Jaromír Jágr (NJD) 1+1, 2 střely, čas na ledě 17:59
Patrik Eliáš (NJD) 1+1, 6 střel, čas na ledě 18:20
Marek Židlický (NJD) 0+1, 0 střel, čas na ledě 21:01
Rostislav Olesz (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:41
Tři hvězdy utkání:
1. Daniel Sedin (VAN) 1+1
2. Jaromír Jágr (NJD) 1+1
3. Jason Garrison (VAN) 1+0
Napínavé utkání rozhoduje až branka Jasona Garrisona v prodloužení a domácí tak vyhrávají třetí utkání v řadě, hosté naopak ani ve čtvrtém duelu sezony neuspěli.
62:18
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí dlouho obléhali obranné pásmo hostí, JASON GARRISON to zkusil švihem od modré čáry a puk se zastavil až za Schneiderovými zády, ten toho příliš neviděl. Asistence: David Booth.
61:25
Edler střílí švihem z mezikruží, Schneider vyráží.
61:05
Útočí se na polovině New Jersey, Higgins mohl rozhodnout o vítězství, když v prostoru mezi kruhy baseballovým způsobem poslal kotouč jen těsně mimo hostující branku.
61:00
Na ledě opět česká útočná letka v hostujícím týmu.
60:11
Židlický poslal kotouč na Rydera, ten už ale byl za modrou čárou – offside.
60:01
Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali a tak zápas bude pokračovat v prodloužení.
60:00
59:57
Židlický ještě střílel od modré čáry, opět to byl Bernier, kdo se pokoušel tečovat do domácí branky, teď už tomu chyběl opravdu kousek, aby překlopil vítězství na stranu hostů.
59:30
Bernier střílí z levého kruhu, Luongo předvedl dobrý rozklek a poslal puk do rohu.
58:40
Jágr se pokoušel tečovat před brankou střelu Židlického od modré, neúspěšně.
58:24
Po vhazování se ke kotouči dostal Jágr a z levé strany ho posílá mimo domácí branku.
58:19
Hosté budou mít možnost zaútočit na vítěznou branku, další icing domácích a buly před Luongem.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny právě začínají.
57:30
Střelecký pokus Bootha sražen do rohu hřiště.
56:47
Teď se ale domácím nepovedl přechod přes střední pásmo a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Luonga.
56:25
Canucks se snaží rozhodnout ještě před koncem třetí třetiny a jsou v této pasáži hry aktivnější než soupeř.
56:10
Higgins vybojoval kotouč za brankou, vyjel si před ni a ještě hledal volného Keslera, jehož střela končí u Schneidera.
55:18
Santorelli se pokoušel zakončit zpoza branky, Schneider byl pozorný a pravou tyč si dobře pohlídal.
55:11
Puk se odrazil před branku k volnému Higginsovi, jehož backhandový pokus končí na betonech brankáře hostí.
54:49
Na druhé straně si připisuje další zákrok Schneider, hra je přerušena a následovat bude vhazování před brankou New Jersey.
54:30
Fayne střílel od modré, jeho rána se schovala v hloučku těl před brankou, takže Luongo toho mnoho neviděl, puk nakonec ale až k němu samotnému nedoputoval.
53:35
Židlický hledal dlouhým pasem Eliáše, domácí ale dobře přečetli hru a získávají kotouč.
52:43
Tak nakonec alespoň pokus z hole Taneva, Schneider si poradil a hraje se dál.
52:41
Druhá formace domácích si vytvořila tlak v útočné třetině, k žádnému zakončení to ale nevedlo.
51:54
Jágr ujel po pravé straně a vypálil na domácí klec, Luongo byl dobře postavený a tak český útočník neměl šanci vsítit svou druhou branku v zápase.
Henrique je zpět na ledě, patrně nešlo o nic vážného.
51:12
50:43
Edler poslal kotouč na hostující svatyni z levého kruhu, Schneider nemusel zasahovat, puk zastavil jeden z hráčů před ním.
50:11
Garrison opět střílí od modré čáry, tentokrát už střela dolétla až k brance, tam stál ale jistý Schneider.
Henrique opustil hrací plochu, uvidíme, zda je na vině nějaký závažný problém nebo se útočník hostí ještě vrátí do zápasu.
50:05
Schneider tak musí zasahovat až proti ráně z hole Keslera.
49:50
Jak střelu Henrika Sedina z pravého kruhu, tak Garrisona od modré, zastavili obětaví hráči New Jersey.
49:12
Patrik Eliáš (NJD) vyloučen za hákování, nutno však dodat, že potrestáni měli být za podobný zákrok i domácí.
49:04
Eliáš hledal před brankou volného Jágra, kotouč ale jen proletěl napříč domácím brankovištěm.
48:25
Domácí v plném počtu, hostům se početní výhoda vůbec nepovedla.
48:05
Kotouč opět až u Schneidera.
47:46
Až teď se dostali hosté k ohrožení domácí branky, hodně nepříjemný byl pro Luonga v předbrankovém prostoru Henrique, domácí brankář si ale nakonec poradil i vleže.
47:17
Podobně si teď počínal i Jágr ve snaze protečovat kotouč do pásma, Vancouver se opět osvobozuje.
46:46
Nepovedená přihrávka Eliáše v pásmu, čehož využívají domácí a vyhazují.
46:30
Domácí i s tečí vyhazují kotouč mimo mantinely, buly před Luongem se bude opakovat.
46:25
První vyloučení na domácí straně v dnešním utkání, Henrik Sedin (VAN) potrestán dvěma minutami za hákování.
46:07
Bernier posílá kotouč mimo domácí branku.
44:55
Na druhé straně pálí mimo Hansen.
44:32
Eliáš předal puk zadovkou na Zubruse, ten už byl ale v ostrém úhlu a jeho pokus jen proletěl kolem Schneiderovy lapačky napříč brankovištěm.
43:37
Santorelli pálí z mezikruží mimo tři tyče Schneiderovy branky.
43:00
Tempo hry jakoby trochu opadlo na začátku třetí periody, budeme věřit, že je to jen krátkodobá záležitost.
42:33
Richardson střílí zápěstím na branku Devils, Schneider drží puk ve své rukavici.
41:35
Luongův zásah po střele Patrika Eliáše, hraje se dál bez přerušení.
41:10
Jágr se pokoušel prokličkovat mezi třemi domácími hráči, vedl si dobře, ale zastavil ho až poslední domácí obránce.
40:40
Hamhuis pálí od modré, puk netrefuje Schneiderovu branku.
40:01
Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 23 – 15
Vhazování: 22 – 25
Vyloučení: 0 – 1
Hity: 18 – 14
Tempo utkání nepolevilo ani ve druhé třetině, ba naopak. Hosté se nejprve utrhli do dvoubrankového vedení, když se prosadil Patrik Eliáš, domácí se ale dokázali vzchopit a dvěma góly v rozmezí pěti minut srovnali stav zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 05:59.
40:00
39:45
Garrisonův pokus od modré nadělal Schneiderovi velké potíže, puk chvíli poskakoval na brankovišti Devils, než ho dokázali hráči hostí odpálit do bezpečí.
39:00
Poslední minuta zbývá odehrát ve druhé části hry.
38:40
Celá akce končí střelou Harrolda od modré čáry, která letí doprostřed domácí branky, kde puk v pohodě chytá Luongo.
38:30
První formace ďáblů usazena v domácím obranném pásmu..
37:58
Schneider raději drží kotouč po propagační střele domácích ze středního pásma.
37:23
Greene na hranici faulu zastavil Bootha, hraje se dál.
37:03
Edler pálí hned po buly od modré čáry, puk letí mimo hostující klec.
36:59
Santorelli to zkoušel švihem z levého kruhu, Schneider chytá puk do své lapačky.
35:40
Kde se vzal, tu se vzal, za obranu hostů si sjel Jannik Hansen a Schneider musel předvést parádní zákrok, aby zabránil dánskému forwardovi ve skórování!
35:21
Jágr dobře zabojoval v rohu útočného pásma, jeho snahu ale nedokázali podpořit jeho spoluhráči.
34:35
Steven Gionta se tlačil za domácí obranu, ta ho nakonec dokázala pokrýt.
33:47
Domácí pokračovali v útočné akci, Daniel Sedin přihrával z pravého kruhu na druhou stranu, kam si sjel ALEXANDER EDLER, jenž střelou nad pravý Schneiderův beton srovnává stav zápasu! Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.
33:25
Henrik Sedin vyzval ke střele z levého kruhu svého bratra Daniela, jeho pokus je ale zblokován hostující obranou.
32:41
Nepovedený pas v podání jednoho z domácích hráčů znamená vyhození až na zakázané uvolnění.
32:08
Garrisonova rána od modré čáry byla sražena a nakonec končí jen těsně vedle branky ďáblů.
31:57
Icing hostí nechá pokračovat domácí ve hře v útočném pásmu.
31:24
Weber pálí mimo hostující klec.
30:48
Totéž se "povedlo" na druhé straně dvojčatům Sedinovým.
30:18
Teď se ale české útočné dvojici nepovedl přechod do útočné třetiny a akce je zastavena hvizdem čárového rozhodčího – offside.
30:04
Čeští hráči ve službách Devils jsou dnes na ledě hodně vidět, Luongo musel zasahovat po další střele Patrika Eliáše.
28:51
DANIEL SEDIN nahazoval kotouč na hostující klec, jeho střelu ještě usměrnila brusle jednoho z hráčů New Jersey a puk zapadl přesně k levé tyči branky ďáblů! Christopher Tanev, Ryan Stanton.
28:40
Domácí se dostali do situaci dvou proti jednomu, Henrik Sedin z pravé strany ale pouze trefil betony Schneidera!
27:25
Devils právě vstřelili branku!
Eliáš vybojoval puk v rohu kluziště a poslal puk na branku, chvíli se sice zdálo, že kotouč ještě před brankou tečoval Jágr, nakonec je to ale čistý průstřel Luongových betonů, jenž má na svědomí PATRIK ELIÁŠ! Asistence: Anton Volčenkov, Jaromír Jágr.
26:48
Domácí stupňují svůj tlak, na konci jejich další kombinace byl Higgins, jeho pokus letí těsně vedle.
26:04
Na konci domácího přečíslení 4 proti 2 je střela Kevina Bieksy, který si sjel mezi kruhy z druhé vlny, Schneider proti jeho pokusu dobře povyjel, čímž zmenšil střelecký úhel a domácí obránce trefuje pouze betony hostujícího brankáře!
25:41
Santorelliho lehké nahození od levého mantinelu raději podržel Schneider ve své rukavici.
25:13
David Booth si vybruslil s kotoučem až na hranici levého kruhu pro vhazování a prudkou střelou švihem notně provětral Schneiderovu lapačku!
24:20
Domácí jsou teď častěji u kotouče, do vyložené střelecké pozice se ale nemohou dostat.
23:55
Na konci akce prvního útoku domácích je střelecký pokus Hansena z pravého kruhu, ten však vůbec netrefuje hostující klec.
23:15
Rostislav Olesz a jeho první střela v nové sezoně, když se pokoušel z pravé strany překonat Luonga, ten bravurně chytil puk do své rukavice.
22:50
Domácí se ale ujímají kotouč a teď budou mít podobnou příležitost.
22:20
A hosté začínají další pokus o útočnou akci od vlastní branky.
21:50
Po vhazování se ke kotouči opřel na levém kruhu opět Brunner, Luongo vyráží betony.
21:38
Brunnerovu polostřelu z pravého rohu chytá Luongo do své lapačky a přerušuje hru.
21:07
Edlerova rána od modré byla ještě tečována něčí holí před brankou Devils, kotouč letěl nakonec jen těsně vedle.
20:34
Luongo kryje střelu Patrika Eliáše, bude se vhazovat před domácím brankářem.
20:17
Hansen nahazuje zleva za branku Devils, nic z toho ale nebude.
20:01
Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 9 – 8
Vhazování: 9 – 13
Hity: 12 – 5
Máme za sebou úvodní třetinu tohoto zajímavého duelu, ve kterém takřka po celou dobu vládli muži v brankovištích, než se na konci 19. minuty prosadila česká legenda v hostujícím dresu Jaromír Jágr. Druhá třetina začne přibližně v 05:04.
20:00
19:50
Domácí dohrávají první třetinu v obranném pásmu Devils, do řádného zakončení se ale nedostávají.
18:54
Pěkná kombinace českého tria v barvách New Jersey, Židlický zátahl kotouč do útočné třetiny, postrčil doleva na volného Eliáše, ten ještě postrčil nalevo na volného JAROMÍRA JÁGRA, který posílá puk za Luongova záda! Asistence: Patrik Eliáš, Marek Židlický.
18:30
Následný protiútok domácích vyústil ve střelu Richardsona, i Schneider předvádí dobrý zákrok levým betonem.
18:15
Steve Bernier ve velké šanci, když si sjel před branku, kde ho našel přesný pas Greena z rohu kluziště, útočník hostí ale trefuje pouze Luongovy betony!
17:15
Další zásah Schneidera po následném pokusu Higginse.
17:02
Higgins se pokoušel zaskočit Schneidera střelou z nulového úhlu, brankář ďáblů si dobře pohlídal bližší tyč.
16:51
Eliáš nedosáhl na nepřesný pas Jágra od vlastní modré čáry, domácí přebírají kotouč.
16:27
Špatná rozehrávka v podání domácích posílá kotouč přes všechny čáry, buly před Luongem následuje.
16:00
Daniel Sedin před Schneiderovou brankou usměrňoval kotouč do sítě, to se mu ale nepovedlo a svatyně hostí tak zůstává nepokořena.
15:34
Hráči v modrém vytlačili hosty z útočné třetiny, jeden z jejich hráčů se ale za modrou čarou zapomněl a hru přerušuje odpískaný ofsajd.
15:24
A opět zakázané uvolnění v podání domácích, Luongo bude čelit další hrozbě.
15:10
Daniel Sedin střílí z podobné pozice na druhé straně, jeho rána příklepem končí na Schneiderových chráničích.
14:43
Zleva střílel Damien Brunner, Luongo jeho pokus vyráží do rohu kluziště.
14:21
Domácí se sice dostávají ke kotouči po vyhraném buly, jejich následný icing ale vrátí hru před Luonga.
14:07
Na konci jejich akce byl český veterán Jágr, jehož sražená střela končí mimo ledovou plochu až na tribuně.
13:45
Po krátké mezihře ve středním pásmu se pokračuje před Luongovou brankou, kde operuje první formace ďáblů.
13:30
Richardson bojuje v rohu útočného pásma o kotouč..
12:26
12:20
Higgins střílí z levé strany, puk míjí branku hostujícího týmu.
12:00
Hosté vyhazují až k Luongovi.
11:39
Švédský útočník opět v akci, tentokrát byl ale příliš blízko Schneidera a ten si puk stáhl pod sebe.
10:58
Daniel Sedin v dobré šanci, když si sjel před branku na přihrávku a z první poslal kotouč jen těsně vedle levé tyče Schneiderovy branky.
10:33
Ostrá Edlerova rána z levého kruhu netrefuje branku Devils.
10:26
Za sekání vyloučen Marek Židlický (NJD), první přesilová hra zápasu pro domácí hokejisty.
10:05
Po Brunnerově pokusu, který končí na chráničích domácího gólmana, je hra přerušena a pokračovat bude vhazováním v domácí obranné třetině.
09:35
Domácí rozehrávají vlastní útočnou akci od Luongovy branky.
08:44
Jágr chtěl pomoci obraně New Jersey, při pokusu o vyhození ale našel pouze hůl jednoho z domácích hráčů, jehož rána trefila dobře postaveného Schneidera, skóre se nemění.
07:25
Booth se protáhl kolem levého hrazení až před branku, jeho pokus backhandovou stranou hole vyráží hostující brankář.
06:40
Schneider skvělým zásahem kryje střelecký pokus Henrika Sedina, který si sjel do šance z levého kruhu, kde dorážel pokus bratra Daniela od modré čáry!
06:06
Hansen poslal kotouč na hostující branku od pravého hrazení, Schneider toho mnoho neviděl a puk jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
05:25
Domácí zastavují stupňující tlak ďáblů raději vyhozením na zakázané uvolnění.
05:03
Jágr našel perfektním pasem před brankou najetého Zubruse, ten z první trefuje betony domácího Luonga.
04:42
Buly ve středním pásmu..
04:10
Akce Rydera se Zajacem, druhý jmenovaný se dostal k backhandovému zakončení, Luongo vyráží.
03:45
Daniel Sedin a jeho další pokus, střela ale míjí hostující klec.
03:00
Poslední minuta se odehrála převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nedokázal propracovat do zakončení v útočné třetině.
01:51
Od levého hrazení nahazoval na domácí branku Volčenkov, před brankou se hodně angažoval Jaromír Jágr, Luongo ale udržel svoji pozici a neinkasoval.
01:13
Booth se pokoušel nahodit z rohu před branku, Salvador jeho pas odvrací.
00:46
Na kotouči hosté, ale po ztrátě ve středním pásmu pokračují domácí v útočné akci.
00:15
Daniel Sedin pálí od modré na Schneidera, ten v pohodě vyráží jeho lehkou střelu.
00:01

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Bieksa, Edler – Garrison, Hamhuis – Tanev, Stanton – Hansen, Sedin H. (C), Sedin D. (A) – Booth, Kesler (A), Higgins – Santorelli, Richardson, Weise – Weber, Dalpe, Sestito.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Salvador (C), Židlický – Greene, Fayne – Volčenkov, Harrold – Jágr, Eliáš (A), Zubrus – Ryder, Zajac, Henrique – Brunner, Loktionov, Clowe – Bernier, Gionta, Olesz.

Rozhodčí: Kimmerly, O´Halloran – Heyer, Murchison.
Zajímavosti utkání

Největším příběhem zápasu bude bezesporu návrat brankáře Coryho Schneidera do Vancouveru, kde až do loňské sezóny působil a bojoval o post jedničky s Robertem Luongem. Dle dostupných informací by oba brankáři dnes měli nastoupit od začátku a tak se máme na co těšit.
Češi a Slováci v akci

V týmu New Jersey nalezneme početnou českou komunitu v čele s útočníky Jaromírem Jágrem (1+0) a Patrikem Eliášem (1+0), které doplňuje obránce Marek Židlický (0+3). Zmíněné trio ještě může podpořit Rostislav Olesz, který však v letošním ročníku soutěže ještě nenastoupil.

V dresu domácích nenalezneme žádného hráče s českými či slovenskými kořeny.
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný zápas se datuje až do sezony 2011/12, neboť v loňské sezoně zkrácené výlukou na sebe tyto dva týmy nenarazily.

24.02.2012 New Jersey – Vancouver 1:2
Domácí Vancouver Canucks vstoupil do nové sezóny pod vedením hlavního trenéra Johna Tortorelly určitě lépe, než se dalo předpovídat po výsledcích z přípravy, kdy se domácím příliš nedařilo. Tři utkání, dvě vítězství a navíc poslední otočené utkání s Calgary dává znát, že v kanadském celku opět po delší době dříme týmový duch, jenž požene kosatky za úspěchem. Domácím se povedlo udržet osu týmu v čele s dvojčaty Sedinovými či snad konečně uzdraveným kanonýrem Ryanem Keslerem, navíc po dvou letech také mají určenou jasnou brankářskou jedničku v osobě Roberta Luonga.

Daniel Sedin 4 (1+3)
Hostující tým New Jersey Devils rozhodně neprožívá povedený vstup do soutěže, když v úvodních třech duelech získal dva body za dvě prohry po samostatných nájezdech. V posledním utkání na ledě Edmontonu Oilers dokonce ďáblové ztratili tříbrankový náskok během poslední třetiny a jen díky šťastné brance Patrika Eliáše minutu před koncem brali alespoň jeden bod. Tým vedený koučem Peterem DeBoerem tak v dnešním utkání potřebuje nutně zvítězit, minimálně proto, aby hvězdy týmu v čele s Brunnerem, Eliášem či Jaromírem Jágrem nabraly zpět ztracené sebevědomí.

Edmonton – New Jersey 5:4sn
New Jersey – NY Islanders 3:4sn
Pittsburgh – Nee Jersey 3:0

Damien Brunner 4 (3+1)
Marek Židlický 3 (0+3)
Michael Ryder 2 (2+0)
Příjemné středeční ráno při sledování online přenosu z utkání nejslavnější hokejové ligy na světě, kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat souboj Vancouver Canucks vs New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.