NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Boston - 28. dubna 2018   21:00

22:31' Girardi (Paquette, Hedman) • 33:22' Sergačjov (B. Point, Gourde)
(0:1, 2:2, 0:3)
Stav série: (0:1)
Boston
Boston
17:11' Rick Nash  (Pastrňák, Bergeron) • 20:42' Bergeron  (Pastrňák, Marchand) • 32:33' Rick Nash  (Krejčí, Pastrňák) • 43:32' Marchand  (McAvoy) • 50:11' Bergeron  (Marchand, Pastrňák) • 53:41' DeBrusk  (Marchand, McAvoy)
Tampa
Dan O'Halloran, Brad Meier – David Brisebois, Brad Kovachik
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Boston

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu!

Tampa Bay Lightning vs Boston Bruins 0:1
Úvodní duel semifinálové série mezi Lightning a Bruins berou hostující Medvědi, kteří zvítězili 6:2. Průběh utkání nabízel vyrovnanou bitvu. Bruins hodně podržel brankář Tuukka Rask, který zastavil hned několik výborných šancí soupeře. Za hosty se dvakrát prosadili Rick Nash a Patrice Bergeron, po jedné brance pak vstřelili Brad Marchand a Jake DeBrusk. Góly domácích obstarali beci Dan Girardi a Michail Sergačjov.
59:58'
V tomto utkání se už nic dalšího nestane.
59:18'
Paquetteova střela z pravé strany zblokována McQuaidem.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:40'
Po přihrávce Johnsona střílel od modré Girardi, ani on ale Raska neohrozil.
57:59'
Gourde přihrával bekhendem zpoza brány mezi kruhy, žádný z jeho spoluhráčů se ale následně na touš nedostal.
57:09'
Ofsajd Tampy Bay.
56:26'
Zpět do akce. Vhazuje se po levici Tuukky Raska.
56:26'
Rask schoval touš do své rukavici, 3 minuty a 34 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne reklamní přestávka.
56:01'
Necelé čtyři minuty do konce utkání, Bruins mají k dispozici velmi slušný náskok.
55:39'
Backes se snažil protlačit do šance, přes Stamkose ale neprošel.
55:11'
Střely na branku: 34 – 23
54:36'
Čároví pískají zakázané uvolnění hostů.
54:25'
Callahan na modrou pro McDonagha, jeho střela byla zablokována.
54:06'
Girardiho nahození od modré na Raskovu bránu neprošlo.
53:41'
Bruins právě vstřelili branku!
Šestá branka Bostonu! Opuštěnou branku trefuje z levého kruhu JAKE DEBRUSK. Asistence: Brad Marchand, Charlie McAvoy.
53:24'
52:57'
Vasilevskij opustil svou branku, domácí to zkusí v šesti.
52:25'
První polovina z trestu DeBruska je pryč. Tampa se zatím ani neusadila v útočné třetině.
51:29'
Bergeron vyhrál buly, Bruins se ihned osvobozují.
51:24'
8 minut a 36 vteřin do konce závěrečné periody, po pravici Tuukky Raska máme na buly J. T. Millera a Bergerona.
51:24'
Po reklamní přestávce dostanou Lightning možnost třetí přesilové hry.
51:24'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 2 min., krosček).
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny, o vítězi je již zřejmě rozhodnuto.
50:45'
Callahanova střela od modré zblokována do pravého rohu.
50:11'
Hosté vedou už o tři góly! Po rychlém bekhendovém pasu od Marchandu se trefuje z pravého kruhu pro vhazování dnes podruhé PATRICE BERGERON. Asistence: Brad Marchand, David Pastrňák.
50:01'
Střely na branku: 32 – 21
49:46'
49:46'
Coburnova rána od modré, Rask má kotouč ve své moci. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
49:30'
Střelecký pokus Marchanda zblokován, Vasilevskij tak mohl zůstat v klidu.
48:41'
Hedman projel s toušem do útočného pásma a ihned také vystřelil. Rask vyrazil do levého rohu.
48:10'
McDonagh s kotoučem za vlastním brankářem, obě mužstva prostřídávají své formace.
47:40'
Dobrá příležitost pro Paláta, Rask a jeho Bruins však znovu odolali.
47:25'
Už delší dobu se hraje bez přerušení.
46:31'
Třináct a půl minuty do konce třetí třetin zápasu číslo jedna. Bruins vedou v Tampě 4:2.
45:50'
Gourdeho pokus zblokován DeBruskem.
45:41'
Lightning znovu okupují útočné pásmo a snaží si vytvořit nějaké šance.
45:24'
Sergačjov na modrou pro Killorna, Rask jeho pokus vyráží.
45:04'
Hokejisté Bostonu vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude následně před Raskem.
44:55'
Kučerov míjí z pravé strany pravou tyč Raskovy svatyně.
44:46'
Střely na branku: 28 – 20
43:32'
Boston se dostává opět do dvoubrankového vedení! Střelecký pokus McAvoye od modré tečoval za Vasilevského před brankou stojící BRAD MARCHAND. Devětadvacetiletý útočník zapsal svou čtvrtou branku v letošních vyřazovacích bojích! Asistence: Charlie McAvoy.
43:05'
Point si vyměnil puk s Johnsonem, který nakonec zakončoval z pravého kruhu. Rask musel vyrazit ramenem.
42:26'
Po přerušení ještě došlo k menší potyčce. Rozhodčí však vylučovat nebudou.
42:26'
Nyní už ale brankář Bostonu v akci. Zprava to totiž zkoušel znovu Sergačjov.
42:15'
Coburnův pokus od modré čáry zblokován, Rask tak znovu bez práce.
42:00'
Nahození Sergačjova končí na zadním plexiskle.
41:45'
Chára rozehrával na Heinena, přihrávce ale scházela přesnost.
41:02'
Krejčí útočil po levé straně, kotouč mu byl ale odebrán Girardim.
40:54'
Rask má touš pod kontrolou, hra je přerušena.
40:40'
McDonagh s pukem ve vlastní zóně, obě mužstva střídají.
40:15'
Střela Strålmana od modré tečována Palátem, avšak mimo tři tyče.
40:02'
Třetí periodu nám otevřelo vhazování mezi Johnsonem a Bergeronem.
40:01'
Závěrečná třetí dvacetiminutovka začne v Amalie Areně za několik málo okamžiků.
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 25 – 18
Zblokované střely: 4 – 11
Hity: 24 – 21
Přesilová hra: 1/2 – 1/1
Trestné minuty: 2 – 4
Zatím sledujeme opravdu velmi pěkné utkání. Bruins jsou stále vpřed o jednu branku. Autorem té rozdílové je zatím Rick Nash, který je dnes večer dvougólový. Lightning si ale vytvářejí v soupeřově obranné zóně i nadále velmi dobré šance. Důvodem jejich nevyužití je velmi dobře chytající brankář Tuukka Rask.
40:00'
39:59'
V závěrečné vteřině ještě poslal puk na Raska J. T. Miller. Nic zásadního z toho ale nebylo.
39:51'
Na opačné straně se pokoušel obtočit kolem branky Marchand, avšak úspěšný nebyl.
39:24'
Hedman nahazoval od modré a před Raskem bylo znovu pořádné rušno.
39:11'
McDonagh přihrál krásně na Paláta, proti kterému vytáhl fantastický zákrok Rask! Gólman Bostonu znovu podržel své mužstvo.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, Lightning kombinují v útočné třetině.
38:37'
Střela Strålmana z levé strany zablokována, Rask tak mohl zůstat klidný.
38:29'
Bruins raději vyhazují na icing.
38:21'
Stamkos měl nyní další velkou šanci, kotouč se mu ovšem nepodařilo dostatečně zkrotit.
37:31'
Střelecký pokus Stamkose ze středu útočné pásma nepřesný.
37:01'
Necelé tři minuty do konce prostřední třetiny. Boston stále v čele o jednu branku.
36:50'
Bergeron přihrával mezi kruhy na Pastrňáka, avšak nepřesně.
36:39'
Vasilevskij má kotouč pod svou lapačkou, sudí hru přerušují.
35:56'
Gourde se snažil protlačit do šance, dobře ale defenzivně Grzelcyk.
35:08'
Pokračujeme. Vhazuje se před střídačkou Bruins mezi Paquettea a Rileyho Nashe.
35:08'
Ofsajd v podání Bostonu, před námi je další z reklamních přestávek.
35:00'
Šance pro Paláta, gólman Bruins vyráží.
34:46'
Střely na branku: 21 – 18
34:32'
Miller nedosáhl na rozehrávku McDonagha, čároví pískají Tampě zakázané uvolnění.
33:35'
Střelecký pokus McAvoye se ještě snažil tečovat Rick Nash. Vasilevskij ale zasahovat nemusel.
33:22'
Rask si nechává na střídačce opravit svou výstroj, pokračovat budeme co nevidět.
33:22'
Tampa právě vstřelila branku!
Bolts využívají přesilovku a je to tedy znovu o gól! Od modré čáry se prosazuje MICHAIL SERGAČJOV. Rask se snažil rozhodčí upozornit, že ztratil nůž na své brusli, avšak neuspěl. Pro mladého ruského beka druhý gól ve vyřazovacích bojích, 2:3 z pohledu domácích! Asistence: Brayden Point, Yanni Gourde.
33:12'
Gourde to zkoušel z levé strany, přičemž Rask toho příliš neviděl. Kotouč ale v síti neskončil.
32:47'
Chára vyhazuje hned na úvod po mantinelu až k Vasilevskému.
32:41'
Podaří se domácím nyní využít přesilovou hru? Vhazuje se mezi hole Pointa a Bergerona po levici Tuukky Raska.
32:41'
Po reklamní přestávce, uvidíme další, v pořadí druhou přesilovku Lightning.
32:41'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 2 min., nedovolené bránění).
32:33'
Hosté znovu vedou o dvě branky! Z pravé strany se trefuje nekompromisně pod horní tyč RICK NASH. Pro tohoto zkušeného útočníka je to druhý gól v dnešním utkání! Asistence: David Krejčí, David Pastrňák.
32:17'
32:13'
Obrovský tlak Tampy! Rask s velkým štěstím odolal proti ráně Kučerova.
31:57'
Kučerov našel křižnou přihrávkou Stamkose, tomu ale puk hůl přeskočil.
31:18'
Začíná druhá minuta z trestu Pastrňáka.
31:08'
Hedman dostal nabito od Kučerova, Rask vyrazil před sebe. K dorážce se poté ještě dostal Killorn, gólman Bruins ale i napodruhé úspěšný.
30:52'
Chára zblokoval střelecký pokus Kučerova.
30:44'
J. T. Miller projel drze do útočné třetiny, následně však minul pravý horní růžek.
30:25'
Bergeron uspěl na vhazování, hosté ihned vyhazují.
30:17'
Pojďme na to. Stamkos a Bergeron na buly po levici Tuukky Raska.
30:17'
První početní výhoda Tampy Bay začne až po reklamní přestávce.
30:17'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., krosček).
30:17'
Bruins se už radovali z třetí branky, když Marchand prostřelil z levé strany Vasilevského! Rozhodčí ale nakonec rozpažili. Důvodem je vyloučení Pastrňáka.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání, autorem rozdílové branky zatím Patrice Bergeron.
29:56'
Střely na branku: 16 – 16
29:10'
Tampa se žene za vyrovnáním a znovu si vypracovává několik dobrých šancí, Bruins ale zatím odolávají.
28:52'
Střelecký pokus J. T. Millera z levé strany, brankář Bostonu vyráží ramenem nad svou branku.
28:35'
Kučerov mezi kruhy na Paquettea, ten ale kotouč nedokázal zpracovat.
27:39'
Hedman mohl vyrovnat, Rask ale předvedl velmi dobrý zákrok.
27:01'
Odehráno 27 minut, Bruins zatím vedou v zápase číslo jedna nad Lightning 2:1.
26:57'
Cirelli zkoušel štěstí z ostrého úhlu, Raska ovšem nakonec neohrozil.
26:35'
Pastrňák se ocitl ve velké šanci, Vasilevskij jej však dokázal vychytat!
26:10'
Johnson se snažil prostrčit na Pointa, dobrou defenzivní práci ale odvedl Krug.
25:44'
Hedmanovo nahození od levého mantinelu končí mimo tři tyče.
25:12'
Ke střele se nyní dostal na opačné straně Sergačjov, Rask má puk ve své moci.
24:51'
Střely na branku: 12 – 15
24:45'
Dobrá střela od Backese, Vasilevskij se prezentoval pěkným zásahem.
24:14'
Hedman přihrával do ohně, nikdo z jeho spoluhráčů se ale touše neujal.
23:37'
Gourde nahodil do útočného pásma za Raskovu bránu, domácí však střídají.
23:08'
Pastrňák se snažil dostat puk na Marchanda, výborně se ale vrátil Strålman.
22:50'
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
22:31'
Lightning snižují na 1:2! Paquette dostal kotouč na modrou čáru, odkud ihned vystřelil DAN GIRARDI. Jeho střela skončila až za zády překvapeného Raska. Zkušený obránce zapisuje první trefu v play-off od roku 2014! Asistence: Cédric Paquette, Victor Hedman.
22:18'
Chára už hrál s pukem ve střední třetině, Bruins je tak odpískán ofsajd.
22:00'
Coburnova střela od modré nepřesná.
21:53'
Přihrávka Stamkose před branku zblokována Chárou do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.
21:35'
J. T. Miller projel s kotoučem do útočného pásma, ke střele se ovšem následně nedostal.
20:42'
Medvědi se dostávají hned zkraje druhé třetiny do dvoubrankového vedení! Po pěkně přihrávce Pastrňáka se trefuje z první PATRICE BERGERON. Centr první útočné formace Bruins si připisuje druhou branku, desátý bod v letošním play-off! Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
20:29'
Kevan Miller napřáhl ke střele od pravého mantinelu, Vasilevskij ale zasahovat nemusel.
20:18'
Vhazovalo se opět ve středovém kruhu.
20:16'
Kotouč opustil hrací plochu po 16 vteřinách tu tak máme první přerušení ve druhé periodě.
20:01'
Hokejisté Lightning a Bruins se vrátili zpět na ledovou plochu, prostřední perioda začne za malou chvíli.

Trestné minuty: 2 – 0
V první dvacetiminutovce byla lepším mužstvem domácí Tampa, která si vytvořila hned několik kvalitních příležitostí. Jediným úspěšným střelcem je ale zatím útočník Bruins Rick Nash, který rychle využil přesilovou hru, když tečoval nahození Davida Pastrňáka.
20:00'
19:51'
Stamkosova střela z pravé strany jen těsně minula pravou tyč Raskovy svatyně.
19:24'
Strålman se uklízí s kotoučem za vlastní branku, oba týmy 36 vteřin před koncem úvodního dějství vystřídají.
19:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu první třetiny.
18:48'
Point přihrál Palátovi, jeho střelu z levé strany Rask vyrazil.
18:38'
Bruins odpískána přihrávka rukou. Následovat by se mělo vhazování ve střední třetině.
18:10'
Střelecký pokus Sergačjova od modré zblokován Heinenem.
17:37'
Krejčí vytvořil šanci pro DeBruska, ten ovšem minul Vasilevského bránu.
17:11'
Bleskurychle využitá přesilovka Bostonu! Od modré čáry vystřelil Pastrňák a jeho pokus tečoval před Vasilevskim RICK NASH. Bruins se tak ujímají na začátku osmnácté minuty vedení! Pro Ricka Nashe druhý gól v letošním play-off. Asistence: David Pastrňák, Patrice Bergeron.
17:03'
2 minuty a 57 vteřin do konce úvodní periody, početní převaha hostů může začít. Po pravici Andreje Vasilevského se na buly sklání Cirelli a Bergeron.
17:03'
První přesilová hra Bostonu a vlastně celé série začne až po skončení reklamní přestávky.
17:03'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan Callahan – 2 min., podražení).
16:45'
Signalizovaný trest pro Tampu, Rask opustil svou branku.
16:26'
Paquette nahrál před branku Callahanovi, ten v obrovské šanci promáchl.
15:43'
Po pasu od Marchanda vystřelil zprava Bergeron, Vasilevskij ale bez práce.
15:33'
Zakázané uvolnění Tampy Bay, hra se tedy vrátí do jejich obranné zóny.
15:08'
Krejčího střela z ostrého úhlu, gólman Blesků dokázal puk vytěsnit.
14:51'
Střely na branku: 9 – 10
14:34'
Stamkos před branku na Kučerova, ten ovšem míjí.
14:18'
Girardi s toušem za vlastní brankou, oba trenéři zaveleli ke střídání.
13:49'
Kuraly střílel od levého mantinelu, Vasilevskij vyrazil bez větších potíží před sebe.
13:00'
Střelecký pokus Callahana z levé strany zblokován těsně před brankářem Medvědů.
12:32'
Sergačjov si vytvořil dobrou příležitost, kterou se ještě následně pokoušel dorazit Stamkos. Rask v obou případech na jedničku.
12:18'
Po dobré práci Stamkose vystřelil Kučerov, jeho střelecký pokus zblokoval jeden z beků Bruins.
12:05'
Palát nahodil do útočné třetiny a následně odchází za svými spoluhráči střídat.
11:21'
Nyní je tu Bergeronova dobrá šance a pěkný zákrok Vasilevského.
11:13'
Z levého kruhu na druhé straně zkusil své štěstí DeBrusk, Vasilevskij rychle vytřepal puk z lapačky.
10:45'
Nebezpečná střela Killorna z mezikruží, Rask nakonec zasahovat nemusel.
10:24'
Nepřesná rozehrávka Bostonu, čároví jsou nuceni odpískat icing.
10:11'
Konec reklamní přestávky, Cirelli a Krejčí na vhazování ve středovém kruhu.
10:11'
Jon Cooper: ,,Líbí se mi nás začátek. Hrajeme na puku v naší útočné zóně, vytváříme si šance."
10:11'
Útočná akce Medvědů neúspěšná, pokračovat budeme opět po reklamní přestávce.
10:06'
Střely na branku: 6 – 6
09:51'
Boston vyhazuje na zakázané uvolnění.
09:45'
Kuraly narazil ve střední třetině na Hedmana, kupředu tak může Paquette.
09:23'
Další přerušení od gólmana Bruins. Znovu se tedy bude vhazovat v obranné třetině hostů.
09:06'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu kluziště. Rask zde schoval puk před dojíždějícím Johnsonem a vhazovat se tak bude po jeho pravici.
08:55'
Kuralyho nahození z neutrální zóny, brankář Tampy Bay kotouč podrží ve svém držení.
08:32'
Heinen se dokázal dostat za Sergačjova, Vasilevského ale následně neohrozil.
08:00'
Na druhé straně přihrával před branku Krejčí, nikoho ze spoluhráčů ovšem nenašel.
07:44'
Cirelli to zkoušel z otočky, minul ale Raskovu svatyni.
07:27'
Na střídačku Tampy odjel v bolestech Point, který inkasoval krosček od Marchanda. Centr druhá lajny Tampy ale bude v zápase pokračovat.
07:27'
Prudká střela od Cháry, Vasilevskij nachází touš ve své lapačce.
06:58'
Machand ujížděl po levé straně, dobrou defenzivní práci ale odvedl Strålman.
06:26'
Postavení mimo hru ze strany Bolts, následovat tedy bude buly ve střední zóně.
06:16'
Pointa nakonec musel nahradit Johnson.
06:14'
Zpět do akce. Vhazuje se mezi hole Pointa a Bergerona po pravici Tuukky Raska.
06:14'
V Amalie Areně proběhne první reklamní přestávka.
06:14'
Nyní tu je pokus z hole McDonagha, brankář hostů nachází kotouč ve svém náručí. Po přerušení tu ještě máme menší potyčku.
05:40'
Coburnovu šanci ještě dorážel Stamkos, Rask i se štěstím odolal.
05:24'
Lightning drží útočné pásmo, obrana Medvědů se má co ohánět.
05:00'
Miller hledal před brankou Kučerova, přihrávka ale byla zablokována.
04:56'
Střely na branku: 2 – 4
04:33'
Chára vyslal do šance Heinena, ten však Vasilevského neohrozil.
04:10'
Hedman pálil z první, jeho střela byla ale zblokována.
03:52'
Killorn na modrou pro Girardiho, jeho následný pokus minul tři tyče.
03:26'
Střelecký pokus Kučerova, Rask svým zákrokem hru přerušuje.
03:01'
Sergačjov se pokoušel dostat do střelecké pozice, obrana Bostonu byla ovšem pozorná.
02:50'
Hned od úvodních minut sledujeme rychlý hokej.
02:28'
Nyní je tu pokus McAvoye z pravé strany, Vasilevskij znovu vyráží.
02:05'
Pastrňák se snažil překvapit Vasilevského z úhlu, gólman Blesků připraven.
01:54'
Dobrá příležitost pro Stamkose, Rask se ale stačil přesunout a zakročit.
01:47'
Po pasu od Coburna se snažil vystřelit Kučerov, kotouč mu však sjel z hole.
01:20'
Stamkos se pokoušel zaútočit po pravé straně, puk se mu ale u mantinelu zadrhl.
00:55'
Killorn se dostal k první střele, střílel ovšem nepřesně.
00:41'
Ofsajd v podání Bostonu, je tu tak první přerušení.
00:33'
Palát přihrával Johnsonovi, avšak nepřesně. Obě mužstva poprvé vystřídají.
00:05'
Buly pro domácí, Strålman ihned nahazuje do útočného pásma.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Patrice Bergeron, jdeme na to!
Hymna je minulostí, semifinálová série mezi Lightning a Bruins začne co nevidět!
Zahajovací formace seřazeny na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.
V Tampě právě probíhá předzápasová show. Týmy nastoupí na led přibližně za nějakých pět minut.

Z:7 REC:4-3 OG:19 PR:2,94 %ÚS:89,9 SO:0

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Rick Nash – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Brad Meier – David Brisebois, Brad Kovachik.
Příjemný sobotní večer dámy a pánové! Vítejte ještě jednou při sledování úvodního duelu série mezi Lightning a Bruins. V Amalie Areně právě začíná rozbruslení obou mužstev. Úvodní buly bude vhozeno zhruba za půl hodiny.

Tampa Bay Lightning vs Boston Bruins

Body: N. Kučerov (10) – D. Pastrňák (13)
Góly: N. Kučerov (5) – D. Pastrňák (5)
Asistence: N. Kučerov (5) – D. Pastrňák (8)
Plus/mínus: S. Stamkos (+4) – S. Kuraly (+5)

PR: A. Vasilevskij (2,01) – T. Rask (2,94)
%ÚS: A. Vasilevskij (94,1) – T. Rask (89,9)

Tampa Bay Lightning (ATL1)

Lightning se na konci základní části stali vítězi Východní konference, Atlantické divize a v prvním kole play-off tak narazili na vůbec poslední postupující tým Východu – New Jersey Devils.
Svěřenci Jona Coopera od úvodního duelu série plnili roli favorita. V prvních dvou zápasech nedali Devils šanci – zvítězili 5:2 a 5:3. Série se následně přesunula do Prudential Center. Zápas číslo tři ovládli domácí Devils 5:2 a rázem bylo zaděláno na drama. Tampa však soupeři vyrovnat sérii nedovolila a po výhře 3:1 ve čtvrtém zápase mohla doma rozhodnout o svém postupu. Tak se také stalo! Páté utkání mimochodem skončilo stejným výsledkem jako to čtvrté.

Boston Bruins (ATL2)

Bruins obsadili po 82 zápasech druhé místo ve Východní konferenci, Atlantické divizi. Za první Tampou Bay Lightning zaostali o jediný bod. Soupeřem Medvědů se v prvním kole letošních bojů o Stanley Cup stali Toronto Maple Leafs.
Boston vstoupil do čtvrtfinálové série s Maple Leafs skvěle, když v domácích duelech zvítězil jednoznačně 5:1 a 7:3. Na ledě Air Canada Centre Bruins nejprve prohráli 2:4 a poté vyhráli 3:1. V zápase číslo pět tak mohli doma rozhodnout o svém postupu. Javorové listy však ještě zabojovaly a po dvou výhrách (4:3 a 3:1) dovedly sérii do rozhodujícího sedmého zápasu. V něm Bruins zvítězili vysoko 7:4.

#7: ČT 11. 05. 2018, 01:00 – Amalie Arena:
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování play-off zámořské NHL! Druhé kolo vyřazovacích bojů nejlepší hokejové ligy světa je už v plném proudu a dnešní program nabídne dva zápasy. Zde budete moci sledovat úvodní duel série mezi Tampou Bay Lightning a Bostonem Bruins. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 21:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.