NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Tampa - 5. května 2018   01:17

Boston
Boston
15:28' Pastrňák (Krug, Marchand) • 22:04' Bergeron (Krug) • 46:36' Bergeron (Marchand)
3:4
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Stav série: (1:3)
Tampa
Tampa
04:36' B. Point   • 09:53' Kučerov  (Hedman, Stamkos) • 52:56' Stamkos  (J. T. Miller) • 63:18' Girardi  (Killorn, Gourde)
Boston
Pollock, StLaurent – Amell, Shewchyk
TD Garden, Boston
17 565 diváků
Tampa

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:8
Tak prodloužení nakonec nemělo dlouhého trvání. Hosté přečkali úvodní nápor Bostonu, sami se pak vydali do útoku a prakticky z první vážnější akce rozhodli zápas. Vítěznou branku vstřelil za pomoci důrazu v brankovišti Dan Girardi a Tampa Bay je pouhou jedinou výhru od postupu do konferenčního finále!
63:18'
Tampa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Hosté vybojovali u mantinelu puk, Killorn si jej vyměnil Gourdem, aby jej pak bekhendem nahodil před brankoviště, kde operoval DAN GIRARDI a ten jej špičkou hole popíchl za Raska. Tapa Bay vítězí 3:4! Asistence: Alex Killorn, Yanni Gourde.
62:46'
Sledujeme od prvních momentů rychlý hokej, je jedno, že se jedná už o čtvrtou třetinu.
61:40'
Boston vstoupil do nastaveného času velmi aktivně. Tvrdou ránu vyslal od modré McAvoy a hostující Paquette obětavě zasáhl svou levou rukou. Vzápětí si ji na střídačce musel vyklepávat, tohle muselo bolet.
60:58'
Levou stranou se do pásma prosmýkl Krejčí, u branky se už ale ke kloudnému zakončení nedostal.

Hity: 30:32
Šedesát minut hry o vítězi tohoto utkání nerozhodlo. I ve třetí třetině jsme sledovali rychlý hokej, šance byly na obou stranách a padly také dva góly. Jako první se prosadili domácí, když ve 47. minutě dokonali obrat po gólu Patrice Bergerona. Boston kráčel za výhrou, tu si ale musí prozatím odpustit, neboť na konci 53. minuty srovnal tvrdou, ale hlavně přesnou ranou Steven Stamkos. Jelikož další góly v tomto akčním utkání nepadly, poslal zápas do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
Kevan Miller ztratil puk a rázem tu byl náznak brejku pro hosty. Stamkos vysunul Kučerova, ten ovšem neměl potřebnou rychlost a při zakončení byl zablokován.
59:09'
Point se vydal na individuální útočný výlet, jeho dobrodružství skončilo na útočné modré čáře.
58:26'
Pastrňákova přihrávka vzduchem byla hostující obranou sražena do středního pásma.
57:18'
Po vyjetí zpoza branky vystřelil z úhlu DeBrusk a nevypadalo to zle. Vasilevskij byl ovšem na svém místě a pokus kryl.
56:39'
Po dalším útočném výpadu hostů se strhla před Raskem menší pošťuchovaná, rozhodčí ale vše velice rychle ukončili.
55:51'
Po rychlém průniku se hostující Strålman dostal k celkem tvrdé střele ze střední vzdálenosti. Rask si chvíli nebyl jistý svým zákrokem
54:58'
Hráči sváděli urputný souboj o puk v pásmu Tampy Bay, hosté se na chvíli dokázali uvolnit.
53:59'
Domácí to nechtějí nechat být jen tak a už se tlačí do útočného pásma. Do prodloužení se jim nechce.
52:56'
A je zase srovnáno! Kučerov napadal McAvoye, ten přišel o puk, který poté Miller naservíroval STEVENU STAMKOSOVI. Jeho následná bomba z první skončila v horním růžku Raskovy branky. Asistence: J. T. Miller.
52:30'
Domácí obránce Torey Krug odešel s pomocí týmového lékaře do kabin, neboť si v osobním souboji u mantinelu zle pochroumal kotník.
52:18'
Palát se snažil uvolnit, stále ale měl na zádech minimálně jednoho z hráčů Bostonu.
51:44'
Hraje se nyní nahoru dolů, zápas vrcholí!
51:00'
K odraženému puku se jako první dostal Backes a ihned vyslal prudkou střelu. Jeho pokus prolétl nad břevnem Vasilevského branky.
50:09'
Palát hledal nahozením Kučerova, do přihrávky ale vložil svou dlouhou hůl Chára a puk srazil mimo ledovou plochu.
49:15'
Je po přesilovce, Boston je ale i nadále v útočném pásmu.
48:40'
Pastrňákovo nenápadné nahození z levého kruhu málem propadlo do branky, Vasilevskij si ale ošemetnou situaci zvládl ohlídat.
48:03'
Na modré nahazoval Pastrňák, jeho pokus zastavil dobře postavený Cirelli.
47:15'
Navíc je tu přesilovka pro domácí, Tyler Johnson totiž dostal dvě minuty za sekání.
46:36'
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí dokonali obrat v utkání a vedou! Ve vlastním oslabení ujel Marchand, v útočném pásmu naservíroval přihrávku před brankoviště a PATRICE BERGERON lehkou tečí poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Brad Marchand.
46:27'
Nyní měl Kučerov trochu prostoru, ale ani tentokrát neuspěl. Jeho pokus byl zblokován.
45:54'
Zprava pálil trochu na náhodu Kučerov, švih našel Tuukka Rask ve své výstroji.
45:34'
Už je odpískáno a na trestnou lavici míří Noel Acciari s dvouminutovým trestem za hákování.
45:22'
Hosté mají ponechanou výhodu, momentálně hrají v šesti.
44:59'
Boston se osvobozuje chytrým vyhozením, zakázané uvolnění se pískat nebude.
44:11'
Palát vybojoval na domácích hráčích puk, posunul jej na najíždějícího spoluhráče a následná střela prolétla těsně vedle Raskovy branky.
43:35'
Ale i Boston předvádí útočný hokej, v pásmu nyní operovali Marchand a Pastrňák.
42:59'
Vypadá to, že hosté vstoupili do třetí třetiny rozhodně aktivněji, než před přestávkou. Rask se rozhodně nenudí.
42:19'
Zprava se do útoku nahrnul Backes a na Vasilevského vyslal tvrdou ránu. Gólman Tampy Bay měl dobrý výhled a dělovku se mu povedlo zkrotit.
41:25'
Neuspěl ani na druhé straně Sergačjov, jeho pokus zblokoval DeBrusk.
40:37'
Střela Kevana Millera od modré čáry byla zblokována a domácí obránce se pak musel velice rychle obrátit do obrany.

Trestné minuty: 6:6
Je za námi čtyřicet minut hry a my sledujeme napínavou bitvu, nad kterou se vznáší velký otazník o vítězi. Ve druhé třetině přepnuli domácí na vyšší rychlostní stupeň, soupeře zatlačili do defenzívy a výsledkem bylo vyrovnání na současných 2:2. O tento gól se v přesilovce postaral Patrice Bergeron. Boston mohl jít i do vedení, další puky už ale Vasilevskij za svá záda nepustil. Ale ani hosté nelenili a dokázali se z tlaku dostat do šancí. Tu největší měl Stamkos, jel sám na Ruska, jenže trefil pouze jeho lapačku.
40:00'
39:11'
Vasilevskij si musel dávat pozor na nahozený puk a dotírajícího soupeře. Podařilo se mu rozehrát bekhendem za svou branku.
38:37'
Obrany si začínají dávat velký pozor na výpady soupeře, v sázce je opravdu mnoho. I proto ubylo těch opravdu vyložených šancí.
37:50'
Na druhé straně se svým výpadem neuspěl Sergačjov, byl zastaven při svém pokusu o akci pravým křídlem.
37:21'
Gionta pouze nahodil puk do útočného pásma, tam se o něj postarala obrana hostů.
36:58'
Zakázané uvolnění Tampy Bay, hra se po chvilce vrací před Vasilevského.
36:23'
Bergeron se proti přesile nedokázal dostat ke střele, podržel ale puk a Boston může pokračovat v útočných rejdech.
35:27'
Ve spolupráci s Krejčím se Chára snažil vyvézt puk z vlastního pásma, hosté se po delší době dostávají do hry.
34:34'
McDonagh ztratil na modré čáře puk a gólman hostů tak musel znovu dávat velký pozor.
33:55'
Obrovský závar před Vasilevským, hosté jsou nyní opravdu pod velkým tlakem.
33:37'
Domácí se ale celkem snadno dostali do dalšího útoku, a ten zakončoval Bergeron. Vasilevskij byl na místě a připsal si pohotový zákrok.
33:06'
Strålman se pokouší uklidnit situaci v obranném pásmu, Tampa se pozvolna dostává do protiútoku.
32:14'
Levou stranou se marně o průnik snažil domácí Donato, zastaven byl u mantinelu.
31:37'
Po dlouhé pasáži bez přerušení tu máme krátkou pauzu, na ledě ale vidíme náznaky šarvátek. Ty se snaží sudí urychleně přerušit.
31:05'
Čároví signalizují, že vyhození hostů nebude posouzeno jako zakázané uvolnění, Krug tak musí urychleně pro puk.
30:24'
Girardiho nahození od modré čáry nebylo pro Raska nebezpečné, na celou akci měl dobrý výhled.
29:34'
Hráči Bostonu přidali do své hry důraz u mantinelů, počet hitů narůstá.
28:41'
Boston se nadechuje k dalšímu náporu, hosté nyní působí zakřiknutým dojmem a jsou pod tlakem.
28:05'
Kuraly hledal DeBruska před brankou, přihrávka byla o něco prudší a skončila u protějšího mantinelu.
27:14'
Sledujeme boj o puk v rohu kluziště, přesilovka je u konce.
26:06'
Byli to ale domácí, kdo se dokázal dostat do náznaku přečíslení i zakončení. Vasilevskij tak měl práci.
25:37'
Chára vyhodil puk až k Vasilevskému, hosté zahajují další útočný pokus.
25:14'
Stamkos upadl a ne svou vinou. Mohl za to Rick Nash, jemuž se hokejka zasekla v brusli hostujícího hráče. Rick Nash dostal dvě minuty za podražení.
24:32'
Backes a Acciari se najednou ocitli v akci dvou na jednoho, přihrávku na druhého jmenovaného však zvládla obrana hostů pokrýt.
23:59'
Boston je v laufu, Vasilevskij nyní čelí jednomu náporu za druhým.
22:40'
Tampa Bay mohla zase vést, do sóla se dostal Stamkos, nechal však pouze vyniknout Raska, který vytasil parádní zákrok lapačkou!
22:04'
Teď je už ale přesilovka využitá a máme srovnáno! PATRICE BERGERON si sjel od modré čáry ke kruhu pro vhazování a po výměně puku s Krugem pálil z první. Jeho svižná rána z pravé strany skončila u protější tyčky a stav je tedy 2:2. Asistence: Torey Krug.
21:52'
Proti Vasilevskému se nyní postavil Rick Nash, kterého vybídl k zakončení Pastrňák, hostující gólman odolal.
21:27'
Puk letí až k Raskovi, ten pomáhá založit další výpad.
20:53'
Hned ze startu oslabení se hostům podařilo dostat puk mimo své pásmo, o návrat se nyní snaží Krejčí.
20:43'
Pastrňák se hrnul do útočného pásma a byl u toho faulován. Boston si tak zahraje přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Tyler Johnson.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi velice akční první třetina. Úvod utkání patřil domácím, ti se několikrát dostali na dostřel, jenže vše bez úspěchu. A tak udeřilo na druhé straně, v páté minutě se mezi dvěma obránci prosmýkl Brayden Point a zblízka zasunul za brankovou čáru. Radost Tampy Bay se pak znásobila po využité přesilovce, tu prudkou ranou využil Nikita Kučerov. Boston byl chvíli v útlumu, jenže se rozhodně nevzdal. K pozvednutí domácím posloužila přesilová hra, tu využil dnes pět velmi aktivní David Pastrňák a byl zatím posledním hráčem, který změnil skóre. Do kabin se tak jde za stavu 1:2.
20:00'
19:16'
Píská se zakázané uvolnění Bostonu. Vhazovat se tak bude před Raskem.
18:47'
Začíná i přibývat tvrdých hitů u mantinelu, důrazem hýří hlavně hráči Tampy Bay.
18:24'
Rask nyní pro jistotu skryl střelu z velké dálky. Nechtěl riskovat, volil raději přerušení hry.
17:11'
Málem to zase bylo o dva góly. Do pásma se vřítil s pukem na holi Kučerov a jeho prudký švih zacinkal na Raskovo břevno!
16:48'
Stále sledujeme rychlý hokej z obou stran, oba týmy hrají útočně, není to žádá zákopová válka.
15:28'
Přesilovka je využitá i na straně Bostonu. Střelu od modré Vasilevskij vyrazil pouze nad sebe, puku si poté všiml DAVID PASTRŇÁK a perfektně načasovaným máchnutím hole jej zametl za gólmana hostů. Asistence: Trey Krug, Brad Marchand.
14:45'
Je tu další vyloučení, u mantinelu se nedovoleného zákroku dopustil Steven Stamkos a na trestnou lavici zamířil s dvouminutovým trestem za zásah do hlavy.
14:05'
Kuraly se snažil projít pravou stranou, u mantinelu mu ale ráznou stopku vystavil Gourde. Hosté jsou u puku a míří do protiakce.
13:21'
A teď je už po přesilovce, hosté jsou v plném počtu.
13:00'
Hosté se osvobodili, puk je ve středním pásmu.
12:27'
Pastrňák neuspěl ani se svou další střelou, aktivitou jen hýří, zatím ovšem bez úspěchu.
12:06'
Krug hledal před brankovištěm najíždějící spoluhráče, jeho přihrávka ale prolétla prostorem a skončila u mantinelu.
11:35'
Bergeronovu střelu z levého kruhu vyrazil Vasilevskij, Boston pokračuje v útočení.
11:21'
Vylučovat se bude i na straně Tampy Bay, dvě minuty za podražení dostal Yanni Gourde.
10:55'
Boston se snaží o rychlé snížení, je nyní usazen v útočném pásmu a kombinuje.
09:53'
Nyní je už přesilovka využitá a hosté vedou o dvě branky! Po trpělivé rozehře v pásmu přišla přihrávka na kruh, kde napřáhl NIKITA KUČEROV a svou dělovku poslal pod břevno Raskovy branky – 0:2. Asistence: Victor Hedman, Steven Stamkos.
09:17'
Domácí jsou už ve čtyřech, ale musí se bránit velkému tlaku. Kučerov se nyní marně snažil u tyčky dostrkat puk za brankovou čáru.
08:58'
Nyní to ale budou mít domácí horší, neboť Zdeno Chára vyhodil puk přes plexi a míří na trestnou lavici za zdržování hry.
08:30'
Boston se dobře brání, zatím k Raskovi nepouští žádné nebezpečnější střely.
07:17'
Už se pískalo, dvě minuty za podražení dostal Rick Nash.
07:13'
Málem to bylo 0:2, hosté se totiž dostali do brejku dva na jednoho, Point našel najíždějícího Stamkose, jenže ten z dobré pozice pálil nad.
07:00'
Hosté mají ponechanou výhodu, po přerušení hry bude následovat vyloučení na straně Bostonu.
06:27'
Mezi kruhy dostal přihrávku DeBrusk, jeho pohotový pokus byl ale zablokován a puk se tedy k Vasilevskému nedostal.
05:50'
A Tampa Bay pokračuje v náporu a ostřelování gólmana Raska.
04:36'
Hosté jdou do vedení! Ve středním pásmu se puku chopil BRAYDEN POINT, po průniku do toho útočného se prosmýkl mezi dvěma obránci, povedla se mu i stahovačka jednou rukou a poté už jen zblízka zasunul do odkryté branky. Bez asistence.
03:51'
Domácí se velice rychle osvobodili a po pravé straně se vydali do útoku. Ten pak zastavil dobře postavený Strålman.
03:39'
Zakázané uvolnění Bostonu, hra se vrací před Raska.
02:48'
Pastrňák je v úvodu utkání velmi aktivní, nyní vyslal na gólmana nepříjemnou střelu přes obránce a Vasilevskij byl donucen zakročit a přerušit hru.
02:27'
Nahození domácího Donata skončilo vysoko nad, domácí jsou ale i nadále v útočném pásmu.
01:56'
J. T. Miller nezachytil prudkou přihrávku na levé křídlo, puk skončil v rohu u Raska.
01:33'
Gourde vypíchl domácím puk a z pravé strany vyslal bekhendovou střelu. Tu Rask vyrazil před sebe a Sergačjov zblízka dorážel. Finský gólman si poradil i v tomto případě.
00:36'
Začalo se zostra, oba týmy se hned po úvodním buly pokusily o útok Nebezpečnější byl ten domácího týmu, zprava pálil Pastrňák. Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, B. Gionta, Donato – Acciari, Kuraly, Schaller.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Palát (A) – Gourde, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Pollock, StLaurent – Amell, Shewchyk.
Oba týmy jsou na ledové ploše, je čas na hymnu. Poté už začne samotný zápas.
Zápas nám začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas v TD Garden začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.