To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou!

Marc Andre Fleury (PIT) 23 zák., 0 gólů, 100 %
Craig Anderson (OTT) 28 zák., 1 gól, 96,6 %
Střely na branku – 29:23 (8:10, 12:6, 9:7)
Zblokované střely – 7:18
Vyhraná vhazování – 37:23
Trestné minuty – 20:20
Hity – 50:36
Je konec! Domácímu Pitsburghu dnes stačil na vítězství jediný gól a stav série je tedy vyrovnán na 1:1. Hrdinou utkání se stal americký útočník Phil Kessel, jenž sedm minut před koncem svým zásahem rozhodl. Tučňáci dnes vyhráli zaslouženě. Od druhé části byli lepším týmem a za svůj soustavný tlak byli nakonec přeci jen odměněni. Výtečnou formu v play off potvrdil brankář Marc-Andre Fleury. Ten sice dnes neměl tolik práce, ale když bylo třeba, tak svůj tým podržel.
59:46
Kyle Turris dostává trest za sekání. Na druhé straně je vyloučen za hrubost Chris Kunitz a osobní trest za nesportovní chování obdržel Jevgenij Malkin.
59:46
59:46
59:46
Nyní jsme tu měly šarvátku a rozhodčí u boxu časoměřičů řeší, jak rozdělí tresty!
59:29
Fantastický zákrok Marca-Andreho Fleuryho! Ten se skvěle přesunul proti dorážce Mika Hoffmana. Tomu sice střela nesedla ideálně, ale to, jak rychle se Fleury dostal proti ose střely, se musí ocenit!
59:00
Karlsson nabil Turrisovi, jehož bombu vyrazil Fleury zřejmě maskou! Začala už poslední minuta třetí třetiny.
58:44
Oddechový čas pro Ottawu.
58:44
Codi Ceci nahodil puk na Fleuryho, který byl nucen přerušit hru. Anderson již zamířil na střídačku a Senators tak budou hrát power-play!
57:59
Puk na osu hřiště dostal Chris Wideman. Obránce Ottawy zamířil jen těsně vedle branky!
57:46
Z levé strany to zkusil golfákem Clarke MacArthur. Branku netrefil.
57:30
Od modré vypálil Dion Phaneuf. Marc-Andre Fleury přidržel puk na hrudi.
57:16
Chybička se vloudila do rozehrávky domácích. Derick Brassard se ale dostal do příliš ostrého úhlu a netroufl si vystřelit.
56:10
Hosté teď marně hledají cestu zpět do útočného pásma. Ottawa ve třetí části vystřelila na branku jen jednou, což prostě nemůže stačit na vstřelení gólu.
55:42
Nahození Zacka Smithe od mantinelu Fleury lapil. Nebyl to ale lehký zákrok, svému gólmanovi totiž zastínil výhled Malkin. Ještě jedna reklamní přestávka.
55:07
Zack Smith se dostal až před Fleuryho a bekhendem se snažil dostat puk na najíždějícího spoluhráče. Fleury ale kotouč nepustil do svého brankoviště!
54:46
Domácí už nikam nepospíchají. Jevgenij Malkin v klidu kroužil s pukem v obranné třetině.
53:57
Hosté, kteří celý zápas spoléhali především na defenzivu, už budou muset otevřít hru. Jen bránit již nemohou.
53:05
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jen ujímají vedení! Jevgenij Malkin krásně projel přes střední pásmo a uvolnil PHILA KESSELA. Ten na ose hřiště nejprve trefil bránícího Pageaua, ovšem puk se k němu odrazil zpět a na druhý pokus už střelou po ledě k tyčce překonal Andersona. Asistence: Jevgenij Malkin a Olli Määttä.
52:20
Bobby Ryan skončil po hitu domácího hráče na střídačce Pens. To se domácím fanouškům líbí!
52:02
Carter Rowney si dělal na levém kruhu prostor ke střele. Ani on nemířil přesně.
51:25
Kyle Turris střílel nebezpečně zápěstím. Zamířil však nad branku Pittsburghu.
51:07
Vyhození Ottawy přes všechny čáry. Puk byl ale tečován a tak se nepíská icing.
50:47
Odpískán zásah hostující střídačky. Reklamní přestávka.
50:40
Běží už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Je stále více reálné, že se půjde za bezgólového stavu do prodloužení.
49:57
Pageau hledal Ryana, který byl přikryt obranou Pens. Hostující útočník ještě v pádu odehrál puk na Methota, ale ten hrál už ve středním pásmu.
49:11
Nahození Iana Cola zamířilo vedle Andersonovy svatyně.
48:30
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Hra se stěhuje před Fleuryho, který ve třetí části ještě nemusel zasahovat.
47:54
Šachová partie pokračuje. Ani domácí nechtějí udělat zbytečnou chybu, která by soupeře dostala na koně.
47:10
Hosté se nerozpakují vyhazovat. Zahráli na další icing.
46:30
Zakázané uvolnění Sens.
46:22
Neujaly se ani pokusy Kunitze a Kessela. Prvně jmenovaný ztroskotal na Andersonovi a Kessel zamířil z úhlu mimo. Hra je přerušena a tak je tu čas pro reklamní pauzu.
45:51
Domácí pokračují ve svém náporu. V útočném pásmu se drží i čtvrtá řada vedená Mattem Cullenem.
44:41
Shearyho střela z Andersona vypadla, ale nikdo z jeho spoluhráčů zaváhání gólmana Sens nevyužil!
44:15
Chris Kunitz našel na pravém kruhu zcela volného Chada Ruhwedela. Ten mířil pod vyrážečku, ale Anderson ji stačil přitlačit ke svému betonu a vytěsnit střelu zadáka Penguins!
43:13
Prostor se otevřel před Nickem Boninem, který se středem řítil proti brance Ottawy. Nevystřelil však dostatečně razantně a Anderson tak puk vyrazil!
42:51
Hosté se opět dostali do postavení mimo hru.
42:36
Crosby našel na modré čáře Olliho Määttäho. Jeho nahození skončilo hned na prvním hráči Senators.
41:26
Nyní je tu ofsajd Senátorů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:17
Domácí se nyní těžko prokousávají přes střední pásmo. Ottawa ho brání opravdu dobře.
40:26
Zakázané uvolnění Tučňáků. Rozehrávka nevyšla Hainseymu.
Hity – 34:23
První branku zápasu nepřinesla ani druhá třetina. Ta herně patřila domácímu Pittsburghu. Jake Guentzel dokonce nastřelil v přesilovce tyčku a další dobré příležitosti Pens pochytal výborný Craig Anderson. Ve třetí části už může být rozhodující každá chyba, každé zaváhání.
40:00
39:22
Jake Guentzel obral o puk Erika Karlssona a přikopl ho před branku, kde číhal Scott Wilson. Ten ho ani nadvakrát nedostal za výborného Andersona!
39:15
Ottawská pětice už byla utavena, domácí totiž stačili vystřídat a nepůjčili soupeři puk. Sens si mohou oddechnout až teď, kdy byla střela Hainseyho sražena do ochranné sítě.
38:53
Domácí nyní točí soupeře ve jeho obranném pásmu. Zatím se ale nedostali do šance.
37:34
Pomalu se blíží závěr druhé části. Senators velmi dobře brání a drží bezgólový stav.
36:14
Po buly střílel Chris Wideman, Fleury vyráží.
36:07
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Stále čekáme na první gól zápasu.
35:29
Po odpískání se strhla mela, do které se zapojil i Sidney Crosby. Ten sekl Phaneufa, jenž se nechal vyprovokovat k odvetě. Na pomoc svému kapitánovi pak přijel Jake Guentzel, který se následně dostal do křížku s Hoffmanem. Všichni aktéři této šarvátky stráví nejbližší dvě minuty na trestné lavici.
35:29
35:29
35:29
35:29
Jeden z domácích hráčů šikovně natlačil do útočného pásma Mika Hoffmana. Hosté tedy v postavení mimo hru a to znamená čas pro reklamní přestávku.
35:15
Clarke MacArthur obral o kotouč Iana Cola a už byl sám před Fleurym. Ten mu ale vypíchl puk holí!
34:34
Hra se trochu uklidnila, domácí se už nedostávají tak snadno do střeleckých pozic.
33:41
Na pravém kruhu se dostával k puku Scott Wilson, ale dobře ho pokryl Wideman.
32:53
Tučňáci hrají ve druhé třetině velice dobře. Jejich snaze chybí jen vstřelený gól.
32:02
Jake Guentzel mohl už podruhé otevřít skóre zápasu! Po nahrávce Crosbyho se ocitl zcela sám před Andersonem, ale nabral puk na vidle a poslal ho až do ochranné sítě!
31:49
Od modré vypálil Ron Hainsey. Anderson si puk našel a přerušil svým zákrokem hru.
31:33
Od modré pálil Dion Phaneuf a Fleury puk zachytil do lapačky. Následuje reklamní přestávka.
31:03
Zápas teď dostává pořádné grády a hra se přelévá ze strany na stranu.
30:29
Hosté se konečně vymanili a velkou šanci měl Mark Stone! Ten ale nedostal puk za Fleuryho, který byl přitom rozhozen Burrowsem, jenž padal přes jeho brankoviště.
29:45
Teď už se někteří diváci i radovali, ale Sidney Crosby nakonec rozvlnil jen boční síťku. Hosté jsou pod obrovským tlakem!
29:20
Crosby předkládal puk před odkrytou branku Shearymu, který ale o kousek nedosáhl na tuto nabídku!
28:56
Matt Cullen šikovně tečoval střelu Määttäho od modré, Anderson ale vyráží.
28:29
Opět Dzingel, který tentokrát pálil od modré. Trefil ale jen bránícího hráče.
28:20
Nyní ale velká šance Ottawy! Claesson našel z rohu kluziště Ryana Dzingela, který z bezprostřední blízkosti neprotlačil puk přes levý beton Fleuryho!
27:25
Olli Määttä hledal střílenou přihrávkou před brankou Guentzela. Puk se ale odráží do ochranné sítě. Domácí mají ve druhé části jasně více ze hry.
26:50
Z dobré palebné pozice střílel Ron Hainsey. Anderson ale pokračuje ve spolehlivém výkonu a vyrazil puk lapačkou.
26:34
Po nahrávce Cullena pálil od modré Scott Wilson. Puk jen prolétl kolem hostující branky.
26:04
Nahození Chrise Kunitze od mantinelu bylo sraženo do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
25:24
Tentokrát hosté posunuli kotouč do útočného pásma a mohli konečně vystřídat.
25:14
Další hostující icing.
25:07
Zakázané uvolnění Senátorů.
24:35
Hosté jsou v plném počtu. Penguins tedy přesilovou hru nevyužili.
23:56
Domácí byli blízko! Po rychlé akci pálil z výhodné pozice Jake Guentzel a Andersona zachránila pravá tyčka z jeho pohledu!
23:42
Burrows posbíral cenné sekundy v útočném pásmu svého týmu.
23:05
Do velmi dobré příležitosti se dostal Sidney Crosby. Mířil mezi betony, ale Craig Anderson je stačil zacvaknout včas!
22:45
Hosté vyhráli buly a Penguins tak musejí rozehrávat přesilovku od začátku.
22:34
Sidney Crosby se snažil projet kolem Erika Karlssona, který ho podrazil. Domácí si zahrají první přesilovku v utkání.
22:20
Zdá se, že nepokračuje ani Justin Schultz. Pens tak budou dohrávat na 5 beků a 11 útočníků.
21:58
Craig Anderson si poradil se střelami Carla Hagelina i Iana Cola. Po ráně druhého jmenovaného přerušil hru.
21:06
Pozornost musel prokázat Craig Anderson. Puk se po nepřesné ráně Ruhwedela odrazil zpět do jeho brankoviště, ovšem gólman Ottawy ho odehrál do bezpečí.
20:50
Mike Hoffman vjel do útočného pásma dříve, než z něho stačil vyjet spoluhráč. Postavení mimo hru.
20:01
V elitní formaci Pens nastoupil i do druhé třetiny na místě Bryana Rusta Conor Sheary. Zdá se tedy, že Rust z utkání definitivně odstoupil.
Hity – 19:11
První třetina gól nenabídla. Sledujeme zatím vyrovnaný hokej s minimem vyložených šancí. Nepříjemností pro domácí Pittsburgh je, že přišel již o dva hráče. Na začátku zápasu odstoupil po hitu Phaneufa Bryan Rust a později se v souboji u mantinelu zranil také důležitý obránce Justin Schultz. Uvidíme, zda se alespoň jeden z nich ještě vrátí do hry.
20:00
19:29
Nyní už jsou Tučňáci v plném počtu.
19:26
V samém závěru hostující přesilovky se dostal k odraženému kotouči Mark Stone. Fleury se ale stačil proti jeho střele postavit a vyrazil puk do bezpečí!
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:46
Turris v útočném pásmu ztrácí kotouč a domácí tak opět vyhazují.
18:18
Domácím se podařilo zachytit kotouč a vyhodit až za branku soupeře.
17:28
Conor Sheary vložil hůl pod brusli Chrise Widemana, který nepříjemně spadl hlavou na mantinel. Domácí útočník je vyloučen za podražení a hosté si zahrají první přesilovku.
17:19
Derick Brassard se ze strany natlačil až před Fleuryho, který měl ale betony na správném místě.
16:44
Oba celky jsou již kompletní. Senators nyní zahráli na icing.
16:21
Bonino nabil na modrou Chadu Ruhwedelovi. Ten ale netrefil branku.
15:18
Dopředu vyrazil Erik Karlsson. Domácí měli co dělat, aby kličkovanou kapitána Sens zastavili.
15:01
Výborně to udělal Jevgenij Malkin, který získal na útočné modré kotouč a dostal se s ním na levý kruh, odkud pálil pod břevno. Craig Anderson však stačil zakročit ramenem.
14:37
Chris Wideman sekl Matta Cullena, který oplácel a sekl svého protihráče. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
14:37
14:15
Pokus Jeana-Gabriela Pageaua nadvakrát přikryl Fleury. Je tu další komerční pauza.
13:13
Ránu Marca Methota z levého kruhu zblokoval jeden z obránců Pens.
12:41
Phil Kessel přebíral puk v ofsajdové pozici. Vhazovat se bude ve střední třetině.
12:29
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy vrací před jejich branku.
11:35
Bryan Rust byl po hitu od Phaneufa zřejmě odvolán na ošetřovnu na vyšetření na příznaky otřesu mozku. Od nárazu do ottawského obránce se zatím na led nevrátil.
11:20
K odraženému puku se dostal Sidney Crosby, který se snažil najít před brankou úplně volného Guentzela. Do přihrávky však obětavě padl Mark Stone.
10:57
Domácí se ocitli v postavení mimo hru. Máme tu další reklamní přestávku.
10:10
Hosté najížděli ve dvou na jediného obránce, ale nedokázali situaci dobře sehrát. Sens se postupně osmělují.
09:30
Hoffmann přetlačil za brankou obránce Schultze a posílal puk bekhendem před branku. Tam se k němu ale nedostal nikdo ze Senátorů.
08:57
Po zadovce od spoluhráče střílel z vrcholu levého kruhu Kyle Turris. Fleury má kotouč ve výstroji.
08:10
Následuje reklamní přestávka.
08:10
Alexandre Burrows nahodil puk na Fleuryho od levého mantinelu. Domácí gólman přerušil hru.
07:57
Icing Ottawy. Hra se stěhuje zpět před Andersonovu branku.
06:11
Ottawští zahrozili prostřednictvím Mika Hoffmana. Také Fleury byl pozorný.
05:43
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
05:27
Z levé strany pálil na Andersona Chris Kunitz, gólman Senátorů vyráží.
05:00
Bryan Rust se snažil udělat kličku na osu hřiště, ale schytal ostrý hit od Diona Phaneufa. K volnému kotouči se ale ještě dostal Sidney Crosby, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Andersona!
03:47
Aktivnější jsou zatím Tučňáci, Jevgenij Malkin byl dalším hráčem, který vyzkoušel Andersona.
02:59
Střelu Scotta Wilsona vyráží pozorný Anderson do ochranné sítě. Domácí tedy získali buly v útočném pásmu.
01:41
Domácí se snaží zvýšit četnost střelby. Pokus Ruhwedela vyráží Anderson.
01:26
Od modré nahazoval puk na branku Ian Cole, ovšem puk neprošel až na brankáře Andersona.
01:00
Na druhé straně to zkoušel Clarke MacArthur, také Fleury byl na místě.
00:44
První zákrok si připisuje Craig Anderson. Zkoušel to Phil Kessel.
00:01

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Hainsey, Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel, Cole – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Kunitz (A) – Hagelin, Bonino, Sheary – Rowney, Cullen, S. Wilson.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Claesson – Mark Stone, Pageau, B. Ryan – Hoffman, Turris (A), Burrows – Brassard, Dzingel, Wingels – Z. Smith, Pyatt, MacArthur.

Rozhodčí: Rooney, Sutherland – MacPherson, Racicot.