M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Carrier – Bellemare, Tatar, Nosek.

Tomáš Tatar (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:10
Tomáš Nosek (VEG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:22
Tři hvězdy utkání:
1. Marc-Andre Fleury (VEG) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Shea Theodore (VEG) 1+0
3. Jonathan Quick (LAK) 27 zák., 1 gól, 96,4%
Marc-Andre Fleury dnes vyhrál 63 zápas v Play-off a udržel 11 čisté konto. V obou statistikách patří na první místo mezi aktivními brankáři v NHL.
Ve velmi dramatickém zápase vyhrávají domácí hokejisté 1:0 a hned v prvním utkání v play-off dokázalo Vegas vstřelit první branku, udržet čisté konto a vyhrát. Hokejová párty ve Vegas bude pokračovat i dlouho po skončení zápasu. Utkání rozhodl Shea Theodore, kterému přihrát od mantinelu Tomáš Nosek.
59:40'
Už se nic nestane.
59:30'
Puk je ve středním pásmu.
59:00'
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:37'
Erik Haula mířil na branku v situaci dva na jednoho. Domácí nevystřelili.
57:50'
Poslední dvě minuty hry, hostující celek stále prohrává o jednu branku a mnoho času už nemá.
56:59'
Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích. Šanci tak mohou být hostující hokejisté.
56:50'
Další práce pro brankáře Los Angeles. Se střelou si dokázal poradit.
56:23'
Golden Knights nahodili puk po útočného pásma, a pak šli střídat. Takticky velmi dobře provedeno.
56:01'
Dion Phaneuf vypálil od modré čáry, jeho ránu snadno kryje domácí Marc-Andre Fleury.
55:56'
Další zakázané uvolnění domácího celku znamená, že se bude vhazovat před brankou Vegas. Čtyři minuty zbývají.
55:20'
Puk je ve středním pásmu a mají ho hostující hokejisté pod kontrolou.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:37'
Pierre-Édouard Bellemare vypálil do horní části branky, znovu ale našel výstroj brankáře Los Angeles.
54:00'
Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, hokejisté Vegas stále vedou o jednu branku a mají více ze hry.
53:32'
Christian Folin pálil od modré čáry, jeho projektil dokázal zastavit domácí brankář. Marc-Andre Fleury byl připravený.
53:23'
Colin Miller obkroužil branku a rychle zakončovat, Jonathan Quick po stylu Dominika Haška pustil hokejku a sebral puk.
52:55'
Alex Iafallo ani Trevor Lewis nedokázali přesněji zakončit.
52:34'
Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.
52:02'
Drew Doughty se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu velmi dobře kryje domácí gólman.
51:34'
Jonathan Quick přerušuje hru, velkou šanci měl nyní domácí Cody Eakin, ale zkušeného brankáře nedokázal prostřelit.
51:21'
Colin Miller se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu kryje hostující gólman. Jonathan Quick byl pozorný.
50:45'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku. Marc-Andre Fleury musí být pozorný.
50:30'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
50:24'
Marc-Andre Fleury senzačně vychytal Kopitara, následně přišel o masku. Komerční přestávka.
49:41'
Pierre-Édouard Bellemare měl obrovskou šanci, ale skvěle zasáhl hostující brankář.
49:16'
Stále platí jednobrankový náskok Vegas, sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu.
48:32'
Shea Theodore rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se rychle dostali do útoku, ale střela nebyla přesná.
48:00'
Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Fanoušci Vegas znovu ožívají a ženou své oblíbence za navýšením náskoku.
47:35'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Domácí celek stále vede o jednu branku.
47:10'
Tým Los Angeles Kings měl nyní převahu, ale díky dobré domácí defenzivní hře se do šance nedostal. Na druhé straně musel po ráně Williama Karlssona zasahovat Jonathan Quick.
46:25'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže dostat do gólové pozice.
46:05'
Komerční přestávka.
45:42'
Marc-Andre Fleury rychle rozehrává od své branky.
45:37'
Domácí hokejisté mají mírnou převahu, střelecky vedou o jednu ránu na branku, ale zatím byl Jonathan Quick pozorný v této části hry.
44:49'
Vhazovat se bude před brankou Los Angeles, hosté souboj o puk zvládli. Nicméně ke střele se dostal domácí Reilly Smith, a tak musel zasahovat Jonathan Quick.
44:32'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Znovu je velmi parádní atmosféra.
43:50'
Jon Merrill dostal hru do útočného pásma, Jonathan Marchessault zakončoval ale nepřesně.
43:39'
Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.
42:40'
William Karlsson pálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval hostující obránce Drew Doughty.
42:14'
Kings dokázali vyhodit puk z obranného pásma, a tak musí domácí hokejisté o své šance bojovat.
41:52'
Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není.
41:28'
Alex Tuch vypálil od modré čáry, puk končí u brankáře Kings. Jonathan Quick byl pozorný.
41:00'
Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.
40:50'
Z horní hranice kruhu vypálil James Neal, jeho rána ale skončila nad brankou.
40:07'
Zápas pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Po čtyřiceti minutách dramatického hokeje platí stále jednobrankové vedení Vegas. Domácí hokejisté i fanoušci si užívají hned v premiérové sezóně boje o Stanley Cup. Vegas 19 střel, Los Angeles 20.
40:00'
39:33'
Marc-Andre Fleury si dokázal poradit se střelou z hranice brankoviště, zakončoval jeden z hráčů Kings.
39:11'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
39:09'
Oscar Fantenberg, jako správný obránce, vypálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku.
38:51'
Los Angeles se dostalo do útočného pásma, a tak musel po střele Jeffa Cartera zasahovat domácí gólman. Marc-Andre Fleury zvládl svou úlohu.
38:41'
Jonathan Quick musel předvést znovu své umění, poradil si s pokusem, který vyslal Ryan Carpenter.
38:04'
Kotouč vypadl z hrací plochy na domácí střídačku, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:20'
37:10'
Shea Theodore byl zcela volný, ale promáchl kotouč. Následně znovu pálil stejný hráč a jeho pokus skvěle do rukavice ukryl Jonathan Quick.
36:30'
Vegas hraje velmi dobře zejména v přesilových hrách, ale nedaří se navýšit vedení.
35:57'
Tomáš Tatar měl další šanci, ale z bezprostřední blízkosti pálil nad.
35:30'
Domácí hokejisté vinou špatné přihrávky přišli o útočné pásmo.
35:20'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry druhé třetiny, domácí Jonathan Marchessault byl v postavení mimo hru.
34:10'
Znovu zakončoval dnes aktivně hrající Tomáš Nosek, který ovšem podobně jako jeho kolega Miller minul branku.
33:00'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, v přesilovce si domácí hokejisté dokázali vypracovat dobré pozice.
32:56'
Od modré čáry vypálil domácí Deryk Engelland, jehož projektil ale poměrně snadno kryje Jonathan Quick. Hra je znovu přerušená.
32:44'
Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Los Angeles.
32:32'
Tomáš Tatar z mezikruží trefil jen výstroj brankáře.
31:41'
Nate Schmidt rozehrává od své branky. Ránu od modré čáry kryje Jonathan Quick, následně znovu domácí hráč zakončoval, ale minul branku.
31:33'
Z dolní hranice kruhu pálil James Neal mimo branku.
30:54'
Obrovskou šanci měl Jonathan Marchessault, který hledal ještě lépe postaveného spoluhráče. Akce končí nepřesnou střelou.
30:40'
Kings ale dostali hru daleko od své branky, domácí tak musí zakládat útočnou akci.
30:30'
Početní výhodu hrají domácí hokejisté.
30:30'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Lewis – 2 min., nedovolené bránění).
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry, převahu nyní mají domácí hokejisté hostujícího celku, a tak musel Marc-Andre Fleury předvést dobrý zákrok.
29:40'
Pierre-Édouard Bellemare se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, soupeři jej o puk připravili.
29:10'
Christian Folin rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Více ze hry mají momentálně domácí hokejisté.
28:30'
Cody Eakin se pokoušel podél mantinelu dostat do střelecké pozice, ale obránce Los Angeles jej nepustil.
28:16'
Domácí brankář musí být velmi pozorný, buly proběhne před jeho brankou.
28:02'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:32'
Jonathan Marchessault nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Následně William Karlsson pálil nad branku.
27:00'
Puk je za brankou Jonathana Quicka, pomalu ale jistě znovu začínají domácí hokejisté diktovat tempo hry.
26:33'
Sledujeme rychlý hokej, převahu mají hosté, ale nedokázali proměnit velkou šanci, kterou měli.
26:19'
Po krátké přestávce hra pokračuje dál.
26:19'
Vteřinu před koncem domácího oslabení přerušuje Marc-Andre Fleury hru.
26:00'
Alec Martinez od modré čáry minul branku, jeho pokus byl nebezpečný.
25:40'
Štěstí měl domácí celek, přesilovka Kings pokračuje dál.
24:46'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, Anže Kopitar měl před sebou odkrytou braku, ale nedokázal kotouč dostat do sítě.
24:44'
Při vlastním oslabení se do zajímavé střelecké pozice dostal Pierre-Édouard Bellemare, jehož pokus vytěsnil hostující brankář nad branku do ochranné sítě.
24:15'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (James Neal – 2 min., podražení).
23:40'
Fanoušci znovu hlasitě dávají najevo, kdo je v této budově doma.
23:23'
Reilly Smith vypálil z dobré pozice a jeho ránu musel ukrýt ve výstroji brankář Kings.
22:51'
Vegas špatně rozehrálo, a tak se píská icing.
22:34'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
22:27'
Nate Thompson vyslal hodně zajímavou střelu z ostrého úhlu, domácí brankář měl velké problémy.
21:51'
Tanner Pearson vedl útočnou akci svého celku, ale Colin Miller ho nenechal vypracovat si šanci.
21:15'
Kings dostali hru ze svého obranného pásma, a tak musí domácí hokejisté hrát od své branky. Oba týmy střídají.
20:46'
Shea Theodore se dostal do zakončení, ale branku minul.
20:25'
Další ofsajd, tentokrát se provinil hostující celek, buly v neutrální zóně.
20:11'
Hned v úvodu druhé třetiny registrujeme domácí postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek ve svém historicky prvním zápase v play-off o jednu branku, prosadil se od modré čáry Shea Theodore a přihrával mu Tomáš Nosek.
20:00'
19:40'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:15'
Domácí nemohli hrát, dostali by se do postavení mimo hru, a tak museli vyklidit útočné pásmo.
19:00'
Christian Folin se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
18:45'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.
18:12'
Marc-Andre Fleury kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Následuje další z mnoho potyček. Sledujeme pohledný hokej, který musí fanoušky bavit.
17:52'
Hra je nyní přerušena, po zakázaném uvolnění se vhazuje před domácí brankou.
17:46'
17:41'
Mnoho času z Noskova vyloučení už nezbývá, zdá se, že Vegas obtížnou situaci zvládnou.
17:30'
Puk má brankář Los Angeles u své branky, jeho spoluhráči se tak musí vracet.
17:02'
Kings se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. domácí hráči zodpovědně brání. Adrian Kempe autorem další střely.
16:21'
Až nyní se hosté dostali ke střele, s pokusem Kopitara si domácí brankář poradil.
15:46'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., vražení na hrazení).
15:21'
Kings se stále nemohou dostat do tempa a domácí tým pokračuje v útočné hře.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí přesilovku neproměnili.
14:35'
Nate Schmidt se do střelecké pozice po dobré spoluhráčově přihrávce nedostal.
14:16'
Jonathan Quick přerušuje hru a drží puk pod kontrolou.
13:52'
Shea Theodore měl před sebou po Karlssonově přihrávce odkrytou část branky, ale minul.
13:27'
Reilly Smith se k zakončení nedostal.
13:09'
Jonathan Quick kryje kotouč po střele domácího hráče, Vegas má k dispozici buly před brankou soupeře. Dustin Brown odchází ze střídačky a mizí v útrobách stadionu.
12:52'
Rána od modré čáry byla zblokovaná, domácí hráči musí znovu bojovat o útočné pásmo.
12:47'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., držení hole).
12:15'
Vegas Golden Knights pokračuje v aktivní hře a Los Angeles se musí bránit.
11:54'
Shea Theodore pálil bez přípravy od modré čáry a podle toho to také vypadalo.
-66:57'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme velmi kvalitní hokejový zápas.
10:52'
Hraje se nyní spíše ve středním pásmu, Drew Doughty uklidňuje hru a hraje od své branky.
10:30'
Domácí hráči mají převahu, pokouší se něco vymyslet před brankou, ale zatím si výraznější šanci nevypracovali.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.
09:16'
Pierre-Édouard Bellemare to udělal nejlépe, jak mohl. Nahodil puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.
09:00'
Jonathan Quick rozehrává od své branky.
08:34'
Ryan Carpenter marně čekal na přihrávku, byl zcela volný před brankou. Následně oba týmy střádají. A znovu se ozývají fanoušci.
08:04'
Tomáš Tatar přišel o puk, a tak se musí rychle vracet do obrany, což zvládl bez výraznějších problémů.
07:54'
Hra je nyní přerušena a na ledě se začíná přiostřovat, hraje se play-off, ve hře je hodně.
07:42'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do útočného pásma.
07:11'
Jonathan Quick chvilku váhal, co s kotoučem udělat, nakonec jej ukryl pod rukavici, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
06:48'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Rána hostů od modré čáry nebyla přesná.
06:33'
Anže Kopitar dobře zakončoval, ale jeho akci kryje domácí brankář. Komerční přestávka.
06:21'
06:10'
Výborně sehrál domácí tým oslabení.
06:00'
Paul LaDue dostal hru do útočného pásma a střelu od modré čáry kryje Marc-Andre Fleury.
05:40'
Další výhoz přes všechny čáry. Pierre-Édouard Bellemare následně vyhodil kotouč do středního pásma.
05:16'
Los Angeles se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, skvěle v neutrální zóně pracoval Deryk Engelland.
04:55'
Domácí mají puk za svou brankou, nikam se neženou. Následně vyhazují k velké spokojenosti fanoušků přes všechny čáry.
04:30'
Domácí hráči se tedy musí bránit.
04:21'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., hákování).
03:23'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Domácí tým se dostává do vedení. Tomáš Nosek poslal kotouč na modrou čáru a tvrdou ránou prostřelil SHEA THEODORE vše, co mu stálo v cestě. Historicky první gól Vegas v play-off. Asistence: Tomáš Nosek.
03:15'
Dion Phaneuf rozehrával od své branky, jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.
02:08'
Colin Miller dostal hru do útočného pásma, Cody Eakin byl na malý moment volný před brankou, puk se k němu nedostal.
01:50'
Na příkladu domácího celku je krásně vidět rozdíl mezi fanoušky a diváky.
01:35'
Tobias Rieder vedl útočnou akci Los Angeles, dostal se za branku, ale k zakončení už ne.
01:16'
Domácí rozehrávají za ohlušující podpory z tribun od své branky.
00:50'
Jonathan Marchessault se propracoval k ráně od modré čáry, brankář Kings byl pozorný.
00:10'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, domácí se tak musí bránit.
00:01'
Sledujeme slavnostní úvod.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Hyka – Carrier, Bellemare, Nosek.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Fantenberg, Doughty, Martinez, Folin, Phaneuf, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Rieder, J. Carter, Toffoli – Pearson, Kempe, Lewis – Clifford, N. Thompson, T. Mitchell..
Golden Knights vstřelili 3.27 gólů na zápas (5. v NHL, 2. v Západní konferenci), na druhou stranu Kings mají skvělou obranu, inkasovali 2.46 gólů na zápas.
"Očekávám, že fanoušci budou úžasní. Během celé sezóny vytvářeli parádní atmosféru, za což jsme vděční. Nedovedu si představit, jak skvělou kulisu vytvoří během play-off" pravil kouč Gerard Gallant.

"Jsou velmi hlasití během zápasů. Vždy nám dodávají energii, podporují nás, i když se úplně nedaří," komentuje centr Jonathan Marchessault.
Pokud si vzpomínáte, jakou atmosféru vytvořili fanoušci Vegas před a během prvního domácího zápasu v NHL, tak během úvodního duelu v play-off by měla být atmosféra ještě lepší. Golden Knights si pro své fanoušky připravili velmi bohatý předzápasový program, který startuje několik hodin před zápasem. Kromě jiného budou mít odvážní fanoušci možnost si nechat vytetovat logo klubu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.