NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Tampa - 3. května 2022   01:30

Toronto
Toronto
18:19' Muzzin (Kaše, Michejev) • 26:18' Matthews (Marner, Tavares) • 29:27' Kämpf (Marner) • 36:39' Marner (Rielly, Matthews) • 48:16' Matthews (Kaše, Rielly)
Tampa

Je za námi první utkání série mezi Torontem a Tampou. Radoval se kanadský celek, který vyhrál 5:0. Domácí dnes zvítězili zcela zaslouženě, poněvadž ve všech třetinách byli lepším týmem. Jediným střelcem první dvacetiminutovky byl Jake Muzzin. Ve druhém dějství se hokejisté Maple Leafs radovali celkem třikrát, když zavěsili Auston Matthews, David Kämpf a Mitchell Marner. Ve třetí třetině se prosadil ještě jednou elitní střelec Matthews, který tedy play-off načal ve velkém stylu. Pokračování série je na programu ve čtvrtek nad ránem.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

59:22'
Scotiabank Arena je na nohou a děkuje svým hráčům za výkon v dnešním utkání.
58:55'
Pomalu ale jistě se dostáváme do poslední minuty tohoto utkání. Hraje se ve středním pásmu.
57:59'
Černák z pravého kruhu netrefil puk ideálně. Domácí moc dobře ví, že teď už hrají jen o sebevědomí brankáře Campbella do dalších zápasů. Brankáři s číslem 36 na zádech by nula určitě pomohla.
57:44'
Giordano nerozehrál přesně, a proto byl odpískán icing Toronta. Těžiště hry se stěhuje do pásma Maple Leafs.
57:06'
Kämpf málem získal kotouč na svou hokejku po nepříliš přesné pobídce Hagela. Ke střele se však domácí v tomto střídání nedostali.
56:31'
Kotouč opustil hrací plochu. Hra je přerušena a za okamžik by se mělo vhazovat ve středním pásmu.
56:09'
Pro puk se musel vracet Černák, jenž nastartoval akci, kterou střelou z mezikruží zakončil Hagel. Campbell předvedl výborný zákrok lapačkou.
55:38'
Dlouhá přihrávka hledala rozjetého Engvalla, kterému se ale nepovedlo zpracování.
54:43'
Alex Killorn se snažil domácího brankáře překvapit z nulového úhlu, ale volný prostor tak úplně netrefil. Stále tak drží Jack Campbell čisté konto.
54:09'
53:56'
Na konci přesilovky byla zablokovaná střela Michejeva.
53:14'
Matthewsova střela zápěstím vyplavala před brankovištěm, kde se snažil doklepávat Tavares, ale touš mu byl vypíchnut.
52:36'
Vasilevskij si pokryl střelu Engvalla z pravé strany. Hru raději přerušil, protože chvíli předtím byli hosté pod velkým tlakem.
52:08'
Domácí si vytvořili obrovskou šanci, když mohli dorážet do prázdné klece. Timothy Liljegren byl asi centimetr od vstřelení gólu, ale hokejka obránce puk vyrazila.
51:06'
Tampa už vyhazuje černou gumu přes všechny čáry. Nyní může poslat na led čerstvé síly.
50:45'
Nylander se už už chystal pálit z levého kruhu, ale ve finální fázi mu kotouč z čepele utekl.
50:09'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Morgan Rielly – 5 min., bitka + 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Ilja Ljubuškin – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Wayne Simmonds – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Corey Perry – 2+2, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 5 min., bitka,
Jan Rutta – 5 min., bitka,
Patrick Maroon – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
50:09'
Toronto nakonec má k dispozici čtyřminutovou přesilovku.
50:09'
Nyní jsme viděli v obranné třetině Toronta několik pěstních soubojů, do kterých se zapojil i Jan Rutta. Uvidíme, jak rozhodčí rozdají tresty.
49:56'
Ondřej Kaše střílel od modré čáry. Jeho pokus Andrej Vasilevskij vyrazil s obtížemi.
49:24'
Už je jasné, že se úvodní duel série jen dohrává. Tampa, která dnes vůbec nehraje dobře, už těžko smaže pětibrankovou ztrátu.
48:16'
Toronto právě vstřelilo branku!
Tuto situaci si brankář Vasilevskij za rámeček nedá! Ondřej Kaše nahodil kotouč z červené čáry a moc nebezpečně to nevypadalo. Gólman Tampy ale neodehrál kotouč, který se nakonec odrazil k pohotovému AUSTONU MATTHEWSOVI. Druhá trefa pro elitního střelce NHL v dnešním duelu. 5:0. Asistence: Ondřej Kaše a Morgan Rielly.
47:50'
Campbell se při rozehrávce dostal do složité pozice. Věřil si a nakonec přesně přihrál na hůl kolegy Marka Giordana.
47:09'
Nylander středem kluziště do střelecké pozice nepronikl. Domácím to ale za současného stavu vůbec nemusí vadit.
46:28'
Corey Perry neměl rychlost, přesto se dostal do útočného pásma. Tam ale čtvrtá lajna hostů nic kloudného nevymyslela.
45:52'
Cal Foote vyslal ránu po ledě. Campbell ovšem zacvakl betony k sobě. Následně ostře mířil Sergačjov, ale lapačka gólmana Maple Leafs byla rychlejší.
45:14'
Rutta přidržel touš za svou klecí, poněvadž čekal na dostřídání spoluhráčů. Tampa zatím ve třetí části Campbella pořádně neohrozila.
44:36'
Na druhé straně zahrozil Pierre Engvall, jehož pokus byl brankářem vyražen.
44:09'
Anthony Cirelli dnes moc vidět není. Nyní se připomněl nepříliš povedenou střelou z prostoru mezi kruhy.
43:45'
Tampa se dostala pod tlak. Následně posunula touš na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Vasilevským.
43:20'
Rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by Toronto nemělo dokráčet za první výhrou v sérii. I v úvodu třetího dějství je lepší.
42:56'
Wayne Simmonds pálil pohotově z otočky. Před brankou Tampy bylo rušno, ale zadáci zareagovali jako první.
42:21'
Přečíslení domácích dvou na jednoho nevyřešil Pierre Engvall ideálně. Nepropasíroval přesnou přihrávku k zadní tyči.
41:39'
Hra čtyř proti čtyřem výraznější šance nenabídla. Vzápětí ale ostře pálil od modré čáry zkušený Giordano, který těsně minul branku.
40:51'
S rozehrávkou vyčkává Michail Sergačjov. Útočníci se mu příliš nenabízejí.
40:18'
Matthews se ve velké rychlosti dostal ke střele. Vasilevskij ale dával pozor a levým betonem zakročil.
40:01'
Ve druhé třetině udělalo Toronto podstatný krok za ziskem první výhry v sérii. Nejprve využilo dvojnásobnou přesilovku díky perfektní střele Austona Matthewse a následně se radovalo i v oslabení, kdy defenzívě Tampy ujel český útočník David Kämpf. Ještě před koncem druhé části se do střelecké listiny zapsal Mitchell Marner, jenž si pohrál s obranou Tampy i s brankářem Vasilevským.
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 16
40:00'
39:33'
Pierre Engvall – 2 min., hrubost.

Brandon Hagel – 2 min., hrubost.
39:33'
V obranném pásmu Toronta jsme viděli drobnou potyčku. Uvidíme, jestli rozhodčí budou vylučovat.
38:57'
Matthews se zpoza branky dostal do výborné pozice na pravém kruhu. Tlačil kotouč k přední šibenici, ale rameno brankáře Tampy bylo v pohotovosti.
38:29'
Hra musela být přerušena, poněvadž kotouč byl až moc dlouho v rohu kluziště a Point se k němu přes obránce nemohl dostat.
38:00'
Do konce druhého dějství už chybí jen dvě minuty. Domácí se i nadále snaží být aktivní směrem dopředu.
36:39'
Zdá se, že Toronto s přehledem dovede první zápas série do vítězného konce. Auston Matthews krásnou bekhendovou přihrávkou našel Riellyho, jenž si moc dobře v tandemu všiml MITCHELLA MARNERA. Posledně jmenovaný nechal odklouzat Vasilevského z ideálního postavení a po ledě poslal touš do branky. 4:0. Asistence: Morgan Rielly a Auston Matthews.
36:09'
Perryho střelu z pravé strany Campbell posunul pravým betonem chytře do rohu kluziště. Tampa se bude muset snažit opětovně.
35:56'
Žabičku Ondřeje Kašeho raději Andrej Vasilevskij ukryl v lapačce. Pokračovat budeme po reklamní pauze.
35:22'
Mezi třemi bránícími hráči se snažil prosadit Ondřej Palát, ale přáno mu v danou chvíli nebylo.
34:48'
Campbellova vyrážečka zapracovala při střele Hedmana z kruhu. Tampa ale rozhodně zlepšila svou hru oproti první periodě.
34:05'
Rychlé přenesení hry až k holi obránce Timothyho Liljegrena, jemuž se ale střela příliš nepovedla. Trefil prvního bránícího hráče Lightning.
33:44'
Rychlonohý Hagel z levého křídla domácího brankáře nikterak výrazněji nevystrašil.
32:46'
Ilja Ljubuškin už je zpět na ledové ploše.
32:09'
Hosté měli velkou šanci! Kučerov nádherně našel Stamkose na levém kruhu, ale kapitán Tampy úplně minul prázdnou klec. Tady by to přesunující se Campbell nestihl.
31:39'
Ani v tomto případě se střela Kučerovovi příliš nepovedla. Kotouč se posléze odrazil do rohu kluziště.
31:18'
Tentokrát nahazoval sám Hedman, ale teč před Campbellem nepřišla.
30:55'
Po přihrávce Hedmana minul branku Kučerov. Tampa je ovšem na začátku další přesilovky poměrně nebezpečná.
30:46'
Ilja Ljubuškin – 2 min., nedovolené bránění.
30:26'
Po druhé komerční pauze v prostředním dějství už pokračujeme ve hře. Krátce po polovině řádné hrací doby ztrácí obhájce trofeje tři branky.
30:16'
29:27'
DAVID KÄMPF korunuje svůj výborný výkon v prvním zápase play-off brankou, která posílá domácí do třígólového náskoku. Hedman si nezpracoval kotouč na útočné modré čáře. Švédský zadák se poté už nestačil vrátit a Kämpf se objevil v úniku. Vasilevského dokázal prostřelit mezi rukou a tělem. 3:0. Asistence: Mitchell Marner.
29:09'
Hedman vypálil a Campbell zasáhl. Dorážka Pointa ale vůbec nebyla špatná, avšak gólman Toronta odolal.
28:30'
Buly lépe zvládli domácí, načež touš vyhodili. Tampa se bude muset znovu dostávat do útočné třetiny.
28:16'
Ilja Michejev – 2 min., držení.
28:10'
Pierre Engvall se už po skončení přesilovky snažil co nejpřesněji přihrávat před bránu, tam ale byly připraveny hokejky hostů.
27:42'
Vpřed se v oslabení vydal Hedman, jenž pro svůj tým pošetřil cenné vteřiny.
27:14'
Početní výhoda domácích ještě pokračuje. Nyní je však přechod přes útočné pásmo poměrně kostrbatý.
26:18'
Javorové listy ukázaly, proč měly nejlepší přesilovku v základní části z celé NHL. Tavares si s Marnerem vyměnil puk za bránou a poté šel kotouč na kruh k AUSTONU MATTHEWSOVI, který parádní ranou vstřelil svou první branku v letošním play-off. 2:0. Asistence: Mitchell Marner a John Tavares.
26:07'
Domácí střídačka si dokonce už teď bere oddechový čas. Cítí, že tato možnost musí být využita.
26:07'
Po vyloučení Jana Rutty budou hrát domácí přesilovku pěti proti třem. Trvat bude minutu a čtyři vteřiny.
26:07'
Jan Rutta – 2 min., krosček.
25:56'
Marner si na pravé straně útočného pásma přebíral kotouč až příliš dlouho. Jeho rána byla sražená McDonaghem do ochranné sítě.
25:20'
Začíná početní výhoda domácích.
25:11'
Výborně hrající David Kämpf vybojoval nedovolený zákrok. Na trestnou lavici zamíří Michail Sergačjov, jenž českého útočníka krosčekoval.
24:36'
Colin Blackwell se v oslabení snažil natlačit až před bránu, ale jeden z obránců předvedl dobrý obranný zákrok hokejkou.
24:06'
Kotouč se celkem příhodně odrazil ke Kerfootovi, který jej okamžitě poslal přes všechny čáry.
23:32'
Stamkos v rychlosti uvolnil na pravém kruhu Kučerova, jehož rána z první skončila na bruslích zadáka.
23:20'
Ilja Michejev – 2 min., podrážení.
23:11'
Campbell mírně zaváhal, přičemž k zakončení se před brankovištěm dostal Paul. Forvard Tampy těsně minul vzdálenější tyč.
22:58'
Colin Blackwell nahazoval kotouč po brance hostů z velkého úhlu. Vasilevskij si dokázal poradit.
22:24'
Campbell musel řešit nepříjemné nahození od modré čáry z hokejky Ryana McDonagha. Vše ale zvládl.
22:11'
Hedman vystavil stopku Michejevovi, který ale měl za sebou už dlouhé střídání, a proto zamířil na střídačku.
21:49'
Nylander před sebou mnoho prostoru neměl, a proto si pomohl jen dalším nahozením.
21:09'
Jake Muzzin se snažil adresovat přihrávku mezi kruhy k holi Matthewse, avšak hosté hrací předmět šikovně vypíchli do neutrální zóny.
20:41'
Odpískána byla přihrávka rukou. Poprvé se tedy ve druhé periodě zastavuje čas. Vhazování nás čeká před Campbellem.
20:22'
Po prvním buly ve druhé třetině se kupředu dostávalo Toronto. Ilja Ljubuškin z červené čáry nahodil na zadní mantinel.
20:01'
Na úvodní třetinu bude chtít Tampa co nejrychleji zapomenout. V úvodních dvanácti minutách hrála přesilovku hned sedm minut, ale vyloženější šanci si nevytvořila, naopak se musela bránit šancím Toronta. Domácí sice dvě přesilovky pak taktéž nevyužili, ale v 19. minutě skórovali díky průstřelu obránce Jakea Muzzina. Jen zásluhou Andreje Vasilevského hokejisté Lightning neprohrávají o více branek.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 5
20:00'
19:50'
Deset sekund před sirénou upaloval William Nylander úplně sám na bránu. Vasilevského ale neprostřelil.
19:24'
Černák nahodil kotouč směrem dopředu. Po delší době jsou hosté ve třetině soupeře, tam se svádí osobní souboje.
18:19'
Ke konci třetiny se Toronto přece jen ujímá náskoku a nutno říct, že zcela zaslouženě. Ondřej Kaše posunul na modrou čáru spoluhráči, kterým byl JAKE MUZZIN. Obránce domácích dokázal prostřelit Vasilevského, který toho přes clonu mnoho neviděl. 1:0. Asistence: Ondřej Kaše a Ilja Michejev.
18:03'
Ani druhou přesilovku domácí nevyužili. Sergačjov se už vrátil na ledovou plochu.
17:34'
Matthews posunul na Morgana Riellyho, jehož tvrdá rána z první jen a pouze orazítkovala zadní mantinel. Arénou to jen zahučelo.
16:46'
Toronto teď muselo vyklidit útočné pásmo, poněvadž bylo signalizováno postavení mimo hru.
16:11'
Marner si najel na vrchol pravého kruhu, odkud vyslal tvrdou střelu příklepem. Jeho pokus Vasilevskij stačil vyrazit do rohu hrací plochy.
16:03'
Michail Sergačjov – 2 min., držení.
15:41'
Brodie se pěkně zbavil obránce, ale následně nevybídl ideálně mezi kruhy stojícího Alexandera Kerfoota.
15:01'
Tampa posunula touš z pásma tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Morgan Rielly tedy musel odehrát kotouč přes dotírajícím útočníkem.
14:39'
Kerfoot si nahodil kotouč a poté jej jako první dojel. Rána se mu ale nepovedla, nicméně Andrej Vasilevskij raději přerušil hru.
14:06'
Už při hře pět na pět se snažil hostujícího brankáře bekhendem vystrašit Michejev. Jeho pokus byl posunut mimo bránu.
13:59'
13:24'
Matthews se zpoza brány parádně proháčkoval až před ni. Dorážet se snažil Tavares, ale Vasilevskij byl mezi třemi tyčemi pozorný.
12:56'
Ryan McDonagh za bránou zastavil přihrávku Matthewse. Také on poslal puk do bezpečnějších míst.
12:20'
Pierre-Édouard Bellemare získal odražený kotouč jako první, a proto celek v bílých dresech mohl vyhodit hrací předmět přes všechny čáry.
11:59'
Nikita Kučerov – 2 min., krosček.
11:59'
Přesilovka Tampy, která trvala pět minut, je pryč. Jon Cooper na střídačce jen kroutí hlavou, jak špatně početní výhodu jeho celek sehrál.
11:42'
Vypadalo to, že by do brejku mohl vyrazit Kučerov, ale ruskému útočníkovi kotouč odskočil.
11:21'
Až teď přišla první střela Tampy v dlouhé pětiminutové přesilovce. Pálil Steven Stamkos, proti kterému ale Campbell s přehledem zakročil.
11:04'
Další zbytečná ztráta kotouče ze strany Tampy. Fanoušci bouří.
10:14'
Kämpf obral o kotouč Paláta a poté vyhodil touš přes všechny čáry. Bleskům chybí do konce trestu soupeřova hráče už jen necelé dvě minuty. Obhájce Stanley Cupu v této přesilovce zatím nevystřelil.
09:33'
Andrej Vasilevskij se skvěle přesunul proti kombinaci Kerfoota a Giordana. Toronto hraje početní nevýhodu opravdu fantasticky.
09:03'
Další přečíslení domácích v oslabení. Marner posunul do tandemu pro Brodieho, jehož střela bekhendem ale hostujícímu brankáři mnoho starostí nenadělala.
08:34'
Tampa se při své dlouhé přesilovce zatím velmi složitě usazuje v útočné třetině. Toronto je všude dříve.
07:41'
V oslabení se dopředu vydal Alexander Kerfoot, který se v přečíslení rozhodl střílet. Jen těsně minul bránu, možná Vasilevskij lehce zasáhl.
06:59'
Kyle Clifford – 5 min. + OK, vražení na hrazení.
06:59'
Na ledě zůstal ležet Colton, jenž inkasoval ostrý hit od Kyleho Clifforda. Nakonec se podle všeho bude vylučovat.
06:15'
Tampa je v úvodu střetnutí na své poměry hodně nepřesná. Je třeba ale napsat, že domácí velmi dobře napadají rozehrávku soupeře.
05:17'
Michail Sergačjov obrovsky zaváhal. Ke kotouči se dostal Marner, jenž si povyjel před brankoviště. Bekhendem jen těsně minul zadní tyč, toto byla velká šance Toronta.
04:26'
Dvakrát za sebou nahazoval puk po brance Maple Leafs Erik Černák. Druhý pokus slovenského obránce byl přizvednut do ochranné sítě.
04:13'
Brodie se už vrátil na led. Toronto se úvodní přesilovce Tampy ubránilo bez větších potíží.
03:40'
Čas v útočném pásmu navíc pošetřil David Kämpf. Do rozehrávky se musel zapojit Andrej Vasilevskij.
03:18'
Zkraje druhé minuty oslabení vyhodil puk přes všechny čáry i Jake Muzzin.
02:57'
Po nepřesné předávce ale domácí vyhazují přes všechny čáry. Počáteční tlak Tampy je pryč.
02:29'
Po ose Kučerov – Hedman šel kotouč na levý kruh ke Stamkosovi, jehož dělovku Campbell vyrazil před sebe.
02:13'
TJ Brodie – 2 min., hákování.
01:46'
Hosté mají ponechanou výhodu. Za chvíli je čeká první přesilovka série.
01:26'
Od začátku utkání je v Torontu skvělá atmosféra. I na ní můžeme vidět, jak moc si fanoušci celku z Kanady přejí konečně postoupit do druhého kola play-off.
00:43'
Kämpf ještě ve středním pásmu přihrál Nylanderovi, jenž se ve velké rychlosti přiřítil ke střele. Vasilevskij zasáhl pravým betonem.
00:24'
Na úvod se do útočného pásma dostala Tampa. Osobní souboj u mantinelu musel svádět Tavares, ale o chvíli později přišlo nahození od modré čáry, se kterým si Campbell poradil.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Campbell (Källgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner (A), Matthews, Kerfoot – Kaše, Tavares (C), Michejev – Engvall, Kämpf, Nylander – Simmonds, Blackwell, Clifford.
Trenér: Sheldon Keefe

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Foote, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Cirelli, Point, Hagel – Paul, Colton, Killorn (A) – Perry, Bellemare, Maroon.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: O’Rourke, Pochmara – Cherrey, Suchánek.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa jde do letošního play-off v roli obhájce. V letech 2020 a 2021 nejcennější hokejový pohár světa vyhrála, takže nyní míří za zlatým hattrickem. Blesky skončily ve Východní konferenci na čtvrté příčce se 110 body. Tým kouče Jona Coopera jde do vyřazovací fáze se solidní formou, poněvadž vyhrál pět z posledních šesti duelů, naposledy uspěl na ledě Islanders 6:4. Produktivitu Tampy v základní části ovládl Steven Stamkos, jenž vůbec poprvé v kariéře překonal hranici sta kanadských bodů. Důležitými osobnostmi týmu však bezesporu budou i brankář Vasilevskij, obránce Hedman nebo útočníci Kučerov, Point či Palát. Zvládne celek Lightning i devátou sérii za sebou?

TORONTO MAPLE LEAFS

Torontu se základní část povedla náramně. Javorové listy v ní získaly 115 bodů, což se jim nikdy předtím v historii nepovedlo. Hokejisté Maple Leafs skončili na čtvrté příčce v celé lize a na třetí ve Východní konferenci. Celkově si připsali 54 výher, přičemž tři z nich vybojovali na konci základní části. V posledním duelu dlouhodobé fáze soutěže přemohli Boston na domácím ledě 5:2. Klíčovou postavou této série by mohl být útočník Auston Matthews, jenž se stal se šedesáti góly v 73 zápasech nejlepším střelcem celé NHL. Pomoct by mu v bodové produkci měli Mitchell Marner, William Nylander či John Tavares. Toronto už osmnáct let čeká na postup do druhého kola, dočká se letos?
Hezké brzké úterní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes nás čeká první duel série 1. kola play-off mezi Torontem a Tampou. Který tým udělá úvodní krok dopředu? Začínáme krátce po 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.