Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů.
Československá stopa v utkání:
Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Quick (LAK) 35 zák., 0 gólů, 100 %
2. Slava Voynov (LAK) 1+1
3. Mike Richards (LAK) 1+1
Domácí hráči si ve třetí třetině pohlídali své vedení a i díky fantastickým zákrokům Quicka se radují z první výhry v této sérii. Jednalo se o dost vyrovnaný zápas a my se tak můžeme těšit na pokračování této série, která jistě nabídne vyrovnaný boj.

Stav série: 1:0
60:00
59:56
4,2 vteřiny před koncem třetí třetiny se vhazuje ve středním pásmu.
59:52
Richards se již radoval z gólu, ale Anze Kopitar stál v útočném pásmu a tak branka do prázdné brány platit pochopitelně nemůže kvůli postavení mimo hry.
59:26
Kotouč opět vyhozen z obranné třetiny a tentokrát velmi šikovně, není to zakázané uvolnění a čas pro San Jose se velmi rychle krátí.
59:08
Začala plynout poslední minuta třetí třetiny a Kings se dokázali osvobodit z tlaku soupeře jen za cenu zakázaného uvolnění. Hosté při powerplay zatím téměř vůbec nestřílí.
58:23
Domácím hokejistům se povedlo dostat kotouč alespoň do středního pásma.
57:54
Niemi opouští bránu, hosté to zkouší se šesti hráči v poli!
57:17
Velmi rychle se hráči LA zmocnili puku a nahodili na zadní mantinel.
56:41
Nyní se už dokázali domácí osvobodit a dokonce založili útočnou akci, tu raději přerušil brankář Niemi, který hru přerušil.
56:19
Hosté drží kotouč v útočném pásmu a jejich tlak začíná být obrovský.
55:57
Bekhendem to zkoušel jeden z hostujících hráčů, ale ani takto na Quicka nevyzrál. Vhazovat se bude po Quickově pravici.
55:31
Další obrovský závar před Quickem mohl využít Braun a po něm i Thornton, ale ani jeden z nich nedokázal dostat kotouč přes ležícího brankáře.
54:15
Momentálně sledujeme velmi pohlednou pasáž utkání, hra se stěhuje z jedné strany na druhou. Sharks evidentně otevřeli hru a snaží se o co nejrychlejší snížení skóre.
52:47
King (LAK) se snažil tečovat střelu Cartera, ale puk nezasáhl a ten tak proletěl kolem branky.
52:31
Další obrovský závar před Quickem, ale domácí brankář se dnes evidentně velmi dobře vyspal. Do předbrankového prostoru dostali milimetrovou přihrávku Pavelski, ale ten zblízka trefuje právě hrudník skvěle se přesunujícího Quicka.
52:26
Quick toho moc neviděl, ale přesto dokázal s přehledem puk schovat do lapačky a hru přerušit a to střela Desjardinse neletěla vůbec zle. Před námi je komerční přestávka.
51:12
Nepřesná přihrávka zastavila rodící se brejkovou příležitost Kings, mohla z toho být zajímavá situace tři na dva.
50:25
Hosté dokázali zamknout soupeře na delší dobu v útočném pásmu, ale opět bylo jejich snažení bez střeleckého pokusu a jak je známo, tak bez střely se branka dává těžko.
49:12
Sledujeme hodně bojovný hokej, který sice není až tak oku lahodící, ale hraje se o hodně a tak to jinak ani nejde.
48:11
Stačilo jedno požduchnutí a hned je z toho první minišarvátka této série. Rozhodčím se však podařilo všechny kohouty od sebe oddělit a tak se může pokračovat ve hře.
47:12
Dustin Penner (LOA) si nedokázal obhodit protihráče v souboji jeden na jednoho a tak se bude pouze vhazovat v útočném pásmu Kings.
46:52
Nepřesnou přihrávkou se hosté sami dostávají z útočné třetiny.
46:27
Dustin Brown se dostal s pukem do útočného pásma a tam ho dokázal přidržet a vybojovat dokonce vhazování. Byl v něm totiž naprosto sám proti přesile a tak se i toto vybojované buly může považovat za úspěch.
45:46
Nepřesná rozehrávka domácích končí jako zakázané uvolnění.
45:20
Joe Pavelski se hnal s pukem to útočého pásma a donutil Quicka k zákroku.
44:58
Quick si dobře povyjel proti střele od modré čáry a bezpečně ji zachytil. Kings již hrají v plném počtu.
44:28
Puk letí přes všechny čáry a hosté tak musí začít se založením útoku od vlastní branky.
43:56
Sharks tráví přesilovou hru v útočném pásmu, ale nemohou se dostat k pořádnému zakončení.
43:00
O druhé přestávce došlo k úpravě u střelce druhé branky. Video prokázalo, že střelu Voynova tečoval Mike RIchards a ten se tak stal autorem druhého gólu Kings.
42:54
Scott Gomez (SJS) se dral do zakončení, ale byl hákován Richardsem a San Jose si tak zahraje přesilovou hru.
41:51
Již v plném počtu útočí i hosté, ale v bráně Kings je dnes perfektní Quick.
41:06
Niemi absolutně nevěděl kde má kotouč a hned dvojice domácích hráčů se snažila dostat puk za jeho záda, no nepovedlo se a tak tato obrovská šance brankou neskončila.
40:26
Hned v úvodu třetí třetiny dohrávají domácí hráči přesilovou hru, ale Sharsk se velmi dobře brání.
40:01
Ve druhé třetině jsme nesledovali tak atraktivní hokej jako tomu bylo ve třetině první, přesto jsme dočkali také jednoho gólu v hostující brance. Los Angeles tak vede už 2:0 a před třetí třetinou má velmi dobře nakročeno k prvnímu vítězství v sérii.
40:00
39:54
Hosté vyhazují a již se tak ve druhé periodě nic nestane.
39:38
Domácí se konečně usadili v útočném pásmu, ale moc času jim do konce třetiny nezůstalo.
39:02
Raffi Torres (SJS) neudržel nervy a tvrdě narazil do soupeře. Vidí za to dvě minuty a LA tak bude hrát vůbec svou první přesilovou hru v zápase.
38:51
V závěru druhé třetiny přece jenom mohlo dojít na snížení, jenže Coutureva (SJS) střela z mezikruží skončila v moci Quicka. Ten sice měl se střelou problémy, ale dokázal ji udržet a tím drží i své čisté konto.
38:23
Quick raději schoval kotouč pod lapačkou a nechává vhazovat po své pravé straně.
37:57
V těchto momentech nesledujeme příliš pohledný hokej, Kings se snaží hlavně neinkasovat před koncem druhé třetiny a na druhé straně rozehrávka hostům dosti vázne.
36:39
Až čtyři hráči se zapojili do souboje u mantinelu v útočném pásmu Sharks, jenže kotouč získali domácí a ti ho tak vyváží ze své obranné třetiny.
36:17
Quick musel zasahovat proti střele od modré čáry, ale měl odkrytý výhled a v pohodě puk schoval v lapačce. Před námi je komerční přestávka.
36:01
Puk je sice v obranném pásmu Kings, ale ti ho mají pevně ve své moci.
34:46
Po vstřelené brance se hra mnohem zrychlila, hlavně hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat, ale zatím se nemohou prodrat do výraznější šance.
32:30
Los Angeles právě vstřelilo branku!

Po nenápadné akci je zde druhá branka zápasu a opět jsou ruce nad hlavu domácím hráčům.Slava Voynov nahodil kotouč od modré čáry a ten velmi elegantně tečoval MIKE RICHARDS přímo do branky. Asistence: Slava Voynov, Rob Scuderi
31:12
Kopitar je již zpět na ledové ploše, ale po vyhraném buly Desjardinse vznikl před domácí brankou opět závar. Pozorný Quick však opět hru přerušuje a navíc je tu komerční přestávka.
31:08
Vteřinku před návratem vyloučeného Kopitara na led hru přerušuje Quick, který schoval kotouč v lapačce.
30:26
Do obrovské šance se dostal Pavelski, ale z blízka trestuhodně minul domácí branku.
30:24
Hosté opět rozestavení v útočném pásmu a začíná jejich kolotoč přihrávek.
29:35
Špatné zpracování na modré čáře připravilo San Jose o útočné pásmo.
29:09
Celkově druhá přesilová hra pro San Jose v tomto utkání. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Kopitar (LAK).
28:46
Z rychlého brejku mohli zahrozit domácí, situaci dva na jednoho vyřešil Lewis tvrdou střelou, která nemířila vůbec špatně. Niemi však kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.
28:29
Kotouč se několikrát odrazil před branku, ale nikdo z hostujících hráčů nedokázal puk dostat za záda dnes výborného Quicka, asi nejblíže k tomu měl Boyle, ale jeho střelu domácí brankář stačil vyrazit.
27:18
Okamžitě po vyhraném buly přišla přihrávka na modrou čáru a rychlá střela. Následně se ještě dostal k dalšímu zakončení z prostoru mezi kruhy King, ale ani on skóre změnit nedokázal.
26:54
Nebezpečný pokus Regehra (LAK) proletěl jen těsně kolem branky Niemiho, který si jistě hlasitě oddechl, protože na tuto střelu nestačil zareagovat včas.
26:18
Na řadu přichází komerční přestávka.
25:51
Střela Stuarta letěla těsně mimo, následně však pálil Irwin a jeho dělovku už musel vyrazit pozorný Quick. Za tento útok zaslouží hosté pochvalu.
24:44
Mnohem zajímavější situace vznikla po nebezpečné střele domácích od modré čáry, ta proletěla jen těsně kolem pravé tyče a Niemi při této situaci nepůsobil příliš jistě.
24:18
Lewis dojel za nahozeným kotoučem, ale v útočném pásmu nepřesně přihrál a tak celá akce Kings skončila dříve než vůbec začala.
23:09
Po levém křídle uprchnul domácím obráncům Thornton a jeho tvrdou střelu musel vyrážet betonem Quick. Ten těžkou situaci zvládl na výbornou a nadále drží čisté konto.
22:42
Puk vyletěl mimo hrací plochu a vhazovat se tak bude v útočné třetině LA.
22:02
Desjardins (SJS) vyhrál buly v obranné třetině a okamžitě vyvezl kotouč přes celé kluziště, ale k zakončení se nedostal.
21:07
Hokejisté Los Angeles vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a snaží se od prvních minut této část hry o přidání druhé branky.
20:01
Celá první třetina se hrála ve slušném tempu, ale přesto jsme neviděli příliš brankových příležitostí. Už to vypadalo, že největší šanci první třetiny zůstane situace z konce desáté minuty, kdy nebezpečně dorážet Galiard, ale 13 vteřin před první sirénou si najel mezi kruhy Voynov a otevřel skóre tohoto zápasu.
20:00
19:47

Přece jenom se nám v závěru první třetiny mění skóre a na radost domácích příznívců se prosazuje SLAVA VOYNOV, kterému vybojoval kotouč Richards. Voynov měl před sebou dálnici, kterou si najel do prostoru mezi kruhy a trvdou střelou nedal Niemimu šanci. Asistence: Mike Richards, Jeff Carter
19:25
Již plyne poslední minuta první třetiny a vhazovat se bude v obranném pásmu Kings.
18:58
Quick po nepřesné střele Burnse nevěděl kde je kotouč, ale nakonec se brankář domácího týmu zorientoval a v pohodě rozehrál.
18:40
Jeff Carter stál u levé tyčky a odražený kotouč se dostal až k němu, domácí hráč však na Niemiho také nevyzrál.
18:16
Tentokrát kotouč prošel až k Niemimu, ale ten s přehledem vyráží do rohu kluziště.
17:13
Williams zamíchal s kotoučem v útočné třetině, ale jeho střela byla zblokována a tak ani tento útok Los Angeles nepřinesl výrazné nebezpečí.
16:19
Nahozený kotouč od mantinelu zblokoval dobře postavený obránce domácích.
15:58
Niemi neudržel tvrrdou střelu z mezikruží a vypadnutý puk už mířil do branky, brankář hostí však na poslední chvíli zareagoval a dokázal neposedný kotouč schovat pod svým tělem.
14:21
Justin Williams objel hostující branku a snažil se zasunout kotouč za Niemiho, ale ten byl u své levé tyče včas.
13:56
To na druhé straně vyřešili hráči LA situaci velmi jednoduše, rychlé přejetí modré čáry a nahození na Niemiho přineslo alespoň buly v útočném pásmu.
13:47
Hosté dobrou půlminutu drželi kotouč v útočném pásmu, ale nedokázali se odlepit od mantinelu a tak se nedostali ani k žádnému střeleckému pokusu.
12:33
Mike Richards si vyříkaval ručně pár věcí se soupeřem u branky San Jose, ale rozhodčí nechali tento incident bez povšimnutí a oba kohouti tak odjeli střídat.
12:00
Sharks vyhazují pouze na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před Niemiho.
10:42
Nepříjemnou situaci musel vyřešit Niemi, nahozený kotouč od modré čáry sice nebyl nijak prudký, ale Martinezova střele byla schovaná v klubku hráčů a tak mohlo kdykoliv dojít ke změně směru puku.
10:14
Pavelski (SJS) sice vyhrál buly, ale za chviličku se hra opět přerušuje a je zde další komerční přestávka.
09:59
Velká branková příležitost je zde, Galiard se natlačil před Quicka a nadvakrát se snažil překonat domácího brankáře, ten však spojil betony a nenechal kotouč propadnout do sítě.
09:07
Drew Doughty (LAK) zavezl kotouč do útočné třetiny, ale následně nepřesnou přihrávkou o něj i velmi rychle přišel.
08:09
Hraje se velmi rychlý hokej, puk se rychle dostává z jedné strany na druhou, ale chybí tomu zatím větší gólová přležitost.
07:52
Quick schoval puk před dotírajícím soupeřem do lapačky a přerušuje hru. Na řadu přichází komerční přestávka.
07:23
Vyloučený Muzzin je na ledě, hra pokračuje v pěti na obou stranách.
07:13
Domácí vyhazují alespoň do středního pásma, přesilová hra se chýlí ke svému konci.
06:39
Háči San Jose tráví téměř celou přesilovou hru v útočném pásmu, ale stále tomu chybí přesnější zakončen, se kterým by měl Quick výraznější práci.
06:22
První větší závar před Quickem, ale Marleau nedokázal před brankou puk tečovat mezi tři tyče.
05:32
Ihned po vyhraném buly Pavelského se puk dostal na modrou čáru, odkud ho nahodil Marleau a následně střílel právě Pavelski, ale Quick jeho pokus zlikvidoval.
05:23
Muzzin (LOA) si pomohl v souboji naprosto zbytečně faulem a San Jose si tak zahraje první přesilovou hru zápasu.
03:42
Vhazování v útočném pásmu Los Angeles vyhrál Thornton (SJS) a hosté se tak v pohodě osvobodili.
02:57
Na druhé straně přišlo také zakončení, ale třela Toffoliho byla hodně nepřesná.
02:49
Gomez (SJS) se ihned po přejetí útočné modré odhodlal vystřelit a jeho pkus musel likvidovat Quick.
02:08
Domáci hráči nahodili kotouč na zadní mantinel, dojeli si pro něj a snaží se udržet tlak v útočném pásmu.
01:09
Po zakázaném uvolnění Kings se hra stěhuje do jejich obranného pásma.
00:10
Úvodní buly zápasu vyhrál Couture (SJO), ale následně se buly zopakuje u modré čáry, kde skříží hokejky Richards (LAK) a Couture (SJS).
00:01
Již jsou hráči připraveni na začátek zápasu, poslechneme si hymnu Spojených států a poté můžeme začít.
Světelná show v hale je pomalu u konce, na led za pár vteřin vyjedou hráči obou celků a první zápas této série tak započne.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Martinez, Muzzin, Voynov – Williams, Kopitar, Brown – King, Richards, Carter – Penner, Stoll, Lewis – Clifford, Fraser, Toffoli

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Irwin, Boyle, Vlasic, Braun, Stuart, Hannan – Marleau, Couture, Torres – Galiardi, Thornton, Burns – Wingels, PAvelski, Desjardins – Sheppard, Gomez, Kennedy

Rozhodčí: Walkom, Furlatt – Cameron, Sharrers.
Dnes se však všechny předchozí výsledky zapomenou a začíná se s čistým štítem, úvodní buly tohoto zápasu i celé série bude vhozeno něco po čtvrté hodině ranní a onlajny budou samozřejmě u toho.
Letošní vzájemné zápasy:

V letošní zkrácené sezóně se týmy střetly čtyřikrát a vždy se radoval domácí tým. Takže bilance je vzácně vyrovnaná 2:2 a ani tento statistický údaj nám tedy moc nenapověděl.
Postup přes první kolo:

Oba celky měly cestu do druhého kola play-off trošičku odlišnou, Los Angeles bojovalo se St. Louis na šest zápasů a jednalo se tak o dosti vyrovnanou sérii a navíc k tomu všemu musíme přičíst i fakt, že Kings museli v sérii otáčet nepříznivý stav 0:2 na zápasy.

To San Jose vyřadilo Vancouver Canucks až překvapivě hladce 4:0 na zápasy a to i přestože do série vstupovali Sharks až jako šestý tým po základní části Západní konference.
Vyřazovací fáze NHL se nám dostává do druhého kola a to znamená, že ve hře o Stanley cup je pouze osm týmů. V části pavouka určeného pro týmy ze Západní konference na sebe narazí Los Angeles Kings a San Jose Sharks. Dnes se jedná o první zápas této série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.