Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Tři hvězdy utkání:
1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+0
2. André Burakovsky (WSH) 1+1
3. Braden Holtby (WSH) 20 zák., 2 góly, 90,9%
Utkání mezi Capitals a Penguins je u konce, domácí vítězí díky třetí třetině 4:2 a připisují si existenční vítězství!

První třetina nabídla snad vše, co od hokeje v play-off očekáváme. Capitals začali mnohem lépe, ale jako první inkasovali. Carl Hagelin se objevil před Holtbym a dokázal jej překonat. Aktivní hra pokračovala na obě strany, vyrovnat se domácím povedlo v poslední minutě, André Burakovsky se prosadil po parádní individuální akci.

Třetí třetina pak gólově patřila domácím. Nicklas Bäckström nejdříve vyrovnal, během sedmadvaceti sekund pak přišly dvě branky. Trefili se Rusáci Jevgenij Kuzněcov a Alexandr Ovečkin. Série se tak vrací na led Penguins.

Střely na branku: 32:22
59:51
Ještě se píská jeden icing, na vítězi utkání ovšem nebude nic změněno, Capitals vyhrají 4:2 a sníží stav série na 2:3.
59:20
Lars Eller ujel podél levého mantinelu a zakončoval do odkryté branky, puk přes bránícího hráče do branky ale nakonec neposlal.
58:53
John Carlson po mantinelu vyhodil kotouč z pásma a pokračovaní série je více, než reálné. Série se tak vrátí do Pensylvánie.
58:17
Hodně tvrdě zakončoval z pravého kruhu Jevgenij Malkin. Jeho dělovka skončila na helmě Holtbyho, která mu následně upadla!
58:12
Oddechový čas pro tým Pittsburgh Penguins.
58:12
T. J. Oshie to zkoušel střelecky přes celé hřiště, puk ale nakonec skončil jen těsně vedle branky, která je v těchto momentech opuštěná!
57:41
Marcus Johansson již zakončoval do odkryté branky, ale trefil jen brusle bránícího Malkina. Zatím tak Tučňáci žijí.
57:09
Následně domácí vybojovali vhazování před Fleurym, vše tak naznačuje tomu, že se utkání pomalu a jistě dohraje na hokejkách domácích hráčů.
56:49
Verizon Center je na nohou a cítí, že poslání série do šestého utkání je blízko. Uvidíme, zda bude utkání ještě nějakým způsobem zdramatizováno.
55:58
Justin Williams to následně zajímavě zkoušel, nebyl ovšem dalším hráčem, jenž by rozvlnil síť za zádama brankáře.
55:26
Penguins se nemůžou v posledních momentech dostat do útočného pásma, kde by mohli vyvinout nějaký tlak a pokusit se o vyrovnání.
54:22
Justin Schultz vyslal na branku Capitals další tvrdou střelu, ani on ovšem nebyl třetím, kdo Holtbybo dnes překonal.
53:49
Braden Holtby předvedl další důležitý zákrok večera, ve své lapačce ukryl střelecký pokus od modré čáry.
53:03
Hosté zkoušejí hrát, naopak hráči Capitals budou chtít toto vedení udržet a nějaké ofenzivní útoky od nich k vidění nebudou.
52:31
Dobrý střelecký pokus letěl na Holtbyho od modré čáry, domácí brankář ovšem puk skvěle viděl a betonem jej vyrazil mimo branku.
52:09
Phil Kessel bojoval u mantinelu, ale nic nevymyslel. Puk skončil nad mantinelem a hra se bude přerušovat. Následuje vhazování před Holtbym.
51:10
Následně obkroužil branku Sidney Crosby, jenž vylepšoval pozici pro své spoluhráče. Do přihrávky se ovšem položil Braden Holtby a hru přerušil.
50:28
Po delší době také střelecký pokus na branku od Pens. Chris Kunitz se dostával do zakončení na levém kruhu, betony Holtbyho ale splnily svůj účel.
49:26
Pens se nedokázali osvobodit a Nate Schmidt zakončoval od modré čáry. Jeho střelecký pokus ovšem skončil jen vysoko nad brankou.
48:40
V rychlé akci se do zakončení dostal útočník Bryan Rust. Ten zakončoval k levé tyčce, střelecký pokus byl ovšem obranou zablokován.
48:20
Hosté jsou aktuálně opařeni a těžce se jim bude vracet do utkání. Jejich nynější kombinace nebyla zakončena, píská se tedy icing.
47:47
Washington právě vstřelil branku!
Následně se hosté dostali do útoku, kde svou šanci nevyužili. Přišel tak ALEXANDR OVEČKIN! Jeho první rána byla zblokována, ta druhá již skončila v šibenici. Capitals jsou na koni a pokračování série je blízko. Asistence: Lars Eller a Nate Schmidt.
47:20
Domácí celek se dostává poprvé v utkání do vedení! Střela od modré čáry se odrazila na levou stranu, kde stál JEVGENIJ KUZNĚCOV! Ten z obrovského úhlu dává šťastnou branku! Asistence: Marcus Johansson a John Carlson.
46:18
Hned po vhazování zakončoval hostující Jake Guentzel. Jeho tvrdá rána ovšem skončila jen na betonech připraveného Holtbyho.
46:07
Další obrovské zákroky Bradena Holtbyho. Nejdříve si poradil se střelou Conora Shearyho zblízka, následně zneškodnil i pokus Bonina.
45:53
Nick Bonino přihrával zpoza branky na modrou čáru, k zakončení ovšem již nedošlo, branka Bradena Holtbyho byla totiž posunuta.
45:12
Hodně rychle do útoku projel domácí Marcus Johansson, jenž z levého kruhu zakončoval. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.
44:52
Domácí se snaží i nadále, ale nyní jim jejich útok nevyšel. Píská se ofsajd a pokračovat se bude po vhazování ve středu ledové plochy.
44:10
T. J. Oshie se dostával zpoza branky do zakončení, ale připraveného Fleuryho nepřekonal. Capitals jsou na koni a vidíme jejich aktivní hru v útoku.
43:26
Vrátit vedení svému celku mohl hodně rychle Nick Bonino. Ten se dostal zblízka do zakončení, Holtbymu puk vypadl, ale nakonec doklouzal jen vedle branky!
42:49
Rychlá akce Washingtonu končí brankou a my hrajeme opět od začátku! NICKLAS BÄCKSTRÖM vyjel zpoza branky a před útočnou modrou jej přihrál Burakovskymu. Ten svému krajanovi následně přihrál zpátky a zkušený nahrávač se již nemýlil! Asistence: André Burakovsky.
42:14
K volnému puku se dostal mezi kruhy Tom Kühnhackl, jenž hned zakončoval. Jeho rychlá střela skončila na rameni vyjetého Holtbyho!
41:24
Následovalo nahození před branku, který ještě před brankou tečoval Nick Bonino, kotouč ale nakonec skončil jen vedle domácí branky.
40:40
Hostující celek se po dobré kombinaci dostal do útočné třetiny, zakončit se jim ovšem nepovedlo. Pokračuje se ovšem aktivní hrou Pens.
40:07
Hned po vhazování ujel do protiútoku Sidney Crosby, jeho bekhendový pokus ovšem skončil na hrudi připraveného Holtbyho!
40:01
Jedna třetina chybí k postupu Penguins do konferenčního finále. Druhá perioda nebyla tak aktivní, jako ta první. Jedinou branku vstřelil Phil Kessel, a to po úžasné kombinaci elitní přesilovkové lajny.

Střely na branku: 18:10
40:00
39:01
Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny, která nám nabídla jedinou branku. Penguins tak vedou a hubený výsledek budou chtít udržet minimálně do začátku třetí třetiny.
38:43
Rychlý sprint hráčů byl ukončen odpískáním sudího. Ten viděl Guentzela v ofsajdové pozici, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
37:59
37:27
Nebezpečně nahazoval také John Carlson, jehož rána proletěla kolem Fleuryho, v brance ovšem neskončila. Hostující brankář vůbec nic neviděl.
36:29
Tvrdou ránou od modré čáry se prezentoval obránce Kevin Shattenkirk, jenž trefil pouze betony brankář. Z dorážky neuspěl ani Marcus Johansson.
35:59
Následuje přesilová hra Caps! Brian Dumoulin padl pod nohy zasekávajícímu hráči a inkasuje dvouminutový trest.
35:44
Phil Kessel se dostal od levého mantinelu až před branku, kde ale nezakončil. Hostům se nepovedlo ani poslat puk do branky z dorážky.
35:21
Následovalo přerušení hry, jeden z hostů totiž vjel do pásma dříve, než to umožňují pravidla. Píská se ofsajd a vhazovat se bude ve středu ledové plochy.
35:05
Opět hosté pokoušeli něco vymyslet v útoku, nikdo v bílozlatém se do zakončení nedostal. Takhle to Penguins aktuálně stačí.
34:00
Poslední minutky nám nenabízejí moc atraktivní podívané, vypadá to, jakoby oba celky hrály více opatrněji. Zatím tento stav vyhovuje hostům.
33:11
Dlouho se bojovalo o puk za brankou Holtbyho, puku se nakonec ujali domácí, jenž se vydali do útoku. Ten ale neměl dlouhodobého trvání.
32:08
Capitals se dostali s pukem do útoku, ale vymyslet se jim nic nepovedlo. Alespoň si ale vybojovali vhazování před brankou Fleuryho.
31:42
Hra se přerušuje ve střední třetině a pokračovat se bude po komerční pauze. Druhá třetina se dostala do své druhé poloviny.
30:42
Kombinační hra Caps byla zakončena přihrávkou na pravý kruh, odkud pálil Nate Schmidt. Jeho dělovka ovšem branku Fleuryho neohrozila.
30:08
Rychlý útok domácích, jenž byl zakončen otočkou zpoza branky. Neuspěl ovšem Ellers, ani dorážející Ovečkin. Následně se píská icing.
29:27
Phil Kessel vjel do pásma a již zakončoval. V ten moment mu byl ovšem odpískán ofsajd, ve kterém se nacházel. Vhazování ve střední třetině.
29:19
Následně byl střelecký pokus nepřesný a hlavně ztečovaný. V polovině druhé třetiny se tak hra přerušuje a bude se pokračovat po komerční pauze.
28:47
Nyní bylo k vidění hned několik protiútoků za sebou, ani jeden ovšem nebyl úspěšný, a tak se pokračuje za stavu 2:1 pro hostující celek.
27:58
Podobná situace i na druhé straně. Zakázané uvolnění přerušilo hru, vhazovat se bude před brankou Fleuryho, respektive po jeho levici.
27:30
Zpoza branky se chtěli domácí dostat do útoku, jejich snažení bylo ovšem neúspěšné. Píská se icing a vhazovat se bude před Holtbym.
26:58
Po takovém svírání hostující obrany se kotouče ujal Crosby a raději jej vyvezl mimo obrannou třetinu. Puk nahodil za branku a odešel střídat.
25:49
Jevgenij Kuzněcov měl na hokejce vyrovnání, jeho zakončení z mezikruží ovšem nebylo přesné, pokus skončil pouze nad brankou Fleuryho!
25:17
Capitals se hned pokouší vrátit úder, hra se nejspíše otevře, protože domácí dnes prostě musí. Byl by to další neúspěch tohoto mužstva.
24:20
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Naprosto parádní situace, Penguins jdou opět do vedení! Malkin přihrál za branku Crosbymu, jenž mu kotouč vrátil. Ruský útočník z první přenesl hru na levou stranu, kde stál PHIL KESSEL. Jeho pokus z voleje skončil až v brance! Asistence: Jevgenij Malkin a Sidney Crosby.
23:50
Hosté hned přišli o své pásmo, a tak se musejí pokusit vybojovat jej ze střední třetiny. Uvidíme, zda budou úspěšní.
23:32
Následně právě Schmidt si počínal nedovoleně, do zakončení nechtěl pustit Crosbyho. Inkasuje dvě minuty.
22:47
Nate Schmidt zamíchal s pukem na modré čáře a následně jej poslal na branku. Rychlá střela byla brankářem jen vyražena, na dorážku nikdo nečekal.
21:54
Druhá třetina je zatím plná ztrát. Ani jeden celek se nemůže dostat do nějaké akce, která by za to stála.
21:10
Olli Määttä si říkal o přihrávku a nakonec jí dostal. Z mezikruží zakončoval k pravé tyčce, Holtby jeho nepříliš důraznou střelou ovšem chytil.
20:05
Sidney Crosby vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a jeho spoluhráči jsou s pukem za brankou. Následně budou chtít vymyslet nějakou akci.
20:01

Střely na branku: 12:7
20:00
19:31
Domácí se dočkávají v poslední minutě první třetiny vyrovnávací branky! Kevin Shattenkirk vjel do pásma a přenechal kotouč ANDRÉMU BURAKOVSKYMU, jenž se stahovačkou zbavil obránce a zakončil na přední tyčku. Fleury neměl šanci zasáhnout. Asistence: Kevin Shattenkirk a Lars Eller.
19:11
Nabuzený Carl Hagelin to nyní zkoušel od modré čáry, vyslal dělovku, která ale nakonec Holtbyho nepřekvapila, pokračuje se útokem Caps.
18:38
Hraje se z jedné strany na druhou a vidíme opravdu povedené hokejové akce. To je vrchol hokejové sezóny, jak se patří a sluší.
17:29
Parádní akce Penguins! Bryan Rust prošel kolem mantinelu až před branku, kde vylepšoval pozici pro Olli Määttu. Ten zakončoval do levé šibenice, včasně se ovšem přesunul Braden Holtby a zabránil druhé brance!
17:17
Následně se Washington vydal do útočného pásma, kde vybojoval pásmo. Pokračovat se bude po komerční přestávce, která nyní probíhá.
16:49
Jevgenij Malkin zachytil hodně špatnou rozehru domácích a přenechal kotouč Dumoulinovi. Jeho dělovka skončila na prsou připraveného Holtbyho!
15:52
15:34
Až nyní letěl na branku Fleuryho nebezpečný pokus od modré čáry, neuspěl ovšem obránce ani dorážející útočník, jenž byl skvěle bráněn.
15:08
A další a další vyhození. Tato přesilová hra bude nejspíše co nejrychleji zapomenuta, zatím v ní nebyl žádný střelecký pokus.
14:25
Zatím se Capitals v početní výhodě nedaří, bránícím bojovníkům v dresu Pittsburghu se povedlo již dvakrát vyhodit až za branku Holtbyho.
13:52
Druhá přesilovka pro domácí! Ian Cole podrazil útočícího hráče a zaplatil za to největší cenou, inkasuje dvě minuty.
13:47
Jevgenij Kuzněcov se v nabízené výhodě dostal s pukem za branku a dával jej následně na modrou čáru, Kevin Shattenkirk svým pokusem ale neskóroval.
12:49
Ron Hainsey se pustil do útočného výpadu, kličky se mu ale ve středu hřiště nepovedly, a tak puk nechal pukem a stáhl se do obrany.
11:49
Přišla ale nebezpečná akce na druhé straně. Tvrdá rána od modré čáry se motala v brankovišti, bránící hráči Pens ale nedopustili vyrovnání.
11:15
Hosté mají chuť a hned se dostávají do útoku, kde by rádi vymysleli nějakou druhou gólovou akci. Uvidíme, zda budou úspěšní.
10:24
Z následného útoku přichází první branka, do vedení jdou Penguins! CARL HAGELIN obdržel naprosto ideální pas zpoza branky a objevil se před Holtbym, toho střelou k levé tyčce překonal a poslal svůj celek do vedení! První branka pro Hagelina v play-off. Asistence: Nick Bonino a Ron Hainsey.
10:05
Jako tank pronikal bránícími hráči Pens domácí tvrďák Wilson, tomu se následně ovšem nepovedlo zakončit střelou na branku.
09:22
Do dobré střelecké pozice se na levém kruhu dostal Marcus Johansson. Stahovačkou zmátl obránce a zápěstím mířil mezi betony, Fleury byl na svém místě!
08:28
Elegantně se až před branku prodral hostující Tom Kühnhackl. Tomu se ovšem nepovedlo zblízka zakončit ideálně, nevyšla ani dorážka spoluhráče.
08:13
07:31
Tučňákům se následně vůbec nedařilo a jejich rozehra to jen podtrhla. Píská se icing a bude se vhazovat před Fleurym.
06:44
Následovalo další snažení, puk byl v brankovišti domácího brankáře, ten ale nakonec snažení hostů nepropustil za svá záda.
06:21
Jevgenij Malkin obdržel parádní přihrávku přes celou šíři kluziště a z pravého úhlu zakončoval, Braden Holtby byl ovšem na svém místě a puk vytěsnil!
06:13
První vyloučení také na straně domácích. Hraje se tvrdé utkání, a to vyhovuje hlavně hráčům jako je Tom Wilson. Ten je nyní potrestán za hrubost.
05:38
John Carlson nahazoval od pravého mantinelu do brankoviště, tam se ovšem nikdo v červeném neprosadil, pokračuje se kombinací domácích.
05:01
04:45
Capitals dvakrát ztratili pásmo a trest Malkina se tak hodně rychle krátí. Tato přesilovka nejspíše využita nebude, domácí ovšem i nadále tlačí.
04:06
A další pokus Alexandra Ovečkina, jenž je nejspíše hladový. Nyní zakončoval pokusem zápěstím, zakončil ovšem přímo do výstroje připraveného brankáře.
03:34
Následně se domácímu celku nepovedlo ideálně zakombinovat a kotouč skončil mimo obrannou třetinu. Pens se tak na pár sekund osobodili.
03:11
Hned na začátku přesilové hry se puk dostal na levý kruh, odkud zakončoval Alexandr Ovečkin. Jeho dělovka ovšem skončila na připraveném Fleurym.
03:01
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).
02:48
Chris Kunitz vjel s pukem do pásma a přenechal jej najíždějícímu spoluhráči. Olli Määttä ovšem nezakončil střelou na branku, je tu tak protiútok.
01:41
Snažení domácích před brankou bylo zakončeno pokusem od levého kruhu, v brankovišti se ale nikdo neprosadil. Crosby následně puk vyvezl.
01:11
A opět se přerušuje. Pittsburghu nevyšel útok směrem dopředu a puk skončil až za brankou, píská se icing a vhazovat se bude před Fleurym.
00:41
Jevgenij Malkin se hnal za skákavým pukem do pásma, kde jej sice zpracoval, odpískán byl ovšem ofsajd. Pokračovat se tak bude vhazováním.
00:05
Domácí celek vyhrál úvodní vhazování a bránící hráči se dostali k puku, který hned posílají směrem dopředu. Uvidíme, zda se jim povede hned něco vymyslet.
00:01
Začátek utkání se již klasicky o pár minut zpozdí. Do půl jedné by mělo utkání ovšem začít.
Krásné nedělní ráno všem fanouškům kvalitního hokeje! Za pár chvilek začíná páté semifinále konference mezi Capitals a Penguins. Do utkání nastupuje i Sidney Crosby!

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Orpik, Carlson, Schmidt, Shattenkirk, Alzner – Burakovsky, Bäckström, Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Ovečkin, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Kessel – Sheary, Bonino, Rust – Hagelin, Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: Charron, McCauley – Barton, Murray.
ALEXANDR OVEČKIN A TŘETÍ LAJNA?

Ruskému snajprovi se v sérii ani play-off nedaří tak, aby z toho těžil celý tým. Sám Ovie trénoval před utkáním ve třetí lajně, sám útočník prozradil, že se série dá otočit, pokud se tedy sám osobně zlepší.
SIDNEY CROSBY

Třetí utkání neodehrál kapitán Penguins Sidney Crosby. V situaci před brankou byl tvrdě krosčekován a utrpěl další otřes mozku, v zámoří se už spekuluje o jeho konci kariéry. Sid každopádně již trénoval, do utkání ovšem ještě nenastoupí.
PRŮBĚH SÉRIE

Úvodní utkání v hlavním městě USA skončily výhrami pensylvánského celku. Pens ovládli utkání v poměru 3:2 a 6:2. Třetí utkání sice zvládli Capitals, ale v tom čtvrtém opět vyhráli Tučnáci. Dnes se tak může o vítězi série rozhodnout.

SF1: Washington 2:3 Pittsburgh
39. Ovečkin (Eller, Oshie), 49. Kuzněcov (Niskanen) – 21. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 22. Crosby (Hörnqvist, Määttä), 53. Bonino (S. Wilson, J. Schultz)

SF2: Washington 2:6 Pittsburgh
23. Niskanen (Ovečkin, Bäckström), 44. Bäckström (Ovečkin, Oshie) – 22. Cullen, 34. Kessel (Crosby, Guentzel), 37. Guentzel (Crosby), 43. Kessel (J. Schultz, Malkin), 46. Malkin (Cole, Kessel), 60. Guentzel (Cullen, Määttä)

SF3: Pittsburgh 2:3pp. Washington
59. Malkin (Kessel, J. Schultz), 59. J. Schultz (Malkin, Kunitz) – 14. Bäckström (Ovečkin, Williams), 50. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams), 64. Shattenkirk (Bäckström, Kuzněcov)

SF4: Pittsburgh 3:2 Washington
5. Hörnqvist (Määttä, Cullen), 24. Guentzel, 32. J. Schultz (Malkin, Guentzel) – 28. Kuzněcov (Williams, Ma. Johansson), 29. Schmidt (Oshie, Shattenkirk)
Krásný den všem fanouškům kvalitní hokejové podívané! V pátém utkání série se utkají celky Washingtonu a Pittsburghu. Hosté vedou 3:1 a již dnes se mohou radovat z postupu do finále konference!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:15.