NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Flyers - 4. září 2020   01:15

Islanders
Islanders
16:33' Brassard (D. Toews, B. Nelson) • 21:24' M. Martin (Clutterbuck) • 23:06' Lee (Barzal, Eberle) • 39:31' Barzal (Brassard)
4:5
(1:2, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Stav série: (3:3)
Flyers
Flyers
10:16' K. Hayes  (Konecny, Hägg) • 11:52' J. van Riemsdyk  (Voráček, Sanheim) • 33:21' M. Raffl  (Aube-Kubel, Provorov) • 49:53' Laughton  (Giroux) • 95:03' Provorov  (K. Hayes)
Islanders
Hebert, Dwyer – Amell, Cormier
Scotiabank Arena, Toronto, ON
Flyers

Druhé nejdelší utkání této sezony NHL skončilo výsledkem 4:5 pro Philadelphii. Letci díky třetí výhře v prodloužení srovnávají stav série na 3:3. Do utkání vstoupili lépe, v rychlém sledu vstřelili dvě branky. V závěru první periody ale inkasovali z hole Dericka Brassarda. Ostrované ale na počátku druhé třetiny skóre zvrátili a rázem to s nimi vypadalo dobře. O vyrovnání na 3:3 se postaral Michael Raffl, jenže pár sekund před druhou sirénou vymetl pavučinku Mathew Barzal a Islanders znovu vedli o gól. Z ničeho nic ale v 50. minutě vyrovnal Scott Laughton. V dalších deseti minutách už gól nepadl, a tak se šlo do prodloužení. V něm měli z počátku navrch domácí, jenže Philadelphia postupem času hru srovnala. Ve druhém prodloužení už byli lepší Letci a za svou zvýšenou aktivitu nakonec byli odměněni. Rozdílovou trefu si připsal v 96. minutě Ivan Provorov. Pro Islanders byl tento zápas krutý.

Celek Barryho Trotze si držel aktivitu a střeleckou převahu, ale nakonec to nebylo nic platné. Psychická výhoda tak bude po dnešku jednoznačně v hlavách Philadelphie.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou!

Philadelphia právě vstřelila branku!
Utkání končí v 96. minutě! Také potřetí se v prodloužení raduje Philadelphia a po dnešku je jasné, že o druhém postupujícím do finále konference rozhodne až sedmý zápas. Letcům pomohla zlomená hokejka Mayfielda. Islanders tak rychle museli pádit dozadu, ale Kevina Hayese dobruslit nestačili. Centr druhé lajny Philadelphie našel na vrcholku kruhu IVANA PROVOROVA, jenž se prosadil parádní střelou do horních pater brány. 4:5 po 2. prodloužení. Asistence: Kevin Hayes.
94:43'
Anders Lee zůstal na okamžik sám v mezikruží. Kapitán domácích ale bránu hostů jen o kousek minul.
94:29'
Nepřesná rozehrávka na Scotta Laughtona skončila icingem. Vhazovat se tentokrát bude po pravé ruce Cartera Harta.
93:58'
James van Riemsdyk nebezpečně přihrával před bránu. Kotouč se od bruslí hráčů v modrých dresech odrazil k Niskanenovi, jehož pohotovou ránu Semjon Varlamov zlikvidoval.
93:26'
Scott Mayfield si dělal prostor na vrcholu pravého kruhu. Jeho pokus zápěstím byl přizvednut do ochranné sítě nad brankářem Hartem.
93:00'
Začala nám probíhat 94. minuta dnešního utkání. Hra je přerušena kvůli ofsajdu Philadelphie.
92:27'
Voráčkovo nahození si dobruslil Nick Leddy. Oba celky v tento moment střídají.
91:53'
Hned po vyhraném buly střílel Pulock. Zadák Islanders se ale prosadit nedokázal.
91:44'
Skákavý kotouč Carter Hart raději přikryl pod svou lapačkou. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici talentovaného brankáře Philadelphie.
90:55'
Myers se dokázal vrátit včas na svou polovinu kluziště. Zastavil tak rodící se nebezpečí po pravé straně hrací plochy.
90:19'
Střelecký pokus Brocka Nelsona z levého křídla brankáři hostů napoprvé vypadl. K dorážce se ale domácí nedostali.
88:53'
Ostrované v útočném pásmu nevydrželi příliš dlouho. Letci v posledních minutách bruslí o chlup lépe.
88:08'
Rána Thompsona z otočky se taktéž neujala. Varlamov tentokrát zasahovat nemusel.
87:24'
Vzápětí se na druhou stranu vydali domácí. Leo Komarov ale nezamířil přesně.
87:02'
Kevin Hayes objel bránu domácích, ale touš až k zadní tyči nezastrčil.
86:28'
Hra se zase trochu uklidnila. Domácí na delší časový úsek puk přidrželi za svou bránou.
85:46'
Druhé prodloužení ale herně patří Philadelphii. Nyní zakončoval Laughton přímo do lapačky brankáře Varlamova.
85:02'
Beauvillier si nestačil sklepnout přihrávku ze strany. Také Islanders chtěli rychle odpovědět.
84:04'
Neuvěřitelné! Philadelphia předvedla obrovský nápor, který ale gólem neskončil. Semjon Varlamov udržel na špičce betonu kotouč, který zůstal přesně na brankové čáře. Brankáři Islanders ještě skočil na pomoc Adam Pelech. Oba hráči Islanders dokázali svou obětavostí dnešní zápas zachránit.
83:16'
Brock Nelson našel Joshe Baileyho, jemuž se ale pokus o překvapení hostující obrany nevydařil. Klička druhého jmenovaného úspěšná nebyla.
82:29'
Devon Toews nahodil puk za bránu Philadelphie. Poté zamířila celá pětice v modrých dresech na střídačku.
81:49'
Můžeme sledovat, že začátek druhého prodloužení už není v takovém tempu. Je jasné, že síly pomalu docházejí na obou stranách.
81:16'
Nelson si sice sklepl přihrávku Beauvilliera, ovšem ke střele z levého kruhu se nedostal. Obránce Matt Niskanen zvládl své defenzivní povinnosti na jedničku.
80:50'
Krátce poté, co se Sanheim vrátil na led, vypálil Tyler Pitlick z pravého křídla. Útočník Flyers ale trefil připravenou lapačku Semjona Varlamova.
80:15'
Philadelphia hned na začátku svého kratšího oslabení takticky vyhodila. Islanders tak musí zakládat útočnou akci od vlastní brány.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Trest Jordana Eberleho vypršel s koncem prvního prodloužení. Na začátku toho druhého budou hrát Ostrované 42 sekund přesilovku.
Skončilo nám první prodloužení, které branku nenabídlo. Islanders byli lepší, ale na Cartera Harta si nepřišli. Ale také Letci si vytvořili několik zajímavých střeleckých pozic, které rozhodně mohly skončit brankou. 80 minut tedy nerozhodlo, čeká nás další přídavek.
Střely na bránu po 1. prodloužení: 51 – 23
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:47'
Jean-Gabriel Pageau nabral rychlost, díky které se protlačil před Brauna. Ramenem si před bránou dělal prostor, jenže v rozhodující chvíli mu černá guma utekla z čepele.
79:05'
Voráček nedokázal udržet kotouč na své hokejce při přechodu do pásma soupeře. Domácí se tak o chvíli později hnali vpřed, ovšem ani oni nevystřelili.
78:42'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., hákování).
78:28'
Islanders se osvobodili. Hostům kotouč utekl při jejich kombinaci.
78:00'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Jordan Eberle – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
77:52'
Claude Giroux posunul do tandemu Ivanu Provorovovi, jenž vypálil zápěstím velice dobře. Jeho pokus ale orazítkoval pouze zadní mantinel.
76:53'
Také Flyers se osmělili a v útočné třetině byli vidět. Hayes ale z otočky touš nezakončil dle představ.
76:28'
Dlouhá přihrávka Provorova na van Riemsdyka nebyla zrovna přesná. Hra se vzápětí rychle otočila na druhou stranu. Od modré čáry to zkusil Scott Mayfield, jenže pozorný Hart včas zasáhl.
75:56'
Převaha v počtu střel na bránu i nadále zůstává jasná. Islanders v této statistice vedou 50 ku 20.
75:29'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Vhazovat se bude před brankářem Flyers.
75:20'
Derick Brassard vypálil bekhendem. Pokus útočníka Islanders skončil na levém betonu Cartera Harta.
74:52'
Travis Konecny vyšíval v útočném pásmu. Přes důrazného Leddyho ale neprošel.
74:15'
Mayfield si ve středním pásmu sklepl vyhození. Dále už ale pokračovat nemohl, neboť před bránou hostů bylo přehuštěno.
73:45'
Islanders znovu ožili. V útočném pásmu rozjeli kolotoč, který však přesným zakončením završit nedokázali.
73:23'
Barzalova sražená střela zamířila nad bránu hostujícího celku.
72:46'
Jakub Voráček si dělal prostor u mantinelu v útočné třetině. Nakonec byl čistým způsobem odstaven pryč z obranného pásma Ostrovanů.
72:30'
Semjon Varlamov musel opět zasahovat. Hru raději přerušil.
71:58'
Kevin Hayes vybídl na modré čáře Provorova, jehož rána byla velice nepříjemná. Varlamov si ale kotouč dokázal najít a zřejmě ramenem jej vyrazil.
71:39'
71:15'
Philadelphia až nyní pořádně rozjela své snažení v útočné třetině.
70:26'
Mathew Barzal ve vlastním oslabení ujel po pravém křídle. Položil si bránícího hráče, ale zadní tyč jen o pár centimetrů minul. Ani tato šance Islanders gólem nekončí.
69:39'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., sekání).
69:32'
Hokejisté v modrých dresech opět pobývají v útočné třetině. Philadelphia je zatím neškodná.
68:56'
Závar před bránou Flyers ani tentokrát nekončí gólem. Barzalův průnik zastavil Hart, dorážející Eberle bránu o chlup minul.
68:35'
Jordan Eberle velice tvrdým hitem sestřelil protihráče ve středním pásmu.
68:00'
Philadelphia zatím v prodloužení nevystřelila. Má plné ruce práce s defenzivní činností.
67:25'
Znovu je hra přerušena. Po krátké pauze se bude vhazovat po levici Cartera Harta.
66:46'
Philadelphia utekla pro tuto chvíli hrobníkovi z lopaty. Po tvrdé střele od modré čáry se puk odrazil k Andersi Leemu, jenž jej ale nedokázal zvednout nad skoro už překonaného Cartera Harta.
65:52'
Brock Nelson byl přitlačen k mantinelu. Obrana Flyers ale opět působí jistým dojmem. Nutno ale říct, že úvodní minuty prodloužení herně patří spíše Islanders.
65:09'
Aktivní Pulock přihrával před bránu, kam si najížděl Casey Cizikas. Hůl ale nevystrčil zrovna ideálně.
64:22'
Mayfieldovu přihrávku dokázal Jordan Eberle protečovat do útočného pásma. Poté si však obránci Philadelphie poradili.
63:57'
A úplně stejná situace se opakovala i po následných sedmi sekundách. Opět icing.
63:50'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Těžiště hry se tak znovu přesune před Cartera Harta.
63:08'
Bylo sympatické, že Ryan Pulock se snažil vypomoct útočníkům, jenže byl chycen do ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
62:16'
Nepřesná rozehrávka nakonec hosty mrzet nemusela. Domácí se do brejku nedostali a posléze se černá guma stejně dostala zpět k obránci Myersovi.
61:32'
O puk se nyní bojuje za bránou Islanders. Také Flyers vystrčili růžky.
60:40'
Pulockova pobídka do předbrankového prostoru hůl Beauvilliera nenašla. Islanders se ale na malý okamžik ocitli před bránou soupeře.
60:08'
Po teči ve středním pásmu skončil kotouč v ochranné síti. Hned po osmi sekundách se muselo přerušit.
60:01'
Ještě ani zdaleka nekončíme. Jak již bylo zmíněno, čeká nás třetí prodloužení v této sérii. Paradoxem je, že Ostrované byli ve stejné situaci už při minulém zápase, ve kterém měli také mečbol. Philadelphia své dva zápasy v sérii s Islanders urvala vždy až v prodloužení, povede se jí to i dnes?
Střely na bránu po 3. třetině: 42 – 17
60:00'
59:38'
Ani jeden tým už nechce udělat chybu. Vše směřuje k tomu, že dnes uvidíme potřetí v této sérii prodloužení.
59:18'
58:50'
Letci ale znovu vyhazují. Islanders si však vytvořili zajímavé možnosti.
58:17'
Pulockovu dělovku Hart vyrazil do rohu kluziště. O chvíli později střílel z pravého kruhu Jordan Eberle těsně vedle přední tyče.
57:56'
Hosté opět vyhazují. Úvod přesilovky se Islanders vůbec nepovedl.
57:28'
Pitlick ale po zisku kotouče zamířil dopředu. Pro svůj tým ušetřil několik cenných vteřin.
57:18'
Tým kouče Barryho Trotze bude mít ideální možnost k tomu, aby těsně před závěrem třetí třetiny znovu odskočil do vedení. Po faulu Brauna bude hrát přesilovou hru.
57:18'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Justin Braun – 2 min., podrážení).
56:57'
Ryan Pulock dobře zapracoval před svou bránou. Laughtonovi tentokrát nepovolil se dostat do brejkové situace.
56:12'
Tempo hry je celkem rychlé. Na domácích je vidět, že by utkání, a tím i celou sérii, nejraději rozhodli už před případným prodloužením.
55:21'
Toewsův pokus od modré čáry nadělal před bránou hostů pořádnou neplechu. K dorážce se ale žádný z domácích hráčů nedostal.
54:28'
Dobrou práci odvedla čtvrtá formace Islanders. Cizikas byl při napadání rozehrávky Flyers velice dotěrný.
53:46'
Islanders přitlačili na pilu. Letci se ale pro tuto chvíli dokázali ubránit.
53:16'
Leddy tvrdě vystřelil od modré čáry. Jordan Eberle jen těsně nedokázal tečovat.
52:23'
Matt Niskanen vystřelil po ledě. Nepříliš jistý zákrok Varlamova hrál do karet van Riemsdykovi, jenž rychle dorážel. Střelec druhé branky Flyers ale tentokrát neuspěl.
52:08'
Třetí třetina se nám pomalu překlápí do svého závěru. Zřejmě nás čeká velice zajímavý následující průběh.
51:39'
Po ofsajdu Philadelphie se hrát nemohlo. Vhazování bude obstaráno v neutrální třetině.
51:16'
Justin Braun vypálil hned po přejetí útočné třetiny. Svým pokusem zápěstím nechal vyniknout rameno Semjona Varlamova.
50:55'
Ostrované se musí rychle vzpamatovat. Následné střídání po vyrovnávacím gólu se jim totiž nepovedlo. Celek z New Yorku se ubránil jen za cenu icingu.
49:53'
Domácí byli potrestáni za svou laxnost v bránění. Ihned po vypršení trestu se hosté dostali do samostatného úniku. Claude Giroux prostrčil na SCOTTA LAUGHTONA, jenž se prosadil kličkou do forehandu. Kotouč navíc zvedl přesně pod horní tyč, takže Varlamov byl bez šance. 4:4. Asistence: Claude Giroux.
49:50'
49:06'
Do konce přesilové hry domácích zbývá necelá minuta. Flyers se této početní nevýhodě brání dobře a statečně.
48:41'
Philadelphia odpálila přes všechny čáry. Islanders tak musí zakládat protiakci znovu.
48:11'
Barzalova klička na útočné modré čáře už byla zbytečná. Kanadský hračička tak zavinil ofsajdové postavení svého celku.
47:50'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Kevin Hayes – 2 min., sekání).
47:14'
Jeden z hráčů Philadelphie ve střelecké pozici upadl. Dopředu tak mohli domácí, ale přes Brauna se až do útočného pásma nedostali.
46:40'
Flyers pokračují v aktivitě. Islanders ale po delší době už dokázali vystřídat.
46:09'
45:58'
Tvrdá střela Kevina Hayese z vrcholu kruhu trefila horní tyč. Islanders měli obrovskou kliku, málem totiž bylo srovnáno.
45:35'
Přesilovka Philadelphie se překlopila do druhé poloviny. Hosté se snaží přejít přes útočné pásmo.
44:46'
Pageau se prodral po levém křídle až ke střele. Finální střela ale povedená nebyla, mířila pouze po ledě a navíc byla pomalá. Hart tak bez potíží zakročil.
44:22'
Vhazování vyhrál domácí celek. Adam Pelech dokázal svůj mančaft hned osvobodit.
44:09'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podrážení).
43:50'
James van Riemsdyk ujel v ponechané výhodě po levém křídle. Bránu domácích ale o kousek netrefil.
43:09'
Laughton se obtočil okolo brány, ale poté přihrát nedokázal. Hokejisté v modrém situaci dokázali dobruslit.
42:39'
Hart musel dvakrát po sobě zasahovat. Nejednalo se však o nikterak nebezpečné rány.
42:02'
Pitlickova pobídka do předbrankového prostoru adresáta nenašla. Ostrované následně dostali touš do střední třetiny.
41:12'
Raffl sice objel Greenea, ale najednou se ocitl v ostrém úhlu. Rakouský útočník ještě chtěl přihrávat, ale vracející se hráči Islanders zapracovali dobře.
40:26'
Třetí třetina začala mírnou aktivitou Letců, kteří se ihned hnali vpřed. Zatím však vystřelit nedokázali.
40:01'
Druhá třetina byla taktéž velmi gólová a celkem jsme za 40 minut hry viděli už 7 branek. Islanders překlopili zápas na svou stranu a nyní jsou dvacet minut od postupu do finále Východní konference. Za domácí se ve druhé části trefili Martin, Lee a Barzal. Jedinou branku hostů v prostřední periodě vstřelil Michael Raffl.
Střely na bránu po 2. třetině: 28 – 13
40:00'
39:31'
Islanders právě vstřelili branku!
Islanders jdou podruhé v zápase do vedení! Derick Brassard napadal Sanheima už za bránou. Obránce Flyers poté udělal chybu, jelikož touš ztratil těsně před svou svatyní. To byla voda na mlýn pro MATHEWA BARZALA, který se rychle uvolnil a parádní střelou z levého kruhu přímo do horního růžku překonal Harta. 4:3. Asistence: Derick Brassard.
39:15'
Dělovka Ryana Pulocka trefila vyrážečku Cartera Harta.
38:36'
Druhá formace Flyers předvedla před Varlamovem zajímavé střídání. Konecny se snažil propasírovat puk k van Riemsdykovi, jenž se ale neprosadil.
37:51'
Beauvillier se ke střele nedostal, o pár sekund později to od modré čáry zkusil Toews, jenž hromadu těl před sebou nepropálil.
37:10'
Casey Cizikas bojuje o kotouč v rohu kluziště. Jakmile se chtěl otočit, tak byl rychle a tvrdě přitlačen k hrazení.
36:17'
Anders Lee si výborně všiml Eberleho, který se zjevil úplně sám před Hartem. Ve velké rychlosti si chtěl puk stáhnout do bekhendu, ovšem pravý beton Cartera Harta Philadelphii zachránil.
35:38'
Domácí dostali se štěstím kotouč do střední třetiny. V ní se puku ujali hosté a znovu míří dopředu.
35:04'
Postup vpřed v podání New Yorku Islanders zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.
34:49'
Hra je přerušena. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
34:36'
Philadelphia se ubránila těžkým chvílím. Kotouč odpálila na zakázané uvolnění.
33:52'
Anders Lee se málem prosadil v pádu těsně před bránou hostů. Carter Hart ale člena prvního útoku Islanders dokázal vybruslit.
33:21'
Hosté v pravý okamžik dokázali vyrovnat. Střelu Aube-Kubela z pravého kruhu vyrazil Semjon Varlamov pouze před sebe, což nahrálo MICHAELU RAFFLOVI k pohotové dorážce na brankovišti. 3:3. Asistence: Nicolas Aube-Kubel a Ivan Provorov.
32:50'
Michael Raffl svůj střelecký pokus chtěl ukrýt. Přes Greenea se ale černá guma až k Varlamovovi nedostala.
32:03'
Přetěžká pobídka Clauda Girouxe k teči svatyni domácích minula. Těžiště hry se ale během krátkého časového sledu překlápí ze strany na stranu.
31:46'
Semjon Varlamov musel udržet touš pod svou lapačkou, neboť hráči Flyers se před ním objevili v hojném počtu. Ruský brankář ale náporu Philadelphie odolal.
31:16'
Ostrované kombinují v útočném pásmu. Přihrávají si okolo mantinelu.
30:49'
Brassard dlouhou dobu držel kotouč na kruhu. Nakonec se rozhodl pouze posunout za bránu, kde se svádí ostrý souboj.
30:10'
Sledujeme nepřesnosti na obou stranách. Ani jednomu celku se rozehrávky z vlastních třetin nevydařily.
29:22'
Nick Leddy oblafl Pitlicka a teď puk drží za svou bránou. V těchto chvílích rozhodně domácí spěchat nemusí.
28:33'
Hosté se na dlouhou dobu usadili v útočném pásmu. Islanders však situaci zvládli velice dobře pozičně.
27:39'
Po šikovné zpětné přihrávce Travise Konecného pálil z vrcholku kruhu Travis Sanheim. Zadák hostů ale trefil rameno brankáře Semjona Varlamova.
27:22'
Rozehrávka se tentokrát svěřencům Barryho Trotze nepovedla. Odpískáno je zakázané uvolnění.
26:36'
Ve druhé třetině zatím hosté vystřelili pouze jednou. Střelecká převaha Islanders v celém zápase je zřejmá. Na pokusy, které mířily na bránu, vedou 17:6.
25:42'
25:36'
Mayfield hrál dlouho bez hokejky. Toho hosté málem využili, neboť Niskanen rychle posunul Hayesovi na levý kruh. Centr druhé lajny Philadelphie ale svatyni domácích o kousek minul.
25:00'
Tentokrát se už Philadelphia před bránou Semjona Varlamova neusadila.
24:24'
Girouxovi se přihrávka na modrou čáru nepovedla. Díky chybě kapitána Flyers se Islanders osvobodili.
23:53'
Ve vlastním oslabení ujel Josh Bailey po pravém křídle. Útočník domácích ale volný prostor u bližší tyče nenašel.
23:42'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podrážení).
23:06'
Islanders během sedmi minut hrací doby překlápějí stav utkání na svou stranu! Hokejisté v modrém využívají přesilovou hru. Barzalovu ránu vyrazil Carter Hart pouze k neobsazenému ANDERSI LEEMU. Kapitán Islanders poté už poloprázdnou bránu trefit dokázal. 3:2. Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
22:38'
Anthony Beauvillier byl před bránou hostů vidět. Se svou střelou sice neuspěl, ale o chvíli později Brock Nelson také nepříjemně střílel.
21:46'
Brassardova rychlá rána z pravého kruhu skončila v moci hostujícího brankáře. Hart skvěle zapracoval svou lapačkou.
21:24'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nicolas Aube-Kubel – 2 min., zdržování hry / trenérská výzva).
21:24'
Ostrované srovnávají. Využili totiž přečíslení 3 na 2. Clutterbuck přihrál pod sebe MATTU MARTINOVI, jehož střela propadla mezi betony Cartera Harta. Situace při druhé brance Islanders se dlouho zkoumala u videa, neboť Cizikas při pádu nevlastního zavinění zavadil o brankáře Flyers. Alain Vigneault ale s trenérskou výzvou neuspěl. 2:2. Asistence: Cal Clutterbuck.
20:25'
Laughtonovu mizernou přihrávku u středového kruhu přečetl Bailey, jenž za modrou čárou vybídl Beauvilliera. Útočník domácích s číslem 18 ale klec Philadelphie minul.
20:01'
Úvodní třetina zápasu s pořadovým číslem 6 nabídla hned tři branky. Philadelphii se sice herně úvodní dvacetiminutovka nepovedla nijak fantasticky, ovšem skvělá produktivita celku z Pensylvánie znamená jeho vedení 2:1. Po rychlých trefách Hayese a van Riemsdyka se Islanders dlouho hledali, jenže pěkná souhra ze 17. minuty znamená naději. O snížení se postaral Derick Brassard.
Střely na bránu: 5 – 10
20:00'
19:36'
Claude Giroux si také svou situaci moc nekomplikoval. Kotouč mu totiž nepříjemně skočil na bekhend a útočník Flyers navíc musel reagovat rychle. Touš tak pouze posunul do útočné třetiny.
19:01'
Andy Greene nahodil puk do útočné třetiny, tam si s ním však hokejisté v bílých dresech poradili.
18:32'
Nelson bojuje o puk u mantinelu v útočném pásmu. Nedostává však ani milimetr prostoru.
18:03'
Do konce první třetiny zbývají dvě minuty. Kotouč drží Philadelphia.
17:40'
Leddyho další střelu chtěl tečovat Barzal. To se sice elitnímu centrovi domácích povedlo, jenže puk skončil v ochranné síti.
16:33'
Oslabení hostů sice skončilo, ovšem domácí zůstali v útočné třetině. Brock Nelson zpoza brány našel Devona Toewse v ideální pozici. Zadák Islanders ale ještě přihrál DERICKU BRASSARDOVI, který pohotovou tečí překonal Cartera Harta. 1:2. Asistence: Devon Toews a Brock Nelson.
16:30'
16:08'
Nenápadnou střelu od modré čáry jemně tečoval Nelson. Puk ale zamířil těsně vedle bližší tyče.
15:25'
Toews doslova namazal hostům do brejku. Islanders měli štěstí, že Kevin Hayes už neměl sílu svůj únik dotáhnout do konce.
14:45'
Philadelphia kotouč hned odpálila. Útočnou akci musí zakládat obránce Leddy.
14:30'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nicolas Aube-Kubel – 2 min., sekání).
14:18'
Raffl vybídl na modré čáře Niskanena, jehož nahození nemířilo mezi tři tyče. Hra ale byla přerušena, neboť jeden z útočících hráčů stál v brankovišti.
13:27'
Flyers se i nadále drží na kotouči. Nyní čekají na dostřídání útočných formací, ale černou gumu mají na své polovině v moci.
12:49'
Jde vidět, že obrana domácích je drobně rozrušena. Nyní předvedla chybu, kterou tentokrát Hayes nepotrestal.
11:52'
Hosté jsou dnes maximálně produktivní! Islanders sice mířili vpřed, jenže kotouč ztratili. Následně se Philadelphia dostala do situace dva na dva, kterou vyřešila výtečně. Voráček na útočné modré čáře uvolnil JAMESE VAN RIEMSDYKA, jenž se prosadil razantní střelou z nápřahu. Varlamovovi puk propadl do sítě. 0:2. Asistence: Jakub Voráček a Travis Sanheim.
11:20'
Baileyho nepřesná přihrávka se od mantinelu odrazila k Ryanu Pulockovi, jenž tvrdě vypálil. Měl ale smůlu, že bránu netrefil.
10:52'
Po zakázaném uvolnění Philadelphie se bude vhazovat v útočném pásmu celku z New Yorku.
10:16'
Flyers se prosazují ze své první větší možnosti. Přechod přes útočnou modrou čáru se Philadelphii povedl opravdu skvěle. KEVIN HAYES si vyměnil puk s Konecnym a poté si najel do prostoru mezi kruhy. Šikovnou a rychlou střelou nad Varlamovovou vyrážečkou otevřel skóre. 0:1. Asistence: Travis Konecny a Robert Hägg.
10:04'
James van Riemsdyk se dostal ke kotouči za bránou soupeře, ale přihrávku před bránu nedostal.
09:35'
Domácí chvíli operovali v útočné třetině, ale puk si posunovali pouze poblíž mantinelu.
08:46'
Jakub Voráček se šikovně vytočil na pravém kruhu. Poté tvrdě vypálil a Varlamov si poprvé v zápase musel připsat zákrok.
08:11'
Nahození od modré čáry dokázal Hart ukrýt na své hrudi. Máme zde první komerční pauzu.
07:38'
Letci kontrolují puk za svou bránou a co nevidět podniknou útočnou protiakci.
07:02'
Thompson dokázal objet soupeře, avšak přes Mayfielda se ke střele nedostal. Domácí se v rozhodujícím okamžiku stačili navrátit.
06:28'
Hosté zatím na Semjona Varlamova ani jednou nevystřelili. Islanders se zatím velice kvalitně brání.
06:00'
Pelech drží puk za svou bránou. Úvodních šest minut první třetiny by se dalo označit jako opatrných.
05:36'
Andersi Leeovi se přihrávka do strany moc nepovedla. Akce byla pozdržena, a proto nakonec skončila ofsajdem.
05:05'
Grant je zpět na ledě. Philadelphia své první oslabení přežila bez úhony.
04:30'
Islanders se ani tentokrát nedokázali pořádně usadit před bránou svého soupeře.
03:57'
Po vyhraném vhazování dostávají hosté kotouč ven z obranného pásma. Rozehrávat tak musí Semjon Varlamov.
03:46'
Carter Hart zachytil puk ve své moci. Následuje vhazování v obranném pásmu Philadelphie.
03:35'
Pageau si najel mezi kruhy, odkud ale nevystřelil. Sanheim mu skočil do dráhy případné střely a moc prostoru útočníkovi domácích nedal.
03:05'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Derek Grant – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
03:04'
Adam Pelech se zapojil do útočení. Objel bránu, ovšem touš za Hartův beton nezastrčil.
02:27'
Těžiště hry se přesunulo do útočné třetiny Ostrovanů, ale ti teď o puk bojují pouze v rohu kluziště.
01:44'
Tyler Pitlick chtěl střílet z mezikruží, jenže na poslední okamžik mu do kotouče sáhl jeden z bránících hráčů. Varlamov zatím zasahovat nemusel.
01:16'
Na druhou stranu se dopředu vydali také Letci. Ani úvodní rána hostů ale neskončila mezi tyčemi.
00:30'
Úvodní pokus vyslal Cizikas. Rána člena čtvrté lajny domácích zamířila vedle zadní tyče.
00:01'
V sestavě Philadelphie Flyers se dnes objeví také Oskar Lindblom. Čtyřiadvacetiletý Švéd porazil rakovinu a dnes se poprvé po dlouhé pauze ukáže v sestavě. Letošní play-off tak zapíše další velký příběh.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Leddy, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Laughton, Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Pitlick, D. Grant, M. Raffl – Aube-Kubel, N. Thompson, Lindblom.

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Amell, Cormier.
Také tento duel se samozřejmě odehraje před prázdným hledištěm z důvodu koronavirových opatření.
Philadelphie s Jakubem Voráčkem v čele je stále ve hře o postup do finále Východní konference! Proti New York Islanders už dokázala utéct hrobníkovi z lopaty, když v minulém utkání zvítězila 4:3 v prodloužení. Stav série je tak 3:2 pro celek z New Yorku, který se v play-off může opřít o skvělé výkony Eberleho, Barzala a Nelsona.
Předchozí zápasy série

Flyers 4:3p Islanders
Branky a nahrávky: 36. Giroux (P. Myers, Couturier), 39. J. van Riemsdyk (Laughton, Konecny), 45. Niskanen (Konecny, K. Hayes), 73. Laughton (Provorov, Giroux) – 22. Jo. Bailey (Eberle, Barzal), 56. B. Nelson (Jo. Bailey, Mayfield), 58. Brassard (Clutterbuck, Cizikas).

Islanders 3:2 Flyers
Branky a nahrávky: 27. B. Nelson (Jo. Bailey), 48. Pageau (Mayfield, D. Toews), 52. B. Nelson (Jo. Bailey, Beauvillier) – 36. Couturier (Braun, Hägg), 59. Provorov (K. Hayes, Sanheim)

Islanders 3:1 Flyers
Branky a nahrávky: 28. M. Martin (Barzal, Eberle), 40. Komarov (Brassard), 44. Lee (Eberle, Pulock) – 15. Pitlick (Laughton, Niskanen)

Branky a nahrávky: 2. K. Hayes (Konecny, Braun), 10. K. Hayes (Farabee), 16. Couturier (Giroux, Sanheim), 63. P. Myers (Couturier) – 32. Lee (Barzal, Leddy), 52. Beauvillier (Jo. Bailey), 58. Pageau (Pelech)

Flyers 0:4 Islanders
Branky a nahrávky: 7. A. Greene (B. Nelson), 43. Pageau (Komarov, Pelech), 49. Lee (Barzal, Eberle), 53. D. Toews
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání play-off NHL mezi New York Islanders a Philadelphií Flyers. Duel startuje hodinu po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.