Já se s vámi pro dnešek loučím, doufám, že zůstanete i nadále věrni našim online přenosům a já osobně se vám přihlásím z NHL zase v sobotu 17. 10. od 4:00, a to z utkání Vancouver Canucks – St. Louis Blues. Pro dnešek je to vše, loučí se s vám Jaroslav Svoboda.
Calgary tak po prohře s Vancouverem i ve druhém domácím utkání sezóny neslaví body, byť s Blues to byla podstatně vyrovnanější partie. Po prohře 3:4 však žádný důvod k radosti. To St. Louis navázalo na vítězný vstup do sezóny z duelu s Edmontonem a po výhře 4:3 slaví brankář Brian Elliott druhé vítězství v sezóně.
3. Troy Brouwer (STL) 1+1
Domácí tým v poslední třetině vyhrál ze všech vhazování jen dvoje, i tak ale stačil snížit, nicméně na Jonesovu trefu plynoucí z výborné hry Michaela Frolíka již další gól připojit nedokázal.

STL: Troy Brouwer, 18 minut a 54 vteřin
Hráčem utkání nakonec nemůže být nikdo jiný než autor dvou branek Colton Parayko.
Máme za sebou další zápas v NHL, ve kterém hrála osudovou u roli druhá třetina! V ní Blues vstřelili tři branky, vyhráli ji 3:0 a dali tak základ konečné výhře 4:3! V zápase bodovali oba čeští hráči na straně Calgary, a to jak Hudler (1+0), tak Frolík (0+2), ale ty klíčové body nakonec získává Dmitrij Jaškin a jeho tým.
59:56
Ještě jedna Russellova rána a následně tahanice o kotouč v mezikruží...
59:45
Tvrdá bomba od modré od Russella, Elliott zasahovat nemusel, jeden z bránících hráčů kotouč svou čepelí srazil do hlediště.
59:28
Tohle možná klíčové buly ale vyhrálo Calgary!
59:28
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:28
Hosté už razili do přečíslení a vstříc další brance, pár chvil poté, co Gaudreau drzým průnikem zatopil Elliottovi, ale odvážná hra Giordana brání hostům dostat kotouč do prázdné klece. A tentokrát si berou oddechový čas domácí.
59:05
Monahan přestřelil branku Elliotta.
58:48
Další důležité buly ve prospěch St. Louis.
58:45
A ještě k tomu další přerušení hry, puk v držení jednoho z diváků.
58:37
Kotouč ale míří do středního pásma.
58:25
Vhazuje se u Elliotta a domácí stále v šesti, Hiller na střídačce.
58:25
Vylučovat se nejspíš nebude, ale máme tu timeout, který si vzali hosté.
58:19
Elliott musí zasahovat při pokusu Dougieho Hamiltona, který následně padá k ledu a dostává snad hokejkou do obličeje?
58:06
Domácí v šesti.
57:58
Tam však hosté nechali kotouč a odjeli střídat.
57:41
Čas se stále krátí a teď dokonce St. Louis tvoří hru v útočném pásmu.
57:05
Tak konečně se podařilo Clagry na chvíli obsadit pásmo, Jaškin pak hitoval Kulaka, mezitím Russell pálil na Elliotta, ale ani on netrefil branku.
56:05
A jedna nepřesnost za druhou navíc provázejí momentálně hru Flames. Tohle není dobrý základ, aby ještě s utkáním něco udělali.
55:22
Jenže jako již dnes několikrát o kotouč v útočném pásmu přicházejí.
55:00
Po krátkém odehrání kotouče do středního pásma se znovu Plameny stěhují před Elliotta.
54:30
Flames potřebují skórovat, pokud chtějí pomýšlet na první letošní body z domácího prostředí. Čas se ale krátí. Co se těch zraněných hráčů týče, Shattenkirk by měl mít nějaké problémy ve spodní části těla, naopak Bouma v horní.
54:30
A ani po výpadu na druhou stranu se nic na stavu zápasu měnit nebude, ovšem Elliott byl po nahození na svou branku nucen dorážejícími hráči Flames zadržet puk a hru přerušit. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
54:20
Brouwer pálí a Hiller se musel mít na pozoru! Skóre se nemění!
54:00
Ihned po buly to znovu zkoušel Parayko, ale aby mohl pomýšlet na hattrick, tak musí v prvé řadě propálit hráče před sebou.
53:56
Česká jízda se valí i na druhou stranu, Dmitrij Jaškin zavezl kotouč, ještě servíroval přihrávku před branku, tu ale pokryl Hiller pozorně do své výstroje.
53:06
...a Michael Frolík dostává přihrávku, jenže těsně bráněn posílá svůj bekhendový pokus vedle branky.
53:02
A čas se domácím velmi krátí, teď se však Flames dostávají do pásma...
52:30
Jeden z mála povedených a rychlých přechodů modré zase končí mezi kruhy, kde výborně zapracoval Gunnarsson a sbírá kotouč.
51:59
Sean Monahan z levého křídla přestřeluje Elliottovu branku.
51:15
St. Louis opravdu dobře zamklo své pásmo a jako mořský příliv působí hra Flames – vlna za vlnou se hrne na hráz jménem St. Louis.
50:56
A Calgary znovu sice na puku, ale opět až za Hillerovou brankou.
50:40
Blues znovu dominantní na vhazování, tentokrát zásluhou Backese.
50:40
Ale teď musel Elliott prokázat, že je pozorný a ve střehu, tvrdá rána z kruhu ale končí v jeho náruči. A reklamní maniaci si opět mnou ruce, je tu další várka komerční přestávky.
50:25
A opět refrén dnešní písničky "Jak se usadit v útočném pásmu St. Louis".
50:03
Ten přechod pásma do útoku dělá domácích značné problémy, znovu hned za modrou ztrácejí lehce kotouč.
49:45
Domácí vyhráli buly, ale to je tak vše, puk končí znovu v obranném pásmu Calgary.
49:38
A jestli jsem zmínil, že do utkání nenaskočí již Kevin Shattenkirk, tak i domácí hlásí zranění, Lance Bouma také nedohraje duel.
49:38
Domácí teď mohou děkovat Hillerovi za to, že je dvěma velmi těžkými zákroky udržel ve hře. Ale zároveň nutno dodat, že čas se Calgary krátí a pravda to tempo není takové, že by z něj měl vyplynout nějaký větší a stálejší tlak.
49:38
Komerční přestávka.
49:24
Další nahození domácích sbírají zadáci Blues a hra se znovu postěhuje do středního pásma.
48:43
Velmi nepříjemná rána Davida Backese na rameno Hillera, ten švihl lapačkou a hřbetem rukavice kotouč vyrazil nad sebe, jeden ze zadáků mu pak pomáhá uklidit hru za branku.
48:28
Elliott musel zasahovat po nahození od modré čáry, které vyslal na branku Mark Giordano.
48:10
Další průchod do útočného pásma v podání domácích.
47:46
I tak se dá čekat rostoucí tlak domácích, ti získali v obranném pásmu puk a sunou hru před Elliotta.
47:32
Už to jsou pro změnu zase hosté, kdo kombinuje kolem branky soupeře.
47:00
Znovu v akci Michael Frolík, z ostrého úhlu prověřil Elliotta, ten lapačkou zasahuje. Ale český forvard je ve třetí třetině zatím hodně vidět.
45:58
Další Hillerův ostrý zákrok proti Stastneho ráně!
45:36
Fantastický zákrok Hillera, který tváří v tvář vychytal Paula Stastnyho! A jestlipak fanoušci Flames i nadále chtějí do branky spíše Rama...
45:21
Zakázané uvolnění hostů. David Bakces to byl, kdo před třetím gólem domácích ztratil puk, perfektně zabojoval Michael Frolík, kde tu přihrávku vypchl a naservíroval Jonesovi.
45:04
Znovu puk u Elliottovy branky, ale na čepelích hokejek hostujícího týmu.
44:44
Hosté ale přece jen dostávají kotouč do středního pásma, nakonec dokonce až za branku Flames.
44:30
Po pár vteřinách bojů u mantinelu Calgary začíná kombinovat.
44:05
Flames se dostávají do útočného pásma.
43:50
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden tým se do koncovky nedostává.
43:00
Na druhé straně musí Hiller dvakrát čelit náznaku střely, ale puk až k němu nedoletěl.
42:15
Upshall chce vrátit hostům dvougólový náskok, ale míjí branku Flames.
41:42
Calgary právě vstřelilo branku!
Ale domácí z první akce třetiny snižují! DAVID JONES dostal od mantinelu přihrávku od Michaela Frolíka a ten si vzhledem k tomu, že Jones proměnil velkou šanci a prostrčil kotouč za Elliotta, připisuje druhý kanadský bod v zápase! Asistence: Michael Frolík.
41:00
Ani St. Louis není nijak úspěšné při obsazování prostoru před brankou soupeře.
40:20
Flames musí začít tlačit hned od úvodní minuty, ale nedaří se jim dostat se do pásma.
40:01
Jak jinak, Paul Stastny vítězem na buly.
40:01
Ale pro hosty komplikace, Kevin Shattenkirk kvůli zranění dnešní zápas nedohraje.
V těch statistikách, co jsem vám nabídl, je jedna velmi zajímavá informace. Totiž Brandon Bollig strávil ze soupisky Flames na ledě zcela nejméně času, jen pouhých 5 minut a 32 vteřin, přesto má na svém kontě dvě střely na branku. Podobně je na tom i Mason Raymond, který na své dvě střely (a 1 gól) potřeboval 7 minut a 45 vteřin. Na ledě tak strávil dvakrát méně času než Sean Monahan...

STL: Paul Stastny, 12 minut a 58 vteřin
A na sociálních sítích navíc fanoušci Flames volají po nástupu finského brankáře Karri Rama do branky na třetí třetinu.
To jsou věci v calgarském Saddledome! Domácí, kteří po první třetině vedli 2:1, nyní prohrávají o dvě branky, protože druhá část zápasu vyšla jasně lépe Bluesmenům, a to hlavně v podání Coltona Parayka, který dvakrát skóroval!
40:00
39:48
Michael Frolík si připisuje hit, když se postavil do cesty Carlu Gunnarssonovi.
39:29
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak to je parádní večer pro COLTONA PARAYKA, který dnes vstřelil už svou první branku v kariéře v NHL a teď přidává lehčím nahozenín od modré druhou, když kotouč propadl Hillerovi pod rukou! Pravda brankář Calgary toho moc neviděl, kotouč navíc tečoval jeden za napadajících domácích hráčů a ve vzduchu divně plachtil. Na to se historie ptát nebude! Asistence: Alexander Steen, Vladimír Tarasenko.
39:16
Ale jen na chviličku, naštěstí pro domácí však St. Louis zahrálo na zakázané uvolnění.
39:09
Po dlouhé době Calgary na návštěvě před Elliottem.
38:53
St. Louis sice díky Stastnemu vyhrálo buly, ale v pásmu dlouho neoperovali.
38:48
A tak Blues musí do útočného pásma zase přes celé kluziště, ale zvládají to dobře a Hiller musí nahození pokrýt ve výstroji. Vhazovat se bude po jeho levici.
38:40
Kotouč míří přes všechny čáry, zakázané uvolnění se pískat nebude.
38:18
Tarasenko dostal kotouč na kruh, Hiller ale chytá do náruče jeho ránu!
38:14
Kotouč za Hillerovou brankou, odkud hosté budou vymýšlet další výpad.
37:20
St. Louis opravdu nenechává domácím vydechnout a Hiller musí být v neustálé permanenci, byť na jeho branku projde jen minimum střel, zatím.
36:27
Hosté v posledních vteřinách mají více ze hry a Hiller se musí ohánět.
35:15
Hillerův velmi ostrý zákrok proti ráně Kevina Shattenkirka, brankář Calgary teď drží své spoluhráče na dostřel.
34:27
Hosté prohráli buly a Calgary se přestěhovalo do útočného pásma, kde zase Flames přišli o kotouč. Nemusí je to ale dlouho mrzet, Bluesmeni zahráli na zakázané uvolnění.
34:08
A máme tu další komerční přestávku.
34:08
Schwartz a Lehterä hlavními aktéry tlaku do branky Flames, ale Hiller si s atakem obou hráčů třetí formace Blues poradil a pokrytím puku rukavicí u své tyčky přerušuje hru.
33:10
A hned vzápětí pocítil Edmundsonovu tvrdost Michael Frolík.
33:07
Dmitrij Jaškin teď prokázal geny svého otce a tvrdým hitem si pohrál s Widemanem.
32:33
Přerušená hra pro hru vysokou holí ze strany Calgary, což se divákům moc nelíbí. Na ledě měli domácí první formaci vedenou Gaudreauem, která v dosavadním průběhu dostává jasně nejvíce prostoru na ledě z řad Flames.
31:50
David Backes vyhrál buly a hned se pouští hosté do útoku.
31:50
A ještě se do zakončení tlačil Gaudreau, ale hra přerušena a vhazovat se bude po Elliottově pravici.
31:30
A jeho spoluhráč Brian Elliott se teď musel činit u Ferlandovy rány, kterou vykryl!
30:52
Ideální chvilka, abych to nepromlčel, tak Colton Parayko dnes zaznamenal svůj první gól v NHL v kariéře.
30:52
30:52
Těžký zákrok pro Hillera, kterého z křídelního prostoru prověřil Tarasenko, ještě na dorážku čekal Stastny, ale nedočkal se, Hiller uchoval puk v chráničích!
30:35
Hosté krátce nakoukli do útočného pásma a už je hra znovu ve středním.
30:05
Flames se nastěhovali do útočného pásma a Ferland zblokoval tvrdou ránu Edmundsona od modré.
29:43
18:9 na střely pro St. Louis, u jehož modré čáry se nyní bude vhazovat.
29:36
Vhazuje se u Hillera, Stastny vyhrál buly, jak jinak.
28:52
A další zákrok, tentokrát Hillerův, proti Ottově pokusu.
28:45
Raymondovu ránu kryje Elliott, nepříjemná situace, se kterou si brankář Blues poradil.
28:36
Hamiltonův pokus končí mimo, bude se znovu vhazovat.
28:17
Další přerušení hry, vhazuje se u Hillera.
28:02
Zakázané uvolnění hostů.
27:47
Brouwer je při chuti a Hiller musel proti jeho ránu zasahovat.
27:18
Vhazování v útočném pásmu domácích vyhráli hosté.
27:13
Hudlerova rána končí mimo branku.
26:58
Ještě Upshall posouvá zase kotouč po prknech, ale teď už budou hrát Flames.
26:44
Backes bojuje v útočném pásmu u hrazení o kotouč a je úspěšný.
26:31
A znovu to je St. Louis, kdo má kotouč na holi.
26:20
Hosté ale dnes nepouštějí Flames do mnoha šancí.
25:46
Domácí se tlačí za vyrovnáním, v této pozici byli již v posledním utkání na ledě Vancouveru, kdy také prohrávali, ale nakonec duel otočili.
24:47
A jestliže domácí potřebovali na využití přesilové hry hned čtyři početní výhody, tak Blues se prosazuje po 27 vteřinách a COLTON PARAYKO prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě, Hiller pravda neměl vůbec dobrý výhled! Asistence: Jori Lehterä, Alexander Pietrangelo.
24:31
Paraykova rozehrávka od modré nebyla přesná, ale hosté drží pásmo.
24:20
A první přesilovku si dnes zahraje St. Louis Blues, Tarasenka při kličce zastavil nedovoleně Matt Stajan a odchází za podražení na dvě minuty na trestnou lavici.
24:08
Teď již hra na druhé straně kluziště, ale Blues do útočného pásma jen nakoukli, a zase při riziku ztráty kotouče pod tlakem raději vrátili hru do středního pásma.
23:43
Velice záhy se tlačilo Calgary do koncovky, když Gaudreau lehce sebral ve středním pásmu kotouč trochu laxnímu Paraykovi. Z tlaku však Flames nic nevytěžili.
22:49
Nádhernou přihrávkou teď David Backes vyslal do úniku TROYE BROUWERA, který ujížděl zcela sám na Hillera a nedal prudkou střelou domácímu gólmanovi nejmenší šanci! Asistence: David Backes.
22:24
A naopak střelba na druhé straně, Bolligovu ránu Elliott kryje bez větších problémů.
21:56
Přihrávka před branku však končí jen na holích bránících hráčů Flames.
21:50
A jsou to hosté, kdo je teď usazen v útočném pásmu.
21:13
Bennett si vyšlápl na ruskou oporu Blues Tarasenka.
20:30
Jenže tlak Flames nic nepřináší, aspoň z pohledu střelby.
20:01
První buly třetiny vyhrálo Calgary, to se také tlačí dopředu.

STL: Paul Stastny, 6 minut a 33 vteřin
Zajímavé je, že zatímco hosté vystřelili na branku dvakrát více než domácí (14:7 na střely pro St. Louis Blues), tak skóre je přesně opačné, domácí vstřelili dvakrát tolik branek co hosté.
Na obou brankách Calgary se tak podíleli čeští hráči, u té úvodní má na kontě druhou nahrávku Michael Frolík, tu druhou pak vstřelil sám Jiří Hudler, pro kterého je to druhý gól v aktuální sezóně.
Máme za sebou tedy úvodní třetinu dnešního utkání a po gólech Raymonda z 2. minuty a Hudlera z 18. minuty vede Calgary nad St. Louis Blues 2:1. Za hosty jedinou trefu zaznamenal Scottie Upshall.
20:00
19:40
Znovu první formace domácích motá hlavu obraně hostů, k zakončení si sjížděl Gaudreau, ale tentokrát nedokázal dostat kotouč až na branku.
19:14
Navíc zakázané uvolnění St. Louis.
19:00
Hosté se tlačí více do koncovky, ale nedokáží se právě ke koncovce příliš dostat. Poměr střel v tuto chvíli 14:6 ve prospěch St. Louis, na góly ovšem 2:1 v jejich neprospěch.
17:31
A první formace Flames opět zasahuje! JIŘÍ HUDLER se usadil na brankovišti a celou dobu sledoval, jak kotouč míří k Widemanovi, který jen tak prodloužil ke Gauderauovi a "Johnny Hockey" už našel další přihrávkou právě Hudlera, který za zády Elliotta zametl lehce kotouč do sítě! Asistence: Johnny Gaudreau, Dennis Wideman.
17:21
Výborný Elliott čelil nepříjemné sstřele Gaudreaua!
17:14
Backes prohrál buly proti Monahanovi.
17:14
A následuje reklamní přestávka.
17:14
A již čtvrté oslabení Blues v utkání! Během těch předchozí vystřelilo sice Calgary jen jednou, ale znáte to! Dvě minuty za podražení Lance Boumy dostává obránce hostů Kevin Shattenkirk.
16:46
Jenže tu Stastnyho ránu vyrazil Hiller přiloženou hokejkou přímo před své brankoviště, kde kotouč do sítě doráží SCOTTIE USPHALL! Při svém prvním letošním startu tak dává hned branku! Asistence: Paul Stastny, Troy Brouwer.
16:45
Stastnyho bomba a Hiller zasahuje u své levé tyče.
16:27
16:22
Domácí fanoušci se nechávají slyšet, trochu nesměle, a pálí Jiří Hudler, ale mimo branku.
16:03
Blues vyhazují znovu až k Hillerovi.
15:37
Giordano se nakonec dostal k zakončení, ale jeho střílená přihrávka určená spíš na teč až k brance nedorazila.
15:06
Další vyhození hostů ihned poté, co Calgary zavezlo puk.
14:44
A ještě k tomu Stastny vyhrál buly v útočném pásmu a hned rozehrávají hosté až do středního a budou sbírat vteřinky.
14:44
A Calgary dokonce hraje na zakázané uvolnění.
14:41
Ale pro hosty žádný stres, ti rychle vyhazují.
14:27
A potřetí v zápase jdou hosté do čtyř, za podražení dostává dvě minuty právě David Backes.
14:16
Backes prohrál buly proti Samu Bennettovi.
14:13
14:13
Obrovský závar před Hillerem! A v akci Dmitrij Jaškin a Scottie Upshall, nejprve český útočník poslal kotouč na Hillera, ten vyrazil pouze k Upshallovi, který nahradil v sestavě Blues Fabbriho, a jeho dvě dorážky končí pouze na chráničích brankáře Flames, byť se snažil kotouč z výstroje Hillera vyklepat za každou cenu.
14:04
Hromada nepřesností provází první třetinu zápasu, Engelland v obranném pásmu získal puk, ale poté hra opět končí zakázaným uvolněním.
13:33
Konečně také můžeme evidovat nějakou střelu, bohužel Bouwmeester minul branku.
13:05
Podobně končí útočná akce i v podání St. Louis. Poslední minuty žádnou hokejovou parádou opravdu nejsou.
12:39
Teď už kotouč řádně do útočného pásma Flames dostali, ale jen na hokejky svého soupeře.
12:29
A měl opravdu nevalného průběhu, totiž končí na zakázaném uvolnění.
12:20
Takže další výpad Flames musí začít od vlastní branky.
12:05
Calgary se nakonec spíš silou než kombinačně protlačilo do útočného pásma, kde ale dlouho nevydrželo.
11:32
Aktuálně vedou hosté 8:4 na střely, i přesto, že hráli dvakrát oslabeni, ale prohrávají tedy na góly 0:1.
11:32
Zakázané uvolnění domácího týmu.
11:10
Jeden náznak střely skončil vedle branky, hned poté Calgary vyváží puk.
10:40
Po dlouhé době hosté v útočném tažení, ihned se usazují v pásmu.
10:07
Domácí ještě stále nastěhovaní v pásmu, ale nemohou se přes obranu St. Louis dostat k zakončení.
09:40
09:30
Domácí už se dostávali do střelecké pozice, ale Ott se vrhl po hlavě do střely a ta končí mimo.
09:08
Stastny vyhrál v obranném pásmu buly, ale ihned se hra přerušuje znovu, navíc se posouvá do středního pásma.
09:08
Tak první přesilovková střela domácích za 3,5 minuty početní převahy! Elliott s přehledem chytá.
08:53
Další vyhození Bluesmenů.
08:36
Vydrželo jim to přesně 10 vteřin a St. Louis vyhazuje.
08:26
Teď již hráči v červeném usazeni v útočném pásmu a začínají kombinovat.
08:05
A i v této již stačili Blues dvakrát vyhodit.
07:40
Alexander Steen dostává dvě minuty za nedovolené bránění a to znamená druhou přesilovku pro Calgary Flames. V té první domácí ani nevystřelili.
07:36
V Calgary se už zase hraje a bude se znovu vylučovat.
07:29
Dochází ke korekci úvodní branky, druhou asistenci na gólu Masona Raymonda si připisuje český útočník a kladenský rodák Michael Frolík, namísto původně ohlášeného Sama Bennetta.
07:29
07:21
Na chvíli se hra zdržela před Hillerem, poté už ale pokus o rychlý break končí neúspěchem Calgary.
07:08
Ti ale vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, nepřesná totiž byla jejich rozehrávka.
06:52
Blues bojuje v útočném pásmu o kotouč, ale v několika osobních soubojích u mantinelu nakonec úspěšnější hráči Calgary.
06:17
Hosté v plném počtu. Domácí toho v přesilové hře moc nevymysleli.
05:41
Tentokrát se již Calgary natlačilo až k brankovišti Elliotta, ten ale zasahovat nemusel a kotouč znovu končí v obranném pásmu Flames.
05:15
Třetí pokus Flames usadit se v pásmu končí také neúspěšně, puk je znovu až v obranném pásmu domácích.
04:55
Domácím se nedaří zůstat v pásmu a Blues již dvakrát vyhodili.
04:17
A první vyloučení zápasu, Dmitrij Jaškin odchází na 2 minuty za podražení.
03:37
Jonas Hiller musí zasahovat, nepříjemný závar před brankou Flames, tam si ke střele sjel Edmundson, ale brankář domácích pozorný.
03:00
Ryan Reaves míjí branku Flames.
02:09
Paul Stastny vyhrál buly a St. Louis obrací do útoku.
02:02
Jiří Hudler poprvé v akci, Brian Elliott si ale s jeho ránou poradil.
01:30
Tarasenko mohl prakticky okamžitě srovnat, ale výtečný Hiller vyrážečkou vytěsnil jeho ránu vedle!
01:14
Domácí jdou z první střely v zápase do vedení! Rychlý přechod do útočného pásma a střílená příhrávka Dennise Widemana skončila na holi MASONA RAYMONDA, který v pádu jen lehce nastavil čepel a dorazil! Scotiabank Sadledome ve varu! Asistence: Dennis Wideman, Michael Frolík.
01:10
Kris Russell v osobním souboji obdržel tvrdý hit od Brouwera.
00:30
Stajan úspěšný na buly.
00:17
První výpad domácích končí v útočném pásma, hosté poté vyhazují na icing.
00:01
Paul Stastny vyhrál úvodní buly zápasu.
00:01
Oba týmy jsou již připraveny a zápas co nevidět začne.

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Kulak, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Raymond, Bennett, Frolík – Ferland, Stajan, Jones – Bouma, Bäcklund, Bollig. Trenér: B. Hartley.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Edmundson – Tarasenko, Stastny, Steen – Brouwer, Backes, Jaškin – Schwarz, Lehterä, Upshall – Reaves, Brodziak, Ott. Trenér: K. Hitchcock.

Rozhodčí: Kowal, Meier – Wheler, Gibbs.
Ještě velká sláva před začátkem utkání, sudí Brad Meier dnes píská své tisící utkání v NHL.
Dámy a pánové tedy vítejte u sledování duelu Calgary Flames – St. Louis Blues.
Československá stopa v utkání

Jiří Hudler (CGY), 2 zápasy, 1+2
Michael Frolík (CGY), 2 zápasy, 0+0
Dmitrij Jaškin (STL), 2 zápasy, 0+0
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně, kdy se oba soupeři potkaly v programu NHL třikrát, vládlo duelům St. Louis, které všechny zápasy vyhrálo, navíc s parádním skóre 12:2.

11.10.2014, St. Louis Blues – Calgary Flames 4:1
Góly: Lidström, Backes, Pietrangelo, Tarasenko – Glencross

17.03.2015, Calgary Flames – St. Louis Blues 0:4
Góly: Steen 2, Lehterä, Backes

02.04.2015, St. Louis Blues – Calgary Flames 4:1
Góly: Schwartz, Stastny, Lehterä, Berglund – Monahan
St. Louis Blues má stejně jako Calgary bilanci jednoho vítězství a jedné prohry, ale na rozdíl od soupeře výhru vybojoval doma, zatímco venku utrpěl porážku. V úvodním duelu sezóny Blues porazilo na svém ledě Edmonton Oilers 3:1 (góly Tarasenko, dnes absentující Fabbri a Brouwer), v druhém zápase pak na ledě Minnesoty Wild prohrálo St. Louis 2:3, když se trefili Steen a Tarasenko, a o výhře Wild rozhodli Parise a Coyle dvěma góly v rozmezí 21 vteřin. Do branky se postaví Brian Elliott, který vychytal vítězství nad Oilers, Fabbriho by měl v sestavě nahradit buď Scott Gomez nebo Scottie Upshall.
Calgary Flames se v předchozím programu dvakrát postavilo Vancouveru, nejprve doma podlehlo soupeři vysoko 5:1, v druhém utkání ale Calgary ve Vancouveru v odvetě zvítězilo v prodloužení. O všechny branky domácích v dosavadním průběhu sezóny se postaral první útok Flames ve složení Gaudreau – Monahan – Hudler. Do branky v zápase by se měl znovu postavit Jonas Hiller, který v klíčových momentech duelu ve Vancouveru svůj tým velmi podržel.
Dámy a pánové, vítejte u sledování přímého přenosu utkání NHL mezi Calgary Flames a St. Louis Blues. Oba týmy se představí ve třetím letošním zápase programu NHL, oba mají zároveň stejnou bilanci z úvodních dvou zápasů: jedno vítězství a jednu prohru. Nejdůležitější informací však zdá se skutečnost, že hosté ze St. Louis do utkání nenastoupí s nováčkem NHL Robbym Fabbrim, který stihl už vstřelit branku, a to přitom vystřelil pouze jedinkrát na soupeřovu bránu. Utkání začíná ve 3:00 ráno středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.