Z mé strany je to už pro tenhle zápas vše, doufám že jste si jej užili. Pěkné Velikonoce přeje Petr Sumbal a těší se zase někdy přišitě u dalších přenosů na shledanou.
Československá stopa v utkání:
Žádný český ani slovenský hráč do utkání nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Jake Guentzel (PIT) 3+0
2. Bryan Rust (PIT) 1+0
3. Cam Atkinson (CBJ) 2+0
Tento vyrovnaný duel nám tedy už skončil a z vítězství a zároveň vedení 3:0 v sérii 1. kola Stanley Cupu se radují hokejisté Pittsburghu. Domácí tým je jistě hodně smutný, protože utkání se pro něj vyvíjelo dobře. Po první třetině Columbus vedl 3:1, ale svůj náskok si neudržel. Naopak se do vedení dostali hosté a Columbus až v 56. minutě zásluhou Dubinského srovnal. Muselo tak přijít na řadu prodloužení a v něm svůj hattrick dokonal Jake Guentzel a zápas definitivně rozhodl.
73:10
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je hotovo, Pittsburgh vítězí! A JAKE GUENTZEL dokončuje svou cestu, na konci které se stává hrdinou tohohle zápasu. Nejenže v prodloužení rozhodl o třetím bodu v sérii pro svůj tým, ale zároveň také dokonal hattrick. Výbornou práci za brankou odvedl Crosby, našel přihrávkou Guentzela a ten dokázal i s trochou štěstí propasírovat puk za Bobrovského. Asistence: Sidney Crosby.
72:28
Po přihrávce Bonina pálil Justin Schultz a rozezněla se levá tyč Bobrovského branky!
72:16
Scott Harrington se prezentoval svižnou střelou od modré, ale na Fleuryho nevyzrál.
71:54
Akci domácího týmu zastavuje ofsajd.
71:28
Nabito dostal Ian Cole, vůbec neváhal a z první vypálil. Dobrý blok ale předvedl Harrington.
71:02
Wilsonova střela z pravého kruhu mířila přímo doprostřed hrudi Bobrovského.
70:53
Po Jonesově střele od modré má Fleury puk ve své lapačce.
70:48
Pittsburgh si bere oddechový čas, protože se dopustil icingu a nemůže vystřídat.
70:15
Poté co Malkin vyhrál buly, nebezpečně vypálil Kessel a Bobrovskij musel tentokrát vytáhnout o poznání náročnější zákrok.
70:11
Bobrovskij si poradil s jednoduchou střelou Hornqvista.
69:30
Pobyt Columbusu v útočném pásmu nebyl okořeněn o žádnou střelu na branku.
69:12
Jones nahodil puk do útočného pásma.
67:57
Nyní musel ruský gólman zasahovat pro změnu ramenem proti Kesselově střele.
67:34
Po delší době musel zasahovat také Bobrovskij. Zákrok betonem proti střele Dumoulina od modré zvládl.
66:55
Domácí nevyužili obrovskou šanci na vítězný gól! Z levé strany pálil Josh Anderson a pak hlavně dorážel Dubinsky. Jenže skákavý puk netrefil dobře a od masky Fleuryho nakonec kotouč zamířil do ochranné sítě.
66:15
Fleury musel vyrážet střelu, kterou na něj vypálil Oliver Bjorkstrand.
65:44
Atkinson se probil přes Hainseyho ke střele, ale nakonec se puk od hokejky obránce Pittsburghu odrazil do ochranné sítě.
65:35
Naopak mohl rozhodnout na druhé straně Tom Kühnhackl. Jenže puk poslal z dorážky nad branku.
65:08
Columbus je zatím v prodloužení lepším týmem, rozhodující branky se ale zatím nedočkal.
64:35
Savardova střela od modré až na branku hostů neprošla.
64:15
Zakázané uvolnění Pittsburghu vrátí hru před Fleuryho.
63:57
Fleury po střele Johnson nestihl dostatečně rychle rozehrát. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
63:23
Už to vypadalo,že do zakončení se dostane Dubinsky, ale obrana hostů mu nakonec puk odebrala.
62:45
Hartnell dokázal vyhodit puk tak, aby to nevyl icing. Oba týmy střídají.
60:22
Prodloužení začalo, uvidíme, jestli bude poslední. Protože nájezdů už se v play-off dočkat nemůžeme.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 2:58.
Třetí třetina je za námi, ne tak celý zápas. Ten bude muset rozhodnout prodloužení, protože po šedesáti minutách hry svítí na kostce nad ledem dvě velké čtyřky. V první třetině jako první skórovali hosté, když Guentzel využil přesilovku. Pittsburgh tak byl poprvé v dnešním zápase ve vedení. Jenže až do konce jej udržet nedokázal. Z dorážky se posléze z vyrovnání mohl radovat Dubinsky.
60:00
59:58
Malinova střela byla tečovaná Crosbym vedle branky.
59:53
Jackets vyhodili puk na icing a Pittsburgh má tak ještě šanci rozhodnout tento zápas.
59:46
Columbus se dopustil zbytečné ztráty a málem mohl litovat. Děkovat musí Bobrovskému, který dokázal vychytat Scotta Wilsona.
59:30
V posledních minutách třetí třetiny jsou aktivnější hosté.
58:20
Jake Guentzel střílel z pozice mezi kruhy, ale hattrick ani vítězný gól to pro tuto chvíli není.
57:48
Z levé strany pálil z první Crosby, ale Bobrovskij se skvěle dokázal přesunout a puk chytil.
56:36
Hosté se na pár desítek sekund usadili v útočném pásmu, k ohrožení branky Bobrovského se ale nedostali.
55:16
Columbus právě vstřelil branku!
Je znovu vyrovnáno! Od modré tvrdě vypálil Johnson a Fleury puk jen vyrazil před sebe. K puku se dostal BRANDON DUBINSKY a z dorážky srovnal stav na 4:4. Napravil tak svou chybu, když se nechal před chvílí zbytečně vyloučit a hosté přesilovku využili a šli do vedení. Asistence: Jack Johnson, Oliver Bjorkstrand.
54:50
Columbus má zhruba pět minut na to, aby srovnal, jinak bude v sérii prohrávat už 0:3.
53:36
Střela Werenského byla nepřesná, a tak Marc-Andre Fleury mohl ve své brance zůstat v klidu.
51:48
JAKE GUENTZEL může být klidně hrdinou Pittsburghu dnešního utkání. Poté, co na něj byl faul hráli hosté přesilovku a právě tento hráč ji dokázal zužitkovat. Dostal se k odraženému puku a z takřka nulového úhlu dokázal puk i za pomocí odrazu od betonu Bobrovského dostat puk do sítě. Je to už jeho druhý gól v zápase. Asistence: Jevgenij Malkin, Phil Kessel.
51:20
Columbus vyhazuje puk a bude moci vystřídat své síly na ledě.
50:10
Brnaku nakonec posunul Guentzel, který byl na ní krosčekován Dubunským. Takže přesilovka pro hosty.
50:10
Branka domácího týmu je posunuta, poté co v ní skončil jeden z hráčů Columbusu.
50:04
Columbus se navíc dopustil zakázaného uvolnění, takže hra se stěhuje před Bobrovského.
49:46
Penguins tohle oslabení ustáli a už jsou zase kompletní.
49:29
Werenského střela od modré čáry je nepřesná.
48:46
Tentokrát Columbus nic velkého nevymýšlel Z pravé strany vypálil tvrdě Gagner a Fleury se musel předvést, aby puk vyrazil.
48:10
Jenže hráči hostů se dokázali dostat ke kotouči a vyhodit jej.
47:50
Domácí vyhráli buly a mohou tak rozestavět svůj přesilovkový vzorec.
47:45
Columbus si zahraje dnes podruhé přesilovou. Tu první využil Werenski. Tentokrát je vyloučen Olli Määttä za hákování Jennera.
47:41
Harringtonova střela byla sražena mimo Fleuryho branku.
46:40
Na ledě se s celoobličejovým krytem objevuje Zach Werenski. Diváci jej vítají zpět ve hře sborovým potleskem.
45:53
Foligno dorážel střelu Johnsona od modré, ale byl už příliš blízko Fleuryho na to, aby jej mohl nějak zaskočit.
45:04
Olli Määttä střílel z mezikruží, Bobrovskij předvedl kvalitní zákrok lapačkou, kotouč ale neudržel.
44:27
Nahození Schultze si cestu na branku Bobrovského nenašlo.
43:22
Foligno se perfektně vrátil do obrany a zabránil Rustovi v zakončení z dobré pozice.
42:29
Z pravé strany se od modré čáry opřel do puku Jack Johnson. Fleuryho však nepropálil.
41:51
Pittsburgh vyhrál souboj o puk u mantinelu a díky tomu může vyvést kotouč do středního pásma.
40:56
Přesilovka Pittsburghu právě skončila. Domácí jsou kompletní.
40:31
Oslabení Columbusu se už blíží ke konci, Foligno brzy naskočí do hry.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 2:05.
Druhá třetina je za námi a rozhodně lépe chutnala hráčům a fanouškům Pittsburghu. Tomu se totiž povedlo srovnat stav na 3:3. Trefil se dvakrát Rust a dal tak šanci svému týmu ve třetí třetině zabojovat o třetí bod v této sérii.
40:00
39:31
Jenner dokázal k radosti domácího publika vyhodit puk.
39:11
Corsbyho střela byla nepřesná, ale hosté dál drží útočné pásmo.
38:54
Znovu se vylučuje na straně Columbusu. Nedovoleného bránění se dopustil Nick Foligno.
38:19
Domácí jsou již kompletní, Gagner je na ledě.
37:46
Atkinson se nakonec po dlouhé době dokázalo osvobodit a vyhodit puk.
37:10
Přesilovkové komando Pittsburghu mačká domácí hráče před Bobrovským.
36:54
Před Boborsvkým se po jeho výtečném zákroku proti Malinovi strhla menší mela. Ale nic, co by rozhodčí brzy nerozehnali.
36:13
Zbytečné vyloučení Blues Jackets. Pykat bude střídačka domácích za hru v příliš mnoha hráčích.
36:02
Werenski je v pořádku a to je dobře. Momentálně se objevil na ledě a dokonce se dostal ke střele.
35:24
Crosbyho formace se v útočném pásmu ke střele na Bobrovského nedostala.
34:12
Columbus šel málem znovu do vedení. Nebezpečnou dorážkou se prezentoval Sam Gagner, ale Fleuryho nepřekonal.
33:25
Je vyrovnáno, na konci druhé třetiny tak de facto začínáme od začátku. Gól Pittsburghu doprovází hlasité bučení ze strany domácích fanoušků. Na ledě totiž už nějakou dobu ležel Werenski a rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Z pravé strany nahodil puk před bránu JEVGENIJ MALKIN. Tam se kotouč dostal na čepel Saada, ale než s sním stihl něco obránce Columbusu udělat, Rust mu klepl do hokejky tak šikovně, že pukskončil za zády Bobrovského. Bez asistence.
32:36
Savard vypálil tvrdě od modré, Fleury poslal puk vyrážečkou do rohu.
32:05
Bobrovskij si nebyl úplně jistý, ale povedlo se mu puk udržet před brankovou čárou proti střele Shearyho.
31:39
Z levé strany střílel Brandon Dubinsky, Fleury svůj zákrok do puntíku zvládl.
31:11
Po střele Columbusu je puk dražen do ochranné sítě. Hrát se bude zase po komerční přestávce.
30:10
William Karlsson hledal před brankou střílenou přihrávkou někoho ze svých spoluhráčů. Fleury však celou situaci zvládl.
29:35
Brian Dumoulin vypálil poté co překročil modrou čáru. Bobrovskij zasáhl vyrážečkou.
28:55
Olli Määttä nevyzrál na Sergeje Bobrovského střelou od modré čáry.
28:14
Atkinson bojoval proti přesile za brankou Pittsburghu srdnatě, ale nakonec tam stejně o puk přišel.
27:37
Po nepřesné rozehrávce "tučňáků" se píská icing.
26:44
Z levé strany vypálil Phil Kessel, ale Boborvského nijak výrazně nevystrašil.
25:21
Hráči Columbusu nemohli po zakázaném uvolnění vystřídat a to se nakonec projevilo. Pittsburgh svého soupeře utavil a pak dorazil. Od modré vypálil Dumoulin a puk ještě před Bobrovským tečoval BRYAN RUST. Asistence: Brian Dumoulin, Jevgenij Malkin.
24:53
Tentokrát se píská icing proti domácímu mužstvu.
24:13
Bitvu o puk u mantinelu v útočném pásmu Pittsburghu nakonec vyhráli domácí hokejisté a mohou tak vyvézt puk.
23:45
Pittsburgh se provinil zakázaným uvolněním, hra se tedy přesune před jeho bránu.
23:20
Wilson v útočném pásmu ztratil puk, tak alespoň napadá rozehrávku soupeře.
22:51
Po Shearyho střele má Bobrovskij kotouč ve své lapačce.
22:25
Jake Guentzel druhý gól dnes nepřidal, protože přestřelil branku.
21:44
Z mezikruží rychle vypálil Boone Jenner, Fleury dokázal zasáhnout.
20:39
Crosby ještě mezi kruhy přenechal puk Shearymu a ten střílel z pravé strany bekhendem. Nebylo to ale nic, co by mohlo Dubinského zaskočit.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 1:10.
První třetina je u konce a rozhodně můžeme konstatovat, že nenudila. Už po jedenácti sekundách hry se prosadil Atkinson a zařídil tak velkou euforii domácích fanoušků. Jenže ta netrvala moc dlouho, protože brzy srovnal stav Guentzel. Jenže pak byli znovu na řadě domácí hokejisté a hosty už ke slovu nepustili. Nejprve se prosadil znovu Atkinson a v přesilové hře pak na 3:1 zvýšil Werenski.
20:00
19:55
Blue Jackets se povedlo vyhrát vhazování a díky toho už mají jistotu, že první třetinu mohou dohrát v klidu.
19:48
Následuje vyhození Columbusu přes všechny čáry a ještě jednou se bude vhazovat v první třetině před Bobrovským.
19:41
Na druhé straně se zase pořádně ke střele nedostal kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.
19:14
Andersonova střela z pravé strany byla zablokovaná a tak tentokrát brankář hostů zasahovat nemusel.
18:41
Další riskantní rozehrávku za bránou pod tlakem zvládl brankář Pittsburghu Fleury.
18:07
Dlouhá přihrávka našla v útočném pásmu Nicka Foligna. Ten dokázal svým pohybem oklamat Daleyho a zajímavě vypálit zápěstím. Fleury jej však dokázal vychytat.
17:37
Fleury se nebál zajet za svou bránu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
16:56
Nyní už ale rozehrávka domácím nevyšla. Icing vrátí hru před Dubinského.
16:37
David Savard zvládl rozehrávku pod tlakem a dostal kotouč ze svého obranného pásma.
15:25
Crosby se snažil najít bekhendovým pasem před brankou postaveného Shearyho, ale nepovedlo se mu jeho záměr uskutečnit.
14:12
Tak všechno je jinak. Sudí nakonec své signalizované vyloučení odvolali a hraje se tak nadále pět na pět.
13:58
Penguins mají výhodou, zahrají si první přesilovku v zápase.
13:19
Oliver Bjorkstrand ztratil svou hokejku, takže nemohl převzít přihrávku. A proto nakonec puk doklouzal až na icing.
12:27
Tři na jednoho najížděli hráči Pittsburghu na Dubinského. Skvělou práci předvedl jediný obránce Columbusu Seth Jones, který vystihl přihrávku Scotta Wilsona.
11:36
Hainsey je dnes při střelecké chuti. Znovu prezentoval svou jedovku od modré. Bobrovskij byl ale připraven a puk dokázal lapit.
10:54
Oliver Bjorkstrand podruhé dnes vystřelil, tentokrát jeho ránu vyrazil Fleury ramenem.
10:36
Dubinsky vypustil rychlou střelu z pravého kruhu přes obránce. Marc-Andre Fleury si připisuje další zákrok a pomalu si spravuje sebevědomí po třech rychle obdržených brankách.
10:19
Blue Jackets se nepovedlo založit útočnou akci a vše končí jejich zakázaným uvolněním.
09:52
Od pravého mantinelu napřáhl ke střele Oliver Bjorkstrand, Fleuryho k žádnému náročnějšímu zákroku nedonutil.
09:14
Další ztráta Pittsburghu v jeho vlastním obranném pásmu! Tentokrát se do velké šance dostal Brandon Dubinsky, ale Fleury jej dokázal vynikajícím zákrokem vychytat.
08:31
Z pravé strany pálil Cole a po dorážce se pak ještě natahoval Patric Hörnqvist. Bobrovskij svou svatyni dokázal uchránit.
07:28
Hra se snad poprvé v zápase trochu zklidnila. Domácí drží kotouč a čekají až oba týmy vystřídají.
06:41
Střela Setha Jonese z pravé strany byla ztečována nad bránu až do ochranné sítě.
06:19
Bekhendový pokus Nicka Foligna Fleury lapil. Následuje komerční pauza.
06:10
Columbus využívá bleskově hned první přesilovku zápasu! Dělovkou od modré se trefil mladý obránce ZACH WERENSKI. Puk zůstal zaseknutý v brance pod horní tyčí, a tak byli rozhodčí trochu zmatení a rozhodli se volat svého kolegu u videa. Tahle porada byla ale opravdu hodně rychlá a bylo jasné, že gól bude platit. Asistence: Sam Gagner, Nick Foligno.
05:39
Columbus může navýšit své vedení. Bude hrát přesilovku po faulu sekáním Cullena.
05:02
Kanón v Nationwide Areně může znovu vypálit, gólová přestřelka pokračuje. Po Crosbyho ztrátě v obranném pásmu Penguins se k puku dostal CAM ATKINSON. Fleury se mu snažil svou holí vypíchnout puk, ale neuspěl a Atkinson tak mohl vstřelit svůj druhý dnešní gól. Bez asistence.
04:35
Saadova střela z pravé strany byla sražena obranou Pittsburghu mimo.
03:17
Je srovnáno, Columbus si své vedení neužil ani pět minut. Hainsey po vyhraném vhazování svého týmu nastřelil puk úmyslně na zadní mantinel. Po jeho odrazu před bránu si jej našel JAKE GUENTZEL a z úhlu jej dokázal poslat za Bobrovského, který se už nestihl přesunout. Asistence: Ron Hainsey, Sidney Crosby.
03:12
A další Bobrovského zákrok. Tentokrát si ruský brankář Columbusu ponechal po střele bekhendem Hainseyho v rukavici.
02:18
Ihned po vyhraném vhazování v útočném pásmu střílel Malkin, Bobrovskij neměl problém puk vyrazit.
01:35
Fleury musel likvidovat další střelu domácího mužstva, i když měl zakrytý výhled, puk dokázal chytit.
00:11
Neuvěřitelně raketový start do zápasu ze strany domácího Columbusu! Dubinsky ihned po úvodním vhazování přejel modrou čáru a vypálil. Jeho střelu Fleury vyrazil jen před CAMA ATKINSONA a ten už neměl problém kotouč dorazit do brány. Asistence: Brandon Dubinsky, Nick Foligno.
00:01
Hymna USA právě dozněla a tak už se vše v Nationwide Areně připravuje na úvodní buly.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, G. Carlsson, Harrington – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky (A), Jenner (A) – Bjorkstrand, Gagner, Hartnell – J. Anderson, W. Karlsson, Milano.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – J. Schultz, Cole, Daley, Määttä, Hainsey, Dumoulin – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bonino, S. Wilson – Rowney, Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari – Brian Murphy, Mark Shewchyk.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CBJ)

Dominik Simon (PIT)
Nyní mají tedy hráči Columbusu výhodu domácího prostředí a pokusí se hned v prvním duelu ve svém teritoriu snížit nepříznivý stav série na 1:2 z jejich pohledu. Jednoduché to ale proti rozjetým hráčům Pittsburghu rozhodně mít nebudou. Sidney Crosby, jako kapitán týmu Penguins, bude i potřetí chtít zvítězit, aby společně se svými spoluhráči dosáhli na mečbol v celé sérii. Kdo se dnes bude radovat z vítězství?
Play-off – čtvrtfinále Východní konference

Série se po dvou utkáních v Pittsburghu přestěhovala do Columbusu. Kabátníci se tak poprvé ve vyřazovacích bojích představí svým příznivcům na vlastním ledě. Budou tak odvracet mečbol Tučňáků, kteří vedou už 2:0 na zápasy. První zápas Pens vyhráli 3:1, ten druhý pak 4:1.
Hezkou půlnoc přeji všem příznivcům ledního hokeje, obzvláště pak nejlepší ligy na světě, a sice NHL. Dnes je na programu třetí zápas play-off mezi týmy Columbus Blue Jackets a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.