NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Washington - 4. května 2022   01:30

Florida
Florida
17:55' Bennett (Gudas, Verhaeghe) • 20:43' Giroux (Montour, Huberdeau)
2:4
(1:1, 1:0, 0:3)
Stav série: (0:1)
Washington
Washington
03:48' Wilson  (Mantha, Schultz) • 48:14' Kuzněcov  (Ovečkin) • 50:37' Oshie  (Bäckström, Orlov) • 59:11' Eller
Florida
Bobrovskij (Knight) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Chiarot, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), Bennett, Giroux – Marchment, Lundell, Reinhart – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist.
McIsaac, Furlatt – Gibbons, Kovachik
FLA Live Arena, Sunrise
Washington
Vaněček (Samsonov) – Fehérváry, Carlson (A), Orlov, Jensen, T. van Riemsdyk, Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Sheary – M. Johansson, Bäckström (A), Wilson – Mantha, Eller, Oshie – Jo. Larsson, Dowd, Hathaway.

3. Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, úspěšnost 91,9%
Washington Capitals vyhrává tento zápas 4:2. Hosté se prosadili jako první, uspěl Tom Wilson. Následně domácí Sam Bennett a Claude Giroux otočili vývoj zápas. Ve třetí třetině však hosté rozhodli o své výhře. Nejprve Jevgenij Kuzněcov srovnal na 2:2, a pak hosty do vedení poslal T. J. Oshie. Prázdnou branku pak trefil Lars Eller.

Capitals i díky dobrému výkonu brankáře Vítka Vaněčka bere tento zápas a v sérii jde do vedení 1:0 na zápasy.

59:25'
Florida hraje znovu bez brankáře, ale už není čas.
59:11'
Washington právě vstřelil branku!
Florida chybovala v útočném pásmu a do opuštěné domácí branky poslal puk z velké dálky LARS ELLER.
58:44'
MacKenzie Weegar pálil, Vítek Vaněček odrazil puk do rohu. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
58:33'
Domácí hrají v šesti.
58:17'
Capitals mají kotouč pod kontrolou, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Sergej Bobrovskij překazil velkou šanci hostů.
57:09'
Puk je ve středním pásmu, Florida musí rozehrávat od své branky, čas z jejího pohledu ubíhá velmi rychle.
56:40'
MacKenzie Weegar dostal hru do útočného pásma, ale spoluhráč se do šance nedostali. Orlov dobře zapracoval.
56:03'
Domácí fanoušci se hlasitě ozývají, vědí, že Panthers potřebují jejich pomoc.
55:34'
Gustav Forsling rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Jeho tým se do útočné třetiny na první pokus nedostal.
55:20'
Carter Verhaeghe se marně pokoušel dostat do útočného pásma, soupeř jej připravil o puk.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek přišel o náskok a nyní prohrává.
54:13'
Mason Marchment pálil, Vítek Vaněček kryje jeho pokus. Buly před českým brankářem, ale nejprve komerční přestávka.
53:40'
Carter Verhaeghe byl volný před brankou, ale poskakující puk zpracovat nedokázal.
53:08'
Jonathan Huberdeau autorem další domácí zajímavé akce, ale brankář ho vychytal. Vítek Vaněček se nyní vytáhl proti střele soupeře.
52:52'
Aleksander Barkov dostal přihrávku do druhé vlny, jeho rána bez přípravy však končí nad.
52:19'
Gustav Forsling postupoval do útočného pásma, ale ohrozit branku soupeře nedokázal. Dobře si počínala obrana domácích.
51:20'
Vítek Vaněček přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
50:37'
Poprvé v zápase jde hostující celek do vedení, výbornou přihrávku spoluhráče šikovně tečoval do branky T. J. OSHIE. Hostující hráč přetlačil obránce, a tak mohl v pohodě zakončovat. Asistence: Nicklas Bäckström a Dmitrij Orlov.
50:11'
Domácí obránce pálil od modré čáry, Vítek Vaněček kryje kotouč, komerční přestávka, a pak buly v útočném pásmu Floridy.
48:39'
Ben Chiarot pálil od modré čáry, jeho pokus dokázal vyrazit hostující brankář, domácí se k dorážce nedostali.
48:14'
MacKenzie Weegar chyboval ve středním pásmu, přišel o puk. Do šance se pokoušel dostat Ovečkin. Nakonec se do brejku propracoval JEVGENIJ KUZNĚCOV. a s brankářem si dokázal poradit. Máme vyrovnáno. Asistence: Alexandr Ovečkin.
47:46'
Nicklas Bäckström zblokoval střelecký pokus domácího hráče, Florida se pokouší hrát aktivně, ozývají se také fanoušci.
47:20'
Aleksander Barkov se dostal do útočného pásma, Trevor van Riemsdyk jej stínoval, a tak domácí hráč nedokázal nic vymyslet.
46:55'
Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, Huberdea pálil z bezprostřední blízkosti, trefil brankáře.
45:52'
Garnet Hathaway se pokoušel dostat do brejku, ale Gustav Forsling se výborně vrátil a akci soupeře zastavil.
45:24'
Alexandr Ovečkin měl dobrou střeleckou pozici, ale nedokázal přesněji vypálit. Obrana mu nedala dostatek prostoru.
44:00'
Zakázané uvolnění přerušilo hru, vhazovat se nyní bude před brankou Capitals.
43:03'
Ryan Lomberg se dostal k odraženému puku, a tak rychle zakončoval. Vítek Vaněček byl připravený.
42:44'
Hostující celek vede na střely 32:21, ale na góly těsně prohrává.
42:15'
Capitals rozehrávají od své branky, následně se Anthony Mantha dostal do útočného pásma, ale rána se mu nepovedla podle představ.
40:59'
T. J. Oshie vedl zajímavou šanci, následně zakončoval Anthony Mantha. Ani on ani následně Oshie nedokázali prostřelit brankáře Floridy. Sergej Bobrovskij se vyznamenal.
40:37'
Florida nyní rozehrává od své branky, sledujeme poklidný úvod třetiny.
40:17'
Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí hokejisté drží těsné vedení.
40:01'
Ve druhé třetině se dokázali domácí prosadit, díky čemuž vedou o jednu branku. Trefil se Claude Giroux, který poslal do branky odražený puk.
40:00'
39:41'
Tak ještě jedno buly po zakázaném uvolnění domácích.
39:31'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:37'
Johan Larsson se propracoval do útočné třetiny, ale obrana domácích k němu rychle přistoupila.
38:27'
Mason Marchment nahodil kotouč na branku, gólman Vítek Vaněček si v pohodě poradil.
38:07'
Anthony Mantha vybojoval puk a zkoušel se individuálně prosadit, ale nepodařilo se mu to. Následně hrají domácí.
37:30'
MacKenzie Weegar musel za svou branku, odkud rozehrává. Domácí mají problémy s přechodem do útočné třetiny.
37:27'
Vítek Vaněček kryje ránu, kterou od modré čáry vyslal Aaron Ekblad.
37:11'
Necelá minuta zbývá do konce domácí početní výhody a oba kluby střídají.
36:50'
Sledujeme přesilovku Floridy, ale domácí se nemohou dostat stabilněji do útočného pásma, hosté dobře brání.
36:22'
Tlak domácích pokračuje dál, následně o puk přišli, a tak mohli hosté vyhodit. Pak se Florida dostala do ofsajdu.
36:00'
Přesilovku hrají domácí, Jonathan Huberdeau pálil rychle po buly, ale brankář Vítek Vaněček si dokázal poradit.
35:51'
Komerční přestávka.
35:51'
Johan Larsson – 2 min., sekání.
35:25'
Aaron Ekblad od modré čáry jen protáhl brankáře soupeře, výraznější šance to rozhodně nebyla.
35:01'
Aleksander Barkov hraje hodně aktivně, znovu se objevil ve střelecké pozici, ale ani tentokrát nezkrotil puk.
34:22'
Capitals přišli o puk, Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov měli možnost dva na jednoho, ke střele se ale tým nedostal. Puk odskočil od hokejky.
34:03'
Hosté měli další příležitost, ale trefili jen brankáře.
33:37'
Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři, hostující celek je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 27:16.
33:26'
Mason Marchment – 2 min., nesportovní chování.

Anthony Mantha – 2 min., sekání.
33:26'
Domácí branka po zákroku brankáře vypadla ze svého postavení, a tak je přerušená hra, bude se vhazovat ve středním pásmu.
32:41'
Florida měla možnost dva na jednoho, ale v rozhodující chvíli přišla o puk.
31:43'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, Anthony Mantha měl dobrou střeleckou pozici, ale pálil nad.
31:11'
Hraje se spíše ve středním pásmu, následně brankář hostů přerušil hru, nechtěl rozehrávat.
31:00'
30:10'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Florida přesilovka neproměnila.
30:03'
29:50'
Patric Hörnqvist a Mason Marchment kombinovali v útočném pásmu, ale hosté velmi dobře brání.
29:04'
Jonathan Huberdeau měl zajímavou střeleckou pozici, ale trefil jen střed branky, kde byl pozorný gólman.
28:15'
Přesilovku hraje domácí celek, který se zatím ale nemůže dostat do útočného pásma.
28:03'
Martin Fehérváry – 2 min., držení.
27:54'
Conor Sheary měl velkou šanci, dostal se před branku a zakončoval. Brankář Sergej Bobrovskij udržel puk ve výstroji.
27:15'
Carter Verhaeghe měl dobrou příležitost, vřítil se do útočného pásma, ale trefil jen brankovou konstrukci. Možná jemně zasáhl brankář Vítek Vaněček.
26:52'
Brandon Montour dostal hru do útočného pásma, jeho spoluhráči se pokoušeli něco vymyslet, ale nezakončili přesně.
26:26'
Garnet Hathaway dohrál akci, najel do brankáře, a pak mu spadla maska. Následně se do něj pustili obránci. Komerční přestávka.
25:26'
Hraje se rychlý hokej, což musí fanoušky bavit. V areně vládne velmi dobrá a hlučná atmosféra.
25:06'
Zdá se, že vylučovat se nebude, hrát se bude tedy pět na pět.
25:06'
Za brankou Floridy se strhla potyčka, uvidíme, jak to sudí vyřeší.
24:47'
Conor Sheary se propracoval k zakončení, ale jeho pokus dokázal betonem vykopnout brankář.
23:53'
Barkov vedl zajímavou domácí akci, ale on ani spoluhráči se do střelecké pozice nedostali.
23:26'
Anthony Duclair vylepšil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale Ben Chiarot minul branku.
23:00'
Radko Gudas se výborně vrátil před svou branku, kde vybojoval puk a zastavil tak akci soupeře.
22:11'
Sergej Bobrovskij kryje velkou šanci Capitals, domácí brankář své spoluhráče podržel.
21:57'
Mason Marchment postupoval do útočného pásma, dostal se do dobré pozice, ale byl atakovaný soupeřem. Sudí nechávají hru plynout.
20:43'
Florida právě vstřelila branku!
K velké radosti domácích fanoušků jde Florida do vedení, první střelu brankář Vítek Vaněček nedokázal udržet, a pak zakončoval CLAUDE GIROUX. Kotouč nasměroval za brankovou čáru. Asistence: Brandon Montour a Jonathan Huberdeau.
20:18'
Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetiny, následně se hosté provinili zakázaným uvolněním.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, skóre je aktuálně vyrovnané.
20:01'
Hostující celek se dostal do vedení, trefil se Tom Wilson. Trpělivě hrající Florida dokázala vyrovnat, po Gudasově přihrávce pálil přesně Sam Bennett.
20:00'
19:39'
MacKenzie Weegar to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal.
19:20'
Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.
18:44'
Domácí celek pokračuje po vstřelené brance v aktivní hře, Mason Marchment střelou z otočky neuspěl.
17:55'
Máme vyrovnáno. Gudas připravil puk pro spoluhráče, kterým byl SAM BENNETT. Ten si vylepšil střeleckou pozici a rychlou střelou dokázal prostřelit brankáře Washingtonu. Asistence: Radko Gudas a Carter Verhaeghe.
17:20'
Domácí rozehrávají od své branky, Barkov se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl povedený.
16:40'
Brandon Montour se dostal do útočného pásma, byl tísněn obránci, ale i tak dokázal vypálit. Minul branku.
15:33'
Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov se propracovali do útočného pásma, ale výrazněji domácí branku neohrozili.
15:10'
Oba týmy střídají, hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
14:31'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Capitals, Vítek Vaněček musí být pozorný.
14:15'
Hosté vedou střelecky 13:7.
13:50'
Anthony Mantha se dostal k puku a rychle zakončoval, Sergej Bobrovskij vykopl puk betonem před sebe, a pak hráli obránci.
13:42'
13:32'
Domácí hráči vyhazují přes všechny čáry.
13:26'
Sergej Bobrovskij kryje puk, velmi dobře hrají hosté přesilovku, ale nyní si vylámali zuby na brankáři Floridy.
13:04'
Nicklas Bäckström měl před sebou odkrytou část branky, ale trefil jen ležícího obránce, tlak hostů je velký.
12:40'
T. J. Oshie z bezprostřední blízkosti minul branku, jeho ráně nechybělo moc.
12:21'
Jeho spoluhráči nyní vyhazují přes všechny čáry, sledujeme dobrou defenzivní hru Floridy v oslabení.
11:52'
Florida neproměnila situaci tři na jednoho, stejná situace byla také na druhé straně, ale se střelou si Sergej Bobrovskij poradil.
11:42'
11:42'
Ben Chiarot – 2 min., nedovolené bránění.
11:21'
Hostující celek zahrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vaněčkovo.
10:34'
Johan Larsson měl obrovskou šanci, objevil se sám před brankou, ale trefil jen výstroj brankáře.
10:10'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hostující celek vede o jednu branku.
09:43'
Anton Lundell vyslal dobrou střelu, ale branku o malý kousek minul. Hledištěm to jen zahučelo.
09:24'
T. J. Oshie se dostal do útočného pásma, jeho pokus o střelu byl rychle zblokovaný.
09:03'
Alexandr Ovečkin měl obrovskou příležitost, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře Floridy.
08:09'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej. Domácí se usadili v útočném pásmu, ale Vítek Vaněček byl pozorný.
07:43'
Florida nahodila puk do útočného pásma, Vítek Vaněček přerušil hru. Komerční přestávka.
07:09'
Kromě gólové šance jsme zatím výraznější příležitost neviděli, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
06:25'
Domácí hokejisté se pokoušeli rychle přenést směr hry, což se jim nepodařilo, vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před jejich brankou.
05:51'
Ben Chiarot se dostal ke střele od modré čáry, jeho rána končí ovšem vedle branky.
05:45'
Vítek Vaněček měl dobrý výhled a se střelou si dokázal poradit, vhazovat se bude před jeho brankou.
05:22'
Aleksander Barkov se propracoval ke střele přes obránce, z osy hrací plochy zkoušel poslat puk na vzdálenější tyč, minul.
04:50'
Jonathan Huberdeau hledal spoluhráče, ale neuspěl, následně to zkusil individuálně, dostal se do útočného pásma, ale nevystřelil.
04:25'
Hra se nyní přesunula před branku Capitals, ale domácí celek se do střelecké pozice dostat nedokázal.
03:48'
Těsně po skončení přesilovky se prosazuje hostující celek, který využil pokračující tlak. Z dorážky dokázal poslat kotouč do volné části branky z mezikruží TOM WILSON. Asistence: Anthony Mantha a Justin Schultz.
03:28'
Gustav Forsling dokázal vyhodit až k modré čáře, ale hosté zachytili puk.
03:17'
Alexandr Ovečkin byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale neuspěl. Následně domácí vyhodili.
02:50'
Gudas se vrací do hry, domácí hrají ve čtyřech. Capitals přesilovku pět na tři využít nedokázali.
02:25'
Sergej Bobrovskij kryje další střelecký pokus soupeře. Hodně hrají hodně aktivně přesilovku, tlačí se do zakončení, ale nyní Alexandr Ovečkin neuspěl.
01:53'
Washington vyhrál buly a hned kombinuje v útočné pásmu. Sergej Bobrovskij vyrazil střelu soupeře.
01:48'
Hostující celek má přesilovku pět na tři a hrát ji může až 61 vteřin.
01:48'
MacKenzie Weegar – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
01:30'
John Carlson rozehrává od své branky, hostující celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
01:10'
Úvodní přesilovku v zápase hraje hostující celek, následně je hra přerušená. Vhazovat se bude znovu pře brankou Floridy.
00:50'
Radko Gudas – 2 min., vysoká hůl.
00:30'
Alexandr Ovečkin na druhé straně si sjel pod kruh a vypálil, jeho pokus se od tyče odrazil do hry, utkání pokračuje dál.
00:06'
Jako první se ke střele dostali domácí, Aaron Ekblad však od modré čáry minul branku.
00:01'
Utkání by mělo začít okolo 1:40.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Weegar, Ekblad, Forsling, Gudas, Chiarot, Montour – Verhaeghe, Barkov, Duclair – Huberdeau, Bennett, Giroux – Marchment, Lundell, Reinhart – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Fehérváry, Carlson, Orlov, Jensen, T. van Riemsdyk, Schultz – Ovečkin, Kuzněcov, Sheary – M. Johansson, Bäckström, Wilson – Mantha, Eller, Oshie – Jo. Larsson, Dowd, Hathaway.
Florida vede NHL se 4.11 vstřelenými góly na zápas. Florida také měla 29 vyhraných zápasů, v nichž otáčela nepříznivý stav. Washington získal ve venkovních zápasech 68,3 % z maximálního možného počtu bodů a v tomto ohledu byl nejlepším.
Na domácí straně jsou fanoušci zvědaví na Huberdeaua, na straně Washingtonu bude pozornost upřena na Ovečkina. Mimochodem, Ovčekin v 17 NHL sezonach ani jednou nevynechal play-off.
Vzhledem k výkonům v základní části lze oba týmy pasovat do následujících rolí. Florida vyhrála Prezidentovu trofej, takže budou v sérii jasný favorit. Naopak Washington postoupil do play-off přes divokou kartu a v sérii jsou jasným outsiderem.
Fanoušci Floridy mají radost ze zprávy, že se do sestavy vrací Aaron Ekblad. Obránce trénoval už v pondělí a do prvního zápasu série nastoupí. Zmeškal kvůli zranění v dolní části těla posledních dvacet zápasů základní části NHL.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase prvního kola play-off proti sobě nastoupí Florida Panthers a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.