Střely na bránu: 26 – 23 | Přesilová hra: 0/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Joseph Woll (TOR) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 60:00
Jeremy Swayman (BOS) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 58:10

David Kämpf (TOR) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:49
David Pastrňák (BOS) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 4, čas na ledě 19:53
Pavel Zacha (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na brán, TM 0, čas na ledě 19:26

Tři hvězdy utkání
1. Joseph Woll (TOR) – 22 zákroků, úspěšnost 95,7 %
2. William Nylander (TOR) – 2+0
3. Jeremy Swayman (BOS) – 24 zákroků, úspěšnost 92,3 %
Zápas je u konce! Třetí třetina přinesla fantastický hokej, bylo to úplně o něčem jiném, než předchozí dvě třetiny. Nahoru dolů, kvanta šancí. Toronto to ale zvládlo a Nylander přidal druhou branku, čímž rozhodl zápas a vyrovnal sérii na 3:3. Po uplynutí časového limitu se ještě přišlo na to, že puk, který Geekie na konci zápasu vstřelil do branky, vlastně ještě platil jako gól, protože padl 0,1 sekundy před koncem. Takže finální skóre zní 2:1.
59:59'
Boston právě vstřelil branku! Tak nakonec se hosté přece jen prosadili, což ale ukázaly až opakované záběry kamer. Kotouč v poslední setině poslal do branky MORGAN GEEKIE. Slavící hráči Toronta se museli vrátit na střídačku, odcházející Bruins také, a vhodilo se ještě poslední buly. Asistence: Kevin Shattenkirk a James van Riemsdyk.
59:35'
Boston to ještě zkouší s odkrytou brankou, ale vůbec mu to nevychází. Nedokáže se usadit v pásmu, a moc střel nevyslal.
57:47'
Toronto právě vstřelilo branku! WILLIAM NYLANDER skóruje podruhé! Chvíli po úniku Domiho se do samostatného úniku na Swaymana dostal právě také Nylander, který míchal s kotoučem, a nakonec ho bekhendem zasunul do branky. Parádně provedeno a Toronto pravděpodobně už dotáhne zápas do vítězného konce. Asistence: Matthew Knies a Morgan Rielly.
57:10'
Toronto ukouslo další vteřinky, když stáhlo kotouč za svou brankou, tam si ho několikrát přihrálo a pak vyhodilo.
56:47'
Max Domi mohl rozhodnout! Dostal přihrávku do volného prostoru a jel na branku sám. Zvolil ale asi úplně nejhorší možné zakončení a poslal kotouč přímo doprostřed na Swaymana.
56:14'
David Kämpf dnes předvádí fantastickou práci do defenzívy. Nyní opět vybojoval kotouč a vyvezl ho daleko ode branky.
55:44'
Matthew Knies znovu dobře vyvezl kotouč, přitom si obhodil jednoho ze soupeřů. Kotouč pak poslala do pravého růžku útočné třetiny.
55:17'
McAvoy se už nyní dostal ke střele a vyzkoušel to. Moc se mu však jeho střelecký pokus nevydařil. Kotouč poslal Wollovi na jednoduchý zákrok, ten pak přerušil hru.
55:01'
A je tu další vyhození na zakázané uvolnění, tentokrát od Domiho. Vypadá to, že Toronto už vsadilo na totální defenzívu, a v posledních pěti minutách bude bránit o sto šest.
54:39'
Cale Järnkrok znovu vyhodil pouze na zakázané uvolnění. Toronto si tyto situace musí pohlídat, nyní už má na ledě svou lajnu opravdu dlouho.
54:22'
Pastrňák v poledních minutách už naskakuje s Geekiem a Marchandem. Ti nyní zabojují v útočném pásmu, kde se vhazuje proto, že se Toronto dopustilo icingu.
53:45'
Matthew Knies si obhodil soupeře a zavezl puk do pásma, ale Boston ho rychle získal zpět a přenesl hru do útočné třetiny.
53:23'
Marner držel kotouč v útočném pásmu na hokejce snad 30 sekund, ale nedokázal vymyslet jednou kloudnou přihrávku, a už vůbec ne střelu.
52:38'
Opět parádně zahrála čtvrtá lajna Toronta, kterou domácí nasazují proti elitní lajně Bostonu. Kämpf vyvezl puk, a následně ho Maple Leafs zdržovali v útočné třetině.
52:03'
David Pastrňák chtěl obtočit s kotoučem branku, ale přitom byl od kotouče odtlačen. Toronto pak znovu pomalu vyhodilo. Čas se Bostonu krátí.
51:22'
Wotherspoon prověřil Wolla, ale jeho střela nebyla nějak zásadně nebezpečná. Následně Nylanders dobře soupeře odstavil.
50:32'
Ljubuškin vyvezl kotouč zpoza své branky až do středního pásma. Domácí hokejisté pak přešli i do toho útočného, ale jen za cenu ofsajdu.
50:01'
Bertuzzi dostal dobrou přihrávku před branku, chyběl mu ale kousek štěstí. Velkou šanci tak nevyužil.
49:23'
Nyní musel pro kotouč dojet Morgan Geekie. Toronto ho chytře vyhodilo tak, aby se nejednalo o icing, ale aby Maple Leafs stihli vystřídat.
48:27'
Toronto stále kombinuje se čtvrtou lajnou v útočném pásmu. Ta odvádí fantastickou práci, protože na ledě zdrželo elitní lajnu Bostonu přes minutu, a přitom ji téměř nepustilo do útočné zóny.
47:40'
David Kämpf se dobře proháčkoval do pásma, natáhl na sebe navíc dva soupeře, a tak se na druhé straně otevřel prostor.
47:01'
Další velký závar před Wollem. Nakonec se ale brankář k puku nedostal a zasahovat nemusel, tentokrát mu dobře pomohli obránci.
46:30'
Na druhé straně v obrovské šanci Marchand! Woll už víceméně ležel na zemi, Marchand stál před prázdnou branku u pravé tyčky, ale skákavý kotouč nedokázal do odkryté svatyně zasunout.
46:18'
Rielly mohl pálit, místo toho kotouč nahodil na druhou stranu spoluhráči, před kterým se otevřela už volná branka, ale hráčovi se pod hokejku vložil jeden z hostujících obránců, který mu nedovolil vypálit.
45:36'
Tavares mohl navýšit vedení Toronta! Z ničeho nic se octl před brankou soupeře z levé strany a úplně volný, ale kotoučem mířil na vzdálenější tyčku, a minul.
45:18'
Kevin Shattenkirk si zajel pro dlouhý kotouč vyhozený Torontem. Následně rozehrál další akci z obrany.
44:35'
Krásná hokejová pasáž na obou stranách. Krásné průniky, pěkné akce. Jen ten gól to opět nepřineslo.
43:16'
Na druhé straně jeden z domácích dobře vybídl Tavarese, ale ten nedokázal propálit Swaymana.
42:41'
McAvoyovu ránu zblokoval McCabe. Dokonce si při tom zlomil hokejku. Toronto pak přetočilo hru na druhou stranu.
42:27'
Tentokrát vyslal střelu z dálky na Wolla Pastrňák. Ani ona ale nedokázal brankáře v modrém dresu překonat.
41:58'
Frederic si sjížděl k brankáři Wollovi, kterého prověžil, ale nepřekonal.
40:01'
Druhá třetina měla úplně jiný průběh, než ta první. Boston snad prvních devět minut pokračoval s jednou střelou na branku. Toronto pokračoval ov palbě bez úspěchu. Jenže pak se rozstříleli i hosté, kteří nakonec dokázali přidat dalších 13 střel a soupeře do útočného pásma moc nepouštěli. Nakonec ale přece jen bylo šťastnější Toronto, když si Nylander udělal prostor na pravé straně, sjel si ke kruhu a pálil. Jeho ránu si McAvoy kolenem tečoval do vlastní sítě, a Toronto tak po dvou třetinách vede 1:0.
40:00'
39:06'
Toronto právě vstřelilo branku! Domácí otevřeli skóre! WILLIAM NYLANDER si připravil pozici na pravé straně, sjel si ke kruhu a poslal dobrou ránu do ohně. Před brankou ale kotouč ještě příhodně tečoval obránce McAvoy. Asistence: Timothy Liljegren a Morgan Rielly.
38:53'
Úplně jiné to už bylo nyní, kdy si dvě střely v řadě připral Jake McCabe. Ten si pro kotouč sjel z modré čáry. Jedna jeho rána byla zablokována, tu druhou už chytil Swayman.
38:18'
Toronto drželo pásmo docela dlouho, a taky v něm zajímavě kombinovalo, jenže tomu zase chyběla střelba. Javorové listy kotouč na Swaymana nevyslaly.
37:37'
Toronto má stále větší problém dostávat se do offenzivní zóny. Naopak Boston tam svou aktivitu zvyšuje. A má na kontě už 14 střel, což je zajímavé hlavně v kontextu, že asi deset minut zpět měl na kontě jednu jedinou.
36:58'
Charlie McAvoy pálil ze střední dálky. Jeho rána byla zajímavá, ale Woll ji nakonec chytil do lapačky a přerušil hru.
36:50'
Lohrei čekal, až mu přijedou parťáci. Nakonec vyslal střílenou přihrávku, která ale nebyl z nejlepších.
35:58'
Wollovi nyní vypadl kotouč z rukavice, a to ve chvíli, kdy před ním byli natlačeni dva hráči Bostonu. I tak to ale brankář Toronta nakonec zvládl.
35:08'
Nylander napřáhl z pravého kruhu na bližší tyčku. Swayman ale dokázal puk vychytat a ještě ho rychle rozehrát.
34:22'
Tavares propasíroval kotouč do pásma. Následně zkusil přihrát na druhou stranu, ale ke spoluhráči se kotouč nedostal.
34:02'
33:41'
A další vyhozen Toronta. Nyní sice pouze do střední zóny, ale i tak se ukrojil další čas z přesilovky Bostonu.
33:17'
Woll se nyní sám snažil vyhodit kotouč z pásma, což se mu nepovedlo. Po chvíli to ale zvládl jeho spoluhráč.
32:14'
Coyle udržel vyhození soupeře na modré čáře, ale následně už soupeř kotouč znovu přebral a vyhodil ho až na druhou stranu.
32:02'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Joseph Woll – 2 min., podrážení, odpyká John Tavares.
31:10'
Velice dobrou příležitost měl k dispozici Pastrňák. Ten ale pozici ještě vylepšil pro Pavla Zachu, a následně se ho snažil ještě dotlačit za Wolla. Ten ale opět kotouč do branky nepustil.
30:04'
Mitch Marner vyslal do dobré šance Kniese, jehož rána ale nebyla z nejlepších a tak skončila pouze zákrokem Swaymana.
29:19'
Pěkný závar dělá čtvrtá formace Maple Leafs, která drží puk v útočném pásmu a kombinuje. Chybí tomu ale nějaká střelba.
28:56'
McAvoy pálil z dálky, Pastrňák kotouč tečoval bruslí, a Woll tak měl další práci, Boston už má na kontě čtyři střely, což je docela překvapení poté, co za 32 minut vypálil jen jednou.
28:31'
A Boston má na kontě už i třetí ránu. Opět ale neskončila jinak, než zákrokem Josepha Wolla.
27:16'
Lohreie vyslal van Riemsdyk do zajímavé šance. Jeho rána Wolla nakonec překvapila, ale i tak vytáhl dobrý, a dost šťastný zákrok. Jedná se teprve o druhou střelu Bostonu na branku v tomto utkání.
26:20'
Jeden z hráčů Bostonu podrazil gólmana Wolla. Sudí to ale nevyhodnotil jako faul, a tak se pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.
25:50'
Pastrňák byl nepříjemně atakován krajanem Kämpfem. S bolestivou grimasou pak odjel na lavici.
25:10'
Boston přežil čtyřminutové vyloučení bez úhony. Toronto nepředvedlo vlastně vůbec nic.
24:01'
Nylander si tentokrát nepohlídal situaci na modré čáře, a tak Toronto při přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd.
23:41'
Mitch Marner se prohráčkoval přes dva hráče soupeře, ale kotouč dostal pouze do levého rohu útočného pásma.
23:13'
Rielly poslal kotouč na spoluhráče, který z pravé strany pálil. Jeho rána ale nebyla z nejlepších, a tak skončila pouze zákrokem betonem Swaymana.
22:34'
A je tady další vyhození. Boston už má téměř jednu celou přesilovku za sebou.
22:04'
Riellymu propadl kotouč do středního pásma. Toronto přes forčeking soupeře muselo až za svou branku.
21:36'
Bostonu se podařilo dvakrát vyhodit kotouč až na druhou stranu už v úvodních třiceti sekundách přesilovky Toronta.
21:10'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
David Pastrňák – 2+2, vysoká hůl.
20:58'
Obrovská šance Toronta v předbrokovém prostoru! Swayman byl už dokonce překonán, ale nikdo za něj nedokázal kotouč dorazit.
20:06'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Boston Bruins.
20:01'
První třetina je za námi. Viděli jsme vyrovnaný, ne zrovna ofenzivní hokej. Spíš to byla taková válka, oba týmy se dost hitovaly, k vidění bylo hodně menších šarvátek. Boston za celou třetinu vyprodukoval pouze jednu střelu na branku, ve finální fázi byl totiž dost tragický. Toronto pálil desetkrát, ale ani to mu ke brance nepomohlo. A tak si na úvodní gól budeme muset ještě počkat.
20:00'
19:18'
Vhazovalo se ve středním pásmu. Boston vyhrál kotouč, ale následně ho ztratil, a situace se opakovala ještě několikrát. Ve středním pásmu se o něj zkrátka vedla těžká válka.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35'
Maroon si nyní měl co říct s Edmundsonem, kterého trochu postrčil na mantinel. Než se ale do sebe stihli pustit, oddělil je rozhodčí.
18:17'
Ve skrumáži za brankou Wolla ale následně byli úspěšnější domácí, kteří rychle zase změnili směr hry.
17:54'
Dobře se nyní medvědi dostali z tlaku na rozehrávku ve svém obranném pásmu, a dotáhli kotouč až do toho soupeřova.
17:36'
Brazeau pálil ostře, ale pouze do zadního mantinelu. Kotouč se ale odrazil zpět před branku, kam si hráč rychle dojel, a donutil tak Wolla skočit na kotouč a přerušit hru.
16:55'
Nyní si zahrál také Jeremy Swayman. Toho jeden z hostů pak trochu dostal pod tlak, ale gólman Bostonu dokázal rozehrávku zvládnout bez zaváhání.
15:50'
Velice pěkná akce Bostonu po pravé straně. To by ale na druhém konci modré u mantinelu nesměl přejet do pásma rychleji jeden z Bruins. Píská se ofsajd.
14:39'
Carlo dokázal převzít kotouč na modré a rychle vypálit. Jeho rána byla ale zablokována hned nejbližším obráncem, který ji bolestivě schytal.
14:01'
Toronto teď úplně nevěděli, jak kupředu. Dlouho čekalo v obranné třetině a snažilo se něco vymyslet. Nakonec ale našlo cestu do soupeřova pásma.
13:25'
Wotherspoon a Dewar se nyní do sebe chtěli pustit, už si vyměňovali názory. Sudí je ale raději rychle rozdělili.
13:16'
Rielly zakombinoval s Gregorem, který z levé strany vyslal střelu po ledu. Ta byla ale tečována mimo branku.
12:31'
12:18'
Bertuzzi tečoval bruslí kotouč do Swaymana, spíš to ale bylo kopnutí. Zajímavá je mimo jiné střelecká statistika, oba týmy moc nestřílí, u Bostonu je to zatím ale hodně špatné, neboť má na kontě jen jednu střelu na branku. Soupeř jich má osm.
11:50'
Na druhou stranu musel kotouč honit jeden z obránců Maple Leafs. Boston zatím brání velice dobře.
11:13'
Toronto se už usadilo v pásmu a kombinuje. Sraženou střelu Riellyho se snažil dorážet jeho spoluhráč, což se mu ale nepovedlo.
10:53'
Bostonu se podařilo v krátkém časovém úseku hned dvakrát kotouč vyhodit až na druhou stranu.
10:31'
Brad Marchand – 2 min., hrubost.
10:05'
Marchand dobře vybojoval kotouč za brankou Toronta od jednoho ze soupeřů, jenže pak následně nedokázal přesně přihrát, a tak tým o puk zase připravil.
09:34'
DeBrusk si najížděl s pukem po levé straně, následně dojel až před branku, ale neměl prostor přihrát, a tak to jen zkusil z ostréhu úhlu, což mu moc nevyšlo.
09:05'
Boston kombinoval skrze a napříč pásmem. Pak hra byla přerušena poté, co Marchand nabral Bertuzziho a tak napůl ho poslal na lavičku Bostonu. Na hity je to po nedohraných deseti minutách už 11:17.
08:43'
Hra se začíná pořádně vyostřovat. Nyní došlo ke dvěma rychlým hitům v obranném pásmu Toronta, pokaždé na hráče jiného týmu.
05:42'
Marchand se za brankou Toronta utkal o kotouč s Ljubuškinem, ruský hráč ho k němu ale nepustil.
04:55'
Frederic přijel do pásma sám, a ta k neměl komu nahrát. A tak alespoň zkusil zadovkou prověřit Wolla. Ten nakonec raději kotouč podržel. Frederic se pak dostal do šarvátky.
04:28'
Zacha pálil ze střední dálky, ale jeho rána byla zablokována. Po chvíli se ke kotouči dostal Pastrňák, který už Wolla prověřil, ovšem nepřekonal.
03:01'
Frederic si znovu podal jednoho ze svých soupeřů, jímž byl tentokrát Rielly.
02:33'
Toronto vybojovalo kotouč ve skrumáži za brankou Swaymana, následně sehrálo kotouč na modrou a odtamtud pálilo. Puk se ale nedostal k brankáři.
02:03'
Trent Frederic velice tvrdě narazil do jednoho ze svých soupeřů, který šel okamžitě k zemi.
01:27'
DeBrusk se natlačil před branku a snažil se zakončit dobrý kotouč, který mu tam poslal spoluhráč z levé strany. To se mu ale nakonec nepovedlo.
00:01'
Úvodní buly tohoto utkání vyhrálo Toronto Maple Leag.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Ljubuškin, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Edmundson – Marner (A), Domi, Bertuzzi – W. Nylander, Tavares (C), Knies – Järnkrok, Holmberg, N. Robertson – Gregor, Kämpf, Dewar.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, P. Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Geekie, Coyle, Marchand (C) – Brazeau, Frederic, J. van Riemsdyk – Maroon, J. Boqvist, Beecher.
Série Bostonu s Torontem se pomalu chýlí ke konci. Zbývá už jen jeden, možná dva zápasy. Boston se ujal vedení 3:2, první mečbol neproměnil za stavu 3:1, kdy Toronto dokázalo vyhrát 2:1 po prodloužení dva dny zpět. Prosadil se McCabe a Frederic v první třetině, další góly už nepadly, a to až do prodloužení, kdy rozhodl Knies. Postupný vývoj série byl následovný: Boston 5:1, 2:3 Toronto, 2:4 Boston, 1:3 Boston, 1:2pp Toronto. Maple Leaf bude scházet Klingberg kvůli operaci, otazník visí u nemocného Matthewse a zraněného McManna. Z Bostonu nebude rozhodně hrát Lucic, a zraněný Peeke. Kvůli operaci šestý duel vynechá Poitras.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.