Z mé strany je to pro tento duel a vlastně i pro celou sezónu kanadskoamerické NHL vše. U příštích zápasů se na vás budou těšit mí kolegové, tak si ani další onlajny nejen z finále Stanleyova poháru nenechte ujít! V příští sezóně zase na počtenou.
Užuž se zdálo, že vyhecovaná bitva plná krásných akcí a ještě lepších zákroků obou gólmanů dospěje do prodloužení. Útočná aktivita obou týmů začala s blížící se třetí sirénou ustávat, jenže jako blesk z čistého nebe se dvě a půl minuty před koncem prosadil Nick Bonino, který tak vrátil Penguins ztracené vedení. Svěřenci Petera DeBoera sice vzápětí dostali výhodu přesilové hry, s tou ale nenaložili podle svých představ, a tak úvodní duel série, která rozhodne o letošním vítězi Stanleyova poháru, nakonec získal Pittsburgh!

59:54
Hráči v černozlatých dresech se opět osvobodili, je to jasné, první zápas finálové série pro sebe získá Pittsburgh!
59:12
Na nahození Brenta Burnse od modré sice Matt Murray nestihl vůbec zareagovat, kotouč však nakonec k jeho štěstí proletěl vedle pravé tyče. Tlak Sharks ale ještě pokračuje!
58:43
Martin Jones peláší na střídačku, Sharks to v samotném závěru zkusí bez gólmana!
58:17
Carl Hagelin k velké radosti domácích příznivců osvobodil Tučňáky, Sharks budou muset zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny!
57:51
Máme zaděláno na pořádné drama, po faulu Bena Lovejoye (PIT) si totiž hosté zahrají přesilovku! Zadák Pens vyfasoval dvě minuty za hákování.
57:27
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny si Tučňáci berou zpět ztracený náskok! Zadák Kris Letang se vydal na útočný výlet, v rohu kluziště si vyměnil kotouč s Hagelinem a poté našel chirurgicky přesným pasem v předbrankovém prostoru zcela volného NICKA BONINA, který se nemýlil! Asistence: Kris Letang, Carl Hagelin.
56:35
Útočné snažení obou týmů nyní poněkud ustálo, nikdo především nechce udělat chybu a jak Pens, tak Sharks hrají na jistotu.
55:59
Rozehrávka domácích hokejistů doletěla na další icing, čtyři minuty před třetí sirénou se tak bude vhazovat v útočném pásmu Sharks.
55:16
Phil Kessel měl na holi vedoucí branku Pens! Letangovo nahození se od zadního hrazení odrazilo přímo k americkému kanonýrovi, jenž ovšem nedokázal poslat puk do poloodkryté svatyně, než se Jones stihl přemístit!
54:28
To je podívaná! Hra se stěhuje ze strany na stranu, po drtivém tlaku Tučňáků ujel do bleskového protiútoku Joe Thornton, jenž ale na připraveného Matta Murrayho ani tentokrát nevyzrál.
53:38
Vlak jménem třetí třetina už se pomalu začíná chýlit do své cílové stanice a oba týmy zvyšují obrátky. Po levém křídle nyní prchl Joe Thornton, jeho následnou pumelici z levého kruhu však Murray dokázal vyrazit ramenem.
53:02
Po skvělé Crosbyho přihrávce se znenadání ocitl ve stoprocentní šanci Patric Hörnqvist, švédskému kanonýrovi ale prostě dnes není souzeno – Martin Jones předvedl další skvělý zákrok betonem!
52:16
Roman Polák si prodloužil střídání a od modré vyslal další střelu, která už na Matta Murrayho prošla, pittsburský brankář si však bez problémů poradil.
51:45
Dillonovo nahození bylo zblokováno Cullenem alespoň k Romanu Polákovi, který to rovněž zkusil bez přípravy, pokus českého reprezentanta ale k Murraymu nedoletěl.
50:49
Hörnqvist s Crosbym opět zahrozili, střelu prvního jmenovaného ale Jones jen tak tak udržel před brankovou čarou a ani dorážka hvězdného kapitána Penguins si cestu do sítě nenašla!
50:25
A znovu – Bonino vyhrál buly pro Bena Lovejoye, jehož následné nahození ukryl strážce sanjoseské svatyně ve své lapačce.
50:22
Joel Ward prohrál sprinterský souboj o kotouč, rozehrávka Sharks tak skončila až na zakázaném uvolnění a buly před Jonesem se bude opakovat.
50:08
Na druhé straně nyní přerušil hru Martin Jones, po této protiakci Pens zakončené nahozením puku do lapačky hostujícího brankáře bude následovat komerční pauza.
49:43
Asi jsem to zakřikl. Tomáš Hertl měl na hokejce svůj druhý gól v utkání, český útočník totiž vylákal Murrayho z brankoviště, ale už se mu nepodařilo zasunout touš do sítě!
48:59
Ačkoliv se i nadále hraje ve strhujícím tempu, v posledních minutách si oba týmy dávají mnohem větší pozor na defenzívu. Hraje se totiž v podstatě bez žádných větších šancí.
48:31
Braunovo nahození od modré postrádalo přesnost i razanci a Marleau se k dorážce neprotlačil, svěřenci Mikea Sullivana už zakládají další rychlý protiútok.
47:49
Čtvrtá lajna Pens se však dokázala vymanit z tlaku a Fehr s Cullenem navíc dostali rozehrávajícího Romana Poláka pod tlak, sanjoseský zadák si však nakonec poradil.
47:23
Pittsburští se zmohli jen na zakázané uvolnění, Žraloci tak za pár sekund dostanou příležitost k usazení se v útočném pásmu.
46:47
Souběžně s návratem Marleaua na led mohl Conor Sheary vrátit Tučňákům vedení, jeho dorážka z předbrankového prostoru si ale nenašla cestu za ležícího Jonese!
46:11
Martin Jones po nahození z ostrého úhlu pro jistotu přerušil hru, po následném vhazování se však Žraloci dokázali osvobodit. To už se Marleauův trest chýlí ke svému konci.
45:28
Kris Letang oslovil napřaženého Kessela, jemuž ovšem rána příliš nevyšla a Jones byl bez práce. Tlak Pens ale i nadále pokračuje. A co víc, graduje!
44:47
A je tu další početní výhoda pro Pens! Autor vyrovnávací trefy Patrick Marleau (SJS) si půjde odpykat dvě minuty za zásah do hlavy nebo krku.
44:08
Ve třetí třetině zatím sledujeme vyrovnaný hokej bez větších šancí. Hra se přelévá ze strany na stranu a vše nasvědčuje tomu, že nás čeká pořádně dramatické rozuzlení.
43:26
Joonas Donskoi sice vybojoval kotouč v rohu kluziště, Malkin však finského mladíka o puk vzápětí připravil a hráči v černožlutých dresech už zakládají další protiútok.
42:45
Brian Dumoulin vyčkával, vyčkával a nakonec vystřelil, jeho střela ale byla zblokována a svěřenci Mikea Sullivana nyní musejí vyklidit útočné pásmo.
41:52
Schultzův křižný pas na Carla Hagelina Žraloci vystihli a vrátili puk za Murrayho svatyni, Tučňákům se v posledních minutách nedaří kloudně rozehrát.
41:05
To už je Joe Pavelski zpět na ledě, Žraloci toto oslabení bez problémů přečkali a už jsou v plném počtu. Pens nyní zakládají další akci z hloubi vlastního pásma.
40:53
Eric Fehr ujel po pravém křídle a z úrovně kruhu tvrdě vypálil, jeho dělovka švihem ale proletěla poměrně vysoko nad břevnem Jonesovy svatyně.
40:01
Na začátku třetí třetiny nás řeká přesilovka Pens v poměru čtyř proti třem. Joe Thornton (SJS) a Jevgenij Malkin (PIT) totiž ještě v samotmém závěru druhé třetiny vyfasovali dvouminutové tresty.
40:01
40:01
Skutečně tomu tak je. Druhá perioda je za námi a karty se v ní zcela obrátily – Sharks nastoupili jako vyměnění a zásluhou Tomáše Hertla se záhy dočkali svého prvního finálového gólu v klubové historii. Poté se hra vyrovnala, Marleauovi se však necelé dvě minuty před druhou sirénou podařilo vyrovnat, a tak je vše zcela otevřené. Sledujte náš přenos i nadále, třetí třetina začne ve 4:19!
40:00
39:46
Pokus Krise Letanga byl zblokován a Tierney následně dostal kotouč do bezpečí, v prostřední dvacetiminutovce už se nejspíš nic dalšího nestane.
39:04
Phil Kessel to po Schultzově přihrávce nečekaně zkusil z ostrého úhlu, jeho pokus na bližší tyč ale proletěl mimo a hosté se poté osvobodili.
38:52
Napadající Joe Pavelski (SJS) podle názoru sudích podrazil rozehrávajícího Dumoulina a ačkoliv se mu výrok hlavních arbitrů vůbec nelíbí, Pavelski s tím nic nezmůže – Penguins si zahrají přesilovou hru!
38:12
San Jose právě vstřelilo branku!
Svěřenci Petera DeBoera to stihli ještě ve druhé třetině – začínáme od nuly! Couture se v rohu kluziště zbavil Crosbyho, narazil si kotouč s Donskoiem a poté našel na modré čáře Brenta Burnse, po jehož nahození se puku zmocnil PATRICK MARLEAU, který následně obkroužil svatyni Penguins a zasunul touš do odkryté klece! Asistence: Brent Burns, Logan Couture.
37:29
Žraloci se opět usadili v útočném pásmu a tlačí se za vyrovnáním. Ať už se jim to ve druhé třetině povede či ne, ve třetí třetině se budeme mít rozhodně na co těšit!
36:40
Eric Fehr se zmohl jen na odevzdání kotouče Dillonovi, který přenechal rozehrávku Romanu Polákovi. Ostravský rodák si nic nekomplikoval a okamžitě po zisku puku napálil černou pryž do útočné třetiny.
35:56
Burnsovo nahození od modré bylo zblokováno, Pens posléze vyhodili kotouč do útočného pásma a oba týmy nyní střídají. To už se druhá třetina pomalu chýlí ke svému konci.
35:03
Tento souboj nakonec opanoval druhý jmenovaný a o pár sekund později se dostal ke střele Roman Polák, Murrayho levý beton byl ovšem ve správný čas na správném místě.
34:32
Už se hraje dlouho bez přerušení, o kotouč se momentálně svádí lítá bitva za Murrayho svatyní. Hlavními protagonisty jsou domácí zadák Ian Cole a útočník San Jose Melker Karlsson.
33:48
Phil Kessel ujel po levém křídle a křižným pasem se pokusil najít z druhé vlny si najíždějícího Hagelina, švédský rychlík ale prudký pas amerického kanonýra nezachytil.
33:02
Nyní je ovšem na ledě lajna Nicka Bonina a právě centr loni získaný z Vancouveru nebezpečně nahodil kotouč do předbrankového prostoru, Jones si ale nakonec poradil.
32:28
Sidney Crosby si na střídačce poručil magnetickou tabuli a už svým kumpánům Hörnqvistovi a Shearymu cosi maluje, tak se nechme překvapit, jaký to bude mít účinek.
32:03
Domácí se opět začínají nadechovat. Díky Rustovi s Kunitzem se opět usadili v útočném pásmu a první jmenovaný posléze připravil palebnou pozici pro Malkina, jehož následná střela ale nenadělala Jonesovi žádné potíže.
31:27
Shearyho křižný pas proletěl útočným pásmem Penguins bez povšimnutí a na druhou stranu se okamžitě vydal Pavelski, jenž vyzval ke střele Brenta Burnse, s jehož pokusem si však Murray bez problémů poradil.
30:50
Nyní je před námi další komerční přestávka, do Consol Energy Center se společně vrátíme už za pár okamžiků.
30:26
Teď ovšem Jones podržel hosty! Carl Hagelin mohl vrátit Tučňákům dvougólový náskok, ze stoprocentní pozice ale na strážce svatyně Sharks nevyzrál a Kesselovi pokus o dorážku nevyšel!
30:00
Rovná polovina základní hrací doby je za námi. Sharks se po nepovedeném vstupu do utkání oklepali a ve druhé třetině jsou zatím jednoznačně aktinějším týmem!
29:12
Dnes velmi aktivní Donskoi znovu vystřelil – a znovu z mezikruží -, Matt Murray ale bez sebemenších problémů zasáhl.
28:25
Nepovedenou rozehrávku Pens sebral ve vlastním pásmu Vlasic, ani jemu se ovšem nepodařilo rozehrát. Momentálně sledujeme hlušší pasáž hry s velkým počtem nepřesností.
27:57
Chris Tierney připravil střeleckou pozici jako na zlatém podnose pro Melkera Karlssona, mladý Švéd ovšem v předbrankovém prostoru promáchl!
27:14
Brenden Dillon si u hrazení počíhal na Bryana Rusta a po jeho čistém hitu se hosté vydali do protiútoku, ten ovšem zastavil ofsajd.
26:48
To Jevgenij Malkin na druhé straně ano a málem z toho byl gól, Martin Jones ale dokázal proti ráně z mezikruží v podání hvězdného ruského centra včas zasáhnout!
26:19
Patrick Marleau pouze protečoval kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal Ben Lovejoy. Jeho rozehrávka ovšem byla nepřesná a využít toho mohl Donskoi, jenž se však do zakončení neprobil.
25:29
Puk ještě vybojoval Chris Tierney a okamžitě ho zavezl v podstatě až do výstroje domácího brankáře, aby tím vybojoval buly v útočném pásmu.
25:07
Na střely je to v této periodě už 6:1 ve prospěch Sharks, kteří nadále drží puk na svých hokejkách. Do další šance se navíc prodral Donskoi, jehož baseballový pokus z otočky ovšem Murrayho neohrozil.
24:38
Na ledě se dějí věci, ve druhé třetině je vše jinak! Burnsovu ránu Murray jen tak tak vyrazil pouze k Pavelskimu, strážce domácí svatyně ale vytasil skvělý zákrok i proti dorážce sanjoseského kapitána!
24:05
Právě Polák se nyní překvapivě zapojil do rychlé protiakce Žraloků, když procedil kotouč na rozjetého Zubruse, jemuž ovšem zakončení nevyšlo podle představ.
23:46
Hosté jsou rázem na koni. Po přihrávce Tierneyho to od modré zkusil Roman Polák, tentokrát se však Martin Jones nenechal nachytat v nedbalkách.
23:02
Je sníženo, Žraloci nakonec svou přesilovku využili! Burns od modré čáry posunul kotouč Donskoiovi, který našel za pittsburskou svatyní volného TOMÁŠE HERTLA, který se vytočil na úroveň Murrayho a z nulového úhlu se trefil přesně mezi jeho nohy! Asistence: Joonas Donskoi, Brent Burns.
22:07
Brent Burns to vzal na sebe, udělal si prostor ke střele a z vrcholu kruhů vypálil, jeho projektil byl však ztečován mimo tři tyče.
21:36
Svěřenci Mikea Sullivana se dvakrát v rozmezí několika sekund dokázali osvobodit, hráči v bílých dresech se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
21:12
Svou první přesilovku si zahrají i hosté, Ian Cole (PIT) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
20:47
Joe Thornton našel na pravém křídle svého jmenovce Pavelskiho, jehož následné nahození ukryl Jones ve své výstroji a nepustil Hertla k dorážce.
20:19
Sheary si u hrazení nedokázal zpracovat puk a byla z toho největší šance Sharks v dosavadním průběhu, Joonas Donskoi ale z dobré pozice minul!
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a zatím přinesla vcelku jednoznačný průběh. Penguins na svého soka vletěli a Sharks s nimi dokázali držet krok jen v samotném úvodu. Domácí poté udeřili dvakrát v rozmezí jedné minuty a po gólech Rusta a Shearyho vedou zaslouženě 2:0. Změní se obraz hry ve druhé třetině? Moudřejší budeme ve 3:18.
20:00
19:03
Braun své zaváhání napravil a svým pohybem vyhnal Letanga do středního pásma, svěřenci Mikea Sullivana se ovšem následně vrátili zpět do toho útočného.
18:14
Justin Braun sinavíc počínal nedůsledně ve vlastním pásmu a jeho pomalý pas na Vlasice stihl zachytit jeden z hráčů Pens, Žraloci byli posléze nuceni vyhodit puk na zakázané uvolnění.
17:44
To se mu ale nepodařilo a Marleauovi jakbysmet, Penguins se tak opět mohli s lehkostí usadit v útočném pásmu. Převaha domácího celku je stále markantní...
17:10
Phil Kessel se nakonec prošermoval k zakončení, zády k brance ale Jonese vůbec neohrozil a Hertl může založit protiútok.
16:37
Sharks zatím ne a ne najít způsob, jak svého hostitele předčít. Zatím se hraje hlavně na jednu branku, svěřenci Petera DeBoera se i nadále musí bránit – momentálně Boninově brázdě.
16:09
Nyní jsme byli svědky další obrovské šance Penguins! Rychlonohý Carl Hagelin po levém křídle ujel úplně všem, ze samostatného úniku ale na Jonese nevyzrál!
15:12
Conor Sheary nyní nebezpečně tečoval nahození od modré, Martin Jones se však tentokrát nenechal nachytat v nedbalkách a navíc ihned poté rozehrál.
14:28
Žraloci se oklepali a vybojovali vhazování v útočném pásmu, ihned po vyhraném buly se ale sami z prostoru před Murraym vyhnali. Pens opět míří kupředu.
13:48
Ani jsme se nenadáli a už je to o dva góly! Mazácky to udělal kapitán Sidney Crosby, který dobruslil vyhozený puk, zasekávačkou se zbavil svého strážce Brauna a poté našel na pravém kruhu nikým nehlídaného CONORA SHEARYHO, jenž se trefil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Sidney Crosby, Olli Määttä.
12:46
Tučňáci se ujímají vedení a nutno říct, že zaslouženě! Rust ujel po levém křídle, zbavil se Melkera Karlssona a poté přesným pasem našel na druhé straně Schultze, jehož následnou střelu nešťastně zablokoval Braun přímo na hůl právě BRYANA RUSTA, jenž už měl úlohu snadnou – stačilo doklepnout puk za záda dezorientovaného Jonese! Asistence: Justin Schultz, Chris Kunitz.
12:15
Dobrá zpráva pro fanoušky a fanynky Žraloků, Brent Burns už je zpět na ledové ploše. Soudě dle pohledu do jeho tváře to vypadá na vyražené zuby, Burnsovu tvář totiž zdobí svítivě růžové chrániče.
11:48
Crosbyho lajna je při chuti! Sheary jakousi povedenou žabičkou našel v předbrankovém prostoru Patrica Hörnqvista, Martin Jones ale i po této akci Pens našel puk ve své lapačce!
11:32
Hráči San Jose to nakonec zvládli a dostali kotouč do bezpečí, hra byla poté přerušena a hlasatel v Consol Energy Center ohlásil komerční přestávku. Do Pittsburghu se společně vrátíme za pár okamžiků.
10:57
Zubrusův trest už je sice u konce, hosté se ale stále nedokázali vymanit z pokračujícího tlaku Pens. V dobré palebné pozici se teď ocitl Nick Bonino, jeho rána ale nebyla přesná.
10:21
Na modré čáře nyní napřáhl Brian Dumoulin, jeho projektil ale zaduněl pouze o zadní hrazení. Tlak Pens však ještě pokračuje.
09:36
Malkin šikovně přišťouchl kotouč rozjetému Sidneymu Crosbymu, jenž přebruslil Spalinga a ocitl se tváří v tvář Jonesovi, místo střely ale ještě nepochopitelně volil přihrávku!
09:17
Letangova rána od modré způsobila pořádně nepřehlednou situaci před Jonesem, kotouč ale nakonec zamířil mimo tři tyče a hosté se posléze osvobodili.
08:52
Litevský veterán Dainius Zubrus (SJS) se provinil hrou vysokou holí, Pens si tak zahrají svou první přesilovku v utkání!
08:15
Tak to je velká komplikace pro kalifornský celek! Klíčový zadák Brent Burns z neznámých důvodů odešel do šatny, a není tak kouči DeBoerovi k dispozici. Na jak dlouho?
07:31
Prudký Crosbyho pas na Shearyho neprošel, Sharks ovšem následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
06:44
Spoustu prostoru dostal na pravém křídle hostující forvard Joe Thornton, který ovšem dostal přihrávku na bekhendovou stranu, a tak nemohl rychlou protiakci Sharks okamžitě zakončit a místo toho sáhl k zadovce na modrou.
05:52
Po zaváhání v rozehrávce Tučňáků se vydal kupředu Nick Spaling, ani on ale se svým pokusem neuspěl. Oba gólmani jsou zatím naprosto bezchybní.
05:04
Elitní lajna Pens teď pořádně zahrozila! Sidney Crosby našel zpoza branky v prostoru před Martinem Jonesem najetého Hörnqvista, jenž ale nenašel recept na strážce hostující svatyně!
04:27
Paul Martin jen tak tak udržel na útočné modré prudký Tierneyho pas, nicméně Sharks se nakonec v pásmu neudrželi a vydobyté pozice museli rychle vyklidit.
03:54
Skvělý přehled teď prokázal Joe Pavelski, který z rohu našel na modré čáře úplně volného Justina Brauna, s jehož ranou si však Murray bez potíží poradil.
03:03
Pokus Nicka Bonina z vrcholu levého kruhu byl zblokován a svěřenci Petera DeBoera okamžitě založili protiútok. Nyní se tak opět hraje v útočném pásmu Žraloků.
02:09
Donskoi s veteránem Marleauem se po zisku kotouče v souboji u hrazení vydali kupředu, druhému jmenovanému ale v klíčový moment sjel puk z hokejky.
01:15
Čtvrtá formace Sharks se pořádně agresivně vydala napadat rozehrávku Pens a Zubrusovi se nakonec podařilo vydolovat puk pro svůj tým. Murray tak bude muset být v pozoru.
00:33
Už od samotného začátku se hraje ve strhujícím tempu, nyní bude následovat po úvodní akci Pens buly po Jonesově pravé ruce.
00:01

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby "C", Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski "C" – Marleau, Couture, Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels.

Rozhodčí: O'Rourke, O'Halloran – Amell, Murray.
Finálové soupeře toho k sobě moc nepojí, obě města dělí od sebe více než 4000 kilometrů a poslední vzájemný zápas se datuje do prosince loňského roku. Ani jeden tým v základní části neuhájil domácí led, Pens doma podlehli Žralokům 1:3 a v San Jose naopak zvítězili 5:1. Ve vyřazovacích bojích na sebe Sharks a Pens ještě nikdy nenarazili, to se změní až dnes.

Velkou finálovou premiéru prožijí i gólmani obou celků Martin Jones a Matt Murray. „Myslím, že jsme si celkem podobní. Vím, že skvěle čte hru, moc se nepohybuje a vyčkává až do poslední chvíle,“ snažil se zhodnotit svého protějška pittsburský gólman Murray.

Když se dnešní soupeři utkali naposledy, Tučňáci neměli na soupisce Carla Hagelina, Justina Schultze a Matta Murrayho, zatímco Pascal Dupuis byl stále aktivním hokejistou. To Phil Kessel si na svěřence Petera DeBoera velmi dobře pamatuje, ve dvou vzájemných utkáních se totiž trefil hned třikrát a v play-off podává skvělé výkony.

To samé můžeme říct i o tahounech kalifornského celku, Logan Couture je s 24 body nejproduktivnějším hráčem probíhajících bojů o Stanleyův pohár a Joe Pavelski je těsně druhý. „Ještě toho musíme spoustu dokázat. Náš tým se letos opravdu semknul a podával skvělé výkony, ještě nás ale čeká pár týdnů práce,“ je si vědom kapitán Sharks.

Do sestavy vítěze Západní konference by se mohl vrátit křídelník Matt Nieto, jenž vinou zranění v horní části těla přišel o celou sérii se St. Louis. To Penguins se možná budou muset obejít bez klíčového zadáka Krise Letanga, na jehož postu odbruslil minulý trénink Justin Schultz. Poslední dva dny chyběl i Nick Bonino, jenž by ovšem měl nastoupit. Pikantní zápas čeká zadáka San Jose Paula Martina, jenž před loňským podpisem smlouvy se Sharks působil pět let právě ve Steel City.

Tomáš Hertl (SJS) 18 zápasů, 10 bodů (5+5)
Roman Polák (SJS) 18 zápasů, 0 bodů
Hezký den! Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z prvního finálového klání bitev o Stanleyův pohár! Úvodní buly duelu mezi Pittsburgem Penguins a San Jose Sharks bude vhozeno krátce po druhé hodině ranní, tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.