NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Columbus - 11. dubna 2019   01:00

Tampa
Tampa
04:12' Killorn  • 11:01' Cirelli (Černák, J. T. Miller) • 17:50' Gourde (Sergačjov, Rutta)
3:4
(3:0, 0:1, 0:3)
Stav série: (0:1)
Columbus
Columbus
29:15' N. Foligno  (J. Anderson) • 47:56' D. Savard   • 51:54' J. Anderson  (Jenner) • 54:05' S. Jones  (Panarin, Werenski)
Tampa
Joannette, McIsaac – Racicot, Knorr
Amalie Arena, Tampa
Columbus

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou!

3. Josh Anderson (CBJ) 1+1
Neuvěřitelné. Columbus Blue Jackets prohrávali v Tampě po první třetině 0:3, pak ale převzali otěže zápasu do svých rukou a nakonec zvítězili 4:3! Po trefách Killorna, Cirelliho a Gourdea vykřesal hostům naději kapitán Nick Foligno, načež se ve třetí třetině v rozmezí sedmi minut prosadili Savard, Anderson a Jones. Svěřenci Johna Tortorelly se tak proti jasnému favoritovi ujímají vedení 1:0 na zápasy.
59:42'
Puk je u zadního mantinelu a čas rychle běží!
59:24'
David Savard se z vlastního pásma pokusil poslat puk do odkryté branky, kotouč ale místo toho skončil na zakázaném uvolnění.
59:02'
J. T. Miller se nyní zjevil v dobré střelecké pozici na opačné straně kluziště, Bobrovskij se ale bleskurychle přemístil a nedovolil mu zakončit podle představ.
58:50'
Pierre-Luc Dubois mohl rozhodnout, z levého kruhu ale nedokázal trefit odkrytou tampskou svatyni. Domácí zachránil obětavý zákrok Millera!
58:12'
Andrej Vasilevskij ujíždí na střídačku, domácí to zkouší v šesti!
57:35'
Svěřencům Jona Coopera se čas na vyrovnání začíná krátit, dvě a půl minuty před koncem zakládá Hedman další akci Bolts až z vlastní třetiny.
56:37'
Josh Anderson šikovně vyhodil puk do bezpečí tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, vracející se Jan Rutta tak musí přidat.
55:46'
Lightning v této sezóně ani jednou neprohráli, když v zápase vedli alespoň o tři góly. Přijdou dnes o tuto bilanci?
54:58'
Po nahození Stevena Stamkose se Bolts na chvilku usadili v útočném pásmu, vzápětí ale o puk zase přišli.
54:05'
Columbus právě vstřelil branku!
Kdo by to byl čekal? Tortorellova parta na ledě suveréna základní části dokonala obrat! Artěmij Panarin našel na vrcholu kruhů volného SETHA JONESE a ten poslal puk nechytatelně pod břevno! Asistence: Artěmij Panarin a Zach Werenski.
53:09'
Brandon Dubinsky už se chystá k návratu na led, za pár okamžiků začne zkrácená přesilovka Columbusu.
52:16'
Přesilovka Tampy navíc právě skončila, Alex Killorn (TBL) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
51:54'
To jsou věci, ze stavu 3:0 pro Tampu je to 3:3! Blue Jackets se nevzdali a teď se dočkali vyrovnání. Ve vlastním oslabení ujel JOSH ANDERSON, najel si s pukem do mezikruží a odtud poté přízemní střelou překonal Vasilevského. Asistence: Boone Jenner.
50:47'
Stamkosovu střelu z vrcholu levého kruhu obětavě zblokoval David Savard a hosté poté vyhodili puk do bezpečí.
50:02'
Svěřenci Johna Tortorelly se dvakrát v krátkém časovém sledu osvobodili.
49:23'
Brandon Dubinsky (CBJ) trefil vysokou holí Paquettea. V obličeji domácího útočníka se navíc objevila krev, a tak centr Blue Jackets vyfasoval trest na 2+2 minuty.
48:32'
Steven Stamkos měl na hokejce rychlou odpověď, z mezikruží ale nikým nehlídaný kapitán Tampy těsně přestřelil!
47:56'
O drama máme postaráno, hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Postaral se o to sváteční střelec DAVID SAVARD, který se šikovně zbavil bránícího Victora Hedmana a poté tváří v tvář Vasilevskému pověsil kotouč pod břevno. Bez asistence.
47:12'
Bobrovskij teď vůbec nic neviděl, naštěstí pro něj ale mířila Hedmanova střela od modré mimo.
46:21'
Gourde jen vyhodil puk do středního pásma a odjel vystřídat, ani hostům se ale následně nepodařilo přesně rozehrát.
45:23'
Nikita Kučerov na vlastní modré čáře vypíchl kotouč Kukanovi a poté až ze středního pásma nahodil puk na Bobrovského, který nakonec raději přerušil hru.
44:27'
Ofsajd a v něm Ryan Dzingel, hra byla po delší době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:44'
Savardova střela od modré byla ještě tečována, puk ale nakonec k Vasilevskému ani nedoletěl.
42:51'
Erik Černák nahodil puk do útočného pásma, kde ho posléze vybojoval Mathieu Joseph, už se ale nedokázal vymanit z prostoru u zadního mantinelu.
41:56'
Kučerov našel na pravém kruhu úplně volného Stamkose, jehož následnou jedovatici ale přesouvající se Bobrovskij dokázal vyrazit!
40:59'
V úvodu třetí třetiny se ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát, kotouč se neustále stěhuje ze strany na stranu.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:03.
V prostřední dvacetiminutovce se obraz hry zcela změnil, columbuští se dostali do hry a párkrát svého soka uzamkli před brankářem Vasilevským. Ve 30. minutě navíc ujel do samostatného úniku Nick Foligno a snížil na průběžných 1:3 z pohledu Blue Jackets.
40:00'
39:30'
Andrej Vasilevskij raději přerušil hru před dotírajícími hráči Blue Jackets, půlminutu před druhou sirénou se tak bude vhazovat v obranném pásmu Tampy.
38:45'
Skvělý Bobrovskij teď nejprve vyrazil Millerovu střelu z mezikruží a poté si poradil i s následnou dorážkou Killorna z předbrankového prostoru!
37:58'
Cam Atkinson obral na vlastní modré čáře o puk Gourdea a pokusil se o založení protiútoku, na konci náročného střídání už ale neměl dostatek sil.
37:05'
Jonesova střela z levého kruhu byla zblokována, akce Blue Jackets ale ještě pokračuje.
36:19'
Killorn s Ruttou nedokázali udržet puk v útočném pásmu, hostující zadák Markus Nutivaara nakonec obloučkem vyhodil černou pryž do bezpečí.
35:21'
Ryan McDonagh si zpracoval skákavý puk až těsně za modrou čarou, Lightning tak byl odpískán ofsajd.
34:55'
Po další střele Blue Jackets raději domácí gólman přerušil hru, komerční přestávka přijde domácím vhod.
34:41'
Cam Atkinson štiplavou ranou z levého kruhu otestoval Vasilevského pozornost, vytáhlý Rus si ale poradil.
33:43'
Adam Erne nabil na levý kruh z druhé vlny si najíždějícímu Josephovi, jehož ránu z voleje ukryl Sergej Bobrovskij ve své lapačce.
31:58'
Kučerov přišel o puk ve vlastním pásmu, z čehož mohl těžit Brandon Dubinsky, jeho následná střela ale také postrádala přesnost.
31:09'
Dean Kukan se zapojil do útočné akce Columbus, švýcarský reprezentační zadák ale z vrcholu kruhů nemířil přesně.
30:11'
Do další šance se přihrnul Matt Duchene, jeho střelu z pravého kruhu ale Vasilevskij nakonec dokázal zastavit!
29:15'
Blue Jackets se vrací do zápasu! Josh Anderson našel na pravém křídle rozjetého NICKA FOLIGNA, který ujel sám na Vasilevského a povedenou střelou zápěstí jej připravil o čisté konto. Asistence: Josh Anderson.
28:14'
Paquettův pokus z levého kruhu si Bobrovskij pohlídal a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
27:20'
Podobnou akci jako před chvílí Panarin předvedl na opačné straně kluziště jeho krajan Nikita Kučerov, nejproduktivnější muž základní části ale zamířil vysoko nad.
26:43'
Nakonec z toho byla střela Cirelliho z předbrankového prostoru, Sergej Bobrovskij ale tentokrát skvěle zasáhl!
26:02'
Erik Černák ve středním pásmu zachytil nepovedenou Dzingelovu rozehrávku, hráči v modrých dresech se následně snadno dostali do útočné třetiny.
25:04'
Svěřenci Johna Tortorelly uvízli při přechodu do útočné třetiny v ofsajdu, hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
24:31'
Hosté se snaží se zápasem něco udělat a ve druhé třetině jsou jasně lepším týmem, skórovat se jim ale stále nepodařilo.
23:50'
Artěmij Panarin se krásně prokličkoval až mezi kruhy, následně ale ze skvělé pozice minul!
22:55'
Po Harringtonově nahození z vrcholu levého kruhu vznikl před brankářem Tampy obrovský závar, Andrej Vasilevskij ale nakonec dokázal přerušit hru!
21:56'
Až do předbrankového prostoru se prokousal Matt Duchene, nedávné akvizici Blue Jackets už ale posléze nevyšlo zakončení podle představ.
20:58'
Zach Werenski to krátce po buly zkusil od modré, Andrej Vasilevskij měl ale dobrý výhled a bez potíží si poradil.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka jednoznačně patřila favorizované Tampě, která Columbus zasypala třemi góly a má tak skvěle nakročeno k prvnímu vítězství v sérii. Hostující brankář Sergej Bobrovskij navíc nepůsobí příliš jistým dojmem, Blue Jackets budou muset zařadit vyšší rychlostní stupeň, pokud chtějí pomýšlet na úspěch.
20:00'
19:27'
David Savard (CBJ) nedovoleně bránil Gourdea, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
18:24'
Josh Anderson se protlačil k bekhendovému zakončení, střelou z levého kruhu si ale na Vasilevského nepřišel.
17:50'
Tampa právě vstřelila branku!
Diváci v Amalie Areně mohou už potřetí slavit, to je velmi povedená první třetina pro Tampu! Michail Sergačjov vypálil od modré a YANNI GOURDE puk umnou tečí usměrnil za Bobrovského záda. Asistence: Michail Sergačjov a Jan Rutta.
16:39'
Teprve devatenáctiletý francouzský mladík Alexandre Texier se dostal k zakončení z mezikruží, to ale obrana Tampy přizvedla až do ochranné sítě.
16:02'
Savardovu střelu od modré Vasilevskij vyrazil a kotouč skončil až v ochranné síti.
15:08'
Po Werenskiho ztrátě puku se do zakončení zničehonic dostal Anthony Cirelli, Bobrovskij ale jeho pokus z pravého kruhu dokázal zneškodnit.
14:15'
Projektil Erika Černáka od modré postrádal přesnost, chvilku po něm neuspěl ani J. T. Miller.
13:19'
Nepovedená rozehrávka Blue Jackets skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět do útočného pásma Lightning.
12:21'
Sergej Bobrovskij po nepřehledné trmě-vrmě nedaleko vlastního brankoviště raději přerušil hru, vhazovat se bude po levici rodáka z Novokuzněcku.
11:32'
Hosté se snaží o rychlou odpověď, Werenskiho střela ale neprošla přes bránícího Ondřeje Paláta.
11:01'
Tak jsem to zakřikl, Bolts vzápětí utíkají na dvougólový rozdíl! Černákovu střelu od modré Bobrovskij jen vyrazil, načež se k puku dostal ANTHONY CIRELLI a z dorážky se nezmýlil. Této akci předcházela nepovedená rozehrávka v podání Sergeje Bobrovského, tento gól jde rozhodně na vrub rodáka z Novokuzněcku. Asistence: Erik Černák a J. T. Miller.
10:08'
Bolts při přechodu do útočné třetiny uvízli v ofsajdu, v posledních minutách se na ledě nic moc zajímavého neděje.
09:13'
Zkušený Brandon Dubinsky to zkusil od modré, Vasilevskij měl ale dobrý výhled a tuto střelu vyrazil.
08:20'
Kotouč skončil až mezi diváky, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
07:29'
Ryan Dzingel se pokusil zaskočit Vasilevského střelou od červené čáry, brankář Tampy Bay se ale nenechal nachytat v nedbalkách.
06:35'
Dvakrát v krátkém časovém sledu to zkoušel Pierre-Luc Dubois, napoprvé ale mířil nepřesně a napodruhé byl jeho projektil zblokován.
05:40'
Na konci povedené akce Bolts stál J. T. Miller, jeho střelu z mezikruží si ale Bobrovskij pohlídal!
04:12'
Domácí se dostávají do vedení! O první gól letošních vyřazovacích bojů se postaral ALEX KILLORN, který se zmocnil puku na vlastní modré čáře, dostal se do samostatného úniku a ten zakončil bezchybně! Bez asistence.
02:55'
Dan Girardi (TBL) trefil Dubinskyho do oblasti hlavy a krku, za což si vykoledoval dvouminutový trest. Oba se poté pustili do šarvátky, Girardi a Brandon Dubinsky (CBJ) tak oba dostali dvě minuty za hrubost. Následovat bude přesilovka Blue Jackets.
02:38'
Steven Stamkos to zkusil z vrcholu kruhů, jeho ránu ale obětavě zblokoval Jones.
01:49'
Zatím je to spíše oťukávaná, columbuský kapitán Nick Foligno teď ve středním pásmu čistým hitem sestřelil Jana Ruttu.
00:53'
Po sérii hitů v podání obou táborů se ke střele z pravého kruhu odhodlal Cam Atkinson, Andrej Vasilevskij ale bez potíží zakročil a přerušil hru.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Černák, Sergačjov, Rutta – Gourde, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos, T. Johnson – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Joseph.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Texier, N. Foligno, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Racicot, Knorr.
Vzájemné zápasy v základní části:

Tampa Bay – Columbus 8:2
Tampa Bay – Columbus 4:0
Columbus – Tampa Bay 1:5
COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets jasně prohráli všechna tři vzájemná utkání, ta se ovšem datují do doby před uzávěrkou výměn, kdy generální manažer Columbusu Jarmo Kekäläinen zariskoval a přivedl Matta Duchenea, Ryana Dzingela, Adama McQuaida a pro jistotu i brankáře Keitha Kinkaida, který dosud neodchytal za Blue Jackets ani minutu. „Základní část a play-off jsou dvě úplně odlišné disciplíny. Nemůžeme do toho jít tak, že jsme proti nim dominovali a tak tomu bude i nadále,“ varuje tampský útočník Tyler Johnson, který si s 29 vstřelenými góly vyrovnal osobní maximum.

Možná ještě důležitější Kekäläinenovo rozhodnutí bylo nepustit opory týmu Artěmije Panarina a Sergeje Bobrovského, jimž prvního července končí smlouvy a oba enigmatičtí Rusové už dopředu avizovali, že se změně dresu nebudou bránit. Finský šéf Columbusu ale hraje pořádný vabank, jeho mužstvo se do play-off probojovalo až na poslední chvíli a teď Blue Jackets čeká suverén základní části.

Ohijský klub se nikdy ve své nedlouhé historii neprobojoval přes první kolo play-off. Nakročeno k tomu měli Blue Jackets loni, kdy nad Washingtonem vedli 2:0 na zápasy, pak ale ztratili následná čtyři utkání a Capitals nakonec dokráčeli až ke Stanleyově poháru.

Columbus má za sebou základní část, která byla jako horská dráha. Svěřenci Johna Tortorelly neustále střídali lepší období s horšími, kromě nejistoty kolem Bobrovského a Panarina je navíc nějakou dobu sužovala absence kapitána Nicka Foligna, tmelící prvek kabiny. Rodák z Buffala se od týmu odpojil nejprve na konci prosince, kdy jeho pětiletá dcera podstoupila operaci srdce, a poté i v březnu: jeho ani ne dvouletý syn bojoval s pneumonií.

„Poslouchejte, kolem naší kabiny se děly sračky (doslovný překlad z anglického crap) po celý rok. Všichni to ví. Ale drželi jsme pospolu, všechny problémy si chlapi v kabině upřímně vyříkali. Jsem na ně hrdý,“ pravil svérázný kouč John Tortorella, jenž v roce 2004 dovedl Tampu až ke stříbrnému poháru a teď bude stát na opačné straně barikády.
TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning mají za sebou fenomenální základní část, ziskem 128 bodů družina Jona Coopera vyrovnala dosavadní ligový rekord, o který se v sezóně 1995/1996 postaral Detroit. Pro srovnání: druhý nejlepší tým ligové tabulky (Calgary) měl o neuvěřitelných 21 bodů méně. O vítězi Prezidentské trofeje bylo už před několika týdny rozhodnuto.

Velmi povedený ročník za sebou mají Brayden Point (41+51) a Steven Stamkos (45+53), kteří si drželi průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas, doslova o parník produktivnější byl ale Nikita Kučerov. Ruský křídelník posbíral neuvěřitelných 128 bodů (41+87), čímž přepsal klubové rekordy v počtu bodů a asistencí. Kučerov navíc o bod překonal výkon Alexandra Mogilného ze sezóny 1992/1993, a přepsal tak i národní historické statistiky.

Do tréninkového procesu se navíc znovu zapojil klíčový obránce Victor Hedman, který přišel o poslední čtyři zápasy základní části vinou zranění v horní části těla. „Je to nadějné, vypadal dobře,“ řekl po pondělním tréninku trenér Cooper. S dalšími zkušenými harcovníky Ryanem Callahanem a Antonem Strålmanem to tak nadějně nevypadá, jejich návrat do hry je ale také otázkou dnů.
Play-off NHL je konečně tady! Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu ze zahajovacího utkání letošních bojů o Stanleyův pohár, ve kterém Tampa Bay Lightning zhruba od 1:10 změří síly s Columbusem Blue Jackets. Tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.