NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Boston - 1. května 2018   01:00

Tampa
Tampa
11:47' Gourde (B. Point, Sergačjov) • 30:14' T. Johnson (B. Point, Palát) • 54:08' Palát (B. Point) • 59:34' B. Point (Hedman)
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Stav série: (1:1)
Boston
Boston
18:30' McAvoy  (Bergeron, Marchand) • 55:58' Krug  (Pastrňák, Marchand)
Tampa
Kelly Sutherland, Eric Furlatt – David Brisebois, Brad Kovachik
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Boston

Děkuji Vám za pozornost, přeji hezký zbytek úterní noci!

Tampa Bay Lightning vs Boston Bruins 1:1
Lightning nakonec své vedení po čtyřiceti minutách dokázali uhájit. Do vedení 3:1 je nejprve poslal v 55. minutě Ondřej Palát. Hostům se ale podařilo vzápětí zase snížit – postaral se o to Torey Krug. Tampa si ale už vítězství vzít nenechala. 25 vteřin a 2 desetiny před koncem se trefil do prázdné branky Brayden Point. Centr druhé útočné formace Jona Coopera byl mimochodem u všech branek svého týmu (gól, tři asistence).
59:48'
Icing hostů. 11 vteřin a 6 desetin před koncem utkání se ještě bude vhazovat poblíž Raska.
59:34'
Tampa právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou branku trefuje ze střední třetiny BRAYDEN POINT. Pro kanadského forvarda čtvrtý bod v utkání, 4:2! Asistence: Victor Hedman.
59:20'
Domácí dostali puk do střední zóny. Bostonu se čas na vyrovnání pomalu krátí.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:43'
Hostům se zatím nepodařilo usadit se v útočné třetině.
58:17'
Rask na střídačce, Bruins hrají v šesti!
57:45'
Neskutečná šance pro J. T. Millera! Stamkos využil zaváhání Raska a ihned přihrál před branku. Miller ale netrefil prázdnou branku.
57:08'
J. T. Miller a Riley Nash na vhazování ve středovém kruhu.
57:08'
Touš si to namířil na střídačku Tampy. 2 minuty a 52 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne další reklamní přestávka.
56:09'
Marchand se už už dostával za obranu Lightning. Výbornou defenzivní práci ovšem odvedl Strålman.
55:58'
Bruins právě vstřelili branku!
Hosté snižují na 2:3! Bergeron vyhrál buly a následnou střelou od pravého mantinelu se prosazuje TOREY KRUG. Vasilevskému prošel kotouč mezi lapačkou a betonem. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
55:53'
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
55:13'
Cirelliho bekhend mohl tečovat ještě Gourde. Rask ale zažehnal nebezpečí.
54:51'
Střely na branku: 29 – 19
54:22'
Girardiho střela od modré čáry, Rask vyráží.
54:08'
Bolts jdou do dvoubrankového vedení! Po nepřesnosti Marchanda a přihrávce Pointa se trefuje pěknou střelou pod horní tyč ONDŘEJ PALÁT. Český útočník zaznamenává druhý gól a šestý bod v bojích o Stanley Cup, 3:1! Asistence: Brayden Point.
53:39'
6 minut a 21 vteřin do konce závěrečného dějství. Vhazuje se mezi hole Johnsona a Bergerona po levici Andreje Vasilevského.
53:39'
Dobrá šance pro Bergerona, Vasilevskij si ale celou situaci pohlídal. Proběhne reklamní přestávka.
53:19'
Zakázané uvolnění Bolts.
52:01'
Necelých osm minut do konce třetí třetiny, Lightning jsou v zápase číslo dvě o krok vpřed.
51:46'
Střely na branku: 27 – 17
51:31'
51:19'
Point nabil Sergačjovovi, jeho prudká rána skončila na zadním plexiskle.
50:51'
Bruins se podařilo osvobodit. Do konce přesilovky domácích zbývá ještě nějakých 30 vteřin.
50:27'
Kučerov měl obrovskou příležitost navýšit vedení, Rask jej ovšem vychytal!
49:58'
Stamkos pálil z první, zlomil ale svůj hůl.
49:35'
J. T. Miller se dostal do šance, na Raska však nevyzrál.
49:32'
První dvě minuty z trestu Pastrňáka jsou pryč.
48:53'
Nepřesná přihrávka Pointa na Sergačjova, domácí se tak sami připravili o útočnou třetinu.
48:07'
Střelecký pokus Hedmana, Rask zasahovat nemusel.
47:41'
Bostonu se podařilo dostat puk ze své obranné třetiny.
47:31'
Podařím se Bleskům odskočit do dvoubrankového vedení? Vhazování po pravici Tuukky Raska.
47:31'
Před čtyřminutovou početní výhodou Lightning proběhne reklamní přestávka.
47:31'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2+2 min, vysoká hůl).
47:27'
Další zakázané uvolnění ze strany Tampy Bay. Vhazovat se tedy bude opět poblíž Vasilevského.
47:07'
Domácí se provinili icingem.
46:36'
Cirelli jen nahodil do útočného pásma a následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.
45:50'
Paquette trefil za brankou Bruins Rileyho Nashe a v ochozech Amalie Areny za to sklidil velký aplaus.
45:16'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu kluziště. Kunitz zde vyzkoušel z levé strany Raskovu pozornost.
45:08'
Ihned po buly střílel Grzelcyk. Vasilevského ale k zákroku tentokrát nedonutil.
45:04'
Prudká střela od Cháry, Vasilevskij má ovšem touš ve své moci.
44:56'
Střely na branku: 23 – 14
44:18'
Point projel s kotoučem do útočného pásma, ke střele se ale následně nedostal.
43:25'
Ha opět přerušena, tentokrát pro ofsajd Bruins.
43:18'
Pokračovat budeme v plném počtu. Vhazování ve střední třetině.
43:18'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anton Strålman – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hrubost).
43:18'
Kevan Miller trefil u mantinelu Pointa. Hned několik hráčů se následně dostává do potyčky!
42:55'
Killorn nabil Strålmanovi, brankář Bostonu vyrazil do levého rohu.
41:24'
Na opačné straně zahrozil DeBrusk, Vasilevskij ale na výbornou.
41:10'
Dobrá střela od Kučerova, Rask musel předvést další pěkný zákrok.
40:35'
Lightning se hned vrhli do útoku. Po střele Strålmana mohl ještě dorážet Johnson, Rask ale podržel své mužstvo.
40:02'
Také třetí třetinu nám odstartovalo vhazování mezi Johnsonem a Bergeronem.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě Amalie Areny. Závěrečná dvacetiminutovka odstartuje za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 8 – 6
Prostřední dějství nabídlo poněkud klidnější průběh. Jednoho gólu jsme se ale přeci jen dočkali. Domácí Tampu totiž poslal do vedení krátce po polovině třetiny Tyler Johnson.
40:00'
39:58'
Cirelli to ještě zkusil z ostrého úhlu, avšak neuspěl.
39:37'
Gourde zblokoval střelu Ricka Nashe a domácí se ženou do útoku.
39:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé třetiny.
38:51'
Bekhendová střela Kunitze, Rask má touš v lapačce.
38:39'
Ofsajd Tampy Bay.
37:27'
Z ledu se mimochodem těžce sbíral obránce Tampy Hedman. Švédský bek ale zůstává na střídačce a v utkání bude zřejmě pokračovat.
37:27'
Kučerov se snažil protlačit před Raska, obrana Bostonu ale odvedla dobrou práci.
36:14'
Přihrávka Stamkose na J. T. Millera byla zblokována, domácí se následně dostali do ofsajdové pozice.
35:48'
Coburn zkusil své štěstí už ze střední třetiny. Rask ale vyrazil bez větších potíží.
35:26'
Střelecký pokus Kruga od modré skončil na zadním mantinelu.
35:01'
Střely na branku: 15 – 13
34:47'
5 minut a 13 vteřin do konce druhé třetiny. Paquette a Riley Nash na buly po levici Tuukky Raska.
34:47'
Proběhne zároveň i další z reklamních přestávek.
34:47'
Rask přišel o svou masku, sudí jsou tak nuceni hru přerušit.
34:30'
Johnsonovo nahození před branku tečoval McDonagh, Rask se musel mít na pozoru.
33:00'
Coburn nabil Callahanovi, jeho střelu zblokoval Chára.
32:31'
32:18'
Přesilová hra Bruins se pomalu chýlí ke konci. Vasilevskij neměl až na úvodní šanci Bergerona příliš práce.
31:56'
Killorn dokázal našetřit pár vteřinek k dobru v útočném pásmu.
31:32'
Začíná druhá minuta z Hedmanova trestu.
31:06'
Hosté se sami připravují o útočnou třetinu a dávají tak soupeři možnost prostřídat čtveřici.
30:45'
Marchand nabil rychle Bergeronovi, Vasilevskij ale stačil vyrazit vyrážečkou.
30:31'
Pojďme na to! Vhazuje se mezi hole Cirelliho a Bergerona po levici Andreje Vasilevského.
30:31'
Po reklamní přestávce uvidíme třetí přesilovku Bostonu.
30:31'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., držení).
30:14'
Už to ale neplatí a domácí podruhé vedou! Palát zachytil přihrávku soupeře a poslal puk po mantinelu Pointovi. Po jeho pasu z levé strany se poté prosadil TYLER JOHNSON. Rodák ze Spokane zapisuje třetí trefu v letošním play-off, 2:1! Asistence: Brayden Point, Ondřej Palát.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání. Skóre stále nerozhodné, 1:1.
29:56'
Střely na branku: 14 – 12
29:15'
Na druhé straně je tu střela Backese, také Vasilevskij předvádí jistý zákrok.
29:02'
Callahan to zkusil z pravé strany, Rask ale bez problémů vyrazil.
28:29'
Hosté se dostali do postavení mimo hru.
27:47'
Pokračujeme. Na vhazování po pravici Andreje Vasilevského se sklání Stamkos a Krejčí.
27:47'
Kuraly vyzkoušel Vasilevského pozornost, ten byl připraven. Na řadu přichází reklamní přestávka.
27:14'
Nahození McDonagha z levé strany se neujalo, kupředu mohou hosté.
26:40'
Po zakázaném uvolnění Bruins se bude vhazovat před jejich brankářem.
26:08'
Pastrňákova střela z pravé strany, gólman Blesků vyrazil před sebe.
25:19'
Krejčí nabil na druhé straně Backesovi, Vasilevskij se ale blýskl skvělým zákrokem!
25:00'
Kučerov vybídl ke střele Hedmana, Rask ale bez práce.
24:51'
Střely na branku: 11 – 8
24:16'
Acciari nejprve trefil Kunitze. Následně obdržel hit od Paquettea.
23:31'
Další útočná snaha Bostonu končí ofsajdem.
23:13'
Nyní se něco pokoušel vymyslet Marchand. Přes Strålmana ale nepřešel.
22:50'
Úvodní okamžiky druhé třetiny zatím nabízejí poklidnější hokej.
22:21'
Po pasu od Kučerova vystřelil J. T. Miller. Rask ale na střelu dobře viděl a hru přerušil.
21:46'
Na druhé straně střílel McAvoy, avšak bránu netrefil.
21:17'
Girardiho střela od modré tečována Cirellim, Rask ale zasahovat nemusel.
20:59'
Nahození Ricka Nashe zblokováno do do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Vasilevskim.
20:02'
Prostřední periodu odstartovalo buly mezi Johnsonem a Bergeronem.
20:01'
Hokejisté Lightning a Bruins se vrátili zpět na ledovou plochu. Druhá perioda začne za malou chvíli.

Trestné minuty: 6 – 6
Úvodní dvacetiminutovka patřila zejména domácím, kteří hned od první minuty zasypali Tuukku Raska několika střelami. Gólman Bruins pustil za svá záda pouze pokus Yanniho Gourdea, který využil ve dvanácté minutě přesilovou hru. Hosté nakonec mohou odcházet do šaten spokojeni. V devatenácté minutě se totiž podařilo srovnat Charliemu McAvoyovi.
20:00'
19:57'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:30'
Devatenáctá minuta utkání, máme srovnáno! Marchand zavezl kotouč do útočného pásma. Po následné Bergeronově přihrávce se prosadil z mezikruží CHARLIE MCAVOY. U mladého amerického beka se jedná o premiérový gól ve vyřazovacích bojích, 1:1! Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.
18:20'
Pastrňák hledal před brankou Bergerona, avšak nepřesně.
18:14'
Icing Tampy Bay, vhazovat se tak bude v její obranné třetině.
17:40'
Utkání má skvělé tempo.
17:26'
Nyní se Raska pokoušel ohrozit zleva Callahan, avšak neuspěl.
16:52'
Killornova střela z pravého kruhu zblokována McAvoyem.
16:31'
Střely na branku: 10 – 6
16:17'
16:17'
Vasilevskij má kotouč ve své lapačce, Amalie Arena je na nohou. Lightning se totiž podařilo ubránit dlouhou přesilovku soupeře 5 na 3!
16:02'
Domácí ve čtyřech.
15:53'
Krejčí střílel znovu z první, Vasilevskij se ale stačil bleskurychle přesunout. Hra je přerušena.
15:25'
Do Krejčího střely se obětavě položil Callahan. Kotouč následně zamířil do střední zóny.
15:01'
Domácí se osvobozují.
14:52'
Prudká rána od Pastrňáka končí na brankové konstrukci!
14:40'
Krejčí vypálil z první, Vasilevskij vyrazil.
14:25'
Lightning se podařilo vyhrát buly a následně ihned vyhodit.
14:17'
Bruins mají jedinečnou možnost srovnat! Jejich přesilovka 5 na 3 bude trvat 1 minutu a 45 vteřin.
14:17'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hrubost).
14:16'
Prudkou střelu Bergerona ještě dorážel Rick Nash. Vasilevskij v obou případech na jedničku.
14:02'
14:02'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hrubost).
14:02'
Je tu další reklamní přestávka.
14:02'
Na opačné straně kluziště to zkoušeli Marchand s Bergeronem. Vasilevskij si poprvé osahal kotouč. Po přerušení tu ještě máme menší potyčku.
13:37'
Point hledal zleva před brankou Johnsona, avšak nepřesně.
13:19'
Z dnešního utkání je odehráno již více než 13 minut a Vasilevskij stále čeká na svůj první zákrok.
13:11'
Backesův pokus z pravé strany zblokován mimo Vasilevského dosah.
12:44'
Zpět do akce. J. T. Miller a Riley Nash na vhazování v neutrální zóně.
12:44'
Postavení mimo hru ze strany Bruins, pokračovat budeme opět po reklamní přestávce.
11:47'
Lightning využívají početní výhodu a dostávají se tak na konci dvanácté minuty do vedení! Po přihrávce od Pointa se trefuje z levé strany YANNI GOURDE. Rask na puk jen těsně nedosáhl. Pro šestadvacetiletého útočníka druhá branka v play-off, 1:0! Asistence: Brayden Point, Michail Sergačjov.
11:34'
Vhazování po levici gólmana hostů.
11:34'
Branka za zády Tuukky Raska mimo své obvyklé postavení, rozhodčí jsou tak nuceni hru přerušit.
11:16'
Marchand útočil při vlastním oslabení, dobrou defenzivní práci ale odvedl Hedman.
10:57'
Lightning se zatím nemohou k ničemu dostat.
10:10'
Riley Nash vyvezl touš ze své obranné třetiny, jeho spoluhráči tak mohou mezitím vystřídat.
10:00'
Druhá přesilovka Tampy Bay! Vhazuje se po levici Tuukky Raska.
10:00'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., sekání).
09:56'
Střely na branku: 9 – 0
09:44'
Čároví pískají domácím zakázané uvolnění.
09:09'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Cirelliho a Kuralyho před střídačkou Tampy Bay.
09:09'
Ofsajd Bostonu. Proběhne první reklamní přestávka.
08:58'
Hedman vyhodil bekhendem tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Obě mužstva vystřídají.
08:20'
Útočná akce Krejčího neměla dlouhého trvání. Hrát tak mohou opět domácí.
07:50'
Svěřenci Jona Coopera se provinili icingem, hra se tak přesune před Vasilevského.
07:30'
07:17'
Bruins vyhazují, do konce návratu Backese zbývá už pouze 13 vteřin.
07:04'
Nyní se do šance dostal Point. Brankář Medvědů připraven.
06:31'
První polovina z přesilovky domácích je pryč.
06:25'
Stamkos pálil z první, jeho pokus byl ovšem zblokován.
06:02'
Kučerov přihrával nepřesně na modrou čáru, Marchand má tak možnost našetřit další vteřinky k dobru.
05:30'
Lightning si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání! Vhazuje se ve střední zóně.
05:30'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2+2 min, hrubost).
05:30'
Rask má puk pod kontrolou, rozhodčí hru přerušují. Poté se ještě několik hráčů dostává do menší výměny názorů.
05:23'
Hit Callahana na McQuaida sklidil v ochozech Amalie Areny velký aplaus.
05:01'
Střely na branku: 6 – 0
04:52'
Gólman Bruins znovu v akci. Tentokrát jeho pozornost testoval Palát.
04:43'
Střelecký pokus Johnsona z pravé strany byl tečován bránícím hráčem. Rask měl plné ruce práce!
04:23'
Ruský útočník ve službách Lightning nyní přenechal kotouč Coburnovi. Jeho střela skončila na hrudi bostonského brankáře.
03:52'
Kučerov hledal spoluhráče mezi kruhy, jeho přihrávka byla ovšem zablokována.
03:43'
Rozehrávka hostujících hokejistů končí na icingu. Vzápětí se tedy bude vhazovat poblíž Raska.
03:20'
Kunitz dostal touš na modrou pro Hedmana. Střela švédského beka však nepřesná.
02:43'
Střelecký pokus Pastrňáka z pravé strany míjí bránu.
02:22'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude opět po levici Vasilevského.
02:16'
Zakázané uvolnění domácích Blesků.
01:57'
Na druhé straně se snažil něco vymyslet Backes. Obrana Tampy byla ale pozorná.
01:11'
Velká šance pro Cirelliho, který se náhle ocitl sám před Raskem! Bekhendem však neuspěl.
01:01'
Hedman vyčkává s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své formace.
00:44'
DeBrusk nabral dobrou rychlost. Z levého kruhu však Vasilevského nakonec neohrozil.
00:17'
Girardi přihrál Hedmanovi, jeho střela od modré čáry minula tři tyče.
00:11'
K první střele se ovšem dostal po nepřesně rozehrávce Kruga Johnson. Rask zapsal první zásah.
00:02'
Buly pro Bruins.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Patrice Bergeron, jdeme na to!
Hymna je minulostí, zápas číslo dvě mezi Lightning a Bruins co nevidět začne.
Hlasatel Paul Porter dohlásil zahajovací formaci domácích Blesků, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Z:6 REC:5-3 OG:21 PR:2,81 %ÚS:90,6 SO:0

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Rick Nash – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Eric Furlatt – David Brisebois, Brad Kovachik.
Příjemný večer! Utkání číslo dvě v sérii mezi Lightning a Bruins začne zhruba za necelou půlhodinu. V Amalie Areně mezitím probíhá předzápasové rozbruslení.

BOSTON BRUINS

Hostující celek skončil v základní části Východní konference hned za svým aktuálním soupeřem a to navíc s minimálním odstupem. Bostonu se vydařila především druhá polovina sezóny, nicméně houževnaté Toronto jej v prvním kole play-off pořádně potrápilo. Za stavu 3:1 pro Medvědy už to vypadalo na jednoduchou práci, avšak Javorové listy dokázaly dvakrát zvítězit a šlo se až do sedmého zápasu. V tom se naštěstí pro Boston znovu rozjela elitní formace s Davidem Pastrňákem, což nakonec přineslo rozhodující vítězství. Dnes hosté mohou hrát úplně v klidu, neboť potřebný jeden bod z venkovního začátku série už mají.

Kanadské bodování týmu v play-off

David Pastrňák 17 (5+12)
Brad Marchand 13 (4+9)
Patrice Bergeron 11 (3+8)
TAMPA BAY LIGHTNING

Vítěz základní části Východní konference dnes potřebuje zvítězit. Jet do Bostonu za stavu 0:2 by bylo určitě více než nepříjemné a mohlo by to znamenat rozhodující moment v celé sérii. Do té se Tampa dostala díky vyřazení Ďáblů z New Jersey, na což jí stačilo pět zápasů. Základem úspěchu Blesků je v play-off především kvalitní defenzíva, která v posledních dvou utkáních série s Devils povolila jen dvě inkasované branky. K tomu se dnes Tampa musí vrátit, neboť ofenzivní přestřelka s Bostonem není nikdy nic jednoduchého.

#7: ČT 11. 05. 2018, 01:00 – Amalie Arena:
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování play-off zámořské NHL! Druhé kolo vyřazovacích bojů nejlepší hokejové ligy světa nabídne dnes v noci dva zápasy. Zde budete moci sledovat druhý zápas série mezi Tampou Bay Lightning a Bostonem Bruins. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.