NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Toronto - 22. dubna 2018   02:00

Boston
Boston
29:45' Backes (DeBrusk, Krug) • 37:18' Kuraly (Grzelcyk, Acciari) • 45:56' Acciari (Schaller, Krug)
3:4
(0:2, 2:2, 1:0)
Stav série: (3:2)
Toronto
Toronto
06:36' Co. Brown  (Matthews, Hyman) • 10:12' A. Johnsson  (Kadri, Gardiner) • 30:36' Bozak  (Rielly, J. van Riemsdyk) • 31:55' J. van Riemsdyk  (Marner, Bozak)
Boston
T. Rask (32. Chudobin) – McAvoy, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 45:21 (15:6, 10:10, 20:5)
Zblokované střely – 8:22
Vyhraná vhazování – 35:31
Trestné minuty – 6:16
Hity – 28:28
Hokejisté Bostonu nedokázali na domácím ledě ukončit sérii s Torontem, kanadskému klubu totiž podlehli 3:4! Hosté soupeři v průběhu druhé části odskočili na stav 1:4 a to se ukázalo jako rozhodující. Ještě ve druhé části sice snížil Sean Kuraly a ve třetí třetině navíc přišel obrovský nápor Bruins, z něhož však domácí vytěžili jen kontaktní trefu Noela Acciariho ze 46. minuty. Další šance Bostonu pochytal skvělý Frederik Andersen, který je zřejmě hlavním strůjcem výhry Toronta. Vždyť pokryl 42 ran soupeře.

Stav série – 3:2.
Po závěrečném hvizdu se to v rohu za brankou Toronta ještě servalo, ale to už na výhře hostí nic nemění!
59:38'
Pokus Marchanda byl sražen do ochranné sítě za brankou. Další buly v útočném pásmu Bruins.
59:34'
Zakázané uvolnění Toronta.
59:27'
Chára tentokrát nabil Toreymu Krugovi. Proti jeho střele z pravého kruhu se včas přemístil Andersen, který má puk na hrudi. Bruins si vyžádali oddechový čas.
59:17'
Zdeno Chára od modré netrefil branku, domácí ale drží pásmo.
58:49'
Teď už hrají domácí bez brankáře a se šesti hráči v poli!
57:51'
Domácí rozjíždějí další akci ze středního pásma, Chudobin zatím zůstává v brance.
57:05'
Z buly byl vykázán Tomáš Plekanec. Musí na něj Marner.
57:05'
David Krejčí vyhrál buly na obránce a poté bruslí tečoval jeho střelu. Andersen stačil zareagovat a přikryl puk před dotírajícím DeBruskem.
57:00'
56:52'
Od pravého mantinelu střílel Zdeno Chára. Před brankou operoval Tim Schaller, ale k teči či dorážce se nedostal. Andersen má na kontě už 38 zásahů.
56:28'
Z levé strany nahazoval puk na branku Auston Matthews. Chudobin vyráží.
56:08'
Tentokrát Chudobin sebral lapačkou puk, který se ocitl u jeho brankoviště. Necelé čtyři minuty před koncem následuje další přerušení hry.
55:57'
Nahození Plekance raději přidržel Chudobin. Netroufl si rozehrát před dojíždějícím Patrickem Marleauem.
55:46'
Po vhazování se dostal ke střele Torey Krug. Andersen zasáhl lapačkou.
55:42'
Do rány Davida Pastrňáka vložil hůl Rielly. Puk je v ochranné síti za brankou.
55:25'
Nyní připravil David Krejčí pozici pro Matta Grzelcyka. Ten pálil z vrcholu levého kruhu, našel však jen výstroj Andersena.
54:58'
Jake DeBrusk se dostal před brankou k volnému puku. Ve velké šanci ale minul!
54:36'
Domácí v postavení mimo hru. Následovat bude poslední reklamní brejk v tomto zápase.
54:02'
Aston Matthews se s tím nepáral a po přejetí útočné modré golfákem vypálil. Puk přelétl Chudobina a skončil na plexiskle za brankou.
53:22'
Dělovku Patriceho Bergerona z pravého kruhu ztlumil na hrudi Frederik Andersen. Je tu další reklamní přestávka.
52:56'
Před brankou se natahoval za kotoučem Andreas Johnsson. Domácí obránce mu zablokoval hůl.
52:12'
Střely na branku ve 3. třetině – 11:2.
50:59'
Dělovka Zdena Cháry od modré čáry jen těsně minula Andersenovu klec. Hosty čeká náročných devět minut.
50:35'
Do dobré pozice se z pravé strany natlačil Brad Marchand. Domácí útočník se snažil obstřelit Andersena, jenž si kryl svou bližší tyčku, ale puk trefil vyrážečku gólmana Toronta.
49:48'
Domácím byla odpískána vysoká hůl. Následuje reklamní přestávka.
49:26'
Nahození Morgana Riellyho od modré odrazil vyrážečkou do rohu pozorný Chudobin.
48:38'
TD Garden je na nohou. Diváci ženou Medvědy za vyrovnávacím gólem.
47:35'
Teď mohlo udeřit na druhé straně. Proti Nazemovi Kadrimu se však stačil přemístit Chudobin!
46:46'
Obrovský tlak Bruins! Po Bergeronově přihrávce ztroskotal na Andersenovi opět Pastrňák!
46:32'
Srovnat mohl David Pastrňák. Ten zápěstím těsně minul branku!
45:56'
Bruins právě vstřelili branku!
Tak tohle bude ještě obrovské drama, domácí totiž snižují na rozdíl jediného zásahu! Za brankou se dostal ke kotouči Tim Schaller, který ho odrazem o brankový oblouk dostal k NOELOVI ACCIARIMU, jenž puk odrazil pro změnu o pravý beton přesouvajícího Andersena za brankovou čáru. Asistence: Tim Schaller a Torey Krug..
45:11'
Je to tak, Leafs jsou v plném počtu.
45:02'
Hosté vyhazují a zřejmě se ubrání.
44:06'
David Pastrňák pálil z první z osy kluziště. Rána mu i sedla, ale vynikající Frederik Andersen ji dokázal vyrazit!
43:36'
Pas Kruga na levém kruhu promáchl David Pastrňák, který chtěl střílet z voleje.
43:10'
Travis Dermott si u mantinelu přidržel Noela Acciariho a domácí tak budou hrát přesilovku.
43:02'
Domácí vstoupili do třetí části s velkou snahou se zápasem něco udělat. Zatím se ale neprosadili střelecky.
42:15'
A následuje další icing.
42:10'
Po vhazování vystřelil Charlie McAvoy a Andersena zachránila pravá tyčka!
42:06'
Hosté opět zahráli jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Andersenovu branku.
41:24'
40:35'
40:31'
Teď spálil Rick Nash tutovku! Andersen k němu vyrazil puk po střele Pastrňáka a zkušený útočník minul zcela odkrytou branku!
40:18'
Po levém křídle se řítil dopředu Rick Nash. Andersena nepřekonal.
Hity – 19:18
Také po druhé třetině vede Toronto o dva zásahy. Brankový účet se nám ale rozrostl o dvě trefy na každé straně. Ve 30. minutě snížil v přesilovce na 1:2 David Backes, ale o pouhých 17 sekund později na tento zásah odpověděl Tyler Bozak. Ve 32. minutě se navíc prosadil v přesilovce James van Riemsdyk, který vyhnal Tuukku Raska na střídačku. Za stavu 1:4 už to s Medvědy vypadalo hodně zle, ovšem v čase 37:18 jim ještě vrátili naději nahrávající obránce Grzelcyk a přesně zakončující Sean Kuraly.
40:00'
39:42'
Torey Krug od modré těsně minul branku! Andersen by byl bezmocný, měl zakrytý výhled.
38:33'
Andreas Johnsson zahákoval Davida Pastrňáka a domácí tak ještě dostávají možnost přidat do konce druhé části další gól!
37:18'
Bruins snižují na rozdíl dvou gólů! Velkou zásluhu na tom má obránce Matt Grzelcyk, který se vydal na výlet až za branku soupeře. Pak s kotoučem vykroužil zpět do pole a předložil ho před branku SEANOVI KURALYMU, jehož najetí nedokázala hostující obrana pokrýt a Kuraly nedal zblízka Andersenovi šanci. Puk zvedl nad jeho lapačku. Asistence: Matt Grzelcyk a Noel Acciari.
36:18'
Sám na Chudobina najížděl Nazem Kadri. Gólman Bostonu svůj první ostrý zákrok zvládl na výbornou!
35:46'
Domácí velkou šanci nevyužili a Toronto je už v plném počtu.
35:19'
A hosté jsou ve čtyřech.
34:55'
Velký tlak Bostonu. Z levého kruhu střílel David Pastrňák, ale Andersen jeho ránu vytěsnil mimo.
34:33'
David Krejčí nahrál na zadní tyčku Bradu Marchandovi, který měl před sebou odkrytou klec, ale Andersen se stačil gymnasticky přemístit a fantastickým zákrokem podržel svůj tým!
34:01'
Patrice Bergeron se z pravého kruhu neprosadil. Neujaly se ani dorážky Brada Marchanda.
33:45'
A je tu další trest na straně Toronta! Roman Polák je vyloučen za sekání a posílá tak svůj tým do oslabení 3 na 5!
33:18'
Za nedovolené bránění je vyloučen Tyler Bozak. Domácí budou hrát přesilovku.
32:51'
Rozhodčí podělili o trestné minuty rovnoměrně oba týmy. Na hostující straně jsou vyloučeni za hrubost Zach Hyman a Jake Gardiner. Na domácí pak dostal dva dvouminutové tresty David Backes.
32:51'
David Backes a Zach Hyman se dostali do potyčky, která se následně rozrostla i o další hráče! Rozhodčí musejí odtrhávat jednotlivé dvojičky.
31:55'
Tohle už je na Tuukku Raska moc. Do branky Bruins se staví Anton Chudobin.
31:55'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté nabídnutou šancí využívají a odskakují soupeři už na rozdíl tří zásahů! Mitchell Marner našel od zadního mantinelu JAMESE VAN RIEMSDYKA, který zblízka dokázal zvednout kotouč nad rameno klečícího Raska. Tohle trefil útočník Toronta dokonale – 1:4. Asistence: Mitchell Marner a Tyler Bozak.
31:24'
Za podražení je potrestán Matt Grzelcyk. Hosté budou hrát svou první přesilovku v tomto zápase.
30:52'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
30:36'
To je odpověď Leafs jako hrom! Hostující protiútok podpořil obránce Morgan Rielly, který si vyměnil puk s van Riemsdykem a poslal ho před branku na hůl TYLERA BOZAKA. Ten ještě mohl nahrávat před odkrytou klec právě van Riemsdykovi, ale zvolil střelu k bližší tyčce, na níž Rask lapačkou nedosáhl. Asistence: Morgan Rielly a James van Riemsdyk.
29:45'
Domácí přesilovku využívají a snižují! Ránu Toreyho Kruga ještě hosté zblokovali, Jake DeBrusk zase mířil z levého kruhu vedle bližší tyčky. Puk se ale od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a DAVID BACKES ho bekhendem doklepl za rozhozeného brankáře Andersena – 1:2. Asistence: Jake DeBrusk a Torey Krug.
29:28'
Další chyba Toronta! Gardiner nastřelil bránícího hráče a David Pastrňák se opět řítil proti brance Maple Leafs. Vše musel hasit Nikita Zajcev, který českého forvarda podrazil. Na trestné lavici chvíli seděl nevinný Marner, ale teď už tam sudí poslali ruského obránce.
28:50'
Nikita Zajcev chyboval při rozehrávce ve středním pásmu a z toho mohl těžit David Pastrňák! Ten chtěl ještě nahrávat Marchandovi, na něhož přihrávka neprošla.
28:15'
Čtvrtá řada Toronta odvedla svou práci a nepustila soupeře do útočného pásma.
27:41'
Od levého mantinelu střílel Rick Nash. Ten trefil jen protihráče.
27:14'
Hosté hrají ve druhé části dobře a zatím soupeře téměř k ničemu nepustili.
26:24'
Nahození ze středního pásma vypadlo Raskovi z lapačky. Domácí obránci však byli u puku dříve než dojíždějící protihráči.
25:33'
Auston Matthews obral váhajícího hráče o puk, ale hosté se následně dostali do postavení mimo hru.
24:51'
Torey Krug příliš dlouho váhal se střelou a trefil jen Nazema Kadriho, který mohl zamířit dopředu. Byl tam ale sám a do zakončení se nedostal.
24:14'
McQuaid nastřelil puk za branku Toronta. Tam se ho ujali hostující obránci.
23:39'
Na druhé straně se dostal do zakončení James van Riemsdyk. Tuukka Rask přerušil hru.
22:51'
Danton Heinen se vřítil s pukem do útočného pásma. Možná mohl i nahrávat Backesovi, ale rozhodl se vystřelit. Hosté jeho pokus zablokovali.
22:20'
Riley Nash skončil v souboji s obráncem na ledě. Vylučovat se ale nebude.
21:28'
Teď bylo horko před Raskem! William Nylander si vyměnil puk s Kadrim a natlačil se až před domácího gólmana. Ten jeho bekhendovou kličku zastavil pravým betonem!
21:12'
Druhá třetina začala opatrněji. Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat.
Hity – 12:8
První třetina vyšla lépe Torontu. Hostům se povedl vstup do utkání. Už v 7. minutě se po Matthewsově objetí branky prosadil Connor Brown a v polovině úvodní části zvýšil po krásné přihrávce Kadriho na 2:0 Andreas Johnsson. Medvědi se poté probudili a připravili si několik velkých šancí, ovšem Andersena zatím nepřekonali, a když už puk za jeho záda mířil, tak skončil na tyčce. Branková konstrukce ale krátce před pauzou zachránila i Raska, který nedosáhl na střelu Dermotta. Boston tak po 20 minutách prohrává s Maple Leafs 0:2.
20:00'
19:57'
Pokus Davida Pastrňáka byl sražen do ochranné sítě. Ještě se bude vhazovat v útočné třetině Bruins.
19:37'
Hosté chtějí třetinu v klidu dohrát. Gardiner před sebe nyní nepustil Pastrňáka.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:00'
Mohlo to být už o tři góly! Z levé strany útočného pásma vypálil Travis Dermott a za Raskem zazvonila branková konstrukce!
17:42'
Charlie McAvoy zavezl puk do útočného pásma domácích, ale tam už ho nedokázal nikomu předat. Dopředu míří hosté.
16:34'
Torey Krug našel před brankou volného Davida Pastrňáka. Ten se snažil vymíchat Andersena, ale hostující gólman se nedal! Bruins tak stále marně hledají odpověď na dvoubrankové vedení Toronta.
16:06'
Leafs vyhazují na zakázané uvolnění.
15:59'
Už po skončení přesilovky našel Krejčí zpoza branky Tima Schallera, který neprostřelil Andersena a neujaly se ani následné dorážky domácích hokejistů. Následuje reklamní přestávka.
15:29'
Hráči Toronta opět vyhazují až za branku soupeře.
14:49'
Hosté byli pod velkým tlakem, ale už se jim podařilo vyhodit.
14:31'
Rána Davida Pastrňáka málem přerazila tyčku! Andersen měl velké štěstí.
14:01'
Bergeron vyhrál buly a domácí tak hned zaměstnali Andersena. Ten si poradil se střelou Kruga i dorážkou Patriceho Bergerona.
13:54'
Domácí budou hrát přesilovku! Tyler Bozak přesekl hru Ricka Nashe, který se snažil vystřelit.
13:45'
Krejčí vyhrál buly na Ricka Nashe, který okamžitě vypálil. Puk je v lapačce Frederika Andersena.
13:42'
Nyní to zkoušel Pastrňákův krajan David Krejčí. Andersen přerušil hru.
12:21'
Další pokus českého útočníka Bostonu. Ten se tentokrát nevešel mezi tyče.
12:02'
Domácí se snaží něco udělat s výsledkem. Ránu Davida Pastrňáka pokryl Frederik Andersen.
11:45'
Ránu Travise Dermotta zablokoval McAvoy. Následuje reklamní přestávka.
11:06'
Hosté pokračují v aktivní hře. Před Raskem puk tečoval Tyler Bozak, brankář Bruins tentokrát dobře zasáhl.
10:12'
Hosté předvedli nádhernou akci a zvyšují své vedení! Jake Gardiner rozehrál na pravé křídlo, kde byl Nazem Kadri, který z modré čáry prohodil kotouč za obranu Bruins. Tam číhal ANDREAS JOHNSSON, jenž si před Raskem rychle stáhl puk na bekhend a nedal tímto manévrem domácímu brankáři šanci – 0:2. Asistence: Nazem Kadri a Jake Gardiner.
09:13'
Patrice Bergeron si v útočném pásmu vyměnil puk s Marchandem a z pravé strany střílel na Andersena. Ten se natlačil ke své tyčce a podržel Toronto.
09:01'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Roman Polák. Tuukka Rask ho schoval do lapačky.
08:12'
Dalekonosnou střelu Toreyho Kruga vyrazil betonem Andersen. Hosté dnes budou hodně potřebovat i jeho zákroky.
07:04'
Takový úvod Toronto potřebovalo. Hosté hrají o přežití v play-off a začali dobře.
06:36'
Hosté jdou do vedení! Auston Matthews v rychlosti obkroužil domácí branku a poslal puk do brankoviště. Tam se nejlépe zorientoval CONNOR BROWN, jenž touš sklepl za Raska, který se ke své tyčce nestačil včas přesunout. Asistence: Auston Matthews a Zach Hyman.
06:22'
Puk se odrazil mezi kruhy k Austonu Matthewsovi, jehož střela byla tečována mimo.
06:12'
Z úhlu to zkoušel Mitchell Marner. Rask hru přerušil a tak následuje reklamní přestávka.
05:42'
Od mantinelu střílel Patrice Bergeron. Andersen byl pozorný a vyrazil puk.
04:03'
Od modré čáry nyní pálil Morgan Rielly. Branku netrefil.
03:55'
Mitchell Marner vysílal na branku takové nahození, které měl jeho spoluhráč ještě tečovat. Rask ale vyrazil kotouč.
03:40'
Bruins v postavení mimo hru.
03:22'
Torey Krug dlouho signalizoval, že bude od modré pálit. I proto jeho rána neprolétla až na Andersena.
02:47'
DeBrusk se snažil posunout puk na Ricka Nashe, ale bylo to moc dlouhé. Domácí se tak dopustili icingu.
02:11'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Krug, ale Sean Kuraly ho tečoval mimo.
01:34'
Puk skončil v hledišti. Vhazuje se v útočném pásmu Maple Leafs.
01:20'
Zatím jsme žádnou šanci neviděli, oba celky se marně snaží o založení kloudnější akce.
00:03'
Na úvodním buly se potkali David Krejčí s Tomášem Plekancem. Úspěšnější byl centr Bostonu.
00:01'
Teď už jsou hráči obou týmů na ledě. Zazní hymny Kanady a USA.
V TD Garden zatím probíhá předzápasová show. Čekáme na příchod aktérů na led.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – Co. Brown, Matthews, Hyman – Kapanen, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Marner, Kadri, Marleau (A) – W. Nylander, Plekanec, A. Johnsson.

Rozhodčí: Charron, Watson – Racicot, Gibbons.
Průběh série – 3:1 na zápasy:

1. zápas: Boston – Toronto 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
6. Marchand (Krug, Pastrňák), 36. Backes (Krejčí, McAvoy), 40. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 48. Kuraly (Chára, Pastrňák), 52. Krejčí (DeBrusk, Krug) – 17. Hyman (Co. Brown, Rielly)

2. zápas: Boston – Toronto 7:3 (4:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Pastrňák (Krug, Bergeron), 10. DeBrusk (Krug, Bergeron), 13. K. Miller (Pastrňák, Marchand), 15. Rick Nash (Pastrňák, Krug), 24. Krejčí (Pastrňák, Marchand), 53. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 22. Marner (Hyman), 30. Bozak (Co. Brown, Rielly), 55. J. van Riemsdyk (A. Johnsson, Marner)

3. zápas: Toronto – Boston 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 24. Marleau (Marner, Rielly), 35. Matthews (W. Nylander, Hyman), 57. Marleau (Marner, Plekanec) – 24. McQuaid (Schaller, Kuraly), 27. Chára (Kuraly, Holden)

4. zápas: Toronto – Boston 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Plekanec (Marleau, Marner) – 1. Krug (K. Miller, Pastrňák), 37. Marchand (Pastrňák, McQuaid), 45. DeBrusk (Krejčí)
Hlavním tahounem Bostonu v této sérii je David Pastrňák, který ve čtyřech zápasech nasbíral už 11 kanadských bodů a vede produktivitu play-off. Český útočník exceloval v utkání číslo 2, v němž zaznamenal 6 bodů (3+3) a stal se nejmladším hráčem, kterému se ve vyřazovacích bojích něco takového podařilo. Ve čtvrtém duelu, který Bruins vyhráli 3:1, pak Pasta, jak se mu přezdívá, na dva góly nahrál.

Dalším klíčovým faktorem série jsou brankáři. Zatímco Tuukka Rask je oporou Bostonu, tak Frederik Andersen zrovna jistotou nehýří. Nic na tom nemění ani famózní zákrok proti Pastrňákovi na konci třetího zápasu, v němž si Toronto připsalo dosud jediné vítězství v sérii.