Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks 3 : 3.
Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:13
Marian HOSSA (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:33
Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:25
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:02
Tento zápas přitom dnes měli dobře rozehraný domácí, kteří po brankách Doughtyho a Martineze vedli ve 48. minutě 3:2! Pak ale v 52. minutě vyrovnal Keith a hostům "narostla křídla", což dokumentuje další gól v síti Kings, o něhož se postaral v 57. minutě Kane. V závěru zápasu se ještě domácí pokoušeli alespoň o vyrovnání při hře bez brankáře, Blackhawks ale již těsné vedení udrželi až do konce.
Neskutečný zápas končí vítězstvím obhájců z Chicaga, kteří se tak vrátili do série, v níž prohrávali již 1:3! Po dvou výhrách v posledních zápasech si vynutili rozhodující sedmý zápas na svém ledě a pokud zvítězí i v tomto zápase, postoupí po roce opět do finále!
60:00
59:42
Poslední šance domácích, Gáborík padá za brankou Crawforda.
59:19
Ofsajd na útočné modré odpískán domácímu týmu, tím se vše komplikuje, protože vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:11
Další zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude po levici Crawforda.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, domácí útočí v šesti, Jonathan Quick na střídačce, branka Kings prázdná.
58:52
Oddechový čas pro domácí.
58:38
Drew Doughty s pukem ve vlastní třetiny a teprve nyní odjíždí Quick na střídačku.
58:15
Carter vyhrál vhazování.
58:11
Quick stále v bráně, hosté vyhráli vhazování, ale odehráli pouze na zakázané uvolnění.
57:58
V samém závěru třetí třetiny ještě komerční přestávka, po níž se bude vhazovat po levici Crawforda.
57:58
Brown proniká do útočného pásma, jeho střela je zblokována do ochranné sítě, hra přerušena.
57:42
Puk za brankou Chicaga, ale Quick zůstává v bráně.
57:20
Čas bleskově utíká, z pohledu domácího týmu, který se co nevidět pokusí o hru bez brankáře.
56:30
Domácí se tak dostávají do velmi nepříjemné situace, díky dvěma rychle inkasovaným brankám nyní Kings ztrácejí gól!
56:15
Chicago právě vstřelilo branku!
Neskutečné, co se dnes v Staples Center odehrává! Zápas jako na houpačce! Marian Gáborík sice vybruslil PATRICKA KANEHO, ten si ale stejně "dovolil" vypálit od modré a puk prošel Quickovi do branky. Asistence: Brandon Saad a Niklas Hjalmarsson.
55:42
Kings v útočném pásmu, kde ale Mitchell na modré nedokázal ani jednou prostřelit bránícího hráče Chicaga.
54:15
Nepřesná rozehrávka Kings, ale není to icing, hra pokračuje.
53:10
Puk za brankou Kings, Jeff Carter bekhendem odehrává, puk opouští třetinu.
52:30
Chicago získává převahu, Kings bojují o puk za vlastní brankou.
51:34
A je vyrovnáno! DUNCAN KEITH se prosazuje střelou z mezikruží a hosté srovnávají skóre na 3:3. Asistence: Patrick Kane a Andrew Shaw.
50:59
Saad zkouší z levé strany překvapit Quicka, ten vyráží mimo branku.
49:35
Místo tlaku Chicaga sledujeme aktivní hru ze strany domácího týmu.
48:23
Zakázané uvolnění Kings, komerční přestávka.
48:02
Domácím se podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, pokud nechce obhájce titulu skončit před branami finále, musí zabojovat a minimálně vyrovnat, čímž by si vynutil prodloužení!
47:38
Los Angeles právě vstřelilo branku!
To již nešlo! Skvěle sehraná přesilová hra Los Angeles, bránící čtveřice Chicaga toho měla již plné zuby a po parádní zadovce Doughtyho, z pravé strany, se z mezikruží, střelou z voleje, prosazuje ALEC MARTINEZ. Asistence: Drew Doughty.
47:25
Kings svírají bránící čtveřici Blackhawks.
46:35
Kings v útočném pásmu, Hjalmarsson získává puk a vyhazuje ho ze třetiny.
46:08
Po střele Kopitara měli již někteří hráči ruce nad hlavou, ale Crawford dokázal pokus nejproduktivnějšího hráče parádně lapit do své lapačky.
45:55
Navíc se bude vylučovat, na trestnou lavici míří hostující Toews za hákování, přesilová hra Kings.
45:32
Kings se radují z vyrovnávacího gólu! DREW DOUGHTY si z levé strany najíždí do mezikruží, odkud posílá přesnou střelu, Crawfordovi brání ve výhledu Richards, kterého nikdo neatakuje na brankovišti a puk končí v brance. Asistence: Dustin Brown a Michael Richards.
44:39
Vhazování ve středním pásmu, domácí získávají puk, jsou však zahnáni do vlastní třetiny.
43:58
Vojnov dostává puk ze své třetiny, ale ne dál, než do středního pásma.
43:07
Kings v útočném pásmu, defenziva Blackhawks ale nedovoluje domácím ohrozit Crawforda.
42:08
Oba týmy si hlídají hlavně střední pásmo, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
41:02
Ti však ale vzápětí nepřesně rozehrávají, icing, hra se stěhuje před Crawforda.
40:53
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:03 hodin.

Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:50
Skončila druhá třetina, v níž se ze dvou gólů radovali pouze hosté. Vyrovnání zařídil ve 22. minutě Kane, a to při přesilové hře při vyloučení Kopitara. Vedení na stranu obhájců titulu pak strhl za necelé dvě minuty poté Smith, který pro změnu využil odrazu puku od zadní části betonu zasahujícího Quicka a bylo to 2:1 pro Chicago. Tento stav vydržel nakonec až do konce třetiny a Kings tak čeká v poslední třetině těžká práce!
40:00
39:48
Saad netrefil odražený puk před Quickem, to byla nebezpečná situace před brankou Kings!
39:10
Za vyhozeným pukem sice spěchá rychlík Gáborík, ale nakonec je stejně odpískán icing Kings.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, domácí se dostali v posledních minutách pod tlak soupeře.
38:19
Nyní se domácí osvobozují a Brown může puk vyvézt z vlastní třetiny.
38:07
Hosté se drží v útočném pásmu.
37:40
Hra opět přerušena, tentokrát proto, že puk končí na lavičce Chicaga, vhazování ve středním pásmu.
37:38
Icing Los Angeles, hra se stěhuje před Jonathana Quicka.
36:09
Richards spěchá za pukem za branku Crawforda, pomáhá mu Williams, ale Muzzin posléze nezachytil puk na modré.
35:35
Kane se dostává do zakončení, střelu přes obránce Quick v pohodě chytá, hra přerušena, bude se vhazovat po jeho pravici.
35:12
Doughty drží puk na útočné modré, domácí kombinují před Crawfordem.
34:16
Puk míří ze třetiny Chicaga, hosté mohou zaútočit, povedlo se, střelu Krugera zblokoval bránící Greene.
33:02
Po střele Stolla, z pravé strany, přerušuje hru Crawford, který má puk ve své lapačce, následuje komerční přestávka.
33:57
33:30
Toffoli bojuje o puk v rohu třetiny Chicaga, úspěšně, Kings získávají útočné pásmo.
33:06
Jenže po nepřesně střele Doughtyho od modré opouští puk třetinu Chicaga.
32:53
Až nyní, Gáborík zachytil puk na pravé straně, v útočném pásmu.
32:40
A ani nyní se Kings nedostanou ke střele.
32:25
Hosté se zatím výborně brání a nepouští soupeře do zakončení.
31:57
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří hostující Seabrook za podražení a domácí si zahrají přesilovou hru.
31:22
Nicméně defenziva Kings pracuje dobře a nepouští soupeře do zakončení.
30:56
Hossa napadá za brankou Kings, získává puk, hosté tím pádem celé pásmo.
30:02
Puk se nakonec odráží a opouští třetinu Blackhawks, Kings nyní sevřeli svého soupeře, Crawford podržel svůj tým.
29:49
Crawford "zasypán" sprškou střel domácích.
29:16
Oduya spěchá za nahozeným pukem soupeře za vlastní branku, Kings ale získávají útočné pásmo.
28:01
Vhazování po levici Quicka, domácí získávají puk.
27:22
Následuje komerční přestávka.
27:22
Crawford si nyní vůbec nebyl jistý, po střele a dorážce Gáboríky, puk ale skončil kdesi pod sedícím gólmanem, hra přerušena.
26:38
Leddy nepřesně přihrává v útočném pásmu, hrozilo přečíslení tři na dva bránící hráče Kings.
26:11
Ale Clifford se blýskl dobrým obranným zákrokem, puk opouští třetinu Kings.
25:48
Kane rozehrává z vlastní třetiny, Handzuš vybojoval útočné pásmo pro svůj tým.
24:45
Vhazování po pravici Crawforda.
22:49
BEN SMITH dává kuriózní gól, kdy zpoza branky nastřelil puk na Quicka, kterému se od zadní části betonu odráží puk za brankovou čáru. Asistence: Patrick Sharp a Brent Seabrook.
22:13
Kings zkouší okamžitě kontrovat, kombinují v útočném pásmu.
21:12
PATRICK KANE si sjel z pravé strany blíže k brance a přesnou střelou nad pravé rameno překonává Quicka. Asistence: Jonathan Toews a Brent Seabrook.
20:59
Domácí se stále brání ve vlastní třetině.
20:38
Keith udržel puk na útočné modré, Blackhawks v útočném pásmu.
20:20
Nejproduktivnější hráč celého play-off, domácí Anže Kopitar, nyní nedovoleně brání Toewse a půjde si odpykat trest za držení.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:06 hodin.

Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 4:57
A v první třetině se již nic nestane! Jediný gól dosavadního průběhu vstřelil v 18. minutě King, který zblízka překonal Crawforda. Hraje se skvělý hokej, kterému nechybí snad téměř nic, navíc ve skvělé atmosféře zaplněného Staples Center, co víc si přát?!
20:00
19:41
Kings po vstřelení gólu aktivnější, hosté se pouze brání.
19:22
Muzzin musí spěchat za pukem, nebude to icing Chicaga.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny, puk na hokejkách domácích hráčů.
18:41
A Bollig dokázal z pravé strany i zakončit, ale byl hodně z úhlu, Quick vyráží a puk poté opouští třetinu Kings.
18:22
Hosté bojují o puk ve třetině Kings, Kruger je úspěšný.
17:03
Stoll dobruslil puk za brankou Chicaga a bleskovým bekhendem nachází před brankou volného DWIGHTA KINGA. Ten přesnou střelou z mezikruží překonává Crawforda a domácí vedou! Asistence: Jarret Stoll a Justin Williams.
16:42
Před dotírajícím Toewsem raději Quick chytá puk a přerušuje hru, sázka na jistotu.
16:25
Další zákrok domácího gólmana, střelu od modré Jonathan Quick viděl a puk skončil v jeho výstroji, hra přerušena.
15:43
Quick má puk ve své lapačce, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
15:34
15:18
Domácí úspěšnější, Doughty vyhazuje puk ze třetiny Kings.
15:13
Zblokovaná střela Patricka Sharpa, puk se dotkl ochranné sítě, hra přerušena, vhazování po levici Quicka.
15:05
Chicago v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu.
14:40
Další puk míří ze třetiny Kings, Leddy rozehrává zpoza vlastní branky.
14:18
Kane v ofsajdu na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.
13:45
Puk míří ze třetiny Kings, domácí bleskově střídají bránící čtveřici.
13:34
Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici míří domácí Greene za držení Sharpa, hosté si zahrají přesilovou hru.
13:06
Quick znovu zasahuje a raději chytá puk vedle své branky, bude se vhazovat po jeho pravici.
12:49
Na druhé straně pálí od modré, z levé strany, Kane, ale puk míří pouze vedle branky Kings.
12:05
Gáborík prošel s pukem až do zakončení, střílí z levé strany, Crawford v pohodě vyráží.
11:43
Quick nyní drží puk kdesi pod sebou, Bickell se tam tlačil do brankoviště, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
11:02
Blackhawks vyhazují puk ze své třetiny a odchází bleskově střídat.
09:59
Rozsíval nyní zaváhal na útočné modré a byl z toho málem rychlý protiútok Kings, zastoupil ho kolega v obraně.
09:15
Hraje se ve vysokém tempu, hokej se musí zatím líbit, souboj o puk za brankou Kings, domácí úspěšnější.
08:35
Vhazování po pravici Quicka, puk získává domácí tým.
08:23
Hra přerušena, následuje první komerční přestávka.
07:32
Carter ani napodruhé nevyzrál na Crawforda, druhá střela z otočky byla hodně nebezpečná.
06:44
Pozor, je to únik domácího Toffoliho, který je ale zezadu bráněn, nakonec se sice dostává do zakončení, ale není to těžký zákrok pro Crawforda.
05:27
Kings napadají rozehrávku soupeře, ten ve středním pásmu ztrácí puk.
04:18
Závar před Crawfordem po nahození puku Cliffordem, nakonec se puk odráží do rohu.
04:05
A po střele Sharpa musí zasahovat Quick, nebezpečný bekhendový pokus, hra přerušena.
03:55
Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté, kteří okamžitě přechází do útoku.
03:08
Hraje se ve velmi svižném tempu od úvodních vteřin.
02:22
Clifford proniká po prvém křídle do třetiny soupeře, Saad ho brání a je úspěšný.
01:55
Ztroskotal ale na dobře bránícím Greenem.
01:40
Sharp s pukem v útočném pásmu.
00:49
Hossa se dostává ke střele z mezikruží, nebezpečná situace před brankou Kings, Quick pozorný.
00:28
Zakázané uvolnění Chicaga, hra se stěhuje do třetiny hostů.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – King, Richards, Williams – Clifford, Stoll, Lewis

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval – Bickell, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Saad, Shaw, Versteeg – Bollig, Kruger, B. Smith

Rozhodčí: Jackson, O'Rourke – Murray, Heyer.
Vítejte u onlajn přenosu 6. utkání finále Západní konference mezi týmy Los Angeles Kings a Chicago Blackhawks.
Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
Chicago Blackhawks – Los Angeles Kings
3 : 1 (1:0, 1:1, 1:0)
15. Saad (Leddy, Hossa), 32. Keith (Saad, Kruger), 57. Toews (Oduya, Hossa) – 25. Toffoli (Pearson, Carter)

2. utkání
2 : 6 (1:0, 1:1, 0:5)
15. Leddy (Keith), 22. B. Smith (Bollig, Oduya) – 39. Williams (Richards, King), 42. Doughty (Vojnov, Gáborík), 45. Carter (Muzzin, Martinez), 49. Toffoli (Pearson, Carter), 55. Carter (Pearson, Greene), 57. Carter

3. utkání
Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks
4 : 3 (1:2, 2:0, 1:1)
7. Vojnov (Carter, Doughty), 29. Carter (Pearson), 35. Toffoli (Carter, Mitchell), 52. Doughty (Muzzin, Williams) – 6. Toews, 14. Toews (Rozsíval, Hossa), 60. Sharp (Leddy)

4. utkání
5 : 2 (3:0, 1:1, 1:1)
9. Muzzin (Doughty, Toffoli), 12. Gáborík (Kopitar), 16. Brown (Williams, Muzzin), 33. Doughty (Kopitar, Williams), 59. Pearson (Carter) – 35. Saad (Rozsíval), 50. Bickell (Kane, Toews)

5. utkání
5 : 4 po pr. (3:2, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
2. Seabrook (Toews, Kane), 4. Oduya (Kane, Shaw), 12. Saad (Shaw, Kane), 42. B. Smith (Saad, Oduya), 83. Handzuš (Saad, Kane) – 10. Stoll (King), 14. Gáborík (Kopitar, Brown), 32. Brown (Gáborík), 34. Pearson (Carter, Richards)
LOS ANGELES KINGS
Nejproduktivnějším hráčem Kings v play-off je Anže KOPITAR, jenž má na svém kontě již třiadvacet bodů za pět gólů a osmnáct asistencí a aktuálně vede kanadské bodování play-off! Druhým nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je Jeff CARTER, který stihl nasbírat zatím jedenadvacet bodů za osm gólů a třináct přihrávek a v bodování play-off je druhý za svým klubovým spoluhráčem Kopitarem.
CHICAGO BLACKHAWKS
Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks v play-off je Jonathan TOEWS, který nasbíral patnáct bodů za osm gólů a sedm přihrávek. V pořadí bodování play-off je čtvrtý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Chicaga je Patrick KANE, který nasbíral patnáct bodů za šest gólů a devět přihrávek a v bodování play-off je pátý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:15.