Marc-Andre Fleury (PIT) 39 zák., 1 gól, 97,5 %
Střely na branku – 32:40 (7:12, 12:16, 13:12)
Zblokované střely – 23:13
Vyhraná vhazování – 33:25
Trestné minuty – 6:28
Hity – 30:51
Situace se již uklidnila a domácí hokejisté tak mohou pozdravit své spokojené fanoušky. Penguins dnes přehráli Columbus 4:1 a v sérii vedou už 2:0 na zápasy. Domácí odehráli třetí třetinu velmi zkušeně a po gólu Jevgenije Malkina na 3:1 měli zbytek zápasu pod kontrolou. Skóre zápasu pak uzavřel 46 sekund před koncem trefou do opuštěné klece soupeře Patric Hörnqvist. Blue Jackets však hráli zejména v prvních dvou dvacetiminutovkách velmi dobrý hokej a určitě budou chtít Tučňáky ještě potrápit.
Po závěrečné siréně ještě hráči Columbusu vyprovokovali šarvátku! Ta už ale na jejich druhé prohře v sérii nic nemění.
60:00
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Scott Harrington – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
60:00
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:25
Matt Calvert si ještě vylil frustraci na Tomovi Kühnhacklovi! Hostující útočník přerazil o protihráče hůl a dostává trest za krosček.
59:14
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Tom Kühnhackl vybojoval ve středním pásmu puk a Matt Cullen ho posunul k PATRICOVI HÖRNQVISTOVI, jenž dovezl kotouč do opuštěné klece Columbusu. Asistence: Matt Cullen a Tom Kühnhackl.
58:45
Domácí vyhození skončilo vedle branky soupeře. Zakázané uvolnění se nepíská, hráči Modrých kabátů musejí hrát.
58:32
Střela Werenskiho už byla zbytečná. Jones hrál puk těsně za modrou čarou a Columbusu byl tedy odpískán ofsajd.
58:19
Cam Atkinson se u tyčky sápal po volném kotouči, ale vše končí jen posunutím branky Pittsburghu. Hra je tedy přerušena a hosté si berou time-out.
57:45
Hosté už hrají s prázdnou brankou!
57:35
Střelu Nicka Foligna z pravé stany vyrazil Fleury betonem.
57:07
Patric Hörnqvist vlétl do útočného pásma a prověřil pozornost brankáře Bobrovského. Ten ztlumil puk na hrudi.
56:09
Hostům nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
55:59
Domácí nyní vystrčili puk ze svého obranného pásma, což jim momentálně stačí.
55:02
Hosté mají na vyrovnání už jen pět minut. Budou to mít těžké, Tučňáci hrají ve třetí části velmi dobře.
54:29
Hosté v postavení mimo hru.
54:08
Ještě jedna reklamní přestávka. Po ní se bude vhazovat před Fleurym.
54:03
Tučňáci jsou v plném počtu a zase se více přiblížili druhému vítězství v sérii.
53:41
A teď už se domácí osvobozují a mohou vystřídat.
53:20
Hráči Columbusu spíše honí kotouč po rozích a jejich přesilovka se pomalu krátí.
52:36
Se střelou Cama Atkinsona si poradil Fleury. Hosté zůstávají v útočném pásmu.
52:02
Hodně přísně vyloučen je domácí obránce Justin Schultz. Sudí viděli držení a hosté tak dostávají šanci na snížení.
51:39
Marc-Andre Fleury ukazuje, že absence jedničky Matta Murrayho zatím není pro Pens vážnou ztrátou. Zkušený Fleury je plnohodnotnou náhradou.
50:45
Brandon Saad mohl vrátit Columbus zpět do zápasu! Zatím jediný střelec Blue Jackets jel sám na Fleuryho, ale ten si jeho bekhendovou kličku pohlídal!
50:15
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Kessel ještě hledal spoluhráče na zadní tyči, který puk netrefil.
49:33
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
49:13
Střelu Zacha Werenskiho vyrazil Fleury. Gólman Pens je dnes velmi pozorný.
48:30
Hosté trochu nevědí, co by měli hrát. Dvě třetiny byli hodně aktivní a teď jim možná scházejí i síly.
47:42
Jevgenij Malkin se dostal do samostatného úniku a měl tak jedinečnou šanci navýšit vedení Tučňáků. Střílel na vzdálenější tyč, ale Bobrovskij předvedl výborný zákrok!
46:38
Domácí třetí gól uklidnil a teď se hraje spíše před Bobrovským.
45:59
Phill Kessel dostal kotouč do dobré střelecké pozice, ale Harrington jeho ránu tečuje až do ochranné sítě.
45:43
Nick Foligno neustál bruslařský obrat při snaze obejít protihráče. Kotouč mají domácí.
45:00
Crosby skončil na ledě po souboji s Williamem Karlssonem, ale vylučovat se nebude.
44:33
Sidney Crosby to zkoušel z ostrého úhlu. Bobrovskij byl pozorný.
43:39
Pokus Olivera Bjorkstranda Fleury vyrazil nad sebe a následně puk schoval do lapačky.
42:01
Domácí zvyšují na 3:1 sekundu po skončení jejich přesilovky! Sidney Crosby mohl z osy hřiště pálit, ale ještě puk předložil JEVGENIJOVI MALKINOVI, který z ostrého úhlu střílel do odkryté hostující klece. Bobrovskij sice dělal co mohl, aby se stačil přesunout, ale kotouč přesto propadl za jeho záda – 3:1. Asistence: Sidney Crosby a Ian Cole.
41:29
Hostům se podařilo vyhodit.
40:58
Z levé strany nebezpečně pálil Nick Bonino. Bobrovskij zakročil vyrážečkou.
40:30
Sidney Crosby si v útočném pásmu obhodil soupeře. Svou akci ale nezakončil přesnou střelou.
40:01
Vypadá to, že domácí zahájí třetí část v početní výhodě. Za šarvátku z konce prostřední dvacetiminutovky byl potrestán zřejmě jen Brandon Dubinsky.
Hity – 19:44
Ve druhé třetině padly dva góly. Oba týmy si je rozdělily rovnoměrně, takže i teď si Tučňáci odnášejí do šaten těsný náskok. Ve 27. minutě sice protrhl hostující střeleckou smůlu Brandon Saad, ovšem jen o 51 sekund později Pittsburghu vrátil vedení Jake Guentzel. Diváci v PPG Paints Areně sledují atraktivní utkání s šancemi na obou stranách a také množstvím tvrdých soubojů. Zejména hosté z Columbusu soupeře při každé příležitosti dohrávají.
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brandon Dubinsky – 2 min., hrubost).
40:00
Obrovský závar před Fleurym, který ale udržel puk před brankovou čarou! Vše končí dokonce hromadnou šarvátkou! Zda se bude vylučovat, zjistíme před začátkem třetí části.
39:35
Na konci domácího oslabení se dostal do velké šance Sidney Crosby! Domácí kapitán zblízka nepřekonal Bobrovského!
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Střela Bryana Rusta však byla nepřesná. U kotouče opět Blue Jackets.
38:40
Dělovku Setha Jonese vyrazil Fleury. Domácí mohou jít dokonce dopředu.
37:47
Domácí hned v úvodu oslabení vyhodili.
37:34
Za držení je vyloučen Brian Dumoulin. Za malou chvíli začne přesilovka Columbusu.
37:18
Signalizované vyloučení na straně Tučňáků. Ránu Werenskiho vyrazil Fleury, stále trvá výhoda Blue Jackets.
36:35
Malkinova přihrávka na Kessela neprošla. Puk vyváží dopředu Dubinsky.
36:03
Další střelu aktivně hrajícího Guentzela pokryl Bobrovskij. Ještě jedna reklamní přestávka ve druhé třetině.
35:28
Dobře to udělal Jake Guentzel, který si obhodil obránce a z levého kruhu vystřelil. Puk prosvištěl vedle vzdálenější tyče.
34:27
Oba týmy už jsou v plném počtu. Hra 4 na 4 větší šance nepřinesla.
33:42
Ránu Sama Gagnera vyrazil pozorný Fleury.
32:54
K zajímavé střele se dostal Alexander Wennberg, ale branku nakonec netrefil.
32:26
Rob Hainsey a Nick Foligno si vzájemně přidrželi hole a oba hráči si tak dvě minuty posedí na trestné lavici. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
32:26
31:39
Obrovská šance domácích! Střelu Shearyho vyrazil Bobrovskij před sebe a dorážející Justin Schultz z bekhendu minul téměř odkrytou klec!
31:10
Střela Cartera Rowneyho z vrcholu pravého kruhu skončila v lapačce brankáře Bobrovského. Čas pro reklamní přestávku.
30:43
David Savard už neměl síly a tak jen nahodil puk za branku Pittsburghu.
29:42
Střílenou přihrávku Määttäho nezasáhl nikdo z najíždějících spoluhráčů. Puk tak jen prosvištěl vedle branky.
28:20
Po střele Harringtona přerušil hru brankář Fleury.
27:51
Uběhlo 51 sekund a domácí si berou vedení zpět! Blue Jackets propadli v útočném pásmu a pustili soupeře do přečíslení 2 na 1. Sidney Crosby puk předložil JAKEOVI GUENTZELOVI, který se z první trefil přesně k tyči. Bobrovskij tam nestačil natáhnout levý beton včas – 2:1. Asistence: Sidney Crosby a Ian Cole.
27:00
Columbus právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! BRANDON SAAD zavezl puk do útočného pásma, z levého kruhu vypálil a trefil se pod břevno Fleuryho svatyně. Asistence: Alexander Wennberg a Seth Jones.
26:28
Diváci dávají jasně najevo, že se jim takováto hra líbí. Nyní vypálil na Bobrovského Matt Cullen a hostující gólman schoval puk ve výstroji. Reklamní přestávka.
26:20
Teď jsme viděli několik tvrdých hitů na obou stranách. Rozhodčí hru pouští a vylučovat nebudou.
25:13
Další střela, která přišla hned po vhazování. Fleury opět přerušil hru.
25:10
Hned po buly pálil Zach Werenski. Fleury se za kotoučem natáhl a schoval ho do lapačky.
25:07
A teď bylo horko před brankou Pittsburghu! Fleury si připsal několik dobrých zákroků v krátkém sledu a finální ránu Olivera Bjorkstranda obětavě zablokoval Ian Cole!
23:41
Parádní kombinace elitní formace Tučňáků! Na jejím konci byl Sidney Crosby, jenž měl před sebou na malou chvilku odkrytou polovinu branky, ale vše končí jen posunutou klecí Modrých kabátů!
23:31
Olli Määttä si najel až před branku a bekhendem jen těsně minul vzdálenější tyčku!
22:54
Velmi dobré střídání v podání čtvrtého útoku Pens. Ten soupeře motá v jeho obranném pásmu.
21:58
Malkin obral o kotouč Williama Karlssona a málem poslal do samostatného úniku Kessela s Rustem. Oba hráči si ale překáželi a zahnali se k mantinelu.
21:13
Střelu Jacka Johnsona vyrazil Fleury ramenem. Následně domácí zahráli na icing.
20:53
Savardova střela neprošla až na Fleuryho. Vypadá to, že Columbus bude pokračovat v nátlakové hře.
20:19
Hosté se dostali do šance hned v úvodu periody. Za obranou se ocitl Cam Atkinson, který ale neměl tolik času na to, aby dostal puk přes Fleuryho betony za čáru.
Hity – 9:26
Po první třetině odcházejí hráči Pittsburghu do šaten s vedením 1:0. Modré kabáty přitom byly většinu času aktivnější, v útočném pásmu odehrály mnohem více času, ale domácí ukázali větší efektivitu a do vedení šli hned z první střely na branku. V 9. minutě chyboval při rozehrávce brankář Bobrovskij a po přistrčení Guentzela posílal Sidney Crosby puk do odkryté klece.
20:00
19:45
Jevgenij Malkin si ve středním pásmu krásně prohodil protihráče, ale jeho následná přihrávka byla až příliš prudká a Kessel ji nezpracoval.
19:01
Začala poslední minuta první třetiny.
18:44
Z pravé strany prověřil Bobrovského Tom Kühnhackl. Hostující gólman bez větších problémů jeho pokus vyrazil.
18:05
Dobré střídání domácích, kteří se drželi snad 30 sekund v útočné třetině. Větší šance z toho ale nebyla.
17:24
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
16:27
Hörnqvist pokračuje ve hře a dokonce se dostal do dobré příležitosti. Bobrovského však neprostřelil.
16:03
Patric Hörnqvist schytal ostrý hit od Andersona. Útočník Pittsburghu by měl být v pořádku.
15:30
Hosté v náznaku přečíslení, ale nakonec byli vytlačeni až za branku.
15:18
Když už domácí zaútočí, většinou to smrdí gólem! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Tom Kühnhackl položením obránce a střelou po ledě, kterou Bobrovskij s trochou štěstí zastavil pravým betonem. Je tu další reklamní pauza.
14:57
Hosté už musejí být mírně frustrováni. Hrají opravdu dobře, ale stále prohrávají.
14:02
Mohlo to být klidně 2:0! Střela Iana Colea totiž byla nepříjemně tečována a Bobrovskij proti puku na poslední chvíli vytrčil levý beton.
13:26
Z levé strany vypálil Brandon Dubinsky, který ale trefil pouze nohy obránce.
12:39
Fleury nyní zastavil také nebezpečný pokus Scotta Hartnella.
12:12
Jinak ale hrají spíše hosté a Fleury se má opět co ohánět. Nebezpečný byl zejména výjezd Nicka Foligna zpoza branky.
11:23
Do výborné příležitosti se dostal Justin Schultz. Proti jeho ráně ale stačil povyjet Bobrovskij, jenž podržel svůj tým!
10:57
Z levého kruhu vystřelil Ian Cole a Bobrovskij si připsal první úspěšný zákrok v utkání.
10:43
Od modré čáry vypálil David Savard. Marc-Andre Fleury našel puk ve výstroji.
10:04
Hosté se snaží odpovědět na inkasovaný gól. Po střele Werenskiho si Fleury pohlídal prostor u bližší tyčky.
09:50
Branka Pittsburghu byla vychýlena ze svého postavení. Hra tedy musí být přerušena.
08:31
Domácí udeřili z první střely mezi tyče! Conor Sheary obral za brankou o puk váhajícího brankáře bobrovského a poslal ho před brankoviště. Tam ho Jake Guentzel ještě posunul na hůl SIDNEYHO CROSBYHO, který měl před sebou jen prázdnou klec. Asistence: Jake Guentzel a Conor Sheary.
08:19
Volej Setha Jonese od levého mantinelu vytěsnil mimo branku Fleury.
08:03
Po pravém křídle pronikl dopředu Phill Kessel, ovšem ani jeho střela neprošla až na Bobrovského.
07:19
Columbus vede na střely už 6:0. Pens zatím hrají se zataženou ruční brzdou.
06:45
V dobré střelecké pozici se ocitl Zach Werenski, ale Fleury byl na místě. Následně se kotouč odrazil ven ze hřiště a tak tu máme reklamní přestávku.
06:25
Teď měl Fleury velké štěstí! Bekhendová střela Sama Gagnera mu vypadla z výstroje a puk se pomalu klouzal za brankovou čáru. Za svého brankáře však zaskočil veterán Matt Cullen, jenž kotouč odpálil do bezpečí!
05:35
Blue Jackets se nadále snaží o aktivní přístup. Podobně hráli i v první třetině úvodního zápasu.
04:45
Před Zachem Werenskim se otevřel prostor a bek Columbusu tak prošel až před Fleuryho. Jeho bekhendové zakončení by si možná našlo cestu do sítě, ale Dumoulin jej stačil srazit. Odražený puk pak napálil na branku Seth Jones, ovšem Fleury se rychle zorientoval a puk do branky nepropustil!
04:13
Hosté se snaží hrát aktivně. Střela Wennberga ale nebyla přesná a následně byla branka Tučňáků posunuta.
03:19
Scott Hartnell zavezl puk do pásma po levém křídle a hledal před branku najíždějícího spoluhráče. Obrana Pens ale zapracovala spolehlivě.
02:45
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Zakončujícímu Guentzelovi ale padl pod nohy Harrington!
02:27
Blue Jackets drží puk za svou brankou a rozvážně rozehrávají.
01:28
01:13
Střela Wennberga se mezi tyče nevešla a Fleury tak zatím nemusel zasahovat.
00:12
Domácí poprvé zahrozili hned po několika sekundách hry! Sidney Crosby nahazoval puk na zadní tyčku a moc nescházelo, aby ho Jake Guentzel usměrnil do odkryté branky!
00:01
Nyní už zní hymna Spojených států amerických.
Domácí před utkáním uctili památku včera zesnulého Daniela M. Rooneyho. Bývalého majitele celku amerického fotbalu Pittsburgh Steelers a také někdejšího amerického velvyslance v Irsku.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Hainsey, Dumoulin, J. Schultz, Cole, Daley, Määttä – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bonino, S. Wilson – Rowney, Cullen (A), Kühnhackl.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, G. Carlsson, Harrington – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky (A), Jenner (A) – Bjorkstrand, Gagner, Hartnell – J. Anderson, W. Karlsson, Calvert.

Rozhodčí: O'Halloran, Walsh – MacPherson, Driscoll.
První utkání série:

Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (J. Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) – 53. Calvert (J. Anderson)

Pens vykročili za obhajobou titulu úspěšně a v prvním zápase porazili houževnatý Columbus 3:1! První třetina patřila Blue Jackets, kteří v jednu chvíli vedli na střely už 16:3, v prostřední dvacetiminutovce ovšem začali úřadovat domácí a postupně si vybudovali nedostižný náskok. Calvertovi se ještě podařilo snížit, na víc se už ale svěřenci Johna Tortorelly nezmohli.
Pittsburgh Penguins:
Úřadující držitelé Stanley Cupu dokazují, že i letos budou patřit k největším favoritům play off. Pens se dokázali během základní části vypořádat i s rozsáhlou marodkou a se 111 body obsadili v tabulce Východní konference druhé místo. V poslední dva zápasy dlouhodobé části sice prohrály, ale v závěrečném duelu na půdě NY Rangers šetřili největší opory v čele se Sidneyem Crosbym a Jevgenijem Malkinem. První utkání série proti Columbusu pak ukázalo, že Penguins jsou na vyřazovací boje dobře připraveni.
Columbus Blue Jackets:
Hokejisté Columbusu byli velkým překvapením základní části soutěže. Svěřenci kouče Johna Tortorelly se totiž zařadili mezi nejlepší týmy NHL a se 108 body nakonec obsadili v tabulce Východní konference třetí místo. Modrokabátníci oproti předchozím sezónám hodně vylepšili obranu, na čemž má velkou zásluhu také gólman Sergej Bobrovskij, jenž si udržel procentuální úspěšnost nad hodnotou 93 %.
Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího hokeje! Play off NHL se rozjíždí na plné obrátky a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím druhé utkání čtvrtfinálové série Východní konference mezi Pittsburghem Penguins a Columbusem Blue Jackets. První zápas skončil vítězstvím domácích Tučňáků 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.