NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Rangers - 27. května 2022   01:00

Carolina
Carolina
12:57' Trocheck (Staal) • 29:47' Teräväinen (Jarvis, DeAngelo) • 53:01' Svečnikov (Nečas, Pesce)

3. Brett Pesce (CAR) – 0+1
Carolina byla v tomto utkání lepším týmem a naprosto zaslouženě jde v sérii opět do vedení. Vítězný gól vstřelil ve 30. minutě Teuvo Teräväinen. Stvrzenku vítězství ve třetí třetině ještě podepsal Andrej Svečnikov, který se v téhle sérii prosadil vůbec poprvé.
59:40'
Kotouč je opět až za bránou Rangers a je jasné, že Carolina tohle utkání ovládne.
59:19'
Brett Pesce se dostal k puku a dostal jej až do obranného pásma Rangers. S Canes už to vypadá dobře.
58:29'
Kotouč se po několik odrazech dostal do brankoviště Anttiho Raanty, který jej přikryl pod lapačku.
58:09'
Oddechový čas pro tým New York Rangers.
58:09'
Puk se ocitá po zásahu Adama Foxe v hledišti. Vhazovat se bude ve střední třetině.
57:45'
Igor Šesťorkin míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!
56:50'
Čas plyne a šance Jezdců na vstřelení kontaktní branky stále nepřichází. S Canes už to dnes vypadá více než dobře.
56:00'
Po objetí brány se o bleskové zakončení pokusil Mika Zibanejad, avšak domácí beci jej zastavili.
55:14'
Andrej Svečnikov se situaci dva na dva rozhodl zakončit sám, avšak jeden z beků Rangers jeho pokus přizvedl až do ochranné sítě.
54:25'
Na opačné straně se do samostatného úniku dostal Alexis Lafreniere, avšak ten branku soupeře vůbec netrefil!
53:01'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí přidávají třetí branku! Po pasu Martina Nečase se do samostatného úniku dostal ANDREJ SVEČNIKOV, který jej zakončil úspěšnou kličkou a následným zasunutím kotouče mezi betony. Asistence: Martin Nečas a Brett Pesce.
52:29'
Po dlouhé době se do šance dostali také hosté, a to po šikovné teči Chrise Kreidera, avšak jeho dotyk nyní gólový nebyl.
51:40'
Hraje se už delší dobu bez přerušení a především v obranné třetině Jezdců, což pochopitelně vyhovuje domácím.
50:23'
Z ostrého úhlu zkusil své štěstí Alexis Lafreniere, avšak Antti Raanta se zaskočit nenechal.
49:42'
Domácí se sehráli na zakončujícího Jordana Staala, kterému se pod nohy doslova vrhl Frank Vatrano, jenž pokus zablokoval.
49:10'
Střely na branku ve 3. třetině 9-4
48:27'
Hosté se stále nemohou dostat do ideálního tempa a souvislejšího tlaku.
47:35'
Zakončení Tonyho DeAngela od modré čáry dokázal Mika Zibanejad zablokovat.
46:16'
Do dobré pozice se kotouč odrazil na hůl Tylera Motta, jehož zakončení však Antti Raanta přilepil ke své hrudi.
45:41'
45:23'
Střílené nahozená Jaccoba Slavina tečoval Nino Niederreiter, avšak Igor Šesťorkin ucpal všechny mezery.
44:37'
Také ránu Sebastiana Aha Igor Šesťorkin vytěsnil svou lapačkou. Následně Tyler Motte odpálil puk do bezpečí.
44:05'
S pokusem Setha Jarvise zpoza pravého kruhu si Igor Šesťorkin poradil.
43:41'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
K'Andre Miller – 2 min., vysoká hůl.
43:24'
Nevýrazné nahození Kevina Rooneyho skončilo v lapačce Anttiho Raanty.
42:20'
Po pasu Martina Nečase pálil z osy hřiště Andrej Svečnikov, avšak mířil jen doprostřed brány, kde byl Igor Šesťorkin připravený.
41:29'
S nahozením Jaccoba Slavina od modré čáry neměl Igor Šesťorkin nejmenší problémy.
40:40'
První desítky vteřin ve třetí třetině patřili hostům, avšak žádnou lepší střeleckou pozici si Jezdci nepřipravili.
40:01'
Střely na branku 21-10
Domácí byli aktivnějším týmem také ve druhé třetině a po čtyřiceti minutách vedou zaslouženě na domácím ledě poměrem 2:1. Ve 30. minutě se v přesilovce prosadil Teuvo Teräväinen.
40:00'
39:54'
Hosté odehráli netakticky kotouč na icing, a tak budou mít domácí ještě pár vteřin na skórování.
39:15'
Ryan Strome si s Chrisem Kreider neporozuměl, a tak budou mít ještě možnost domácí k tomu, aby zaútočili.
38:23'
Rozehrávka se Jezdcům nepovedla, a tak se píská zakázané uvolnění.
37:45'
Dlouhý souboj u mantinelu nakonec vyhráli hosté, kteří vydolovali kotouč.
36:53'
Sebastian Aho zůstal v mezikruží nikým nehlídám, když finský forvard trefil pravou tyč!
36:25'
Nahození Jaccoba Slavina viděl Igor Šesťorkin od prvopočátku, a tak neměl se zákrokem problém.
35:35'
Střely na branku 20-9
35:00'
Nahození Franka Vatrana tečoval před brankou v souboji Mika Zibanejad, avšak kotouč následně bránu soupeře minul.
34:25'
Domácí se dostali do dalšího přečíslení, které však vyřešili bídně. Igor Šesťorkin nemusel vůbec zasahovat.
33:37'
Kaapo Kakko nezpracoval přihrávku Bradena Schneidera, a tak se píská icing.
32:33'
Domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, avšak pas Andreje Svečnikova na Sebastiana Aha vystihl Artěmij Panarin, který zastupoval své obránce a poradil si s nastálou situací zkušeně.
31:46'
Ryan Strome trefil Setha Jarvise hokejkou do obličeje a na ledě zůstává po domácím útočníkovi krvavá stopa. O faul se však nejednalo, jelikož hostující forvard pouze pokračoval v přirozeném pohybu holí po střele.
30:45'
Zpoza obránce pálil Nino Niederreiter, avšak Igor Šesťorkin i přes clonu zasáhl úspěšně.
29:47'
Domácí jdou podruhé v zápase do vedení! Tony DeAngelo si na modré čáře vyměnil puk se Sethem Jarvisem, který na levém kruhu našel volného TEUVA TERÄVÄINENA, který si kotouč zpracoval a následně mířil přesně pod horní tyč. Asistence: Seth Jarvis a Anthony DeAngelo.
29:25'
Frank Vatrano – 2 min., hákování.
28:27'
Druhá formace Jezdců si sice vytvořila v útočném pásmu tlak, avšak do žádné větší šance se Panarin a spol nedostali.
27:04'
Z bezprostřední blízkosti pálil bekhendem Teuvo Teravainen, avšak finský forvard nezvedl kotouč dostatečně, a tak si Igor Šesťorkin připsal pohodlný zákrok betonem.
26:05'
Rána Bretta Pesceho byla skryta, avšak Igor Šesťorkin si puk na poslední chvíli našel a efektním zákrokem lapačkou svůj tým podržel.
25:20'
Po dobrém pasu Alexise Lafreniera pálil nebezpečné Filip Chytil, avšak Antti Raanta utěsnil všechny mezery.
24:52'
Hosté nyní vstřelili branku, avšak domácí celek si vzal trenérskou výzvu. Čároví rozhodčí potvrdili ofsajd, a tak se jede dále za nerozhodného stavu.
24:12'
Na ose hřiště zůstal chvíli volný Sebastian Aho, ke kterému se dostal kotouč a finský útočník následně napálil horní tyč!
23:17'
Rána Andreje Svečnikova z pravého kruhu se otřela o brusle Ryana Lindgrena, od kterých se puk odrazil za bránu Rangers.
22:25'
Tyler Motte našel v lepší pozici stojícího Alexise Lafreniera, jehož střelecký pokus domácí zblokovali.
21:39'
Nahození K’Andre Millera se zastavilo o domácí hokejisty, avšak akce Canes byla následně zastavena už ve střední třetině.
20:55'
Po pravém křídle se prohnal Sebastian Aho, jehož bekhendové zakončení skončilo v náruči Igora Šesťorkina.
20:01'
Střely na branku 11-5
Skončila úvodní třetina, ve které měli navrch domácí. Ti šli do vedení ve 13. minutě při vlastním oslabením zásluho Vincenta Trochecka. Hosté však dostali ještě jednu možnost přesilové hry, které využili dokonale, když se prosadil Mika Zibanejad. Skóre je tak po dvaceti minutách nerozhodné.
20:00'
19:00'
Nahození Martina Nečase se otřelo o jednoho z hostů, od jehož kalhot se kotouč odrazil mimo hrací plochu.
18:00'
Domácí jsou po obdržené brance aktivní v pásmu soupeře, avšak Igor Šesťorkin už si delší dobu na kotouč nesáhl.
17:06'
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté druhou přesilovku využívají! Po vyhraném buly si MIKA ZIBANEJAD najel na vrchol levého kruhu, kde mu přišla přihrávka od Artěmije Panarina, do které se švédský útočník pořádně opřel. Zibanejad ranou z první srovnává skóre. Asistence: Artěmij Panarin a Adam Fox.
17:00'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Ian Cole – 2 min., krosček.
15:55'
Domácí motají svým soupeřům v jeho vlastní třetině hlavy. Canes jsou teď na koni.
15:00'
Útočnou akci domácích se rozhodl podpořit také Brett Pesce, avšak ten proti Ryanu Lindgrenovi kotouč ztratil.
13:57'
Hosté jsou inkasovaným gólem opařeni. Nyní se jim nedaří založit kloudnou útočnou akci.
13:05'
12:57'
Domácí jdou v oslabení do vedení! Ti se po chybě Jacoba Trouby dostali do přečíslení dva na jednoho, které po krásné přihrávce Jordana Staala úspěšně zakončil VINCENT TROCHECK. Asistence: Jordan Staal.
12:27'
Domácí se zatím brání bez potíží. Nyní už podruhé odpálili kotouč do bezpečí.
11:59'
Střílený pas Miky Zibanejada tečoval Ryan Strome, avšak pouze nad bránu soupeře.
11:05'
Andrej Svečnikov – 2 min., vražení na hrazení.
10:56'
Hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho, které chtěl řešit Alexis Ladreniere střelou, avšak Jaccob Slavin se mu na poslední chvíli vrhnul pod nohy, a tak Antti Raanta zasahovat nemusel.
10:05'
Teď ale rozehráli špatně domácí hokejisté, a tak se píská icing v jejich neprospěch.
09:27'
Domácí teď dobře forčekují rozehrávku soupeře, který si s touto situací moc neví rady.
08:30'
Seth Jarvis našel volného Teuva Teravainena v mezikruží, jehož rána byla hostujícím obráncem přizvednuta nad bránu.
07:19'
Spletitá situace před brankou hostů, když Alexis Lafreniere vychýlil bránu v momentě, kdy se zdálo, že kotouč přechází brankovou čáru, nicméně kus černé gumy sice brankovou čárou přešel, avšak pár centimetrů od levé tyče, a tak se bude pokračovat za bezbrankového stavu.
06:50'
Hostující třetí formace měla výborné střídání, během kterého několikrát ohrozila branku soupeře, avšak domácí tuto minutu ustáli.
05:51'
Ryan Lindgren obral Andreje Svečnikova o kotouč, avšak následně špatně rozehrál, a tak se píská icing.
05:27'
Zpoza obránce vypálil Jordan Staal, avšak kapitán domácích trefil jen připravenou lapačku Igora Šesťorkina.
04:24'
Kotouč se ocitá mimo hrací plochu, a tak se za malou chvíli bude vhazovat v obranném pásmu Canes.
03:39'
Rána Nina Niederreitera zpoza levého kruhu skončila jen na vyrážečce Igora Šesťorkina.
02:54'
Domácí se prodrali do útočného pásma, avšak nepřesná přihrávka Jesperi Kotkaniemiho je vyhnala až za vlastní bránu.
02:05'
Martin Nečas se nebezpečně vytočil zpoza brány a první úspěšný zákrok si musel připsal i hostující gólman.
01:33'
První ránu si po vyhraném buly v útočném pásmu připsal Adam Fox, avšak Antti Raanta si kotouč našel a úspěšně zasáhl lapačkou.
01:00'
Domácí hokejisté strávili úvodní minutu zápasu v útočném pásmu, avšak bránu soupeře neohrozili.
00:01'

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho (A), Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal (C), Fast – Martinook, Kotkaniemi, Domi.
Trenér: Rod Brind’Amour

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba (A), Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Motte – Kakko, Rooney, Reaves.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Kozari, Lee – Brisebois, MacPherson.