NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Carolina - 12. dubna 2019   01:30

Washington
Washington
09:58' Bäckström (Carlson, Orpik) • 13:10' Bäckström (Kuzněcov, Carlson) • 18:05' Ovečkin (T. Wilson, Carlson) • 59:23' Eller
4:2
(3:0, 0:0, 1:2)
Stav série: (1:0)
Carolina
Carolina
45:07' Svečnikov  (Wallmark, D. Hamilton) • 47:26' Svečnikov  (Wallmark, Faulk)

3. John Carlson (WSH) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 18-29; Zablokované střely: 17-9; Vhazování: 42%-58%; Hity: 35-37; Přesilové hry: 2/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.
Nicklas Bäckström vstřelil v první části dva góly, a když se navíc ještě před přestávkou prosadil Alex Ovečkin, vypadalo to, že úřadující šampióni mají utkání pevně pod kontrolou. V úvodu třetí části ale nevyužili samostatný únik Nic Dowd ani Carl Hagelin a na opačné straně dvakrát skórovat Andrej Svečnikov. Washington ovšem závěr zvládl a nakonec dovedl úvodní zápas série do vítězného konce. Konečný výsledek. Washington Capitals 4 Carolina Hurricanes 2.
59:23'
Washington právě vstřelil branku!
LARS ELLER z pravé strany obranného pásma zamířil do prázdné brány a je rozhodnuto!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:43'
John Carlson vyhodil puk z obranného pásma a těsně minul pravou tyč prázdné brány. Zakázané uvolnění.
58:29'
T.J. Oshie je zpět na ledě a Capitals hrají v plném počtu. Carolina hraje stále bez brankáře. Je to o gól.
57:34'
Petr Mrázek se vydal během přerušení na střídačku a Carolina hraje v šesti proti čtyřem!
57:34'
Puk byl zmrazen v pravém rohu útočného pásma Caroliny pod jedním z hráčů a hra byla přerušena.
56:34'
Nic Dowd dokázal získat puk ihned po vhazování a za potlesku fanoušků ho vyhodil z obranného pásma.
56:29'
T.J. Oshie zbytečně dloubl Sebastiana Aha čepelí hole do žeber a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Drama!
56:18'
Carolina cítí šanci a ve třetí třetině je jasně lepším týmem poté, co Capitals nevyužili samostatné úniky.
55:11'
Proti Capitals se zřejmě pískalo zakázané uvolnění. Prostor každopádně dostává komerční přestávka.
54:41'
Capitals jsou ovšem velice zkušeným týmem, který by ani dva rychle inkasované góly neměly rozhodit.
53:54'
Nic Dowd a Carl Hagelin se v rychlém sledu řítili sami na bránu, jenže ani jeden fantastického Petra Mrázka nepřekonal a poté dvakrát udeřil Andrej Svečnikov. Místo toho, aby Caps vedli 5:0, tak je to 3:2. Chystá se velký comeback?
53:14'
Vyloučený Jakub Vrána je zpět na ledě a Washington hraje v plném počtu. Čeká nás dramatický závěr duelu.
52:32'
Carolina nebezpečně vypálila z vrcholu pravého kruhu, Braden Holtby ale na přední tyči puk vyrazil mimo.
51:37'
Hurricanes se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a Capitals zatím zvládají těžké chvíle. Je to o gól.
51:14'
Jakub Vrána dostal dvě minuty za hákování a Carolina si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru.
50:44'
Další nepřesná rozehrávka Capitals podél trestných lavic a další zakázané uvolnění domácích hokejistů Caps.
49:11'
Chandler Stephenson na levém křídle nedosáhl na prudkou přihrávku a pískalo se zakázané uvolnění.
47:59'
Carolina se dostala ke dvěma střelám v rozmezí pouhých 3 sekund, Braden Holtby ale obě podržel.
47:26'
Carolina právě vstřelila branku!
ANDREJ SVEČNIKOV si najel na bodu pravého kruhu na nádhernou přihrávku Lucase Wallmarka přes šířku útočného pásma a rychlou střelou bez přípravy zamířil do odkryté sítě! Carolina je zpět – 3:2! Asistence: Lucas Wallmark a Justin Faulk.
46:20'
Nahození Caroliny žádné nebezpečí nepřineslo a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
45:07'
ANDREJ SVEČNIKOV na pravém křídle nádherně objel jednoho z hráčů Caps a střelou zápěstím z úhlu zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Carolina se konečně prosadila. Asistence: Lucas Wallmark a Dougie Hamilton.
44:58'
Petr Mrázek vyrazil střelu Jakuba Vrány z levého kruhu a poté i dorážku Larse Ellera! Fantazie!
44:10'
Carolina prudce vypálila na bodu pravého kruhu pro vhazování a Braden Holtby dobře zasáhl vyrážečkou.
43:31'
Carl Hagelin se z levého křídla řítil sám na bránu a na vzdálenější pravé tyči se snažil bekhendem puk zasunout mezi betony Petra Mrázka, jenže neuspěl a kotouč skončil za bránou Caroliny!
42:30'
Nic Dowd se po nádherné diagonální přihrávce řítil sám na bránu, rychlou střelou zápěstím ale trefil lapačku nebo levé rameno Petra Mrázka!
41:46'
Čas z pohledu Caroliny plyne velice rychle a ve třetí části se zatím nedostala ani k jedné střele na bránu.
40:32'
Nahození Caroliny skončilo v ochranné síti a hra byla vykázána do středního pásma. Nicklas Bäckström už dnes vstřelil dva góly, zkompletuje doma hattrick?
40:01'
Carolina vyhrála úvodní vhazování třetí třetiny, ve které se pokusí o velký comeback. Nyní ovšem prohrává 3:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-21; Zablokované střely: 7-9; Vhazování: 48%-52%; Hity: 27-32; Přesilové hry: 2/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:33.
Sebastian Aho měl na svědomí v prostřední části jedinou vážnou příležitost, Braden Holtby je ale stále stoprocentní a drží v úvodním zápase nulu. Po druhé třetině. Washington Capitals 3 Carolina Hurricanes 0.
40:00'
39:04'
Hurricanes nemohli pokračovat v útočném snažení, protože Justin Williams přihrával v levém rohu rukou.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:20'
Jaccob Slavin na levém křídle vystřelil od modré čáry a Braden Holtby na přední tyči vyrazil puk betonem.
36:17'
Blíží se závěr prostřední části dnešního utkání, během které jsme zatím neviděli žádný gól. Caps vedou 3:0.
35:44'
Carolina vystřelila na bodu pravého kruhu pro buly a Braden Holtby našel puk v lapačce. Komerční brejk.
35:05'
Lars Eller z blízkosti minul bránu Caroliny a vyloučený Justin Williams už je zpět na ledové ploše. Pět na pět.
34:17'
Alex Ovečkin na levém křídle vypálil bez přípravy, jeho rána od modré čáry ale tentokrát zamířila mimo bránu.
33:05'
Justin Williams dostal dvě minuty za držení hole a Washington si zahraje čtvrtou přesilovou hru (2/3).
33:00'
Nicklas Bäckström míchal na pravém křídle s pukem a vykoledoval si faul jednoho z hokejistů Caroliny.
31:59'
Alex Ovečkin dnes vstřelil v playoff svůj 62. gól a v historické tabulce NHL vyrovnal na 27. místě Bobbyho Hulla. Dokáže ho ještě dnes překonat?
30:49'
Hurricanes vystřelili na pravém křídle od hrazení a Braden Holtby na přední tyči puk úspěšně vyrazil.
30:19'
Carolina mohla postupovat směrem vpřed, jenže rozhodčí ve středním pásmu viděli přihrávku rukou.
30:12'
Nick Jensen vypálil od modré čáry a Jordan Staal přizvedl puk do ochranné sítě. Komerční přestávka.
29:03'
Domácí Chandler Stephenson na levém křídle nemohl pokračovat v útoku, jelikož byl v postavení mimo hru.
28:57'
Capitals vystřelili prudce z levého kruhu pro vhazování a jejich střela minula vzdálenější pravou tyč brány.
28:06'
Capitals se dostali v mezikruží ke střele, která byla jedním z hostů přizvednuta do ochranné sítě.
27:52'
Warren Foegele na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Braden Holtby kotouč levým betonem vyrazil.
27:44'
Alex Ovečkin nedokázal na levém křídle tečovat puk a proti Capitals se tedy pískalo zakázané uvolnění.
27:01'
Jevgenij Kuzněcov vystřelil na bodu levého kruhu a jeho střela zápěstím zamířila nad bránu Petra Mrázka.
26:28'
Micheal Ferland vyvolal před domácí bránou velký závar, Braden Holtby ale dokázal puk najít. Komerční brejk.
26:07'
Alex Ovečkin se vrátil za potlesku fanoušků zpět na ledovou plochu a Capitals hrají opět v plném počtu.
25:22'
Sebastian Aho mířil z pravého kruhu pro vhazování pod horní tyč, Braden Holtby ale skvělým zákrokem puk vyrazil mimo bránu!
24:07'
Alex Ovečkin usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Capitals za příliš mnoho hráčů na ledě.
23:46'
Lars Eller znovu vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Petr Mrázek tentokrát musel zakročit svým betonem.
23:07'
Lars Eller vystřelil v pravém kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levou tyč brány.
22:42'
Trevor van Riemsdyk na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela v oslabení zamířila mimo bránu Caps.
22:17'
Hurricanes se podařilo vyhodit puk za bránu Bradena Holtbyho, který pomohl svým spoluhráčům rozehrát.
21:46'
Andrej Svečnikov byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Capitals si zahrají třetí přesilovou hru (2/2).
21:10'
Capitals se u levé ani pravé tyče do zakončení nedostali, a tak hosté z Caroliny mohli otočit hru.
20:31'
Tentokrát podél střídaček nepřesně rozehráli Capitals a pískalo se další zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
20:11'
Hurricanes se nyní nepodařilo rozehrát a hra se po zakázaném uvolnění vrátí před brankáře Petra Mrázka.
20:04'
V Capital One Areně začala prostřední část utkání a puk po čtyřech sekundách vyletěl mimo hrací plochu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-10; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 41%-59%; Hity: 18-23; Přesilové hry: 2/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:37.
Carolina vstoupila do utkání velmi dobře a byla dlouho střelecky aktivnější, jenže Washington dal hostům lekci z produktivity, když se dvakrát prosadil skvělý Nicklas Bäckström a poté Alex Ovečkin. Skóre po první třetině. Washington Capitals 3 Carolina Hurricanes 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:05'
ALEXANDR OVEČKIN si v levém kruhu najel na odražený kotouč a střelou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě! Capitals využili i druhou přesilovou hru a skórovali potřetí v řadě. Hladká jízda. Asistence: Tom Wilson a John Carlson.
17:42'
Kapitán Washingtonu tentokrát vystřelil v levém kruhu zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější pravý roh.
17:05'
Alex Ovečkin vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a jeho ránu s příklepem Petr Mrázek vyrazil mimo.
16:31'
Micheal Ferland dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Capitals si zahrají druhou přesilovou hru.
16:11'
John Carlson mohl ke dvěma asistencím přidat gól, jeho střela z levého kruhu ale skončila na vyrážečce Petra Mrázka, který puk vyrazil do rohu ledové plochy.
15:45'
Hurricanes odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která zamířila nad bránu Capitals.
15:09'
Capitals vystřelili na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jejich střela byla sražena za bránu Caroliny.
14:51'
Nic Dowd na levém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože byl v postavení mimo hru.
14:08'
Hurrricanes odpověděli střelou z levého kruhu pro vhazování, kterou Braden Holtby našel v lapačce. Po přerušení hry a druhém gólu následuje komerční přestávka. Capitals vedou v první části střetnutí 2:0.
13:10'
NICKLAS BÄCKSTRÖM si u levé tyče počíhal na fantastickou přihrávku Jevgenije Kuzněcova z pravého křídla a z blízkosti usměrnil puk mezi pravým betonem a vyrážečkou Petra Mrázka do sítě! Capitals využili přesilovou hru a vedou 2:0. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a John Carlson.
12:45'
Alex Ovečkin na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy, jeho tvrdá rána ale byla hosty zablokována.
12:32'
Alex Ovečkin na levém křídle nabral rychlost a Justin Faulk ho zasáhl vysokou holí. Jasné dvě minuty.
12:23'
Teuvo Teräväinen se ocitl v mezikruží po přihrávce zpoza brány ve velké šanci, jenže rychlou střelou bez přípravy minul bránu a na řadu přichází komerční brejk.
10:49'
Carolina na levém křídle vystřelila z ostrého úhlu a Braden Holtby na přední tyči vyrazil puk za svou bránu.
09:58'
NICKLAS BÄCKSTRÖM zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu mezikruží napřáhl přes jednoho z hráčů Caroliny ke střele zápěstím, která nad lapačkou zaskočeného Petra Mrázka zamířila do pravého horního rohu brány! Caps vedou. Asistence: John Carlson a Brooks Orpik.
09:34'
Capitals vyrazili do přečíslení tři na dva a Jevgenij Kuzněcov z levého křídla přihrával před bránu, kde se snažil prosadit Brooks Orpik, jenže kotouč nedokázal zpracovat a Petr Mrázek ho zmrazil pod lapačkou.
08:27'
Jordan Staal se po zákroku Bradena Holtbyho proti střele z vrcholu pravého kruhu snažil dostat k dorážce, u pravé tyče ale neuspěl. Kotouč byl rychle zmrazen.
08:08'
Alex Ovečkin byl na střídačce hodně zachmuřený, nyní ale byla hra přerušena, a tak se vydal na led. Proti Carolině se nyní pískalo další postavení mimo hru.
07:38'
Hurricanes se ocitli na pravé straně ledové plochy v postavení mimo hru, která poté byla znovu přerušena.
07:28'
Jordan Martinook na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela minula vzdálenější levou tyč.
06:59'
Sebastian Aho na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Braden Holtby na přední tyči sevřel puk v podpaždí.
06:13'
Nicklas Bäckström vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila v ochranné síti. Po přerušení hry nastává čas pro komerční přestávku.
05:55'
Alex Ovečkin si chtěl na pravém křídle obhodit puk kolem jednoho z obránců Caroliny, jenže neuspěl.
05:13'
André Burakovsky na levém křídle zavážel puk podél hrazení do útočného pásma a sestřelil ho Justin Faulk.
04:14'
Hurricanes na pravém křídle vystřelili od hrazení a Braden Holtby puk na přední tyči podržel v náručí.
04:05'
Jaccob Slavin napřáhl na vrcholu mezikruží ke tvrdé ráně s příklepem, která minula levý horní roh brány.
03:19'
Alex Ovečkin se hnal na levém křídle za tečovaným pukem, v rohu ledové plochy ho ale nevybojoval.
02:42'
Utkání má velice svižný průběh a zatím se přerušovalo pouze jednou. Nyní podruhé. Hosté jsou v ofsajdu.
01:52'
Jakub Vrána na pravém křídle vypálil od modré čáry, střela českého útočníka ale zamířila nad bránu hostí.
01:03'
Justin Faulk před pár okamžiky vystřelil na bodu pravého kruhu pro buly a Braden Holtby puk vyrazil.
00:24'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění.
00:03'
Carolina vyhrála úvodní vhazování zápasu a podél střídaček nahodila puk za bránu domácích Capitals.
00:01'
Pokud chcete uspět v playoff, ve svém týmu musíte mít kladivo. Capitals ho mají a je jím Tom Wilson, který si nebere nikdy s nikým servítky. Další fakt, který hraje pro Washington je, že má ve svých řadách devět hráčů, kteří v playoff odehráli více než 50 zápasů, zatímco Carolina pouze dva. Capitals jsou favoritem.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Carlson, Jensen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – Hagelin, Kuzněcov, Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Burakovsky, Dowd, Stephenson. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams (C) – Ferland, J. Staal (A), T. Teräväinen – Svečnikov, Martinook, B. McGinn – Foegele, Wallmark, McKegg. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Meie. Čároví: Jonny Murray, Tony Sericolo.
CAROLINA HURRICANES

Carolina dnes zahájí sérii prvního kola playoff na ledě úřadujícího šampióna a spoléhat bude především na finského útočníka Sebastiana Aha a českého brankáře Petra Mrázka, který má sice o něco lepší čísla než Braden Holtby, jenže v základní části letošní sezóny NHL neodchytal tolik zápasů. Oba mají podobnou procentuální úspěšnost zákroků, Petr Mrázek 91,4% a Braden Holtby 91,1%. Kdo bude v sérii úspěšnější?
WASHINGTON CAPITALS

Washington poprvé vstupuje do playoff v roli obhájce Stanley Cupu, do vyřazovací části sezóny se ovšem během posledních dvanácti sezón probojoval hned jedenáctkrát. Alex Ovečkin loni získal vytoužený titul a určitě by ho rád obhájil. Ruský kapitán má skvělou střelu s příklepem, ke které se dostává zejména v přesilových hrách. Dalším důležitým článkem sestavy Washingtonu je Braden Holtby, který v roce 2016 získal Vezina Trophy. Trofej je udělována nejlepšímu brankáři, kterého volí generální manažeři všech týmů.
Washington si počtvrté v řadě zajistil titul Metropolitní divize a v pátek v noci zahájí obhajobu Stanley Cupu proti Carolině. Capitals bude chybět český obránce Michal Kempný, který musel podstoupit operaci levého stehenního svalu, zatímco jeho krajan Jakub Vrána je na úvodní střetnutí série připravený, stejně jako na opačné straně skvělý Petr Mrázek, brankář Caroliny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.