Slovenská stopa v utkání

Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:06
Marián Hossa (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:19
Tři hvězdy utkání:

1. Pekka Rinne (NSH) 30 zákroků, 0 gólů, procentuální úspěšnost 100,0%, dvě asistence
2. Ryan Johansen (NSH) 1+2
3. Ryan Ellis (NSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-29; Zablokované střely: 21-15; Vhazování: 44%-56%; Hity: 23-34; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 16-4.
Pekka Rinne vychytal i ve druhém zápase v United Center čisté konto a navíc k němu přidal dvě asistence, což je něco hodně, hodně speciálního a výjimečného. Predators nasázeli do sítě Chicaga pět gólů a navíc se série, ve které vedou 2:0, stěhuje do Bridgestone Areny v Nashvillu. Vítězný gól Nashvillu vstřelil ve čtvrté minutě obránce Ryan Ellis. Konečný výsledek: Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 5.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:35
Ryan Hartman fauloval před bránou a dostal dvě minuty za hrubost plus osobní trest na deset minut za nesportovní chování. Vstřelí Predators šestý gól?
58:13
Nashville právě vstřelil branku!
Pojď sem, kam jdeš! KEVIN FIALA si na levém křídle najel na kolmou přihrávku Ryana Johansena, krásnou stahovačkou se zbavil Trevora van Riemsdyka a parádní střelou z kruhu pro vhazování zamířil nad vyrážečkou Coreyho Crawforda do bližšího horní rohu brány! Predators využili přesilovou hru a vedou 5:0! Asistence: Ryan Johansen a P. K. Subban.
57:28
Chicago dnes mělo šance, dvakrát orazítkovalo tyč, jenže Pekka Rinne je během série stále nepřekonán! Hawks se střelecky jasně trápí.
56:45
Mike Fisher vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a vypadalo to, že Corey Crawford puk vyrazil pravým betonem, možná ale střelu zablokoval Johnny Oduya.
56:24
Corey Crawford zastavil střelu z levého kruhu pro vhazování v náručí a Brent Seabrook dostal dvě minuty za hrubost.
55:16
Jonathan Toews vypálil z levého kruhu pro vhazování pouze do náruče Pekka Rinneho, který je hvězdou dosavadní série.
53:49
Pekka Rinne vyjel za svou bránu a podél hrazení rozehrál, Brian Campbell měl k puku na pravé straně obranného pásma mnohem blíže, jenže přestal bruslit, čehož využil Filip Forsberg a v levém rohu útočného pásma napřáhl ke střele, kterou Corey Crawford vyrazil pravým betonem před sebe, a ze druhé vlny najíždějící RYAN JOHANSEN z mezikruží zamířil do levého horního rohu brány! Nashville vede 4:0, co je ale ohromující, Rinne dnes připsal druhou asistenci! Asistence: Filip Forsberg a Pekka Rinne.
53:00
Do konce utkání zbývá odehrát přesně sedm minut a fanoušci v United Center začínají bučet.
51:21
Pekka Rinne v prvním zápase vychytal v playoff svůj druhý shutout v kariéře a dnes své statistiky vylepšuje, když opět drží čisté konto a navíc připsal asistenci, takže má na svém kontě více bodů, než kterýkoliv hráč z týmu Chicaga!
50:12
Pekka Rinne ukryl nahození domácích hráčů z levého křídla v lapačce a prostor dostává reklamní přestávka.
49:40
Blackhawks si vytvořili tlak, nyní se jim ale nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.
48:49
Marcus Krüger si najel na přihrávku spoluhráče zpoza brány a z mezikruží pálil s příklepem bez přípravy k pravé tyči, Pekka Rinne ale jeho pokus levým betonem vyrazil!
48:02
Pekka Rinne se vydal za bránu, aby zastavil nahození Hawks, což se mu sice nepodařilo, Viktor Arvidsson ale rozehrál.
47:24
Nick Schmaltz z pravého kruhu pro vhazování krásnou přihrávkou přenesl hru napříč útočným pásmem doleva, kde Johnny Oduya ihned pálil směrem na přední tyč, obranný val ale nepropálil a volný puk Pekka Rinne zmrazil pod lapačkou.
46:42
Nick Schmaltz byl zřejmě hráčem, který v levém kruhu pro vhazování vypálil ve velké rychlosti, na přední tyči byl ale připravený Pekka Rinne, který jeho ránu vyrazil.
46:08
Nakonec se pletu, ale nikdy není pozdě na opravu. Pekka Rinne v prvním zápase předvedl 29 zákroků a vychytal nulu. Navíc se stal první hvězdou utkání.
45:35
Pekka Rinne dnes předvedl 24 zákroků, a pokud se nepletu, tak už překonal porci z prvního zápasu série.
44:51
Harry Zolnierczyk vypálil prudce z levého kruhu pro vhazování a po zákroku Coreyho Crawforda mohl na opačné straně udeřit Marián Hossa, který v rychlosti vypálil od modré čáry. Pekka Rinne měl sice s jeho střelou problémy, nakonec ji ale po vyjetí z brány zastavil mezi pravou rukou a tělem!
44:06
Fantastickou práci dnes odvádí Artěmij Panarin, který šanci Jonathana Toewse založil, když krásnou diagonální přihrávkou z levého křídla našel Patricka Kanea a ještě předtím ve vlastním obranném pásmu vleže zablokoval střelu Ryana Ellise.
43:43
Jonathan Toews se nakonec ještě před bekhendem dostal do zakončení, mezi betony Pekka Rinneho se mu ale procedit nepodařilo a zbytek akce už znáte.
43:16
Patrick Kane si na pravém křídle srovnal puk a přihrávkou z ostrého úhlu našel na přední tyči Jonathana Toewse, kapitán Chicaga ale pálil bekhendem mimo!
42:08
Marcus Krüger se po vyjetí zpoza brány snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže bekhendem orazítkoval boční síť a ani jeho následná dorážka se neujala. Skóre zůstává 0:3.
41:25
Mike Fisher se dostal na vrcholu mezikruží k prudké střele, která nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
41:11
Predators se nepodařilo rozehrát a po slibné šanci Chicaga vyhodili puk na zakázané uvolnění.
41:03
Trevor van Riemsdyk na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu zápěstím a Pekka Rinne měl na přední tyči velké problémy, nakonec ale puk zasedl a Patrick Kane se k dorážce nedostal!
40:33
Vyloučený Patrick Kane se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Chicago již hraje v plném počtu.
40:03
Blackhawks čelí v úvodu třetí třetiny zbytku přesilové hry Predators a potřebují zázrak, aby vyrovnali stav utkání.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-22; Zablokované střely: 14-11; Vhazování: 45%-55%; Hity: 23-34; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:06.
Pokud to s Chicagem po první třetině nevypadalo dobře, tak po prostřední části jsou na tom domácí hokejisté výrazně hůře. Jonathan Toews krásnou střelou v největší šanci orazítkoval tyč, zatímco na opačné straně se prosadili Harry Zolnierczyk a Colton Sissons. A mohlo být ještě hůře, Roman Josi ale po krásné žabičce posledního jmenovaného střelce z blízkosti orazítkoval po přečíslení 2 na 1 tyč. Brankář Pekka Rinne stále drží čisté konto a u druhého gólu si navíc připsal v United Center asistenci! Skóre po druhé třetině: Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 3.
40:00
39:45
Filip Forsberg napřáhl v levém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele zápěstím, která mířila pod horní tyč a navíc ji ještě tečoval těsně před bránou Mike Fisher, Corey Crawford ale dokázal puk pravým ramenem vytáhnout mimo!
39:27
Ryan Ellis pálil v blízkosti vrcholu kruhu pro vhazování bez přípravy, jeho střela ale byla zablokována a Predators museli spěchat pro puk za svou bránu.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:33
Pekka Rinne zastavil střelu Blackhawks z levého křídla a ostrého úhlu v náručí a Patrick Kane před bránou zbytečně fauloval. Následovaly dvě minuty za krosček.
38:24
Patrick Kane nabral rychlost a na vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, Pekka Rinne ale jeho pokus pravým betonem vykopl!
38:00
Blackhawks se podél střídaček snažili proniknout do útočného pásma, jenže jejich postup zastavilo postavení mimo hru.
36:30
Domácí vzápětí pálili z levého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne měl problémy, nakonec ale puk lapil do lapačky.
36:08
Blackhawks se nepodařilo v pravém kruhu dobře vypálit a Pekka Rinne puk holí přiloženou k ledu vyrazil do rohu ledové plochy. Jednalo se o snadný zákrok.
35:34
Corey Crawford u své pravé tyče zastavil nahození Predators z levého křídla a poté ukryl puk ve svém náručí.
34:49
Colton Sissons vyrazil po pravé straně do přečíslení dva na jednoho a krásnou žabičkou pod tělem jednoho z ležících hráčů Blackhawks z ostrého úhlu přenesl hru doleva, kde Roman Josi z blízkosti bez přípravy orazítkoval bližší tyč! Poprvé na straně Nashvillu a potřetí celkově v zápase zazněla tyč. Gólů mohlo padnout více.
34:21
Patrick Kane se ihned po vhazování dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, jenže našel pouze náruč Pekka Rinneho.
34:13
Chicago v sérii zatím ani jednou neskórovalo a ve druhém domácím zápase v United Center už prohrává o tři branky. Blackhawks navíc nyní zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje reklamní přestávka.
33:00
Craig Smith předvedl v levém kruhu pro vhazování krásnou otočku a bekhendem poté vracel puk zpoza brány do brankoviště, kde se COLTON SISSONS dvakrát snažil marně prosadit, jeho třetí dorážka už ale po ledě zaplula do brány! Asistence: Pontus Åberg a Craig Smith.
31:58
Jonathan Toews prudce vypálil z levého kruhu pro vhazování přes jednoho z hráčů Nashvillu a Pekka Rinne na vzdálenější levé tyči jeho pokus vyrazil levým ramenem nebo maskou!
30:45
Pekka Rinne se vydal za svou bránu, aby rozehrál, jenže se mu to nepovedlo a Artěmij Panarin přihrávkou napříč brankovištěm přenášel hru z pravé strany doleva, jenže jeho pas vleže fantasticky zablokoval obránce P.K. Subban.
30:15
Artěmij Panarin přesně po minutě pálil ze stejného prostoru, jeho pokus ale zamířil pouze do náruče Pekka Rinneho, po jehož zákroku následuje reklamní přestávka.
29:15
Dennis Rasmussen napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k prudké střele míří těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ale jeho pokus pravým betonem vyrazil!
29:07
Corey Crawford vyrazil puk za svou bránu a vyloučený Filip Forsberg se mezitím vrátil zpět na ledovou plochu.
28:39
Marián Hossa vypálil z levého kruhu pro vhazování a připravený Pekka Rinne puk sevřel ve svém náručí.
28:24
Brent Seabrook na pravém křídle v rychlém sledu napřáhl ke dvěma jedovatým střelám s příklepem, první ale minula bližší pravou tyč, zatímco druhá těsně nad ledem vzdálenější levou tyč.
27:29
Před bránou Pekka Rinneho vznikl obrovský závar, Blackhawks ale nedokázali puk procedit za jeho záda!
27:07
Filip Forsberg skončil v rohu ledové plochy na ledě a nešťastně podrazil projíždějícího Richarda Pánika.
26:45
Ryan Johansen si v blízkosti levé tyče zpracoval krásnou kolmou přihrávku a po rychlém zamíchání s pukem vystřelil bekhendem, Corey Crawford ale jeho pokus pravým betonem vyrazil!
26:09
Calle Järnkrok nebezpečně vypálil od modré čáry a Corey Crawford jeho střelu mířící do pravého rohu vyrazil lapačkou! Fantastický zákrok brankáře Chicaga.
25:52
Hra opět byla dvakrát přerušena, tentokrát ovšem v rychlém sledu poté, co Blackhawks během pěti sekund dvakrát vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se před jejich bránou.
24:45
Corey Crawford a vzápětí na opačné straně Pekka Rinne v klidu zastavili nahození a hra byla dvakrát přerušena.
23:42
Jonathan Toews v pravém kruhu pro vhazování po zadovce Patricka Kanea napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad lapačkou Pekka Rinneho mířila do bližšího horního rohu brány, od pravé tyče se ale nakonec odrazila zpět do hry!
22:51
HARRY ZOLNIERCZYK na modré čáře zpracoval kolmou přihrávku Mattiase Ekholma, kterého našel brankář Pekka Rinne, a samostatný únik poté zakončil krásnou střelou zápěstím, když z mezikruží nad lapačkou Coreyho Crawforda zamířil zápěstím přesně do pravého horního rohu brány! Pavučiny byly vymeteny a Nashville vede krátce po přestávce v United Center 2:0! Asistence: Mattias Ekholm a Pekka Rinne.
22:34
Nich Schmaltz nastupuje po přestávce v první útočné formaci po boku Jonathana Toewse a Ryana Hartmana.
21:16
Hra byla během pouhých sedmi sekund dvakrát v rychlém sledu přerušena poté, co Predators dvakrát vyhodili puk na zakázané uvolnění. Nick Schmaltz po změnil formaci.
20:33
Duncan Keith se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže Pekka Rinne vleže dokázal jeho pokus pravým betonem vyrazit! Obránce Chicaga se poté snažil dostat k dorážce, jenže se s pukem ocitl za bránou a nepodařilo se mu ho přihrát.
20:24
V United Center začala prostřední část utkání a Predators po nepřesné přihrávce vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-12; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 29%-71%; Hity: 11-21; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:08.
Chicago mělo skvělý nástup do utkání, když si vytvořilo řadu slibných příležitostí, během jedné z nichž Richard Pánik krásnou střelou zápěstím orazítkoval vzdálenější tyč. Blackhawks se ale prosadit nedokázali a na opačné straně přišel trest, když již ve čtvrté minutě utkání otevřel skóre táhlou střelou Ryan Ellis. Pekka Rinne v sérii během 80 minut neinkasoval. Skóre po první třetině: Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 1.
20:00
19:23
Filip Forsberg se v pravém kruhu nedokázal zbavit obránce Duncana Keitha, který ho skvěle pokryl a puk mu vypíchl.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:44
Predators si vytvořili obrovský tlak a v rychlém sledu se dostali ke třem střelám, ani jedna ale Coreyho Crawforda nepřekonala! Z pravé strany to zkoušeli Ryan Johansen a Ryan Ellis a mezi jejich střelami James Neal v blízkosti levé tyče, ani jeden z trojice jmenovaných hráčů Predators se ale prosadit nedokázal.
17:25
Arťom Anisimov opět nechtěně pomohl Pekka Rinnemu, když tentokrát clonil u levé tyče a nechtěně zablokoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů z vrcholu levého kruhu pro vhazování.
16:58
Patrick Kane vypálil z pravého křídla, jenže před bránou trefil pouze brusli Arťoma Anisimova, který se ke střele nedostal.
15:41
Nick Schmaltz těsně po skončení přesilové hry nebezpečně pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, do jeho střely se ale obětavě vrhl Viktor Arvidsson a dokázal ji zablokovat.
15:38
Vyloučený Austin Watson se vrátil z vězení zpět na ledovou plochu a Nashville úspěšně přečkal první oslabení.
14:57
Marián Hossa nedokázal na levém křídle zkrotit prudkou kolmou přihrávku a ocitl se s pukem v rohu ledové plochy.
13:38
Austin Watson ve středním pásmu u mantinelu naproti střídačkám fauloval Jonathana Toewse a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Chicago si zahraje první přesilovou hru.
13:23
Nashville se ocitl pod tlakem a přes všechny čáry vyhodil puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
12:52
Vinnie Hinostroza z levého křídla nahodil puk od hrazení před bránu, kde se nebezpečně odrážel od hole Dennise Rasmussena k levé tyči, Pekka Rinne ale předvedl fantastický zákrok a pravým betonem puk na poslední chvíli vyrazil!
11:40
Brent Seabrook vzápětí zkusil vypálit na pravé straně tvrdě od modré čáry, jeho jedovatá rána ale byla zablokována.
11:18
Jonathan Toews se ocital na vrcholu levého kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže puk promáchl.
10:29
Richard Pánik nedokázal v blízkosti pravé tyče dojet prudkou kolmou přihrávku a Pekka Rinne zmrazil puk pod lapačkou.
10:22
Craig Smith si na pravé straně krásně obhodil jednoho z protihráčů o mantinel a v kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, která mířila k přední tyči, Corey Crawford ji ale lapačkou vyrazil mimo!
10:04
Tanner Kero napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ji ale ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
09:22
Roman Josi na pravé straně nahazoval puk do útočného pásma a od jednoho z hráčů se odrazil mimo ledovou plochu.
08:12
Craig Smith krásnou přihrávkou po zavezení puku do útočného pásma přenesl hru z levé strany do pravého kruhu pro vhazování, odkud Colton Sissons okamžitě vypálil, jeho střela ale zamířila doprostřed brány a Corey Crawford ji nadvakrát zastavil.
07:13
Ryan Johansen si z mezikruží navedl puk do pravého kruhu pro vhazování a napřáhl ke střele zápěstím, která z úhlu mířila ke vzdálenější levé tyči, nakonec ale byla sražena mimo.
06:38
Od přerušení hry oběhlo pouhých deset sekund a Nashville znovu diagonálně vyhodil puk na zakázané uvolnění.
06:28
Predators se nepodařilo rozehrát a podél střídaček vyhodili puk po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.
06:21
Johnny Oduya zkusil vypálit na levém křídle v blízkosti vrcholu kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena mimo.
05:26
Predators se dvakrát během tří sekund dostali na pravém křídle k nahození, které bez problému zastavil Corey Crawford.
04:01
Corey Crawford v rychlém sledu předvedl dva zákroky a puk se poté dostal do neutrální zóny. Blackhawks se ubránili.
03:44
RYAN ELLIS napřáhl od modré čáry k táhlé střele s příklepem, která mezi levým betonem a lapačkou Coreyho Crawforda zamířila k pravé tyči! Brankář Chicaga měl zacloněný výhled a vůbec nic neviděl. Nashville vede rychle 1:0! Asistence: Ryan Johansen a Roman Josi.
02:44
Marcus Krüger vzápětí krásně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale puk levým betonem skvěle vykopl!
02:07
Nick Schmaltz se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže Pekka Rinne dokázal jeho střelu zřejmě lapačkou vyrazit!
00:45
Richard Pánik mohl otevřít na opačné straně skóre, když v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím a jeho pokus se od vzdálenější levé tyče odrazil zpět do hry!
00:36
Chicago vyhodilo puk na zakázané uvolnění poté, co Ryan Johansen nádhernou kolmou přihrávkou z pravé strany obranného pásma poslal do úniku Viktora Arvidssona, který se protáhl mezi dvěma protihráči a po zkrocení neposedného kotouče střelou zápěstím mířil z mezikruží k pravé tyči, jenže ji těsně minul!
00:06
Puk dopadl na led a Blackhawks pouhých šest sekund po vyhraném vhazování vyhodili puk na zakázané uvolnění.
00:01
Jim Cornelison předstoupil podruhé v řadě před fanoušky v United Center, aby přednesl americkou národní hymnu. Utkání začne již za pár okamžiků!

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hartman, Toews, Pánik (C) – Panarin, Anisimov, P. Kane – Schmaltz, Krüger, Hossa – Rasmussen, Kero, Hinostroza. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Arvidsson, Johansen – Zolnierczyk, Fisher (C), Neal (A) – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Åberg, Sissons, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois StLaurent. Čároví: David Brisebois, Pierre Racicot.
Slovenská stopa v utkání (statistiky v playoff):

Richard Pánik (CHI) 0+0
Marián Hossa (CHI) 0+0
NASHVILLE PREDATORS

Nashville se v prvním zápase prezentoval solidní defenzivní hrou, na které určitě bude stavět i tentokrát. Predators v prvním zápase v United Center zablokovali 26 z 66 střel Chicaga, což je přesně 39%. Čtrnáct střel zablokovali obránci, zatímco další čtyři hráči z první útočné formace, což jen ukazuje, že nejsou aktivní jen směrem dopředu. Velký pozor si budou muset dát Blackhawks na Viktora Arvidssona, který v prvním zápase vstřelil gól a po jedné z několika střel navíc orazítkoval horní tyč. Prosadit se znovu?

Nejproduktivnější hráči základní části

1. Viktor Arvidsson 61 bodů (31+30)
2. Ryan Johansen 61 bodů (14+47)
3. Filip Forsberg 58 bodů (31+27)
CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago se podruhé v řadě představí v United Center, kde se před svými fanoušky bude snažit vyrovnat stav série na 1:1. Aby se mu tento cíl podařilo splnit, musí splnit několik herních úkolů. Prvním z nich je zlepšit hru v neutrální zóně a přechod do útočné třetiny. Úvodní utkání série ukázalo, že Predators mají občas v obraně okna. Druhou velice důležitou věcí je hra před bránou. Domácí Blackhawks musí chodit častěji před bránu, aby znepříjemnili výhled a situaci Pekka Rinnemu, který v prvním zápase vychytal shutout. Chicago často pálilo z větší vzdálenosti a hodně jeho střel bylo sraženo.

1. Patrick Kane 89 bodů (34+55)
2. Artěmij Panarin 74 bodů (31+43)
3. Jonathan Toews 58 bodů (21+37)
Vzájemné zápasy čtvrtfinálové série (Západ):

14.04.2017 Chicago – Nashville 0:1
Vítězný gól zápasu č. 1: Viktor Arvidsson
Nashville se během posledních sedmi let střetl v prvním kole playoff s rivalem z Centrální divize celkem dvakrát, když v roce 2010 a 2015 Chicagu shodně podlehl na zápasy 4:2 a jeho vyřazení bylo předzvěstí triumfu Blackhawks. Šampioni Centrální divize a Západní konference ovšem v úvodním zápase Predators podlehli a v neděli se budou v United Center ve druhém domácím zápase snažit sjednat nápravu. Pekka Rinne v otevíracím duelu série vychytal nulu a jeho tým vede 1:0 na zápasy. Vyhraje znovu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.