NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Toronto - 25. dubna 2023   01:30

Tampa
Tampa
09:57' Killorn (Kučerov, Hedman) • 18:27' Sergačjov (Kučerov, Point) • 31:31' Stamkos (Hedman, Perbix) • 38:49' Killorn (Hagel, Sergačjov)
4:5
(2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)
Stav série: (1:3)
Toronto
Toronto
24:51' Acciari  (Holl, O'Reilly) • 49:44' Matthews  (Marner, Nylander) • 52:29' Matthews  (Nylander, Giordano) • 56:04' Rielly  (Marner, O'Reilly) • 64:14' Kerfoot  (Giordano, Nylander)
Tampa
Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), Sergačjov, Raddysh, Bogosian, Cole – Stamkos (C), Point, Kučerov (A) – Killorn, Cirelli, Hagel – Jeannot, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
Rooney, Skilliter – Gawryletz, Cherrey
Amalie Arena, Tampa
19092 diváků
Toronto
Samsonov (Woll) – McCabe, Brodie, Holl, Giordano, Schenn, Rielly (A) – Marner (A), Matthews, Järnkrok – Kerfoot, Tavares (C), Nylander – Knies, O'Reilly, Acciari – Aston-Reese, Kämpf, Lafferty.

3. Auston Matthews (TOR) 2+0
Stejně jako ve třetím utkání, i tentokrát Toronto dokázalo ve třetí třetině vyrovnat, vynutit se prodloužení a v něm zvítězit. Čtvrtý zápas se přitom nevyvíjel pro hosty vůbec dobře, prohrávali totiž už 1:4. Ve třetí třetině ale přeci jen dokázali třemi góly vyrovnat a v prodloužení Alex Kerfoot svou tečí dotáhl senzační obrat svého týmu, jenž se tak ujal vedení 3:1 na zápasy. Toronto tak má jedinečnou příležitost, jak poprvé od sezony 2003/04 vyhrát v play-off sérii a projít přes brány prvního kola.
64:14'
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs to dokázali a vyhrávají druhé prodloužení v řadě! Autorem vítězné branky je ALEXANDER KERFOOT, který protečoval střelu Marka Giordana od modré čáry a překonal Vasilevského, který neměl moc šancí, jak zareagovat! Toronto vítězí! Asistence: Mark Giordano, William Nylander.
63:58'
Dvě vyhození Tampy z jejich pásma.
63:24'
Puk se dostal až mezi kruhy k Tavaresovi. Jeho střelu se snažil ještě dorážet O'Reilly, ale poslal puk jen k zadnímu hrazení.
62:49'
Marnerovu ránu z pravého kruhu vyrazil Vasilevskij ramenem a Tampa následně vyhazuje přes všechny čáry.
62:28'
Nylander se po vhazování tlačil před brankoviště, ale byl podražen Sergačjovem! Toronto bude hrát přesilovku.
62:18'
O Killornovo rameno se puk odráží do hlediště. Další vhazování před Vasilevským.
62:13'
Kotouč opustil ledovou plochu. Bude se vhazovat před brankou Tampy.
61:46'
Stamkos vjel před kruhy, dostal přihrávku od Pointa a snažil se vypálit pod horní tyč. Svou ranou sestřelil Samsonovovi masku z hlavy.
61:31'
Icing Tampy.
60:59'
McCabe se snažil vystřelit k levé tyči Vasilevského branky, ale míjí svůj cíl.
60:27'
Matthews by se vůbec nezlobil, kdyby dnes nasázel hattrick. Z levého kruhu se však neprosadil.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 04:29.
Tento zápas se bude prodlužovat! Tampa nedokázala ve třetí třetině udržet tříbrankový náskok, dvakrát se totiž prosadil Auston Matthews a vyrovnávací gól vsítil čtyři minuty před koncem Morgan Rielly. Podruhé se tak bude v Tampě prodlužovat. Ve třetím utkání se o vítězi rozhodlo v 80. minutě a slavilo Toronto. Jak to bude dnes?
60:00'
59:43'
59:38'
Vasilevskij drží nahozený puk od Nylandera mezi svými betony a přerušuje hru.
58:47'
Před brankou Samsonova se po střele Raddyshe snažil natahovat Paul, ale na dorážku nedosáhl.
58:20'
Sergačjovovu ránu od modré čáry má Samsonov v lapačce.
58:07'
Další icing Toronta.
58:00'
Zakázané uvolnění Toronta po nezachycené rozehrávce.
56:51'
Rychlá akce domácích, Killorn se napřed dostal ke střele z pravého kruhu, což Samsonov vyrazil. Následně se protáhl až vedle brankoviště, ale z bekhendu brankáře Toronta nepřekonal. Hra je přerušena.
56:29'
Postavení mimo hru Tampy.
56:04'
A hosté vyrovnávají! Čtyři minuty před koncem se povedlo MORGANU RIELLYMU vypálit od modré čáry k levé tyči a srovnat na 4:4! Asistence: Mitchell Marner, Ryan O'Reilly.
55:56'
Nylander vypálil z ostrého úhlu z levé strany a trefil masku Vasilevského, kterému doslova sletěla z obličeje. Hra je přerušena, komerční pauza.
55:29'
Toronto tvoří tlak na soupeře. Tampě nezbylo nic jiného, než pouze vyhodit ze svého pásma a pospíchat prostřídat.
54:45'
O'Reilly se uvolnil mezi kruhy, jeho střelecký pokus ale byl sražen jedním z bránících hráčů.
53:55'
Na ledě je tak trochu klid před očekávanou bouří.
53:04'
Point se dostal ke slabší střele od modré čáry. Samsonov letící puk odvrací.
52:29'
O zápletku je postaráno! AUSTON MATTHEWS si najel před brankoviště a protečoval střílenou přihrávku od modré čáry. Svým druhým gólem v utkání vsítil kontaktní branku a času má Toronto ještě spoustu! Asistence: William Nylander, Mark Giordano.
51:55'
Tampa vyhodila puk, vypravil se za ním Cirelli. A na druhé straně také Samsonov, který mezi kruhy odpálil puk do středního pásma a nedal soupeři prostor k nějaké šanci.
51:26'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku. Bellemare si najížděl na středu, dostal přihrávku od Killorna ze strany a zkusil vypálit z první. Samsonov teď zachránil Toronto ve hře.
51:16'
Velká šance pro Toronto. Bogosian hákoval Kerfoota a míří na trestnou lavici, takže hosté budou hrát přesilovku. Komerční pauza.
50:41'
Maple Leafs zkusili rychlý návrat do útoku, ale dopustili se jen zakázaného uvolnění.
50:24'
Matthews se pokusil znovu prosadit, tentokrát ale trefil jen Hedmana.
50:05'
A další velká šance Toronta! Nylander vypálil z okraje levého kruhu, puk byl před brankou ještě tečován a Vasilevskij měl velké problémy. Dokázal ale zareagovat a betonem vyrazil puk do bezpečí.
49:44'
Ač byli hosté z útočného pásma vyhnáni, bleskově se vrátili a předvedli velmi povedenou akci se dvěma rychlými přihrávkami, z čehož těžil v mezikruží AUSTON MATTHEWS, jenž vypálil k levé tyči a vykřesává naději pro svůj tým. Asistence: Mitchell Marner, William Nylander.
49:04'
Marner od modré míjí branku soupeře. Toronto se snaží vystupňovat svůj tlak a dlouze drží útočné pásmo.
47:51'
Giordanova rána od modré se odráží od Vasilevského. Útok Toronta pokračuje.
47:31'
Hagel nutí Samsonova jít na led, nakonec však střelu hráče Tampy vyráží ramenem.
46:51'
Rychlý protiútok Astona-Reese, který se na pravé straně dostal kolem obránce a zkusil z pravého kruhu bekhendem překvapit Vasilevského. Ten se ale nenechal nachytat a puk se stal jeho kořistí. Komerční pauza.
46:40'
Cirelli to zkoušel z pravé strany, Samsonovovu klec však netrefil.
46:05'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Na střely je vyrovnáno 23-23 a znovu se hraje v hodně vysokém tempu ze strany na stranu. Tampě to vyhovuje, čas rychle ubíhá a hřeje ji tříbrankové vedení.
44:51'
Perry se pokusil prosadit z levého kruhu, branku Toronta ale míjí a puk se odráží k obraně hostů.
44:13'
Hra je v obranném pásmu Tampy přerušena. Kotouč skončil až v ochranné síti.
43:50'
Marner hledal před brankou Tampy Brodieho, dostal k němu kotouč, ale Vasilevskij dnes chytá znamenitě a odvrátil další nebezpečnou situaci.
43:10'
Samsonov likviduje ránu Hedmana. Po přerušení hry se snažil Schenn dostat do kravaty Cirelliho. Z toho vyloučení nebude.
42:59'
Maple Leafs vytěsnili hru do středního pásma, ale ne na dlouho.
42:40'
Hagel zpoza levého kruhu vypálil mimo branku a orazítkoval pouze zadní mantinel.
42:00'
Toronto už nepustilo soupeře do prostoru a drželo ho podél mantinelu. McCabe se vrací také na led a přesilovka končí.
41:31'
Kotouč ale zamířil až za branku Vasilevského po dalším úspěšném vyhození hostů.
41:17'
Sergačjov a Brodie jsou zpět na ledě. Pokračuje přesilovka Tampy 5 na 4.
40:55'
Giordano úspěšně zablokoval střelu soupeře a Torontu se povedlo vyhodit.
40:30'
Tampa se natlačila do útočného pásma a hned se Hagel snažil před brankou tečovat nahození Pointa. Puk skončil na zadním mantinelu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:35.
Toronto bylo ve druhé třetině jasně střelecky aktivnější, zasypalo branku Tampy 14 střelami, ale i tak tuto periodu prohrálo 1:2. V celkovém součtu tak prohrává 1:4 a nevypadá to, že by mělo navázat na svůj úspěch ze třetího zápasu, v němž dokázalo vyhrát po prodloužení. Tampě se dnes střelecky daří, čtyři branky z 19 střel.
40:00'
40:00'
Na samém konci druhé třetiny dostává ještě trest za krosček McCabe. Tampa tak vstoupí do třetí třetiny v přesilovce čtyř proti třem.
39:17'
Bude se vylučovat na obou stranách. Tresty dostávají Brodie a Sergačjov, oba za hrubost.
38:49'
Tampa právě vstřelila branku!
ALEX KILLORN si najel s pukem do levého kruhu, vypálil na vzdálenější tyč a takřka vymetl pavučinku v pravém horním růžku! Parádní střela Killorna, který dává svůj druhý gól v utkání. Asistence: Brandon Hagel, Michajl Sergačjov,
38:35'
Zakázané uvolnění Toronta.
38:16'
Vyrážečkou vytěsnil Samsonov jedovatou ránu Pointa, ke kterému se připloužil puk na okraj pravého kruhu.
37:40'
Hned po buly přišla střela Marnera od modré čáry. Vasilevskij opět přerušuje hru. Zatímco v první třetině přestřílela Tampa Toronto 12-5, ve druhé třetině je bilanci 5-13.
37:34'
Vasilevskij má kotouč po střele Giordana zpoza levého kruhu pod kontrolou ve své lapačce. Hra je přerušena. Komerční přestávka.
37:05'
Matthewsova střela z mezikruží zaletěla jen do zadního mantinelu. Toronto se po předchozí ztrátě útočného pásma dokázalo velmi rychle vrátit.
36:09'
Další zblokovaná střela. Kučerov napálil ležícího Schenna, který se mu vrhnul do rány.
35:29'
35:15'
Po úspěšném vyhození Toronta se domácí pokusili o bleskový návrat do útoku, ale neuhlídali si přechod modré čáry.
35:00'
Point si počíhal na puk mezi kruhy, ale napálil jen nohu bránícího protihráče.
34:29'
Bude se vhazovat ve středním pásmu. Domácí se dopustili postavení mimo hru.
33:58'
Hosté vyhazují puk pryč ze svého pásma.
33:38'
Hedmanova dělovka zpoza pravého kruhu neprošla. Brodie dobře zasáhnul a střelu zblokoval.
33:29'
Vylučuje se na straně Toronta. Dvě minuty dostává kapitán John Tavares za hru vysokou holí.
33:06'
Knies se po buly vypravil za branku, obkroužil ji a zkusil rychle zakončit k pravé tyči. Vasilevskij dokázal utěsnit mezírku.
32:58'
Hra je přerušena a přichází druhá komerční pauza.
32:14'
Další Paulova střela, tentokrát mezi kruhy zblokována McCabem.
31:54'
Paul se pokusil z okraje pravého kruhu vypálit na Samsonova, ale přestřelil branku Toronta.
31:31'
STEVEN STAMKOS se postavil před brankoviště Toronta a letící puk po prudké přihrávce Hedmana z levého kruhu jej trefil do špičky brusle, od které se odrazil do branky Samsonova. Asistence: Victor Hedman, Nick Perbix.
30:39'
30:32'
Kerfoot se snažil clonit při Hollově střele od modré, Vasilevskij dokázal puk vyrazit.
30:01'
Cirelli vyrazil s pukem až takřka k útočné modré čáře, kde ho nahodil a odpelášil střídat.
29:08'
Alex Killorn vyrazil za odraženým pukem a jel sám na brankáře Toronta. Vracející se Rielly mu ale dokázal takřka zázračně vypíchnout zezadu puk od hole.
28:45'
Postavení mimo hru Toronta.
28:39'
Hedman se nechal vyprovokovat a začal cloumat protihráčem. Rozhodčí ho posílají za hrubost na dvě minuty. Přesilovka pro Toronto.
28:39'
Na ledě se začíná přiostřovat. Po přerušení hry se do sebe pustili hlavně Hedman s McCabem. A rozhodčí bude vylučovat.
28:14'
Vasilevskij měl práci, povedlo se mu ale odvrátit puk svým betonem na hokejku spoluhráče. Tavarec se z ostrého úhlu neprosadil.
27:41'
Stamkosova střela byla tečována a poslána nad branku Toronta, které se zmocňuje puku.
27:12'
Nakonec to celé vyřešil Samsonov, který nedovolil Killornovi protečovat puk za svá záda a ukryl puk do lapačky. Komerční pauza.
26:55'
Tampa se snaží rychle vybojovat zpátky dvoubrankové vedení. Vytváří na Toronto velký tlak.
25:51'
Cirelli se dostal až k brankovišti a snažil se protlačit puk do branky Toronta. Skvělý zásah předvedl Matthews, který svou hokejkou odsunul puk z brankové čáry a nedovolil mu přejít celým objemem! V chaotické situaci se pak nepovedlo domácím dorazit puk, načež rozhodčí přerušil hru.
24:51'
Akce Maple Leafs však díky O'Reillymu pokračovala. Puk se dostal na modrou čáru, odkud přišla střela Holla, kterou protečoval před brankovištěm NOEL ACCIARI a poslal kotouč pod horní tyč Vasilevskyho klece. Asistence: Justin Holl, Ryan O'Reilly.
24:45'
O'Reilly okradl mezi kruhy hráče Tampy, zakončit se mu ale nepovedlo.
23:55'
Protečované nahození Tampy. Za branku si pro puk dobruslil Samsonov, jenž rozehrává podél mantinelu.
23:10'
Maple Leafs se útoku Tampy ubránili a rozehrávají vlastní akci. Nespěchají teď.
22:36'
Perry centroval před branku na Maroona, tomu se ale nepovedlo kotouč zasáhnout.
22:30'
Bleskový protiútok Tampy, který zakončil z okraje levého kruhu obránce Hedman. Samsonov přerušuje hru.
22:21'
Jenže ne na dlouho a Lafferty se s pukem vrátil do útoku po pravém křídle. Vasilevskij jeho pokus vyráží.
22:08'
Poměrně dlouze Toronto kombinovali v útočném pásmu. Tampa se konečně zmocnila puku.
21:34'
Jarnkrokova střela zpoza kruhů prosvištěla těsně vedle levé tyče do zadního mantinelu.
20:51'
Toronto se rychle vrátilo do útočného pásma. Vasilevskij znovu úspěšně zasahuje a opět přerušuje hru, tentokrát po Brodieho pokusu z pravé strany.
20:30'
Auston Matthews se prosmýkl mezi kruhy, Vasilevskij jeho první střelu v utkání likviduje.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:37.
Tampa Bay si podmanila první třetinu, ve které přestřílela Toronto 12-5, byla jasně nebezpečnějším týmem a dokázala vstřelit dvě branky. Napřed v 10. minutě využil přesilovku Alex Killorn a v 19. minutě zvýšil vedení domácích Michajl Sergačjov. Toronto se sice snažilo držet s rychle hrající Tampou krok, což se mu vesměs dařilo, ale v útočném pásmu se nedokázalo dostat tolikrát ke střelbě a nevypracovalo si příležitost. A to může být rádo, že Brandon Hagel neproměnil v 8. minutě trestné střílení.
20:00'
19:37'
Ztráta Sergačjova ve vlastním pásmu dostala hráče Toronta do nečekané šance, se kterou si ale neporadili. Jarnkrok z levého kruhu míjí branku Tampy. Je ale pravdou, že mu bylo do hokejky ze strany klepnuto a puk mu sjel po čepeli.
19:27'
18:59'
Vhazovat se bude před brankou Toronta. Hedman od modré čáry nutí Samsonova k zákroku.
18:27'
A domácí jdou do vedení 2:0! Kučerov se správně rozhodl nestřílet a přihrál na MICHAJLA SERGAČJOVA před levý kruh. Obránce Tampy udělal využil toho, že Samsonov byl u pravé tyče a vypálil k levé tyčce. Brankář Toronta se po puku marně natahoval. Asistence: Nikita Kučerov, Braydem Point.
17:45'
Kämpf s Aston-Reesem se postarali o útočnou akci svého týmu. Kämpf si nakonec sjel od zadního mantinelu až do pravého kruhu, jeho prudké zakončení ovšem Vasilevskij vyráží.
17:12'
Killorn číhal před brankovištěm soupeře a dočkal se přihrávky zpoza branky. Počkal si, až k zemi padne McCabe a pokusil se zvednout svou střelu pod horní tyč. Puk ale takovou výšku nenabral a zastavil se o rameno Samsonova.
15:52'
Icing Toronta. Tampa vede na střely 7-3, prozatím ze zběsilého tempa obou týmů dokáže těžit mnohem víc.
15:18'
Perry se snažil projít k brance soupeře po pravé straně. Dostal se ale do kleští McCabea a ještě jednoho hráče Toronta. A nakonec zavinil posunutí Samsonovovy branky. Komerční brejk.
14:21'
A opět se hra přelévá rychle ze strany na stranu. Toto utkání má zatím hodně rychlý spád a tempo obou týmů tomu pouze nahrává.
13:22'
Hra se rychle přesunula před branku Samsonova, kde se do střely Killorna postavil právě Schenn a nenechal ohrozit vlastní branku.
13:10'
Sergačjov je zpět na ledě, což je pro Tampu dobrá zpráva. A znovu schytal ránu pukem při blokování střely, tentokrát od Luka Schenna.
12:36'
Bleskům nevyšla dlouhá přihrávka, puk zachycen nebyl a je z toho icing.
11:53'
Toronto se snažilo projít skrz střední pásmo, ale dopustilo se postavení mimo hru.
11:25'
Tampa si udělala menší střelnici z obranného pásma Toronta. Na Samsonova ale nakonec puk nedostala. Zejména blok proti Raddyshovi byl odvážný, jeho dělovka od modré měla rychlost přes 95 mil za hodinu. Ránu schytal Matthews.
10:40'
Komerční brejk.
09:57'
Domácí využívají přesilovou hru! Rychlý ťukec započal na modré čáře Hedman, který našel v pravém kruhu Kučerova, ten rychle přiklepl puk před branku na ALEXE KILLORNA, jenž protečoval do zčásti odkryté branky, jelikož Samsonov se nestihl přesunout. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
09:24'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
William Nylander – 2 min., podrážení.
08:58'
08:45'
Sergačjov je po zblokované střele O'Reillyho zraněný. Na střídačku se doslova doplazil po čtyřech.
08:25'
Toronto se snažilo vykombinovat do dobré střelecké pozice, puk ale na branku Vasilevského neprotlačili.
07:45'
Hagel si nedělal s nějakým kličkováním příliš starosti a zkusil střelu zápěstím mezi betony Samsonova. Napálil ale pouze právě beton brankáře.
07:45'
A pozor, Tampa se dostala v oslabení do útoku, Hagel se už dostával za obranu a byl podražen Riellym. Bude to trestné střílení!
06:58'
Komerční pauza.
06:58'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Anthony Cirelli – 2 min., krosček.
06:38'
Bude se vylučovat na straně Tampy. Toronto má výhodu.
06:15'
Hraje se v rychlém tempu nahoru dolů. Navíc se příliš nepřerušuje, zápas plyne velmi rychle.
05:10'
V útočném pásmu se objevili hosté, ale měli problém jako před chvíli jejich soupeři. Byli zastaveni u mantinelu a nepovedlo se jim dostat kotouč do prostoru.
04:26'
Jeannot od modré čáry přestřelil klec Samsonova. Tampa převzala iniciativu a je to zase ona, kdo hraje aktivněji. Má ale trochu vychýlenou mušku.
03:35'
Teď se tempo trochu zklidnilo. Tampa se snaží dobývat obranné pásmo soupeře. Nedaří se jí ale nyní dostat puk od mantinelu.
02:12'
Stamkos přestřelil branku Samsonova. Hra se přelévá rychle ze strany na stranu, puk poměrně často střídá majitele a akce střídá akci.
01:18'
Giordanovu střelu od modré čáry Vasilevskij vyráží do bezpečí.
00:55'
Maple Leafs jsou na začátku střetnutí mnohem pohyblivější a aktivnější. Žádná úvodní oťukávačka, naopak, hned ze startu se jde do plných.
00:20'
Raddysh hned zkraje duelu zaznamenal dva bloky proti střelám Toronta, které vlétlo do utkání po hlavě.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman, Sergačjov, Raddysh, Bogosian, Cole – Stamkos, Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Hagel – Jeannot, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
Trenér: Jon Cooper

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – McCabe, Brodie, Holl, Giordano, Schenn, Rielly – Marner, Matthews, Järnkrok – Kerfoot, Tavares, Nylander – Knies, O'Reilly, Acciari – Aston-Reese, Kämpf, Lafferty.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Gawryletz, Cherrey.