S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Erik Karlsson (OTT) 1+1
2. Craig Anderson (OTT) 37 zák., 2 góly, 94.9%
3. Mika Zibanejad (NYR) 1+1
Dnešní utkání je u konce a z vítězství i postupu se radují hokejisté Ottawy. Domácím se nepovedla především první třetina, po které prohrávali 0:2. Nejprve totiž skóroval Mike Hoffman a po něm se ještě zaradoval i Mark Stone. Následně sice přišlo snížení z hole Miky Zibanejada, ale před třetí třetinou hosté stále vedli o dvě branky, neboť se trefil Erik Karlsson. Vstup do třetí třetiny vyšel Jezdcům na výbornou, když po 53 vteřinách hry skóroval Chris Kreider, avšak na více se domácí nezmohli. Naopak se v závěru do prázdné brány trefil Jean-Gabriel Pageau, jenž pečetil výhru Sens. Po letech 2003 a 2007 se tak Ottawa potřetí v historii probojovala do finále Východní konference.

Střely na bránu

New York Rangers – 39 (13; 11; 15)
Ottawa Senators – 26 (10; 11; 5)
59:53
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Díky dobré práci Marka Stonea se totiž k puku na útočné modré čáře dostal napadající JEAN-GABRIEL PAGEAU, který na nic nečekal a okamžitě kotouč poslal do opuštěné brány. Domácí už nebudou mít čas na vstřelení dvou branek. Asistence: Mark Stone.
59:34
Teď už Pageau s Turrisem dostali puk jen do středního pásma. Domácím už moc času nezbývá.
59:20
Zakázané uvolnění Ottawy. ha se vrátí k Andersonovi.
59:11
Nahození McDonagha bylo jen vyraženo, ale Kreider bekhendem dorážel jen těsně vedle bránu.
59:05
Šikovnou tečí se prezentoval Zibanejad, který dostal puk do brankoviště, ale hostující brankář poté Millerovi zabránil v zakončení.
58:51
Kreider se prohnal do útočného pásma. Zakončení však zatím nepřišlo.
58:29
Henrik Lundqvist opouští bránu a Rangers mají šest hráčů v útočném pásmu.
58:02
Karlsson s trochou štěstí dostal puk až k Lundqvistovi. Navíc kotouč klouzal velmi pomalu a icin se proto nepíská.
57:52
Střela Brendana Smithe byla zablokována. Karlsson se pak pokusil najít rozjetého Brassarda, avšak kotouč se po mantinelu vyvezl na střídačku domácích.
57:38
Tvrdou střelu Girardiho sice Anderson pouze vyrazil, ale následně rychle zareagoval a schoval kotouč pod lapačkou.
57:21
Pořád se hraje v blízkosti Craiga Andersona. Všech pět hráčů Ottawy je na dvou metrech od svého gólmana.
56:57
Z hodně velkého úhlu nyní zakončoval Zibanejad, který se vytočil zpoza brány, ale Anderson mu u tyče nenechal prostor.
56:50
Před chvílí již Senátoři stačili vystřídat, ale záhy poté následuje další zakázané uvolnění.
56:19
Stále se hosté nemohou vymanit z vlastního pásma. Naopak domácí se ale nedostávají ke střelám.
56:05
Zakázané uvolnění hostujícího celku a kouč Guy Boucher si pochopitelně vybírá oddechový čas.
55:42
Rangers se ale drží v útočném pásmu. Střelecké pokusy však zatím nelétají na Andersona.
55:19
Velmi rychle se dopředu vydal Chris Kreider. Jeho střela ale nemířila do prostoru brány a stejně dopadl následný pokus od modré čáry.
54:59
Současně s návratem vyloučeného McDonagha se k dorážce ze strany dostal Brassard. Proti svém bývalému spoluhráči se ale stihl přesunout Henrik Lundqvist.
54:50
Lundqvist si pohlídal tvrdou střelu Diona Phaneufa. Přesilová hra Sens bude za chvíli minulostí.
54:26
Až nyní se Ottawa usazuje v útočném pásmu a snaží se ohrozit soupeřova brankáře. Zatím bez výsledku.
53:42
Pokračuje velmi chabá přesilová hra Ottawy. Ke střele ze stejného místa jako před chvílí se nyní dostal Grabner. Gólman Senátorů připraven!
53:28
Naopak mohli v oslabení skórovat domácí. Nahození z levé strany totiž Anderson pouze vyrazil a v brankovišti byl zničehonic velký zmatek. Nakonec si obrana Sens poradila.
53:05
Velmi rychle po vhazování se do dobré pozice dostal Brassard. Nízkou střelu z mezikruží si však pohlídal Lundqvist.
52:58
Bobby Ryan byl před chvílí zasažen vysokou holí do tváře a dvě trestné minuty tak dostává Ryan McDonagh (NYR).
52:47
Ani tentokrát se domácí nevymanili z vlastního pásma. Navíc se jeden z Jezdců provinil nedovoleným zákrokem.
52:13
Ottawa opět dostala kotouč až k Lundqvistovi, kde našetřila několik cenných vteřin. Minutky přibývají a Rangers se nemohou dostat do potřebného tlaku.
51:37
Dobře zapracoval Pyatt, který nejprve odzbrojil útočícího soupeře a následně sám zahrozil. Jeho pokus však skončil sražen u zadního mantinelu.
50:51
Zack Smith se pokusil překvapit Lundqvista, avšak domácí gólman si nahození z velkého úhlu docela v pohodě pohlídal.
50:40
Poslední útoky Rangers se porozbíjely o pozornou defenzívu soupeře. Nějaký trvalý tlak zatím nepřichází.
50:09
Utkání se dostalo do poslední desetiminutovky základní hrací doby. Z levého kruhu to nyní zkusil Kreider, ale Anderson byl opět připraven.
49:39
Oba celky vystřídaly, ale nyní už se hlavně domácí dostali do útočného pásma. Defenzíva Senátorů však vypadá připraveně.
49:14
Ottawa se na chvíli usadila v útočném pásmu, avšak jediné zakončení obstaral Methot, který navíc nemířil mezi tři tyče.
48:34
Záhy po konci přesilové hry letělo na Andersona ještě jedno zakončení Bradyho Skjeie, ale i v tomto případě byl úspěšnější gólman strážící bránu Sens.
48:29
48:17
Domácí se vrátili do útočného pásma, nicméně Skjeiova střela neměla gólové parametry. Přesilová hra bude za chvíli u konce.
47:51
Kyle Turris sice dvakrát neuspěl při snaze získat kotouč, ale na třetí pokus už touš vyhodil až k Lundqvistovi.
47:35
A další úspěšný zákrok Andersona. Tentokrát si hostující brankář pohlídal Zuccarellovo zakončení z vrcholu levého kruhu.
47:19
Další zakončení obstaral Derek Stepan. Anderson toho přes Kreidera moc neviděl, ale přesto kotouč vyrazil k zadnímu mantinelu.
46:55
Domácí se usadili v útočném pásmu. Po sérii několika přihrávek ale McDonagh nevystřelil do prostoru brány.
46:29
Nepříjemnost pro hostující celek. Během komerční přestávky na trestnou lavici usedl Mark Stone (OTT), který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
45:55
Tentokrát se v solidní pozici zjevil Michael Grabner, který měl dost prostoru, ale hostující gólman jeho zakončení dobře viděl a zasáhl.
45:06
Obrovská šance na vyrovnání. Zibanejad při přečíslení našel Kreidera, který zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale Craig Anderson odmítl inkasování třetího gólu.
44:46
Bobby Ryan podnikl rychlý výpad, který se pokusil vyšperkovat přihrávkou na Burrowse. Ten už se k zakončení neprodral.
44:18
Senátoři se bez problémů ubránili nepříliš ideální kombinaci soupeře. Kotouč pak hosté posunuli k červené čáře.
43:51
Hosté se očividně nechtějí dostat pod tlak a snaží se vyrovnat soupeři ofenzivními choutkami. Nějaké pořádné zakončení ale nepřichází.
43:22
Až teď se na modré čáře snažil kombinovat Zibanejad, kterému kotouč předal Nick Holden. Do útočného pásma však cesta nevedla.
42:49
Dvakrát se ale domácí dopustili menší nepřesnosti, která znovu dává kotouč soupeři. Ottawa se ale musí vrátit do středního pásma.
42:18
Senátoři chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, ale nedokázali se vymanit od mantinelu a dopředu mohou spěchat znovu svěřenci Alaina Vigneaulta.
42:02
Domácí jsou nyní jednoznačně na koni a je jich plný led. Do další šance se však zatím nedostávají.
40:53
Rangers právě vstřelili branku!
Takový vstup do třetí části si domácí jistě představovali. Skákavý kotouč ve středním pásmu prošel mezi nohami MacArthura, který tak do šance pustil CHRISE KREIDERA. Domácího útočníka sice fauloval Ceci, ale ani to Kreidera nezastavilo a následovalo zakončení k tyči Andersonovy brány. Asistence: Mika Zibanejad, Brendan Smith.
40:19
Rangers se bleskově nastěhovali do útočného pásma. Zakončení od modré čáry ale neletělo do prostoru brány a podél mantinelu se dostalo do neutrální zóny.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:29.
Také druhá třetina je minulostí a i po ní mají navrch hosté. Jezdcům se sice ve 34. minutě konečně podařilo snížit, když svůj únik do zdárného konce dotáhl Mika Zibanejad, ale z kontaktního gólu se domácí dlouho neradovali. Již o 141 sekund později si totiž prostor v útočném pásmu našel Erik Karlsson, který Ottawě vrátil dvoubrankové vedení. Domácí tak mají už jen 20 minut na to, aby odvrátili konec sezóny.

New York Rangers – 24 (13; 11)
Ottawa Senators – 21 (10; 11)
40:00
39:51
Poslední ofenzívu této třetiny vyprodukovali hosté, nicméně střelecký pokus Marka Stonea si pohlídal pozorný Lundqvist.
39:39
Prostor na zakončení si našel Lindberg, jenž se dostal z levého kruhu a svižně vypálil na vzdálenější tyč. Anderson nakonec nemusel zasahovat.
38:49
Domácím fanouškům se teď vůbec nelíbilo hraniční střídání hostujícího celku. Hlavní rozhodčí však zůstávají ledově klidní.
38:30
Zakázaného uvolnění se dopustili hokejisté Sens. Vhazovat se bude nalevo od Craiga Andersona.
37:51
Po komerční přestávce se domácím nadále nedaří ani jednoduchá kombinace ve středním pásmu. Hostům teď stačí pozorně bránit.
37:15
Jezdci se sice snaží o opětovné snížení, nicméně zatím nenacházejí cestu zpět k Andersonovi. Po inkasování branky je hra Rangers opět trochu neurovnaná.
35:53
Tak to je pro domácí těžká rána. Jen kousek od vlastního gólmana se rozjel ERIK KARLSSON, který podél mantinelu dostal kotouč až do útočného pásma. Následovala krátká kombinace s Ryanem, který zpětně našel svého kapitána a ten z prvního doteku z pravého kruhu vypálil na bližší tyč. Lundqvist nestačil reagovat. Asistence: Bobby Ryan, Craig Anderson.
35:29
Rangers se opět vydali do útočného pásma, nicméně tentokrát se sami vytlačili nepřesností u modré čáry.
34:16
Nejistý zákrok Henrika Lundqvista hostům mohl přinést možnost na skórování gólu, nicméně puk se kolem tyče došoural k zadnímu mantinelu.
33:56
Znovu se domácí vydali do útočného pásma a před Andersonem bylo opravdu hodně husto. Nakonec si to kotouč zamířil pouze za bránu.
33:32
Domácí se dočkali kýženého snížení! Po vhazování v obranném pásmu Rangers založil rychlou akci Zuccarello, jenž skvěle našel rozjetého MIKU ZIBANEJADA. Bývalý útočník Ottawy si to středem namířil k Andersonovi, kterého překonal přesnou střelou. Asistence: Mats Zuccarello, Nick Holden.
33:22
Nepřesnost v rozehrávce Rangers. Kotouče se na levé straně podél mantinelu dostal až na zakázané uvolnění.
32:57
32:36
Ottawě se nepodařil přechod do útočného pásma. Odpískán je ofsajd.
32:22
Po zablokování Hoffmanovy střely se dopředu vydal Rick Nash. Jeho bekhend mířící na zadní tyč si pohlídal Anderson.
31:51
Několikrát se hra přesunula ze strany na stranu. Rangers zaútočili i v oslabení, ale Anderson nakonec nemusel vytáhnout nějaký větší zákrok.
31:09
Tvrdou střelu Kylea Turrise teď schytal Girardi, který se na pravém kruhu okamžitě skácel na led. Nevypadá to na nic vážného.
30:57
Zbytečný faul teď předvedl Jimmy Vesey (NYR), který ve středním pásmu sáhl po Phaneufa, jenž se poroučel k ledu. Provinění je nakonec označeno jako podražení.
30:23
Znovu se Rangers dostávají do pasáže, kdy se jim nedaří přechod přes střední pásmo. Ottawa si zatím docela bez problémů hlídá náskok.
29:51
Domácí rozjeli další ofenzívu, nicméně puk dostali pouze do rohu útočného pásma. Odtud ho vyhodil Karlsson.
29:30
Skjei přihrávkou našel Kevina Hayese, který jako čerstvý naskočil ze střídačky. Následovala dobrá střela, ale Anderson si ji pohlídal a zastavil i Grabnerovu bezprostřední dorážku.
28:43
Ani jednomu z týmu se nezdařila další kombinace. Výsledkem je pouhé posunutí kotouče za Lundqvistovu bránu v podání Sens.
28:09
S protiútokem se pokusil přispěchat Mika Zibanejad, nicméně ten si puk ve středním pásmu příliš posunul dopředu.
27:54
Záhy po vhazování se dopředu vydal Mike Hoffman. Jeho rychlá střela zápěstím skončila mezi Lundqvistovou rukou a pravým betonem.
27:44
Kotouč zamířil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
27:22
Craig Anderson si připsal dobrý zákrok proti střele z levé strany. Následně byl kotouč u brankoviště, ale nikdo z domácích už se němu nedostal.
27:01
Jeden z hráčů se teď dopustil ofsajdu. Hra je proto přerušena a následuje komerční přestávka.
26:42
A právě ve středním pásmu byly zastaveny dvě po sobě jdoucí akce Jezdců. Newyorský celek přidal, avšak přes defenzívu soupeře nachází jen málo cest.
26:13
Znovu hosté dostali puk z vlastního pásma, avšak na protiútok se teď necítili. Sens se formují v neutrální zóně, kde vyčkávají na akci soupeře.
25:36
Ryan McDonagh si sjel k levému kruhu, ale jeho střela z prvního doteku byla zablokována. Stejně pak dopadlo zakončení McDonaghova kolegy z obranné dvojice.
25:02
Hosté ještě chvíli hráli u Lundqvista, nicméně teď už další akci zakládají opět Rangers, kteří by rádi rychle snížili.
24:24
Jenže naopak přišlo rychlé přečíslení dvou na jednoho, které vyústilo v Hoffmanovu teč z předbrankového prostoru. Lundqvist byl připraven.
24:09
Po předchozí akci ale domácí výrazně přidali a daří se jim držet hru pod kontrolou. Senátoři se stahují do vlastního pásma.
22:35
Ještě jedno ohrožení Andersona přinesl Oscar Lindberg, který ale z levého kruhu nemířil nikam jinam než do hrudi brankáře.
22:26
Teď se však domácí ve čtyřech dostali velmi blízko k bráně. Následovalo svižné zakončení z mezikruží, ale Brendan Smith nedokázal trefit bránu.
22:04
Kevin Hayes se teď pokusil rozjet útok, ale byl zastaven ještě ve vlastním pásmu a nakonec puk musel nahazovat k jednomu z hostujících beků.
21:38
Domácí se zatím nemohou na další dobu usadit v útočném pásmu. Senátoři pokračují ve velmi dobré práci v neutrální zóně.
21:07
Hodně slabé nahození od modré čáry vyslal Dion Phaneuf. Kotouč sice vůbec nešel do brány, ale Lundqvist ho přesto radši odrazil betonem.
20:43
Dobrý úvod třetiny ze strany Senátorů mohl paradoxně přinést únik Kevina Hayese. Dobře rozjetý útočník Rangers však nedosáhl na prudkou přihrávku.
20:17
Jako první se do útoku v druhé třetině drali domácí, ale teď už jsou to hosté, kdo kombinuje u soupeřova brankáře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:38.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí a výrazně spokojenější jsou zatím hosté. Do vedení se Senátoři dostali v 5. minutě, kdy se šikovnou tečí Karlssonovy střely prezentoval Mike Hoffman. Posléze hráli Rangers hned šest minut v přesilové hře, ale v čase 14:44 následovala druhá branka v Lundqvistově síti. Tentokrát se po rychlé akci trefil Mark Stone. Domácí se zatím jen ztěžka dostávají k nebezpečnějším střelám a po první třetině tak Ottawa má nakročeno do konferenčního finále.

New York Rangers – 13
Ottawa Senators – 10
20:00
19:55
Dobrý průnik Ricka Nashe byl zastaven, ale pak se ke kotouči dostal Stepan. Jeho rychlá střela byla těsně před Andersonem tečována, avšak na překonání hostujícího brankáře nestačila.
19:42
Po nepřesnosti Dereka Stepana mohli hosté podniknout rychlý útok, ale místo toho Brassard pouze nahodil kotouč do útočného pásma.
19:29
Přeci jenom však Anderson musel předvést ještě jeden zákrok. Svižné nahození Giardiho se mu ale sneslo do náruče.
19:02
Před chvílí byla oznámena poslední minuta první třetiny. Domácí by ještě rádi předvedli nějaký nebezpečnější útok, ale zdá se, že na případné snížení si budou muset počkat do další části.
18:39
Lindberg pouze tečoval prudkou přihrávku a za Andersonem tak mohou v klidu hrát hokejisté Ottawy.
18:20
Nepovedený přechod přes útočnou modrou čáru končí postavením mimo hru v podání Jezdců. Vhazovat se bude u střídačky Sens.
17:51
A nyní už je kotouč pro jistotu posunuta až za Henrika Lundqvista. Oba celky mezitím střídají.
17:22
Rangers teď výborně kombinovali v útočném pásmu, nicméně obětaví hráči Sens zablokovali hned tři tvrdé střely od modré čáry.
16:53
Hodně prostoru měl před sebou Ceci, který si sjel od modré čáry a opřel se do volného kotouče. Střela letěla přesně do Lundqvistovy hrudi.
16:39
Další kombinace v blízkosti Lundqvistovy brány vyústila pouze ve slabší zakončení letící do lapačky brankáře. Dotírající soupeře si pak pohlídala důrazná obrana Rangers.
16:02
Nyní navíc přišla ztráta kotouče a zasahovat musel Lundqvist. Ani jeho zákrok ale nevypadal zrovna ideálně. Kotouč chvíli poskakoval před jeho bránou.
15:29
Po druhé inkasované brance jsou Rangers docela zaskočeni a nedaří se jim kombinace ve středním pásmu.
14:44
Domácí ještě zkusili Coach's Challenge, ale hodně těsná situace při přechodu modré čáry nakonec není označena za ofsajdovou. Rangers ztrácejí oddechový čas.
14:44
Jenže zničehonic jdou hosté do dvoubrankového vedení. Rychlé přečíslení tří na dva zakončil MARK STONE, který měl dostatek času na vrcholu levého kruhu a bleskovou ranou do horní části brány prostřelil Henrika Lundqvista. Ten si na puk sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. Asistence: Clarke MacArthur, Chris Wideman.
14:21
Stále se ani jeden z celků nedokáže usadit v pásmu soupeře. Obrany jsou nyní velmi pozorné.
13:38
Na obou stranách jsme zaregistrovali hodně nevydařené útoky, které skončily velmi brzkou ztrátou kotouče. Nevýraznou pasáž se pokusí přerušit domácí.
13:11
Nádhernou kličkou se Mark Stone dostal před Lundqvista. Zakončit sice nedokázal ale puk šel poté až ke Karlssonovi, který okamžitě vypálil. Lundqvist i vleže skvěle zasáhl!
12:54
Oscar Lindberg se dral přes dva protihráče, ale nakonec byl vytlačen k mantinelu, kde o kotouč přišel.
12:35
12:11
Jedna nepřesná střela teď skončila u mantinelu na holi jednoho z hostů. Ten puk dostal z obranného pásma Sens.
11:49
Záhy po dalším vhazování jde puk přes všechny čáry. Domácí ale nečekají a snaží se o okamžitý návrat k Andersonovi.
11:35
Další dva pokusy Bradyho Skjeie. Domácí obránce nejprve trefil blokujícího soupeře, ale poté si sjel trochu blíže k bráně. Zakončil však jen do Andersona.
11:08
Po dalším nevýrazném zakončení domácích je kotouč poslán za Lundqvista. Rangers znovu musí vylidnit útočné pásmo.
10:51
Kevin Hayes to vzal na sebe a zatáhl puk před Andersona. Následně ke střele vybídl Skjeie, který však trefil pouze soupeřova brankáře.
10:35
První polovina Brassardova trestu je u konce.
10:24
Nyní byl dokonce při vlastní přesilovce ohrožen Lundqvist, který musel likvidovat svižné nahození od modré čáry.
10:07
Rangers se zatím ne a ne vrátit do útočného pásma. Hosté výborně brání modrou čáru.
09:48
Senátoři opět vyhráli vhazování a dostali kotouč až za Lundqvista. Následně se navíc domácí provinili úmyslným ofsajdem.
09:29
Dvakrát hosté dokázali srazit tvrdé střely od modré čáry. Poté ještě zakončoval Kevin Hayes, avšak ten pálil přesně do Andersonovy lapačky.
08:56
Ottawa kotouč vyhodila k Lundqvistovi, ale teď už se hraje naopak před jejím gólmanem. Zatím je to ale bez zakončení.
08:35
Derick Brassard (OTT) teď vysokou holí zasáhl tvář Zuccarella a dostává trest na 2+2 minuty. Velká šance na vyrovnání.
08:26
Komerční přestávka je minulostí a znovu se pokračuje ve hře. Do obrovské šance se záhy dostal Zuccarello, který však ani nadvakrát zblízka nedokázal překonat brankáře Senators.
07:34
Hosté okamžitě zahrozili při přečíslení dvou na jednoho. Tom Pyatt sice střelou zleva trefil Lundqvista, ale k dorážce se pak dostal Pageau. Hostující útočník trefil bok konstrukce brány.
07:22
07:12
Krásně se až před Andersona natlačil Oscar Lindberg, ale jeho zakončení na bližší tyči si hostující brankář pohlídal.
07:07
Znovu je kotouč vyhozen přes všechny čáry. Zdá se, že z této přesilové hry už domácí nic nevytěží.
06:34
Avšak nyní už je kotouč znovu u švédského brankáře domácího celku. Ottawa na led posílá čerstvé síly.
06:14
Tvrdá střela od modré čáry prolétla pouze vedle Andersonovy brány. Puk se však ještě vrací na hokejky domácích.
05:41
Samotný začátek početní výhody domácím nevychází. Kotouč je až u Lundqvista, kde se Rangers snaží založit pořádný útok.
05:22
Rangers se okamžitě nastěhovali do útočného pásma a pokusili se o rychlou odpověď. Zatím však vybojovali pouze přesilovou hru, neboť na trestnou lavici míří Alexandre Burrows (OTT). Ten se provinil držením hole.
04:27
Hosté vůbec poprvé v sérii střílí první gól zápasu. MIKE HOFFMAN nejprve posunul puk po mantinelu a poté se přesunul před Lundqvista. Následovala tvrdá střela Erika Karlssona, kterou právě první zmíněný dokonale tečoval do protipohybu domácího brankáře. Asistence: Erik Karlsson, Clarke MacArthur.
04:13
Po sražení soupeřovy střely se dopředu vydali hosté. Hoffman pálil z pravé strany, nicméně kotouč se nedostal až k Lundqvistovi.
03:24
Hra se nyní bleskově přesunula z jednoho útočného pásma do toho druhého. Nějaká větší šance či nebezpečné zakončení však nepřišlo.
02:38
Na druhou stranu hru otočil Tanner Glass, ale ten neměl moc prostoru na přechod až k Andersonovi.
02:01
Zničehonic se před Lundqvistem zjevil zcela osamocený Brassard. Bývalý útočník Rangers však kotouč nedokázal pořádně zpracovat a švédský gólman si se skákavým pukem poradil.
01:52
Až nyní se hostům podařilo vymanit z vlastního pásma. Karlsson posílá oblouček někam ke střídačkám.
01:26
Dion Phaneuf se pokusil vyhodit puk z obranného pásma Sens, ale výborně zapracoval Grabner. Rangers nadále zůstávají před Andersonem.
00:57
Z protiútoku zakončoval Kyle Turris, avšak jeho pokus z pravé strany byl sražen do ochranné sítě. Hosté získali jen buly u Lundqvista.
00:35
Hned první akce domácích byla zakončena solidní střelou ze středu útočného pásma. Anderson kotouč vyrazil mimo tři tyče.
00:12
Dvakrát se Senátoři pokusili projít do útočného pásma, nicméně teď už se ke kotouči za Lundqvistovou bránou dostávají hráči Rangers.
00:01
Právě dozněla americká státní hymna, před kterou byla k slyšení také hymna Kanady. Vše je tedy připraveno k úvodnímu buly šestého zápasu této série!

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash (A) – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – T. Glass, Lindberg, J. T. Miller.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Ch. Wideman, Claesson – Stålberg, Brassard, Mark Stone – Turris, B. Ryan, MacArthur – Hoffman, Pageau, Pyatt – Z. Smith, Burrows, Neil (A).

Rozhodčí: Brad Meier, Brad Watson – Scott Cherrey, Brian Murphy.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmů není ani jeden český či slovenský hokejista.

OTTAWA SENATORS

Na rozdíl od domácích si hosté přeci jenom mohou dovolit ještě jednu porážku. Velmi zajímavé je, že Ottawa v sérii vedla dohromady pouze 13 minut a 10 sekund, ale přesto má postupový mečbol. Ottawa v každém vítězném zápase této série ukázala, že bojuje do posledních minut a především na domácím ledě těží z podpory fanoušků. Na ledě Rangers však ve dvou utkáních vstřelila jen dvě branky, přičemž pokaždé to bylo až za rozhodnutého skóre 0:4.

NEW YORK RANGERS

Domácí hokejisté jsou na hraně vyřazení. Rangers šli do vedení v každém z pěti dosavadních zápasů série proti Ottawě, ale pouze dva dokázali dotáhnout do vítězného konce. Jenže jednalo se právě o dvě utkání odehraná na domácím ledě a nutno říci, že v obou případech byl newyorský celek jednoznačně lepší. Dokonce v posledních čtyřech domácích střetnutích Jezdci inkasovali pokaždé pouze jednu branku. Dnes ale svěřence kouče Alaina Vigneaulta může svírat fakt, že už není, kam uhnout.

Montreal – NY Rangers 2:4