Pokud čekáte, že fanoušci Columbusu smutní, tak mnoho smutku není. Naopak, sociální sítě zaplavily děkovné vzkazy fanoušků směrem ke klubu. Děkují za výbornou sezónu, plnou povedených zápasů.
Obhájci Stanley Cupu tuto sérii vyhrávají poměrem 4:1 na zápasy a v domácím prostředí slavní postup do druhého kola vyřazovacích bojů. Dnes, v klíčovém zápase, se mohli spolehnout na výkon svého brankáře. Marc-Andre Fleury chytal velmi dobře, zneškodnil 49 z 51 střel soupeře.
Organizace Columbus Blue Jackets má za sebou hodně zvláštní sezónu. Do hlavního týmu se podařilo zabudovat vedle ostřílených hokejových harcovníků také mladé hvězdy a hvězdičky, které nehrály vůbec špatně. Ostatně Columbus stanovil nový klubový rekord v počtu bodů v základní části, získal jich 108.
Tři hvězdy utkání:
1. Bryan Rust (PIT) 2+0
2. Marc-Andre Fleury (PIT) 49 zák., 2 góly, 96,1%
3. Phil Kessel (PIT) 1+2
Československá stopa v utkání:
Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0,1 střela, čas na ledě 08:36 z toho 02:13 v oslabení.
59:33
Cam Atkinson to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale branku minul
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny, poslední minuta zápasu, poslední minuta série.
58:24
Všichni fanoušci stojí, atmosféra je výborná.
58:21
William Karlsson to udělal dobře, mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, Marc-Andre Fleury pozorný.
58:06
Brandon Saad pálil bez přípravy, jeho pokus zablokoval obránce domácího celku.
57:20
Bryan Rust se dostal do brejku, útočil na hattrick, ale nedokázal prostřelit hostujícího brankáře, který s velkou dávkou štěstí zastavil kotouč.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:10
Zápas pokračuje dál, domácí fanoušci podporují své oblíbence a začínají tušit, že dnešním dnem končí tato série, Pittsburgh postoupí do druhého kola, naopak pro Columbus sezóna končí.
56:04
Komerční přestávka.
55:50
Jack Johnson to zkoušel bekhendovou stranou hole, jeho zakončení však nebylo dostatečně důrazné.
55:14
Brandon Dubinsky a Cam Atkinson. Jakmile je tato dvojice na ledě, znamená to bacha, bacha, bacha pro domácí defenzivu.
53:45
30:44, Columbus je střelecky aktivní, těžko mu v tomto směru něco vyčítat, ale s přesností střelby je výrazně horší.
52:41
Columbus se snaží, hraje aktivně, ale nedaří se mu překonat velmi dobře chytajícího brankáře domácího celku.
51:39
Zápas pokračuje dál. Krátce po komerční přestávce zakončoval hostující Jack Johnson z dobré pozice a brankář Penguins měl plné ruce práce.
51:18
Puk je za brankou Columbusu, vyváží ho Seth Jones. Následně zakončoval Cam Atkinson. Domácí gólman je pozorný. Následovat bude komerční přestávka.
50:55
Columbus Blue Jackets se nemůže stabilněji prosadit v útočném pásmu. Domácí hokejisté velmi dobře brání.
50:05
50:01
Marc-Andre Fleury drží své spoluhráče, nyní zastavil další střelecký pokus. Z dobré pozice to zkoušel Boone Jenner.
49:56
Alexander Wennberg se dostal k hezké individuální akci, obkroužil branku, ale kotouč nedokázal dostatečně rychle zasunout za tyčku. Brankář byl pozorný.
48:40
Nyní o něj ale vinou nepřesného pasu přišli. Domácí vyhazují přes všechny čáry.
48:16
Blue Jackets se mohou pokusit zdramatizovat zápas díky přesilové hře. Hosté se dostali do útočného pásma.
48:05
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hákování).
47:50
Domácí hokejisté nikam nespěchají, hrají zodpovědně, nikam se neženou. Naopak Columbus musí otevřít hru, neboť jej dvanáct minut dělí od konce sezóny.
47:12
29:36, hostující celek je střelecky aktivnější, velmi dobře chytá domácí gólman Marc-Andre Fleury.
46:50
V první polovině třetí třetiny udělali domácí hokejisté důležitý krok k ukončení série. I v tomto zápase, podobně jako v celé sérii, jsme viděli poměrně hodně branek a to ještě není konec utkání.
46:22
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Velmi rychle přidávají domácí hokejisté další branku a vedou o tři góly. Conor Sheary založil akci, kterou zakončoval dobrou střelou Trevor Daley, Sergej Bobrovskij tento pokus ještě vyrazil, ale na dorážku SCOTTA WILSONA už byl gólman Blue Jackets krátký. Asistence: Trevor Daley a Conor Sheary.
45:31
Na tuto střelu už byla hostující defenziva krátká. Po velkém tlaku před brankou se střelou do horní části klece prosazuje zkušený SIDNEY CROSBY. Gól v přesilové hře a domácí celek navyšuje své vedení. Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
45:15
Columbus se tak tak brání tlaku soupeře.
45:00
Pittsburgh hraje výborně v přesilové hře, stabilně je v útočném pásmu.
44:26
Další práce pro brankáře Sergeje Bobrovského, který si s ránou soupeře dokázal poradit.
44:20
Početní výhodu hrají domácí hokejisté velmi dobře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Blue Jackets se musí bránit.
43:52
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Alexander Wennberg – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
43:52
Oliver Bjorkstrand sice dostal kotouč do sítě, ale předcházelo tomu nedovolené bránění brankáři.
42:50
Sidney Crosby se nadvakrát probojoval do střelecké pozice, ani jedno jeho zakončení nebylo přesné.
42:07
Phil Kessel se probojoval ke střele od modré čáry, Sergej Bobrovskij byl pozorný a kotouč vyrazil do míst, kde byl obránce.
41:40
Columbus hraje zodpovědně, nikam se zbytečně nežene, hraje takticky. Nechce zejména inkasovat.
40:40
Zápas pokračuje třetí třetinou, do které si domácí hokejisté nesou jednobrankové vedení.
40:01
Do tříbrankového vedení se dostali domácí hokejisté, později ve druhé třetině se dvakrát prosadili hosté, a tak snížili na rozdíl jediné branky. Třetí třetina bude hodně zajímavá.
40:00
39:46
Sidney Crosby zakončoval, jeho ránu zablokoval Lukáš Sedlák.
39:14
Pittsburgh Penguins se snaží hrát co nejdál od vlastní branky, ale stabilněji se v útočném pásmu nemůže udržet.
38:48
Sledujeme početní výhodu domácího celku, který v samotném závěru druhé třetiny může své vedení navýšit.
38:14
38:10
Marc-Andre Fleury skvěle zastavil akci soupeře, nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno. Výborný zákrok brankáře Pittsburghu.
37:52
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brandon Dubinsky – 2 min., hákování).
37:30
Polovina přesilovky je pryč, Columbus nehraje početní výhodu špatně, mnoho střel na branku ale zatím neměl.
36:48
Hostující celek musí o útočné pásmo bojovat, domácí zodpovědně brání a Blue Jackets tak nemají mnoho času ani prostoru pro zakončení.
36:30
Columbus se usadil před brankou, následovala rána od modré čáry a domácí gólman měl co dělat, aby kotouč zastavil.
36:14
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Tom Kühnhackl – 2 min., podražení).
36:06
Sam Gagner neuspěl v dobré střelecké pozici, minul branku bekhendovou stranou hole.
36:00
Probíhají poslední čtyři minuty hry ve druhé třetině.
35:38
Hra je přerušena, domácí vedli o tři branky, není už jen o jednu. Blue Jackets výrazně zlepšili svou hru.
35:20
23:26, domácí hokejisté jsou střelecky méně aktivní, ale zatím stále vedou. Ofenziva Columbusu jim dělá velké problémy.
34:31
Columbus Blue Jackets hraje velmi aktivně, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Domácí se musí bránit tlaku soupeře, Penguins nehrají tak dobře, jako v první polovině zápasu.
32:24
Columbus právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a dávají kontaktní branku. Seth Jones vystřelil a jeho ránu baseballovým způsobem dopravil do branky BOONE JENNER. Asistence: Seth Jones, Cam Atkinson
32:00
Hostující celek hraje přesilovou hru dobře, probojoval se do útočného pásma, kde kombinuje.
31:23
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Trevor Daley – 2 min., držení protihráče).
31:10
David Savard nedokázal přesněji zakončit tlak svého celku v útočném pásmu.
30:18
Vhazovat se ve středním pásmu, Columbus se při snaze co nejrychleji obsadit útočné pásmo dostal do postavení mimo hru.
30:07
Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku.
29:30
Krátce před polovinou zápasu se prosazují hostující hokejisté, ujala se jejich dvacátá střela. Sam Gagner po chybě domácího hráče vybojoval kotouč, poslal jej před branku, kde byl WILLIAM KARLSSON. Jeho bekhendová střela poněkud překvapila brankáře Fleuryho, který na puk nedosáhl. Asistence: Sam Gagner.
29:16
Lukáš Sedlák to nemyslel vůbec špatně, jeho pokus však končí mimo branku, nechybělo moc.
28:52
Nick Bonino se dostal ke střele. Z osy hrací plochy nedokázal přesněji zakončit. Hostujíc gólman v pohodě kryje.
28:26
Nyní se hosté dostali do útočného pásma, ale Blue Jackets se nepodařilo zakončit.
27:50
David Savard velmi dobře bojoval o kotouč v obranném pásmu. Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
27:14
Hostující brankář si poradil s další zajímavou střelou domácích hokejistů. Ti dělají všechno pro ukončení série a postup do druhého kola.
26:48
26:24
Brandon Saad uklidňuje hru a oba týmy střídají, sledujeme poněkud neuspořádanou hru, ale do výraznější šance se nemůže probojovat ani jeden tým.
26:06
Brian Dumoulin ještě vybojoval pro domácí útočné pásmo, následně o něj ale přišli.
25:50
25:35
Početní výhoda domácích se blíží ke svému konci, sledujeme aktivní hru Penguins.
25:10
Sergej Bobrovskij si dokázal poradit se střelou, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal Nick Bonino.
24:44
Přesilovka se Pittsburghu nedaří podle představ, domácí hokejisté se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.
23:50
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., krosček).
23:50
Domácí navyšují své vedení, Ron Hainsey velmi dobře vystřelil, brankář Sergej Bobrovskij vyrazil kotouč před sebe a BRYAN RUST už měl celkem snadnou práci, kotouč dokázal poslat za brankáře soupeře. Asistence: Ron Hainsey.
22:27
Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Columbusu.
22:06
Ron Hainsey vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, následně se domácí pokusili o rychlou akci, nepodařilo se jim to.
21:07
Z kraje druhé třetiny se znovu prosazují domácí hokejisté. Po pěkné akci spoluhráčů se bekhendovou stranou hole mezi střelce zapisuje třetím gólem v sérii BRYAN RUST. Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
20:48
Zápas, ve kterém vedou domácí o jednu branku, pokračuje druhou třetinou.
20:01
Po první třetině vedou domácí hokejisté o jednu branku. Střelecky je sice aktivnější Columbus, ale prosadit se dokázali Penguins. V přesilovce skóroval Phil Kessel.
20:00
19:51
Ještě práce pro brankáře Pittsburghu. Výborně si poradil s dalším pokusem Blue Jackets. Buly před jeho brankou.
19:20
Cam Atkinson ve vyložené střelecké pozici nepřekonal brankáře soupeře, výborně zasáhl Marc-Andre Fleury.
18:45
Domácí hokejisté se museli bránit tlaku soupeře, ale dokázali svému brankáři výborně pomoci. Columbus neměl kudy zakončit.
18:20
Columbus Blue Jackets se probojoval do útočného pásma, ale hosté nedokázali výrazněji zakončit.
17:52
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího týmu
17:33
Po krátké přestávce zápas pokračuje, dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.
17:23
Markus Nutivaara velmi dobře vypálil, jeho pokus z mezikruží tak tak dokázal domácí gólman vyrazit. Následuje komerční přestávka.
16:24
Penguins hrají nátlakový hokej, který vychází z pokusů o brejky a zejména z dobré defenzivní hry.
16:00
Bryan Rust se probojoval přes Brandona Dubinského do útočného pásma, ale ke střele se už domácí zkušený hokejista nedostal.
15:30
Domácí celek se dostal do útočného pásma, Trevor Daley místo střely zvolil nahození za branku soupeře.
15:00
Sledujeme rychlý hokej, ale šance k vidění nejsou. Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu.
14:07
Sledujeme klidnější pasáž hry, do ojedinělé šance se probojoval hostující Oliver Bjorkstrand, ale jeho rychlá akce končí nepřesnou střelou. Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
13:05
Jake Guentzel vystřelil od modré čáry a v předbrankovém prostoru se nacházel Matt Cullen. Druhý jmenovaný nedokázal kotouč usměrnit za brankovou čáru.
12:23
Hostující celek se probojoval do útočného pásma, ale zakončení Savarda postrádalo větší přesnost a důraz.
11:56
Sergej Bobrovskij viděl na ránu od modré čáry, zastavit tento projektil pro něho nebylo problematické.
11:35
Matt Calvert vedl rychlou akci Columbusu, s jeho zakončením si domácí brankář dokázal poradit. Následně, na druhé straně po pěkné individuální akci neuspěl Bryan Rust, který obkroužil branku a zkoušel kotouč zasunout za tyč.
11:17
Patric Hörnqvist na poslední chvíli dokázal vystřelit, následně skvěle zasáhl hostující brankář, Sergej Bobrovskij podává dobrý výkon, i když inkasoval.
10:38
7:9, střelecky je zápas o něco vyrovnanější než v úvodu. Domácí celek se ale dokázal prosadit v první přesilové hře, a tak Pittsburgh vede o gól.
09:07
Domácí hokejisté k velké radosti svých fanoušků využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Po rychlé kombinaci se pěknou střelou zápěstím prosazuje aktivně hrající PHIL KESSEL. Asistence: Justin Schultz a Jevgenij Malkin.
09:00
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat ke střele.
08:42
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sam Gagner – 2 min., držení protihráče).
08:30
Domácí mají ponechanou výhodu.
07:54
Patric Hörnqvist nahrával před branku, ale byl volný jeho spoluhráč. Do přihrávky ale vložil hůl brankář, a tak akce domácích byla nepřesná.
07:45
David Savard vystřelil zápěstím z předbrankového prostoru, domácí gólman byl pozorný a dokázal si s jeho pokusem poradit.
07:27
Conor Sheary se probojoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus výborně zablokoval hostující obránce Markus Nutivaara.
06:15
Nyní sledujeme poněkud klidnější část hry, vstup do zápasu měli hosté výborný, domácí obrana měla co dělat, aby si s akcemi soupeře dokázala poradit. Komerční přestávka.
05:27
Alexander Wennberg dostal hru do útočného pásma, jeho spoluhráči se ale nedokázali důrazněji prosadit v předbrankovém prostoru.
04:46
Patric Hörnqvist se probojoval do zajímavé pozice. Mohl nahrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Brankář Columbusu si dokázal poradit.
04:15
Phil Kessel ani Bryan Rust nedokázali po rychlé akci překonat hostujícího brankáře. Sergej Bobrovskij si dokázali poradit se střelami soupeře.
03:48
Osmá střela na branku domácích, i tentokrát si gólman dokázal poradit. Velmi dobře vlétli hokejisté Blue Jackets do zápasu.
03:43
Marc-Andre Fleury má na svém kontě další zápas, Brandon Dubinsky to zkusil od modré čáry. 1:7 na střely v tomto zápase.
03:37
Oliver Bjorkstrand nechal kotouč Alexanderu Wennbergovi, jehož tvrdou ránu brankář Pittsburghu kryje do rukavice.
03:10
Matt Calvert vypálil na branku domácích. Marc-Andre Fleury raději kryje kotouč.
02:44
Jake Guentzel ve středním pásmu nabral rychlost, následně se dostal do zakončí. Puk ale vyslal mimo branku.
02:24
0:4 na střely, do zápasu vstoupil Columbus výborně.
02:06
Cam Atkinson nedokázal proměnit další velkou a zajímavou šanci.
01:45
Dubinského pokus od modré čáry byl tečovaný, kotouč končí mimo branku.
01:26
Brandon Dubinsky vystřelil z ostrého úhlu, gólman Marc-Andre Fleury byl připravený.
00:36
Boone Jenner nahazoval kotouč do útočného pásmu, následně se hosté dostali do výborné střelecké pozice, ale domácí obránce dokázal na poslední chvíli kotouč dostat do bezpečí.
00:01
Úvodní buly vyhrávají hosté.
00:01
Za malý moment zápas začne.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Määttä, Daley – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen, Rowney.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Quincey, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Nutivaara, G. Carlsson – N. Foligno, Dubinsky, Atkinson – Jenner, Wennberg, Saad – Gagner, Sedlák, Bjorkstrand – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson..
V úvodních třech zápasech se Pittsburgh Penguins radoval z výhry, na ledě Columbusu mohl v případě vítězství slavit postup do druhého kola. To se však nepodařilo, Blue Jackets zlepšili hru a svého soka porazili. Columbus první mečbol soupeře odvrátil. Nyní se série vrací na led Pittsburghu, který by moc rád před vlastními diváky slavil postup do druhého kola play-off.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Pittsburgh Penguins a Columbus Blue Jackets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.