NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Calgary - 11. srpna 2020   23:30

30:52' Gurjanov (Heiskanen, Oleksiak) • 31:01' Ja. Benn (Lindell)
(0:2, 2:1, 0:0)
Stav série: (0:1)
Calgary
Calgary
10:54' Dubé  (Lucic, Backlund) • 18:02' Dubé  (E. Gustafsson, Forbort) • 36:01' R. Andersson  (Hanifin)
Dallas
Luxmore, Sutherland – Murray, Sericolo
Rogers Place, Edmonton, AB
Calgary

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního rána. Na počtenou!

Hity: 29-34
Úvodní utkání série je u konce. Hokejisté Calgary zvládli dnešní zápas lépe a po výhře 3:2 se ujímají vedení. Prvnímu bodu se přiblížili už v první třetině, kdy zásluhou Dillona Dubého vsítili dvě branky. Dallas ale v rozmezí devíti vteřin na přelomu 31. a 32. minuty manko smazal. Trefili se Denis Gurjanov a Jamie Benn. Nakonec rozhodující branka ale padla ve 37. minutě z hole Rasmuse Anderssona. Calgary v poslední třetině neinkasovalo a dnešní zápas tak dovedlo do zdárného konce, přestože 50 sekund před závěrečnou sirénou se muselo bránit početní nevýhodě čtyři ku šesti. Mark Giordano totiž dostal menší trest.
59:50'
Jamie Benn nabídl křížnou přihrávku Pavelskému, proti jehož ráně se Cam Talbot dokonale přemístil.
59:36'
Domácí ale zatím nevystřelili přesně. Klingberg obrannou hráz hostů neprostřelil.
59:11'
Dallas si vzal oddechový čas a Chudobin už je na střídačce. Bude se hrát šest proti čtyřem!
59:11'
Komplikace pro Flames! Mark Giordano vyhodil puk na tribunu, takže si bude muset odpykat dvouminutový trest.
58:44'
Stále zůstává brankář domácích v bráně. Aktivní hra Flames mu nedovoluje odjet.
58:06'
Chudobin už chtěl odjet z brány, jenže se na poslední chvíli musel vracet, neboť hosté mířili vpřed.
57:31'
TJ Brodie zvládl jemným obloučkem dostat puk do střední třetiny. Jeden z hráčů Calgary jej ještě dostal na střídačku, takže se hra musela přerušit.
56:52'
Dallasu se čas krátí. Navíc se hostům povedlo usadit se v útočné třetině s kotoučem na hokejkách.
56:10'
Backlund posunul puk za bránu Dallasu, kde si jej dojel Mangiapane. Útočník Calgary ušetřil několik cenných sekund pro své mužstvo.
55:39'
Také Plameny chtěly zaútočit. Přechod do útočného pásma se jim však nepovedl. Ofsajd.
55:07'
Tyler Seguin dostal kotouč do jízdy na pravé křídlo. Elitní útočník Stars ale minul soupeřovu svatyni.
54:40'
Jamie Benn po své individuální akci zamířil pouze do hrudi připraveného Cama Talbota. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
53:06'
Klingbergovo skryté nahození skončilo na boční síti. Nyní měl Cam Talbot štěstí, protože zřejmě nic moc neviděl.
52:26'
Andrew Cogliano chtěl před brankou Flames dorážet skákající puk. Trefit jej se mu však nepovedlo.
51:53'
Anton Chudobin zachytil nahození ze střední třetiny. Možnost k rozehrávce neměl, a tak raději hru přerušil.
51:10'
Radek Faksa nedokázal udržet puk v útočné třetině. Hanifin si situaci rozhodně nekomplikoval a černou gumu pouze posunul po mantinelu.
50:27'
Dallas v posledních minutách ubral na své aktivitě. Naopak Calgary cítí možnosti svůj náskok navýšit. Hosté začali daleko lépe bruslit.
50:04'
Po důrazné práci Sama Bennetta v útočné třetině skončil puk mezi prázdnými ochozy. Hra je zastavena a následuje komerční pauza.
49:44'
Hosté nahodili puk za bránu, kde zapracoval Chudobin. Svým spoluhráčům s následnou rozehrávkou vypomohl.
48:56'
Tobias Rieder střílel z levého křídla po ledě. Anton Chudobin ale ucpal veškerý prostor a z hole útočníka čtvrté formace hostů neinkasoval.
48:07'
Dallas opět rozjel v obranném pásmu Flames kolotoč. Calgary ale poctivě brání a moc času a prostoru domácím nedopřává.
47:12'
Heiskanenova pobídka do předbrankového prostoru tečujícího hráče nenašla. Cam Talbot zasahovat nemusel.
46:37'
A Chudobin musel ještě poté dvakrát zasahovat. Hru raději znovu přerušil.
46:28'
Mikael Backlund obral soupeře o puk ve své útočné třetině. Prudkou střelou z levého kruhu trefil rameno Chudobina, jenž kotouč vyrazil do ochranné sítě.
45:48'
Kotouč opustil hrací plochu. Bude se vhazovat na středovém kruhu.
45:14'
Po ztrátě puku hostů se domácí opětovně usadili před Talbotem. Přihrávku Gurjanova mezi kruhy ale srazil Monahan.
44:22'
Blake Comeau od modré čáry nezamířil přesně. Calgary je ale až příliš pasivní.
43:49'
Alexandr Radulov si položil Brodieho a rázem se objevil v obrovské šanci. Jeho ránu zřejmě Cam Talbot špičkou betonu či vyrážečky vyrazil těsně vedle brány. Vyrovnáno není.
43:17'
Rána Matthewa Tkachuka zamířila těsně nad horní tyč. Chudobin zakročit nemusel.
42:35'
John Klingberg těsně ale přece udržel puk v útočné třetině. Zde se nyní Dallas usadil, ale prozatím se jedná jen o přihrávky u mantinelu.
41:51'
Dnes aktivní třetí formace Calgary drží kotouč před bránou Dallasu. Stars ale svému soupeři zatím žádné vyloženější pozice nenabízejí.
41:19'
Pokus o útočný výpad v podání hostů skončil ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:48'
Dallas se usadil v útočném pásmu a mezitím stačil prostřídat. Hokejisté v zelených dresech ale při zakončení přesní nebyli, neboť Sekera z úhlu bránu minul.
40:01'
Sledujeme vyrovnaný hokej. Calgary sice o svůj dvoubrankový náskok přišlo, ovšem na konci třetiny se znovu dostalo do vedení. Nepříliš povedenou třetinu si připsal Cam Talbot, neboť druhá branka Dallasu jde jednoznačně na jeho vrub. Je možné, že před námi nemusí být úplně závěrečná třetina, protože dnešní vyrovnanost obou celků nakonec může skončit tím, že půjdeme do prodloužení.
Střely na bránu po 2. třetině: 18 – 19
40:00'
39:48'
Poslední sekundy třetiny tráví Calgary v útočném pásmu. Štěstí od modré čáry zkusil Noah Hanifin. Chudobin vyrazil vyrážečkou.
39:20'
Andrew Mangiapane využil chyby hostující defenzívy a dostal se ke střele z mezikruží. Mířil směrem k přední tyči, jenže lapačka Antona Chudobina zasáhla rychle.
38:38'
Gurjanov předvedl v útočné třetině aktivní střídání. Svou přihrávku ale do předbrankového prostoru nenaservíroval.
38:08'
Heiskanenovu střelu dokázal Cam Talbot zachytit do lapačky. Hra je zastavena a čeká nás poslední komerční pauza ve druhé třetině.
37:16'
Stephen Johns se dostal k volnému kotouči přímo na kruhu. Měl před sebou dobrou palebnou pozici, ale mezi tři tyče nezamířil.
36:54'
Calgary pokračuje v aktivitě. Anton Chudobin si ale dokázal pokrýt nahození od modré čáry, které navíc zkoušel dorážet Milan Lucic.
36:01'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté jsou znovu o krok napřed! RASMUS ANDERSSON projel středním pásmem a poté na vrcholu pravého kruhu vypálil. Chudobina překonal naprosto přesnou střelou do zadní šibenice. Je možné, že puk nad rameno brankáře ještě jemně přizvedl Andrej Sekera, jenž měl hůl těsně před pukem. 2:3. Asistence: Noah Hanifin.
35:03'
Gaudreau si dělal prostor u mantinelu za bránou Dallasu. Na pomoc mu musel přijet Monahan.
34:12'
Chudobinovu rozehrávku sice Mangiapane přečetl, ovšem následně neměl dostatek času k přihrávce mezi kruhy.
33:39'
Hráči Dallasu si přehazovali puk z hole na hůl ve vlastní třetině. Nakonec se prokombinovali do pásma útočného, ale jejich snažení zastavil pohotovým zákrokem Cam Talbot.
33:11'
Anton Chudobin zkrotil nahození od modré čáry. Budeme pokračovat po komerční přestávce.
32:28'
Calgary je rychlou ztrátou vedení rozhozeno. Hráči v bílých dresech se nyní velmi obtížně dostávají do útočné třetiny.
31:01'
Dallas právě vstřelil branku!
Během devíti sekund je vyrovnáno! Cam Talbot chyboval. Obránci Flames posunuli puk po mantinelu, kde si jej přebral JAMIE BENN. Kapitán domácích jen nahodil kotouč na bránu, jenže k překvapení všech puk Talbotovi proskočil mezi betony. Radulov puk zřejmě netečoval. 2:2. Asistence: Esa Lindell.
30:52'
Stars snižují! Dallas se usadil v útočném pásmu a posouval si kotouč podél mantinelu. DENIS GURJANOV poté pálil od modré čáry a Talbota nakonec překonal. Kotouč totiž jemně tečoval TJ Brodie do vlastní klece. 1:2. Asistence: Miro Heiskanen a Jamie Oleksiak.
30:19'
Tentokrát se zakázaným uvolněním provinilo Calgary. Po krátkém přerušení se těžiště hry přenese opět před Cama Tabota.
29:31'
Derek Ryan se dostal do drobných potíží. Až příliš dlouho váhal z rozehrávkou, a proto jej při forčekingu překvapil zezadu Jason Dickinson.
28:41'
Pavelskému se přihrávka zpoza brány vůbec nepovedla. Zkušený útočník tak pouze daroval touš hostům.
28:21'
Andrej Sekera nezvládl rozehrávku z vlastní třetiny. Kotouč se nakonec přes všechny čáry dokutálel na icing.
27:28'
Pokračuje aktivní hra z obou stran. Dallas se častěji tlačí do pásma soupeře, ale pozorná obrana Flames zatím větší nebezpečí nedopouští.
25:45'
Calgary využilo otevřených zadních vrátek a už potřetí mohlo udeřit! V přečíslení dva na jednoho našel Derek Ryan Tobiase Riedera, který se rázem ocitl sám před Chudobinem. Brankáře Stars se snažil překonat kličkou do bekhendu, jenže zakončení nakonec přesné nebylo.
25:01'
Stephen Johns si dobruslil vyhození hostů jako první. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Camem Talbotem.
24:41'
Benn byl po přejetí útočného pásma sražen na zem. Přesto stačil přihrát do strany Lindellovi, jehož nahození Talbot zastavil.
24:10'
Corey Perry držel puk za bránou a nalákal na sebe obránce Flames. Následně předložil puk Jamiemu Bennovi, jehož rána z velkého úhlu nebyla pro Cama Talbota nikterak nebezpečná.
23:30'
Rozjetý Jason Dickinson přebruslil útočné pásmo. Posléze svou střelu mířil do horního růžku, ale bránu hostů o pár centimetrů nakonec netrefil.
22:32'
Sean Monahan nebezpečně střílel z pravého kruhu. Jeho pokus byl Chudobinovi skrytý, a proto před brankovištěm nadělal neplechu.
21:50'
Stars kombinují v útočném pásmu, jenže zatím si žádnou vyloženou střeleckou pozici nevytvořili.
21:02'
Na druhé straně se ale musel činit Cam Talbot, jenž zastavil hned dvě střely soupeřova celku.
20:21'
Bennett za bránou Dallasu přistrčil na mantinel Klingberga, aby mohl touš posunout na hůl Milana Lucice. Zkušený útočník poté přihrál Dubému, jehož rána byla zablokovaná.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka se lépe povedla hostům, kteří po ní vedou už 2:0. O obě branky se postaral dnes velmi aktivní Dillon Dubé, jenž měl ještě v 16. minutě jednu další obrovskou příležitost. Dallasu se zatím moc nedaří, a proto je vedení hostujícího celku naprosto zasloužené.
Střely na bránu: 7 – 12
20:00'
19:35'
Alexandr Radulov se ke kotouči nedostal. Ten totiž skvěle vyvezl Mark Giordano.
19:06'
Dallas svého soupeře zatlačil. Calgary se ubránilo pouze vyhozením na icing.
18:02'
Plameny vedou už o dvě branky. DILLON DUBÉ nabral puk na hůl ve středním pásmu, zrychlil bruslení, ramenem se natlačil před Chudobina a následnou dlouhou kličkou do forehandu překonal ruského brankáře. Dubéovi se klička povedla tak, že zakončoval do odkryté klece. 0:2. Asistence: Erik Gustafsson a Derek Forbort.
17:18'
Andrew Mangiapane se po přihrávce Tkachuka zjevil úplně sám před bránou. Chudobin se ale na čáře výborně natáhl a puk za svá záda nepustil.
16:36'
Comeau hledal v předbrankovém prostoru Faksu. Český útočník chtěl střílet z voleje, jenže na poslední chvíli mu kotouč z hole vypíchl obránce Noah Hanifin.
15:59'
Dillon Dubé mohl přidat svůj dnešní druhý gól. Dostal se do samostatného úniku, ale brankáře Chudobina rychlou kličkou do forehandu nepřekonal.
15:30'
15:21'
Pavelski si sjížděl před bránu, jenže spoluhráč mu úplně přesnou pobídku nepředložil.
14:45'
Tyler Seguin byl přihrávkou od spoluhráče vystaven do ofsajdu. Dallas se zatím v útočné třetině pořádně neusadil.
14:22'
Gurjanovovu ránu z první dokázal těsně před bránou zablokovat TJ Brodie.
13:56'
Dallas se v útočném pásmu moc neohřál. Flames se bez potíží ubránili vyhozením kotouče přes všechny čáry.
13:30'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., krosček).
13:12'
Heiskanen výborně přečetl přihrávku. Ze středního pásma se rychle přesunul do toho útočného a před bránou se snažil hledat Benna. Kapitán domácích ale na tento pas nedosáhl.
12:34'
Po icingu Stars se bude znovu vhazovat poblíž brány Antona Chudobina.
12:18'
Dallas se hnal dopředu po pravé straně. Denis Gurjanov však byl přitlačen na mantinel a jeho průnik neměl dlouhého trvání.
11:15'
Matthew Tkachuk, jak je jeho zvykem, provokuje od prvních minut. Nyní se hned po vhazování pustil do bitky s Corey Perrym. Pěstní souboj ovládl útočník Calgary.
11:14'
Po vhazování v pásmu Calgary se k ráně od modré čáry dostal Miro Heiskanen. Jeho nahození však Cam Talbot přikryl na své hrudi.
10:54'
Calgary dokázalo využít úvodní přesilovku. Při rychlém přechodu do útočného pásma oslovil Milan Lucic z levé strany hůl DILLONA DUBÉHO na pravém kruhu. Druhý jmenovaný pálil z voleje naprosto přesně k tyči. Anton Chudobin se v rychlosti přesunout nedokázal. 0:1. Asistence: Milan Lucic a Mikael Backlund.
10:11'
Matthew Tkachuk se na brankovišti prosadit nedokázal. Bekhendová střela důrazného útočníka mířila vedle zadní tyče.
09:45'
Sean Monahan zkoušel střílet z mezikruží, jenže jeho střelu srazili domácí beci do rohu kluziště.
09:34'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., nedovolené bránění).
08:38'
Dickinson si nedokázal přebrat nahození Perryho podél mantinelu. Černá guma se následně rychle dostala před Chudobina, který raději hru zastavil.
07:58'
Obránci Dallasu drží puk ve své třetině a čekají na dostřídání. Poměrně dlouho se hraje bez přerušení.
07:28'
Nyní už ale Cogliano velice nebezpečně přihrával před bránu, kde si ale Radek Faksa se skákajícím pukem neporadil.
06:48'
Calgary je zatím aktivnější. Stars se do těsné blízkosti brankáře Talbota v úvodních sedmi minutách dostali jen málokdy.
06:03'
Jankowski přihrál na modrou čáru Forbortovi. Obránce Flames s číslem 20 pálil od modré čáry mimo tři tyče.
05:25'
Druhá formace hostů opět zatopila. Mangiapane ale zpoza brány nedokázal přesně přihrát Tkachukovi.
04:38'
Přechod do útoku se hokejistům v zelených dresech nepovedl. Pískal se ofsajd.
04:06'
Comeauovi kotouč nepříjemně odskočil od mantinelu. K puku se posléze dostali hokejisté Flames, kteří vyrazili dopředu. Chudobin ale zasahovat nemusel.
03:21'
Sam Bennett střílel z velkého úhlu mimo tři tyče. Dallas se následně ubránil posunutím puku do střední třetiny.
02:36'
Calgary se o pár sekund později znovu dostalo ke střele. Kotouč poté nebezpečně skákal na brankovišti, ale Dallas si se vším poradil.
02:04'
Druhá formace Calgary se dokázala udržet v útočné třetině. Po výborné práci Backlunda s Tkachukem se k ráně od modré dostal Derek Forbort, jenže jeho pokus vyrazil Anton Chudobin betonem.
01:43'
Johnsovo vyhození zamířilo přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Máme zde první přerušení hry.
01:05'
Teď se už v pásmu soupeře usadili hosté, ovšem Chudobina zatím první střelou neprověřili.
00:20'
Začalo se rychle. Dallas přejel do útoku a Alexandr Radulov šikovnou zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Klingberga. Obránce Stars vypálil, ale bránu netrefil.
00:01'
Před úvodním buly ještě tradičně uslyšíme hymny Kanady a Spojených států amerických. V Edmontonu už je téměř vše připraveno k začátku utkání.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Johns – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Gurjanov – Comeau, Faksa, Cogliano.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Forbort, E. Gustafsson – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, D. Ryan, Jankowski.

Rozhodčí: Luxmore, Sutherland – Murray, Sericolo.
Celé play-off se kvůli koronavirovým opatřením hraje bez diváků. Hostitelským městem zápasů Západní konference je kanadský Edmonton.
DALLAS STARS

Dallasu se základní část nadmíru povedla, a proto nemusel bojovat o svou příslušnost v play-off už v předkole. Stars tak až nyní čeká první ostrý zápas, ve kterém už půjde o hodně. Tým trenéra Ricka Bownesse po koronavirové pauze ani jednou nevyhrál v základní hrací době. V přípravě Dallas podlehl Nashvillu 0:2 a ve skupině o umístění Západní konference nestačil na Vegas poměrem 3:5 a také na Colorado výsledkem 0:4. Alespoň třetí místo v této skupině si tak vybojoval závěrečnou výhrou po nájezdech nad St. Louis. V barvách Dallasu se představí slovenský bek Andrej Sekera a také český centr Radek Faksa. Důrazný obránce Roman Polák se po pauze za oceán nevrátil, neboť už v červnu avizoval, že chce zůstat doma a od příští sezony hrát za Vítkovice. Hvězdy v minulé sezoně první kolo zvládly. V něm totiž porazily Nashville 4:2 na zápasy, ovšem v kole následujícím už nestačily na pozdějšího vítěze NHL ze St. Louis. S Blues padly poměrem 3:4 na zápasy. Podaří se Dallasu letos projít ještě dále?
CALGARY FLAMES

Plameny svou předkolovou sérii s Winnipegem zvládly 3:1 na zápasy a zajistily si postup do 1. kola hned po Carolině jako druhý celek v pořadí. Tým kouče Geoffa Warda tuto sérii ovládl naprosto zaslouženě. Calgary vyhrálo úvodní zápas 4:1 a všechny trumfy mělo ve svých rukou, neboť soupeři se zranili dva klíčoví hráči Mark Scheifele s Patrikem Lainem. Druhé utkání sice Winnipeg 3:2 vyhrál, ovšem v následujících dvou kláních už dominovalo Calgary. Po jasných výhrách 6:2 a 4:0 postoupilo dále. Jediný český zástupce v barvách Calgary do hry zatím nezasáhl. Všechna utkání v kvalifikačním kole totiž odchytal Cam Talbot. Calgary rozhodně bude chtít postoupit přes Dallas mezi osm nejlepších týmu NHL, protože minulou sezonu se Flames tento počin nepovedl. Tento celek totiž podlehl Coloradu už v prvním kole, přestože v základní části byl v Západní konferenci nejlepší. Naposledy si zahrál v semifinále konference v roce 2015.

Andrej Sekera (DAL) – Slovensko
Radek Faksa (DAL) – Česko
David Rittich (CGY) – Česko
Přeji příjemný pozdní úterní večer při sledování textového přenosu z úvodního zápasu 1. kola play-off Západní konference mezi celky Dallas Stars a Calgary Flames. Zápas začíná krátce po 23:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.