2. Ryan Getzlaf (ANA) – 1+1
3. Hampus Lindholm (ANA) – 0+1
Československá stopa

Andrej Sekera (EDM) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:21
Je za námi hodně zajímavé utkání, které nabídlo hned devět gólů. Nejdříve se Ducks dostali do velkého trháku, který ale Edmonton dokázal stáhnout. Pak však přišly další tři góly. Na ty už Oilers odpověď nenašli a prohráli tak první utkání v této sérii. Edmonton rozhodně nebyl horším týmem, ale Ducks tam dnes spadlo skoro vše. Anaheim výborně bránil a potrestal každou chybu soupeře.

Střely na bránu:
27-28
Stav série: 2-1
59:47
Anaheim v poklidu dohraje tento zápas, který s přehledem vyhraje.
59:23
Ještě ale přijde jedno vyloučení. Dvě minuty odpyká Maroon (EDM) za hrubost.
59:09
Začaly poslední sekundy zápasu, který půjde pro Anaheim Ducks.
58:37
Pouliot navíc neudržel puk na modré čáře a Olejáři budou muset znova složitě hledat místo na průchod do útoku.
58:17
Poslední dvě minuty utkání a na puku jsou hosté, prodloužení už je tak spíše utopie.
57:41
Hra je opět přerušena, vhazovat se bude po levici Talbota. Dočkáme se ještě nějakého gólu?
57:20
Na druhé straně selhal po protiútoku i Ritchie, jehož střela skončila na tyči! Stav zůstává nezměněn.
56:57
Desharnais byl v dobré šanci, ovšem přesunuvšího brankáře nepřekonal.
56:24
Navíc přichází ofasjdové postavení Olejářů, kteří byli až moc rychlí při přejezdu modré čáry.
55:47
Rakell se proháčkoval do útočného pásma, kde ale rychle přišel o puk. Utkání však již ztratilo svůj náboj a o jeho osudu je rozhodnuto.
55:22
Talbot drží puk, skóre se nemění, je po přesilovce, do konce nezbývá ani pět minut a nás čeká pravděpodobně poslední komerční přestávka dnešního utkání.
54:44
Perry se nakonec přeci jen dostal ke střele z pravé strany, ale už byl mimo úhel a jeho pokus neměl moc šancí na úspěch.
54:29
Anaheim se ale ani nikam extra nežene. Klidně nechává domácí s pukem v jejich obranné třetině.
54:00
Oilers vyhodili kotouč do středního pásma a zatím se s přehledem brání.
53:29
Edmonton je ve čtyřech.
53:21
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benoit Pouliot – 2 min., sekání).
53:10
Edmontonu se podařilo vyhodit kotouč a navíc napadat rozehrávku, ovšem při tom došlo k faulu...
52:52
Perry se přeci jen odhodlal ke střele, kterou ještě doráželi hráči před Talbotem, ale ten tentokrát vydržel nápor.
52:27
Ducks jsou za vlastní bránou a nikam nespěchají, náskok mají slušný.
52:00
Hosté nejspíše nebudou nikam pospíchat a využijí tuto přesilovku k ušetření času. Je to vidět i na jejich aktivitě, která není valná.
51:29
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., nedovolené bránění).
50:38
Anaheim právě vstřelil branku!
Tak nějak příběh dnešního utkání. Anaheim je sice pod tlakem, ale každé zaváhání soupeře dokáže využít. Nyní to byl RYAN KESLER, kdo se výborně zorientoval u brankoviště a pohotově dorazil vyraženou střelu Silfverberga. Asistence: Silfverberg.
50:07
Ti se následně dopustili dalšího ofsajdu a nás čeká komerční přestávka. Znova...
50:00
A když už se to povedlo, tak Nurseho střela netrefila bránu a byla tak prudká, že vyhnala Olejáře z pásma.
49:37
Stejně jako ta Edmontonu, kterému se v posledních minutách nedaří vytvořit si trvalejší tlak.
49:07
Po delší době se v útoku ukázali i hosté, ale jejich návštěva neměla dlouhého trvání.
48:38
Dlouhá pasáž bez přerušení končí, domácí se dopustili ofsajdového postavení. Nás tak čeká komerční přestávka.
48:13
Jeden takový přišel nyní, ovšem Cogliano nestihl vystřelit před tím, než se k němu vrátil McDavid.
47:47
Zahuštěná modrá čára se ale velmi špatně přechází. Ducks jí dobře brání a čekají na příležitosti k protiútokům.
47:20
Edmonton je s pukem za vlastní bránou a čeká na prostřídání formací.
46:53
Nurse se dostal ke střele, ta ovšem minula pravou tyč brány soupeře. Pokračuje se bez přerušení.
46:29
A znova. Nutno podotknout, že Kačeři dobře napadají a nenechávají ani kousek místa.
46:03
Zatím to tak nevypadá, po špatné kombinaci se sami vyhnali z útočného pásma.
45:29
Oilers tak místo vyrovnání inkasovali, ale ihned se ženou do útoku. Podaří se jim ještě něco udělat s výsledkem utkání?
Rozhodčí už se poradili a výsledek je... Gól platí!
Tak pozor, ještě je tu challenge ohledně ofsajdového postavení.
44:56
Tak to jsou věci. Edmonton měl obrovský tlak, ale poté se dostal do protiútoku soupeř, Mason našel parádně postaveného JAKOBA SILFVERBERGA, jehož pumelice vymetla růžek brány. Asistence: Manson.
44:17
Nurse zkusil štěstí od modré, ovšem místo brány trefil obránce před ní.
43:48
Anaheim nejspíše nečeká nic lehkého. Edmonton se opět dostává do tlaku a fanoušci jej hodně ženou.
43:09
Tak to bylo hodně těsné! Po střele, která mířila na Gibsona vznikla před bránou pořádná mela. Brankář hostů vůbec netušil, kde je puk, ale nakonec pro něj vše dobře dopadlo.
42:50
Puk opět z bránou Talbota, tentokrát ale vinou Oilers, kteří špatně rozehráli.
42:23
Ti vytvořili zajímavou skrumáž, ovšem Ducks se ubránili a odpálili puk na zakázané uvolnění.
41:52
Blízko byli hosté, kteří si vytvořili tlak před brankou Talbota. Ten však odolal a do protiútoku mohou domácí.
40:43
Třetí třetina začala ve velkém tempu. Dočkáme se brzkého gólu?
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, která byla hodně divoká! Edmonton dokázal srovnat vývoj utkání, ale následně dostal hodně rychle gól. Domácí byli výrazně aktivnějším a lepším mužstvem, ovšem ke gólu to nevedlo. Jen k velkým šancím a tyčce. Ve třetí třetině se máme na co těšit. Ta začne zhruba v 03:13.
40:00
39:30
Už mu chybí jen půl minuty a navíc bude hrát v pěti a vhazovat se po ofsajdu bude ve středním pásmu.
39:14
A znova, zvládne to už Anaheim do konce třetiny?
38:47
A málem za něj byli odměněni. Draisaitl však z blízky trefil pouze tyč brány soupeře a ten hned vyhodil puk!
38:17
Lucic si sjel až k bráně, ovšem jeho střela minula cíl. Domácí jsou ale stále v tlaku.
37:50
Hostům se podařilo vyhodit a ušetřit tak několik cenných vteřin.
37:27
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Patrick Eaves – 2 min., hákování).
37:27
Sekerova střela pořádně vystrašila Gibsona, ale tomu se podařilo ji vyrazit a dokonce i další. Brankář Anaheimu se jen těžce zvedá z ledu, tohle bylo hodně vyčerpávající a navíc přijde vyloučení jednoho z vyčerpaných hráčů.
36:47
Sekera poslal puk před bránu, ale nikomu se nepodařilo jej tečovat, tlak pokračuje dál.
36:19
Ducks se nedaří vyhodit kotouč, hráči, kteří jsou na ledě, jsou už hodně unavení.
35:49
Edmonton je při chuti a tlačí svého soupeře. Draisaitlova střela ale trefila jen obránce, tlak pokračuje.
35:07
McDavid se ocitl sám před Gibsonem, ještě chtěl vylepšit situace přihrávkou na Lucice, ale ten přesunuvšího se brankáře soupeře nepřekonal!
34:37
Hosté nikam nepospíchají. Perry to ale s přihrávkou zpoza vlastní brány přehnal a protože nenašel spoluhráče, píská se zakázané uvolnění.
34:07
Puk je na střídačce a následuje komerční přestávka.
34:00
Nugent-Hopkins se ocitl sám před Gibsonem, avšak svou střelou na vzdálenější tyč neuspěl, skóre se nemění.
33:33
Ducks se nedaří moc zůstávat v pásmu, ale už několikrát dnes ukázali, že toho ke gólu moc nepotřebují.
33:00
Domácí jsou daleko aktivnější a sahají po vyrovnání. Kýženého gólu ale zatím ne a ne dosáhnout.
32:32
Stejně jako Talbot o pár sekund později na druhé straně.
32:12
Po delší době v útoku i Anaheim, ale ne na dlouho. Olejáři se rychle dostali do protiútoku, ovšem Gibson byl připraven.
31:52
Rozhodčí končí útok Edmontonu, odhalil totiž ofsajdové postavení.
31:17
Klefbom hned po vhazování vyslal jedovatou pumelici, ale Gibson další gól nepustil.
31:02
Tak to je tempo! Edmonton se dostal do přečíslení 3 na 1, ovšem Maroonovu střelu bravurně zlikvidoval Gibson a udržel svůj tým ve vedení!
30:40
Draisaitl měl na holi vyrovnání, ovšem nakonec zklamal.
29:28
Tak pozor na to! Z ničeho nic se totiž opět do vedení dostává Anaheim. CHRIS WAGNER spíš jen tak plácl na pravé straně kluziště do puku, který propadl až do brány. Tento gól si Talbot za rámeček nedá. Asistence: Manson, Theodore
28:40
Edmonton právě vstřelil branku!
Ve vlastním pásmu ovšem přišli o puk a jsou za to po zásluze potrestáni. CONNOR MCDAVID si udělal rychlou zasekávačku, zbavil se obránce a vymetl horní růžek brány. Je vyrovnáno! Bez asistence.
28:30
Platí to i nyní, kdy byli Kačeři zahnání až za vlastní bránu.
27:57
Hra čtyři na čtyři je zatím velmi vyrovnaná. Ani jeden tým se nedostává do vážnější situace.
27:18
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., hrubost).
27:18
27:17
Nepřesná střela a následně puk v hledišti. Na ledě se nám však strhla požďuchovaná a rozhodčí nejspíše budou vylučovat. To se dozvíme až po komerční přestávce.
26:50
Puk znova za Talbotem.
26:39
McDavid s Lucicem udělali před bránou soupeře pořádné rušno, Lucic se však před bránou k zakončení nedostal.
26:27
Tak konečně trochu vzruchu. Klefbom střílel z vrcholu kruhů, ovšem jeho bombu Gibson dobře viděl a s poklidem ji udržel ve výstroji.
26:17
Potvrzuje to i další špatná rozehrávka domácího celku, ten je opět za TAlbotem.
25:58
A opět, přesilové hry zatím nejsou zbraní ani jednoho z týmů.
25:36
Anaheimu se podařilo vyhodil a našetřit tak cenné vteřinky.
25:16
Perry (ANA) ve středu hřiště trefil McDavida bez puku a získává za to dvě minuty za nedovolené bránění a porci bučení od obecenstva.
24:54
Puk až za bránou Kačerů. Ti tak budou muset vymyslet novou útočnou akci.
24:12
Ofsajdové postavení Anaheimu zastavuje jejich útočné snažení. Ritchie si před tím vyšlápl na Sekeru a fanouškům se to samozřejmě vůbec nelíbí.
23:47
Hra získala na tempu a na tvrdosti. Hokejisté si nedarují ani centimetr místa.
23:14
Zakázané uvolnění Edmontonu po nepřesném pasu Slepyševa.
22:47
Larsson vybojoval puk pro svůj tým, ale ne na dlouho. K němu se totiž dostal Getzlaf, avšak jeho následná střela byla Talbotem sražena do ochranné sítě.
22:23
Domácí jsou ale na koni a tlačí svého soupeře, nyní však byla jejich střela zblokována a stejně tak ta na druhé straně.
21:57
Ducks budou muset hodně přidat aby se nestalo, že Edmonton vyrovnává.
21:28
Pozor na to! Edmonton krátce po začátku druhé třetiny dává další gól a dostává se na rozdíl jediného gólu. Před Gibsonem vznikla skrumáž, ve které se puk odrazil tak nešťastně, že dopadl za záda dezorientovaného brankáře. Za střelce je označen ANTON SLEPYŠEV. Asistence: Desharnais, Russell
21:12
Manson to zkoušel na druhé strany od modré, jeho pokus narazil na beton Talbota a skončil v ochranné síti.
20:58
Vybojovaný puk pro Oilers, zblokovaná střela a následná bomba Russella, které ovšem chyběla přesnost. Hra je přerušena.
20:19
A další nepřesnost v rozehrávce znamená ofsajd. Co přijde teď?
20:07
Druhá třetina začala nepřesnou rozehrávkou Annaheimu, jenž se dopustil zakázaného uvolnění.
20:01
Máme za sebou hodně zajímavou a divokou první třetinu. Anaheim si v ní vytvořil hned třígólový náskok poté, co proměnil skoro vše, do čeho se dostal. Domácí ovšem nesložili zbraně a krátce před koncem třetiny po šikovné teči snížili. Hraje se hodně aktivní hokej, jenž musí diváky bavit. Jeho další pokračování bude zhruba v 02:08.

9-11
20:00
19:52
Anaheim se ještě v posledních sekundách málem dostal dalšího gólu. Silfverberg se prodral až k zakončení a možná zazvonila i tyč.
19:41
Draisaitl se hned snažil přidat další gól, ale beton hostujícího brankáře byl proti. Ještě nás ale čeká vhazování v obranném pásmu Ducks.
19:21
PATRICK MAROON tečoval nahození od modré lajny, které vyslal Russell s a překonal Gibsona. Bude se ale ještě volat video. To je potrvzeno a domácí tým tak pár sekund před koncem první třetiny snižuje náskok soupeře. Asistence: Russell, Draisaitl
19:16
Stejně jako nyní. Olejáři si vytvořili relativně dobrý tlak, došlo i na několik střel, ovšem se všemi si poradil hostující gólman. Nakonec došlo i na pošťuchování, ale rozhodčí vše vyřešil bez trestů.
18:37
Edmonton vybojoval puk v útoku, ale Gibson byl pozorný a kotouč udržel.
17:57
Montour se dostal ke střele, ale k jeho smůle minul bránu Talbota.
16:32
Draisaitl se objevil na pravé straně úplně sám, dlouho si však připravoval střelu a Manson mu nakonec do ní stihl vložit hůl.
16:04
Hra se hodně vyrovnala, ani jednomu celku se ale nedaří déle držet v útočném pásmu. Domácí se navíc provinili ofsajdovým postavením.
15:30
McDavid posílal puk na Lucice, ale ten byl těsně hlídán a k zakončení se k jeho smůle nedostal.
14:57
I tam byli úspěšnější obránci. Edmonton čeká za bránou na prostřídání formací.
14:27
Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale nahození za bránu posbírali obránci soupeře. Útok se tedy valí na druhou stranu.
14:02
Změnil to Lucic, ale brankář Kačerů si jeho střelu z úhlu pohlídal. Další komerční přestávka.
13:47
Jeho kombinace ale byla nepřesná a končí zakázaným uvolněním, hra se tedy přesune před Gibsona, který si v posledních pár minutách moc nezachytal.
13:22
Po delší době se v útoku objevili i Olejáři, ovšem o puk rychle přišli a s ním tak operuje znova soupeř.
12:49
Anaheim je při chuti, naopak aktivní hra domácích je ta tam. Talbot si tak musel poradit s další střelou, kterou tentokráte udržel mezi betony.
12:19
Čeká nás další komerční přestávka po přerušení hry.
11:51
Na tu z hole RYANA GETZLAFA však už nestačil. Nurse velmi špatně vyhodil, jeho puk zachytil u mantinelu právě střelec gólu, který si sjel blíže k bráně a nekompromisně proměnil svou šanci. Bez asistence.
11:24
Talbot se ještě ocitl pod salvou střel, ale všechny bez obtíží vychytal.
11:02
No a to se daří i nyní a i tato přesilová hra tak zůstane nevyužita.
10:34
Lehká střela zprava Talbota neohrozila, ten jí navíc vyrazit tak šikovně, že Oilers mohli opět vyhodit.
10:17
A znova, přesilovky se zatím nikomu nedaří.
09:43
Už to vypadalo, že se Kačeři usadí v útoku, ale poté jim utekl puk a Edmonton vyhazuje.
09:30
Edmonton začal výborně a dostal puk do středního pásma.
09:11
Maroon (EDM) za bránou poslal k zemi Gibsona a zaslouženě dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
08:23
A je po přesilovce, která skončila střelou Anaheimu, který hrál velmi aktivně. Talbot drží kotouč v lapačce, hrát se již bude v pěti na obou stranách.
07:57
Už to vypadalo, že se Olejáři konečně usadí v útoku, ale puk znova letí z pásma.
07:32
Domácím se nedaří dostat se přes modrou, Anaheim již potřetí vyhazuje přes všechny čáry.
06:57
Klefbom prvním pokusem minul bránu, poté jí už trefil, ale k puku se dostala obrana Ducks a poslala jej až k Talbotovi.
06:23
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Patrick Eaves – 2 min., vysoká hůl).
06:07
Oilers jsou daleko úspěšnější, ale jejich střely buď kryje Gibson, nebo jdou mimo jako nyní. Čeká nás první komerční přestávka.
05:33
Anaheim přidává další gól! V obraně Oilers vznikl poněkud zmatek. Střela od modré trefila Cogliana, od něhož se puk odrazil na hůl JAKOBA SILFVERBERGA a ten neměl problém s uklizením puku do prázdné brány. Asistence: Lindholm.
05:09
Nebudou, puk se po teči dostal na jejich střídačku. Čeká nás tak vhazování ve středním pásmu.
04:40
Ta úspěch nestaví. Olejáři to ovšem budou moci zkusit znova, budou tentokráte úspěšnější?
04:01
Silfverberg prohrál souboj u mantinelu a Oilers tak vybojovali puk, se kterým mohou založit další útočnou akci.
03:33
Po delší době se v útoku objevili i hosté, ti však o puk rychle přišli a stěhují se před Gibsona.
03:03
Nugent-Hopkins se proháčkoval až do mezikruží, ale už mu nebylo dost sil na lepší zakončení. Rozhodčí navíc nepíská faul, který si útočník Edmontonu vyprošoval.
02:30
Sekerova střela od modré byla zblokována, puk znova míří za bránu domácího celku. Ten je značně aktivnější, ale k vyrovnání to zatím nevede.
01:58
McDavid dostal puk do útočné třetiny, ale tím vše skončilo. Anaheim vyhodil kotouč a Oilers musí opět začít od své vlastní brány.
01:27
Anaheim nepolevuje a opět se žene do útoku, tentokráte se ovšem dopustili ofsajdového postavení, které brzdí jejich snahu.
00:25
To jsou věci! Anaheim se hned po rozehrávce dostal do průniku, jenž končí gólem. RICKARD RAKELL obdržel famózní přihrávku od Getzlafa za obranu a nemýlil se. Tvrdou střelou provětral roh brány Talbota. Asistence: Getzlaf, Montour.
00:18
Úvodní třetina začala propagační střelou z hole Nugent-Hopkinse, ovšem Gibson byl ve střehu a kotouč s přehledem podržel.
00:01
Hráči již nastupují na ledovou plochu, utkání začne jako vždy o trochu později.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Draisaitl (C), McDavid, Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Pakarinen, Letestu, Kassian – Slepyšev, Desharnais, B. Pouliot.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Montour, Fowler, Manson, H. Lindholm, Holzer, Theodore – Eaves, Getzlaf (C), N. Ritchie – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Perry (A), N. Thompson, Rakell – L. Shaw, Vermette, Wagner.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Cormier, Miller.
Dosavadní utkání

Čtvrtek 27.04.2017 • 04:30
Anaheim – Edmonton 3:5
Sobota 29.04.2017 • 04:45
Anaheim - Edmonton 1:2
Tahouni Ducks

U Anaheimu je to jednoznačně Ryan Getzlaf, kdo táhne svůj tým, potřeboval by však větší pomoc od ostatních spoluhráčů. Za zmínku stojí například obránce Shea Theodore, který má pět bodů za dva góly a tři asistence. Přidá dnes další?
Tahouni Oilers

Connor McDavid zůstává možná trochu za očekáváním, i když pět bodů v osmi zápasech celkově rozhodně není špatná vizitka. Lépe je na tom pouze Leon Draisaitl, jenž má na svém kontě sedm bodů za dva góly a pět asistencí. Hvězdu našli Oilers především v Adamovi Larssonovi, který dokázal v prvním utkání dát dva góly a rozhodnout utkání ve prospěch svého týmu.
Průběh série

Edmonton s Anaheimem mají za sebou dvě utkání na stadionu Ducks. Ti je ale nezvládli v obou případech prohráli. Nedjříve 3:5, poté 1:2. Edmonton se tedy vrací domů ve velmi slibné pozice. Pokud by dokázal alespoň jednou zvítězit, dostal by se do velmi dobré pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.