NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Tampa - 22. května 2018   02:00

Washington
Washington
35:12' Oshie (Bäckström, Kuzněcov) • 50:02' Smith-Pelly (Stephenson, Beagle) • 59:10' Oshie (Bäckström)
Tampa

Sedmý zápas série je na programu ve čtvrtek, zahájen bude po 2. hodině ranní. Děkuji Vám za pozornost a někdy se těším zase na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:24 (8:6, 15:8, 9:10)
Zblokované střely – 20:13
Vyhraná vhazování – 33:28
Trestné minuty – 9:7
Hity – 39:19
Sérii mezi Washingtonem a Tampou Bay rozhodne až sedmý zápas! Caps totiž pod hrozbou vyřazení zabrali a výhrou 3:0 si vynutili rozhodující duel na ledě soupeře.

Domácí dnes předvedli velké odhodlání, měli asi větší vůli po vítězství než soupeř, o čemž svědčí například i počet hitů – domácí jich měli o 20 více. To se projevilo především po polovině zápasu, kdy se nadechli k velkému tlaku, který ve 36. minutě zúročil přesilovkovou trefou T. J. Oshie. Pak už musela začít více hrozit i Tampa, ale Kučerov trefil pár sekund před koncem druhé části břevno a další příležitosti hostů pochytal výtečný Holtby. Závěr už zvládli hokejisté Washingtonu skvěle. V 51. minutě totiž jejich náskok navýšil Devante Smith-Pelly a 50 sekund před koncem zpečetil výsledek střelou do prázdné branky T. J. Oshie.
59:10'
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Na obranné modré vybojoval kotouč Jay Beagle, jenž s ním dojel až před útočnou modrou. Tam puk přebral Nicklas Bäckström, jenž ho ještě nahrál T. J. OSHIEMU a ten prázdnou branku soupeře neminul. Asistence: Nicklas Bäckström.
58:42'
Ne, hostům není přáno! Hedman od modré minul, puk poté vrátil do brankoviště Nikita Kučerov, ale domácí vzniklý závar přestáli.
58:33'
Hostující kouč Jon Cooper si vyžádal oddechový čas.
58:26'
Nicklas Bäckström mohl definitivně rozhodnout, ale Ondřej Palát se výborně vrátil a uchránil opuštěnou klec svého týmu!
58:06'
Andrej Vasilevskij odjel na střídačku, Tampa to zkouší v šesti!
57:47'
Po vhazování vystřelil Smith-Pelly, jenž donutil Vasilevského přerušit hru. Čas na poslední reklamní přestávku.
57:39'
Zakázané uvolnění Tampy. Hosté působí bezradně a žádný závěrečný nápor zatím nepřichází.
56:37'
Dobrou práci odvedla také elitní formace Caps. Ta připravila Tampu o další desítky sekund, které se odehrály v obranném pásmu hostů.
55:36'
Cenný čas domácím ušetřil Chandler Stephenson. Jeho střela byla sražena do rohu, kde pak domácí útočník ještě pozdržel rozehrávku soupeře.
54:43'
Tím spíše, když Victor Hedman minul branku soupeře. Holtby tak stále drží čisté konto.
54:07'
Čas ubíhá, domácí jsou blízko rozhodujícímu sedmému zápasu.
53:30'
Po nahrávce Oshieho z rohu kluziště se dostal do šance Jakub Vrána. Ani tentokrát se neprosadil, Andrej Vasilevskij ještě udržel Blesky ve hře.
53:04'
A teď už je Washington kompletní.
52:56'
Tom Wilson na modré vypíchl puk Hedmanovi a opět domácí osvobodil!
52:31'
Hosté v postavení mimo hru. Tak tahle přesilová hra jim vůbec nevychází.
52:01'
Domácí zatím hrají oslabení výborně. Vasilevského nejprve prověřil Tom Wilson a poté střelou přes obránce Jay Beagle.
51:03'
Nicklas Bäckström poslal k ledu Ondřeje Paláta a je vyloučen za podražení. Hosté mají velkou šanci na snížení!
50:56'
Od modré čáry pálil Victor Hedman, branku netrefil.
50:35'
Po střele Yanniho Gourdeho přerušil hru Holtby. Reklamní přestávka.
50:02'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek, o což se postarala jejich čtvrtá formace! Za kotoučem, který domácí nahodili za branku, pospíchal Chandler Stephenson. Obránce Lightning ho tak odehrál pod tlakem jen do rohu k Beaglovi, který ho vrátil Stephensonovi. Ten od zadního mantinelu našel přesným pasem najíždějícího DEVANTEHO SMITHE-PELLYHO, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 2:0. Asistence: Chandler Stephenson a Jay Beagle.
48:52'
John Carlson poslal dopředu Jakuba Vránu. Tomu ještě najížděl na zadní tyčku Kempný, ale Vrána to zkusil sám a trefil vyrážečku hostujícího gólmana.
48:08'
Teď ale zahrozili i domácí! Do nabídky Orpika vložil hůl Lars Eller, ale Vasilevskij ukázal výborný postřeh a puk zastavil.
47:26'
Domácí se momentálně jen brání. Tampa se snaží ze všech sil srovnat.
47:00'
Brayden Point získal za brankou puk, který předložil Ondřejovi Palátovi. Český útočník vypálil z voleje, ale Braden Holtby jeho povedenou ránu zastavil parádním semaforem!
46:29'
Dopředu postupoval rozjetý Devante Smith-Pelly. Křídelník čtvrté domácí formace byl ale včas zastaven.
46:11'
John Carlson odehrál puk přes všechny čáry. Hra se vrací opět před Holtbyho.
46:05'
Po střele McDonagha byl puk sražen do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka.
46:01'
Od modré čáry střílel velmi nepříjemně Anton Strålman. Holtby stačil zakročit vyrážečkou a domácí následně vyhodili na icing.
45:32'
Dá se očekávat, že aktivita Tampy bude s přibývajícím časem stále stoupat. Domácí se už naopak asi nikam hnát nebudou.
44:24'
Střela Ryana McDonagha z pravého kruhu byla tečována a Holtby měl štěstí, že se puk zastavil o jeho betony! Domácí gólman pak chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec ho přikryl.
43:12'
Devante Smith-Pelly obral o kotouč váhajícího Hedmana a z pravé strany mohl vypálit. Zamířil nad branku Bolts.
43:02'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění. Publikum s rozhodnutím čárového nesouhlasí, bylo to totiž poměrně těsné.
42:32'
Na útočné modré přebral puk rozjetý Nikita Kučerov, který s ním projel až na levý kruh. Jeho střela, která mířila na vzdálenější tyčku, však skončila v lapačce Bradena Holtbyho!
41:34'
Kuzněcov hledal Ovečkina, který málem vrátil svému spoluhráči puk před branku, přestože v té chvíli zrovna padal. Domácí fanoušci se domáhají odpískání faulu na svého kapitána, ale rozhodčí zůstali v klidu.
41:01'
Orlov zahrál na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:21'
Domácí odpalují puk za branku soupeře. Tam se kotouče ujímají obránci Tampy.
Hity – 29:13
Druhá třetina nabídla zajímavou podívanou. Caps se postupně nadechli k náporu, který vyvrcholil přesilovou hrou, v níž otevřel ve 36. minutě skóre střelou z mezikruží T. J. Oshie. Ještě před přestávkou se pak mohlo měnit skóre na obou stranách. Nejprve měli velké šance na zvýšení náskoku domácí. Po střele Jakuba Vrány se puk dokonce zastavil až za betony brankáře Vasilevského, ale před Oshiem zachránil Blesky Point. Na druhé straně pak pár sekund před sirénou nastřelil břevno Kučerov. Capitals tak po 40 minutách zápasu vedou 1:0.
40:00'
39:55'
V samém závěru třetiny mohlo být naopak vyrovnáno! Po buly vypálil z levého kruhu Nikita Kučerov, který trefil břevno!
39:22'
Hosté měli obrovské štěstí! Hned dvakrát totiž mohl udeřit Jakub Vrána. Toho nejprve hledal na zadní tyčce Bäckström, ale český útočník puk netrefil. O pár sekund později už Vrána vystřelil, puk projel mezi betony Vasilevského a zůstal stát u brankoviště. Před dojíždějícím T. J. Oshiem však kotouč odpálil do bezpečí Brayden Point, jenž tak Tampu zachránil od pohromy!
38:55'
Proti pohotové střele T. J. Oshieho se stačil postavit Vasilevskij.
38:22'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Washington drží nejtěsnější náskok.
37:09'
Hned po buly střílel Alex Killorn. Hostující útočník zamířil jen do plexiskla za brankou soupeře.
37:05'
Point poslal z otočky puk za domácí branku. Tam se ho chopil obránce, který ho poslal přes všechny čáry. Další icing.
36:19'
Zakázané uvolnění Capitals. Hra se stěhuje před Holtbyho.
36:05'
Hosté budou muset přidat. V posledních minutách se jen bránili a za pasivitu byli potrestáni.
35:12'
Domácí přesilovku přeci jen využívají, když doslova usmažili bránící čtveřici soupeře! Po rychlé sehrávce našel Nicklas Bäckström mezi kruhy číhajícího T. J. OSHIEHO, který z první propálil Vasilevského. Ten už na tuto ránu reagovat nemohl. Asistence: Nicklas Bäckström a Jevgenij Kuzněcov.
34:59'
Po ráně Johna Carlsona od modré čáry zvonila tyčka! Teď měli hosté velké štěstí.
34:23'
Hosté nyní dostávají puk alespoň do středního pásma.
34:11'
Teď je to hodně na Vasilevském. Hostující brankář pokryl volej Ovečkina z levého kruhu.
33:49'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., hákování).
33:49'
Matt Niskanen nastřeloval kotouč za branku soupeře a trefil čárového rozhodčího Devorskiho někam do kotníku! To muselo být bolestivé. Bude se navíc vylučovat.
33:44'
Hosté raději zahráli na zakázané uvolnění. Jejich hráči už byli na ledě poměrně dlouho a J. T. Miller si dojel ke střídačce takticky vyměnit hůl, aby dal svým spoluhráčům i sobě prostor k oddechu.
33:34'
Caps teď tlačí svého soupeře! Projektil Ovečkina minul hostující branku.
32:59'
Domácí předvedli rychlou akci, kterou zakončoval střelou z první z pravého kruhu Lars Eller. Vasilevskij se rychle přesunul a má puk ve své výstroji.
32:30'
Hned po buly střílel Michal Kempný. Český obránce netrefil prostor mezi tyčemi.
32:24'
Další rána Dmitrije Orlova, Vasilevskij tentokrát přerušil hru.
32:10'
Dmitrij Orlov se už do kotouče trefil. Vasilevskij zakročil levým betonem.
32:01'
Od modré čáry chtěl střílet Matt Niskanen, ale puk netrefil vůbec dobře.
31:05'
V dobré příležitosti se nyní ocitl Jevgenij Kuzněcov. Jeho zakončení zblízka zastavil Vasilevskij!
30:41'
Brooks Orpik sestřelil ostrým hitem Alexe Killorna. Jednalo se o čistý zákrok domácího obránce.
30:29'
Nyní skončil puk v hledišti. Bezgólový zápas pokračuje.
30:12'
Domácím byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
29:56'
V polovině utkání stále čekáme na úvodní gól. Hraje se poměrně vyrovnaný hokej.
28:23'
Z dobré pozice střílel Strålman, domácí klec ale netrefil.
27:18'
T. J. Oshie se natlačil před obránce a prověřil Vasilevského. Ten byl na místě.
25:55'
Domácí soupeře zatlačili. Nyní se neujaly šance Bretta Connollyho a Larse Ellera. Prvně jmenovaný dokonce jel sám na Vasilevského, ale přestřelil!
25:04'
André Burakovsky vypálil na branku soupeře jedovatou střelu, kterou pokryl Vasilevskij.
23:58'
Brayden Point se dostal k bekhendové střele. Puk končí ve výstroji Holtbyho.
23:34'
Od modré čáry tvrdě pálil Braydon Coburn, Holtby vyráží.
22:58'
Z dobré pozice střílel Tom Wilson. Branku ale netrefil.
22:41'
Teď už jsou Caps v plném počtu.
22:12'
Domácí se v oslabení dobře brání a nepouštějí Tampu do šancí.
21:41'
Její první polovinu ukončil ostrou střelou Steven Stamkos, Holtby svým zákrokem přerušil hru.
20:40'
Za hákování je vyloučen domácí Jay Beagle. Hosté si tak zahrají první přesilovku zápasu.
20:34'
K bekhendovému zakončení se dostal Anton Strålman. Holtby byl na místě.
Hity – 16:9
První třetina šestého utkání finále Východní konference gól nenabídla. Hrálo se poměrně opatrně, dobře se bránilo, přesto měli asi více příležitostí domácí hokejisté. Andrej Vasilevskij v brance Tampy je však zatím bezchybný, stejně jako na druhé straně Braden Holtby.
20:00'
19:56'
V závěru třetiny ještě střílel Dan Girardi, Holtby si připsal úspěšný zákrok.
19:19'
Obrovský závar před hostující brankou! Vše začalo střelou Jevgenije Kuzněcova, kterou vyrazil Vasilevskij před sebe. Puk se pak za jeho záda snažili dostat Alexandr Ovečkin a Tom Wilson. Tomu hostující gólman doslova ukradl gól, když se po dorážce do odkryté části natáhl a vyrazil puk lapačkou!
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:22'
A teď zase hosté. Bekhendový pokus Pointa pokryl Holtby, dorážku Braydona Coburna pak schytal Jay Beagle.
17:27'
Od modré čáry pálil Matt Niskanen. Ten trefil jen Girardiho.
16:56'
Velký tlak Capitals! T. J. Oshie přikopl bruslí puk směrem na branku a Jakub Vrána ho stačil tečovat. Andrej Vasilevskij však pokryl rozklekem dolní část své svatyně a opět hosty podržel!
16:38'
Gourde ztratil na útočné modré puk a dopředu vyrážel Alexandr Ovečkin. Jeho střela však minula bližší tyčku. O chvíli později pak stejný hráč tečoval střelu Toma Wilsona, ale Vasilevskij stačil zakročit!
15:48'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 5 min., bitka).
15:48'
U hostující střídačky se do sebe pustili Brooks Orpik a J. T. Miller! Rozhodčí už oba kohouty trhají od sebe.
15:23'
Alex Killorn se dostával k puku mezi kruhy. Connolly mu ale zabránil ve střele.
14:32'
Teď se hraje opravdu hodně opatrně. Přihrávku Wilsona srazil jeden z hostujících hráčů do hlediště. Máme tu další reklamní přestávku.
13:37'
To je nyní vidět i z rozvážné domácí rozehrávky.
12:54'
Domácím byla odpískáno postavení mimo hru. Oba týmy si dávají pozor na zadní vrátka, nikdo nechce pomoci soupeři zbytečnou chybou.
12:16'
Domácí nahazují puk za branku, kde ho zastavil pro své spoluhráče brankář Vasilevskij.
11:56'
Po střele Alexe Killorna ukryl puk ve výstroji Braden Holtby. Následuje reklamní přestávka.
11:19'
Chyba Jevgenije Kuzněcova, kterému v obranném pásmu sebral puk Ryan Callahan. Hostující útočník už ale neměl čas kvalitně zakončit.
10:49'
Zakázané uvolnění Tampy.
10:31'
Z levé strany pálil na vzdálenější tyčku Dmitrij Orlov, Vasilevskij jeho ránu vyrazil hřbetem lapačky.
10:11'
O puk se bojuje v rohu za hostující brankou. Caps důrazně forčekují.
09:23'
Tlak elitní formace Capitals hostující hokejisté přestáli. Následuje reklamní přestávka.
09:09'
Po přihrávce Ovečkina pálil z levého kruhu Tom Wilson, Vasilevskij vyráží.
08:28'
Smith-Pelly hledal před branku najíždějícího Jevgenije Kuzněcova. Ten ale kotouč ze vzduchu netrefil.
07:54'
Hostům nevyšla rozehrávka a pískáno je zakázané uvolnění.
07:13'
Hosté soupeře zatlačili. Dorážku Tylera Johnsona pokryl Holtby, který byl natlačen u své tyčky, střelu Braydena Pointa pak zablokoval Carlson.
06:37'
Dopředu vyrážel podél pravého mantinelu Yanni Gourde. Ten byl ale zastaven obranou Washingtonu.
05:47'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankářem Holtbym.
04:45'
Rozjetý Alexandr Ovečkin se snažil natlačit před Dana Girardiho, ale ten ho dokázal zastavit. To byl důležitý obranný zákrok zadáka Tampy.
03:34'
Kotouč byl sražen do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:53'
Na druhé straně doplnil protiútok Caps Dmitrij Orlov. Jeho střelu z levé strany vyrazil Vasilevskij.
02:40'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Po nahrávce Stamkose střílel Nikita Kučerov, ale dobře se vrátil Jakub Vrána, jenž vložil do střely ruského útočníka hůl.
01:41'
Lars Eller vyhrál buly na Johna Carlsona, který okamžitě přenesl hru na Michala Kempného. Ten měl před sebou hodně prostoru a tak si popojel na vrchol levého kruhu, odkud vypálil. Vasilevskij si připsal důležitý zákrok, když dokázal puk zastavit, poté přikrýt a neumožnit tak domácím dorážky.
01:35'
Druhé zakázané uvolnění Tampy.
00:54'
Od modré čáry střílel Victor Hedman. Holtby puk vyrazil do rohu.
00:10'
Hosté zahráli po deseti sekundách zápasu na icing. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
00:01'
Aktéři utkání právě přicházejí na led Capital One Areny. Zazní hymna Spojených států amerických.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman (A), McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), Palát – T. Johnson, B. Point, Gourde – J. T. Miller, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Meier, O'Halloran – Gibbons, Devorski.