Tomáš Vokoun (tým) 60 minut, 29 zákroků, 2 góly, 93,5%
Milan Michálek (OTT) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:50
Tři hvězdy utkání:
1. James Neal (PIT) 3+1
2. Kris Letang (PIT) 1+2
3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
Skončila nám třetí třetina, ve které si Pittsburgh pojistil vítězství a vyhrál 6:2. Tímto zápasem končí celá série těchto dvou týmů, když Ottawa dokázala vyhrát jen jediné utkání a podlehla Tučňákům 4:1 na zápasy. Pittsburgh se tedy stává prvním postupujícím týmem do další fáze, ve které narazí na vítěze série mezi týmy Boston Bruins – New York Rangers.
Střely na branku: 33:31

Konečný stav série: 4:1
60:00
59:50
Z mezikruží minul branku Vokouna Pageau.
59:30
Ottawa kombinuje v útočném pásmu.
58:50
Ještě se bude vylučovat, když na trestnou lavici míří na 2 minuty za držení Jokinen.
58:35
Z pravého kruhu vystřelil Morrow, ale Andersona nepřekonal.
58:16
Další závar před Andersonem brankou nekončí, když brankář Ottawy dokázal zalehnout kotouč.
57:21
Pittsburgh právě vstřelil branku!
O osudu zápasu a i celé série je definitivně rozhodnuto! Mezi obránci Ottawy se prokličkoval JAMES NEAL a střelou do pravé šibenice kompletuje svůj hattrick! Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.
56:17
Tučňáci už nevyvíjí žádnou útočnou aktivitu a spíše se soustředí na obranné povinnosti.
55:35
Založení útoku Ottawy končí zakázaným uvolněním.
54:33
Ottawa se usadila v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.
53:32
Ottawa právě vstřelila branku!
Ottawa se z ničeho nic prosazuje a snižuje na rozdíl tří branek, když se přes Letanga dostal KYLE TURRIS a střelou do levé šibenice uspěl. Asistence: Jared Cowen, Colin Greening.
52:00
Tučňáci hrají ve velké pohodě a drží se u kotouče.
51:07
Pittsburgh přidává další branku a jeho postup do dalšího kola je již skoro jistou věcí. Gončar vyrobil velikou chybu, když puk daroval JAMESI NEALOVI, který si jen popojel před branku a překonal Andersona. Bez asistence.
50:45
Ottawa se usadila v útočném pásmu, ale Vokoun zasahovat nemusel.
49:49
49:22
Další zákrok Vokouna proti střele Gončara.
48:42
Střela Karlssona od modré čáry skončila nad brankou.
48:25
Z levého kruhu vystřelil Gončar, jehož pokus vychytal Vokoun.
47:49
Ottawa bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za sekání vyloučen Cooke.
47:23
Ottawa se snaží útočit, ale Pittsburgh hraje dnes velmi dobře a utkání má pod kontrolou.
46:01
V dobré pozici nedokázal trefit branku Cooke.
45:51
45:10
Pittsburgh se drží v útočném pásmu a kontroluje hru.
44:27
Menší potyčka mezi Martinem a Turrisem končí vyloučením obou hráčů. Oba si na trestné lavici posedí 2 minuty za hrubost.
44:27
V oslabení se vydal do útoku Turris, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
43:51
Ottawa bude hrát znovu v oslabení, když se nechal zbytečně vyloučit Neil.
43:30
Z otočky se snažil skórovat Crosby, ale to se mu nepovedlo, jelikož jeho střela byla zablokována.
42:40
42:35
Další střela na Andersona přišla z pravého kruhu, když se branku snažil vstřelit Iginla.
41:40
Z velkého úhlu střílel Crosby, ale Anderson si poradil.
41:15
Pittsburgh se drží v útočném pásmu, ale hraje pouze okolo mantinelů.
40:40
Pittsburgh bude hrát přesilovou hru, jelikož je za hákování vyloučen Alfredsson.
40:40
Tučňáci se hned z kraje třetí třetiny pustili do útočení, ale střela na branku z toho zatím nepramenila.
40:01
Tučňáci mají zápas pod kontrolou a směřují k postupu do finále Východní konference, když vedou po druhé třetině nad Ottawou 4:1 a nevypadá to, že by Senátoři měli vyrovnat. Hokej je ale zajímavá hra, takže se ve třetím dějstvím můžeme ještě dočkat překvapení. Třetí třetina začne přibližně ve 3:35

Střely na branku: 21:22
40:00
39:30
Nedáš, dostaneš! Pittsburgh po šanci Greeninga otočil hru a do samostatného úniku se dostal JEVGENIJ MALKIN, který razantní střelou prostřelil Andersona. Asistence: James Neal.
39:15
Greening se dokázal dostat před Vokouna, kterého ale nepřekonal.
38:48
Bude se opět vylučovat. Současně jsou vyloučeni Kunitz a Turris, když se oba provinili sekáním.
38:21
Z pravé strany vystřelil na Vokouna Condra, ale český brankář jeho pokus dokázal chytit do lapačky.
37:26
Pittsburgh začal hrát velmi opatrně, aby si nezkomplikoval průběh zápasu.
36:18
Těsně po uplynutí Murrayho trestu se Ottawa prosazuje, když Spezza našel před brankou volného MILANA MICHÁLKA, který po pohotové kličce do bekhendu překonal Vokouna. Asistence: Jason Spezza, Kyle Turris.
36:17
35:35
Vokoun předvedl dva dobré zákroky proti pokusům Neila.
35:11
Před Vokounem nebezpečně tečoval Michálek, ale český brankář tento souboj vyhrál.
34:50
Sutter vybojoval kotouč v obranném pásmu a poslal puk za branku Andersona.
34:17
Jen co se na led vrátil Malkin, tak je na 2 minuty vyloučen Murray, který vyhodil kotouč do hlediště.
34:00
Hosté se sice dostali do útočného pásma, ale obrana Pittsburghu hraje velmi pozorně.
33:15
Ottawě začíná minutová přesilová hra.
32:48
Tučňáci přidávají ve hře čtyři na čtyři další branku, když se dnes gólu dočkal KRIS LETANG, který si sjel z levé strany do mezikruží a přesnou střelou k tyči překonal Andersona. Asistence: Tyler Kennedy, Brooks Orpik.
32:15
Síly na ledě se vyrovnají, když je na 2 minuty za držení vyloučen Malkin.
31:58
Letangovo nahození od modré čáry skončilo ve výstroji Andersona.
31:36
Tučňákům se zatím nedaří dostat do útočného pásma.
31:15
Pittsburgh si zahraje další přesilovou hru, jelikož na trestnou lavici putuje za krosček Neil.
30:15
Střelu Condry zneškodnil betonem Vokoun.
29:35
Malkin našel rozjetého Iginlu, který střelou z pravého kruhu branku netrefil.
28:50
Do zakončení se dostal Turris, ale z pravého kruhu branku přestřelil.
27:38
Po nejistém zákroku Andersona se puk dostal na brankovou čáru, kam se k němu dostal jako první JAMES NEAL a dorazil jej do branky. I tuto branku musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.
27:02
Anderson si připisuje velmi dobrý zákrok proti střele Martina.
26:36
V dobré pozici se ocitl Malkin, ale ten místo střely zvolil přihrávku, která byla nepřesná.
25:54
První přesilovou hru si zahraje i Pittsburgh, když je na 2 minuty za krosček vyloučen Pageau.
25:15
Z pravé strany vystřelil Zibanejad, ale Vokoun byl pozorný.
24:32
Střela Martina od modré čáry byla hostující obranou zablokována.
23:40
Do zakončení se snažil dostat Crosby, ale Greening jej dokázal vytlačit ze střelecké pozice.
22:54
Začátek druhé třetiny je velmi opatrný, když jsme ještě neviděli střelu na branku.
21:10
Malkin se snažil najít od pravého mantinelu Neala, ale ten přihrávku nečekal.
20:30
Do slibné šance se dostával Kunitz, ale nedokázal dotáhnout do konce svoji bekhendovou kličku.
20:01
Pittsburgh zvládl vstup do utkání velmi dobře a již od prvních minut má herní převahu, ze které se dokázal dostat v 7. minutě do vedení, když dokázal dopravit puk do branky fotbalovým způsobem Morrow. Ottawa se ale ke konci třetiny dokázala herně probudit, takže další průběh zápasů bude ještě zajímavý. Druhá třetina začne přibližně ve 2:35.

Střely na branku: 12:10
20:00
19:30
Michálek se dostal s Alferdssonem před Vokouna, kterého ale překonat nedokázali.
18:58
Na modré čáře se dostal ke střele Methot, ale pozorného Vokouna nepřekonal.
18:26
Ottawa se ke konci první třetiny herně zvedla a začíná prověřovat obranu Tučňáků.
17:35
Vokoun musel během chvíle dvakrát zasahovat, když kryl střely od modré čáry.
16:05
Ze slušné pozice se dostal ke střele po přihrávce Dupuise Kunitz, ale jeho pohotovou střelu Anderson pokryl.
15:48
Vokoun si připisuje další zákrok, když dokázal s přehledem chytit pokus Karlssona.
15:41
15:28
Ottawa se v přesilové hře trápí, když si mnoho šancí nevytvořila.
14:45
Gončar nedokázal zpracovat na modré čáře přihrávku a Ottawa tak přišla o pásmo.
14:05
Orpik vybojoval kotouč a poslal jej za branku Andersona.
13:52
Od modré čáry vystřelil Gončar, ale puk skončil v lapačce Vokouna.
13:41
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Crosby, který se provinil hákováním.
13:17
Další rána z hole Letanga končí pouze na výstroji brankáře Ottawy.
12:44
Na druhé straně velmi dobře tečoval Cooke, který nadělal Andersonovi starosti.
12:33
Vokoun si připisuje úspěšný zákrok proti střele Benoita.
11:36
Pittsburgh má na začátku zápasu hru pod kontrolou a má značnou převahu.
10:49
Od modré čáry vystřelil Letang, který prověřil pozornost Andersona.
9:52
Malkin se prohnal útočným pásmem, ale do zakončení se nedostal.
9:29
Útok Ottawy zastavuje postavení mimo hru.
8:42
Na levém kruhu dostal dost volného prostoru Cooke, který toho ale nevyužil.
7:55
Na druhé straně zakončoval pohotově bekhendem Greening, který však branku netrefil.
7:26
Z pravého kruhu nebezpečně vystřelil Crosby a donutil Andersona k zákroku.
6:25
Branka je po kontrole videa uznána, jelikož se nejednalo o úmyslné kopnutí. Úspěšným střelcem se tedy stává BRENDAN MORROW, který tak posílá Pittsburgh do vedení. Asistence: Mark Eaton, Matt Cooke.
6:25
Pittsburgh se raduje ze vstřelené branky, když puk dostal do branky Morrow. Rozhodčí ale budou celou situaci prověřovat na videu, jelikož útočník Tučňáků poslal puk do branky nohou.
5:54
Z velkého úhlu se ke střele odhodlal Crosby, ale Andersona nenachytal.
4:23
Na druhé straně nebezpečně střílel z mezikruží Pageau, který poslal puk těsně nad branku.
3:39
Přes obránce zakončoval Adams, ale Anderson jeho pokus vykopl pravým betonem.
2:51
Nebezpečnou střelou bekhendem ohrozil Crosby branku Ottawy.
2:03
Po kombinaci Malkina s Nealem jsme pokus o zakončení neviděli.
1:13
Od modré čáry střílel Eaton, ale puk skončil v lapačce Andersona.
0:56
Na druhé straně vystřelil přes obránce Letang a i Anderson si připisuje první zákrok v dnešním utkání.
0:45
Vokoun si připisuje první úspěšný zákrok po střele Turrise.
00:01
Utkání začne o malý okamžik později.

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Martin, Orpik, Niskanen, Letang, Eaton, Murray – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Iginla – Kennedy, Sutter, Cooke – Adams, Jokinen, Morrow

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Methot, Gončar, Cowen, Benoit, Phillips – Alfredsson, Spezza, Michálek – Condra, Turris, Greening – Silfverberg, Zibanejad, Smith – Neil, Pageau, Conacher

Rozhodčí: O'Rourke, Pollock – Cameron, Sharrers.
Vážení fanoušci NHL, vítejte u pátého zápasu série mezi týmy Pittsburgh Penguins a Ottawa Senators. Tento zápas může být zápasem posledním, jelikož Pittsburgh zvládl vyhrát minulé utkání v Ottawě a vybojoval si tak mečbol, který bude chtít využít již dnes, aby se zbytečně nedostal do problémů. To Ottawa dnes hraje zápas o všechno a dá se předpokládat, že k dnešnímu utkání velmi dobře přistoupí a bude bojovat o prodloužení této série. Bude se dnes radovat Pittsburgh s postupu a nebo se série vrátí do Ottawy?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.