S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Oscar Lindberg (NYR) 2+0
2. Tanner Glass (NYR) 0+2
3. Michael Grabner (NYR) 0+1
Dnešní utkání je tedy u konce a druhé vítězství v řadě slaví domácí NY Rangers. Jezdci za srovnáním série vykročili v 15. minutě, ve které se prosadil Nick Holden. V druhé třetině navíc dva zásahy přidal Oscar Lindberg a do třetí části už hostující trenér šetřil síly. Do brány nastoupil Mike Condon, odpracováno měl naopak Craig Anderson, ale také nedávno zraněný kapitán Erik Karlsson. Vítězství domácích pak přesilovkovou trefou pečetil Chris Kreider a nic na tom nezměnilo ani snížení z hole Kylea Turrise, jenž domácího brankáře připravil o čisté konto. V závěru třetiny jsme viděli několik šarvátek, takže se můžeme těšit na vyhrocené pokračování v pátém utkání série.

Střely na bránu

New York Rangers – 30 (11; 9; 10)
Ottawa Senators – 23 (7; 9; 7)
59:37
Na straně Ottawy je opět o jedno vyloučení více. Alexandre Burrows (OTT) dostává dvě trestné minuty za sekání a desetiminutový osobní trest, Marc Methot (OTT) dvě TM za hrubost a stejně dopadl ještě Viktor Stålberg (OTT).
59:37
59:37
59:37
Z domácích řad je vyloučen Nick Holden (NYR) a společně s ním i J. T. Miller (NYR). Oba dostávají dvě trestné minuty za hrubost a Chris Kreider (NYR) k tomu desetiminutový osobní trest.
59:37
59:37
59:37
No tak teď je na ledě opravdu plno emocí. Znovu velká šarvátka, tentokrát při buly ve středním pásmu.
59:34
Dvouminutové tresty za hrubost navíc dostává také dvojice Oscar Lindberg (NYR) – Mark Stone (OTT).
59:34
59:34
Tresty jsou následující: Tanner Glass (NYR) – 5 minut za bitku, Kyle Turris (OTT) – 2 minuty za hrubost, 5 minut za bitku.
59:34
59:34
V rohu kluziště se strhla větší šarvátka několika hráčů. Hosté jsou trochu podráždění a zřejmě se soupeře před pátým utkáním snaží trochu rozhodit.
58:34
Dobře teď domácí kombinovali u Condona. Ten Musel řešit jedno nahození od modré čáry a následný pokus o dorážku.
57:58
57:51
V oslabení teď ujel Jean-Gabriel Pageau, nicméně jeho únik s pokusem o zakončení mezi Lundqvistovy nohy nebyl úspěšný.
57:32
Bobby Ryan (OTT) se teď hodně ohradil proti Girardimu, kterého nejprve trochu osekával a poté ho povalil na led. Obránce Rangers vůbec nereagoval. Ryan každopádně dostává trest na 2+10 minut a dnes už ho neuvidíme.
57:30
Vyhození Ricka Nashe málem trefilo prázdnou bránu. Následně byl odpískán ofsajd jednoho z hostů.
57:16
Zajímavý pokus hostujícího trenéra. Mike Condon je odvolán na střídačku a Ottawa hraje se šesti hráči v útočném pásmu.
56:53
Brassardova rozehrávka se od McDonaghovy hokejky odrazila do tváře domácího kapitána. Nevypadá to však na nic vážného. Ryan McDonagh je totiž opravdu tvrdý chlapík.
56:42
56:23
Senátoři kombinovali poblíž Henrika Lundqvist. Kromě jedné střely se však k ničemu nedostali a zdá se, že budou chtít počkat na návrat vyloučeného Harpura.
55:58
J. T. Miller (NYR) si zbytečně dělal prostor seknutím do Turrisovy hokejky. Vyplývá z toho dvouminutové vyloučení.
55:39
Tato přesilová hra Rangers je opravdu hodně nepovedená. Ani na chvíli se domácí neusadili v útočném pásmu.
55:01
Hosté podnikli rychlý výpad v oslabení, nicméně až ke střele se prodrat nedokázali. Rangers zakládají přesilovkovou akci až ve vlastním pásmu.
54:42
Nyní je však vyloučen Ben Harpur (OTT), který si v souboji s Zuccarellem pomohl nedovoleným bráněním.
54:12
Pokračuje se v pěti na obou stranách. Hraje se však převážně mezi modrými čarami.
53:45
K vidění byla šarvátka. Brendan Smith (NYR) si to rozdal s Dionem Phaneufem (OTT), ale byl to hostující obránce, kdo byl v bitce aktivnější. Každopádně oba dostávají pětiminutový trest za bitku a dvouminutový trest za držení protihráče.
53:45
53:34
Ottawa právě vstřelila branku!
Ani dneska si Lundqvist nepřipíše čisté konto. Zack Smith totiž kotouč posunul k útočné modré čáře, kde se zjevil KYLE TURRIS. Hostující útočník sjel blíže k mantinelu a fantastickou střelou se trefil přesně pod břevno brány domácího gólmana. Asistence: Zack Smith, Ben Harpur.
52:59
MacArthur chtěl odčinit své předchozí vyloučení, avšak jeho průnik podél mantinelu byl zastaven na útočné modré čáře.
52:16
Momentálně se hraje především ve středním pásmu. Nutno říci, že ani jeden z celků už nemá moc důvodů k bezhlavému útočení.
50:45
Rangers právě vstřelili branku!
Přesilová hra je bleskově využita. Hned po vhazování se domácí usadili v útočném pásmu, McDonagh si na modré čáry vyměnil puk se Stepanem a poté ho poslal na Condona. Ten kotouč vyrazil, avšak dorážkou mezi gólmanovy nohy to rychle ztrestal dobře postavený CHRIS KREIDER. Troufnu si říct, že utkání je definitivně rozhodnuto. Asistence: Ryan McDonagh, Derek Stepan.
50:32
Přesilová hra ve prospěch domácího týmu. Clarke MacArthur (OTT) si pomohl hákováním.
50:07
Souhru Ottawy přerušil dobře napadající hráč Rangers, avšak následně byl odpískán ofsajd domácího celku.
49:51
Nepřesná kombinace nyní vrací hosty až za vlastního gólmana. Další akci Sens založí po vystřídání.
49:24
Pageau na druhé straně výborně tečoval nahození od modré čáry a Lundqvist měl plné ruce práce. Čisté konto však zatím udržel.
48:50
Úplně osamocený byl před Condonem Vesey, nicméně ten u po otočce nedokázal zakončit do prostoru mezi třemi tyčemi. Kotouč šel těsně vedle.
48:19
Stále se pokračuje ve vlažném tempu. Týmy se podstatně jednodušeji dostávají k zakončení.
47:51
Dvakrát v krátkém časovém úseku musel Condon na led. V obou případech si ale poradil a bez problémů kotouč vytěsnil mimo tři tyče.
47:26
Po komerční přestávce se chvíli hrálo u Condona. Domácí se ale nedostali k pořádnému zakončení a záhy se stahují do neutrální zóny.
46:48
Slabé bekhendové nahození z pravé strany si Lundqvist schoval v lapačce. Ideální čas na komerční přestávku.
46:22
Senátoři mají v posledních chvílích trochu více ze hry. pramení to však z toho, že domácí vedou o tři branky a již do toho nešlapou naplno.
45:48
Mark Stone byl úplně sám mezi kruhy, neváhal se zakončením, avšak Lundqvist bleskově reagoval a kotouč vykopnul pravým betonem.
45:12
Jedovatý pokus nyní vyslal Stepan, jenž zkusil štěstí ještě ze středního pásma. Condona zakončení vystrašilo, ale přesto si hostující brankář věděl rady.
44:33
Lundqvist si teď poradil s tečovaným nahozením Viktora Stålberga a následně odolal i Smithově zakončení z bezprostřední blízkosti!
44:10
Další poměrně jednoduchý zákrok Henrika Lundqvista, který si pohlídal zakončení jednoho z hostujících obránců.
43:51
Další zakončení Senátorů obstaral Chris Wideman, jenž napřáhl ke střele od modré čáry. Lundqvist byl připraven.
43:18
Jean-Gabriel Pageau se dostal k usměrnění kotouče na hranici brankovišti, ale svým pokusem rozvlnil jen boční síť!
42:49
Kombinace svěřenců kouče Alaina Vigneaulta nepřinesla další přesnější zakončení. Ofenzivní choutky může rozvíjet Ottawa.
42:18
Rangers kotouč z vlastního pásma jen vyhodili, ale puk šel přesně na Condona. Icing se tedy nepíská a domácí se usazují v útočném pásmu.
41:58
Svižné zakončení Tannera Glasse si pohlídal pozorný Condon. Následně se kotouč odrazil mezi diváky.
41:22
Třetí třetina je zatím velmi vlažná. Ani jeden z celků se netlačí do zběsilé ofenzívy.
40:49
Rychlý postup Zuccarella nakonec přinesl přečíslení dvou na jednoho. Přihrávka norského šikuly však nenašla adresáta.
40:38
Senátoři se dostali do útočného pásma, nicméně jediná střela od modré čáry bal sražena ještě před Lundqvistem.
40:01
Máme tady změnu v brankovišti Ottawy. Poprvé v play-off 2017 si zachytá Mike Condon, který nahradil Craiga Andersona. Navíc na střídačce Sens není Erik Karlsson. Zdá se, že kouč Guy Boucher už tento zápas odepsal a šetří síly svých opor.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:37.
Také druhá třetina je za námi a domácí mají nakročeno ke srovnání série. V úvodu periody Rangers nevyužili zbytek přesilové hry, ale ve 23. minutě se při přečíslení "dvou na nikoho" prosadil Oscar Lindberg. Následně se hra prakticky vyrovnala a oba celky si vypracovaly jednu slibnou šanci. Ve 36. minutě mohl nejprve skórovat Rick Nash, nicméně ten na Andersona nevyzrál a domácí se radovali až o 36 sekund později, neboť svou druhou trefu zaznamenal Oscar Lindberg. Hosté zatím vůbec nemohou najít recept na skvěle hrající Rangers, kteří před třetí části vedou tříbrankovým rozdílem.

New York Rangers – 20 (11; 9)
Ottawa Senators – 16 (7; 9)
40:00
39:46
Miller se krásně zbavil dotírajícího soupeře a následně oslovil lépe postaveného Smithe. Anderson zasahovat nemusel.
39:14
Nepovedená kombinace teď vrací hosty zpátky do obranného pásma. Rangers v pohodě brání modrou čáru.
38:46
Rangers už se s třígólovým vedením tak často netlačí do útoku. Hru mají i přesto naprosto pod kontrolou.
38:19
Hned dva napadající hosté se pokusili získat puk v rohu kluziště. Ze souboje však vyšli vítězně domácí beci, kteří kotouč dostávají do neutrální zóny.
37:53
Do dobré pozice se dostal Jean-Gabriel Pageau. Střelec pěti gólů v posledních dvou zápasech okamžitě střílel, ale Girardi puk srazil do ochranné sítě.
37:27
Domácí se znovu rychle dostali do útočného pásma. Po jejich povedené kombinaci však musel zasahovat i Lundqvist, kterého ohrozil jeden z hostů.
35:54
Zničehonic přichází třetí trefa domácího celku. Po dobré Glassově práci se kotouč podél mantinelu dostal až na hůl OSCARA LINDBERGA. Domácí útočník puk zleva poslal na Andersona, jenž jedovatou střelu minul lapačkou a potřetí kapituloval. Asistence: J. T. Miller, Tanner Glass.
35:18
Šance domácích. Rick Nash se dostal k puku na levém kruhu, elegantně se vyhnul Stoneovi, ale poté vypálil jen do připraveného Andersona.
34:54
Menších zmatků na brankovišti se pokusil využít Methot. Jeho střelu si však brankář Rangers dokázal pohlídat.
34:26
Dobrou střelou z levé strany se připomněl Viktor Stålberg. Kotouč mířil mezi lapačku a beton Lundqvista, ale domácí gólman si přesto poradil.
34:21
34:17
Až nyní se Rangers dostali k další střele. Pokus Skjeie byl zablokován a Pageau tak kotouč dostal do neutrální zóny.
33:45
Zdálo se, že počet sil na ledě se vyrovná, ale s Matsem Zuccarellem (NYR) je vyloučen také Erik Karlsson (OTT). Oba jsou vyloučení za vzájemné držení.
33:45
33:32
Zuccarello šikovně našel hokejku Dereka Stepana, který puk z prvního doteku usměrňoval na bránu. Puk šel mimo tři tyče.
33:09
Přesilová hra Rangers je zatím velmi nevýrazná. Teď se kotouč dokonce odrazil do středního pásma.
32:21
Marc Methot (OTT) neudržel nervy na uzdě a po minikonfliktu s Zuccarellem dostává dvě trestné minuty za hrubost.
32:21
Nalevo si kotouč dojel Zuccarello, který puk aspoň nahodil na Andrsona. Jednoduchý zákrok pro hostujícího brankáře.
32:02
Pyatt zakládal bleskový útok Ottawy, ale Pageaua vysunout nedokázal. Proti byl velmi pozorný Ryan McDonagh.
31:52
Kombinace v útočném pásmu Rangers byla zakončena prudkou přihrávkou do Andersonova brankoviště. Hostující gólman si věděl rady.
31:31
Hodně prostoru měl na pravé straně Derek Stepan. Jeho zakončení šlo přesně do Andersonova betonu a dorážka už vylétla až nad mantinel.
30:52
Po zmatcích na vhazování se Smithovi podařilo posunout puk na Lundqvista. Kotouč ale zamířil jen k zadnímu mantinelu.
30:44
Zakázané uvolnění domácího celku. Následuje buly nalevo od Henrika Lundqvista.
30:24
Ještě jednou se Rangers pokusili o návrat k Andersonovi. Dobrým návratem akci zhatil Turris, ale ani Ottawa nemá prostor na průnik k brankáři soupeře.
29:52
Hned po vyhraném vhazování se domácí usazují v útočném pásmu. Rychlá střela jednoho z beků však nemířila do brány.
29:46
Na druhé straně si důležitý zákrok připsal Anderson, jenž zlikvidoval tvrdou střelu od modré čáry. Z následné šarvátky Phaneufa s Kreiderem už nic moc nebylo.
29:03
Ottawa přidala na aktivitě. Hoffman se prodral až do útočného pásma, nicméně opět zaskřípala následná kombinace.
28:33
Poměrně rychle se teď kotouč dostává z jednoho útočného pásma do druhého. Nějaké velké šance však momentálně nepřicházejí.
28:06
Na Lundqvista sice letělo nahození od modré čáry, ale to domácího gólmana téměř vůbec neprověřilo. Hra se přesouvá do neutrální zóny.
27:28
Potřetí v utkání je některému z hostujících hráčů odpískána přihrávka rukou.
27:17
Oba celky teď chvíli kombinovali poblíž soupeřova gólmana. K zakončení se ale ani jeden z týmů nedostal.
26:51
Sám se před Lundqvistem zjevil Clarke MacArthur, nicméně přihrávka z pravé strany šla několik centimetrů od jeho natažené hokejky.
26:41
Další přechod do útočného pásma Rangers končí postavením mimo hru. Následuje komerční přestávka.
26:21
Také na druhé straně jsme viděli obrovskou šanci. Přečíslení dvou na jednoho zakončil Rick Nash, nicméně jeho střela z pravého vyústila ve skvělý zákrok hostujícího gólmana.
25:46
Až teď se Senátoři dostali do velké šance. Methotovu střelu Lundqvist pouze vyrazil a Pageau dorážel z hranice brankoviště. Proti snížení byl levý beton švédského gólmana.
25:03
Teď se však domácí dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Henrika Lundqvista.
24:52
Hodně nepovedená pasáž ze strany Ottawy je korunována postavením mimo hru. Rangers hru zatím naprosto kontrolují.
24:33
24:18
Až nyní se Senátoři na chvíli usadili v útočném pásmu. Z přesilové hry už ale moc času nezbývá.
23:43
Hodně ukvapený hvizd sudích teď hosty připravil o dobrou šanci. MacArthur totiž jako první dojel Karlssonovo nahození a osamocený zakončoval z levého kruhu. Přesto je nařízeno buly ve středu ledové plochy.
23:16
Stále se hosté ne a ne usadit před Lundqvistem. Začátek oslabení Rangers zvládají na výbornou.
22:49
Defenzíva domácího celku vytlačila Ottawu až k obrannému pásmu. Tam se pro kotouč vrací Erik Karlsson.
22:33
Krosčekem se u zadního mantinelu provinil Brendan Smith (NYR), Přísné vyloučení, ale Ottawa si zahraje přesilovou hru.
22:01
A je to 2:0! Hosté propadli na útočné modré čáře, což zapříčinilo bleskovou akci dvou na gólmana. Přihrávkou celou situaci řešil Grabner, který oslovil zprava najíždějícího OSCARA LINDBERGA a ten se trefil přesně za záda přesunujícího se Andersona. Asistence: Michael Grabner, Tanner Glass.
21:23
Bobby Ryan puk rychle vyvezl do útočného pásma, nicméně poté nedokázal obehrát bránícího soupeře. Rychlý útok Ottawa byl zastaven.
21:00
20:36
Nejprve minul Zibanejad, po něm i Zuccarello. Hosté kotouč vyvážejí až k Lundqvistovi.
20:14
Domácí druhou třetinu zahajují minutovou přesilovou hrou a okamžitě se stěhují do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:39.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je za námi a spokojenější jsou zatím domácí. Aktivní vstup do utkání ze strany Rangers sice Ottawa přežila, ale sama se prakticky nedostala do gólové příležitosti. Naopak Anderson musel už v druhé minutě řešit únik Grabnera a poté také nájezd Kevina Hayese. Ani jeden ze dvou zmíněných neuspěl, nicméně v 15. minutě se domácí radovali po rychlém přečíslení zakončeném Nickem Holdenem. Ottawa mohla odpovědět Karlssonem, avšak ten v dobré pozici zlomil hokejku. Po první třetině tedy NY Rangers vedou 1:0.

New York Rangers – 11
Ottawa Senators – 7
20:00
19:59
Ještě jednou domácí zavezli puk do útočného pásma. Od mantinelu už se ale nedostali.
19:28
Dobré nahození od modré čáry se zastavilo před Andersonem. Pohotová dorážka však nemířila do prostoru vymezeného třemi tyčemi
19:00
Domácí si zahrají přesilovou hru. Brady Skjei (NYR) sice dostal dvouminutový trest za hrubost, ale Zack Smith (OTT) byl v šarvátce aktivnější a inkasoval trest na 2+2 minuty.
19:00
19:00
Nakonec se však ke střele dostal Bobby Ryan, který pálil z pravého kruhu. Následoval pohodový zákrok Lundqvista a malá strkanice.
18:43
Až nyní se Ottawa dostala k pořádnému založení útoku. Puk je však znovu brzy pod kontrolou hostujícího celku.
18:06
Nenápadnou střelu z vrcholu levého kruhu teď Anderson pouze vyrazil levým betonem. Naštěstí pro hostujícího gólmana se k dorážce nedostal nikdo z domácích.
17:54
Jenže ani domácí neměli moc prostoru na kombinaci. Výsledkem bylo aspoň nahození, jež mířilo k Andersonovi a ten hru přerušil.
17:38
Pod tlakem se teď hosté dostali pouze k vyhození kotouče k útočné modré čáře. Hrát budou Rangers.
17:09
Karlsson se i bez hokejky musel zapojit do bránění. Kotouč nejprve dokázal zastavit tělem, ale pak se dopustil přihrávky rukou.
17:03
Ve skvělé pozici se zjevil Erik Karlsson. Kapitán Ottawy byl na středu útočného pásma úplně sám, avšak při zakončení zlomil hokejku.
16:48
Rick Nash si našel místo na útočné modré čáře, avšak přihrávka přes celé střední pásmo ho nenašla.
16:16
Na obou stranách se dost přiostřilo a hráči do toho u mantinelů opravdu buší. Navíc vidíme zajímavou hru nahoru dolů.
15:39
Bobby Ryan se dopředu vydal se Smithem. Rychlé přečíslení ale neskončilo přesnější kombinací dvou uprchlíků.
15:21
Hosté se snaží o rychlou odpověď. Zatím však nemají prostor na usazení se v útočném pásmu.
14:04
Opakované vhazování v útočném pásmu vyhráli hosté, ale po jejich nepřesném zakončení byl založen bleskový útok domácích. Byl to NICK HOLDEN, který nejprve získal puk a poté si najel na přihrávku od Hayese. Tak se obránce Rangers zjevil sám před Andersonem, kterého překonal šikovným zakončením k tyči. Asistence: Kevin Hayes.
13:51
Pouze na zakázané uvolnění teď kotouč vyhodil Kevin Hayes. Hra se stěhuje k Lundqvistovi.
13:41
Naopak přechod přes neutrální zónu v podání Rangers je hodně neurovnaný. Senátoři si dobře hlídají modrou čáru.
13:11
Ottawa zdánlivě jednoduše přechází přes střední pásmu. Do lepších střeleckých příležitostí se však nedostává, což nyní potvrdil Bobby Ryan.
12:40
Tentokrát se puk odrazil až do ochranné sítě. Vhazovat se bude v neutrální zóně, neboť poslední se puku dotkl hostující hráč.
12:18
Kyle Turris neměl prostor na kombinaci, kvůli čemuž puk do pásma soupeře zavezl sám. Posléze jsme byli svědky sražené střely.
11:53
Dzingel nezpracoval rychlou přihrávku ve středním pásmu. Kotouč se od jeho čepele odrazil na střídačku Rangers.
11:47
Ottawa nedokázala vyvézt puk z vlastního pásma a výsledkem byla rychlá střela Michaela Grabnera. Anderson znovu připraven.
11:09
Po nenápadném založení útoku se v dobré příležitosti zjevil Hayes, který puk zavezl až k Andersonovi. Domácí útočník byl trochu rozhozen a zřejmě i proto na gólmana nevyzrál.
10:43
Znovu je puk až za Lundqvistem, ale tentokrát se tak stalo přičiněním domácí obrany, která vyčkává.
10:25
Nepřesnost v kombinaci hostujícího celku. Kotouč šel pouze na zakázané uvolnění.
10:17
Velmi pohledným hitem se prezentoval Marc Staal, jenž před chvílí zastavil pronikajícího Hoffmana. Posléze byla hostům odpískána přihrávka rukou.
09:49
S rychlou odpovědí přispěchal Pageau. Ten na rozdíl od Zuccarella vypálil, ale puk byl sražen.
09:22
Další buly ve středním pásu vyhráli konečně domácí a Zuccarello se rychle vydal k Andersonovi. V rozhodujícím momentu mu byla zablokována hokejka.
09:12
Znovu je domácím hráčům odpískáno postavení mimo hru. Kombinace Rangers se teď ne a ne srovnat.
08:30
Rychlonohý Karlsson puk dostal až k Lundqvistovi, kterého navíc prověřil svižným zakončením zprava. Švédský brankář byl připraven.
08:09
Domácí se pokusili vydat do útočného pásma, ale znovu byli zastaveni ofsajdem. V posledních desítkách vteřin se úvodní převaha Rangers trochu vytratila.
07:57
A nyní již Rangers získávají puk a uklidňují hru krátkým pobytem u svého gólmana.
07:36
Ottawa se ještě drží u Lundqvista. Střelou od modré čáry se prezentoval Ceci, avšak puk letěl pouze vedle tyče.
07:02
Ke střele se po rychlém přechodu do útočného pásma dostal Mark Stone. Hostující útočník ale nemířil do prostoru brány.
06:51
Postup domácího týmu zastavilo postavení mimo hru. Čas na komerční přestávku.
06:33
Jenže nakonec se k puku poměrně brzy dostala Ottawa, která si dovolila kombinaci v blízkosti Lundqvistovy brány. Finální přihrávka Ryana však nebyla přesná.
05:51
Domácí se vrací až do vlastního pásma, kde se pokusí založit postupný útok. Zatím však oba celky střídají.
05:33
K volně klouzajícímu kotouči se dostal Girardi. Jeho střela od modré čáry neměla gólové parametry a lépe to nedopadlo ani s pokusem jeho kolegy z obrany.
05:03
Dvakrát teď domácí hokejisté přitvrdili u mantinelu v útočném pásmu. Nakonec jsme viděli i zakončení, ale to bylo sraženo mimo tři tyče.
04:26
Turris puk individuálně dostal až za Lundqvistovu bránu, ale tam již narazil na trojici protihráčů. Zuccarello kotouč přesto jen vrátil soupeři.
04:03
V neutrální zóně se ke kotouči dostal tým z hlavního města Kanady, nicméně kombinaci Sens přerušila přihrávka rukou.
03:53
Nyní sice domácí gólman musel na led, avšak ani jedna ze dvou střel z většího úhlu ho příliš nevystrašila.
03:31
Hosté puk pouze nastřelují ze středního pásma a rychle střídají. Lundqvist zatím neměl moc práce.
03:06
Z rohu kluziště se do střelecké pozice snažil vybruslit Rick Nash. Podařilo se mu to až na druhý pokus a to už bla střela sražena vedle.
02:34
Erik Karlsson se elegantně vymanil z obranného pásma a poté si to rychle namířil vpřed. Ryan ho našel zadovkou, avšak dělovka hostujícího kapitána byla zablokována Staalem.
02:17
Začátek zápasu lépe vychází newyorskému týmu. Kombinace Senátorů zatím postrádá více klidu, což nyní dokazuje i ofsajd.
01:39
Znovu se domácí rychle přesunuli do útoku. Mats Zuccarello však přihrávkou nenašel lépe postaveného spoluhráče.
01:18
Velká šance domácích. Michael Grabner vystihl nepřesnou kombinaci soupeře, od vzdálenější modré čáry postupoval na Andersona, ale střelou na vyrážečku neuspěl.
01:01
Po vhazování a následné střele od modré čáry se puk odrazil až mezi diváky. Vhazovat se bude znovu u Andersona.
00:55
Craig Anderson vyřešil dvě svižná nahození. První bylo usměrněno jedním z dojíždějících hráčů Rangers, nicméně o nějakou větší šanci se nejednalo.
00:32
Naprosto stejně teď na druhé straně dopadl i Rick Nash. Rangers se přesto usazují v útočné pásmu.
00:08
Velmi záhy se kotouče ujal Mike Hoffman, který si to namířil do útočného pásma. Střela z levé strany však byla zablokována.
00:01
Zazněla kanadská i americká hymna. Vše je připraveno k úvodnímu buly čtvrtého utkání série mezi newyorskými Jezdci a ottawskými Senátory!
Základní pětice již jsou přítomny na modrých čarách. Čekají nás státní hymny v podání Johna Amirantea.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – T. Glass, Stepan, Rick Nash (A) – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – Vesey, Lindberg, J. T. Miller.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Ch. Wideman, Harpur – Stålberg, Turris (A), Mark Stone – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Burrows – Pyatt, Z. Smith, Dzingel.

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley – Shane Heyer, Brad Kovachik.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.
PŘEDCHOZÍ ZÁPASY SÉRIE

3.5.2017 NY Rangers – Ottawa 4:1
29.4.2017 Ottawa – NY Rangers 6:5 pp.
28.4.2017 Ottawa – NY Rangers 2:1

Stav série: Ottawa – NY Rangers 2:1
OTTAWA SENATORS

Tým z hlavního města Kanady si v letošních vyřazovacích bojích vede výborně. V prvním kole si Ottawa v šesti utkáních poradila s Bostonem a skvělý začátek měla také v sérii proti Rangers. po dvou vítězstvích se však Senátoři ve třetím zápase zadrhli. Především vinou nepovedené první třetiny totiž prohráli 1:4, avšak dnes bude vše zapomenuto a Sens budou chtít urvat důležitý třetí bod.