Jaromír Jágr – 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:04
Patrik Eliáš – 0+0, 1 střela, -1, čas na ledě 18:34
Marek Židlický – 0+0, 1 střela, -1, čas na ledě 20:11
Tři hvězdy utkání

1. Steve DOWNIE (PIT) 1+1
2. Simon DESPRES (PIT) 0+2
3 Olli MÄÄTTÄ (PIT) 0+1
Máme za sebou neuvěřitelné utkání, ten kdo ho neviděl bude velmi dlouho litovat, ať už fandí komukoliv. Padlo v něm celkem 11 branek, z toho ale hned 8 do sítě New Jersey Devils. První třetina byla ještě vyrovnaná, na počátku druhé dokonce odskočili Devils do dvoubrankového vedení, to od nich ale bylo vše. Následovalo už pouze 7 branek Tučňáků v kuse, což zapříčinilo tak vysokou výhru. Pittsburgh se může spolehnout především na přesilovky, ze kterých dnes vstřelil tři branky.
60:00
59:04
Hyder je na ledě, domácí už se nikam neženou.
58:16
Osm branek naposledy vstřelili Tučňáci Ďáblům před více jak 15 lety.
57:49
Zatím se ale bojuje u mantinelu o kotouč, tam odtud další branky nepadnou.
57:34
Hyder (NJD) je ještě vyloučení za držení protihráče. Domácí by mohli ještě zkusit vstřelit další branky.
56:40
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak tohle už je pro hokejisty New Jersey kruté. Po chybě u mantinelu na modré čáře se dostal kotouč do jízdy SIDNEYMU CROSBYMU, který udělal pár kroků, nemazal se s tím se trefil se přesně k tyči – 8:3!
56:21
Utkání už se nám pomalu blíží ke svému závěru, kotouč mají ve své moci domácí hokejisté.
55:32
Po další přechodu do útočného pásma přichází New Jersey o kotouč, do útoku se derou opět domácí hokejisté.
54:50
Rychlý přechod do útoku se hostujícím hokejistům nepodařil, je jim odpískán ofsajd.
53:47
A i tu domácí využívají! Před brankou byl veliký zmatek, nikdo nemohl kotouč trefit, až tam zničeho nič přijel STEVE DOWNIE a kotouč nacpal za Clemmensena přesně podél tyče – 7:3! Pro Downieho je to jeho první letošní branka. Asistence: Blake Comeau, Brandon Sutter.
53:22
Ruutu už je na ledě, domácí mají ještě třicet vteřin standardní přesilovky.
52:38
Clemmensen si připsal hned tři výtečné zákroky proti střelám Malkina a Kunitze! Spoluhráči mu mohou děkovat.
51:50
Neuvěřitelné, hokejisté New Jersey opět špatně střídali a podruhé dnes tedy jdou do tří kvůli tomuto prohřešku. To se jen tak nevidí.
51:33
Crosby hledal bekhendem před bránu si sjíždějícího Malkina, ten ale kotouč netrefil.
51:05
Ďáblům se ale hned na úvod daří vyhodit.
50:39
Domácí mohou navýšit své vedení, jelikož je Ruutu (NJD) vyloučen za podražení.
50:14
Po rychlém přechodu do útoku vypálil od modré čáry Salvador, na jeho ránu ale Fleury dobře viděl a schoval ji ve své lapačce.
49:47
Domácímu celku se podařilo pomocí teče dostat puk mimo hrací plochu, bude se vhazovat v jejich útočném pásmu.
49:05
Brunner se protáhl do útočného pásma, obešel protihráče, avšak už nezamířil přesně, puk vůbec netrefil branku.
48:45
Po rychlé útočné akci hostujícího celku Fleury raději kryje puk, vhazovat se bude po jeho pravici.
47:28
Hosté absolutně nestíhají, není na nich ani vidět nijak veliká snaha o zvrácení utkání.
46:58
Domácí jsou při chutí a jsou usazeni v útočném pásmu.
45:29
Nakonec se daří a Tučňáci díky této brance odskakují do tříbrankového vedení! Před bránu si najel PASCAL DUPUIS, dostal přesný pas od Downieho a sice už byl trochu ve velkém úhlu, tak i přesto dokázal čerstvého Clemmensena prostřelit – 6:3! Asistence: Steve Downie, Olli Määttä
45:15
Domácím se zatím tato přesilová nedaří, hosté vyhazují.
44:18
Crosbyho střela byla zblokována, hosté se následně k puku a vyhazují ho.
43:41
Sutter byl při svém průniku faulován Salvadorem (NJD), ten je vyloučen na dvě minuty.
42:23
Ale zpět k hokeji, hosté jsou jasně aktivnějším a snaží se co nejrychleji vsítit kontaktní branku, zatím se jim ale ani nedaří udržet v útočném pásm
41:29
Místní hlasatel v hale právě připomněl období, kdy ještě mladý Jágr s větrem ve vlasech brázdil ledy v dresu Tučňáků. Od diváků sklidil hráč #68 obrovský potlesk.
40:41
Na počátku třetí třetiny byla hra už několikrát přerušena, několikrát kvůli ofsajdu.
40:01
Máme za sebou neuvěřitelnou druhou třetinu plnou branek! Nejprve se hosté dostali do dvoubrankového trháku, avšak poté Malkin napočal demolici a on a jeho spoluhráči převrátili skóre až na současných 5:3. Třetí část bude určitě tedy zajímavá, přijďte opět v 1:57 na sledování závěrečné periody.
40:00
38:49
Ironicky bychom to mohli nazvat ďábelskou demolicí! Povedený přechod Tučňáků do útoku, Kunitz zavezl kotouč do pásma, popotáhl si ho a vypálil. Jeho střelu vyrazil Schneider na Desprese, který puk posunul na SIDNEYHO CROSBYHO, jenž už měl lehkou pozici a puk poslal do nekryté sítě – 5:3! Asistence: Simon Despres, Chris Kunitz
37:35
Brankové hody ve druhé třetině nekončí! Byl to právě CRAIG ADAMS, který se vrátil z trestné lavice, na polovině hřiště si počkal na přihrávku a z následného samostatného úniku vytěžil maximum – 4:3! Asistence: Brandon Sutter
37:28
Adams je zpět na ledě a může se zapojit do hry.
36:36
Židlickému ujel kotouč, v následném boji u mantinelu ho spoluhráči sice vybojovali zpět, ztratili tím ale dost času.
35:55
Domácí se ale brání dobře a již podruhé vyhazují přes všechny čáry.
35:28
A bude hůř. Craig Adams (PIT) je vyloučen na dvě minuty za krosček.
35:06
Při tomto stavu by měli diváci šílet, hráče povzbuzovat, v aréně je ale jak se říká mrtvo.
34:09
Další rychlá nepřesná rozehrávka Tučňáků vrací hru do obranného pásma domácího celku.
33:44
Zubrus hledal před bránou Jágra, ten kotouč jen jemně tečoval, nenasměroval ho ale mezi Fleuryho betony.
33:19
Domácí jsou rázem nabuzení a hned by se hnali opět kupředu. Nyní se jim ale nepodařila rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
32:42
No vida, máme vyrovnáno! Despres o mantinel vyslal do úniku PATRICA HORNQVISTA, který si kotouč pohotově zpracoval, kousek za modrou vypálil a trefil se přesně k tyčce Schneiderovy brány – 3:3! Asistence: Simon Despres
32:25
Zblokované nahození od modré čáry se odrazilo ven z útočné pásma hostů.
31:33
Jágrova formace dostala do útočného pásma, avšak po pár nepřesných přihrávkách se sami vyhnali ven.
30:48
Tučňáci ke konci rozjeli kolotoč přihrávek, avšak konečná střela byla nedůrazná, Ďáblové už to přežili.
29:55
Domácí mají stále k dispozici necelou minutu standardní přesilové hry.
28:56
Domácí velmi rychle využívají dvojitou přesilovou hru a snižují na rozdíl jedné branky! Hornqvist u pravé tyčky zamíchal s pukem, poslal ho mezi kruhy, kam si najel JEVGENIJ MALKIN a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3! Asistence: Patric Hornqvist, Kris Letang
28:45
Bude se vylučovat, znovu na straně hostů! Těm se totiž nepodařilo střídání a chvíli jich bylo na ledě 5.
28:23
Vzápětí ale přichází další vyhození New Jersey.
28:03
Obrovský tlak na brankoviště, Hornqvist s Kunitzem se snažili prodrat puk pud Schneiderem, ten však ležel jak široký, tak dlouhý přes celé brankoviště a svůj tým podržel.
27:40
Hosté se ihned na úvod osvobozují výhozem přes celé hřiště.
27:21
Nyní mají příležitost to změnit, jelikož za držení Malkina je vyloučen Severson (NJD).
26:29
Pro domácí je toto opravdu ledová sprcha, začátek druhé třetiny jim vůbec nevyšel.
25:14
Devils právě vstřelili branku!
Bleskurychlá akce hostů, po které odskakují do dvoubrankového vedení! Gionta zavezl kotouč do pásma a tvrdě vystřelil, Fleury kotouč vyrazil pouze před sebe, kde byl jako první TUOMO RUUTU a puk do odkryté sítě v klidu doklepl – 1:3! Asistence: Stephen Gionta, Andy Greene
24:46
Kupředu se vydali také hosté, obrana Pittsburghu si ale tuto situaci pohlídala.
23:55
Tučňáci jsou pozitivně nabuzení a tlačí se kupředu, na Schneidera pálí za každé možné pozice.
22:50
Podivná přesilovka Pittsburghu končí, hosté z ní vytěžili vstřelenou branku.
22:31
Olli Määttä se odhodlal ke střele z levého kruhu, Schneider ale puk polapil do lapačky.
22:12
Podle opakovaných záběrů puk nakonec brankovou čáru nepřekročil, a platí tak stav 2:1 pro New Jersey!
22:12
Ale pozor! Rozhodčí zkoumá u videa předešlou situaci u tyčky Schneidera, skóre by se tak mohlo úplně změnit. Bude to ještě zajímavé.
22:12
Hosté navyšují své vedení během oslabení! Švédský útočník JACOB JOSEFSON ukořistil kotouč v obranném pásmu, ujížděl sám na Fleuryho a povedeným blafákem ho vymíchal – 1:2! Asistence: Stephen Gionta
21:43
Crosby a Hornqvist vytvořili drtivý tlak na pravou tyč Scheniderovy brány, avšak puk do ní neprocpali.
21:06
Crosby hledal před bránou Hornqvista, ten ale Schneidera nedokázal nadvakrát překonat.
20:50
Despres je na ledě, na trestnou lavici usedá Travis Zajac (NJD) za držení protihráče.
20:37
Jágr vypálil z pravého kruhu, ale trefil pouze rameno Fleuryho.
20:14
New Jersey má k dispozici ještě 30 vteřin přesilové hry.
20:01
První třetina odstartovala bleskurychlou brankou hostujícího celku, jenž se dostal do vedení po přímočaré akci již po devíti vteřinách. Domácí se ale nevzdali a během pár minut se jim podařilo opět vyrovnat. Oba týmy si vytvořily nějaké šance, ty větší měli ale spíše hosté, jelikož dvakrát trefili tyčku. Druhá perioda začne přibližně v 0:59.
20:00
19:50
Domácí vyhazují přes celé hřiště, zdá se, že toto už ubrání.
19:26
Hosté mají problém s přihrávkami a zatím spíše honí puk po mantinelech.
18:43
Druhé vyloučení na straně domácího týmu, za podražení si dvě trestné minuty odpyká Despres (PIT).
18:21
Downie pouze nahodil kotouč do útočného pásma, a umožnil tak svým spoluhráčům vystřídat.
17:36
Postupný útok domácího celku byl zastaven čárovým sudím, jelikož odpískal ofsajd.
16:45
Utkání by mohlo nabrat i na vysokém tempu, avšak časté reklamní přestávky ho o to podstatné obírají.
15:53
Jágrova formace se snaží navázat na tlak, který si vytvořila v závěru přesilové hry, to se ji ale příliš nedaří a o puk musí hodně bojovat.
15:29
Downie je na ledě, domácí toto oslabení přežili, avšak měli hodně štěstí.
14:43
Domácí se osvobozují a střídají.
14:11
Židlický dostal nabito na modrou čáru, svou dělovkou ale trefuje pouze tyčku Fleuryho svatyně!
13:29
Máme zde první vyloučení dnešního utkání, za hákování je vyloučen Downie (PIT).
12:18
Tučňáci velmi dobře napadají rozehrávku hostujícího celku, ti tak mají problém dostat se z obranného pásma.
11:36
Eliáš přebral za bránou puk a nahrnul se do útočného pásma, o puk ho ale připravil navrátivší se Ehrhoff.
11:07
Ďáblové se hnali v plné síle do útočného pásma, avšak jejich útok zastaven kvůli ofsajdovému postavení.
10:47
Do útoku se natlačila elitní formace domácího celku, avšak do zakončení se nikdo z hráčů nedostal.
09:36
Zubrus svou svižnou střelou trefuje tyčku! O dorážku se pokoušel ještě Zajac, avšak ani on neuspěl.
08:46
Úvod zápasu je tedy na branky velmi bohatý, utkání to bude určitě pohledné až do samotného konce.
07:18
Máme vyrovnáno! Schneider zaváhal s rozehrávkou puku za bránou, o kotouč přišel. Toho se zmocnil Dupuis, poslal ho před bránu, kde do něj se štěstím udeřil BLAKE COMEAU a kotouč už si to do brány doskákal. Asistence: Pascal Dupuis
06:54
Hostí jsou ale stále na puku, nyní rozehrávají zpoza vlastní brány.
06:25
Salvador se pokusil o střelu od modré čáry, avšak rána byl ztečována a puk si to namířil do rohu kluziště.
05:28
Hosté se po vhazování v obranném pásmu přesunuli do útoku, Eliáš si se svými spoluhráči ale jen přihrával, do zakončení se neprobojoval.
04:55
Sutter hledal žabičkou Downieho, tomu ale kotouč přes hokejku přeskočil, a Downie tak nemohl zakončovat.
03:58
Crosbyho formace se sice usadila v útočném pásmu, avšak nijak závažnější akci si nevytvořila.
02:39
Domácí jsou stále aktivní a derou se do útoku, Schneider už se připsal několik důležitých zákroků.
01:38
Do útoku se vydali také domácí hokejisté, Crosbyho střela ale postrádala razanci.
00:09
Panečku, to je začátek! Po buly se ihned vydali hosté kupředu, Jágr na modré adresoval Zajaca, ten poslal puk do útočného pásma, kde byl připravený DAINIUS ZUBRUS, jenž se prosadil svižnou střelou přesně do šibenice – 1:0! Asistence: Travis Zajac, Jaromír Jágr
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Määttä, Letang, Ehrhoff, Martin, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Clowe, Eliáš, Brunner – Boucher, Henrique, Ryder . Ruutu, Josefson, Gionta..
New Jersey Devils

- 5. pozice ZK, 10 bodů, 3-1-2-2

Ďáblové jsou na tom nepatrně lépe, rozdíl je pouze jeden jediný bod. Jejich výkony mají spíše sestupnou tendenci, z posledních pěti zápasů odešli poraženi hned čtyřikrát, vyhráli až v posledním hraném utkání proti Ottawe. Předtím přenechali body Washingtonu, San Jose, Rangers a Dallasu.

Nejproduktivnější hráči

Adam Henrique – 8 bodů (3+5)
Michael Cammalleri – 7 bodů (5+2)
Damon Severson – - 7 bodů (4+3)
Pittsburgh Penguins

- 8. pozice ZK, 9 bodů, 4-0-1-2

Pittsburgh se po nepříliš vydařeném začátku postupně zvedá, avšak stále jsou jeho výkony kolísavé. Z posledních pěti zápasů odešel třikrát poražen, z toho jednou v prodloužení. Zbylé dvě výhry si připsal proti Islanders a v posledním kole proti Nashvillu.

Sidney Crosby – 12 bodů (5+7)
Jevgenij Malkin – 10 bodů (3+7)
Patric Hornqvist – 9 bodů (4+5)
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Dnešní noc nabídne nepřeberné množství zápasů té nejlepší hokejové ligy, jedním z nich bude i souboj Pittsburghu Penguins a New Jersey Devils. Utkání začíná pár minut po půlnoci, sledujte ho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.