NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Florida - 1. května 2023   00:30

Boston
Boston
27:52' Krejčí (Orlov, Zacha) • 40:55' Bertuzzi (Orlov, Krejčí) • 44:11' Pastrňák (Carlo, Krejčí)
3:4
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Stav série: (3:4)
Florida
Florida
12:23' Montour  (Lundell, Bobrovskij) • 21:14' Reinhart  (Luostarinen, Lundell) • 59:00' Montour  (Barkov, Verhaeghe) • 68:35' Verhaeghe  (Bennett, Tkachuk)
Boston
Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Lindholm, Carlo, Orlov, Forbort – Marchand (A), Bergeron (C), DeBrusk – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Hall, Coyle, Bertuzzi – Frederic, Nosek, Hathaway.
Kozari, Lee – Murray, Brisebois
TD Garden, Boston
17850 diváků
Florida
Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Dalpe.

3. David Krejčí (BOS) 1+2
Floridě každopádně patří obrovské uznání za tuto sérii. Prohrávala už 1:3 na zápasy, ale vyhrála třikrát v řadě, a byť se do play-off prodrala na poslední chvíli, vyřadila ze hry nejlepší tým základní části a největšího aspiranta na Stanley Cup.

Boston není prvním vládcem základní části, který vypadl hned v prvním kole. Naposledy se to stalo Tampě v sezoně 2018/19, kdy byly Blesky obdobně dominantní. V sezoně 2011/12 potkal výpadek Vancouver, který vyhrál tehdy základní část, v ročníku 2009/10 stejný osud potkal Washington a o sezonu dříve San Jose. Přesto, od Bostonu letos nikdo takový výsledek neočekával. A je to velké překvapení.
Pro Boston je to tvrdá rána. Je totiž dost dobře možné, že v tomto složení už se Bruins nesejdou. Otazníky totiž visí nejen nad pokračováním kariéry Davida Krejčího, ale především nad pokračováním kariéry kapitána Patrice Bergerona, který se teď u mantinelu objímá se všemi svými spoluhráči. Skoro to vypadá, jako by se loučil s partou, se kterou prožil celou svou kariéru. Těžko říct, co bude dál a jestli se sedmatřicetiletý Bergeron, a stejně starý Krejčí, vrátí pro ještě jeden push a zkusí o Stanley Cup zabojovat v příští sezoně, nebo jestli obě legendy Bruins uzavřou své bohaté kariéry.
Senzace a totální blamáž je na světě. Nejdominantnější tým základní části v historii NHL – Boston – končí v prvním kole play-off. Nic není Bruins platné, že v základní části stanovili rekord v počtu výher i získaných bodů. Ve čtvrtfinálové sérii Východní konference totiž hned třikrát padli v domácí TD Garden a jejich plánovaná cesta za Stanley Cupem končí v rozhodujícím sedmém zápase prvního kola letošního play-off. Minutu před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Brandon Montour, který si vynutil prodloužení, a v 69. minutě pak rozhodl o výhře Floridy Carter Verhaeghe.
68:35'
Florida právě vstřelila branku!
A je to! Florida dotáhla senzaci a vyřazuje Boston z play-off! TD Garden je zamlklá, fanoušci nevěří vlastním očím, hráči Bostonu jsou skleslí a někteří nemají daleko k slzám. CARTER VERHAEGHE právé z pravého kruhu vypálil pod horní tyč Swaymanovy klece a posílá Floridu do semifinále Východní konference! Asistence: Sam Bennett, Matthew Tkachuk.
67:19'
Jenže Panteři se dopouští přihrávky rukou a hra je vykázána do středního pásma.
66:57'
Zacha ve středním pásmu přihrál Pastrňákovi jen na patu brusle, je z toho ztráta puku a šance pro Floridu k útoku.
65:56'
Teď už hostující brankář přerušuje hru. A floridští hokejisté jsou za to rádi, mají za sebou dlouhé střídání a potřebují si odpočinout.
65:40'
Marchandova střela z levého kruhu Bobrovského příliš neohrozila. Boston se drží v útočném pásmu.
64:21'
Volného prostoru využil DeBrusk k protiútoku. Bobrovskij jeho střelu od modré čáry zastavuje na hrudi, kde také přikrývá puk lapačkou.
64:02'
Florida tvoří tlak na domácí tým. Hraje výborně, chybí vlastně jen trošičku štěstí v koncovce.
63:31'
K Whiteovi na okraji pravého kruhu se odrazil puk od mantinelu a hostující útočník okamžitě poslal střelu na Swaymana. Hra je přerušena po zákroku domácího brankáře.
62:51'
Rychlý útok Verhaegheho, který se procpal před brankoviště a nastřelil Swaymana! Další důležitý zákrok domácího brankáře. Florida je teď nebezpečnějším týmem a touží vyhrát i druhé prodloužení v této sérii.
62:38'
McAvoy nezachytil na útočné modré přihrávku a puk mu utekl do středního pásma.
62:16'
Luostarinenovi byla přihrávka sražena do hlediště. Další vhazování v neutrální zóně.
61:51'
Florida zahrála puk za brankou soupeře vysokou holí. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.
60:59'
Tkachuk dostal přihrávku na útočnou modrou po předchozí ztrátě útočného pásma a vyrazil do úniku. V souboji jeden na jednoho se Swaymanem se však neprosadil, domácí gólman skvěle zasáhl a odrazil puk do strany.
60:46'
Gudas pálil od modré, před Swaymanem se ještě prohnal Tkachuk, ale brankáři Bostonu se povedlo puk odvrátit.
60:33'
Kolík pro udržení branky Bobrovského se musel opravit, trochu se tedy přerušení protáhlo.
60:33'
Postavení mimo hru Bostonu.
60:19'
Další šance Pastrňáka, tentokrát z pravého kruhu. Bobrovskij odráží puk vyrážečkou.
60:08'
Hodně rychlá akce Pastrňáka, který se stočil z levého křídla na střed a pořádně protáhl Bobrovského, jenž ovšem přerušuje hru.
60:01'
V této sérii se zatím hrálo jedno prodloužení. V pátém utkání ho vyhrála Florida, která rozhodla v sedmé minutě nastaveného času.
Prodloužení začne přibližně v 03:33
Tento zápas nekončí. Půjde se do prodloužení. Bostonu se sice povedlo otočit na 3:2, ale na začátku poslední minuty vyrovnal Brandon Montour, který svým pátým gólem v play-off rozhodl o tom, že se rozhodující sedmý zápas série protáhne. A vzhledem k důležitosti střetnutí to klidně může být hodně dlouhá noc. Ale uvidíme.
60:00'
59:00'
A teď zmrznul úsměv na tváři všech fanoušků Bostonu. BRANDON MONTOUR totiž vyrovnává na 3:3! Vypálil z levého kruhu a trefil skulinu mezi vyrážečkou a betonem Swaymana. To byla skutečně střela hodná snipera. Asistence: Aleksander Barkov, Carter Verhaeghe.
58:44'
Montourovu střelu z pravého kruhu ale Swayman sráží na zadní mantinel.
58:32'
Pokyny jsou jasné z pohledu na střídačku Floridy. Tlačit se do branky, nahodit puk do brankoviště a prostě ho dotlačit za záda Swaymana.
58:32'
Swayman likviduje další jedovatou střelu soupeře z pravé strany! Puk chytá do lapačky a přerušuje hru. Florida si bere oddechový čas.
58:14'
Domácí vyhodili tak, aby se nedopustili icingu. Prázdnou klec neohrozili ani vzdáleně.
58:06'
Přesto Florida odvolává brankáře, ač nemá puk v držení a přetahuje se o něj na zadním mantinelu v útočném pásmu.
57:52'
Hosté se potřebují usadit v útočném pásmu a začít tvořit tlak. To se jim ale ne a ne podařit.
57:22'
S nahozeným pukem do útočného pásma Florida neuspěla. Boston nakonec vybojoval kotouč a ještě uplynula pořádná část zbývajícího času.
56:25'
Nakonec Panthers své zaváhání napravili a nenechali soupeře zaútočit. Do jejich hry se ale vkrádá nervozita, jsou na pokraji vyřazení z play-off.
56:14'
Ztráta Floridy na její vlastní modré čáře. Kotouč letí na zadní mantinel, kam se vřítil Marchand.
55:46'
Orlov se vřítil do útočného pásma po levém křídle a od Bobrovského vyrážečky odletěl kotouč až do ochranné sítě.
55:02'
Bobrovskij musel zasahovat a vrhnul se po puku, čímž ho ukradl Marchandovi z hole. Poslední komerční pauza.
54:40'
Ti ale tentokrát nic nepředvedli a nové plány spřádají hráči Bostonu.
54:20'
Ale ne na dlouho. Puk už mají zase hosté.
54:03'
Gudas při odehrávání puku ze svého pásma trefil rozhodčího. Boston se tak ještě drží v útočné třetině.
53:14'
A zase na druhou stranu. To už Bertuzzi i vystřelil, ale puk mu byl sražen do ochranné sítě.
53:03'
Puk ale domácí nevybojovali. Hra se zase přesouvá zpět do jejich pásma.
52:48'
Boston je v plném počtu, oslabení zvládl a hned se žene do útočného pásma.
52:28'
Swayman zachytil střelu z pravé strany a nenechal Verhaegheho dorážet. Přerušuje hru.
52:04'
Zacha vyhnal hru do středního pásma, puk posunul až za branku soupeře a dokonce se vydal napadat. Nakonec se ale raději vrací.
51:35'
Carlo opět vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Florida v této přesilovce zapsala zatím jen jednu nepříliš nebezpečnou střelu Montoura.
51:11'
Reinhartova přihrávka na modrou čáru byla zachycena obranou a puk letí přes všechny čáry.
50:48'
Nedovolené bránění McAvoye. To je obrovská šance pro Floridu! Ještě předtím ale komerční pauza.
49:44'
Rychlý přechod domácích do útočného pásma. Bobrovskij přerušuje hru.
49:35'
Montour promáchl vysokou přihrávku z pravého kruhu a nedokázal baseballovým způsobem vypálit na Swaymana.
49:18'
Čtvrtá formace Bostonu mohla být nyní za hrdiny! Hathaway při zajíždění za branku nečekaně vystřelil z ostrého úhlu, Bobrovskij vyrazil puk jen před sebe a Nosek posunul puk do strany zpět k Hathawayovi, jehož druhý pokus už má Bobrovskij v držení.
49:02'
Puk končí na střídačce Floridy a bude se vhazovat ve středním pásmu.
48:49'
Hra se nyní přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu. Oba týmy přichází o puk v útočných pásmech.
48:07'
Gudasova rána z nápřahu prosvištěla vedle branky do zadního mantinelu.
47:42'
Jenže domácí následně vyjeli zpět za modrou čáru a dopustili se postavení mimo hru.
47:37'
Marchand po přechodu do útoku nahodil puk za branku. Po mantinelu se puk dostal na pravou stranu, kde ho vybojoval Bertuzzi.
47:01'
Lundell od pravého mantinelu nahazoval na branku. Swayman nedopustil odraz a přerušuje hru.
46:52'
Bruins měli problémy s napadajícími hráči soupeře. Nakonec tak pouze nahodili do středního pásma, kde přišli o puk.
46:26'
Swayman teď výrazně podržel své spoluhráče, když zastavil nebezpečnou střelu Duclaira z pravé strany brankoviště. Komerční pauza.
46:16'
Boston se dopouští icingu. Bude se vhazovat po pravici Swaymana.
45:59'
Marchand se obětavě vrhl do střely Forslinga zpoza kruhů a zblokoval jeho prudkou ránu.
45:08'
Rychlý kontr Bostonu. Coyle se dostal do ostrého úhlu a trefil jen rameno Bobrovského.
44:58'
Montourovu střelu od modré už musel Swayman pokrýt a kotouč srazil mimo brankoviště.
44:43'
A vše zase mohlo být jinak! Luostarinen výborně přenesl hru na pravou stranu k Reinhartovi, který ale netrefil odkrytou klec před sebou. Swayman se v době střely teprve přesouval brankovištěm.
44:11'
Boston právě vstřelil branku!
TD Garden se otřásá, jelikož Boston právě otáčí vývoj zápasu z 0:2 na 3:2! Bobrovskij vyrazil střelu od modré, kterou na něj vyslal Carlo, ale puk odrazil jen do levého kruhu k rozjetému DAVIDOVI PASTRŇÁKOVI, jehož dorážka z nápřahu končí v síti hostujícího brankáře! Český útočník využil zčásti odkryté branky a přesouvajícího se brankáře k tomu, aby dal svůj pátý gól v tomto play-off a poslal Bruins do vedení. Asistence: Brandon Carlo, David Krejčí.
43:56'
Tkachuk se snažil prodrat před branku, ale ztratil po souboji s protihráčem balanc, narazil až do Swaymana a vystřelil branku ze svého postavení. Hra je tak vykázána do středního pásma.
43:30'
Bruins vedou na střely 24-17. V rámci třetí třetiny 2-1. Zmíněná Gudasova střela se nakonec ke Swaymanovi nedostala, došlo tam těsně před brankovištěm k bloku.
43:10'
Postavení mimo hru hostujícího týmu.
43:05'
Pastrňák dostal přihrávku do úniku, ale nedokázal dobře zpracovat a začal jej tísnit protihráč, který mu puk vypíchl.
42:55'
Jedovatá střela Lundella po vhazování v útočném pásmu. Swayman má kotouč v lapačce.
42:50'
Po ráně Ekblada od modré čáry, která šla mimo, je hra znovu přerušena. Toho mohou využít hráči Bostonu k prostřídání.
42:46'
Gudasovu střelu odrazil Swayman svou holí a domácí se následně dopouští icingu.
42:26'
Teď si pro změnu zaútočili hosté. Montour ale netrefil branku soupeře z levé strany.
41:37'
Bruins dál útočí. Coylovu střelu od pravého mantinelu Bobrovskij vykryl a přerušil hru.
40:55'
A je vyrovnáno! Dmitrij Orlov vypálil od modré čáry, TYLER BERTUZZI tento vysoký kotouč protečoval a srazil za záda Bobrovského, který nedokázal zareagovat! Využitá přesilovka, 2:2. Asistence: Dmitrij Orlov, David Krejčí.
40:36'
Ekblad narušil útočnou kombinaci soupeře a vyhazuje puk do bezpečí.
40:08'
Florida nahazuje do pásma Bostonu. Tomu pokračuje přesilovka za vyloučení Montoura.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:14.
Florida ve 22. minutě zvýšila své vedení na 2:0, když se prosadil Sam Reinhart. A šancí měla Florida ještě více, Boston hrál doslova v křeči a nedařil se mu ani přechod středního pásma. Vše se ale zlomilo v přesilovce, kterou Bruins hráli od 27. minuty. Na konci 28. minuty dokázal David Krejčí prostřelit z levého kruhu Bobrovského a snížil na 1:2, díky čemuž domácí výrazně ožili. Dokonce své soupeře v rámci druhé periody přestříleli 13-5 a poslední třetina slibuje pořádné drama.
40:00'
39:57'
Ještě se Boston pokusil rychle vrátit do útoku, ale puk byl zahrán vysokou holí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
39:44'
Florida po buly vyhazuje puk mimo své pásmo.
39:37'
McAvoyovu dělovku zpoza kruhů dokázal Bobrovskij zachytit. Klíčové bylo, že obrana Floridy odstavila Bertuzziho z prostoru před brankovištěm.
39:14'
Pastrňák byl po zakončení tvrdě atakován Montourem, který jde za hrubost na trestnou lavici. Další přesilovka pro Bruins.
39:11'
Pastrňák se vykličkoval od zadního mantinelu a bekhendem chtěl překvapit Bobrovského, který ale byl rychle na ledě a vyráží puk mimo brankoviště.
38:44'
Lundell se opřel do puku v pravém kruhu, ale míjí Swaymanovu klec. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
38:13'
Coyle si hrál s pukem za brankou Floridy a rozhodl se vyjet na pravé straně. Zkusil z otočky také vystřelit, ale otřel střelu jen o rameno Bobrovského.
37:34'
Zatímco kotouč po střele Lundella má v držení Swayman, vrátil se Montour z trestné lavice.
37:16'
A ještě jednou Zacha z mezikruží, ale puk jen narazil do plexiskla za brankou.
37:06'
Krejčí vypálil z levého kruhu, Bobrovskij jeho projektil vyráží.
36:52'
Boston roztočil přesilovkový kolotoč, ale Zacha z pravého kruhu neuspěl.
36:06'
Florida šla do přečíslení. Barkov zavezl puk do útoku po pravém křídle a hledal křižným pasem Reinharta, do přihrávky ale vložil hůl jediný bek, který se vracel ke své brance před dvojicí z Floridy.
35:40'
Boston se k puku dostal až ve středním pásmu a musí hledat cestu do útoku.
35:34'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Brandon Montour – 2 min., krosček.
35:34'
Bertuzzi byl krosčekován u brankoviště Floridy a Boston bude hrát přesilovku! Komerční pauza.
35:11'
E. Staal nacentroval před branku, ale nikdo v bílém se k puku neprodral. Ten tak pouze proklouzal kolem brankoviště.
34:45'
Hosté po zisku kotouče pouze ve středním pásmu odevzdali nahozením a jdou prostřídat. Byla to opět těžká práce v obraně.
34:20'
Boston je čím dál více nasáčkován v útočném pásmu a je na něm vidět, že chce ještě do přestávky vyrovnat.
33:42'
Výborná přihrávka Pastrňáka na Krejčího, který se hnal do levého kruhu. Jenže zkušený český forvard byl od puku odstaven bránícím Gudasem a ze šance sešlo.
32:40'
Puk byl už ve středním pásmu, kvůli čemuž je Bostonu odpískáno postavení mimo hru.
32:13'
Bobrovskij zastavuje výpad soupeře a přerušuje hru. Nosek zpoza pravého kruhu nenašel na brankáře Floridy recept. Komerční brejk.
31:49'
Barkov z pravé strany vypálil přímo do Swaymana. Nepovedlo se mu zamířit k tyči, kvůli čemuž neměl šanci na úspěch.
31:10'
Je jednoznačně vidět, že se pohyb hráčů Bostonu výrazně zlepšil. Ale Florida zůstává také nadále nebezpečná a číhá na příležitost. Na to si musí domácí dávat pozor, protože hosté rozhodně nechtějí dovolit vyrovnání, naopak, touží po třetím gólu. Nehrají zataženě.
30:35'
Nahození puku až k Bobrovskému. Brankář hostí raději hru přerušil, než aby riskoval, že rozehrávku zachytí najíždějící soupeř.
29:35'
Velká šance Bennetta, který si už položil Swaymana, ale bekhendem ho ani tak nedokázal překonat! Ještě se do brankoviště vrhnul jeden z obránců, takže to neměl Bennett vůbec snadné.
29:20'
Další přerušení hry. Orlovovi byla zblokována Verhaeghem přihrávka ve vlastním pásmu a puk vyletěl do hlediště.
29:07'
Hosté byli na modré čáře zblokováni, Ekblad musel pospíchat do svého pásma pro kotouč, ale pokus o rychlý návrat na útočnou modrou končí icingem.
28:41'
Bude se vhazovat ve středním pásmu. Kotouč totiž skončil v hledišti.
28:14'
Bruins ožili, okamžitě se natlačili do útoku a hnáni publikem zkusili znovu ohrozit Bobrovského, který tentokrát ukrývá puk pod lapačku.
27:52'
Domácí nakonec početní převahu využívají, když po ose Zacha – Orlov – Krejčí přenesli domácí hru z pravého kruhu do levého kruhu právě na DAVIDA KREJČÍHO, jenž střelou na bližší tyč prostřelil Bobrovského. Asistence: Dmitrij Orlov, Pavel Zacha.
27:42'
Zacha v pravém kruhu přestřelil branku Floridy.
27:14'
Panthers vyhráli buly a vyhazují puk ze své třetiny.
27:08'
Po střele Pastrňáka z mezikruží končí puk v ochranné síti, jelikož ho srazil Forsling.
26:55'
McAvoy dvakrát střílel od modré čáry, ale ani jednou mu jeho pokus neproletěl k Bobrovskému.
26:18'
Swayman musel svou holí, kterou se natáhl, odrazit puk mimo nebezpečný prostor. Skvělé napadání hostů, kteří se málem dostali do gólové šance.
26:10'
Panthers vyhodili puk ze svého pásma a ještě se za ním vyřítili.
26:03'
Šance pro impulz. Marc Staal podrazil v levém kruhu Pastrňáka a jde na trestnou lavici. Přesilovka pro Boston, ale až po komerční pauze.
25:30'
Florida může, Boston musí, takový tlak už sestřelil mnohé. Na ledě to vypadá tak, že Panthers hrají uvolněně, zatímco Bruins jsou trochu v křeči.
25:25'
Swayman teď předvedl důležitý zákrok proti Reinhartovi z levého kruhu. Dobrá akce Floridy, která přenesla hru z pravého do levého kruhu, ale Swayman vystavil stopku. Boston potřebuje i takové impulzy.
24:35'
Publikum začíná být hodně nervózní a stále častěji bučí. Jejich tým se na ledě trápí a přenáší se to do hlediště a opačným směrem i na hráče.
23:52'
Kotouč končí v ochranné síti za brankou Bostonu.
23:10'
Bruins dělá velký problém prosadit se přes velmi dobrou defenzivu soupeře. Ve druhé třetině ještě nevystřelili na branku.
22:32'
Kombinace Pastrňáka, Zachy a Krejčího nic nepřinesla. Poslední jmenovaný se otočil zády k brance, když neměl volný prostor ke střele.
21:14'
Boston v problémech! Skvělý forčeking Floridy, která vybojovala kotouč a po několika krátkých přihrávkách SAM REINHART vypálil z okraje pravého kruhu a o pravou tyč poslal puk za záda Swaymana! Asistence: Eetu Luostarinen, Anton Lundell.
20:55'
Boston se pokusil o rychlý přechod středního pásma, je z toho ale pouze icing.
20:23'
Florida se dostala do postavení mimo hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:36.
První třetina rozhodujícího sedmého zápasu série mezi Bostonem a Floridou se pro domácí nevyvinula zcela podle jejich představ. Prohrávají totiž 0:1, když jediný gól vsítil ve 13. minutě hostující Brandon Montour, který předvedl v přesilovce parádní útok z hloubi vlastního pásma.
20:00'
19:35'
Bertuzziho pokus zpoza pravého kruhu má Bobrovskij v držení a přerušuje hru. Hodně divoká pasáž po poslední komerční pauze.
19:17'
Pastrňák se odhodlal ke střele od modré čáry, ale už poněkolikáté dnes míjí svůj cíl.
18:22'
A naopak to mohlo být 2:0 pro Floridu! Luostarinen mezi kruhy napálil kotouč do horní tyče! Málo chybělo, Swayman už byl překonaný!
17:53'
Velký tlak na branku Floridy, ale ani to Bostonu nestačilo ke skórování! DeBrusk protlačil puk na Bobrovského, který v chaosu před brankovištěm vyrazil jeho střelu před sebe, odkud Hall zakončoval dorážku bekhendem. A kotouč dokázal brankář Floridy nějakým způsobem vytěsnit mimo brankoviště.
16:50'
Lundell hledal na pravé straně brankoviště Reinharta, jemuž se nepovedlo podstřelit beton Swaymana. Domácí gólman přerušuje hru. Komerční brejk.
16:16'
Domácí ale neuspěli, puk se znovu vrací za jejich branku. Oba celky nyní až příliš ztrácí kotouče.
15:50'
Hosté vyhodili tak, aby se nedopustili icingu a rychle míří na střídačku. Boston má čas na rozehrávku nové útočné zteče.
15:30'
Tečovaný pokus Fredericem před brankovištěm, na který Bobrovskij reagoval reflexivně a puk zastavil betonem. Florida vyhazuje na zakázané uvolnění.
15:08'
Nosek to zkusil z ostrého úhlu od levého mantinelu, branku Floridy netrefil.
14:35'
Swayman musel zasahovat vyrážečkou, připisuje si svůj devátý zákrok. Reinhart se z pravého kruhu neprosadil.
13:44'
Florida teď trochu krokolomně prostřídávala, když byl puk na mantinelu u střídaček. Najednou bylo příliš těl okolo, rozhodčí ale mlčí a nenechávají se strhnout křikem publika.
13:19'
Marchand zkoušel najít hodně rychlou odpověď od pravého mantinelu, ale Bobrovskij úspěšně zasáhl.
12:23'
Jenže Panteři to stihli a proměňují přesilovku! BRANDON MONTOUR ukázal obrovskou rychlost, když vyrazil z vlastního pásma, u modré čáry si narazil s Lundellem a pak svůj útok zakončil po nabruslení do levého kruhu, odkud bekhendem prostřelil Swaymana! Asistence: Anton Lundell, Sergej Bobrovskij.
12:12'
Domácí vyhazují přes všechny čáry do bezpečí.
12:07'
Kotouč v obranném pásmu Bostonu skončil sražen mimo kluziště. Vhazuje se po levici Swaymana.
11:33'
Dál pokračuje přesilovka Floridy 5 na 4.
11:33'
Vylučuje se na obou stranách. Carlo a Bennett dostávají dvě minuty za hrubost.
11:33'
Swayman čelil hodně nepříjemné střele Montoura z levého kruhu. Kotouč zastavil ramenem a zachytil do lapačky. Za brankou se do sebe pustilo několik hráčů kvůli tomu, že Reinhart se podle obrany až příliš tísnil k brankáři.
10:34'
Bleskové vyhození Bostonu z jeho pásma.
10:30'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Taylor Hall – 2 min., podrážení.
10:16'
Další střela Pastrňáka, teď už musel Bobrovskij zasahovat. Krejčí se snažil dorážet před brankou, ale kotouč trefil vysokou holí. Hra je tedy přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu. Komerční pauza.
09:44'
Silná pasáž Pastrňáka. Napřed přestřelil z dálky, pak byl mezi kruhy zblokovaný. Zkouší to brát na sebe.
09:18'
09:04'
Pokud domácích o únik nebyl úspěšný, protože Forbort neudržel nohu na modré čáře. Alespoň ale Bruins zase nahodili do útoku a mohou prostřídat.
08:33'
Nepřesná Tkachukova přihrávka před brankoviště ústí v další vyhození Bostonu.
07:52'
Nosek přišel o hokejku, takže nemohl doplnit Coyla ve výpadu. Coyle tak alespoň chviličku podržel puk ve středním pásmu, než ho nahodil za branku soupeře.
07:24'
Začíná přesilovka Floridy, Cousins je na ledě.
07:18'
Další vyloučení. Tentokrát ale na straně Bostonu, podražením se provinil Marchand. Takže šest sekund se bude hrát ve čtyřech, a pak začne přesilovka Floridy. Komerční brejk.
06:52'
Barkov se dostal k puku na vlastní modré čáře, ale místo pokusu o zběsilou jízdu až k brance Swaymana přes obránce soupeře, pouze puk odevzdal a jde na střídačku.
06:20'
Panthers vyhazují opět puk, přechod Bostonu do útoku nevyšel.
05:55'
Dvě zblokované střely domácích, jen Krejčího pokus z pravého kruhu prošel. Barkov následně vyhazuje přes všechny čáry.
05:24'
Poprvé se vylučuje. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Cousins. Přesilovka pro domácí.
04:35'
Už čtvrtá střela na Swaymana. Od pravého mantinelu na něj nahodil kotouč Dalpe, puk byl navíc tečovaný, ale brankář Bostonu si s ním poradil.
03:53'
Ekblad má hodně aktivní střídání. Další střela, tentokrát ale zblokovaná Orlovem, kterému projektil přelomil hokejku.
03:40'
Ekbladovu ránu nachází Swayman ve své lapačce. Bude se vhazovat po levici domácího gólmana.
03:20'
Do dobré příležitosti se dostal Barkov z okraje mezikruží. Swayman si připisuje svůj první zákrok v utkání.
03:09'
Bostonu je odpískaný úmyslný ofsajd, vhazovat se bude před Swaymanem.
02:20'
Pokus o přečíslení domácích. Hathaway chtěl přenést hru do levé strany, ale výborným obranným zákrokem se blýskl Gudas, který přihrávku znemožnil.
02:01'
Do útoku se dostali také hosté. Eric Staal nebyl v ideální střelecké pozici a od pravého mantinelu se na branku Swaymana netrefil.
01:35'
Po buly před brankou Floridy se snažil mezi kruhy prosadit Krejčí, jeho teč ale prosvištěla jen kolem brankoviště do zadního hrazení.
01:21'
Grzelcykova střela od modré čáry. Bobrovskij si s letícím pukem poradil a přerušuje hru.
00:45'
Úvod zápasu odpovídá důležitosti tohoto střetnutí. Oba celky se spíš oťukávají a nechtějí se hned na začátku dopustit nějaké větší chyby.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Lindholm, Carlo, Orlov, Forbort – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Hall, Coyle, Bertuzzi – Frederic, Nosek, Hathaway.
Trenér: Jim Montgomery

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Verhaeghe, Barkov, Duclair – Tkachuk, Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Dalpe.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Kozari, Lee – Murray, Brisebois.