NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Edmonton - 27. května 2022   03:30

Calgary
Calgary
10:13' Mangiapane (Coleman, Backlund) • 25:41' Backlund (Stone, Coleman) • 35:12' J. Gaudreau (Kylington) • 35:28' Järnkrok (Zadorov)
4:5
(1:0, 3:4, 0:0 - 0:1)
Stav série: (1:4)
Edmonton
Edmonton
27:40' Nurse  (Draisaitl) • 29:56' Puljujärvi  (Hyman) • 34:57' Hyman  (Nugent-Hopkins, Draisaitl) • 36:08' Bouchard  (Draisaitl, Keith) • 65:03' McDavid  (Draisaitl)
Calgary
McCauley, Furlatt – Pancich, Cherrey
Scotiabank Saddledome, Calgary
19 289 diváků
Edmonton

To už je z mé strany vše. Někdy zase u hokeje na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:35 (5:6, 18:13, 7:14 – 6:2)
Zblokované střely – 11:19
Vyhraná vhazování – 39:19
Trestné minuty – 2:4
Hity – 28:23
Hokejisté Edmontonu zvítězili na ledě Calgary 5:4 v prodloužení a celkově vyhrávají sérii 4:1 na zápasy. Již dnes si tedy zajistili postup do finále Západní konference!

Utkání se přitom vyvíjelo pro Flames příznivě. V první třetině otevřel skóre Andrew Mangiapane a ve 26. minutě zvýšil na 2:0 Mikael Backlund. Tím se ale rozjela neskutečná přestřelka. Oilers nejprve otočili vývoj duelu trefami Darnella Nurse, Jesseho Puljujärviho a Zacha Hymana v přesilovce. Ve 36. minutě se povedl během 16 sekund obrat také domácím, o což se postarali Johnny Gaudreau s Callem Järnkrokem. Za dalších 40 sekund ovšem vyrovnal na 4:4 Evan Bouchard. Ve třetí dvacetiminutovce dostali puk do branky pouze hráči Calgary, ovšem Coleman si pomohl bruslí už za hranici pravidel. Rozhodnout se tak muselo až v prodloužení, v němž poslal Olejáře dál kapitán Connor McDavid. Ten přitom do té doby v utkání bodově mlčel.

Konečný stav série – 1:4
65:03'
Edmonton právě vstřelil branku!
CONNOR MCDAVID dnes do této chvíle bodově mlčel. Je to ale právě kapitán Edmontonu, který svůj tým posílá do konferenčního finále! McDavid nejprve donutil za brankou ke ztrátě kotouče rozehrávajícího Hanifina. Následně se u pravého mantinelu dostal k puku Leon Draisaitl, který ho posunul na McDavida a ten střelou z mezikruží na lapačku překonal Markströma. Asistence: Leon Draisaitl.
64:23'
Mike Smith si nyní za brankou poradil s dvojicí forčekujících hráčů a dokázal rozehrát pro své parťáky.
63:52'
Flames jsou v prodloužení zatím lehce aktivnější.
62:43'
Další příležitost Lindholma. Z mezikruží střílel k pravé tyčce, ovšem Smith zakročil betonem.
62:24'
Smith nedokázal zastavit puk, který se odrazil od zadního mantinelu a z pravého kruhu na něj pálil Elias Lindholm. Hostující gólman se však stihl srovnat do zákroku a pohlídal si střelu k bližší tyčce!
61:56'
Od modré vypálil Evan Bouchard. Markström zasáhl pravým betonem.
60:51'
Gaudreau centroval z rohu kluziště puk před hostující branku. Tam ho získávají hráči Edmontonu.
60:01'
Začalo prodloužení.
1. prodloužení začne přibližně v 6:36.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 23:19 (5:6, 18:13, 7:14)
Zblokované střely – 10:19
Vyhraná vhazování – 36:18
Hity – 27:21
Utkání končí po 60 minutách výsledkem 4:4 a vítěze tedy bude muset určit prodloužení! Ve třetí třetině už žádný gól nepadl. Šance ale byly. Za Markströmem zvonila po Hymanově příležitosti tyčka. Domácí Coleman dokonce dostal puk za brankovou čáru. Učinil tak ale bruslí a rozhodčí po kontrole u videa shledali, že počínání útočníka Calgary už bylo za hranicí pravidel.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:28'
Od modré čáry vystřelil Darnell Nurse. Puk je na břiše Markströma.
59:04'
Gaudreau nezkrotil mezi kruhy zatoulaný puk a k zakončení se tak nedostal.
58:43'
Kotouč spadl na střídačku Edmontonu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:02'
Poslední dvě minuty! Ve vzduchu je prodloužení.
57:18'
Yamamoto nyní přenechal Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi, který mířil z mezikruží k pravé tyčce. Markström zasáhl vyrážečkou!
56:32'
Spolupráce dvou nejlepších hráčů Edmontonu. Connor McDavid zavezl puk středem do útočného pásma. Tam nahrál doleva Leonovi Draisaitlovi, který neprostřelil Markströma.
55:35'
Domácí uklidňují hru ve vlastním obranném pásmu. Probíhá všeobecné střídání.
55:02'
Pět minut do konce třetí třetiny. Platí tedy nerozhodný stav.
54:03'
Gól nakonec neplatí! Skvělou práci odvedl Mikael Backlund, který se z pravé strany natlačil až před Smithe. Tomu puk prošel mezi betony a za brankovou čáru ho na brusli dovezl Blake Coleman. Rozhodčí po důkladné kontrole videa shledali, že si Coleman počínal již za hranicí pravidel.
54:03'
Domácí dávají gól... Ale pozor, rozhodčí si ještě celou situaci prohlédnou na videu! Řeší se, zda Coleman kotouč nekopl do branky úmyslně.
53:20'
Domácí si v tuto chvíli už nemohou dovolit chybovat. Každé jejich zaváhání by mohlo znamenat konec sezóny.
52:20'
McDavid nahrál zpoza branky Evanovi Bouchardovi. Ten z pravého kruhu neprostřelil Markströma.
51:42'
Zach Hyman se otočil s pukem na levém kruhu. Jeho střela byla sražena za branku.
51:16'
Elias Lindholm vypálil poměrně ostře z osy hřiště. Smith ale zalepil puk ve výstroji a přerušil hru. Reklamní pauza.
50:46'
Pomalu se blížíme do závěrečné fáze tohoto dramatu. Rozhodne se ještě v normální hrací době?
49:16'
Teď měli domácí velké štěstí! Z mezikruží střílel Evander Kane. Kotouč tečoval bránící hráč do protipohybu Markströma a už to vypadalo, že zamíří za brankovou čáru. Brankář Calgary ho na poslední chvíli zastavil levým betonem!
47:43'
Kotouče se ve vlastním obranném pásmu chopil Mikael Backlund, který s ním dobruslil až na levý kruh. Z této pozice střílel švihem jen do připraveného Smithe.
46:46'
Kotouč vypadl ze hry a tak je tu čas na reklamní přestávku.
46:27'
Hosté nyní drželi hru v útočném pásmu. Tyson Barrie přenechal puk Ryanovi McLeodovi, jehož střelu z osy kluziště vyrazil Markström.
45:37'
Tentokrát dobrý zákrok hostujícího gólmana. Ten schoval do lapačky puk po střele Nikity Zadorova z levého kruhu.
44:59'
Mike Smith chyboval při rozehrávce za brankou. Kotouč nabídl Blakeovi Colemanovi, který trefil z téměř nulového úhlu jen tyčku odkryté klece!
44:02'
Po ráně Codyho Ceciho vyrážel puk Markström. Dorážka už nepřišla.
43:44'
Od modré nahazoval puk Noah Hanifin. Hostující branku netrefil.
43:09'
Hra je poprvé ve třetí třetině přerušena. Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
42:50'
Od modré to zkusil Evan Bouchard. Jeho ránu zablokoval Lewis.
41:20'
Hodně ostrý nástup Oilers do třetí třetiny! Markström musel čelit nebezpečným střelám Kailera Yamamota a Ryana Nugenta-Hopkinse.
40:57'
Zach Hyman se z ničeho nic objevil s pukem před brankou Calgary. Za Markströmem zvonila tyčka!
Třetí třetina začne přibližně v 5:43.
Druhá třetina nabídla bláznivou podívanou! Pořádnou divočinu odstartoval ve 26. minutě pohotovou tečí Stoneovy střely Mikael Backlund, jenž zvýšil na 2:0 pro domácí. Oilers však následně předvedli dokonalý obrat. Ve 28. minutě pálil přesně obránce Darnell Nurse. O chvíli později se postaral o vyrovnání Jesse Puljujärvi, jenž doklepl puk za brankovou čáru po střele Hymana, kterou Markström neudržel. Ve 35. minutě dokonal otočku sám Zach Hyman, který v přesilovce usměrnil na místo určení střílený pas Nugenta-Hopkinse. To ale nebylo zdaleka vše, na řadě byly Plameny. O bleskové vyrovnání se tak postaral Johnny Gaudreau a o 16 sekund později strhl vedení na stranu domácího celku ranou k bližší tyčce Calle Järnkrok. Ani Flames však radost dlouho nevydržela, protože střelou od modré čáry srovnal na stávajících 4:4 Evan Bouchard.
40:00'
38:40'
Těsně po skončení domácí přesilovky pálil z vrcholu levého kruhu Michael Stone. Dobrý zákrok si připsal Smith.
38:37'
Hosté oslabení přežili. Pokračujeme za stavu 4:4.
37:23'
V oslabení se dostal do samostatného úniku Zach Hyman. S ranou mezi betony však proti Markströmovi nepochodil!
36:36'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Evander Kane – 2 min., podrážení.
36:22'
Elias Lindholm těsně před Smithem tečoval kotouč, ovšem ten končí pod brankářem Edmontonu! To byla další velká šance.
36:08'
To je neskutečný zápas! Rychle reagují také hosté, kteří srovnávají na 4:4. Leon Draisaitl nahrál od pravého mantinelu na modrou Duncanovi Keithovi. Zkušený obránce naznačil střelu, místo toho však vrátil kotouč Draisaitlovi. Ten nabil tentokrát EVANOVI BOUCHARDOVI, jenž od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Leon Draisaitl a Duncan Keith.
35:28'
Calgary právě vstřelilo branku!
Uběhlo 16 sekund a domácí zase vedou! Po nepovedené střele Nikity Zadorova se dostal na levém kruhu ke kotouči CALLE JÄRNKROK, který ho napálil k bližší tyčce Smithovy branky. Asistence: Nikita Zadorov.
35:12'
Hostům radost dlouho nevydržela! Oliver Kylington poslal puk za branku Oilers, kde ho sebral JOHNNY GAUDREAU. Ten si s ním vybruslil do střelecké pozice a jeho střela z pravé strany prošla pod pravým betonem Smithe za brankovou čáru. Asistence: Oliver Kylington.
34:57'
Hosté přesilovku rychle využívají a dokonávají tak obrat! Leon Draisaitl našel křížnou přihrávkou Ryana Nugenta-Hopkinse. Ten poslal z pravého kruhu střílenou nabídku na vzdálenější tyčku, u které puk doťukl za brankovou čáru ZACH HYMAN – 2:3. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl.
34:29'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Dillon Dubé – 2 min., napadení. Po reklamní přestávce tedy začne přesilovka Edmontonu.
34:16'
Hosté si v posledních minutách nedělají servítky a opět puk posílají přes všechny čáry.
34:06'
Další icing hostí.
33:30'
Na druhé straně dobře zasáhl Smith po zakončení Eliase Lindholma z pravé strany.
33:07'
Evander Kane se vřítil s kotoučem do útočného pásma. Jeho střelu vyrazil Markström lapačkou.
32:17'
Třetí zakázané uvolnění Olejářů v krátkém sledu.
32:09'
Hned po vhazování následoval další icing.
32:02'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
31:54'
Z pravého kruhu vypálil Dillon Dubé. Smith ukryl kotouč ve výstroji a tak je tu čas na reklamní pauzu.
31:40'
Utkání nabralo obrovské tempo. Hra se přelévá ze strany na stranu a nescházejí také ostré hity.
29:56'
Domácí odehráli velmi dobré střídání, v němž si vytvořili zajímavé příležitosti, ale paradoxně inkasují! Na levém křídle se totiž dostal do brejku Zach Hyman. Ten střílel z kruhu pro vhazování na vzdálenější tyčku. Markström puk neudržel v lapačce, ten mu spadl do brankoviště a toho využil pohotový JESSE PULJUJÄRVI, který černou pryž dopíchl za brankovou čáru. Asistence: Zach Hyman.
28:56'
Leon Draisaitl se nyní dostal do zakončení sám. Domácí brankář předvedl dobrý zákrok.
27:40'
Hosté snižují! Konečně se jim podařilo uspět na buly v útočném pásmu. Leon Draisaitl ho vyhrál sám pro sebe a následně s pukem zamířil za branku. Tu objel a bekhendem nahrál kotouč na osu, kde byl DARNELL NURSE. Ten z první zamířil k pravé tyčce z pohledu Markströma – 2:1. Asistence: Leon Draisaitl.
27:31'
Hosté zatlačili svého soupeře, ovšem chybělo tomu přesnější zakončení. Vše nakonec řeší zalehnutím puku Markström. Následuje reklamní přestávka.
26:18'
Velkou šanci na snížení měl Jesse Puljujärvi. Ten byl sám před Markströmem, ovšem nedokázal dostat puk přes jeho pravý beton!
25:41'
Plameny navyšují své vedení! Andrew Mangiapane získal puk v rohu útočného pásma a předal ho Blakeovi Colemanovi. Ten poslal kotouč po hrazení až na Michaela Stonea, který ho od pravého mantinelu nahodil na branku. Před ní hrací předmět pohotově tečoval MIKAEL BACKLUND, jenž ho přizvedl nad levé rameno klekajícího Smithe. Asistence: Michael Stone a Blake Coleman.
24:50'
Ryan Nugent-Hopkins střílel z pravé strany vedle vzdálenější tyčky. U ní číhal Evander Kane, jenž nedokázal prudký puk tečovat.
24:36'
Domácí zatím dobře brání. To je něco, co se jim v předchozích zápasech série úplně nedařilo.
23:42'
Gaudreau dostával kotouč za hostující obranu. Do šance ho nepustil obránce Nurse.
22:56'
Ryan McLeod to zkoušel z ostrého úhlu. Markström si pohlídal prostor u bližší tyčky.
22:32'
Hosté zahráli na icing. Hra se vrací před Smithovu branku.
22:04'
Andersson rozehrál doleva na Johnnyho Gaudreaua. Ten vystřelil a Smith schoval puk do lapačky.
21:16'
Právě Tyler Toffoli se dostal ke střele, kterou vyrazil Smith.
21:05'
Ryan Nugent-Hopkons se snažil v předbrankovém prostoru přenechat puk Yamamotovi. S ním se však vrátil Toffoli.
20:03'
Také úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí, konkrétně Blake Coleman.
20:01'
Kuriozitou je, že hostující centři vyhráli za první třetinu jediné buly z patnácti. To je hodně tristní bilance.
Hity – 9:8
První třetina dopadla o něco lépe pro Calgary. Domácí dělají vše proto, aby Bitva o Albertu pokračovala i po dnešku a v 11. minutě se ujali vedení, když se po nahrávce Colemana od zadního mantinelu trefil Andrew Mangiapane. Hosté tradičně hrozili především kapitánem McDavidem, jenž se dostal do dvou zajímavých příležitostí, ovšem na brankáře Markströma si zatím nepřišel.
20:00'
19:58'
Po střele hostujícího obránce Darnella Nurse puk přeplachtil přes branku Calgary. V první třetině se už nic nestane.
19:03'
Běží už poslední minuta první třetiny.
18:37'
Na druhé straně neudržel Smith ve výstroji puk po ráně Tylera Toffoliho. Nikdo z domácích se však nedostal k dorážce.
18:26'
Draisaitl předal puk rozjetému Connorovi McDavidovi. Ten se dokázal natlačit až do zakončení, které mu vykopl levým betonem Markström.
17:04'
Fanoušci Calgary ženou svůj tým dopředu. Domácí rozehrávají od své branky.
16:19'
Dobré střídání Flames. Johnny Gaudreau měl před brankou napraženo, ale do střely se netrefil. O chvíli později Smith přikryl volný kotouč.
15:45'
Tvrdá rána Nikity Zadorova netrefila branku Edmontonu.
14:47'
Zakázané uvolnění hostí.
14:33'
Střely na branku – 4:5
14:06'
První lajna Edmontonu si připravila velkou šanci! Leon Draisaitl uvolnil Connora McDavida, který udělal Markströmovi bekhendovou kličku, ovšem už se dostal do ostrého úhlu a puk zůstal ležet před brankovou čarou. Gólman Calgary se rychle zorientoval a hrací předmět včas zalehl.
13:33'
Hosté vyhodili a teď už jsou v plném počtu.
12:42'
Dillon Dubé nahrál na osu Rasmusovi Anderssonovi. Jeho bombu vytěsnil Smith!
11:50'
Z levé strany si vybruslil do dobré pozice Johnny Gaudreau, jenž neprostřelil Smithe. Vzápětí pálil Noah Hanifin, ten ale trefil jen obránce.
11:31'
Dobrou šanci měl Backlund, který z mezikruží netrefil branku. Bude se ale vylučovat. Za vysokou hůl usedne na trestnou lavici Connor McDavid.
10:13'
Fanoušci Flames v aréně i ve venkovní fanzóně se radují! Domácí se totiž ujímají vedení. Za brankou posunul Mikael Backlund kotouč na Blakea Colemana. Ten našel křížným pasem ANDREWA MANGIAPANNEHO a proti jeho ráně z první se Smith nestačil včas přesunout. Asistence: Blake Coleman a Mikael Backlund.
09:20'
Z ostřejšího úhlu vyzkoušel Markströma Kailer Yamamoto. Brankář Flames vyráží.
08:45'
Od modré čáry střílel Cody Ceci. Puk prolétl kolem pravé tyčky domácí branky.
07:56'
Vůbec první střela domácích mezi tyče. Z pravého kruhu ji vyslal Andrew Mangiapane. Puk navíc tečoval bruslí bránící McDavid, ovšem Mike Smith dokázal zareagovat a zakročit!
07:25'
Mikael Backlund se z pravé strany natlačil před hostující brankoviště. Kotouč mu však ujel z čepele a nemohl tak zakončit.
07:07'
Rychlý přechod hostí do útočného pásma. Z pravé strany tak mohl pálit Derek Ryan, puk je ale ve výstroji Markströma. Následuje reklamní přestávka.
06:57'
Hosté se dopustili icingu. Vhazuje se před Smithem.
06:14'
Ryan McLeod vyzkoušel z dálky Markströma. Domácí brankář byl pozorný a vyrazil puk na své obránce.
05:40'
Šance se zatím nerodí. Na střely vedou hosté 1:0.
04:49'
Draisaitl našel Evandera Kanea, který dával McDavidovi. Kapitán Oilers chtěl v útočném pásmu Kaneovi kotouč vracet, ale přihrávka se mu nezdařila.
03:55'
Flames zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Markströmovu branku.
03:11'
Mangiapane nahrával kotouč od zadního mantinelu před hostující branku. Defenzivní povinnosti si splnil Leon Draisaitl.
02:32'
Oilers se dostali do útočného pásma, ovšem nepřesnou nahrávkou Kailera Yamamota se zase vyhodili.
01:50'
Tyler Toffoli se snažil z první opřít do nabídky Dubého. Kotouč ale netrefil dobře.
01:30'
00:54'
Domácí ustáli úvodní nápor elitní řady Edmontonu. Po vystřídání se dostal ve středním pásmu ke kotouči Zach Hyman, který první ranou zápasu vyzkoušel pozornost Jacoba Markströma. Domácí gólman si připsal úspěšný zákrok.
00:01'
Vše je již připravené k pátému pokračování bitvy o Albertu. Calgary se bude snažit odvrátit konec série.
Vrcholí předzápasová show. Hráči už dorazili na ledovou plochu. Nyní zazní národní hymna Kanady.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Kylington, Stone – Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Toffoli, Järnkrok, Dubé – Lewis, Lucic.
Trenér: Woodcroft

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Draisaitl, McDavid (C), Kane – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Hyman – Yamamoto, McLeod, Foegele – Kassian, Ryan, Archibald.
Trenér: Sutter

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Pancich, Cherrey.