Montreal

Československá stopa v utkání:

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:21
Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:04
Statistiky: Střely na bránu: 31-28; Zablokované střely: 14-17; Vhazování: 54%-46%; Hity: 27-32; Přesilové hry: 1/3-1/1; Trestné minuty: 6-10.
Shea Weber sice dokázal v prostřední části utkání odpovědět na úvodní gól Ivana Provorova, jenže o šestnáct sekund později vrátil Flyers ztracené vedení Joel Farabee a rozhodl o jejich hubeném vítězství. Konečný výsledek úvodního zápasu série mezi Flyers a Canadiens. Philadelphia Flyers 2 Montreal Canadiens 1.
59:33'
Nick Suzuki dnes zabránil jistému gólu a nyní mohl vyrovnat po střele z pravého kruhu, puk se ale od horní tyče odrazil do ochranné sítě!
59:09'
Montreal už brankáře odvolal a nyní si vyžádal oddechový čas. Philadelphia je hodně blízko.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
57:53'
Jesperi Kotkaniemi teď na pravém křídle pronikl do útočného pásma a po zvednutí hlavy se rozhodl pro střelu zápěstím, která byla sražena do rohu kluziště.
56:35'
Scott Laughton měl na levém křídle ke kotouči příliš daleko a Carey Price rychle rozehrál podél hrazení.
55:36'
Brendan Gallagher se dostal u levé tyče k bekhendové dorážce, Carter Hart ale zasáhl pravým betonem a poté zmrazil kotouč pod svou lapačkou. Přerušení.
54:48'
Hokejisté Montrealu si vytvořili tlak, jenže se do žádné vyložené brankové příležitosti nedostali, a tak prostor dostává krátká komerční přestávka. Flyers vedou 2:1.
53:29'
Nate Thompson zahodil stoprocentní šanci, když po přihrávce z pravého kruhu mohl skórovat do prázdné brány, jenže puk usměrnil těsně mimo!
52:51'
Carey Price musel jít na přední tyči rychle do kolen, aby sevřenými betony zasáhl proti střele z ostrého úhlu.
51:26'
Ben Chiarot nyní dostal dvě minuty za hákování a Philadelphia může rozhodnout o dnešním střetnutím.
51:14'
Montrealu jako by začaly docházet síly a Philadelphia míří za vítězstvím. Habs prohrávají o jednu branku 1:2.
50:41'
Nate Thompson se pokusil rozhodnout, jenže jeho pokus z levého křídla skončil v lapačce Careyho Price. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
50:22'
Pokud si odložené playoff užíváte, s blížícím se koncem tohoto zápasu nemusíte zoufat, už za pár minut začíná zápas mezi úřadujícími šampióny a Vancouverem.
48:31'
Vyloučený Artturi Lehkonen je zpět na ledové ploše a Flyers druhou přesilovou hru nevyužili. Skóre činí 2:1.
46:38'
Philadelphia předvedla nádhernou kombinační akci, na jejímž konci přišla rána z bodu levého kruhu pro vhazování, Carey Price ale puk zastavil. Přerušení.
46:31'
Artturi Lehkonen byl vyloučen za podrážení a Flyers si zahrají po reklamní přestávce druhou přesilovou hru.
45:46'
Joel Farabee a Max Domi se zapojili do větší potyčky a oba byli vyloučeni za hrubost. Následuje hra 4 na 4.
45:46'
Travis Konecny byl zřejmě hráčem, který vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Carey Price byl ale každopádně připraven a puk podržel v lapačce.
44:37'
Jonathan Drouin se pokusil vyrovnat, jenže jeho střela z pravého kruhu pro vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě. Zatím tedy obratu nic nenasvědčuje.
44:15'
Montreal vyrazil do nadějného přečíslení tři na dva, jenže následná přihrávka podél střídaček byla příliš prudká a Philadelphia se snadno ubránila.
43:09'
Brankář kanadského týmu se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Flyers z pravého křídla a nikým neatakován poté bez problému rozehrál. Skóre je 2:1.
41:37'
Carey Price zasáhl proti střele Flyers z pravého kruhu levým betonem a vzápětí se pískalo zakázané uvolnění. O nepřesnou rozehrávku se postarala Philadelphia.
40:01'
Montreal vstupuje do závěrečné části zápasu s jednobrankovým mankem, fanoušci Habs ovšem nemusí zoufat. Canadiens umí zápasy otáčet, což ukázali proti Pittsburghu. Obrat z 1:3 na 4:3.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-22; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 52%-48%; Hity: 19-26; Přesilové hry: 1/1-1/1; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:03.
Shea Weber sice po přestávce využil přesilovou hru, jenže radost Montrealu z vyrovnávací branky trvala pouze 16 sekund. O bleskovou odpověď na ztracené vedení se postaral Joel Farabee. Skóre po druhé třetině. Philadelphia Flyers 2 Montreal Canadiens 1.
40:00'
39:26'
Z pravého křídla pálil Jonathan Drouin, zatímco z levého hned vzápětí Joel Armia, Carter Hart byl ale v obou případech připravený a dvakrát poté přerušil hru.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
36:53'
Flyers nyní odolávají tlaku ze strany Montrealu, jehož poslední útočnou akci na pravém křídle zastavil ofsajd.
34:54'
Philadelphia právě vstřelila branku!
JOEL FARABEE teď před bránou skvěle tečoval nahození Travise Sanheima od modré čáry a po zákroku Careyho Price levým betonem se poté prosadil z dorážky! Blesková odpověď Flyers, kteří podruhé vedou. Asistence: Travis Sanheim.
34:38'
Montreal právě vstřelil branku!
SHEA WEBER se střelou z bodu levého kruhu pro vhazování neuspěl, vzápětí si ovšem najel na zpětnou přihrávku od Jonathana Drouina a z blízkosti skóroval do prázdné brány! Také Montreal využil úvodní přesilovou hru – 1:1. Asistence: Jonathan Drouin a Brendan Gallagher.
33:44'
Nicolas Aube-Kubel byl vyloučen na dvě minuty za držení poté, co u hrazení fauloval Jonathana Drouina.
33:18'
Paul Byron si najel na nádhernou přihrávku přes šířku útočného pásma a střelou z pravého kruhu pro vhazování poté málem skóroval do odkryté brány, Carter Hart se ale stačil včas přesunout a sevřel puk v náručí! Vyrovnání stále nikde.
32:58'
Ivan Provorov se pokusil na levém křídle skórovat podruhé v zápase, jeho táhlá střela od modré čáry ale skončila v lapačce Careyho Price. Další přerušení hry.
32:44'
Další útočné snažení Flyers zastavilo postavení mimo hru a po reklamní přestávce hra opět pokračuje.
32:03'
Scott Laughton odmítl gól na 2:0, když si najel do mezikruží a ze druhé vlny mohl skórovat do zcela odkryté brány, jenže Carey Price zůstal po jeho střele záhadným způsobem nepřekonán! Nick Suzuki zřejmě přizvedl puk do ochranného skla helmou. Flyers zahodili vyloženou šanci!
31:12'
Dnešní program NHL už nabídl jeden zápas, ve kterém se čekalo na góly až do samotného závěru utkání, Colorado ale nakonec porazilo Arizonu 3:0.
30:56'
Hra byla přerušena a nyní následuje krátká komerční přestávka. Flyers hájí jednobrankové vedení, o které se postaral během úvodní přesilové hry Ivan Provorov.
30:18'
Polovina zápasu je za námi a Carey Price se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Flyers a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Soupeř odjel střídat.
29:21'
Brett Kulak zvedl hlavu a před vrcholem levého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která minula vzdálenější pravou tyč brány. Stále je to 1:0.
28:06'
Montreal vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění a vzápětí málem přišel trest, střela Flyers z levého křídla ale těsně minula vzdálenější tyč brány.
27:32'
Montreal do toho po přestávce pořádně šlape a předvádí zajímavé kombinační akce, jediné, co tomu chybí, je přesná finální přihrávka a střela na bránu.
25:51'
Flyers vyhráli vhazování v útočném pásmu a na vrcholu levého kruhu se dostali ke střele, se kterou si na přední tyči Carey Price poradil pravým betonem.
24:26'
Flyers otočili rychle hru a na bodu pravého kruhu pro vhazování se dostali k táhlé střele zápěstím, která byla obrannou řadou Habs sražena vedle vzdálenější tyče.
23:21'
Montreal si vytvořil obrovský tlak a několikrát to vypadalo na vyrovnání, jenže Carter Hart se na brankovišti úspěšně přesouval a puk zmrazil pod lapačkou.
21:59'
Vyloučení Jesperi Kotkaniemi a Travis Konecny jsou zpět na ledě a oba celky hrají opět v plném počtu.
20:23'
Carter Hart zasáhl proti střele Habs od modré čáry a z blízkosti ho mohl překonat z dorážky Artturi Lehkonen, jeho zakončení z otočky ale skončilo na pravém betonu brankáře Flyers!
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-5; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 55%-45%; Hity: 10-15; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:07.
Philadelphia se dnes prezentuje skvělou defenzivní prací a navíc se jí podařilo otevřít skóre, když se během úvodní a doposud jediné přesilové hry prosadil Ivan Provorov. Skóre po první třetině ve Scotiabank Areně. Philadelphia Flyers 1 Montreal Canadiens 0.
20:00'
19:59'
Travis Konecny a Jesperi Kotkaniemi odešli předčasně do kabin, když dostali shodně dvě minuty za hrubost.
19:56'
Joel Armia se dostal ke střele po zakázaném uvolnění Flyers v pravém kruhu pro vhazování, Carter Hart si ale s jeho pokusem snadno poradil. Následovala potyčka.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:41'
Derek Grant se natlačil z levého kruhu před bránu a po nepřesné střele nad zboural Careyho Price, který mu to vzápětí pořádně vyčinil!
17:37'
Travis Konecny se pokoušel o stahovačku v levém kruhu pro vhazování, jenže mu nevyšla a na opačnou stranu spěchali Canadiens. Prosadit se ale nedokázali.
16:19'
Montreal vyhrál vhazování v útočném pásmu a poté přišla táhlá střela od modré čáry, která těsně nad ledem minula vzdálenější pravou tyč brány Flyers.
16:14'
Před bránou Cartera Harta bylo horko a hned několik hráčů Habs se snažilo dostat do zakončení, talentovaný brankář ale puk našel a zmrazil. Krátký reklamní brejk.
15:06'
Philadelphia nyní rozehrála nepřesně a dlouhá kolmá přihrávka podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění.
14:46'
Jeff Petry zvedl hlavu a na pravém křídle vystřelil od modré čáry, jeho nahození ale minulo vzdálenější levý horní roh brány a Carter Hart mohl zůstat v klidu.
13:57'
Flyers se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
13:05'
Artturi Lehkonen se zrodil z ničeho nic úplně sám před Carterem Hartem, bekhendem ovšem puk mezi jeho betony zasunout nedokázal!
10:48'
Philadelphia je na koni a nyní se dostala ke střele v pravém kruhu pro vhazování, následný pokus byl ale sražen mimo a minul vzdálenější levý horní roh brány.
08:54'
IVAN PROVOROV podruhé v rychlém sledu vypálil od modré čáry a tentokrát jeho rána s příklepem zamířila mezi pravou rukou a tělem Careyho Price do sítě! Flyers využili úvodní přesilovou hru – 1:0. Asistence: Claude Giroux a Travis Konecny.
08:37'
Ivan Provorov vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho rána byla na přední levé tyči tečována. Kotouč ale zamířil mimo a Carey Price nemusel zasahovat.
08:12'
Canadiens se ocitli pod tlakem, vzápětí se jim ovšem podařilo vyhodit a Flyers museli začínat od vlastní brány.
07:19'
Jonathan Drouin teď fauloval v blízkosti vlastní modré obranné čáry a byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
07:08'
Nahození Flyers doklouzalo pod lapačku Careyho Price a brankář Montrealu raději přerušil hru, protože se k němu hodně rychle blížil Tyler Pitlick.
06:35'
Hra byla přerušena a nastává čas na první reklamní přestávku. Philadelphia je zatím herně lepší, žádnou velkou brankovou příležitost ale zatím neměla.
06:10'
Flyers bleskově otočili hru a opět se dostali ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Carey Price si ale prostor na bližší tyči pohlídal a kotouč vyrazil mimo.
05:44'
Ivan Provorov a Travis Konecny se snažili rozvířit vody v útočném pásmu, jenže puk nedokázali dojet a proti Flyers se pískalo zakázané uvolnění. Buly po Hartově levici.
05:06'
Philadelphia vyhrála vhazování v útočném pásmu a na bodu levého kruhu vypálil bez přípravy Ivan Provorov, Carey Price byl ovšem připravený a puk sevřel v náručí.
04:14'
Na opačné straně mohl udeřit Joel Armia, jehož střela z pravého kruhu mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Carter Hart ale puk vyrazil vyrážečkou.
03:36'
Scott Laughton si dobře pokryl puk a v mezikruží se dokázal protlačit ke střele zápěstím, která byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče kanadského týmu.
03:08'
Phillip Danault se pokoušel dostat ke kotouči v blízkosti levé tyče brány, jenže se proti dvěma věžím Philadelphie prosadit nedokázal a Carter Hart zmrazil volný puk pod svou lapačkou. Hra byla přerušena.
02:19'
Montreal se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění a Flyers se dostali v mezikruží ke dvěma střelám, první ovšem byla zablokována a druhá sražena do rohu.
01:12'
Kevin Hayes na levém křídle pronikl do útočného pásma a před bránou hledal najíždějícího Travise Konecnyho, který se pokusil o teč, jenže kotouč těsně minul.
00:47'
Tomáš Tatar vykročil do dnešního zápasu velice dobře, když se v pravém kruhu pro vhazování dostal k bekhendovému zakončení. Jeho pokus ovšem minul bližší horní roh brány, kterou hájí Carter Hart.
00:01'
Flyers vyhráli úvodní vhazování zápasu a série osmifinále playoff mezi Philadelphií a Montrealem byla zahájena. Kdo se ujme vedení a vykročí do bitvy o Stanley Cup lépe?
00:01'
Série NHL mezi Philadelphií a Montrealem píše zajímavý příběh, jehož ústředními postavami jsou brankáři Carey Price a Carter Hart. Carter Hart je mladý a velmi, velmi talentovaný brankář, který se dnes bude čelit svému dětskému idolovi, kterým je zkušený Carey Price.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere (A) – Voráček (A), Couturier (C), Giroux – Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Farabee. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Byron (A), Danault, Lehkonen – Weise, Domi, Belzile. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Eric Furlatt. Čároví: Matt MacPherson, Derek Nansen.
Vzájemné zápasy

Philadelphia se potkala s Montrealem v základní části letošní sezóny NHL třikrát a úvodní dvě vzájemná střetnutí skončila shodně nerozhodným výsledkem, přičemž v obou případech se radovali z vítězství Flyers. Montreal vyhrál až poslední duel a poměrně hravě 4:1.
Kvalifikační kolo je minulostí a nyní se přesouváme do hlavní části playoff, na jehož konci jeden z týmů vyhraje hokejový grál nesoucí název Stanley Cup. Philadelphia má před sebou úvodní zápas série proti Montrealu a dnešní vzájemné střetnutí obou týmů je obrovským překvapením. Canadiens vyřadili 3:1 na zápasy Pittsburgh, zatímco Flyers byli ve skupině o umístění stoprocentní, když postupně zdolali Boston, Washington a naposledy také Tampu Bay Lightning.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.