NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Nashville - 23. dubna 2018   01:00

Nashville
07:02' Ekholm  (Sissons, Bonino) • 10:19' Watson  (Sissons, Bonino) • 20:38' F. Forsberg   • 28:26' Bonino  (Järnkrok, Ellis) • 42:36' Arvidsson  (P. K. Subban)

3. Pekka Rinne (NSH) 22 zák., 0 gólů, 100,0%
Statistiky: Střely na bránu: 22-37; Zablokované střely: 13-13; Vhazování: 37%-63%; Hity: 30-36; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 18-4.
Nashville sice nepostoupil do druhého kola playoff tak suverénně jako loni, Pekka Rinne ovšem v šestém zápase poprvé v sérii udržel čisté konto a dovedl Predators k postupu přes Colorado. Rozhodujícím faktorem série byla podle mého osobního názoru produktivita první útočné formace, zatímco první útok Predators zařizoval důležité góly, první útočná formace Avalanche v klíčových chvílích jako dnes mlčela. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 0 Nashville Predators 5 (stav série: 2-4 Nashville Predators).
59:29'
Nikita Zadorov vypálil od modré čáry a Ryan Ellis byl zřejmě hráčem, který před bránou zalehl puk.
59:14'
Colorado se po zakázaném uvolnění Predators dostalo ke střele na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování, která minula vzdálenější levý horní roh brány.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:59'
Sven Andrighetto na pravém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a puk byl na přední tyči těsně před bránou přizvednut do ochranné sítě.
57:26'
Patrik Nemeth krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil do bližšího horního rohu brány, Pekka Rinne ale předvedl skvělý zákrok a podržel puk!
57:11'
Nashville hraje v závěru zápasu velice chytře a snaží se strávit, co nejvíce času v útočném pásmu.
56:03'
Roman Josi na pravém křídle vystřelil od hrazení a Andrew Hammond puk snadno vyrazil mimo.
55:27'
Austin Watson na levém křídle vystřelil od hrazení a Andrew Hammond na přední tyči vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
54:48'
Sven Andrighetto na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a málem se mu podařilo zaskočit brankáře Predators, Pekka Rinne ale puk na vzdálenější levé tyči vyrazil levým betonem!
54:09'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Fanoušci Colorada si jistě přejí, aby se jeho hráči rozloučili s letošní sezónou alespoň gólem.
54:00'
Nashville dnes potřetí v sérii dokázal vstřelit pět branek během jednoho zápasu, poprvé ovšem v Pepsi Center, kde míří za postupem a zápas už se jen dohrává.
52:46'
Gabriel Bourque vypálil před vrcholem levého kruhu a Pekka Rinne jeho ránu hrudí vyrazil mimo.
52:02'
Vyloučený Mark Barberio je zpět na ledě a Nashville je zase o dvě minuty blíže účasti ve druhém kole playoff. Za pětibrankového vedení už ale o jeho postupu zřejmě nikdo nepochybuje. Zázrak se nekoná.
51:19'
Predators nikam nespěchají a v klidu kombinují v útočném pásmu, nyní je ale zastavilo postavení mimo hru.
50:02'
Mark Barberio byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Nashville má k dispozici třetí přesilovou hru.
50:02'
Predators se po dalším zakázaném uvolnění Avalanche dostali v levém kruhu ke střele, která minula vzdálenější pravou tyč, a po přerušení následuje krátká reklamní přestávka. Nashville vede v Denveru 5:0.
49:39'
Další přerušení hry poté, co Colorado vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Bylo to ovšem hodně těsné a z hlediště Pepsi Center se ozvalo bučení a drobný pískot.
49:32'
Nashville vzápětí vystřelil od modré čáry a Andrew Hammond snadno stáhl puk ze vzduchu do lapačky.
49:23'
Predators neuspěli v blízkosti pravé tyče, a tak to na vzdálenější levé zkoušel z úhlu Miika Salomäki, ani on ale brankáře Andrewa Hammonda pošesté nepřekonal.
49:04'
Colorado vypálilo ze středního pásma a Pekka Rinne si připsal dobrý zákrok, po kterém rychle rozehrál.
48:24'
Avalanche se snažili zpoza brány zasunout puk do sítě u pravé tyče, jenže jejich pokus nebyl úspěšný a Pekka Rinne v bráně Predators rychle zmrazil puk pod lapačkou.
47:57'
Predators v poklidu kombinovali v útočném pásmu tak dlouho, až se Craig Smith na vrcholu pravého kruhu krásně obtočil kolem svého srážce a z jeho bodu napřáhl ke střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, Andrew Hammord ji ale hrudí vyrazil a poté bleskově zalehl!
46:40'
Avalanche se ocitli v postavení mimo hru, která byla znovu přerušena. Největší rozdíl mezi oběma týmy dělá první útočná formace, zatímco první útok Nashvillu je hodně produktivní a dnes měl prsty již ve dvou gólech, první útok Colorada zůstává v sérii za očekáváním.
46:13'
Hra byla přerušena a za pětibrankového vedení Nashvillu následuje v Pepsi Center reklamní přestávka.
45:58'
Avalanche se vydali do útoku podél střídaček a jejich nahození od modré čáry skončilo v ochranné síti.
45:37'
Predators vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Andrew Hammond puk vyrazil zřejmě holí mimo tři tyče.
44:30'
Kevin Fiala před necelou minutou vystřelil z levého kruhu pro vhazování a minul vzdálenější pravý horní roh brány. Andrew Hammond zasahovat nemusel.
43:18'
Hra byla přerušena poté, co hokejisté Colorada vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění. Preds vedou 5:0!
42:36'
Nashville právě vstřelil branku!
VIKTOR ARVIDSSON si ve středovém kruhu zpracoval pravou rukavicí puk ze vzduchu do jízdy po vyhození P. K. Subbana z levé strany obranného pásma a mezi dvojicí protihráčů se krásně protáhl před bránu, kde po skvělém pokrytí puku bekhendem zápěstím zamířil nad vyrážečkou Andrewa Hammonda pod horní tyč! Predators vedou 5:0! Asistence: P. K. Subban.
41:31'
Dvouminutový trest Nikity Zadorova je minulostí, stejně jako ten Ryana Ellise, který už se může zapojit do hry. Oba týmy hrají po hře 4 na 4 opět v plném počtu.
41:03'
Kevin Fiala na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho střela skončila v ochranné síti. Těžko říci, jak velký podíl, a zda vůbec, na tom měl brankář Andrew Hammond.
41:01'
Gabriel Landeskog se drze protáhl mezi dvěma protihráči před bránu a byl zezadu faulován, jenže faul se nepískala a na opačné straně zasahoval Andrew Hammond, který střelu Predators ukryl ve svém náručí a přerušil hru.
40:01'
Mikko Rantanen se během 40 minut dostal ke dvěma střelám, Nathan MacKinnon k jedné, zatímco Gabriel Landeskog ani k jedné. To je na první útočnou formaci hodně málo. Nashville vede 4:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-24; Zablokované střely: 10-11; Vhazování: 32%-68%; Hity: 26-28; Přesilové hry: 0/0-0/2; Tr. minuty: 18-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:13.
V první třetině se prosadili Mattias Ekholm a Austin Watson, zatímco po přestávce Filip Forsberg a Nick Bonino, jejichž zásluhou Nashville míří mílovými kroky do druhého kola playoff. Colorado sice dokázalo snížit, jenže gól ze závěru druhé části byl odvolán kvůli nedovolenému bránění brankáři. Skóre podruhé třetině. Colorado Avalanche 0 Nashville Predators 4.
40:00'
39:31'
Mikko Rantanen na levém křídle zavážel puk do útočného pásma a Ryan Ellis mu do cesty postavil nebezpečně koleno, takže dostal dvě minuty za podržení. Nikita Zadorov se do něj okamžitě pustil a vyfasoval dvě minuty za hrubost plus desetiminutový trest za nesportovní chování. Hrát se bude 4 na 4.
39:18'
Predators v závěru druhé části dobře brání modrou čáru a Colorado se marně snaží dostat na dostřel brány Preds.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:19'
Kevin Fiala za bránou Colorada zbytečně srazil k ledu pravým ramenem Alexandera Kerfoota, kterého se okamžitě vydal pomstít Patrik Nemeth, a strhla se menší potyčka. Rozhodčí ani na jedné straně nevylučovali.
38:19'
Roman Josi na levém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
38:09'
Mattias Ekholm dojel puk a proti Coloradu se pískalo po nepřesné přihrávce zakázané uvolnění. Domácí hokejisté ovšem mají na ledě čerstvé síly, takže to tolik nevadí.
37:37'
Jared Bednar s Coach Challenge neuspěl a rozhodnutí na ledě zůstalo platné. Domácí si musí na gól počkat.
37:37'
Nikita Zadorov střelou z levého kruhu pro vhazování rozvolnil na přední tyči síť, jenže Pekka Rinne byl atakován Carlem Söderbergem a branka byla rychle odvolána! Coach Challenge.
37:11'
Kyle Turris před vrcholem pravého kruhu po zpětné přihrávce napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, kterou Andrew Hammond na přední tyči ukryl v lapačce poté, co Nikita Zadorov u hrazení tvrdým hitem sestřelil Craiga Smitha!
36:38'
Predators na pravém křídle vystřelili od modré čáry, jejich střela ale na bránu Andrewa Hammonda neprošla.
35:55'
Austin Watson se nepáral s jedním z hráčů Avalanche, který se snažil prosadit na pravém křídle, a tvrdým hitem ho narazil na mantinel, který se vlní ještě teď.
35:29'
Nashville vyhodil puk na zakázané uvolnění a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
35:11'
Mikko Rantanen na pravém křídle nabral slušnou rychlost a z kruhu pro vhazování si sjel před bránu, kde Pekku Rinneho mezi betony překonat nedokázal!
34:33'
Colorado se marně snaží prosadit a Nashville vede v Pepsi Center 4:0. Musel by se stát hokejový zázrak, aby Avalanche dokázali postoupit do druhého kola playoff.
33:51'
Avalanche se ocitli za vlastní bránou v obrovských problémech a Predators se dostali v pravém kruhu ke střele z otočky, která po ledě zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
33:28'
Nashville vzápětí na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Andrew Hammond snadno podržel puk ve svém náručí.
33:17'
Nathan MacKinnon rychle objel bránu a po jeho zpětné přihrávce na vrcholu levého kruhu bez přípravy práskl do puku Mark Barberio, jehož pokus s příklepem na přední tyči Pekka Rinne s problémy zastavil!
32:36'
Tyson Jost se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže Pekka Rinne na přední tyči dokázal jeho pokus zápěstím levou rukou přizvednout do ochranné sítě!
32:06'
Mikko Rantanen na pravém křídle vystřelil v rychlosti od hrazení a jeho střela zápěstím minula bránu Pekky Rinneho.
31:47'
Predators byli v útočném pásmu příliš rychle a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
31:27'
Roman Josi na levém křídle střelou z vrcholu kruhu pro vhazování mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, zároveň ale také lapačky Andrewa Hammonda. Komerční přestávka.
30:58'
Avalanche se v levém kruhu dostali ke střele, která zřejmě byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče brány.
29:02'
Tyson Jost napřáhl před vrcholem mezikruží na ose útočného pásma k pěkné střele, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči, jenže Pekka Rinne ji fantasticky levým betonem vyrazil!
28:26'
NICK BONINO si zpracoval v mezikruží krásnou přihrávku od Callea Järnkroka z pravého křídla a střelou zápěstím o vyrážečku gólmana Andrewa Hammonda poslal puk do sítě! Brankář Colorada opět nešťastně zasáhl a kotouč skončil v jeho bráně. Asistence: Calle Järnkrok a Ryan Ellis.
28:13'
Vyloučení Sven Andrighetto, Nikita Zadorov a Viktor Arvidsson jsou zpět na ledě a hra pokračuje v plném počtu na obou stranách.
27:35'
Ryan Ellis na levém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho tečoval Calle Järnkrok a puk se od jeho hole odrazil do ochranné sítě.
27:29'
P. K. Subban na levé straně vystřelil od modré čáry a připravený Andrew Hammond puk snadno ukryl ve svém náručí, jelikož měl dobrý výhled a celou dobu puk viděl.
26:13'
Sven Andrighetto chtěl krosčekem atakovat Viktora Arvidssona, který nafilmoval drsný pád na led a dostal dvě minuty za přehrávání, zatímco Nikita Zadorov byl během reklamní přestávky vyloučen za nedovolené bránění poté, co se zapojil do potyčky. Sven Andrighetto byl vyloučen za krosček, takže Predators si zahrají přesilovou hru.
25:56'
Pekka Rinne si snadno poradil s nahozením Avalanche od modré čáry a podržel puk v náručí, aby přerušil hru.
25:26'
Miika Salomäki nebezpečně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Andrewa Hammonda se těsně před bránou dostal k dorážce, ani na druhý pokus ale fantastického brankáře Colorada, který parádně vyrazil puk levým betonem, nepřekonal!
24:30'
Matt Nieto vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne puk podržel v náručí. Hra byla přerušena.
23:36'
Tyson Barrie vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne na přední tyči puk vyrazil.
23:16'
Sven Andrighetto na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela z úhlu byla přizvednuta do ochranné sítě. Nashville vede na začátku prostřední části nad Coloradem již 3:0.
22:03'
Patrik Nemeth vystřelil na levém křídle z úhlu a Pekka Rinne bez problému holí puk vyrazil mimo.
21:02'
Ryan Ellis vystřelil z bodu pravého kruhu pro vhazování a připravený Andrew Hammond na přední tyči podržel puk mezi rukavicemi, aby přerušil hru.
20:38'
FILIP FORSBERG z levé strany obranného pásma vyrazil do přečíslení dva na jednoho, které v levém kruhu pro vhazování vyřešil střelou zápěstím, a puk se od spodní hrany lapačky Andrewa Hammonda odrazil ke vzdálenější pravé tyči! Nashville vede v Pepsi Center již 3:0.
20:07'
Vyloučený Gabriel Landeskog se vrátil zpět na led a hokejisté Colorada hraje opět v plném počtu.
20:01'
V Pepsi Center začala druhá třetina a Nashville v jejím úvodu bude dohrávat přesilovou hru, která potrvá pouhých 7 sekund.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-14; Zablokované střely: 3-8; Vhazování: 42%-58%; Hity: 15-17; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:06.
Nashville prožil fantastický vstup do utkání. Gól Coltona Sissonse sice nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři, krátce na to se ovšem prosadil Matthias Ekholm, který se stal prvním obráncem Predators skórujícím v letošním playoff, a po 3 minutách a 17 sekundách navýšil náskok loňského finalisty Stanley Cupu útočník Austin Watson. Na obě dvě branky přihrávali Colton Sissons a Nick Bonino. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 0 Nashville Predators 2.
20:00'
19:56'
P. K. Subban ještě stačil vystřelit od modré čáry a nad ledem mířil k levé tyči, Andrew Hammond ale holí puk vyrazil.
19:08'
Predators na pravém křídle vypálili od hrazení, jenže Andrew Hammond na přední tyči puk úspěšně vyrazil mimo.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:07'
Gabriel Landeskog zbytečně fauloval za bránou Pekky Rinneho a byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Nashville dohraje úvodní část v přesilové hře, pokud ji dříve nevyužije.
17:28'
A další střela Mikka Rantanena, který tentokrát vystřelil zápěstím od modré čáry, výsledek byl ovšem stejný, protože Pekka Rinne ukryl puk ve svém náručí.
17:25'
Mikko Rantanen vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a pozorný Pekka Rinne ukryl míč na přední tyči v lapačce.
16:47'
Další přerušení hry na straně Nashvillu, kterému se tentokrát nepovedl přechod přes modrou čáru a pískalo se zakázané uvolnění.
16:38'
Predators s problémy rozehráli, nakonec se ale k ničemu nedostali, protože poslali puk pouze na zakázané uvolnění.
15:10'
Tyson Barrie a jeho další střela, která přišla na pravém křídle po zpětné přihrávce z otočky a mířila přesně ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ji ale skvěle vyrazil pravým betonem!
15:03'
Tyson Barrie po krásné přihrávce z levého křídla střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nad ledem minul vzdálenější levou tyč brány Nashvillu Predators.
14:25'
Predators na levém křídle vypálili od modré čáry a jejich střela byla v mezikruží hráči Colorada zablokována.
14:08'
Hra byla znovu přerušena a na řadu přichází v první třetině poslední reklamní přestávka. Nashville vede v Pepsi Center po skvělém vstupu do utkání 2:0 a míří za postupem.
13:43'
Sven Andrighetto se ocitl po odrazu puku za bránou Pekky Rinneho v mezikruží ve velké šanci, jenže rychlou střelou s příklepem minul pravý horní roh brány Predators!
12:56'
Roman Josi si z levého kruhu vybruslil před bránu a na vzdálenější pravé tyči se snažil puk zápěstím zvednout nad lapačku Andrewa Hammonda, brankář Avalanche ho ale skvěle vychytal a puk vyrazil mimo tři tyče své brány!
12:31'
Colorado vyhodilo puk z obranného pásma přes ochranné sklo, by tam ovšem teč, takže se nevylučovalo. Navíc to vypadalo, že puk zamířil na střídačky, takže není o čem.
12:27'
Avalanche se nepodařilo rozehrát po krátké reklamní přestávce a vyhodili puk na další zakázané uvolnění.
11:54'
Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru v podání Colorada a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
11:15'
Nashville vyhodil puk na další zakázané uvolnění v momentě, kdy vede v Pepsi Center nad Coloradem 2:0.
10:19'
Colton Sissons u pravé tyče položil na led Andrewa Hammonda a z ostrého úhlu po ledě poslal puk do vzdálenější levé tyče, od které se puk odrazil na hůl AUSTINA WATSONA, který ve vyložené brankové příležitosti nezklamal a dorazil puk do zcela prázdné brány Avalanche 0:2! Asistence: Colton Sissons a Nick Bonino.
09:02'
Sven Andrighetto napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele, kterou na vzdálenější levé tyči skvěle vykopl pravým betonem Pekka Rinne a připsal si důležitý zákrok!
09:00'
Nashville vyhodil puk podél střídaček po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.
07:52'
Predators vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže v pravém kruhu překazil kombinaci hostů Nikita Zadorov, který se rychle vlhl na led a vleže přihrávku Romana Josiho zablokoval.
07:02'
Colton Sissons krásně přenesl hru z pravého křídla do levého kruhu pro vhazování, kde MATTIAS EKHOLM napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a vedle levého ramena Andrewa Hammonda zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Mattias Ekholm se stal prvním obráncem Nashvillu, který skóroval v letošním playoff krátce poté, co gól Coltona Sissonse nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře Andrewa Hammonda. Asistence: Colton Sissons a Nick Bonino.
06:46'
Ryan Ellis vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem zamířila vedle pravé tyče brány, kde se od hrazení odrazila do pravého kruhu. Colton Sissons poté poslal puk z úhlu po ledě do odkryté brány, gól ovšem nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře Andrewa Hammonda, kterého na vzdálenější levé tyči atakoval Kyle Turris! Komerční přestávka.
06:00'
Nathan MacKinnon vypálil z pravého kruhu, zatímco Mikko Rantanen před vrcholem mezikruží, obě dvě rány Avalanche ovšem byly zablokovány a neprošly na bránu, kterou opět hájí Pekka Rinne.
05:10'
Sven Andrighetto po tvrdém hitu za bránou ztratil helmu a Predators se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
04:15'
Roman Josi v levém kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou pozorný Andrew Hammond na bližší tyči vyrazil pravým ramenem do rohu ledové plochy, a připsal si další zákrok.
03:45'
Alexander Kerfoot na levém křídle u hrazení podržel puk a po rychlé otočce ho nebezpečně nahazoval směrem na bránu Nashvillu, Pekka Rinne ale puk holí dokázal vyrazit do rohu ledové plochy.
02:40'
Roman Josi na pravém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Andrew Hammond s problémy nadvakrát zastavil.
02:02'
Sven Andrighetto, který rozhodl zápas číslo 5, se ocitl v levém kruhu v první velké šanci, jenže mezi betony Pekku Rinneho propálit střelou s příklepem nedokázal!
01:45'
Hokejisté Nashvillu se ihned po vhazování v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, z nichž první přišla z levého kruhu a druhá z vrcholu mezikruží, Andrew Hammond ale obě vyrazil.
01:37'
Austin Watson napřáhl od modré čáry k prudké střele, kterou Andrew Hammond dobře viděl a bez problému ji u své pravé tyče brány ukryl v náručí. Hra byla znovu přerušena.
01:01'
Přesně po 61 sekundách byla hra poprvé přerušena poté, co Nashville vyhodil puk na zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce.
00:01'
Puk dopadl na led utkání mezi Coloradem a Nashvillem bylo zahájeno. Predators vedou v sérii 3:2 a Avalanche dnes musí bezpodmínečně zvítězit, pokud chtějí udržet naději na postup.
00:01'
V sestavě Nashvillu nenastoupí zkušený útočník Ryan Hartman, který byl suspendován na jeden zápas poté, co v utkání číslo 4 zasáhl do hlavy Carla Söderberga.

Colorado Avalanche: Hammond (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Jost, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Compher, Andrighetto. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Irwin – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Fiala, Fisher, Salomäki. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Tim Peel, Wes McCauley. Čároví: Greg Devorski, Derek Nansen.
Nashville Predators

Nashville potřebuje v Pepsi Center větší produktivitu ze strany obránců, kteří sice zaznamenali 11 asistencí, z 57 střel na bránu ale nedokázali vstřelit ani jeden gól. Přitom v základní části byli obránci Predators ze všech obránců v NHL nejproduktivnější, když obstarali 55 gólů a dohromady zaznamenali 206 kanadských bodů.

Nejproduktivnější hráči playoff

1. Austin Watson (NSH) 6 bodů (3+3)
2. Filip Forsberg (NSH) 5 bodů (3+2)
3. Colton Sissons (NSH) 5 bodů (3+2)
Colorado Avalanche

Klíčovou roli v zápase číslo 5 sehrál Andrew Hammond, který se stal čtvrtým brankářem v historii NHL, který zaznamenal v playoff vítězství poté, co v základní části sezóny neodchytal více než jeden zápas. Brankář Avs pochytal 44 z 45 střel Nashvillu a dovedl svůj tým k důležitému vítězství, o kterém 1 minutu a 28 sekund před koncem rozhodl z dorážky Sven Andrighetto.

1. Gabriel Landeskog (COL) 7 bodů (4+3)
2. Nathan MacKinnon (COL) 6 bodů (3+3)
3. Mikko Rantanen (COL) 4 body (0+4)
Nashville se v pondělí v noci představí v Pepsi Center, kde se bude snažit ukončit sérii prvního kola playoff proti Coloradu, které dokázalo vyhrát v Bridgestone Areně 2:1 a odvrátit vyřazení. Loňským finalistům Stanley Cupu stojí v cestě za postupem třicetiletý brankář Andrew Hammond, jenž v zápase číslo 5 pochytal 44 střel, což je jeho nejvyšší počet v kariéře, a z toho 18 ve třetí třetině. Nashville vede v sérii 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.