálil od hrazení a jeho střela minula vzdálenější levou tyč, kde se dostal k dorážce Pavel Bučněvič, také on ale mířil nepřesně.
00:42'
Nahození Canadiens z levého křídla bylo přizvednuto do ochranné sítě a hra byla poprvé přerušena.
00:32'
Shea Weber na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela s příklepem minula vzdálenější levou tyč brány domácího New Yorku Rangers.
00:01'
Montreal vyhrál úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Canadiens a Rangers bylo zahájeno.
00:01'

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, M. Staal (A), DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Lemieux, Zibanejad (A), Kakko – Panarin, R. Strome, Kreider – Fast (A), Chytil, Bučněvič – McKegg, B. Howden, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Montreal Canadiens: Price (Primeau) – Chiarot, S. Weber (C), Kulak, Petry (A), O. Leskinen, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Lehkonen, Domi, Armia – Cousins, Suzuki, Weal – Hudon, N. Thompson, Peca. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Brandon Schrader. Čároví: Greg Devorski, Ryan Galloway.

Filip Chytil (NYR) 18 zápasů, 8+2, +/- +6
Tomáš Tatar (MTL) 29 zápasů, 9+15, +/- -4
Vzájemné zápasy

New York Rangers se potkal v loňské sezóně NHL s týmem Montrealu Canadiens čtyřikrát a všechny čtyři vzájemné zápasy skončily v normální hrací době. Oba týmy si vítězství spravedlivě rozdělily, když oba dva na přeskáčku vyhrály dvakrát. Nejprve doma a pak venku.
Montreal Canadiens

Canadiens podlehli v pátek v noci Coloradu a dva hráči si proti němu odbyli debut. Brankář Cayden Primeau předvedl během svého prvního zápasu v zámoří 32 zákroků, zatímco obránce Otto Leskinen zablokoval jednu střelu a během osmi minut zaznamenal dva hity.
New York Rangers

Rangers se vrací po zápase v Columbusu, kde vyhráli těsně 3:2, zpět domů. Vítězný gól NY Rangers vstřelil útočník Artěmij Panarin, který přestoupil do týmu z Manhattanu během léta právě z Columbusu a na ledě svého bývalého zaměstnavatele se představil poprvé.
Canadiens dnes v noci podlehli Coloradu a v rozpětí čtyřiadvaceti hodin je čeká druhý zápas, ve kterém zavítají do slavné Madison Square Garden a pokusí se porazit domácí New York Rangers. Brankář Cayden Primeau a obránce Otto Leskinen si odbyli NHL debut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.