Roman Polák (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 27:14
Radek Faksa (DAL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 23:10
Tři hvězdy utkání
1. Ben Bishop (DAL) 47 zák., 97,9 %
2. John Klingberg (DAL) 1+0
3. Pekka Rinne (NSH) 49 zák., 96,1 %
Dallas, který celkově přestřílel své soupeře 51-48, se po vydřeném vítězství v šestém utkání prvního kola Západní konference může těšit na další sérii proti St. Louis. Pro Nashville naopak letošní sezona končí velkým zklamáním.
Utkání, kterému dominovali brankáři obou celků, dospěl po gólech hostujícího Watsona z 6. minuty a domácího Comeaua z 26. minuty až do prodloužení. V něm byl Dallas aktivnější, své soupeře přestřílel 14-8, a nakonec se mohl tři minuty před koncem radovat z rozhodující branky, kterou vsítil obránce John Klingberg.
Po Tampě a Coloradu se s play off loučí další divizní vítěz. Nashville, který vyhrál v základní části Centrální divizi, padl v sérii s Dallasem 2:4 na zápasy.
77:02'
Dallas právě vstřelil branku!
Aréna v Dallasu vybuchla radostí, domácí Stars postupují do konferenčního semifinále! Tři minuty před koncem prvního prodloužení se Seguin prosmýkl do útoku, zpětnou přihrávkou na pravém křídle posunul puk na Radulova, který neváhal a přenesl hru na levou stranu k JOHNU KLINGBERGOVI. Jeho rána z levého kruhu zapadla za Rinneho záda a rozhodla o vítězství a postupu Dallasu. Asistence: Alexander Radulov, Tyler Seguin.
76:43'
Jamie Benn bleskově pronikl do útočného pásma a rychle vypálil. Jenže trefil tyč!
75:55'
Hostující Forsberg se dostal do postavení mimo hru.
75:15'
Přes nelibost hráčů Dallasu je odpískáno zakázané uvolnění.
74:35'
Pomalu se blíží konec prvního prodloužení. Nashville se s Dallasem pravidelně střídá u puku.
73:46'
Rinne betonem vyrazil Radulovovu střelu od pravého mantinelu až do ochranné sítě.
73:26'
Bishop hledal ve změti těl kotouč, a když ho objevil, vrhnul se po něm po hlavě, aby přerušil hru v nepřehledné situaci.
72:56'
Postavení mimo hru domácích a vhazovat se bude ve středním pásmu.
72:40'
Bishop se blýskl zákrokem proti střele Arvidsson z levého kruhu a svým zásahem v podstatě založil protiútok svého týmu. Comeau se prodral k puku na útočné modré čáře, dostal se za obranu, ale jeho zakončení zdárně zlikvidoval Rinne.
71:50'
Ellis na levé straně modré čáry vyslal ránu z voleje, ale jen do připraveného Bishopa. Komerční přestávka.
70:22'
Spezzovu střelu vyráží Rinne vyrážečkou mimo nebezpečí. Zákroky na Rinneho kontě rostou, už jich má 46.
69:58'
Comeau se dostal do zakončení v pravém kruhu, jenže trefil jen ležícího Granlunda.
69:25'
Bishop zastavil nahození Subbana a puk raději podržel, aby přerušil hru.
68:52'
Kotouč vylétl na domácí střídačku. Hra je tak přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Nashvillu. Hosté totiž puk vyhazovali ze svého pásma.
68:21'
Sissons, najíždějící si na levé straně, nedokázal zpracovat prudkou přihrávku Josiho z pravého křídla.
67:42'
Rinne zastavil rychlý útok Dallasu a přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
67:20'
Tlak Predators nakonec domácí ubránili i za přispění dvou zásahů Bishopa. Puk byl následně poslán do neutrální zóny.
66:53'
Heiskanen zblokoval střelu Johansena. Dallasu se ale nedaří dostat puk ze svého pásma.
66:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení. V útočném pásmu jsou hosté.
65:06'
Chyba Nashvillu v obraně při rozehrávce pustila do šance Seguina. Rinne se blýskl parádním, a velmi důležitým, zákrokem. Gól Dallasu by znamenal konec Nashvillu v letošním play off.
64:55'
Dělovka Smitha zpoza kruhů končí na zadním mantinelu.
64:42'
Smith střílel okamžitě po vhazování, Bishop puk zachytává do lapačky.
64:39'
Zakázané uvolnění Dallasu.
64:07'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Bishop stále bez práce, Rinne nyní také.
63:10'
Nashville se zatím v prodloužení nedostal ke střele.
62:46'
Rychlý návrat Dallasu do útoku. Zuccarello střílel ještě před levým kruhem, Rinne bez problémů chytá a přerušuje hru.
62:04'
Dallas se vrátil do útočného pásma. Klingberg od modré čáry a pravého mantinelu nahazoval na Rinneho s úmyslem dosáhnout možnosti k dorážce některého ze spoluhráčů. Nikdo se ale k odraženému puku nedostal.
61:07'
Naopak Hintzovo zakončení ano. Rinne vyráží.
60:46'
Mezi kruhy se k puku dostal domácí Benn, jehož střela však neprošla až na Rinneho.
60:07'
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 05:29.
O vítězi dnešního zápasu se bude muset rozhodovat v prodloužení. Třetí třetina branku, i přes mnoho šancí na obou stranách, nepřinesla. Nashville vede na střely 40-37. Na góly je ovšem stav nadále 1:1.
60:00'
59:42'
Ale další vyhození Dallasu.
59:23'
Až nyní Predators pronikli před Bishopa.
59:03'
Dallas odvrací i další útok soupeře, kterého nepouští vůbec do útočného pásma.
58:42'
Lindellovi se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
58:16'
Domácí rychle vyhodili puk ze svého pásma.
58:07'
Velká šance pro Nashville, aby rozhodl zápas. Ale v této sérii má zatím bilanci při přesilovkách 0-14.
58:07'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., podrážení).
57:20'
Granlund zblokoval Dickinsonovu střelu a snažil se vyrazit do úniku. Dickinson ale byl po celou dobu před ním a k puku ho nepustil.
56:39'
Postavení mimo hru, do kterého se dostali domácí. Komerční pauza.
56:15'
Domácí vyvíjí tlak na Rinneho branku. Finský brankář zatím odolává.
55:31'
Rinne vyrazil pumelici Comeaua, který si na střelu z první v pravém kruhu přiklekl. Rinne reflexivně zasáhl.
54:29'
Jarnkrok trefil tyč Bishopovy branky! Domácí brankář poté vleže vyrazil dorážku hostujícího týmu a Dallas je dál ve hře o ukončení této série.
54:07'
Hintz po najetí do útoku hledal Dickinsona, který si najížděl na střed, ale přihrávka neprošla.
52:59'
Hra je znovu pozastavena. Dickinsonova střela byla vyražena bránícím hráčem před brankovištěm až do ochranné sítě.
52:08'
Faksa se prodral k rychlé střele z levého kruhu, Rinne si připisuje 32. zákrok v utkání.
51:57'
Při souboji u branky hostů byla Rinneho klec posunuta. Rozhodčí přerušuje hru.
51:22'
Útočnou akci Nashvillu zastavil hvizd rozhodčího a postavení mimo hru.
50:53'
Radulov poslal střelu od levého mantinelu přímo do Rinneho, který přerušuje hru. Komerční přestávka.
50:08'
Johansenovo zakončení z pravé strany brankoviště zablokoval Faksa.
49:25'
Hraje se rychlý hokej nahoru dolů. Oba týmy se dostávají do zajímavých příležitostí, ale brankáři zatím dál dominují zápasu.
48:42'
Únik Nashvillu! Bishop v souboji se Sissonsem udržel pevné nervy a bekhendové zakončení hostujícího útočníka srazil mimo tři tyče.
48:20'
Hintzova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Rinnem.
48:13'
Turris pronikl až mezi kruhy, jenže Bishopa nepřekonal. Ramenem vytěsnil domácí brankář puk na zadní mantinel.
47:30'
Faksova formace je ve třetí třetině hodně nebezpečná, Nashvillu se však podařilo další výpad této trojice ubránit.
46:48'
Bishop vyrazil střelu od mantinelu před sebe a rychle ukryl puk pod lapačku před dojíždějícím Johansenem.
46:15'
Comeau se vrhnul do další šance. Puk posunul před kruhy Klingbergovi, jehož ránu vyrazil bránící Ellis do ochranné sítě. Komerční pauza.
45:39'
Arvidsson se tlačil ke střele v pravém kruhu, Bishop vyráží.
45:31'
Kotouč vylétl do hlediště. Krátce předtím se do zajímavé šance dostal Turris, který protečoval mezi kruhy střelu od modré, ale těsně vedle domácí klece.
44:43'
Stars se chtěli hodně rychle vrátit do útoku, jenže nepřesná přihrávka znamená jen zakázané uvolnění.
44:32'
Po dlouhé době se do útoku dostali hosté. Jarnkrok po najetí mezi kruhy minul Bishopovu klec.
43:55'
Predators se v této herní pasáži pouze usilovně brání náporu soupeře.
43:21'
Faksa našel mezi kruhy rozjetého Comeaua, jenž si puk hodil na bekhend, ale Rinne uzavřel mezírku mezi betony a puk vytěsnil mimo nebezpečí!
42:42'
Nashville pouze vyhazuje puk tak, aby se nedopustil zakázaného uvolnění a mohl střídat.
42:16'
Polák zkoušel štěstí od modré, puk neprošel přes bránící hráče až k brance.
42:00'
Dallas do třetí třetiny skutečně vlétl. V další šanci se zjevil mezi kruhy Spezza, jenže také orazítkoval pouze zadní mantinel.
41:20'
Hintz přebruslil skrz střední pásmo až do levého kruhu, ale v jízdě svou střelu poslal jen na zadní mantinel.
40:25'
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
40:18'
Domácí se dostali do obrovské šance, jenže bekhendové zakončení Lindella zastavila tyč Rinneho branky a Faksa se přes bránícího Johansena nedostal k dorážce do odkryté klece!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:37.
Ve druhé třetině se podařilo Dallasu srovnat na 1:1, když se ve 26. minutě prosadil při přečíslení Comeau. Oba týmy se dostaly do několika dalších šancí, při kterých se rozhodně dalo skórovat, jenže zatím zápasu vládnou brankáři Bishop s Rinnem. Spoustu dalších střel zblokovaly obrany obou týmů.
40:00'
39:23'
Lovejoy se nedostal k zakončení, puk mu prolétl kolem hokejky. Toho mohli využít hosté k přečíslení, ale jejich šanci zlikvidoval Bishop.
38:24'
Před dojíždějícím Radulovem ukryl Rinne puk do lapačky a přerušil hru. Benn se z mezikruží prosadit nedokázal.
37:43'
Po střele Josiho z pravého kruhu, kterou Bishop vyrazil, vyhodili domácí na zakázané uvolnění.
37:32'
36:47'
Nashville se dostal při návratu do útočného pásma do postavení mimo hru.
36:14'
Kotouč vylétl do hlediště. Rozhodčí ukazuje, že bylo tečováno plexisklo. Publikum ovšem bouří kvůli neodpískané hře vysokou holí Forsberga.
36:00'
Johansen střelou z levého kruhu Bishopa nezaskočil. Domácí brankář vyráží a hra pokračuje.
35:39'
Forsbergova střela se odrazila do ochranné sítě.
35:32'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., faul loktem).
35:27'
Grimaldi z levé strany nastřelil pouze Bishopovo rameno. Hra pokračuje.
34:56'
Bude se vylučovat na straně Dallasu. Nashville má výhodu.
34:22'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se akci hostů.
34:05'
Hostující brankář přerušuje hru. Komerční pauza.
33:36'
Spezza střílel po vyhraném vhazování, ale minul Rinneho klec.
33:30'
Predators se po vyhraném buly dopustili zakázaného uvolnění. Nepovedená přihrávka skrz střední pásmo.
33:21'
Coglianovo nahození Rinne raději zachytává a přerušuje hru.
31:55'
Rinne vyráží protečovanou střelu Seguina. Hosté se na zadním mantinelu přerahují o puk.
31:34'
Výborný průnik obranou Nashvillu předvedl Seguin. Jeho zakončení zpoza kruhů však Rinne chytá do lapačky. Komerční pauza.
31:07'
Seguin nepřesnou přihrávkou zahrál na zakázané uvolnění.
30:43'
Poté, co domácí vyhodili do středního pásma, se Nashville chtěl rychle vrátit před Bishopa, ale dopustil se zakázaného uvolnění. Mimochodem, Nashville nevyužil už 13. přesilovku v této sérii. Stále čeká na první přesilovkový gól.
30:25'
Hra stále pokračuje v obranném pásmu Dallasu.
30:02'
29:39'
A teď už Lindell definitivně vyhazuje přes všechny čáry.
29:13'
Ekholmova střela od modré neprošla přes bránící hráče a puk se odrazil do středního pásma.
28:35'
Nashville dlouze kombinuje v útočném pásmu.
28:02'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
27:55'
Watson střelou od modré nechal vyniknout brankáře Bishopa, který přerušil hru.
27:15'
Postavení mimo hru Dallasu. Komerční přestávka.
26:19'
Faksova střela až na Rinneho nedolétla. Před brankovištěm byl puk odražen.
25:52'
Bishop vyrazil střelu Smitha. Hra se poté přesunula do středního pásma a rozhodčí odpískal postavení mimo hru.
25:20'
Domácí srovnávají skóre zápasu! Subban na modré čáře nezachytil puk a rodící se útok Dallasu, který vyrazil do přečíslení. Kotouč do útočného pásma zavezl Radek Faksa, který z levého křídla přihrál na střed BLAKEOVI COMEAUOVI, který prostřelil z mezikruží Rinneho. Asistence: Radek Faksa.
24:22'
Snaha o rychlý útok Dallasu nevyšla. Puk byl u modré čáry odražen do hlediště.
23:24'
Útok Predátorů zastavilo postaveni mimo hru. Druhá třetina je zatím neskutečně kouskovaná.
23:09'
Benn si najel podél mantinelu do pravého kruhu a místo přihrávky na střed volil střelu, kterou Rinne likviduje.
22:47'
Zakázané uvolnění Nashvillu.
22:03'
Postavení mimo hru zastavilo akci hostů.
21:40'
Hra se na začátku druhé třetiny hodně kouskuje. Dallas zahrál na zakázané uvolnění.
21:08'
Rychlý útok Dallasu zakončil Heiskanen, který sám zavezl puk do útočného pásma. Letící puk chytá Rinne do lapačky.
20:49'
Benn srazil střelu Forsberga zpoza pravého kruhu až do ochranné sítě.
20:05'
Kotouč vylétl mimo kluziště. Vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:35.
Úvodní dvacetiminutovka přinesla hodně ofenzivní hokej. Nashville měl v několika částech hry výraznou převahu, což se promítlo i do poměru střel, v němž hosté vedou 19-10. Důležitější ovšem je, že vedou i na poměr branek a to 1:0 po zdařilé dorážce Watsona z 6. minuty.
20:00'
19:53'
19:42'
Při návratu do útoku domácí ztrácí puk.
19:24'
Nepřesnou přihrávkou na modrou čáru se Stars sami připravili o útočné pásmo.
19:13'
Radulov přenesl hru na pravou stranu, kde číhal Benn. Jeho prudké zakončení Rinne chytá do lapačky a přerušuje hru.
18:31'
Rinne vleže zachránil svůj tým od inkasované branky, když se mu podařilo vytěsnit dorážku na zadní mantinel. Dallas zůstává v útoku.
17:53'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
17:35'
Střelec zatím jediné branky, Watson, se od modré neprosadil a Bishopa podruhé v utkání nepřekonal.
16:55'
16:39'
Forsberg z mezikruží minul Bishopovu klec. Dallasu se poté daří puk vyhodit.
16:16'
Arvidsson se protlačil ke střele z pravého kruhu. Bishop vyráží.
15:45'
Domácí opět vytěsnili hru ze svého pásma.
15:21'
Dallas vyhodil puk ze svého pásma. Nashville, který byl v základní části nejhorším týmem NHL, co se využívání přesilovek týče, v této sérii ještě početní převahu nevyužil.
14:55'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mats Zuccarello – 2 min., podrážení).
14:55'
Bishop zastavil útok hostů po přihrávce na střed a střele Granlunda. Bude se vylučovat.
14:29'
Seguin sice byl v nevýhodné pozici v ostrém úhlu, ale zkusil vystřelit. Ellis srazil puk do ochranné sítě.
14:03'
Cogliano zkoušel štěstí před brankovištěm a skutečně se mu podařilo tečovat střelu, ale Rinne byl připraven a přerušil hru. Komerční přestávka.
13:15'
Důrazný průnik Boyla k brankovišti zastavil Bishop. Hostující útočník nohou navíc zavadil o brankovou konstrukci a klec posunul.
12:43'
Situace se opakovala. Tentokrát ale rychlému návratu Dallasu do útoku zabránilo postavení mimo hru.
12:09'
Útok Stars se podařilo hráčům Predators ubránit a puk dostat mimo pásmo. Domácí se ale dál drží u puku.
11:44'
Zpoza pravého kruhu se ke střele dostal Jason Spezza. Jeho zakončení zápěstím Rinne likviduje. Komerční pauza.
10:59'
Dallas pomalu přebírá otěže zápasu v první třetině. Ale Polák byl tentokrát zblokován Boninem.
10:20'
Rinne v těžké pozici hasil požár před brankovištěm a i s velkým štěstím vyrazil nebezpečnou střelu z levého kruhu. Hrozbu dorážky poté zažehnala obrana, která puk odpálila do bezpečí.
09:43'
Rychlý průnik do útočného pásma zakončil střelou domácí Cogliano, jeho pokus však na Rinneho nedolétl.
09:11'
Do útoku se dostal Nashville. Obránce Fabbro pálil od modré, Bishop střelu chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.
08:12'
Comeau se cpal k puku a poté k brankovišti, ale z těsné blízkosti míjí klec.
07:48'
Hra se přesunula na druhou stranu ledu. Polák ránou od modré přinutil Rinneho k zákroku. Ten puk vyráží mimo tři tyče.
07:25'
Akce hostů pokračovala a puk se znovu dostal k Smithovi, jenž byl ale zblokován.
07:07'
Smith se před brankou Bishopa dostal k teči prudké střely zpoza kruhů. Bishop vytěsnil na zadní mantinel.
06:09'
Nashville po nepřesné rozehrávce zahrál na zakázané uvolnění.
05:47'
Nashville právě vstřelil branku!
Subbanovu střelu od modré sice Bishop vyrazil, ale pouze před sebe, kam si sjel AUSTIN WATSON, jenž pohotově dorazil puk pod horní tyčku. Asistence: Brian Boyle, P.K. Subban.
04:50'
Rinne se lapačkou natahoval po letícím puku, který vyslal od mantinelu Polák. Finský brankář vytěsnil na zadní mantinel.
04:14'
Velká šance Nashvillu po střele Jarnkroka. Hráči Preds se ale nakonec k dorážce nedostali a Bishop hru zastavil.
03:51'
Dřiv, než se stačil útok domácích rozvinout, se Rinnemu podařilo natáhnout pro puk a přerušit hru.
02:56'
Domácí brankář přerušuje hru po nahození Subbana.
02:17'
Na druhé straně Boninovu střelu vyráží Bishop.
02:00'
Heiskanen se marne snažit nadvakrát protlačit puk na Rinneho. Byl zblokován Turrisem a poté Hamhuisem.
01:25'
Po rozkouskovaném začátku se začal hrát hokej. Týmy se střídají ve vedení puku.
00:20'
Domácí opět zahráli na zakázané uvolnění.
00:14'
Zakázané uvolnění Dallasu po další střele hostů.
00:06'
Predators se bleskově vrhli na své soupeře. Forsbergovu střelu Bishop vyráží.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Oleksiak – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Zuccarello, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Pitlick, Spezza, Dowling.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Grimaldi, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Sissons, Järnkrok – Watson, Bonino, B. Boyle.

Rozhodčí: Joannette, McIsaac (Rank) – Murray, Sericolo (Gawryletz).
Stars za pět zápasů série inkasovali jen 11 gólů a potvrdili svou výbornou defenzivní práci ve spojení se skvěle chytajícím Bishopem, což byla jejich hlavní zbraň, se kterou samotné play off vybojovali. Spoléhat se na svou jedničku a pevnou obranu budou i v šestém utkání, ve kterém, jak sami doufají, dotáhnou sérii do vítězného konce. A zahrají se od roku 2008 teprve podruhé konferenční semifinále.
Nashvillu se sice podařilo hrát disciplinovaněji než ve čtvrtém utkání série a obě oslabení ubránil, ale zdá se, že zcela z formy vypadl brankář Pekka Rinne. Jednička týmu odchytala tentokrát sice celý zápas, ale pouhých 21 úspěšných zákroků při 26 střelách Dallasu je proti výborně bránícímu Dallasu zkrátka hrozně málo.
Bude to ovšem pro Predators hodně obtížné. A to hlavně v případě, že výrazně nezlepší svou defenzivu. V posledních dvou zápasech totiž inkasoval shodně pět gólů a proti takové brankové smršti se hraje hodně složitě.
Po Tampě a Calgary se Nashville může stát už třetím divizním vítězem ze základní části, pro který se stane osudným už úvodní kolo play off. V šestém utkání, které se odehraje na ledě Dallasu, se pokusí vybojovat rozhodující sedmý zápas, jenž by odehrál před vlastními fanoušky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.