Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci!
Páté utkání čtvrtfinálové série mezi Pittsburghem Penguins a Columbusem Blue Jackets se odehraje v pátek 21. 4. 2017.

Využití přesilové hry: 0/3 – 1/3
Čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins za námi. Domácí v něm zvítězili 5:4 a odvrátili tak první mečbol soupeře! Autorem vítězné branky se stal Boone Jenner. Za domácí se ještě prosadili Jack Johnson, Josh Anderson, Markus Nutivaara a William Karlsson. Za hosty pak Patric Hörnqvist, Ron Hainsey, Tom Kühnhackl a Jake Guentzel.
Stav série:
Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 3:1
59:57
Puk míří do středního pásma, toto již domácí zvládnou!
59:46
Hra přerušena pro přihrávku rukou. Vhazování ve středním pásmu.
59:32
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Přeci jen je ještě zaděláno na drama! První pokus JAKA GUENTZELA se ještě neujal, dvaadvacetiletý rodák z Omahy se však vzápětí dostal k další střele a ta již skončila v brance – v jejím horním růžku. Pro Guentzela pátá trefa v sérii! Asistence: Phil Kessel, Jevgenij Malkin.
59:20
Crosby vyhrál vhazování.
59:18
42 vteřin do konce třetí třetiny! Fleury zůstává na střídačce, vhazování po pravé ruce Sergeje Bobrovskiho.
59:18
Oddechový čas pro hosty.
59:18
Zakázané uvolnění od domácích.
59:10
Bobrovskij vyráží pokus Daleyho mimo nebezpečí.
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:34
Fleury míří opět na střídačku!
58:17
William Karlsson a Sidney Crosby na vhazování po pravici Fleuryho.
58:17
Fleury se vrací zpět do branky, jelikož se bude vhazovat v obranné třetině jeho týmu.
58:17
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., příliš mnoho hráčů).
57:58
Malkin přihrál Kesselovi, ten ale minul.
57:12
Fleury na střídačce, Penguins to zkouší v šesti!
56:52
Fanoušci v ochozech Nationwide Areny stojí na svých nohou.
56:29
Na vhazování ve středním pásmu se sklánějí William Karlsson a Sidney Crosby.
56:29
Jeden z hráčů Pens zahrál vysokou holí, hra opět přerušena, následuje další reklamní přestávka.
56:00
Icing domácího celku, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně.
54:59
Kesselova střela zblokována jedním z domácích hráčů mimo.
54:30
54:30
Necelých šest minut do kocne třetí třetiny! Domácí Blue Jackets hájí dvoubrankové vedení.
Střely na branku: 34 – 27
54:30
Hra přerušena pro ofsajd, následně je tu reklamní pauza.
54:20
Columbus vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
53:45
Na druhé straně to zkoušel Atkinson, jeho pokus byl ale zblokován Schultzem.
53:29
Hainsey v obrovské šanci, Bobrovskij předvedl další skvělý zákrok v tomto utkání!
53:04
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.
51:16
Shearyho střela zblokována Quinceym, Bobrovskij tak nyní zasahovat nemusel.
50:53
Další zákrok gólmana Columbusu poté, co to zkusil z pravého kruhu pro vhazování Guentzel.
50:14
Na druhé straně to zkusil z pravé strany autor třetí branky Pens Tom Kühnhackl, Bobrovskij zasahuje.
49:42
Coel zblokoval před brankou Saadův pokus.
48:50
Další velká šance domácích! Střela Setha Jonese od modré čáry skončila na tyči Fleuryho branky.
48:24
Dumoulinova střela zblokována Quinceym, Bobrovskij tak bez práce.
48:12
Matt Calvert se dostal do samostatného úniku, Fleury předvedl skvělý zákrok lapačkou!
47:28
Konec reklamní přestávky, vhazování po pravé ruce Sergeje Bobrovskiho.
47:28
Bobrovskij si nyní ponechal v rukavici nahození Määtty ze střední třetině, následuje reklamní přestávka.
46:56
Penguins s kotoučem ve své obranné třetině.
45:52
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
45:37
Columbus právě vstřelil branku!
Domácí znovu v dvoubrankovém vedení! Saad na Fleuryho ještě nevyzrál, kotouč však do branky po jeho přihrávce do brankoviště dopravil BOONE JENNER, pro něhož je to první bod v této čtvrtfinálové sérii. Asistence: Brandon Saad, Markus Nutivaara.
45:30
Carlssonova střela od modré mimo.
44:54
O kotouč u mantinelu v útočném pásmu domácích bojuje hned několik hráčů.
44:02
Crosby vyhrál vhazování, ke střele se ihned dostal Ian Cole, Bobrovskij ale pozorný.
43:55
Seth Jones zblokoval pokus Hörnqvista do ochranné sítě, hra přerušena a my si můžeme na chvíli oddechnout.
43:09
Atkinsonova střela zblokována Hainseym, Fleury tak byl nyní bez práce.
42:28
Domácí ale mohli zase odskočit. Andersona však vychytal Fleury.
42:10
Penguins ale rychle odpovídají! Coleovu střelu od modré nejprve tečoval Cullen – to Bobrovski ještě zvládl. Na následnou dorážku TOMA KÜHNHACKLA již ale nestačil. Pro rodáka z německého Landshutu třetí gól v kariéře play-off. Asistence: Matt Cullen, Ian Cole.
41:03
Domácí v postavení mimo hru.
40:52
Na druhé straně vyzkoušel Bobrovskiho pozornost Bryan Rust.
40:27
Dobrý nástup Blue Jackets do třetí třetiny! První střela WILLIAMA KARLSSONA ještě brankou neskončila, stejný hráč se ale ke kotouči dostal znovu a napodruhé již puk skončil za zády brankáře Pens. Pro švédského útočníka první bod v play-off. Asistence: Matt Calvert.
40:11
O první střelu třetí periody se postaral William Karlsson, Fleury vyrazil mimo.
40:01
Třetí třetina, která nám slibuje velmi zajímavou podívanou, právě začíná. Pojďme na to!

Využití přesilové hry: 0/2 – 1/3
Také druhá třetina čtvrtého utkání mezi Blue Jackets a Penguins je již minulostí. Domácím se nejprve podařilo zvýšit vedení na 3:0 zásluhou Markuse Nutivaary. Penguins však dokázali odpovědět – přesilovou hru využil ve 27. minutě Patric Hörnqvist. Na rozdíl jedné branky pak ještě snižoval ve 37. minutě bek Ron Hainsey. Po čtyřiceti minutách tak platí skóre 3:2 pro Columbus.
40:00
39:58
V závěru třetiny to ještě zkoušel guentzel, jeho pokus byl ale zblokován Calvertem.
39:47
Tvrdý hit Iana Colea na Joshe Andersona, který se těžce sbírá z ledu.
39:10
Kessel vyslal na Bobrovskiho další střelecký pokus, gólman domácích připraven.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:57
Pens opět s kotoučem v útočném pásmu.
37:42
Nutivaara jen nahodil kotouč ze středního pásma na Fleuryho branku.
37:21
Pens při chuti. Olli Määttä se ocitl v další dobré střelecké pozici, Bobrovski ale nyní drží zákroky svůj tým.
37:05
Coleova střela zblokována Karlssonem do ochranné sítě.
36:58
Guentzel měl na holi vyrovnání! Po Shearyho přihrávce však narazil na pravý beton gólmana domácích.
36:24
Pozor, domácí vedou již jen o gól! Kessel přihrál RONU HAINSEYMU, jehož nahození z levé strany skončilo až za zády Bobrovskiho. Pro šestatřicetiletého zkušeného beka první branka v kariéře play-off, druhý bod v sérii! Asistence: Phil Kessel, Jevgenij Malkin.
35:24
Quinceyho pokus od mantinelu, Fleury tentokrát bez práce.
34:20
Dobrá příležitost pro domácí! Calvert si ale bekhendem na Fleuryho nepřišel.
34:11
Zpět do akce – vhazuje se ve středním pásmu.
34:11
Útočná akce Pens končí postavením mimo hru. Následně je tu další reklamní pauza.
33:59
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve střední třetině.
33:34
Nutivaarova střela od modré zblokována Rowneym, Fleury tak zasahovat nemusel.
32:44
Dubinsky a Malkin v souboji na vhazování po levici Sergeje Bobrovskiho.
32:44
Krátce po polovině zápasu vedou Blue Jackets nad Pens 3:1.
Střely na branku: 22 – 12
32:44
Puk na střídačce Pens, hra přerušena. Na řadě dalších z reklamních přestávek.
32:42
Tom Daley se proti dobře postavěné obraně domácích neprosadil.
32:13
31:36
Blue Jackets vyhazují kotouč až k Fleuryho brance.
31:04
Schultz nabil Malkinovi, jeho prudký projektil ale minul Bobrovskiho svatyni.
30:37
30:13
Nyní se bude hrát 25 vteřin ve čtyřech na obou stranách, poté by měla začít přesilová hra Penguins. Vhazování po levici Bobrovskiho.
30:13
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., držení protihráče).
29:53
Signalizovaný trest pro Blue Jackets.
29:38
Začala druhá minuta Rowneyho trestu.
29:02
Gagnerova dobrá střela z pravého kruhu pro vhazování, Fleury vyráží před sebe.
28:37
Vhazování po levé ruce Marc-Andre Fleuryho.
28:37
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carter Rowney – 2 min., hákování).
28:12
Coleova dobrá rána od modré, avšak minula Bobrovskiho branku.
27:36
Hainseyho pokus z levé strany, Bobrovskij předvedl dobrý postřeh.
27:25
Icing Columbusu, další vhazování tak proběhne znovu v jeho obranné zóně.
27:17
Pokračujeme: William Karlsson a Sidney Crosby v souboji na vhazování po levé ruce domácího gólmana.
27:17
Pokus Rusta zblokován Nutivaarou do ochranné sítě, následuje reklamní přestávka.
26:43
Pens snižují na rozdíl dvou branek! Od modré střílel Schultz a puk ještě před Bobrovskiho brankou tečoval PATRIC HÖRNQVIST. Pro rodáka z švédské Sollentuny druhá branka, třetí bod v sérii. Skóre 1:3 z pohledu Pittsburghu. Asistence: Justin Schultz, Phil Kessel.
25:35
Kesselova střela z pravého kruhu pro vhazování mimo.
25:29
Druhá přesilová hra pro Pens v tomto utkání. Vhazování po pravé ruce Bobrovskiho.
25:29
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Kyle Quincey – 2 min., nedovolené bránění).
24:48
3:0 pro Blue Jackets! Jennerovu střelu dokázal Fleury vyrazit pouze k MARKUSU NUTIVAAROVI, který již poslal puk za záda gólmana Pens. Pro finského beka ve službách Blue Jackets premiérová trefa v kariéře play-off! Asistence: Boone Jenner, Brandon Saad.
24:28
Rowneyho pokus z levé strany zblokován Quinceym do ochranné sítě. Vhazování po levici Sergeje Bobrovskiho.
24:03
Další icing Pittsburghu.
23:44
Karlsson vyslal do šance Jacka Johnsona, ten ale v dobré střelecké pozici minul tři tyče.
23:17
Pittsburgh se provinil zakázaným uvolněním. Vhazování po levici Marc-Andre Fleuryho.
22:32
Další střela, tentokrát z hole Quinceyho, Fleury vyráží vyrážečkou.
22:09
Fleury zapisuje další zákrok po střele Saada z pravé strany, hra přerušena.
21:40
Zakázané uvolnění hostů.
21:29
Velký závar před Fleuryho brankou po střele Brandona Saada! Penguins však tuto situaci dokázali ustát.
21:20
Atkinson se do útočného pásma neprobil, Pens však vzápětí vyhazují na icing.
20:45
Píská se zakázané uvolnění domácích, hra se tak přesune opět do jejich obranné zóny.
20:25
Bobrovskij přikryl kotouč pod svou rukavici a hru přerušil. Vhazovat se tak bude v obranné třetině Blue Jackets.
20:01
Přestávka po první třetině se chýlí do svého konce. Hráči již zpět na ledě Nationwide Areny, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!

Využití přesilové hry: 0/1 – 0/1
První třetina čtvrtého utkání mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins za námi. Domácí ještě sezonu končit nechtějí a po první třetině vedou díky brankám Jacka Johnsona (12. minuta) a Joshe Andersona (19. minuta) 2:0.
20:00
19:32
Saadova střela zblokována Ollim Määttou.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:56
Domácí vedou o dvě branky! Penguins přišli o puk ve střední třetině, k puku se tak dostali Blue Jackets, JOSH ANDERSON najel z levé strany do útočného pásma a následně našel mezírku mezi Fleuryho betony. Andersonův premiérový gól v playoff, druhý bod v sérii, 2:0 pro Columbus! Asistence: William Karlsson, Kyle Quincey.
18:35
Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné třetině domácích.
17:55
Bjorkstrandova nebezpečná střela z levého kruhu pro vhazování nad Fleuryho branku!
17:40
17:36
Druhá minuta početní výhody vychází domácím podstatně lépe – Jack Johnson se postaral o další střelecký pokus na Fleuryho branku, gólman Pens ale pozorný.
16:47
Až nyní Fleury zapisuje zákrok – z levé strany to na něj vyslal prudkou střelu Cam Atkinson. Následně ještě pálil Seth Jones, ale ten již minul tři tyče.
16:41
První minuta Coleova trestu za námi, Blue Jackets se sice drží v útočném pásmu, Fleury ale zatím zasahovat nemusel.
15:40
15:40
Přesilová hra Blue Jackets bude moci začít až po reklamní přestávce.
15:40
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ian Cole – 2 min., vysoká hůl).
15:30
Velká šance domácích! Cam Atkinson však z mezikruží na Fleuryho nevyzrál.
14:56
Justin Schultz s kotoučem za Fleuryho brankou.
14:36
Columbus vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně, konkrétně po levé ruce Bobrovskiho.
13:45
Shearyho útočná akce rychle končí, kupředu nyní mohou domácí.
12:59
Puk končí v ochozech Nationwide Areny, vhazovat se následně bude v obranném pásmu Blue Jackets.
12:28
Kesselova střela od levého mantinelu, Bobrovskij ponechává kotouč ve své moci.
11:46
Je tu první branka zápasu! Domácí vyhráli vhazování, následné nahození JACKA JOHNSONA na branku trefilo brusli Crosbyho, puk skončil za záda bezmocného Fleuryho. Pro třicetiletého beka Columbusu druhý bod v sérii. Asistence: David Savard.
11:40
Zpět do akce: vhazování po levé ruce Marc-Andre Fleuryho.
11:40
Je za námi 11 minut a 40 vteřin, Blue Jackets hrají zatím s Penguins bez branek.
Střely na branku: 7 – 4
11:40
V Nationwide Areně právě probíhá reklamní přestávka.
11:33
Skvělý Fleury! Před jeho branku si nabruslil z levé strany Oliver Bjorkstrand, gólman Pens ale předvedl výborný zákrok.
10:56
Pokus Kühnhackla mimo.
09:58
Dubinsky to zkusil z úhlu, ale minul Fleuryho branku.
09:46
Špatná rozehrávka Johnsona, k puku se dostal Malkin, Bobrovskij ale svůj tým nyní podržel!
08:53
Ofsajd hostujícího celku.
08:45
Bobrovskij pozorný proti pokusu Guentzela. Vhazování po levici gólmana Columbusu.
08:33
Kühnhacklova střela skončila na zadním mantinelu.
07:56
Po vhazování pálil ihned od modré Kyle Quincey, Fleury puk vyrazil.
07:51
Z prostoru mezi kruhy nyní pálil Lukáš Sedlák, Fleury vyrazil do ochranné sítě.
07:33
Fleury má puk pod kontrolou, hra přerušena.
07:06
Konec reklamní přestávky, William Karlsson a Jevgenij Malkin na vhazování po pravici Sergeje Bobrovskiho.
07:06
Kesselova střela z pravé strany, Bobrovskij má puk pod kontrolou. Následuje první reklamní přestávka.
06:29
Pokus Olliho Määtty zblokován Camem Atkinsonem, Bobrovskij tak zasahovat nemusel.
06:02
Ke kotouči se však vzápětí dostali domácí. Johnsonovu střelu od modré tečoval ještě Atkinson, Fleury puk vyrazil.
05:39
Ian Cole s kotoučem v obranné třetině Pens.
05:04
Puk mimo hrací plochu, hra je tak přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
04:52
Gagner se snažil přihrát spoluhráči před branku, ale neuspěl.
03:58
Nyní to zkusil od modré Seth Jones, ale jeho pokus minul Fleuryho branku.
03:50
Na druhé straně pálil z pravé strany Karlsson, Fleury připraven.
03:20
Dobrá Guentzelova střela, avšak mimo tři tyče.
02:54
Nahození Jacka Johnsona se až k Fleuryho brance nedostalo.
02:19
02:14
Kesselova střela, Bobrovskij má puk v náručí. Hra přerušena.
01:29
Tvrdý hit Kyla Quinceyho na Jaka Guentzela!
01:20
První minuta trestu Nicka Foligna za námi, domácí se zatím brání bez problémů.
01:08
Pens v postavení mimo hru.
00:52
O první střelu utkání se postaral William Karlsson, Fleury musel hned úvod předvést dobrý zásah.
00:26
Blue Jackets úspěšnější na vhazování, vyváží puk z obranné třetiny.
00:19
První přesilovou hru v utkání si zahrají Penguins. Vhazování po pravici Sergeje Bobrovskiho.
00:19
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., hákování).
00:05
Úvodní buly zásluhou Dubinskyho pro domácí.
00:01
V Nationwide Areně je nyní již vše připraveno na úvodní vhazování, zápas číslo 4 mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins může začít!
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká státní hymna.
Penguins mají dnes možnost v případ výhry ukončit tuto sérii. Dokáží to nebo se Blue Jackets podaří vrátit sérii k zápasu číslo 5 do Pittsburghu?

Z:3 V:3 P:0 OG:6 PR:1,87 ÚS(%):94,5 SO:0

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Quincey, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, G. Carlsson, Nutivaara – N. Foligno (C), Dubinsky (A), Atkinson – Saad, Wennberg, Jenner (A) – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Gagner, Sedlák, Bjorkstrand.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Määttä, Daley – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen (A), Rowney.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Jean Hebert – Trent Knorr, Derek Amell.
Souboj brankářů

Marc-Andre Fleury PIT
vs.
Sergej Bobrovskij CBJ

Gólman Pens Marc-Andre Fleury nepodával v základní části příliš kvalitní výkony. Nastoupil v ní celkem ke 38 zápasům, zvítězil osmnáctkrát. Jeho průměr obdržených branek byl 3,02 a % úspěšnost zákroků 90,9. Takto špatná čísla měl naposledy v sezoně 2006-2007. Více příležitostí tak dostával Matt Murray, který si ale při rozcvičení před 1. utkáním této série přivodil zranění.
V play-off ale Fleury zatím září. Vydrží mu forma i pro následující zápasy?

Sergej Bobrovskij zažívá perfektní sezonu. V základní části nastoupil celkem ke 63 utkáním, z nichž vyhrál 41 (3. místo mezi brankáři). % úspěšnost zákroků měl 93,1, průměr obdržených branek 2,06! V obou těchto statistikách obsadil mezi brankáři první místo. Přidejme k tomu ještě 7 vychytaných čistých kont. Bobrovskij zkrátka patří mezi brankářskou špičku.

3. utkání: PO 17. 04. 2017, 01:10 – Nationwide Arena:
Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins 4:5 pp (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)

Stav série: 3 – 0 PIT

Branky a nahrávky: 1. Atkinson (Dubinsky, N. Foligno), 6. Atkinson, 7. Werenski (Gagner, N. Foligno), 56. Dubinsky (J. Johnson, Bjorkstrand) – 4. Guentzel (Hainsey, Crosby), 26. Rust (Dumoulin, Malkin), 34. Malkin, 52. Guentzel (Malkin, Kessel), 74. Guentzel (Crosby)

2. utkání: SO 15. 04. 2017, 01:10 – PPG Paints Arena:
Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Stav série: 2 – 0 PIT

Branky a nahrávky: 9. Crosby (Guentzel, Sheary), 28. Guentzel (Crosby, Cole), 43. Malkin (Crosby, Cole), 60. Hörnqvist (Cullen, Kühnhackl) – 27. Saad (Wennberg, S. Jones)

1. utkání: ČT 13. 04. 2017, 01:40 – PPG Paints Arena:
Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Stav série: 1 – 0 PIT

Branky a nahrávky: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (J. Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) – 53. Calvert (J. Anderson)

M2: Pittsburgh Penguins

Pittsburgh Penguins dělí od postupu do druhého kola play-off jediná výhra.
Již v základní části byli Pens nejlépe střílejícím týmem – 3,39 vstřelených branek na zápas. V playoff zatím nastříleli do branky Columbusu 12 branek. Nejlepším střelcem týmu je zatím Jake Guentzel (4 branky), který se navíc ve třetím utkání série blýskl hattrickem.
Pens pomáhají také kvalitní výkony gólmana Marc-Andre Fleuryho. Ten ze 72 střel soupeře v prvních dvou zápasech inkasoval jen dvakrát!

M3: Columbus Blue Jackets

Blue Jackets budou v dnešním čtvrtém utkání této série odvracet konec sezony.
Největším problémem je zatím defenziva. Svěřenci Johna Tortorelly totiž inkasovali v prvních třech utkání série v průměru 4 branky na zápas. V základní části byli přitom v této statistice druzí nejlepší – 2,35 branek na zápas.
Ještě se podívejme na special teams. Přesilová hra má zatím v play-off % využití 16,7, hra v oslabení: 75,0%.

Body: Cam Atkinson (PK) 2 body
(srovnán s dalšími 2 hráči)

Góly: Cam Atkinson (PK) 2 góly

Asist.: Nick Foligno (LK) 2 asistence

+/-: Matt Calvert (LK) +/-:1

Výhry: ----
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off zámořské NHL je v plném proudu a dnešním dnem pokračují další tři čtvrtfinálové série – dvě na Východě, jedna na Západě. Zde budete moci sledovat čtvrté utkání v sérii mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins. Úvodní vhazování bude v Nationwide Areně vhozeno krátce po půl druhé ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.