NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Tampa - 4. června 2022   02:00

Rangers
Rangers
05:59' Miller (Vatrano, Kreider) • 17:32' Kakko (Fox, Chytil) • 41:21' Zibanejad (Fox, Kreider)
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Stav série: (2:0)
Tampa
Tampa
02:41' Kučerov  (Hedman, Cirelli) • 57:58' Paul  (Perry, Kučerov)
Rangers
Jean Hebert, Chris Rooney – Ryan Gibbons, Brad Kovachik
Madison Square Garden, New York
Tampa
Vasilevskij (Elliott) – Hedman, Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov, Foote, Rutta – Stamkos (C), Cirelli, Kučerov – Palát, Paul, Killorn – Hagel, Colton, Perry (A) – Maroon, Bellemare.

S konstatováním, že New York Rangers po výhře v prvním utkání poměrem 6:2 zvítězil i druhý zápas finále Východní konference nad Tampou Bay, tentokrát poměrem 3:2 a ujímá se tak vedení v sérii 2:0 na zápasy, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý.

Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 16:50
Jan Rutta (TBL) – 0+0, -1 účast na ledě, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 14:36
Tři hvězdy utkání

1. Adam Fox (NYR) – 0+2
2. Frank Vatrano (NYR) – 0+1
3. K'André Miller (NYR) – 1+0
Tampa Bay se ujala vedení ve třetí minutě, když přesilovku využil Nikita Kučerov. Jenže domácí odpověděli rychlým srovnáním z hole K'André Millera. Na konci třetiny měl Filip Chytil hokejku v akci, kdy Fox našel na brankovišti Kaapa Kakka a ten se nemýlil.

Ve druhé části byli domácí dlouho lepší a jejich třetí branka visela ve vzduchu. Tampa se prakticky k ničemu neměla a až v závěru periody zahrozila. Domácí si nakonec třetí gól schovali na čas 41:21, kdy Fox získal laxní vyhození Kučerova, na modré našel Miku /Zibanejadaa jeho následná rána z vrcholu levého kruhu šla přesně do šibenice.

V závěru zápasu se domácí soustředili na pevnou defenzívu, přesto dvě a půl minuty před koncem inkasovali. Corey Perry se zakončujícím Nickem Paulem vyšachovali domácí obranu i Šesťorkina, ale i přes následný drtivý tlak už Rangers výhru uhájili – 3:2.
Rangers se ujímají vedení v sérii nad Tampou Bay 2:0 po dvou domácích zápasech. Byť si v závěru cestu k druhému vítězství v sérii hodně zkomplikovali, dosáhli na něj.
59:55'
Ale to mu vůbec nemusí vadit, neboť Rangers vyhodili puk a následuje ofsajd Tampy Bay. To vše 4,7 sekundy před koncem.
59:38'
Hedmanova rána byla sražena těsně vedle levé tyče branky Rangers, kam by Šesťorkin nedosáhl.
59:32'
Uběhlo tak pouze devět sekund.
59:23'
Klíčové buly ovládl Barclay Goodrow. Následuje další icing právě od hráče, který vyhrál buly. Což bylo možná trošku zbrklé.
59:23'
Po zakázaném uvolnění si domácí pochopitelně berou oddechový čas! Do konce zbývá přesně 37 sekund.
59:18'
Extrémní tlak Tampy Bay. Nyní měli domácí snad více štěstí než rozumu, k čemuž napomohl i Igor Šesťorkin. Mohl bych snad až do zítra jmenovat všechny střelce Blesků, kteří se pokusili o srovnání. Ale nikomu se prostě nepodařilo dostat puk mezi tři tyče!
58:46'
Až nyní je Tampa v šesti.
58:16'
Je s podivem, že Tampa měla puk v útočném pásmu a Vasilevskij ještě nejel z branky ven.
57:58'
Tampa právě vstřelila branku!
Zápletka je na světě. Corey Perry vyšachoval s NICKEM PAULEM obranu soupeře a druhý jmenovaný měl dostatek času, aby před Šesťorkinem udělal kličku. Následně útočník Tampy Bay zametl puk podél betonu brankáře k tyči a dává svůj třetí gól v play-off. Asistence: Corey Perry, Nikita Kučerov.
57:49'
Tampa se prostě nemůže pořádně usadit v útočném pásmu, znovu musí s pukem do středního pásma.
57:03'
Hosté nahazují puk do útočného pásma a Vasilevskij jde opět pryč ze své klece.
56:21'
Stamkosovu ránu si našel domácí brankář ve výstroji a jeho protějšek musí nyní zpět do klece. Šestice Lightning si neporozuměla a je z toho zakázané uvolnění.
Na ledě je Stamkos, Hedman, Kučerov, Cirelli, Perry a Palát.
56:11'
Do konce zbývají 3 minuty a 49 sekund a Tampa Bay nechává Vasilevského na střídačce..
56:11'
Igor Šesťorkin drží další střelu na své hrudi. Tohle není pro Tampu dobré a možná budou obě finálové série po dvou zápasech stavem 2:0.
55:50'
A stejně tak se prezentoval dalším zákrokem po ráně Jacoba Trouby z vrcholu pravého kruhu. Do návratu vyloučeného Hedmana zbývá šest sekund a poté by se svěřenci Jona Coopera mohli pustit do hry bez gólmana.
55:35'
Ránu Artěmije Panarina z levého kruhu zastavil dobrým zákrokem Andrej Vasilevskij.
55:17'
Rangers nikam nechvátají a jdou si v klidu pro vyhozený puk. Zaváží ho Panarin s cílem neudělat chybu.
54:35'
Adam Fox na modré zkrotil skákavý puk a udržel svému týmu pásmo. Při pokračující akci ještě zkusil trefit kotouč po dobrém bloku McDonagha.
54:15'
Přesilová hra Rangers je zatím až moc opatrná, čehož soupeř využívá a osvobozuje se.
53:57'
Jeho opakování domácí tým vyhrál a nemusí nikam chvátat.
53:55'
Buly se bude opakovat, čárový nebyl spokojen.
Pokud Rangers tuto přesilovku ubrání, budou velmi blízko k výhře. Ale na letošním mistrovství jsme v rozhodujících zápasech viděli, že dvoubranková ztráta ze závěru nemusí hrát roli.
53:55'
Další políček pro hosty. Victor Hedman se sice velmi zlobí, ale faktem je, že Alexise Lafreniera prostě podrazil. Chtěl mu vypíchnout puk, místo toho zasáhl čepelí hole jeho brusli a juniorský mistr světa už věděl, jak celou situaci zužitkovat.
53:30'
Aréna skanduje Let's go Rangers, domácí hráči cítí ze zaplněného stadionu povolený doping.
51:48'
Kučerov na středu pásma přihrál pro střelu z první Stamkosovi, který se ale k ráně neodhodlal. Dnes to prostě není zápas legendy Tampy, jenž je kapitánem svého týmu devět sezon v kuse a nastřílel za Blesky celkem 518 branek!
51:28'
Další minuta pro Lightning pryč a pouze jedno ohrožení branky soupeře.
50:55'
Anthony Cirelli dostal hit na modré. Nečekal, že by v tomto prostoru mohla vyrůst jedlička s názvem Jacob Trouba.
50:29'
Po buly se sice domácí neosvobodili, ale vzápětí si musí Jan Rutta znovu sjet pro puk až ke své brance.
Ve třetí části je zatím Tampa aktivnější poměrem 7:4 na střely, ale což je to pro hosty platné, když Šesťorkin pustil za svá záda za celý zápas pouze první střelu. Dalších třiadvacet zneškodnil.
50:23'
Až nyní je hra přerušená, hrálo se prakticky pět minut v kuse. Polovina třetí třetiny je minulostí a Rangers si jdou pro druhou výhru v sérii!
50:15'
Obětavost na domácí straně. Nejprve Ryan Strome zblokoval střelu Jana Rutty, poté šel puk po střele hostí mimo tři tyče.
49:52'
Puk po vyhození Rangers nedojede za čáru, takže hosté musí začít zase od Vasilevského.
49:10'
Rangers se lehce osvobozují, posílají puk do středního pásma a jdou střídat. Svou střídačku mají blíže ke své brance, i proto se nyní i přes dílčí tlak Tampy dostanou rychle do hry.
48:34'
Prakticky neviditelný je dnes Steven Stamkos. K současnému času má kapitán Tampy odehráno jedenáct a půl minuty a branku domácích ohrozil jen jednou. Naopak byl dvě minuty na trestné.
48:08'
A hlavně se již dlouho hraje bez přerušení, takže čas se Tampě neúprosně krátí.
47:45'
Předešlá akce byla ale výjimkou, defenzíva Rangers totiž zatím pracuje na jedničku.
46:16'
Pětice hráčů Rangers už mlela z posledního. Ve finále se do zakončení dostal Maroon, který si před brankou našel odražený puk a měl dostatek místa i času. Ale všichni fanoušci Rangers nyní musí aplaudovat Igoru Šesťorkinovi, který udržel svému týmu dvoubrankové vedení!
45:52'
Ani Hedmanova rána od modré nebyla přesná. Lightning se sice tlačí do zakončení, ale zatím bez úspěchu.
44:35'
Tampa má na odpověď stále dostatek času, ale bez přesnosti to nepůjde. Ačkoliv měl Erik Černák na střelu dostatek času, stačili jí domácí hráči zblokovat.
42:42'
Celá Madison Square Garden je na nohou, přece jen vyhrát první zápas 6:2 a vést zkraje třetí třetiny nad Tampou ve finále Východní konference 3:1, to je pro ně velké veselí.
41:21'
Rangers právě vstřelili branku!
Zřejmě asi nejhorší možný začátek pro Tampu, který mohl přijít. Laické vyhození Kučerova sebral kousek za modrou Adam Fox, jenž přihrál do jízdy pro MIKU ZIBANEJADA. Švédský forvard si vybruslil s pukem blíže ke kruhu a pak vyšil milimetrově přesnou střelu do bližší šibenice. Puk se ještě otřel o tyčku a zapadl do klece. Asistence: Adam Fox, Chris Kreider.
Hity: 14-24.
Po většinu druhé třetiny byli domácí lepším týmem a měli i více šancí. Zejména Alexis Lafreniere byl při jednom střídání velmi aktivní, měl zajímavé šance, trefil tyč a poté volný puk z brankoviště zachránil zkušený Corey Perry. Tampa se probrala až na závěr třetiny, srovnat stav ale nedokázala – 2:1.
40:00'
39:20'
Dlouhá přihrávka na Paláta na modrou čáru přesná nebyla. Puk si pro sebe uzmul Šesťorkin, jehož následná rychlá rozehra končí zakázaným uvolněním.
39:00'
Oba týmy mají šedesát vteřin na to, aby byl stav jiný než při odchodu do kabin po třetině první.
38:28'
Igor Šesťorkin má v posledních zápasech výbornou formu, takže střelu od modré v podání svého krajana Sergačjova dobře viděl a pochutnal si na ní jak Adam s Evou na jablku.
38:13'
Rangers dávají kotouč na druhou stranu a napadají soupeřovu rozehrávku.
37:32'
Tempo hry je nyní opět velmi vysoké, jak se na finále Východu sluší a patří. Prakticky se nepřerušuje a hra se stěhuje na druhou stranu k Šesťorkinovi.
36:55'
Zibanejad se zjevil na levém kruhu, kam dostal puk. Jeho slušná rána na vzdálenější tyč nakonec Vasilevského nepřekvapila.
36:25'
Domácí nyní nepřesnou přihrávkou nabídli Tampě útočné pásmo, nicméně Jacob Trouba poté vše vyřešil, jak potřeboval.
35:49'
Lightning navyšují obrátky a domácí hráči by se už nejraději viděli v útrobách Madison Square Garden, samozřejmě se současným náskokem.
35:26'
Cirelliho zkoušel střelu z levé strany, jenže jeho pokus byl sražený mimo tři tyče.
34:36'
Až nyní se Tampa také osměluje a zjišťuje, že dostat se před branku Rangers není tak těžká věc, jak by se mohlo na první pohled zdát.
33:45'
Kučerov sice přihrál na levý kruh pro Sergačjova, jeho rána ale přesná nebyla. Igor Šesťorkin má tak stále ve druhé třetině jen tři zákroky.
33:05'
McDonagh byl hodně liknavý v rozehrávce, což byla voda na mlýn pro domácí. Jenže kombinace opět nebyla dotažena alespoň do střeleckého konce.
32:05'
Převahu domácích nyní ukazuje i dobrý hit jednoho z Jezdců, kterým byla Tampa zastavena na své útočné modré.
Střely na branku: 20-10
31:54'
Filip Chytil si najel na osu kluziště pro přihrávku a střílel z kruhů, na další gól ve Vasilevského síti si ale nadále musí počkat.
31:38'
Jezdci si zatím v pohodě kontrolují vedení a jak je šance, jsou velmi nebezpeční. Tohle není nic, s čím by byla Tampa spokojená.
30:15'
Ani další nepřesnou rozehrávku Rangers nevyužili, přitom byli v přečíslení tří proti dvěma. Jen aby to domácí nakonec nemrzelo.
29:34'
Lightning se nyní nemohou pořádně dostat do zápasu. Případný třetí gól Rangers, od kterého domácí vůbec nejsou daleko, by jim mohl zasadit již nezvratnou ránu.
28:25'
Chytilovi se puk na hokejce zaklepal jak horký brambor, proto český útočník nemohl otestovat pozornost Vasilevského, který v posledních minutách nevypadá úplně jistě.
27:37'
S koncem přesilovky ještě zkoušeli využít početní výhodu Panarin a Zibanejad, ale bez úspěchu. A nechybělo moc, aby se Cal Foote vracející se z trestné lavice dostal do protiútoku.
27:01'
Branka za Vasilevským je posunutá, takže je v permanenci čárový sudí Ryan Gibbons, jenž jí jde uchytit na správné místo.
26:55'
Další rychlý průnik Rangers měl na svědomí kdo jiný než výborně hrající Filip Chytil. Na levém kruhu dal přihrávku pod sebe, leč rána Coppa skončila u Vasilevského.
26:15'
Artěmij Panarin pláchl po pravé straně a s jeho tvrdou ránou měl Vasilevskij co dělat.
25:37'
Cal Foote se prezentoval hrubostí proti Andrewu Coppovi a je z toho třetí přesilovka pro Rangers.
25:37'
Výborný hokej nahoru – dolu je nyní přerušen po tom, co Chytil zavezl puk k Vasilevskému. Bude se totiž vylučovat.
25:28'
Pokus by puk neměl takovou razanci, mohli jít domácí do přečíslení tří proti jednomu. Ale hráči Lightning se stihli vrátit.
24:28'
Frank Vatrano mohl zvýšit náskok domácího týmu, ale jako byl mezi kruhy překvapen, že k němu kotouč nakonec vůbec prošel.
23:28'
A znovu Lafreniere. Nejprve zblízka u pravé tyče mířil právě do této části brankové konstrukce a vzápětí se kotouč nacházel volný v brankovišti, nicméně Corey Perry ho výborně zasunul pod svého gólmana. Dobrá práce jednoho z nejzkušenějších hráčů Rangers, jenž je členem Triple Gold Clubu.

Do něj se mj. po právě skončeném mistrovství světa v ledním hokeji dostal také dlouholetý útočník Detroitu Valtteri Filppula.
22:52'
V protiútoku měl Alexis Lafreniere hned dvě šance. Nejprve si na Vasilevského nepřišel, poté mířil nepřesně.
22:15'
Sergačjov sice dokázal udržet kotouč na útočné modré a přihrát spoluhráči, i v tomto případě ale Tampa ztratila kotouč.
21:29'
Domácí se na okamžik dostali do přečíslení tří proti dvěma, leč Panarinova přihrávka nevykazovala přesnost.
21:10'
Po přihrávce rukou v podání Alexe Killorna se nebude pokračovat. Buly proběhne ve středním pásmu.
20:33'
Tampa se hned na úvod druhé třetiny dostává do útočné třetiny, prostor ke střele ale ještě nenašla.
Hity: 9-12.
Prvních dvacet minut je minulostí. Tampa se sice již na konci třetí minuty dostala do vedení přesilovkovou střelou Nikity Kučerova, jenže do kabin jdou spokojenější domácí. Rangers rychle odpověděli střelou K'Andrého Millera, jehož první rána byla zblokována, ale druhou se již trefil přesně k tyči. V polovině osmnácté minuty našel Chytil na levém kruhu Foxe, jenž narýsoval parádní přihrávku před branku na Kaapa Kakka, jenž se z těchto pozic nemýlí – 2:1. A to Rangers ještě nevyužili dvě přesilové hry.
20:00'
19:45'
Tampa už se na poslední útok první třetiny nezmůže, Rangers tak otočili nepříznivý vývoj úvodní dvacetiminutovky.
19:00'
Už pouze šedesát sekund zbývá svěřencům Gerarda Gallanta k udržení průběžného vedení a k tomu, aby šli do kabin spokojenější.
17:32'
"Kid Line" opět zahrozila. Adam Fox si na levém kruhu po přihrávce Chytila krásně počkal, než bude připraven KAAPO KAKKO. Finský forvard, který již v sedmnácti letech patřil mezi lídry TPS, zvedl puk nechytatelně pod horní tyčku a Vasilevskij se za pukem mohl tak akorát podívat. Asistence: Adam Fox, Filip Chytil.
17:17'
Jenže vzápětí po útoku mladé letky Rangers rozehrál právě Hedman hodně špatně a střídat nepůjde, jelikož je pískáno zakázané uvolnění.
16:33'
Tampa se dostala do rychlého protiútoku tří proti třem. Hedman zkusil z levého kruhu střílenou přihrávku, ale netrefil branku ani natahující hokejky svých spoluhráčů.
15:23'
Hra je v poslední době hodně kouskovaná, příliš plynulosti nevidíme. Nyní i kvůli ofsajdu domácích.
14:09'
Výborné číslo využití přesilových her Rangers asi nyní ze čtyřiceti procent trošku klesne, neboť ani další početní výhoda není využita. New York Rangers tak patnáctou trefu v přesilovce zatím nepřidají.
13:38'
Rangers dvakrát po sobě ztrácí pásmo a musí začít od Šesťorkina.
12:55'
Zibanejadovi nevyšla ani další střela po kolmici směr levý kruh, kde se nacházel.
12:09'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Steven Stamkos – 2 min., sekání.
12:01'
Rangers si opět zahrají přesilovou hru a jsou ve výhodě.
11:29'
Braden Schneider dokázal přečíst kombinaci Tampy a zkusil ujet po pravém křídle. Neměl už příliš sil, i tak ale dokázal ohrozit branku.
10:37'
Černák jde ven z trestné a druhá přesilovka zápasu tak využita nebyla.
10:33'
Pierre-Édouard Bellemare přerušil kombinaci soupeře ve středním pásmu a poté už se Tampa ubrání.
10:19'
Po dalším vyhození musí Rangers opět začít od svého brankáře.
09:56'
Mika Zibanejad se v ideální pozici na levém kruhu dostal ke dvěma střelám. První dělovku ještě zkoušel ztečovat do sítě Kreider, ale mířil vedle. Podruhé našel přímo Vasilevského.
09:17'
Po dalším buly se hosté osvobozují a vyhazují puk až k Šesťorkinovi.
09:04'
Domácí vyhráli buly a pětice ihned zkoušela rozebral obranu Tampy. Nakonec se ke střele od modré odhodlal Panarin, ovšem Vasilevskij puk dobře viděl.
08:37'
Přesilovka i pro Rangers. Slovenský bek Erik Černák zahákoval soupeře a jde na dvě minuty ven.
07:48'
Unavená pětice hostí nedokázala vyhodit puk do bezpečí. Ale najednou hosté ukázali zčistajasna parádní útok. Steven Stamkos měl na holi druhou branku svého týmu a dlužno říct, že podobných zakončení již určitě několik dal. Tentokrát ale puk kolem levého betonu Šesťorkina do sítě nezvedl.
Následuke první komerční přestávka zápasu. Na střely vedou hosté těsně 4:3, stav je ale díky střele Millera srovnaný.
05:59'
Začíná se od znova, vedení Tampy nemělo dlouhého trvání. Po poměrně rychlé akci se Rangers dostali do pásma. První střela K'Andrého MILLERA ještě byla zblokována Hagelem, který se prezentoval dobrou hrou mezi kruhy. Odražený puk si ale domácí forvard rychle vzal k sobě a poté už možná Hagel trošku stínil Vasilevskému, kterému střela prošla kolem lapačky k tyči. Asistence: Frank Vatrano, Chris Kreider.
05:28'
Kaapo Kakko se dostal mezi kruhy k zakončení, ovšem nemířil mezi tři tyče. V pokračující akci měl šanci i Filip Chytil, ale z levého kruhu si na brankáře nepřišel. Střela šla přímo do hrudi Vasilevského.
První branka je nakonec skutečně připsána Nikitovi Kučerovovi.
04:28'
Artěmij Panarin měl na holi srovnání. Přebruslil soupeře, který ho sice trošku zbrzil, a dostal se před Vasilevského, který ale jeho střelu dokázal zneškodnit.
03:57'
Rutta, který je napsán jako sedmý bek, našel v útočném pásmu výbornou přihrávkou Maroona, který se ale neprosadil.
02:41'
Reavese bude asi zbytečné vyloučení hodně mrzet. Ihned po buly se dostal puk na pravý kruh pro NIKITU KUČEROVA, který vystřelil. Před brankou Šesťorkina ještě operoval Corey Perry, který možná puk lehce usměrnil za záda bezmocného brankáře. Ať už Perry nebo Kučerov, Tampa Bay jde do důležitého vedení. Asistence: Viktor Hedman, Anthony Cirelli.
02:31'
Ryan Reaves si nedal pokoj, po dalším buly šel znovu do šarvátky, ve které sudí viděli jeho seknutí. Jako první tak jde zpytovat svědomí na trestnou lavici.
02:28'
Hra je opět přerušena, buly bude následovat ve středním pásmu. A hned je zde menší potyčka mezi Maroonem a Gravesem. Oba se na buly trošku pošťuchovali a stejně tak hned po dalším vhazování.
01:35'
Na scéně už byla také již zmiňovaná "Kid Line", při prvním střídání ale vážněji nezahrozila. Každopádně Filipu Chytilovi je věnována v posledních zápasech velká pozornost.
00:07'
Zápas byl zahájen, jako první se dopředu vrhli hráči hostí. Rangers kontrovali, avšak jen zakázaným uvolněním.
00:01'
Americká hymna sklidila u fanoušků obrovský aplaus a Madison Square Garden se dostává do pořádného varu!
Stadionem samozřejmě opět zní hymny, tak jako vždy před startem zápasu NHL.
Poslední minuty před úvodním buly tradičně vyplní předzápasový program včetně nástupu hráčů. Do branky hostí jde Andrej Vasilevskij.
Na start druhého finále Východní konference v Madison Square Garden je vše připraveno!

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Panarin, Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow, Reaves.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Hedman, Černák, McDonagh, Bogosian, Sergačjov, Foote – Stamkos, Cirelli, Kučerov – Palát, Paul, Killorn – Hagel, Colton, Perry – Maroon, Bellemare, Rutta..
Československá stopa v týmech:
Filip Chytil (NYR): 15 zápasů, 8 bodů (7+1) – třetí nejlepší střelec týmu
Ondřej Palát (TBL): 12 zápasů, 9 bodů (5+4) – třetí nejlepší střelec a třetí nejproduktivnější hráč týmu
Erik Černák (TBL): 12 zápasů, 1 bod (1+0)
Jan Rutta (TBL): 6 zápasů, 1 bod (0+1).
Série play-off:
Pečliví fanoušci zcela jistě znají postup obou týmů. Tampa Bay Lightning jakožto hegemon posledních dvou let NHL má za sebou dvě série, přičemž v první se pořádně nadřela a druhá proběhla z její strany lehce. V prvním kole play-off nejprve porazila Toronto 4:3 na zápasy, když musela otáčet ze stavu 2:3. Poté si smlsla na Floridě 4:0 na zápasy. Sedmou výhru v řadě ale Lighting nepřidali, podlehli totiž v prvním utkání Rangers.

Jezdci naopak mají za sebou dvě sedmizápasové série. Nejprve prakticky utekli hrobníkovi z lopaty, když proti Penguins zvrátili stav z 1:3 na 4:3. Carolině pak nestačilo ani vedeni 2:0 nebo 3:2 a Rangers také vyhráli v sedmi zápasech. Nyní tak zapsali již třetí výhru v řadě.
První zápas byl také hodně o brankářích a zatímco Igor Šesťorkin pochytal 37 zákroků z 39, což dávalo téměř 95% úspěšnost, jeho ruský krajan tak úspěšný nebyl. Ačkoliv si zapsal slušných 28 zákroků, inkasoval hned šestkrát a uvidíme, zda dnes nedostane v brance příležitost Brian Elliott.
První zápas:
New York Rangers – Tampa Bay Lightning 6:2

Branky a nahrávky: 2. Kreider (Zibanejad, Vatrano), 28. Vatrano (Fox), 31. Chytil (Kakko, Lafreniere), 36. Chytil (Miller, Lafreniere), 41. Panarin (Copp, Trouba), 47. Zibanejad (Panarin, Fox) – 8. Stamkos (Rutta, Cirelli), 29. Palát (Cirelli, Stamkos)

Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow (A), Reaves.

Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov, Foote, Rutta – Stamkos (C), Cirelli, Kučerov – Palát, Paul, Killorn – Hagel, Colton, Perry – Maroon, Bellemare.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u play-off NHL. Nejlepší hokejová liga světa má z pátka na sobotu českého času na programu druhý zápas finále Východní konference mezi New York Rangers a Tampou Bay Lightning. Zatímco domácí se budou snažit o druhou výhru a navázat tak na vítězství v prvním utkání v poměru 6:2, hosté se budou chtít vrátit domů za stavu 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.