NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Winnipeg - 8. června 2021   02:00

Montreal
Montreal
08:01' E. Gustafsson (Suzuki, Toffoli) • 19:09' Lehkonen (Kulak) • 61:39' Toffoli (Caufield)
3:2
(2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Stav série: (4:0)
Winnipeg
Winnipeg
21:40' Stanley  (Jo. Benn, Connor) • 25:29' Stanley  (Connor, Appleton)

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

Statistiky brankářů
Carey Price (MTL) – odchytal 61:37, 14 zákroků, 87,5% úspěšnost zákroků
Connor Hellebuyck – odchytal 61:39, 39 zákroků, 92,9% úspěšnost zákroků.

Winnipeg – 16.
Pro dnešek je to ode mě vše, dobrou noc a dobré ráno.
Je konec, zápasu i série! Montreal rozhodl v prodloužení zápas číslo čtyři a postupuje do semifinále Stanley Cupu. V něm vyzve vítěze série mezi Coloradem a Vegas.
61:39'
Montreal právě vstřelil branku!
TYLER TOFFOLI zůstal zcela osamocen před brankářem Hellebuyckem a toho si všiml mladý Cole Caufildem a krásnou nahrávkou poslal puk přesně na hůl montrealského útočníka. Ten střelou z první rozhoduje. Asistence: Cole Caufield.
60:48'
Wheeler se neprosmíkl okolo Edmundsona, útočit mohou zase domácí.
60:01'
Střely na branku ve třetí třetině:

Montreal – 14;
Winnipeg – 5.
60 minut hry nestačilo, vítěze stále neznáme a na řadu přijde prodloužení. V posledních dvaceti minutách jsme branku neviděli a kromě zhruba dvou minut, ve kterých měli Jets náznaky šancí, byli jasně lepší domácí. Ani oni se však v vážnému ohrožení Hellebuyckovy klece nedostali.
60:00'
59:47'
Mathieu Perreault obětavě padl do rány a po více než dvou minutách osvobodil svůj tým od velkého tlaku.
59:00'
Winnipeg se stále nemůže dostat ke kotouči.
58:08'
Montreal se dlouho drží před brankářem Hellebuyckem, ten ale zatím nemusel zasahovat.
57:33'
Hra je plná nepřesností...
55:58'
Winnipeg se na chvíli udržel v útočném pásmu, ale bez ohrožení branky.
55:14'
Kotouč nyní létá z jednoho pásma do druhého, žádný z týmů ho ale nemá delší dobu pod kontrolou.
53:28'
Nyní Poolman podrazil Gallaghera, ale ani nyní se přesilovka hrát nebude.
53:11'
Střelu Duboise z velké dálky Price bez starostí kryje.
52:19'
Jets si vytvořili tlak, který skončil zákrokem na hraně na Coppa, ale vylučovat se nebude.
51:50'
Velká šance Winnipegu. Connor šikovně obešel obránce Montrealu a poslal puk před branku k Paulovi Stastnymu. Střílel ale nepřesně, navíc z velkého úhlu a Price má druhá zákrok.
51:22'
Nadále čekáme na větší šanci či na pohlednou kombinaci. Více starostí má zatím hostující gólman, který musel krýt již 13 střeleckých pokusů soupeře v této třetině. Na druhé straně Price čelil pouze jedné střele.
49:59'
Kombinace domácích hráčů končí nepovedenou přihrávkou, která se dostala do lapačky hostujícího brankáře.
49:46'
Závar před brankou Hellebuycka končí zákrokem brankáře a lehkou výměnou názorů.
49:35'
Ehlers v pádu backhandem zkoušel nasměřovat puk na branku soupeře, to se mu ale nepovedlo.
49:14'
Habs vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
47:42'
Po dlouhé době také chyba v rozehrávce Montrealu a Ehlersova rána byla velmi ostrá, avšak nepřesná.
Dnešní utkání sleduje 2 500 diváků.
46:49'
Další zákrok brankáře Jets, střílel Perry.
45:45'
Armiova rána končí na ramenu Hellebuycka.
45:20'
Price vyráží kotouč do ochranné sítě.
44:37'
Další zákrok Hellebuycka, tentokrát proti dobrému pokusu Gallaghera.
44:15'
Romanov svou střelu namířil pouze na zadní mantinel.
43:42'
Hezký zákrok Hellebuycka proti střele Webera.
43:28'
Dubois opět cestuje sestavou, nyní hraje vedle Lowryho a Perreaulta.
43:06'
Zakázané uvolnění Montrealu.
42:31'
Stanley pokazil rozehrávku a Byron ihned posílal kotouč na Hellebuycka.
41:55'
Pion drží puk za svou brankou, oba týmy střídají.
41:20'
Lehkonen dorážel z dobré pozice, ale Hellebuyck stihl sklapnout betony k sobě včas.
41:15'
Danault mířil pouze do lapačky Hellebuycka.
40:51'
Ehlers je zpátky na ledě.
40:23'
Montrealu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině:

Montreal – 13;
Winnipeg – 4.
Druhá třetina je za námi a i v ní jsme viděli dvě branky. A to na stejné straně kluziště, ovšem tentokrát skórovali hosté. Respektive host. Obránce Logan Stanley totiž vymetl oba horní růžky a ve 26. minutě srovnal stav utkání na 2:2. Hra se poté trochu uklidnila a moc dalších šancí jsme neviděli. Třetí třetinu začnou domácí v dohrávané přesilové hře, ze které jim zbývá ještě 51 vteřin.
40:00'
39:40'
Jets se osvobozují.
39:06'
Toffoli pálil, ale střela skončila jen na protějším mantinelu.
38:51'
Minutu před zazněním druhé sirény má Montreal skvělou šanci výrazně ovlivnit zbytek utkání.
38:51'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., krosček).
37:37'
Romanov nedokázal udržet puk ještě v pásmu, je z toho ofsajd a lehká srážka s Lowrym.
36:40'
Další střela Danaulta, ta se otřela o levé rameno Hellebuycka.
36:03'
Dva ofsajdy v deseti vteřinách na straně Montrealu.
35:34'
Jets se dostali po rychlém přechodu do útočného pásma a byla z toho velmi nepřehledná situace. Puk totiž obloukem padal do branky, ale nakonec se jen od břevna odrazil na vrch klece.
34:40'
Connor se dostal do velkého úhlu, ze kterého zkusil vypálit. Price s touto střelou neměl problémy.
33:25'
Montreal je opět lepším týmem a je to on, který si tvoří více náznaků šancí.
32:47'
Danault mířil středem do útočného pásma, ale jeho následný pokus skončil v ochranné síti.
32:07'
Stanley odstrčil od svého brankáře Gallaghera a strhla se menší šarvátka.
31:47'
Caufieldovu tvrdou střelu zblokoval Forbort.
31:09'
Pierre-Luc Dubois je aktuálně na ledě se čtvrtou formací Jets, tedy s Trevorem Lewisem a Natem Thompsonem.
30:33'
Jets jsou v této třetině nesmírně produktivní. Na střely prohrávají 3:9, přesto aktuálně na mnohem důležitější góly vedou 2:0.
30:33'
Tlak Canadiens pokračoval, skončil střelou Chiarota, kterou Hellebuyck ukryl pod svou lapačkou.
30:11'
Montreal držel dlouho kotouč na svých holích, situaci řeší obrana hostů vyhozením přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
28:30'
Kouč Winnipegu Paul Maurice proházel složení útočných formací a je to právě nově vzniklá řada Connor-Stastny-Appleton, která byla u obou gólů Jets.
28:00'
Jets se na několik desítek vteřin usadili v útočném pásmu, ale branku neohrozili.
27:07'
Danault se tlačil před brankoviště, ale Forbort byl tentokrát silnější.
27:00'
Zajímavost ohledně Logana Stanleyho. V základní části vstřelil pouze jednu branku ze 63 střel. Tento údaj činí úspěšnost 1,6 %. Dnes dva pokusy a dvě přesné trefy.
26:30'
Edmundson se zkoušel obtočit okolo branky Hellebuycka, ale puk do síře neprotlačil.
25:29'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! LOGAN STANLEY se opět objevil zcela sám tentokrát na druhém mantinelu a i ze své druhé střely se prosazuje. Nyní si vybral druhý horní kout branky a nejspíše s přispěním lehké tyče srovnává na 2:2. Asistence: Kyle Connor a Mason Appleton.
25:13'
Lehkonen přihrál v přečíslení dvou na jednoho Gallagherovi, ale ten nedokázal neposedný kotouč včas zkrotit.
24:39'
Druhá střela Andersona v krátkém sledu končí vysoko nad klecí brankáře Jets.
24:28'
K volnému Andersonovi se dostal puk, ovšem ten byl až příliš blízko Hellebuyckovi a kotouč ztečoval jen do betonu.
24:04'
Puk skončil v ochranné síti nad Hellebuyckem a hra se alespoň na malý okamžik o něco zklidní.
23:30'
A Winnipeg rázem ožil, ovšem kotouče směrem k brance domácích se mu zatím nepodařilo dostat.
21:40'
LOGAN STANLEY trefil úžasně horní růžek branky u bližší tyčky Careyho Price. Snad poprvé byl před brankovištěm Canadiens trochu provoz. Asistence: Jordie Benn a Kyle Connor.
21:00'
Morrissey opět chyboval v rohu obranného pásma svého týmu, ovšem ani hráči Habs si nebyli schopni nahrát.
20:30'
I v prvním střídání druhé dvacetiminutovky je aktivnější Montreal.
20:01'
Střely na branku v první třetině:

Montreal – 12;
Winnipeg – 7.
V první třetině jsme viděli hokej typický pro tuto sérii. Winnipeg kupil nesmyslné chyby ve svém obranném pásmu a dvě největší znamenaly gól na straně domácích. Nejprve v oslabení zvolil Nate Thompson kličku na své modré čáře před vyhozením kotouče a byl z toho úvodní gól Gustaffsona. V poslední minutě si pak Forbort s Ehlersem nebyli schopni pokrýt kotouč a pouze ho dostrkali až ke Gallagherovi, který přihrál Kulakovi, jehož střelu ztečoval za záda Hellebuycka Lehkonen.
20:00'
19:09'
Domácí zvyšují na 2:0! Mezi střelce se zapisuje ARTTURI LEHKONEN, který bravurní tečí zvedl mimo Hellebuyckův dosah střelu Kulaka. Asistence: Brett Kulak.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:48'
Jedna klička navíc v přechodové fázi zavinila ofsajd Winnipegu.
17:51'
17:11'
Thompson zachraňuje Winnipeg odpálením kotouče do bezpečí. Zároveň s koncem přesilovky byl pískán ofsajd Montrealu.
17:22'
Teď je to velký tlak podpořený střelou Toffolim. Jets se nevysvobodili a kvarteto v bílém už hledá poslední zbytky sil.
16:56'
Hellebuyck zasáhl proti Caufieldovi. Z druhé strany zase pálil Suzuki, ale druhý přesilovkový zásah z toho opět nebyl.
16:24'
Perry si všiml, že má před brankou úplně zapomenutého Suzikimu. Ani tomu zakončení ale nevyšlo, což Hellebuycka uchránilo od velkých problémů.
16:02'
Gustafsson nabíjel k levému kruhu Caufieldovi, kterému ale střela z jedné vůbec nesedla. Netrvalo dlouho a hosté vyhodili.
15:51'
Dubois se mezi střídačkami ohnal po Toffolim, který se zrovna vyhýbal hitu Connora. Druhá přesilovka ve prospěch Canadiens!
15:28'
Connor Hellebuyck jenom vyrážel Lehkonenův švih zpoza levého kruhu. Trochu to smrdělo nebezpečnou dorážkou, které nakonec nečelil.
15:07'
Carey Price dal po dlouhé době závdavek k přerušení hry, když si ponechal ve své moci Pionkovo nahození ze středu hřiště. Následuje reklamní přestávka.
14:50'
Perreaut si jaksi nevšiml, že na pravém kraji nemá žádného spoluhráče. Montreal se jednoduše ubránil, za hosty hraje u vlastní branky Forbort.
14:03'
Až teď vybruslil z citlivých pozic Pierre-Luc Dubois. Daleko se s pukem nedostal, po jeho odhození raději zamířil na střídačku.
13:40'
Kulak měl co dělat, aby udržel puk v útočném pásmu. Nahodil ho za branku, odkud ho nedostal do úplného bezpečí Josh Morrissey.
13:07'
Hraje se dlouho bez přerušení. Wheeler přijal dlouhou přihrávkou z obranné poloviny, ale golfákem z delší vzdálenosti Price nepřekvapil.
12:25'
Už je to 389 minut, co Montreal v probíhajícím play-off neprohrával. V těchto okamžicích přežil i Stanleyho střílenou přihrávku z levého křídla. Sápal se po ní Wheeler.
12:09'
Caufield zasekl v levém kruhu. Minimálně dvě vteřiny vstoje míchal s kotoučem a pak ho nasměroval k připravenému brankáři.
11:41'
11:25'
Ještě jeden neúspěšný pokus z dílny Kylea Connora. Puk se po hrazení svezl až do středního pásma. To už oslabení Habs končí.
11:11'
Totéž platilo o Connorovi a jeho střele z levého kruhu. Stejný hráč pak otáčel doprava, ale Wheeler přihrávku nezpracoval.
11:00'
Wheeler adresoval přihrávku na osu hřiště. Morrissey si připravil zakončení tahem, ale prostor branky mu nedostačoval.
10:30'
Hellebuyck vyjel až k hostující střídačce, protože se za volným pukem hnal jeden z útočníků. Z pohledu Winnipegu to udělal nejlépe, jak mohl.
10:16'
Nikolaj Ehlers dostal nahrávku k vrcholku levého kruhu, jenže švihem trefil zrovna ten prostor, ve kterém se nacházela nehýbající se lapačka Careyho Price.
10:00'
Hokejisté Jets proměnili v play-off tři ze sedmnácti přesilovek. I to je jeden z důvodů, proč dnes odvrací hrozbu vyřazení.
09:41'
Winnipeg rovněž mohou odpovědět na inkasovaný gól v přesilové hře. Dvě minuty za nedovolené bránění Ehlerse inkasuje Brett Kulak.
09:23'
Blake Wheeler s Coppem bojovali u hrazení. Druhý z nich si posunul puk až k brankovišti a toho Price využil k přerušení hry.
08:01'
Přihrávku Caufielda zachytil Thompson, kterému však byl puk vypíchnut ještě v obranném pásmu. Domácí rozjeli kolotoč přihrávek a dosáhli na vedoucí trefu! Přes Toffoliho a Suzukiho šel puk k modré čáře. ERIK GUSTAFSSON si naznačením střely udělal průzor k brance a švihem o krajní tyč využil početní výhodu. Asistence: Nick Suzuki, Tyler Toffoli.
07:15'
Habs využívají jen 17 % přesilových her. Dnešní první nezahájili podle představ, Lowry vyhrál buly a Jets vyhodili.
06:57'
První přesilová hra pro Montreal! Andrew Copp v souboji za brankou trefil hokejkou do obličeje Kotkaniemiho. Tady nebylo o menším trestu sporu.
06:17'
25:22. Tolik času průměrně tráví v zápasech play-off na ledě Shea Weber. Dnes toto číslo dost možná překoná. Habs totiž chybí další zadák Petry.
05:34'
Nahození Erica Staala se od hokejky Logana Stanleyho odrazilo do ochranné sítě, takže sudí museli opět zastavit čas.
05:05'
Perry se vytočil zpoza branky, jenže zblízka minul. Z levého mantinelu se o něco ještě pokoušel Kulak. Rovněž bez úspěchu.
04:36'
Dánský štírek Ehlers přenášel puk přes celou šířku. Nebyl ale přesný a Montreal se stěhuje se získaným kotoučem do útočného pásma.
04:06'
Zakázané uvolnění zkazilo veškeré ofenzivní plány Canadiens. Následné vhazování po pravici Price ale zvládl Nick Suzuki.
03:45'
Paul Byron nahodil na zadní mantinel, kde zaúřadovala obrana Jets. S rozehrávkou to tak slavné nebylo, takže domácí mají další šanci.
03:09'
Anderson použil hodně důrazu v souboji na mantinelu. Se zemí srovnal Duboise, ale podle rozhodčích se vše vešlo do mezí pravidel.
02:32'
Právě Danault samostatně zaútočil po pravé straně, ale zprava si na amerického gólmana ve službách Winnipegu nepřišel.
02:17'
Ben Chiarot zastavuje hru za vlastní brankou. Oba týmy střídají, na led naskakuje formace vedená Phillipem Danaultem.
01:25'
První akci Montrealu táhl vysunutý Caufield, jenže mnohem urostlejší Forbort ho do blízkosti brankáře Connora Hellebuycka nepustil.
01:03'
Paul Stastny se povedenou kličkou dostal do zajímavé pozice, jenže bekhendem nezasáhl území mezi třemi tyčemi.
00:30'
Carey Price zvládl první prověrku v podobě Forbortovy střely zpoza levého kruhu. Ještě předtím napálil protihráče obránce Pionk.
00:10'
Na zahajovacím vhazování byli úspěšnější hosté, kteří nastupují v bílých, kdežto domácí v typických červených dresech.
00:01'
Chvíli po Winnipegu přichází na ledovou plochu také domácí hokejisté, kterým aplauduje 2500 šťastlivců z řad diváků. Po hymně půjdeme do akce.
Kouč Dominique Ducharme musel před tímto střetnutím provést jednu změnu v sestavě Habs. Týká se zraněného obránce Petryho, místo kterého naskočí ruský mladík Alexandr Romanov.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Edmundson, Kulak, E. Gustafsson, A. Romanov – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, Jo. Benn, Stanley – Dubois, Stastny, Connor – Wheeler (C), Copp, Ehlers – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Vesalainen.

Rozhodčí: Furlatt, Meier – Murchison, Barton.
Vývoj série

Canadiens a Jets zahájili vzájemnou sérii druhého kola nejpozději ze všech, ale paradoxně je dost možné, že ji stihnout uzavřít jako první. To nejpodstatnější se událo už v prvním zápase na ledě Winnipegu. Porážka 3:5 pro něj až tak fatální být nemusela, kdyby se v samotném závěru "nezbláznil" Mark Scheifele a brutálním zákrokem na skórujícího Evanse nedal vedení ligy závdavek pro čtyřzápasový distanc.

Absence prvního centra s celým týmem zatřásla. Winnipeg si očividně přestal věřit a na stadion soupeře se kvůli fotbalové prohře 0:1 stěhoval za stavu 0:2 na zápasy. Také včerejší měření sil zvládli Canadiens. Už poněkolikáté jim skvěle zahrála čtvrtá formace s Perrym, Staalem a Armiou. Tito muži se postarali o tři góly a Habs díky nim zvítězili 5:1. Pomohl i další výborný výkon ještě nedávno kritizovaného Careyho Price. Třiatřicetiletý gólman s desetimiliónovým platem se v play-off může chlubit 93,77% úspěšností zásahů.
Winnipeg Jets

Klub ze studené Manitoby prožil klidnou základní část. Měl jen jeden podstatnější výpadek formy, když v období od 18. dubna do 11. května prohrál devět z deseti zápasů. Hned vzápětí ale šestkrát vyhrál a díky třetímu místu v Severní divizi si střihl sérii prvního kola play-off s nevyzpytatelným Edmontonem. Předpokládal se velký boj, ale realita byla opačná. Winnipeg nedal hvězdným útočníkům McDavidovi s Draisaitlem ani čuchnout, zbytek týmu si rovněž pohlídal a nakonec oslavil hladký postup s bilancí 4:0 na zápasy. Více než týdenní pauza však Tryskáčům neprospěla. Motory zrezivěly a pokud se v příštích dnech nestane zázrak, tak jim sezóna skončí.

Nejproduktivnější hráči:
• K. Connor – 5 bodů (3+2)
• M. Scheifele – 5 bodů (2+3)
• B. Wheeler – 5 bodů (2+3).
Montreal Canadiens

Habs se po dobrém lednovém rozjezdu zadrhli a ani po změně na trenérském postu nepodávali bůhvíjak přesvědčivé výkony. Přesto doklopýtali na konečné čtvrté místo v divizi a zapojili se do bojů o Stanley Cupu. Je to teprve pár dní, co Montreal prohrával s vysoce favorizovaným Torontem 1:3 na zápasy a byl na pokraji vyřazení v prvním kole. V pátém díle série ale vstal z mrtvých a až do konce sedmého zápasu udržel ofenzivní mašinu Maple Leafs na uzdě. Dobrou formu si Canadiens přenesli i do druhého kola. Proti Jets ještě ani vteřinu neprohrávali a dnes mohou dokonat bleskový postup mezi top 4.

Nejproduktivnější hráči v PO:
• T. Toffoli – 8 bodů (3+5)
• J. Armia – 7 bodů (4+3)
• E. Staal – 7 bodů (1+6).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola play-off. V rámci finále Severní divize se můžeme těšit na čtvrtý duel mezi Montrealem a Winnipegem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.