Tímto se s Vámi loučím. Přeji co nejúspěšnější start do čtvrtečního dne a u dalších onlajn přenosů nejen z play-off NHL, brzy na počtenou.

3. Carey Price (MTL) – 32 zákroků, 1 gól, 96.9%
Série se tak opět přesune do Bell Center v Montrealu, kde Canadiens budou chtít jistě zužitkovat druhý matchball a urvat celou sérii před svými fanoušky.
Je dobojování! Ottawa si po velikém boji nakonec připisuje první vítězství v sérii proti Montrealu. Největší zásluhu na tom má brankář Anderson, který vychytal shoutout. Nutno pochválit i brankáře Montrealu Price, jenž také několikrát velmi podržel svůj tým.

Klíčový moment celého zápasu přišel v přesně v polovině třetí třetiny, kdy Cody Ceci dokázal naposlední chvíli udržet puk v útočném pásmu a následně jej posunout na Mike Hoffmana, který propálil Price, čímž si připsal první branku v play-off NHL a rozhodl i celé utkání, takže branka o to cennější.
60:00
59:46
Montreal stále nemůže vybojovat útočné pásmo a fanoušci Ottawy začínají slavit.
59:24
Price odjíždí na střídačku, takže Montreal zkouší hrát power-play.
58:24
Jean-Gabriel Pageau ujížděl na Price, ale kanadský brankář si poradil a udržel Montreal v naději!
58:05
Pro nahození Habs si brankář Andeson musel vyskočit, ale brankář dokázal puk chytit, i když jej Tomáš Plekanec poněkud trochu rozhodil, když do něj šťouchl.
57:27
Vteřiny nemilosrdně utíkají pro Habs, kteří stále prohrávají o jedinou branku.
56:57
Senátoři vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a posílají rychle puk mimo dosah branky Andersona.
56:41
Do zakončení se dostal Eller, který si pro střelu vybral chvíli, kdy před Andersonem zrovna projížděl hráč, ale domácí brankář zvládl i tak puk chytit.
56:08
Ottawa se snaží udržet puk co nejdál od své branky, což se jí zatím daří.
55:39
Gryba pálil od modré čáry a Price toho příliš neviděl, avšak střela domácího obránce branku Montrealu vůbec neohrozila, neboť byla naposlední chvíli zablokována.
55:03
Price kryje nahození Ottawy, takže se bude vhazovat v domácím útočném pásmu.
54:33
Carey Price rozehrál až na útočnou modrou čáru, kde našel svého kolegu Weise, který nic nevymýšlel a vystřelil. Jeho střelecký pokus, ale brankáře Andersona neohrozil.
53:50
Do přečíslení tři na dva se dostal domácí celek, ale Stone celou akci vyhodnotil špatně a útok Sens přišel vniveč.
52:59
Kdepak, takhle to nepůjde. Canadiens se sice s pukem dostali do útočného pásma, ale tam vůbec nic nepředvedli a nakonec přicházejí o pásmo.
52:11
Galchenyuk rozjíždí další útok Montrealu a početná skupinka fanoušků Montrealu v Canadian Tire Centre bude doufat, že skončí brankou.
51:26
Horké chvíle prožil brankáře Montrealu, když musel zlikvidovat střely hned tří hráčů Senátorů, ale skvělý Price opět podržel svůj tým, alespoň v naději.
50:28
Po vyhraném vhazování se na modré čáře dostal do zakončení P.K. Subban, ale jeho střela postrádala větší přesnost, takže Anderson zasahovat nemusel.
50:18
Útočnou snahu Montrealu zastavuje ofsajd, takže následovat bude vhazování ve středním pásmu.
49:30
Sens je po vstřelené brance dostali do ráže a hned se snaží přidat další branku, tak aby poslali Habs ještě více do kolen.
49:05
Ottawa právě vstřelila branku!
MIKE HOFFMAN otevírá skóre utkání a posílá Sens do vedení, čímž dává domácím naději na prodloužení sériie. Hoffman se dostal k puku na kraji kruhu pro vhazování odkud vystřelil, jeho parádně umístěná střela skončila až za zády brankáře Montrealu. Asistence: Cody Ceci
48:42
Price chytil nahození Sens, takže následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích.
48:00
Montreal se snaží vymyslet něco v útočném pásmu, ale dnešnímu zápasu stále dominují obranné řady obou celků, takže to mají Habs velmi složité.
47:09
Max Pacioretty vybojoval puk ve vlastím obranném pásmu, ale jeho snaha přejít do útočeného pásma přišla vniveč, když přišel o kotouč už v pásmu středním.
46:25
Zatím nejvýraznější formací Habs je formace Tomáš Plekance, která dělá domácím Sens největší potíže. Do dalšího zakončení se dostal práv český útočník, ale ani on nedokázal Andersona překonat.
45:33
Po delší době se do hry zapojit také Anderson, který musel zakročit proti střele Plekance.
45:10
Do šance před brankou Price se dostal Pageau, ale ve finální fázy byl sražen k zemi, takže brankář Montrealu nemusel řešit žádné nepříjemnosti.
44:21
Nepřesná rozehrávka Habs končí na zakázaném uvolnění, takže hostující celek nebude moct vystřídat a následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích Sens.
43:44
Aktivnějším celkem ve třetí třetině jsou zatím domácí Senátoři, kteří tlačí Habs pověčinu času v jejich obranném pásmu, ale brankář Price zůstává stále nepřekonán jako jeho kolega na druhé straně hřiště.
43:19
Montreal vyváží puk do útočného pásma, čímž se vymanil z tlaku Senátů. Hráči Habs okamžitě využili této příležitosti a vystřídali.
42:23
Karlsson dokázal zachytit puk na poslední chvíli v útočném pásmu, takže tlak Ottawy nadále trvá. Montreal je nyní zatlačen v obranném pásmu u pěknou porci času, což se projevuje na pohybu jeho hráčů.
41:45
Nahození Senátorů do útočného pásma raději přikryl Price, takže následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích.
41:40
Weise byl zablokován obráncem Ottawy, takže se ke kotouči nedostal. Domácí nadále kontrolují puk.
41:12
Do ofsajdového postavení se dostal Pageau, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
41:00
Domácí zavezli kotouč do útočného pásma, ale po chvilce o něj i o pásmá přichází.
40:28
Ottawa kontroluje puk za svou brankou a co nevidět bude chtít přejít na opačný konec hřiště.
40:10
Ani ve třetí třetině tomu nebylo jinak a úvodní buly vyhrává domácí celek.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Ani po čtyřiceti minutách jsme v kanadském derby branku neviděli. Hlavním důvodem toho jsou bezchybní brankáři Price a Anderson. Zatím největší šanci utkání měl Prust, který se dokázal během oslabení Montrealu utrhout a dostat se do úniku, ale v tváří v tvář Andersonovi neuspěl.
40:00
39:50
Domácí si v závěru druhé třetiny dokázali vytvořit tlak, ale po střele Methota se nemohou do dalšího zakončení dostat.
39:14
Methot vypálil od modré čáry, jeho střelecký pokus vyrazil Price betonem. Senátoři nadále drží útočné pásmo.
39:01
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:17
Montreal se při snaze přejít do útočného pásma chytil do ofsajdové pasti, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:59
Domácí celek drží puk ve svém obranném pásmu a třídá. Karlsson není nikým napadán, protože i Montreal střídá.
37:00
36:46
Milan Michálek si ve prostřed třetiny řekl o puk a také ho dostal, jeho střelecký pokus vyrazil Price do rohu kluziště.
36:16
Senátoři už kontrolují puk v útočném pásmu a budou se snažit zapomenout na přechozí šanci Prusta.
35:30
Po chybě domácího celku se do samostatného úniku dostal Prust, který udělal Andersonovi kličku na bekhend, ale při následné střele trefuje pouze tyč!
35:10
Ottawa dokázala vyhrát vhazování v útočném pásmu a může kombinovat.
35:00
Na trestnou lavici usedne Jemelin (MTL), který si počínal nedovoleným způsobem při bránění předchozí akce Ottawy.
34:59
MacArthur přihrával na krátko na Mark Stone, který z bezprostřední blízkosti brankáři hostů zakončoval, ale překonat nejlepšího brankáře základní části NHL se mu nepovedlo.
34:19
Hra se rychle přelévá, ale ani jeden z týmu se nedokáže dostat do zakončení. Vždy akorát zavezou puk do útočného pásma, kde o něj přijdou.
33:00
Polovina utkání je za námi a stále jsme neviděli úvodní branku utkání. Když už se celky dostanou do zakončení, tak si vylámou zuby na zatím bezchybných brankářích.
32:33
Habs začínají být čím dál tím více aktivnější, což domácí obrana Senators moc nekvituje. První útočná lajna Pacioretty, Desharnais a Smith-Pelly doslova točí Ottawu v jejím obranném pásmu.
31:55
Smith vyhrál souboj o puk s Ellerem a může rozjet útočné tažení Ottawy.
31:19
Eller bojuje o puk v rohu útočného pásma se Smithem.
30:34
30:19
Závěr přesilové hry se Habs daří. Do slibného zakončení z prostoru mezikruží se dostal Galchenyuk, s jehož střelou měl Anderson plnou lapačku práce, ale nakonec ji dokázal usměrnit.
29:46
Polovina trestu Ryana je za námi a Habs ještě nedokázali ani vystřelit na branu Andersona.
28:58
Montreal dokázal půl minuty držet útočné pásmo, ale po té o něj přišel. Hostům opět dělá přesilová hra poměrně problémy.
28:34
Hoffman (OTT) se provinil během vhazování, když vypíhl puk rozhodčímu ještě před tím než vhodil buly.
28:00
Montreal si snad poprvé v utkání dokázal vytvořit tlak v útočném pásmu a hned měli domácí Senátoři co dělat, aby dokázali Habs uhlídat.
26:59
Pohotová rána Tomáše Plekance Andersona překonat nedokázala. Puk českému útočníkovi ještě na poslední chvíli trochu uskočil.
26:42
První střelu Montrealu ve druhé třetině si připisuje Desharnais, jehož střela z mezikruží mířila do horního rohu, ale Anderson vytáhl pohledný ale hlavně efektivní semafor. Po komerční přestávce bude následovat vhazování v útočném pásmu hostů.
25:54
Ani Ottawa nedokázala využít přesilovou hru, ale její herní projev během ní byl daleko lepší než projev Montrealu, který si v přesilové hře nedokázal vytvořit žádný větší tlak.
25:05
Střela MacArthura míří mimo a puku za brankou Price se ujímá Gilbert, který ho vyhazuje až za branku domácích a odjíždí střídat.
24:31
Sens vyhráli vhazování v útočném pásmu, kde točí točí obranou čtyřku Montrealu, ale Senátoři se nemohou dostat do zakončení, neboť hosté dobře brání, i díky důrazu Subbana.
23:56
Tlak domácím vyústil ve vyloučení Desharnaise (MTL), který odjíždí na trestnou lavici, kde si odpyká dvouminutový trest.
23:38
Po chybě v rozehrávce se hosté mohli uvolnit z tlaku a konečně odjet vystřídat, ale nic víc, neboť Ottawa má puk ve své moci.
22:44
Montreal se ve druhé třetině zatím vůbec k ničemu nedostal. Ottawa doslova hýří aktivitou a svého soupeře přehrává ve všech ohledech.
21:56
Senatoři uvolili puk ve středním pásmu a podnikli další rychlý protiútok na jehož konci byl Mike Hoffman, ten z těsné blízkosti nedokázal Price překonat.
21:37
Až nyní musel zasáhnout strážce montrealské svatyně Price, který si se střelou Stona poradil nejlépe jak mohl. Následovat bude vhazování v útočném pásmu domácího celku.
21:09
Domácí celek si hned na úvod druhé části zápasu dokázal vytvořit tlak v útočném pásmu, ale Montreal dobře brání, takže Price zatím zasahovat nemusel.
20:06
Ottawa vyhrála úvodní buly druhé třetiny a posílá puk za brankáře Montrealu. Canadiens ve zbytku přesilové hry už nic nestihnou.
20:01
Oba celky přicházejí z útrob stadionu zpět na ledovou plochu, takže druhá část zápasu může začít.
Další třetina začne přibližně ve 02:00.
V první třetině branka nepadla, takže diváci v Canadian Tire Centre musí na úvodní branku minimálně patnáct minut počkat. Sledujeme pohledné utkání, kterému zatím dominují obranné řady. Na Sens jde znát, že hrají opravdu o vše, zatímco Montreal nechce promarnit první matchball. Hosté si mohli vyzkoušet dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázali zatím využít, ta druhá bude pokračovat na začátku druhého dějství.
20:00
19:36
Max Pacioretty přihrával na druhou stranu hřiště najetému Markovi, který by mohl zakončovat z opravdu dobré pozice, ale na poslední chvíli mu puk uskočil.
19:16
Montrealu se konečně podařilo vybojovat a udržet útočné pásmo.
19:01
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:39
I druhá přesilová hra Canadiens vypadá jako ta první. Hostům se tomto zápase přesilovka příliš nedaří a předvádí velké trápení.
18:21
Na trestnou lavici opět usedne Borowiecki (OTT), který oslabí svůj tým podruhé v této třetině. Montreal si tak v závěru první třetiny zahraje přesilovou hru.
18:11
Do dobré pozici dostal přihráno Eller, jenž z bodu pro vhazování vyslal pohotovou střelu, kterou Anderson ukryl ve své lapačce.
17:41
Karlssonova rozehrávka nebyla přesná a puku se ujímají hosté.
17:07
Vhazování vyhrálo domácí mužstvo, které se snaží co nejrychleji přesunout na útočnou polovinu hřiště.
16:55
Anderson přikryl nahození Habs, ikdyž mohl rozehrávat za branku. Reagoval tak na dojíždějícího útočníka hostů. Po komerční přestávce bude následovat vhazování v útočném pásmu Montrealu.
16:10
Dlouho dobu se hraje bez přerušení. Oba celky střídají jak jen se dá v pravidelných intervalech, takže plynulost hry je opravdu velká.
15:05
Nejprve se do dobré pozice pro zakončení dostal Tomáš Plekanec, kterému se Andersona nepodařilo překonat, a následně na druhé straně se v příležitosti ocitl Hoffman, který taktéž nechal vyniknout brankáře.
14:04
Sens museli vyklidit útočné pásmo, aby se nedostali do ofsajdu, takže puk jednodušše získali hosté.
13:12
Montreal dobře překombinoval domácí Sens, ale hostující celek se do zakončení nedostal, když jim puk ve finální fázy uskočil.
12:25
Dlouhá přihrávka do útočného pásma směřovala na Galchenyuka, ten na puk nedosáhl, takže putu je na hokejky domácích hráčů.
11:18
Hosté opět zavezli puk do útočného pásma, kde nedokázali nic vymyslet a rychle ho ztratili. Habs zatím v tomto zápase chybí finální fáze útoku.
10:10
Cody Ceci vypálil od modré čáry, ale jeho střela vůbec k Priceovi nedorazila, neboť byla zablokována hloučkem hráčů stojící před brankářem hostů.
09:54
Tentokrát už brankář Montrealu Carey Price musel zasahovat a hned dvakrát. Druhou střelu Condra už raději nechal ukrytou ve své lapačce, takže následovat bude vhazování.
09:07
Domácím se podařilo udržet na malou chvíli útočné pásmo, ale ohrožení pro branku Price z toho nebylo.
08:05
Borowiecki se vrací na ledovou plochu, takže domácí jsou opět v plném počtu.
07:55
Tomáš Plekanec vzal zodpovědnost na sebe a zavezl puk do útočného pásma, což se mu sice povedlo, ale Montreal se v útoku stejně neudržel.
07:05
Hostujícímu celku se stále nedaří dostat netož udržet útočné pásmo. Domácí Sens zatím velmi dobře brání přesilovou hru Habs.
06:18
Montreal sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale posléze o něj stejně přišel.
06:05
Jako první usedne na trestnou lavici Borowiecki (OTT), který si odpyká dvouminutový trest za podražení. Montreal si tak může vyzkoušet svou přesilovou hru.
06:00
Útočném pásmu se snažil uvolnit Clarke MacArthur, který místo střely chtěl zvolit přihrávku na lépe postaveného kolegu, ale jeho přihrávka přes hráče Habs neprošla.
04:56
Sens šli do rychlého protiútoku, ale jejich útočné tažení zastavuje ofsajdové postavení, takže bude následovat vhazování ve středním pásmu.
04:36
Hráči Canadiens se snažili udržet puk v útočném pásmu a něco s ní vymyslet, ale domácí hráči předvedli dobré bránění a kotouč získali.
03:40
Na modré čáře se k puku dostal Tomáš Plekanec, ale rychle k němu přistoupili hned dva hráči Sens, takže nestihl rozehrát, tak jak by si přál.
03:00
Na obrazu hry jde znát, že Ottawa hraje úplně o vše. Zatím sledujeme rychlý a pohledný hokej.
02:14
Wiercioch pouze posunul puk do útočného pásma, kde však nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů, takže Canadiens se ujímají kotouče.
01:31
Po souboji o kotouč v útočném pásmu Montrealu se puk odrazil do ochranné sítě, ale týmy se nemohly dohodnout od koho se puk odrazil, tak rozhodčí vykázal hru do středního pásma.
01:06
Po nepovedené přihrávce Canadiens směřuje puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před brankářem Pricem.
00:34
Sens pouze zavezli puk do útočného pásma, ale o to rychle přicházejí a Habs mohou jít dopředu.
00:06
Montreal vyhrál vhazování, ale jeho nahození chytá Anderson, který puk z lapačky nepouští, takže bude následovat vhazování.
00:01
Oba celky přicházejí na ledovou plochu, kde na konec zůstanou jen zahajovací formace nastoupené na modré čáře.
Zahájení zápasu se klasicky posunu o nějaké ty minutky, kvůli předzápasovému ceremoniálu.

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch,Gryba, Borowiecki – MacArthur, Turris, Stone – Michálek, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Hoffman, Smith, Neil.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Gilbert, Petry, Jemelin, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Smith-Pelly – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – De La Rose, Eller, Weise – Prust, Mitchell, Flynn.

Rozhodčí: Sutherland, Charron – Kovachik, Pancich.
Československá stopa v utkání

Milan Michálek (OTT) – 3 zápasy, 1 bod (1+0)
Tomáš Plekanec (MTL) – 3 zápasy, 2 body (1+1)
V posledním zápase šla Ottawa do vedení jako první, když v první třetině ji poslal do vedení MacArthur, který překonal Price bekhendovou střelou. Po této brance bylo utkání dlouho vyrovnané, ale další branka ne a ne padnout. Až ve druhé polovině třetí třetiny nasměroval zápas do prodloužení Dale Weise, který využil tlaku, jenž si Montreal dokázal vytvořit. Hned na začátku prodloužení si šanci vytvořil Mark Stone, ale brankáře Montrealu překonat nedokázal. I Canadiens si dokázali vytvořit šance, ale ta klíčová pro celé utkání přišla v čase 68:46, kdy Jemelinovo vyhození podél mantinelu doputovalo až do středního pásma, k puku se dostal DALE WEISE a ten svižnou ranou propálil Andersona na přední tyči.