NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Vegas - 23. května 2021   02:15

(0:1, 0:2, 0:1)
Stav série: (1:3)
Vegas
Vegas
10:37' N. Roy  (Kolesar) • 29:08' Tuch  (Stephenson, Whitecloud) • 33:41' Mark Stone   • 58:32' N. Roy  (Janmark, Kolesar)
Minnesota
O'Rourke, Rehman – Suchánek, Gibbons
Xcel Energy Center, St. Paul
4 500 diváků
Vegas

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů s budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Alex Tuch (VEG) – 1+0
Dnešnímu utkání přihlíželo 4 500 diváků.
Hokejisté Vegas Golden Knights jsou jedinou výhru od postupu do čtvrtfinále play-off. Ve čtvrtém utkání série zvítězili na ledě Minnesoty přesvědčivě 4:0.

Důležitý první gól vsítil v 11. minutě Nicolas Roy, jenž uspěl svižnou střelou na bližší tyč. Domácí bleskově vyrovnali, avšak zásah Erikssona Eka byl nakonec odvolán z důvodu v brankovišti stojícího Foligna. Ve druhé dvacetiminutovce hosté navýšili vedení o další dva góly, prosadili se Alex Tuch a Mark Stone. V závěru střetnutí domácí zkusili powerplay, načež vítězství hostů pečetil gólem do prázdné brány Nicolas Roy, který tak střetnutí gólově otevřel i uzavřel.

Svěřenci kouče DeBoera mohou o svém postupu rozhodnout na domácím ledě v brzkém úterním ránu. Minnesota ale favoritovi určitě nedá nic zadarmo a ještě zabojuje o návrat série na domácí stadión.
59:56'
Alespoň čestný zásah zkusil zapsat krátce před sirénou oznamující konec utkání Jonas Brodin. Napálil ale do rány obětavě padajícího Smithe.
59:24'
Marc-Andre Fleury je velmi blízko prvnímu čistému kontu v sérii. Výborně zmenšil střelecký úhel Folignovi, forhendovou střelu skryl v rukavici.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:32'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Gól do prázdné brány přichází jen o pár vteřin později. Janmark sklepl puk za sebe pro NICOLASE ROYE a ten ze středního pásma zamířil neomylně do opuštěné klece. Asistence: Mattias Janmark a Keegan Kolesar.
58:20'
Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, přesto puk do prázdní brány nedostali! Suter správně očekával, že Smith bude nahrávat Marchessaultovi, jehož pokus zblokoval, puk prosvištěl těsně vedle pravé tyčky.
57:41'
Do pravého kruhu si sjel Kevin Fiala, jenž napálil Fleuryho do masky. Akce Minnesoty pokračovala, Matt Dumba střílel pro změnu nepřesně.
57:07'
Joel Eriksson Ek mohl střílet, ale akci chtěl dohrát až do kuchyně, před prázdnou bránu ještě nahrával Zachu Pariseovi. Americkému forvardovi v poslední chvíli zablokoval hokejku Theodore.
56:36'
Krátce po vhazování střílel od modré čáry kapitán Jared Spurgeon. Puk střílel z levé strany na vzdálenější tyč, Fleury včas vykopl levý beton.
56:00'
Není nač čekat! Domácí vybojovali útočné pásmo, což byl signál pro Cama Talbota k opuštění brány. Minnesota zkouší powerplay.
55:55'
Útok Golden Knights zastavil hvizd čárového rozhodčího. Rozjetý William Carrier obdržel dobrou nahrávku od Martineze, jenže kotouč převzal až za modrou. Ofsajd.
55:22'
Mattias Janmark nabral velkou rychlost po pravém mantinelu, díky níž pláchl Folignovi. Ve finále akce střílel z velkého úhlu do boční sítě.
54:45'
Dlouho dobu se nepřerušovalo, což hraje do karet hostům. William Karlsson ujel osobnímu strážci v podobě Sutera, avšak nevyzrál na Spurgeona.
54:16'
Před brankou si počkal mezi kruhy na přihrávku Nico Sturm. Od Pariseho ji dostal, ale ani německý forvard neprolomil smůlu, zasáhl brusli Pietrangela.
53:49'
Tentokráte výborně zapracoval Alex Tuch. V souboji jeden na jednoho nepustil za svá záda Erikssona Eka a bekhendem následně poslal touš za domácí svatyni.
53:20'
Mark Stone mohl znovu zkusit ujet do úniku, avšak viditelně už neměl dostatek sil. Černou gumu podržel u levého mantinelu, po ztrátě kotouče odjel střídat.
52:47'
Aktivní Kevin Fiala dostává hodně prostoru na ledě. Nyní vybojoval útočné pásmo, o které však bleskově přišel při zpracování chybující Carson Soucy.
52:12'
Jonas Brodin musel zacouvat zpět do obranného pásma. Zach Whitecloud totiž vyhodil tak šikovně, že o zakázaném uvolnění nemohla být řeč.
51:55'
Hosté hrají s velkým přehledem. Nikam se zbytečně neženou a nechávají útočit soupeře. V klíčovou chvíli ovšem dokáží zakročit a nebezpečí zažehnat.
51:17'
Místo očekávané nahrávky Jonas Brodin vystřelil z velkého úhlu. Marc-Andre Fleury zůstal u tyče a touš schoval do lapačky.
50:34'
Marc Foligno pěknou kličkou obelstil Roye. Hned za ním však stál další hokejista v bílém dresu, na něj již domácí útočník nevyzrál.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Hokejisté Vegas drží tříbrankový náskok a jsou blízko třetímu vítězství v sérii. Trápení Minnesoty v koncovce nebere konce.
49:38'
A znovu Fiala. Nejprve ztroskotal na lapačce Fleuryho, načež zpoza brány vracel kotouč do brankoviště. Těsně před Boninem černou gumu odpálil přes všechny čáry Martinez.
49:21'
Své rychlé nohy rozproudil Kevin Fiala. Švýcarský forvard projel kolem Pietrangela, v plné rychlosti vzápětí nenašel mezeru mezi betony Fleuryho.
48:45'
Ryan Suter zaváhal při rozehrávce, puk namazal na hokejku Stephensonovi. Chybu napravil, když v pádu zblokoval střelu do ochranné sítě.
48:18'
Reilly Smith obdržel přihrávku za brusle, a protože zrovna přejížděl útočnou modrou čáru, byl mu odpískán ofsajd. Rozhodčí hru vykázal do střední třetiny.
47:46'
Icing i na druhé straně. Matt Dumba cíleně nastřeloval kotouč do útočné třetiny, ale nepočítal s tím, že se Zach Whitecloud dokáže tak rychle otočit a udržet na zádech Fialu.
47:20'
Za brankou dlouho váhal s rozehrávkou Ryan Suter. Nakonec po pravém mantinelu rozjel Kirilla Kaprizova, jemuž vystavil Reilly Smith stopku ve středním pásmu a čistým způsobem.
46:52'
Jonathan Marchessault volil pod tlakem nejsnazší možné řešení, vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. William Karlsson zabojoval, avšak ztrátu na Soucyho smazat nedokázal.
46:00'
Domácí podnikli zajímavý protiútok. Joel Eriksson Ek v přečíslení přihrál do bekhendu Boninovi, který hledal mezeru mezi betony brankáře marně.
45:39'
V pravém kruhu zůstal nikým nepokrytý Alec Martinez. Do tohoto prostoru obdržel přihrávku od Whiteclouda, Talbot proti střele z první zakončil pravým ramenem.
45:17'
Tentokráte pískáno postavení mimo hru hostujícímu mužstvu. Mattias Janmark vrhl vyčítavý pohled směrem k Royovi, jenž způsobil přerušení hry.
44:57'
Zakázané uvolnění posune hru před Talbota. Ian Cole situaci vůbec nezvládl, nahazoval totiž těsně před červenou čárou. K puku posléze nejrychleji dojel bránící Theodore.
44:22'
Po zákroku Fleuryho došlo k menší potyčce mezi Jonasem Brodinem a Nickem Holdenem. Muži v pruhovaném obě horské hlavy včas oddělili, vylučovat se nebude.
43:34'
Forčekující Marcus Foligno puk do své moci nezískal. Marně natahoval hokejku za dobře provedenou nahrávkou Stonea, pro níž si hlouběji sjel Stephenson.
43:11'
Do kombinace Golden Knights byl zapojen i Marc-Andre Fleury. Zastavil nahození Foligna a rychle nahrál na pravou stranu volnému Carrierovi.
42:45'
Přečíslení dvou na jednoho řešil Keegan Kolesar bekhendovou střelou po ledě. Cam Talbot očekával střelu, touš přikryl lapačkou u levého betonu.
42:20'
Další přerušení hry, černá guma skončila na domácí střídačce. Ve snaze zabránit vyhození Theodoreovi ji hodil mezi spoluhráče Jordan Greenway.
41:54'
Ryan Suter si na modré vyměnil kotouč se Spurgeonem, načež pálil příklepem bez přípravy. Fleury kotouč zpacifikoval nadvakrát.
41:13'
Do otevřené obrany najel Alex Tuch. Z vrcholku levého kruhu pálil na zadní tyč. Na druhý gól si ještě bude muset počkat, v tomto případě minul.
40:42'
První útok Wild hosté bez problémů ubránili. Dobrou práci odvedl Alex Pietrangelo, který vypíchl touš z pod hole Kaprizova.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Na domácí čeká těžký úkol, a sice smazat tříbrankové manko. Avšak času mají ještě dostatek a nic není nemožné.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:03.
Hokejisté Golden Knights udělali ve druhé třetině další dva důležité kroky směrem k třetímu vítězství v sérii, do závěrečné dvacetiminutovky budou nastupovat s tříbrankovým vedením v zádech. Druhý gól vsítil ve 30. minutě Alex Tuch, jenž projel mezi dvěma obránci a forhendovou kličkou obelstil i gólmana. Stejné řešení následně volil i o čtyři minuty později kapitán Mark Stone, který ujel v oslabení a i on uspěl kličkou do forhendu. Stále platí, že domácí jsou střelecky aktivnějším týmem, avšak dostávají tvrdou lekci z efektivity.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 14
40:00'
39:52'
Střelecky aktivní Joel Eriksson Ek stále čeká na dnešní první regulérní zásah svůj, i celého týmu. Nahození Bonina tečoval jen jemně, proto Fleury s klidem zasáhl výstrojí.
39:21'
Alex Tuch útočil na svůj druhý gól v utkání. Z pravé strany najížděl sám na brankáře, střelou zápěstím na přední tyč minul cílové zařízení.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:59'
Za branku Talbota nahodil černou gumu Mattias Janmark. Domácí gólman vyjel z bány a před Royem rozehrál na Foligna.
38:27'
Obránce Golden Knights následně zavezl černou gumu do středního pásma. Zde proběhla delší kombinace, zakončení nepřesnou dělovkou Tucha.
37:46'
Vysunutý presink Kaprizova přišel vniveč. Nicolas Roy zachoval chladnou hlavu a podél jeho hokejky uvolnil rozjetého Pietrangela.
37:19'
V rohu kluziště využili hosté početní převahy. Kotouč z pod bruslí hokejistů vyšťoural Nick Holden a puk poslal vysokým obloučkem do střední třetiny.
36:48'
Minnesota nehraje špatně, ale doplácí na špatně řešenou finální fázi. Mats Zuccarello klidně mohl střílet, místo toho hledal obsazeného Raua.
36:07'
Cam Talbot si hravě poradil se Stephensonem. Soupeři vypíchl touš z pod hokejky ještě před tím, než si stihl rozmyslet zakončení.
35:54'
Zach Parise si vyměnil puk s Greenwayem a z vrcholku levého kruhu pálil bez přípravy. Fleury se přesouval pozdě, avšak nemusel smutnit, rána byla nepřesná.
35:17'
Čisté konto měl možnost Fleurymu zrušit Joel Eriksson Ek. Tváří v tvář brankáři volil forhendovou kličku, brankář zakročil pravým betonem.
34:30'
Početní převaha Wild samozřejmě pokračuje. Hokejistům v zelených dresech se však nedaří, v krátkém časovém sledu podnikli dva neúspěšné nájezdy do útočné třetiny.
33:41'
Šok pro domácí, kteří inkasují branku ve vlastním oslabení! Do úniku ujel MARK STONE. Naznačil kličku do bekhendu, ale nakonec si stáhl puk do forhendu, čímž obelstil gólmana a zametl hrací předmět za brankovou čáru, rozhodit se nenechal ani dotírajícím obráncem. Bez asistence.
33:14'
Fleury způsobil přerušení hry. Joel Eriksson Ek obdržel zajímavou nahrávku do levého kruhu, střelou z první poslal ktouč pod pravý beton brankáře.
32:48'
Bránící čtveřice má možnost odjet vystřídat. Dobrou práci odvedl Nicolas Hague, jenž vypíchl touš Suterovi a poslal jej až za bránu soupeře.
32:27'
A další zákrok pro zkušeného kanadského gólmana. Ten si chytře povyjel proti Kevinu Fialovi, jehož pokus na bližší tyč vytěsnil vyrážečkou.
31:50'
První vteřiny v oslabení hosté přestáli, byť s velkým štěstím. Vyhození Pietrangela zastavil Kaprizov levou bruslí. Okamžitě vypálil. Fleury si poradil se střelou Rusa i následnou dorážkou Bonina.
31:32'
Domácí mají velkou příležitost vrátit se zpátky na kontakt v přesilové hře. Zach Whitecloud trefil vysokou holí do obličeje Pariseho, a protože je ve tváři amerického útočníka viditelné krvavé zranění, tak rozhodčí udělili obránci čtyřminutový trest.
30:47'
Výbornou práci odvedl v útočné třetině Keegan Kolesar. proti dvěma protihráčům udržel puk v rohu kluziště dobrých dvacet vteřin.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Hokejisté Golden Knights jsou blízko vítězství. Sice mají méně střelecký pokusů na bránu, přesto disponují dvoubrankovým náskokem.
29:50'
Odvážnému štěstí přeje. Tyto slova si nejspíše řekl Chandler Stephenson, který najel na vlastní pěst mezi tři hokejisty Minnesoty. Mezi nimi projel, ale již bez kotouče.
29:08'
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! Stephenson šikovně přiťukl kotouč rozjetému ALEXI TUCHOVI, jenž rychlostí blesku projel skrze dvojicí obránců a po forhendové kličce s přehledem přehodil levý beton Talbota. Asistence: Chandler Stephenson a Zach Whitecloud.
28:41'
Obránce Ryan Suter zrušil nápřah, vypálil až napodruhé. Početnou skupinu hráčů stojících ve směru rány neprostřelil, trefil kalhoty Kolesara.
28:19'
Jonathan Marchessault si všiml, že obránci nechali na středu více volného místa. Zkusil mezerou projet až do těsné blízkosti Talbota, těsně před výstřelem ho ovšem Dumba zastavil čistým hitem.
27:55'
Stále platí, že hokejisté Wild mají herně mírně navrch, ale Marc-Andre Fleury drží čisté konto. A to i po ráně Sutera, kterou zblokoval Holden.
27:17'
Za vyrovnáním se hnal Zach Parise. I jemu ovšem byla vystavena stopka, ani tento americký forvard nedokázal vyzrát na početní převahu.
26:45'
Kevin Fiala sice projel do útočného pásma, jenže dlouho v něm nepobyl. Švýcarský útočník měl proti trojici protihráčů jen minimální šanci na úspěch.
26:21'
Ofenzivu podpořivší zadák Alex Pietrangelo udržel na zádech dvojici protihráčů a po pravém mantinelu rozjel Marka Stonea. Střela z úhlu rozvlnila pouze boční síť.
25:47'
Rychle na druhou stranu. Kirill Kaprizov nabil na modrou kapitánovi Spurgeonovi, Fleury poslal puk na domácí střídačku vyrážečkou.
25:06'
William Carrier pod tlakem vymyslel parádní bekhendový pas na Keegana Kolesara. Ten zůstal sám před Talbotem, z bezprostřední blízkosti nenašel mezeru v jeho postoji.
24:35'
Svižný pas Nicolase Hagueho našel rozjetého Williama Karlssona. Ten měl proti sobě posledního protihráče, na Fialu nevyzrál.
24:00'
Zmatky před brankou Vegas způsobil Marcus Foligno svým nahozením z levé strany. Kotouč nejrychleji našel Mattias Janmark, poslal jej do středního pásma.
23:48'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávku Cam Talbot. Odjel za bránu, kde zachoval přehled ve hře a před dotírajícím Reavesem nahrál Soucymu.
23:11'
Nicolas Roy je při chuti. Jako blesk proletěl do útočné třetiny, načež bekhendem přenesl hru na Carriera. Jeho zakončení z pravého kruhu proletělo vedle pravé tyče.
22:30'
Situaci dvou proti dvěma řešil Victor Rask střelou zápěstím těsně nad ledem. Mezeru mezi betony včas reagujícího Fleuryho nenašel.
22:03'
Vyhození hostujícího beka po mantinelu však ještě před modrou zastavil Matt Dumba. Neváhal a okamžitě střílel příklepem, kotouč poslal těsně nad bránu.
21:46'
Člen druhé útočné formace Ryan Hartman zvládl přechod do útočného pásma podle pravidel. Pod tlakem nahodil za bránu, kde kotouč zastavil pozorný Whitecloud.
21:01'
Alec Martinez cíleně nahazoval na teč. Pobídku chtěl přetavit v gól Chandler Stephenson, avšak tomu střelu znemožnil vyrážečkou zakročivší gólman.
20:35'
Vyloučení Soucyho nebylo po zásluze potrestáno. S koncem trestu střílel od modré čáry Shea Theodore, Talbot puk zkrotil nadvakrát.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu. Pojďme na ni! Střelecky navrch měla domácí Minnesota, avšak ve vedení jsou hosté, kterým ještě doznívá přesilovka.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:12.
První třetina zápasu mezi Minnesotou a Vegas nabídla dva góly, avšak jen jeden byl regulérní. Hosté se ujali v 11. minutě vedení zásluhou Nicolase Roye, jenž s pukem na holi přejel téměř přes celou délku kluziště, pěknou akci završil nechytatelnou střelou zápěstím do šibenice. Domácí odpověděli za necelých dvacet vteřin, avšak radost skórujícího Erikssona Eka a jeho spoluhráčů byla předčasná, po trenérské výzvě totiž rozhodčí odvolali branku kvůli Folignovi stojícím v brankovišti.
Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 9
20:00'
19:47'
Hokejisté Golden Knights ještě vybojovali útočnou třetinu. Od modré čáry nahazoval Alec Martinez, ne příliš dobře orientovaný Talbot šťastně zakročil maskou.
19:14'
Mark Stone zaváhal, když poslal příliš pomalou nahrávku na modrou čáru. Před Pietrangelem zakročil Kaprizov, kotouč dostal do středního pásma.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:21'
Premiérovou početní převahu si v závěru úvodního dějství vyzkouší i hokejisté Vegas. Na lavici hanby již usedl Carson Soucy, ten krosčekem sestřelil Janmarka.
18:06'
Rozjetý Chandler Stephenson dojel s pukem na holi až za branku soupeře. V tomto prostoru podklouzl a hrací předmět přenechal Coleovi.
17:55'
William Karlsson si vyměnil černou gumu s Haguem a vypálil zápěstím z vrcholku levého kruhu. Blokující Carson Soucy srazil touš do ochranné sítě.
17:20'
Naopak mohl vedení Golden Knights navýšit Alex Pietrangelo. Najel do pravého kruhu, střelou po ledě nechal vyniknout pravý Talbotův beton.
16:37'
Hokejisté Minnesoty mají v úvodní dvacetiminutovce heně navrch, přesto svítí v kolonce vstřelených gólů nula. A to i po ráně Spurgeona, jež proletěla vedle.
16:07'
Ruský forvard Kirill Kaprizov nahodil kotouč za bránu. Puk zastavil Marc-Andre Fleury, který se i stihl rozhlédnout, kotouč pak poslal volnému Brownovi.
15:38'
Nick Holden najel za vlastní bránu, kde zklidnil hru. Počkal na prostřídání lajny, aby následně přenechal puk Theodoreovi a sám si odjel odpočinout.
15:03'
Ihned po buly střílel od modré čáry Ryan Suter. Fleurymu při zákroku vypadla z ruky vyrážečka, čehož však žádný z útočníků využít nedokázal.
14:38'
V první třetině dochází k přerušení jen minimálně. Domácí si pohlídali přechod do útočného pásma, Mats Zuccarello nahozením trefil pouze výstroj brankáře.
14:19'
Za Vegas ohrozil svatyni soupeře Mark Stone. Kapitán si sjel před branku, kam ostal nahrávku od Reavese, načež po bekhendové kličce vystřelil těsně vedle pravé tyče.
13:58'
Štěstí pokusil Marcus Foligno. Z levého kruhu měl v úmyslu sjet před bránu, což se mu povedlo, avšak v klíčové chvíli mu sjel puk z čepele hole.
13:17'
Kevin Fiala disponuje velkým sebevědomím. Najel do dvojice protihráčů a vypadalo to, že si s nimi poradí, nakonec ovšem nechal hrací předmět za zády.
12:46'
Vyhození Nicolase Roye zpomalil nečekaný odraz kotouče od mantinelu. Výborně zareagoval Shea Theodore, jenž prodloužil kotouč do střední třetiny.
12:22'
Cam Talbot se znovu musel ohánět. Tentokráte měl o poznání jednodušší situaci, neboť na pokus Marchessaulta od levého mantinelu dobře viděl a puk skryl v lapačce.
11:59'
Domácí aréna píská, což je ještě dozvuk odvolaného gólu. Domácí by ovšem potřebovali spíše podpořit, protože zůstávají pod tlakem.
11:20'
A ještě veseleji rázem mohlo být na opačné straně. Reilly Smith vybídl k zakončení Mattiase Janmarka, jehož skvělý zákrokem vyrážečkou vychytal Talbot.
10:56'
Tak pozor, gól neplatí! Hostující trenér DeBoer si vzal trenérskou výzvu a dobře udělal, protože rozhodčí po shlédnutí opakovaných záběrů přišli na fakt, že Foligno sice Fleurymu clonil skvěle, ale stál přitom v brankovišti.
10:56'
To bylo rychlé! O vyrovnání se postaral JOEL ERIKSSON EK, který střílel z levé strany a před brankou skvěle clonil Foligno. Fleury nic neviděl, černou gumu spatřil až v síti.
10:37'
Začátek druhé poloviny první třetiny přináší úvodní gól! NICOLAS ROY nejprve zabránil slibné příležitosti domácích, když odvezl kotouč z předbrankového prostoru. Posléze sám ujel do brejku. Před průjezdem do útočné třetiny si vyměnil puk s Kolesarem, načež mířil zápěstím nechytatelně na bližší tyč. Asistence: Keegan Kolesar.
10:12'
Povedená střela kapitána Spurgeona nejspíše mezi prostor tří tyčí směřovala, avšak to už nedozvíme, protože skvělý blok předvedl Nick Holden.
09:27'
V úvodu utkání je hodně vidět i Kevin Fiala. Švýcarský útočník nabil na modrou Ryanu Suterovi, jehož pokusu k přesnosti ještě pár decimetrů chybělo.
09:09'
Kaprizov si protáhl střídání a tentokráte vzal celou akci na sebe. Z poměrně velkého úhlu vystřelil od pravého mantinelu, Fleury vyškrábl touš nad branku lapačkou.
08:50'
Kandidát na cenu pro nováčka sezónu je znovu na bruslích připraven znepříjemňovat život defenzivě Vegas. Po nahrávce zpoza brány pálil Foligno nepřesně.
08:19'
Defenzivně laděný Zach Whitecloud měl velké štěstí, že ani jeden z rozhodčích neviděl jeho zákrok vysokou holí do obličeje Kaprizova. Rus se dožadoval vyloučení marně.
07:44'
Akci Zlatých Rytířů zastavilo postavení mimo hru. William Karlsson neměl přehled o hře a do útočné třetiny najel v době, kdy už v ní stál bez puku Smith.
07:17'
Alec Martinez splnil defenzivní povinnosti na výbornou. Vystál rozjetého Pariseho, jehož po celou dobu udržel mimo střelecký úhel.
06:55'
Marc-Andre Fleury reagoval na dělovku Iana Colea hodně pozdě, vlastně až v momentě, kdy puk narazil do zadního mantinelu. Měl štěstí, že obránce nemířil mezi tři tyče.
06:20'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Hra probíhá nahoru dolů, akce střídá akci. Fanoušci si na nudu zatím rozhodně stěžovat nemohou.
05:44'
William Carrier operoval s toušem za brankou. Po chvilkovém kvedlání vyjel před ni a z forhendu vystřelil o kousek vedle pravé tyčky.
05:21'
Velmi dobrou práci odvedl v ofenzivě Kevin Fiala. Sám proti dvěma udržel kotouč na holi dlouho, aby posléze přihrál Boninovi, rána z první byla nepřesná.
04:44'
Cam Talbot měl nyní i pořádnou dávku štěstí. Střela v podání Browna od levého mantinelu letěla mimo jeho dosah, gólmana zachránila branková konstrukce.
04:11'
Akce Golden Knights začíná z obranné třetiny. Alex Pietrangelo mohl zkusit rychlou rozehrávku na Janmarka, avšak zvolil pas na jistotu na Whiteclouda.
03:35'
Na druhou stranu otočil hru Jonathan Marchessault. Z levého křídla si sjel před bránu, odkud střílel forhendem do nataženého levého betonu Talbota.
03:08'
Oba gólmani zatím zůstávají stoprocentní. Marc-Andre Fleury dobře viděl na projektil vypálený Spurgeonem od modré čáry, zakročil lapačkou.
02:46'
Mark Stone vypíchl touš Rauovi a chtěl okamžitě vyslat do úniku Stephensona. Ten měl dobře našlápnuto, ale v kleštích dvou protihráčů neměl šanci něco udělat.
02:15'
Hříšník William Carrier zpět na ledové ploše. Člen čtvrtého útoku si dal pozor na další faul, společně s Reavesem vytlačili Sturma za modrou čáru.
01:36'
Napotřetí se již domácí dočkali alespoň usazení v útočné třetině. Kirill Kaprizov ještě mířil nepřesně, Ryan Suter z úhlu do pravého betonu.
01:20'
První minuta z početní převahy WIld je minulostí a Marc-Andre Fleury zatím čeká na premiérový zákrok. Obrana dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodila.
00:11'
Gólman Cam Talbot měl okamžitě práci. Pokus kapitána soupeře Marka Stonea udržel ve výstroji, načež to s agresivitou přehnal William Carrier, za zákrok na Dumbu je vyloučen za hrubost.
00:05'
Zápas mezi Minnesotou a Vegas je v plném proudu. Úvodní buly opanoval hostující útočník Chandler Stephenson, do útočného pásma spěchá Alex Pietrangelo.
00:01'

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Fiala, V. Rask, Parise – Rau, Sturm, Bonino.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Janmark – Reaves, P. Brown, W. Carrier.

Rozhodčí: O'Rourke, Rehman – Suchánek, Gibbons.

Tomáš Nosek (VEG)
Vegas Golden Knights

Vegas Golden Knights, tým, který do posledního utkání bojoval o Prezidentský pohár. Nakonec se celek musel spokojit d druhou příčkou, protože se stejným počtem bodů skončilo za Coloradem, to mělo více výher po základní hrací době. Rozhodl vzájemný duel, v němž hráči Golden Knights padli na domácím stadiónu těsně 1:2. Týmovou produktivitu vede kapitán Mark Stone s 64 body.
Minnesota Wild

Hokejisté Minnesoty svými výkony v základní hrací době mile překvapili. Dýchali na záda dominantní dvojici Severní divize Coloradu a Vegas, na tyto týmy nakonec ztratili sedm bodů. Evasonova družina si těsně před play-off střihla dvojduel se St. Louis, přičemž nevyhráli ani v jednom utkání. Předtím ovšem pro změnu dvakrát za sebou porazili beznadějně poslední Anaheim. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kirill Kaprizov s 52 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování play-off nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Minnesotou a Vegas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.