Pro dnešek je to z této nesmírně vyrovnané série již úplně vše. Děkuji Vám, že jste vydrželi až do konce a těším se opět někdy na počtenou. Dobrou noc.
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Po buly v útočném pásmu získal kotouč za bránou NICKLAS BÄCKSTRÖM. Švédský forward vyjel s pukem podél mantinelu a téměř od modré vypálil na bránu Haláka. Ten přes clonícího Warda absolutně nic neviděl a puk mu zapadl k pravé tyči. Asistence: Joel Ward, Alexander Ovečkin.
70:58
Halák sice s problémy, ale udržel Niskanenův pokus.
70:28
Ofsajd Islanders.
70:22
Hosté se v útočném pásmu k zakončení nedostali.
70:01
Nielsen nepřesnou rozehrávkou poslal puk na zakázané uvolnění.
69:45
Hra se odehrává ve střední pásmu.
68:59
Halák za bránou i pod tlakem s ledovým klidem rozjíždí akci Isles.
67:52
Chimera dostal puk na zlatém podnose přímo před bránu, ale Halák betonem zachránil svůj tým.
67:20
Ovečkin netrefil bránu Haláka.
66:59
Holtby zasáhl s jistotou proti střele Stroma.
65:34
Martin dostal nabito mezi kruhy, ale při střele zlomil hokejku.
65:07
Johansson obkroužil bránu,k jeho nástřelu se dostal Chimera, který ale trefil jen tyč.
64:44
Útok Islanders skončil u pozorného Orpika.
63:49
63:30
Halák zasahoval včas u své pravé tyče proti zakončení Beagla.
63:10
Cizikas se dostal ke sražené střele, ale ani jeho pokus k Holtbymu nedošel.
62:40
Holtby si poradil se střelou Leeho od pravého mantinelu.
62:06
Rozhodčí neznámo proč přerušují hru ve středním pásmu.
61:38
Chimera nahazoval puk zpoza brány, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
60:50
Vyhození Hickeyho končí zakázaným uvolněním.
60:19
Střela de Haana sražena mimo.
60:01
Střely ve třetí třetině – 6:7
Střely celkem – 34:23
Druhý zápas v Nassau Coliseu končí po šedesáti minutách naprosto stejně jako ten první. I dnes se proto dočkáme prodloužení. To minulé ukončil již po 15 vteřinách John Tavares. Dočkáme se dnes podobně rychlého konce?
58:49
Hosté jen nahazují puk do pásma a míří střídat.
58:25
Ovečkin pálí mimo.
58:18
Sražený kotouč končí mezi diváky.
58:04
Ovečkin střílel po buly do clonících obránců.
58:01
Icing New Yorku.
57:30
Oba týmy pečlivě brání a začíná se schylovat k prodloužení.
57:12
56:53
Halák vyrazil prudké nahození do rohu kluziště.
56:20
Na druhé straně taktéž netrefil bránu od modré Orpik.
55:17
Po buly pálil nepřesně Strait.
55:13
Holtby měl nečekané problémy s nahozením ze středního pásma, ale kotouč nakonec zkrotil.
54:55
Hickeyho pokus sražen do rohu kluziště.
54:21
Ovečkin dal Wardovi přihrávku příliš dlouhou.
53:44
Cizikasova nepřesná střela nebezpečí neznamenala.
53:23
Halák raději přikryl nahození Carlsona a po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.
51:40
Ani jeden z týmů se nedokáže dostat s pukem do pásma.
50:40
Boychuk hledal před bránou Storma, který měl ale zablokovanou hokejku.
50:19
Orpik zastavil střelu Boychuka.
49:44
Nelson se v útočném pásmu srazil s jedním ze spoluhráčů a z akce Isles nic nebylo.
48:42
Následně rychlý protiútok zakončil Johansson do Haláka.
48:37
Islanders ujeli dva na jednoho, ale Clutterbuck trefil jen tyč za Holtbym a Cizikas odražený puk minul.
48:16
Fantastický zákrok Haláka, který lapačkou zastavil puk mířící do brány po teči Johanssona.
47:56
Bäckström z kruhu bránu netrefil.
47:30
Halák neudržel ránu od modré, k dorážce se dostal Ovečkin, ale na slovenského gólmana si nepřišel.
46:55
Isles okamžité vyhazují.
46:41
Hra je přerušena a na trestnou lavici míří Anders Lee (NYI).
46:25
Caps si zahrají první přesilovku v zápase, zatím se hraje při signalizovaném vyloučení.
46:11
Vyhození Chimery končí zakázaným uvolnění. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
45:24
Bäckström vyjel s pukem zpoza brány, ale jeho pohotová rána na vzdálenější tyč šla mimo.
44:50
Bäckströmův pokus z otočky srazil clonící obránce nad tvrzené sklo.
43:58
Cizikas se jako první dostal k vyraženému puku, ale než se dostal přes obránce ke střele, tak se již Holtby stihl přesunout k levé tyči a jeho střelu zastavit.
43:13
Lee nedokázal zpracovat těžkou přihrávku od Martina.
42:27
Dělovka Okposa mizí ve výstroji Holtbyho.
41:10
Střela Ovečkina sražena do ochranné sítě.
40:55
Tavares ani nadvakrát Holtbyho nepřekonal.
40:30
Caps se dostali s pukem do pásma, ale Haláka neprověřili.
40:01
Střely v druhé třetině – 15:6
Střely celkem – 28:16
Druhá třetina branku nepřinesla! A smutnější mohou rozhodně být domácí hokejisté. Ti měli v druhé části k dispozici hned tři přesilovky, ale nadále zůstávají posledním týmem, který ještě v play-off nevyužil ani jednu početní výhodu. Islanders svého soupeře přestříleli téměř trojnásobně, ale ani taková převaha branku nepřinesla. Pokud mohu přidat svůj skromný názor, tak to dnes vypadá, že další branka rozhodne. Ale nikde není psáno, že to musí být v základní hrací době. Možná poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 03:30.
40:00
39:55
Přihrávka od Ovečkina na Warda byla nepřesná.
39:27
U mantinelu se složil Okposo, ale vylučovat se nebude. V Nassau Coliseu dnes panuje parádní bouřlivá atmosféra, ale rozhodčí si udržují nadhled.
39:05
Niskanen od modré netrefil bránu.
38:56
Brouwer nyní i bez helmy clonil před Halákem, ale střela od modré byla sražena do ochranné sítě.
38:19
Ward pálil v dobré pozici mimo bránu.
37:58
Boychuk složil čistě u mantinelu Ovečkina.
37:44
Lee poslal puk do výstroje Holtbyho.
37:20
Hra probíhá především ve středním pásmu.
36:15
Holtby se nyní dokázal rychle přesunout a Bailey zakončoval po parádní přihrávce Nielsena jen do jeho betonu.
36:06
Nyní již musel Halák vytáhnout rychlý zákrok lapačkou proti dělovce Ovečkina.
35:51
Ovečkinův pokus sražen mimo.
35:25
Brejk tři na dva zakončoval Tavares, ale od masky Holtbyho se puk odrazil do ochranné sítě.
34:51
Boychuk od modré těsně minul bránu hostů.
34:12
Halákovu rozehrávku zachytil Latta, ale jeho následná střela šla mimo.
33:54
Leddyho pokus sražen vysoko nad.
32:30
Z mezikruží pálil Laich, avšak jen do Haláka.
32:22
De Haan zastavil u mantinelu Chimeru, ale poté vyhodil na zakázané uvolnění.
31:50
Okposo se protáhl kolem mantinelu do zakončení, ale Holtby v pohodě kryje.
30:23
Domácí hráči si na modré neporozuměli a přišli o pásmo.
29:30
Hosté vyhazují puk do pásma Isles.
28:53
Boychuk nepříjemně trefil Wilsona do kolene.
28:49
Holtby si lapačkou našel střelu Leddyho.
28:44
A je tady další přesilovka pro Islanders. Mike Greene (WSH) poslal puk přes tvrzené sklo, za což si dvě minuty odpočine na trestné lavici.
28:36
Puk se odrazil zpoza brány přímo mezi kruhy na volného Cizikase, ten ale trefil jen Holtbyho.
28:04
Ward pálil z otočky nepřesně.
27:54
27:22
Caps opět vyhazují.
26:52
Holtby zlikvidoval střelu Tavarese a hosté se osvobozují.
26:42
Leddy udržel útočné pásmo.
26:03
Lee byl zcela sám před odkrytou bránou, ale rychlou přihrávku nedokázal trefit.
25:54
Wilson (WSH) sestřelil za bránou Višňovského a opět míří na trestnou.
25:34
25:22
Holtby vyrazil střelu Baileyho do ochranné sítě.
25:09
A další puk letí přes celé hřiště do pásma Islanders.
24:53
Caps vyhazují přes všechny čáry.
24:42
Tavares si vyjel od mantinelu, ale trefil jen Holtbyho.
24:19
Leddyho rána k Holtbymu neprošla.
23:43
Hosté se osvobozují.
23:32
Wilson (WSH) je hodně nespokojený, ale i tak si bude muset odsedět dvě minuty za faul kolenem.
Střely v první třetině – 13:10
Úvodní dvacetiminutovka je již minulostí a vyrovnaný stav bychom asi mohli označit za celkem spravedlivý. I když o něco málo více ze hry měli Islanders. Paradoxně to však byli oni, kteří jako první inkasovali. Carlson pod tlakem na modré nahodil puk na bránu, který za letu dokázal tečovat Ovečkin. Za domácí srovnal pouhých dvanáct vteřin před koncem Cizikas, který dorazil puk do prázdné brány po skvělé individuální akci Clutterbucka. Druhá třetina začne přibližně v 02:38.
20:00
19:48
Islanders právě vstřelili branku!
Domácí srovnávají dvanáct vteřin před koncem. Cal Clutterbuck si vzal puk ve středním pásmu. Nádherně se prokličkoval až mezi kruhy. Jeho bekhendový pokus Holtby vyrazil přímo na hůl CASEY CIZIKASE, pro kterého již nebyl problém doklepnou kotouč do odkryté brány. Asistence: Cal Clutterbuck, Nick Leddy.
18:57
Orpik se před bránou srazil s jedním ze spoluhráčů a s krví v obličeji mizí v útrobách stadiónu.
18:53
Po střele Tavares se snažil dorážet Kuljomin, ale k puku se nedostal.
18:34
Domácím se nedaří založit útočnou akci.
18:04
Strait rozehrál hodně mizerně a je to zakázané uvolnění Isles.
17:11
Okposo se zmocnil rozehrávky Caps, ale z kruhu nedokázal Holtbyho překonat.
16:30
Podražení de Haana se nepíská a domácí se opět dost zlobí.
14:55
Halák neudržel střelu Carlsona, Ovečkin se dostal k dorážce, ale slovenského gólmana nepřekonal.
14:36
I další pokus Kuzněcova letí mimo.
14:10
Kuzněcov vyjel s pukem zpoza brány, vystřelil z otočky, ale minul bránu.
13:06
Hosté se dostávají do vedení. John Carlson lehce nahodil puk od modré na bránu. Halák měl však zakrytý výhled a střelu navíc za letu tečoval ALEXANDER OVEČKIN. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
13:00
Nástřel Ovečkina v pohodě kryje Halák.
12:21
12:14
Holtby si poradil s tečovanou střelou de Haana.
11:35
Tavares míří od mantinelu mimo a jeho střela se od mantinelu odrazila až do pásma Islanders.
10:53
Tavaresova dorážka po střele od modré neprošla.
Islanders jsou posledním týmem v play-off, který ještě nedal gól z přesilovky.
10:21
Ovečkin (WSH) si odsedí dvě minuty za podražení svého krajana Kuljomina.
09:50
Hraje se při signalizovaném vyloučení Capitals.
09:29
Straitovo nahození bylo sraženo do hlediště.
09:08
De Haan od modré minul bránu.
08:41
07:59
Nelson padá po souboji s Orpikem, který si hodně pomohl hokejkou a hodně se diví, že rozhodčí nebudou vylučovat. Stejně jako celé Nassau Coliseum.
07:38
Hickey si od modré na Holtbyho nepřišel.
07:24
Okposo vzal na sebe zakončení při brejku dvou na jednoho, ale Holtby ramenem střelu vytěsnil.
06:50
Bäckström získal puk v pásmu soupeře, vyjel si mezi kruhy, ale Halák jeho pokus zlikvidoval.
06:23
Leddy trefil od modré beton gólmana Caps.
06:08
Holtby v pohodě kryje střelu od mantinelu. Následuje komerční přestávka.
05:54
Martin jako první dojel nahozený puk a zabránil tak icingu.
05:17
Další zákrok kanadského gólmana proti střele Straita.
04:53
Nelson posla puk do Holtbyho.
04:47
Tavares se mezi dvěma obránci Caps do zakončení neprotáhl.
04:14
Orpik srazil střelu Tavarese nad tvrzené sklo.
03:38
Bäckström se hned po buly dostal ke střele a Halák musel zasahovat.
03:35
Zakázané uvolnění Islanders.
03:11
Burakovsky zachytil rozehrávku New Yorku na útočné modré, ale jeho následná střela cíl nenašla.
02:36
Holtby vyrazil střelu de Haana.
02:29
02:11
Višňovský pálí od modré mimo.
01:58
Halák neudržel střelu Ovečkina, ale v záplavě těl ztratili rozhodčí puk z dohledu a přerušili hru.
01:21
Holtby si připisuje úspěšný zákrok proti tečované střele Tavarese.
00:50
Johansson se tlačil do zakončení, ale obránci Isles mu na poslední chvíli kotouč sebrali.
00:10
Nepřesná rozehrávka hostů znamená ofsajd.
00:01
Už jen státní hymny a jde se na to!
Oba celky jsou již na hrací ploše a za malou chvíli utkání vypukne.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk – de Haan, Strait – Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares "C", Strome – Bailey, Nielsen "A", Okposo "A" – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik "A", Carlson – Alzner, Niskanen – Gleason, Green – Ovečkin "C", Bäckstöm "A", Ward – Chimera, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Laich, Brouwer – Beagle, Latta, Wilson.

Rozhodčí: Meier, O’Halloran – Cherrey, Driscoll.

Vývoj série
Přesto, že Washington vstupoval do série jako mírný favorit, hned první domácí utkání nezvládl. Již v sedmé minutě se trefil Nelson. Na jeho branku sice ještě dokázal reagovat ve 20. minutě Johannson, ale poté se již trefovali jen hosté. Vítěznou branku trefil ve 24. minutě Ryan Strome. Další góly přidali ještě Bailey a podruhé se trefil Nelson.

Ani vývoj druhého zápasu nebyl pro Capitals úplně nejlepší. Ve 24. minutě prohrávali po brankách Clutterbucka a Stroma už 0:2. Kontaktní branku přidal chvíli po polovině zápasu Alzner, ale hned tři minuty nato skóroval New Yorský Okposo. Domácí se však nepoložili. Ještě do konce druhé třetiny snížil Ovečkin. Ve 44. minutě srovnal skóre Bäckström a čtyři minuty nato dokonal obrat Jason Chimera.

První zápas v Nassau Coliseu dlouho branku nepřinesl. Na první gól se čekalo až do třiatřicáté minuty, kdy se trefil za domácí Okposo. Ani delší vývoj neznamenal zrovna brankové hody, přesto čtyři minuty před koncem zápasu srovnal skóre Bäckström. Utkání tak šlo do prodloužení. To ale trvalo jen patnáct vteřin. K dorážce Leddyho střely se dostal John Tavares a rozjásal domácí publikum.

Washington v základní části
Hosté skončili v tabulce Východní konference na čtvrté příčce zásluhou lepšího skóre. To se zastavilo na konečné sumě 242:203. Hlavně počet obdržených branek rozhodl o lepším postavení Capitals, kteří inkasovali o téměř třicet gólů méně.
A jak si vedl Washington v posledních zápasech základní části? Forma byla celkem slušná. Svěřenci Barryho Trotze dokázali vyhrát šest z posledních deseti zápasů, přičemž jeden prohraný proti Ottawě dotáhli alespoň do prodloužení, a z možných dvaceti bodů tak ukořistili celkem třináct. Tým z hlavního města táhla především dvojice Ovečkin – Bäckström. Dohromady uhráli tito dva borci neskutečných 159 bodů! V play-off se zatím lépe vede Bäckströmovi, který má na svém kontě již čtyři body (2+2), zatímco Ovečkin se zatím trefil jen jednou.
New York Islanders v základní části
Ostrované získali v základní části 101 bodů a do play-off postoupili z pátého místa. Měli sice stejně bodů jako Capitals, ale vinou horšího skóre začínala série ve Washingtonu. Nicméně forma v samotném závěru základní části nebyla úplně ideální. Posledních deset klání přineslo jen čtyřikrát vítěznou radost.
Největším tahounem Islanders byl rozhodně John Tavares. Do posledních chvil sahal pro Art Ross Trophy, kterou mu ale nakonec vyfouknul neskutečným výkonem Jamie Benn z Dalllasu. Přesto je 86 bodů (38+48) fantastickou vizitkou čtyřiadvacetiletého Kanaďana.
Krásný pozdní večer vážené čtenářky a čtenáři. Společně dnes budeme sledovat čtvrtý zápas mezi New Yorkem Islanders a Washingtonem Capitals. Série se zatím vyvíjí lépe pro Ostrovany, kteří vedou 2:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.