NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Florida - 27. května 2021   02:10

Tampa
Tampa
06:16' Maroon (T. Johnson, Sergačjov) • 33:27' Stamkos (Hedman, Kučerov) • 54:36' B. Point (Kučerov, Černák) • 58:18' Killorn (Černák, Stamkos)
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Stav série: (4:2)
Florida
Florida
Tampa
Charron, McIsaac – Alphonso, MacPherson.
Amalie Arena, Tampa
10 092 diváků
Florida

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemné ráno a hezký zbytek dne. Na početnou příště!
V Amelie Areně je dohráno! Tampa dotáhla šestý duel do vítězného konce a slaví postup do čtvrtfinále, ve kterém narazí na vítěze série mezi Carolinou a Nashvillem! Domácí do dnešního střetnutí výborně vstoupili, dlouho Panterům nedávali šanci se na ledě rozkoukat a když už s nimi soupeř pomalu začínal srovnávat krok, vždy jej uzemnili dalším zásahem. Hosté dnes na západním pobřeží Floridy neodehráli vůbec špatný zápas a do posledních minut se snažili s výsledkem ještě něco udělat, na nějaké výraznější zdramatizování jim ale už nezbývaly síly.

Využití přesilovek: 1/3 – 0/2.
Tampa vítězí v osmifinálové sérii proti rivalům z Miami 4:2 na zápasy a postupuje do dalšího kola! Pro beka Radka Gudase play-off končí!
59:35'
Předčasně opouští hrací plochu Frank Vatrano (FLA), kterého rozhodčí trestají za sekání.
59:34'
Fanoušci v ochozech jsou na nohou a slaví postup svého celku do čtvrtfinále. Ještě se bude vylučovat.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:57'
Utkání se v Amalie Areně už jen dohrává, ani jeden tým už nehraje na sto procent.
58:18'
Tampa právě vstřelila branku!
Dovolím si říct, že je rozhodnuto, Bolts míří do dalšího kola! Opuštěnou klec hostujícího celku zasáhl ALEX KILLORN, který tak rozšířil náskok svého výběru na propastné čtyři zásahy – 4:0! Asistence: Erik Černák, Steven Stamkos.
57:58'
Domácí hráči kontrolují hru, od postupu do čtvrtfinále je dělí pouhých sto dvacet dva sekund.
Dnešní utkání sleduje 10 092 diváků.
57:19'
Kotouč znovu opuštěnou klec Panterů minul o pár metrů, Tampa si připisuje další icing do statistik.
56:39'
Verhaeghe pronesl puk za modrou čáru, hosté kombinují v útoku a snaží se se dopracovat do nějaké lepší střelecké příležitosti.
56:16'
Nahození domácího borce končí na zakázaném uvolnění, dění se tak minimálně na pár vteřin vrátí před Andreje Vasilevského.
55:42'
Panteři hrají vabank, Spencer Knight míří na střídačku! Klec Floridy zeje prázdnotou!
Střely na branku: 23 – 27.
55:09'
A mohlo být definitivně hotovo! Hostující obrana si nepohlídala Colemana, který vyrazil sám proti Knightovi! Ten si nakonec se situací poradil, neměl to ale jednoduché a byl nucen neposednou pryž zalehnout!
54:36'
Tak teď už to Panteři budou mít extrémně těžké, Lightning pět a půl minuty před koncem základní hrací doby rozšiřují svůj náskok na tři branky! Tentokrát na Knighta vyzrál BRAYDEN POINT, který zachytil přihrávku od mantinelu, proklouzl kolem protihráče a následně svoje parádní sólo završil uklizením kotouče k levé tyči – 3:0! Asistence: Nikita Kučerov, Erik Černák.
54:13'
Barkov přes dva protihráče neprošel, a tak aspoň nahodil pryž za Vasilevského. Uvidíme, co Florida vymyslí tentokrát.
53:45'
Bitvu o kotouč za Knightem vyhrál jeden z hostujících borců, Panteři se znovu vrhají do ofenzivní třetiny.
53:19'
Ochranná síť nad domácí brankou se po nějaké době znovu rozvlnila, hra je na pár sekund přerušena.
52:52'
Strälmanova střela se od protihráče odrazila zpět na hokejku švédského beka, ani druhý pokus ale před Vasilevského neprošel.
51:57'
Duclair z pravého kruhu přestřelil, Panterům to v ofenzívě dnes prostě a jednoduše neklape.
51:19'
Forsling přenechal puk Marchmentovi, na kterého se ale rázem sjeli hned tři protihráči. Akce Floridy skončila ještě dříve než pořádně začala.
50:33'
Teď jsme viděli zákrok zase toho druhého gólmana, Vasilevskij je i po padesáti minutách hry pořád neprůstřelný.
Střely na branku: 20 – 24.
50:16'
Výborný mladý gólman hostů znovu ukázal své kvality a udržel naděje svého celku při životě.
49:56'
Spencer Knight převedl rutinní zákrok, střelu Goodrowa z pravého křídla sklepl za brankoviště.
48:50'
Weegar se možná trochu ukvapil. Jeho nahození z prostoru mezi modrou a kruhem postrádalo notnou dávku razance, a navíc bylo zblokováno.
48:12'
Killorna zkušeně zastavil Vatrano, který ho u mantinelu lehkým hitem oddělil od kotouče. Ten následně převzal jeden z hostujících borců.
47:49'
Florida vyhrála buly před svou klecí, jen o pár sekund později se ale dopustila dalšího zakázaného uvolnění. Vhazování se tak bude opakovat.
Střely na branku: 19 – 23.
47:31'
Puk po dalším rychlém výpadu domácích končí ve výstroji Knighta, na řadu přichází komerční pauza.
46:48'
Herní projev hostů doprovází nepřesnosti. Panterům teď vůbec nevychází i jednoduché kombinace, svěřenci kouče Quennevilla začínají působit trochu nervózně.
45:58'
Forčekující Palát okradl u modré čáry protihráče o kotouč a vyrazil dopředu spolu s Pointem, který na mezikruží nezvládl zachytit skákavou přihrávku českého útočníka. Akce Blesků tak rychle skončila.
45:16'
Cirelli zpoza branky nabil na bližší kruh nezastavitelnému Stamkosovi, další projektil kapitána Lightning byl však zblokován bránícím Panterem před brankovištěm.
44:47'
Závod o kotouč tentokrát vyhrál Acciari, kterého ale dojíždějící Stamkos okamžitě přišpendlil k mantinelu.
43:58'
Dění se přesunulo zase na floridskou část kluziště. Hedman poslal pryž na kruh Kučerovovi, kterému následné zakončení příliš nesedlo.
43:21'
Štěstí z kruhu zkusil Forsling, který přestřelil. Hosté se ale i nadále drží v útočném pásmu a snaží se aspoň trochu zatlačit na pevnou domácí defenzívu.
42:47'
McDonagh nahodil puk podél mantinelu až za Knighta, Panthers se kotouče rychle ujali a znovu míří vpřed.
42:18'
Vasilevskij si na své konto připsal další dva zákroky, v rozmezí několika sekund vyzrál na Weegara i na Montoura.
41:42'
Tampa svým sokům trochu zavařila, ti se rozhodli gradující nápor domácích Blesků ukončit vyhozením pryže na zakázané uvolnění.
41:20'
Anthony Cirelli nemířil úplně přesně, gólman Floridy se za jeho projektilem z modré čáry jen ohlédl.
40:50'
Gourde nehodlal komplikovat situaci a hned po průjezdu do útočného pásma vystřelil, jeho zakončení jeden z protihráčů zblokoval. Puk se odrazil do ochranné sítě nad Knightem, poprvé se přerušuje.
40:16'
Je to tu; teď, nebo nikdy! Pokud Panthers nenajdou recept na Vasilevského v následujících dvaceti minutách, jejich putování sezónou bude u konce!
40:01'
Lightning mají po čtyřiceti minutách hry nesmírně blízko k postupu do dalšího kola, Panterům zbývá jen jedna třetina na záchranu jejich slibně rozehraného ročníku! Prostřední část už byla o něco vyrovnanější než ta první, i tak ale kotouč zaletěl jen do sítě hostů. Tentokrát ho tam dopravil domácí kapitán Stamkos, a díky němu tak Tampa drží dvoubrankový náskok. Udrží si ho až do samotného konce, nebo Florida ještě neřekla své poslední slovo? Uvidíme po pauze!

39:55'
Tak tohle byla trochu kuriózní situace! Nepřesné nahození jednoho z hostujících borců před brankoviště se od položeného protihráče odrazilo k Vasilevskému, který tak musel ještě v posledních sekundách druhé třetiny vytáhnout z rukávu další kvalitní zákrok!
39:36'
Častěji jsou v závěru druhé periody na kotouči hráči Floridy, kterým se ale nedaří se udržet v útočném pásmu. Suneme se do finiše.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:46'
Lomberg z posledních sil prokličkoval zpoza klece až před branku, ohrozit Vasilevského už ale nedokázal. Domácí hráči ho připravili o puk.
38:11'
Kočky si do svých statistik zapisují další zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Knightem.
37:49'
Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.
37:20'
Fanoušci se hodně zlobí, po pravé straně unikající Cirelli byl dojíždějícím Weegarem těsně před brankou sražen k ledu! Podle rozhodčích se však jednalo o zákrok v mezích pravidel, a trestné střílení se tedy nekoná! Jedeme dál!
36:50'
Z početní výhody Floridy zbývá jen posledních několik sekund, tohle už domácí nejspíš ubrání.
36:14'
Po souhře s Huberdeauem z velké vzdálenosti pálil Barkov, který jen orazítkoval plexisklo za brankou.
35:29'
Po sérii přihrávek z pravé strany vypálil Verhaeghe, Vasilevskij byl na svém místě. Kotouč následně vyletěl až na opačný konec hrací plochy.
35:05'
Na lavici hanby na dvě minuty usedá Michail Sergačjov (TBL), kterého sudí vyloučili za krosček.
Střely na branku: 14 – 18.
34:50'
Panthers náporem donutili jednoho z protihráčů k faulu, tentokrát se bude trestat zase na straně domácích.
33:50'
Tippett se dostal do kvalitní šance, Vasilevskij byl ale znovu rychlejší než střela soupeře! Ke kontaktní brance nechybělo moc!
33:27'
STEVEN STAMKOS přibližuje svůj tým k postupu do čtvrtfinále dalším zásahem, Tampa rychle využívá přesilovku a míří do dvoubrankového trháku! Kapitán Lightning se uvolnil na pravém kruhu a střelou z první následně nekompromisně rozvlnil síť hostující klece – 2:0! Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.
32:53'
Sam Bennett (FLA) míří na trestnou za hrubost, Blesky si podruhé v utkání vyzkouší početní výhodu.
32:29'
Bennett se těsně po projezdu do útočné třetiny dostal do menší výměny názorů s Colemanem, kterého připravil o helmu. Hra poté pokračovala dál, sudí si však situace všimli a Tampě ponechali výhodu.
31:38'
Skákavá přihrávka McDonagha místo na čepeli Pointovy hole přistála až za brankou Floridy, pryž si na své hokejky zase berou hosté.
31:24'
Po těsném ofsajdu domácích borců přišla první menší skupinová strkanice, kterou se rozhodčím rychle podařilo roztrhat. Vylučovat se nejspíš nebude.
Střely na branku: 12 – 18.
30:57'
Vasilevskij i tentokrát vyzrál na velmi aktivního Hörnqvista, ránu švédského matadora zastavil dobře nastavenou vyrážečkou.
30:34'
Gourde krouží s pukem na hokejce po své části hrací plochy, jeho spoluhráči využívají klidnější pasáže dění a bleskově střídají.
29:36'
Knight málem doplatil na svou bídnou rozehrávku, když puk omylem poslal na hůl soka. Celou situaci však zvládl vyřešit vracející se Nutivaara, jenž dotyčného borce rychle od pryže oddělil.
28:57'
Point chtěl nabídnout kotouč Palátovi, riskantní pas prakticky přes celou šíři kluziště se ale nevyplatil. K pryž se dostávají protihráči.
28:33'
Sledujeme litý boj v neutrální zóně, na ledě momentálně hrají prim obrany. Už delší dobu se nepřerušovalo.
27:48'
Domácí gólman opět vyjel ze své klece a zastavil pryž, kterou od něj následně převzal Savard. Blesky sbírají síly na další rychlý výpad před Knighta.
26:55'
Florida naprosto zbytečně překombinovala nebezpečně vypadající akci, Huberdeau místo střely zvolil přihrávku zpět na Tippetta. Tu ale vystihl jeden z bránících borců v modrém.
26:14'
Vasilevskij je stále neprůstřelný, projektil Verhaegheho z hranice pásma ho příliš nepotrápil. Uvidíme, co hosté vymyslí dál.
25:43'
Panthers vyhnali svého soka za modrou čáru a mohou si na chvíli oddechnout, jeden z domácích borců drží pryž za svým vlastním brankovištěm.
25:05'
Barclay Goodrow brankáře nepřekonal, Tampa se ale i nadále drží v útočném pásmu a tlačí na Knighta.
24:27'
Teď se hra na chvíli zase přesunula před Knighta, hosté ale tentokrát svého soupeře ke střele nepustili.
23:55'
Verhaeghe nastřelil lapačku brankáře Tampy, pryž následně vyletěla za modrou čáru. Na tribunách to vře, oslabení Lightning je definitivně u konce.
23:29'
Úplně sám se na Vasilevského vydal Hörnqvist, na jehož zakončení si ruský gólman počíhal! Tohle byla obrovská šance pro Pantery!
22:53'
Puk opět zamával hrací ploše a vydal se pozdravit fanoušky do zaplněných ochozů Amalie Areny.
22:23'
Sledujeme trochu krkolomnou kombinaci ze strany hostujících borců, Tampa má oslabení pod kontrolou.
21:53'
Přesilovku si vyzkouší zase Florida, na trestnou lavici za vysokou hůl míří Ryan McDonagh (TBL).
21:35'
Nyní hrozí zase Panthers, kteří rotují v pásmu Tampy a snaží se se dostat do střel.
20:52'
Stamkos znovu zachytil parádní přihrávku a ranou z první chtěl tentokrát trefit nepokrytý bližší horní růžek, kotouč ale znovu nezamířil tam, kam měl! Jen proletěl kolem klece!
20:27'
Přes obranu Floridy proklouzl Hedman, jehož bekhendové zakončení z kruhu ale Knighta neohrozilo – šlo totiž mimo branku!
20:04'
Po opakovaném úvodním buly začíná druhá třetina, Lightning do ní vstupují početní výhodou.
20:01'
V Amalie Areně zazněla siréna, oba celky se na pár minut vrací zpět do útrob haly. Více ze hry měla v uplynulé úvodní periodě domácí Tampa, jenž svou převahu zvládla nakonec přetavit jen v jediný zásah. Panthers se sice ke konci dějství probrali a snažili se ještě srovnat, po vyloučení Montoura v samotném závěru ale měli znovu trochu jiné starosti. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál, je to stále otevřené.

Střely na branku: 8 – 8.
Zblokované střely: 2 – 3.
Vhazování: 5 – 11.
Bodyčeky: 15 – 13.
Trestné minuty: 0 – 2.
Využití přesilovek: 0/0* – 0/0.

* – Přesilovka domácích bude po pauze pokračovat.
Další třetina začne přibližně ve 3:02.
20:00'
19:36'
Kučerov dlouhou přihrávkou vybídl k rychlému zakončení Stamkose, kterému ale rána z voleje vůbec nesedla. Neposedná pryž vyletěla mimo bojiště.
19:16'
Stamkos střelou trefil jen bránícího Weegara, jenž kotouč následně bez váhání vyťukl za modrou čáru.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:55'
Brandon Montour (FLA) za domácí klecí zahákoval Pointa, Bolts uzavřou první dějství početní výhodou.
18:12'
Do poměrně nebezpečného místa se dostal Marchment, jenž ale z pozice mezi brankovištěm a kruhem zřejmě jen promáchl.
17:37'
Kočky z Miami pomalu ale jistě začínají vystrkovat drápky. Kotouč se nyní doklouzal až k Vasilevskému, který ho pro jistotu přikryl lapačkou.
17:06'
Acciari si v neutrální třetině počíhal na Paláta, jenž ale i přes solidní hit udržel puk na své hokejce.
16:37'
Stamkos zvládl posunout puk na Hedmana, který míří do útoku. Uvidíme, co Lightning vymyslí tentokrát.
15:58'
Momentálně se bojuje hlavně ve středním pásmu, poslední sekundy jsou relativně vyrovnané.
15:29'
Tippett po střetu s jedním z domácích málem skončil na své střídačce, nakonec se však stihl včas dát dohromady a zůstat nohama na ledě.
14:49'
McDonagh hledal na pravém kruhu připraveného Paláta, jeho nabídka ale přes dva bránící protihráče neprošla. Panteři se dostávají k puku a hned vyráží dopředu.
14:27'
Blesky mají stále hru plně pod kontrolou, Brayden Point prováží kotouč za modrou čáru.
13:52'
Po krátké šňůře přihrávek se nyní pokusil odčarovat hostující klec Hedman, ani on ale nebyl úspěšný.
13:24'
Jan Rutta se uvolnil na pravé straně, jeho projektil se od Knightovy výstroje odrazil do ochranné sítě nad brankou. Český bek je v první třetině hodně vidět.
12:57'
Ruskému gólmanovi Barkov nepřišel na kloub ani tentokrát, Vasilevskij znovu zasáhl včas.
12:27'
Forsling z neutrální zóny vyhodil puk za Vasilevského, hosté mohou konečně zajet vystřídat.
11:57'
Tampa má nyní jednoznačně více ze hry, pobyt Floridy před Vasilevským trval jen několik málo sekund.
11:12'
Obrana Panthers se pomalu bortí, přímo před svatyni nyní proklouzl Point! Hosté si ale mohli nakonec pořádně oddychnout, jelikož domácí borec nezvládl pořádně ohrozit Knighta!
10:32'
Lightning i nadále operují před Knightem, delší kombinaci zakončil ranou od mantinelu Rutta. Gólman byl znovu ve střehu.
Střely na branku: 4 – 4.
09:42'
Hedman našel před brankou volného Goodrowa, který z hranice brankoviště zvládl bleskově zakončit! Mladý strážce hostující svatyně ale vytáhl z rukávu další solidní zákrok, pořádně se natáhl a kotouč zastavil betonem!
09:14'
Kučerov z ostrého úhlu neuspěl, Knight si s projektilem zprava poradil a vytěsnil ho svým ramenem.
08:54'
Hru nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, sudí tentokrát pozastavil dění po zakázaném uvolnění Panterů.
08:36'
Pryž po nepovedené prudké přihrávce jednoho z domácích vyletěla mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
Střely na branku: 2 – 2.
07:58'
Florida poprvé v zápase trochu zatopila domácím pod kotlem, Vasilevskij ale situaci rychle vyřešil a pryž na malou chvíli schoval do své rukavice. Míříme do první komerční pauzy střetnutí.
07:36'
Huberdeau nastřelenou přihrávkou poslal pryž na mezikruží rozjetému Montourovi, jehož teč jen tak tak minula tampskou branku!
06:55'
Z ochozů na led prší hlasitý pískot, Gudas za brankou zneškodnil jednoho z protihráčů. Sudí ale celá situace nechala chladnými, trestat se ještě nebude.
06:16'
Bolts zkraje šesté minuty po rychlé akci otevírají skóre a jdou do vedení! Jako první se na střeleckou listinu střentutí zapisuje zkušený forvard PATRICK MAROON, který pryž za bezmocného Knighta doklepl z bezprostřední blízkosti brankoviště – 1:0! Asistence: Tyler Johnson, Michail Sergačjov.
05:55'
Cirelli se rozhodl Knightovy reflexy otestovat z pravé strany, jenže jeho pokus jen proletěl kolem vzdálenější tyče floridské branky.
05:24'
Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, oba celky zatím k zápasu přistupují velmi opatrně. Nechtějí hned zkraje důležitého utkání udělat chybu.
04:52'
Knight zastavil puk před svou brankou a přenechal ho Acciarimu, který ho obratem rozehrál zase dopředu.
04:12'
Kučerov se málem dostal do krásné střelecké pozice, neposedný kotouč mu ale nechtěl zůstat na holi. Bennett mu jej následně vyšťouchl, a definitivně tak tažení ruského fantoma ukončil.
03:34'
Panteři se snaží na Vasilevského branku zatlačit, jenže Lightning mají situaci stále pod kontrolou a forčeku se zvládají bránit.
02:49'
Nutivaara jen tak tak proklouzl do útočného pásma a následně pryž naklepl do bližšího rohu. Finský zadák poté odjel střídat, stejně si počínali i jeho spoluhráči.
02:19'
Úvod utkání zatím patří hráčům Floridy, kteří jsou jednoznačně častěji na kotouči. Nedaří se jim však se usadit před soupeřovým brankovištěm.
01:52'
Sledujeme tahanici o kotouč za Vasilevským, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů.
01:30'
Ruský gólman si poradil se zakončením Hörnqvista ze zadní hranice prostoru pro vhazování, hra je opět na malý moment pozastavena. Buly proběhne po pravé straně klece.
01:07'
Tippettova přihrávka od mantinelu před brankoviště se od brusle jednoho z borců Lightning odrazila za Vasilevského klec, kde se puku ujal jiný domácí borec.
00:36'
Tampa se snaží prorazit za soupeřovu modrou čáru, zatím bezúspěšně. Obrana Floridy pracuje na plné obrátky.
00:09'
Jako první se dopředu vydali Panteři. Barkov se pokusil vypálit z pravého kruhu, kvůli dotěrnému protihráči ale nezvládl svůj projektil namířit přesně mezi tři tyče.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
První lajny jsou seřazeny na modrých čarách, v zaplněné hale za chvilku zazní americká hymna.
Duel začne s mírným zpožděním, jak už je ostatně v NHL zvykem. V Amalie Areně je vše připraveno.
Tak pozor, Barclay Goodrow nakonec dnes přeci jen nastoupí! Osmadvacetiletého kanadského forvarda tak čeká debut v letošním play-off. V základní části nasbíral dvacet bodů (6+14) v pětapadesáti zápasech.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, D. Savard – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn (A), Cirelli, Stamkos (C) – Colton, Gourde, Coleman – Maroon, T. Johnson, Goodrow.

Florida Panthers: Knight (Driedger) – Strälman, Weegar, Nutivaara, Montour, Forsling, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Marchment – Huberdeau (A), S. Bennett, Tippett – Vatrano, Wennberg, Hörnqvist (A) – Lomberg, Acciari, Duclair.

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Alphonso, MacPherson.
Co se československé stopy týče, tu by i tentokrát měli utvářet Ondřej Palát, Jan Rutta, Erik Černák z Tampy a floridský Radko Gudas. Ani jeden by neměl absentovat.
Zranění do hry ani tentokrát nepustí domácího centra Barclaye Goodrowa, v opačném táboře pak na marodce najdeme zadáka Aarona Ekblada.
Jak už jste si mohli přečíst v tweetu níže, do hostujícího brankoviště se i v šestém utkání postaví mladý Spencer Knight. Na druhém konci ledové plochy bude nejspíš znovu čarovat zkušený Andrej Vasilevskij.
Ještě jednou vás zdravím, šestý duel série začíná zhruba za hodinu! Na potvrzení definitivní podoby sestav obou výběrů stále čekáme, nicméně pár věcí je jistých už nyní. Pojďme si udělat rychlý přehled.
Příjemné brzké čtvrteční ráno u sledování play-off NHL! Vyhrocená série dvou floridských rivalů dnes napíše svou šestou kapitolu! Podaří se Panterům z předměstí Miami opět odvrátit vyřazení, nebo tentokrát Blesky už rozhodnou o svém postupu?

Mohlo být hotovo již v úterý, jenže to by nesměl kouč Joel Quenneville vytáhnout z rukávu nečekané eso v podobě mladého Spencera Knighta! Gólman hostů, který ještě dříve v aktuální sezóně hájil barvy Boston College v univerzitní NCAA, úplně otupil soupeřův útok, předvedl šestatřicet zákroků a zaslouženě byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Svůj celek dovedl k vítězství 4:1, na kterém se brankami podíleli Weegar, Marchment, Hörnqvist a Vatrano. Z druhého tábora skóroval jen Ross Colton, a to už hned v úvodní minutě.

Dnes je však nový den a je otázkou, zdali se Panterům podaří úteci hrobníkovi z lopaty i podruhé. Lightning se navíc na rozdíl od předchozí bitvy budou těšit z výhody domácího ledu, která může být vzhledem k tomu, že se po dlouhých měsících mohou do ochozů znovu nahrnout davy diváků, velkou výhodou.

Duel v Amalie Areně začíná těsně po druhé ráno našeho času, nenechte si ho ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.